Nowa strona
 
Listopad 2010
Forum dyskusyjne
Galeria zdjęć
Galeria reklam

Galeria reklam


Artykuły promocyjne

Artykuły promocyjne


Witryna wydawnicza

Witryna wydawnicza


Prenumerata
Wyszukiwarka
Zaloguj się
Poligrafia 2003

Z ostatniej chwili


Sukces manrolanda na targach Expoprint
Oddział firmy manroland w Ameryce Łacińskiej jest zadowolony z rezultatów targów Expoprint, które trwały od 23 do 29 czerwca w Sao Paulo (Brazylia). Przełomowa prezentacja manrolanda na tych targach doprowadziła do wielu transakcji sprzedaży. Szczególnie decyzja o zaprezentowaniu Rolanda 500 z modułem lakierującym i urządzeniem InlineFoiler Prindor do laminowania na zimno była trafna – maszyna przyciągnęła rzesze gości na stoisko firmy.
6-kolorowy Roland 500 pokazany na targach został sprzedany do Premier Spell Grafica Fotolito w Sao Paulo. Była to brazylijska premiera Rolanda z modułem InlineFoiler Prindor – po udanych instalacjach w Meksyku. Ponad sto zespołów drukujących zostało już sprzedanych klientom w Brazylii, w sektorze maszyn zwojowych sfinalizowano sprzedaż maszyny Euroman.


Znaczek z PWPW nagrodzony
Znaczek „Kocham Cię” otrzymał najwyższą nagrodę w 40. Międzynarodowym Konkursie Sztuki Filatelistycznej we włoskim Asiago (Asiago International Award for Philatelic Art). Znaczek, wyemitowany przez Pocztę Polską 6 lutego 2009 r., został uznany przez jury za najpiękniejszy walor filatelistyczny na świecie w roku 2009 (Best Sztamp In the World). Znaczek zaprojektowała Magdalena Błażków, a wydrukowała go PWPW SA techniką offsetową w nakładzie miliona sztuk. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku, w tym samym konkursie, który odbywa się pod patronatem prezydenta Republiki Włoskiej, za najpiękniejszy znaczek świata uznano także produkt polski – znaczek „PostEurop Kraków 2008” zaprojektowany przez Janusza Wysockiego.
Microsoft Windows 7 w opakowaniach Stora Enso
Pod koniec 2008 roku firma Microsoft poszukiwała producenta kartonów pudełkowych z myślą o planowanej wkrótce premierze rynkowej systemu operacyjnego Windows 7. Swoją szansę dostrzegła w tym irlandzka drukarnia Mediaware Digital Ltd, która zaproponowała wykonanie opakowań przy wykorzystaniu cyfrowej linii produkcyjnej Gallop stworzonej wspólnie przez firmy Stora Enso i Xerox.
Microsoft, jako zleceniodawca, oczekiwał rozwiązania, które skróciłoby łańcuch dostaw, pozwoliło na obsługę niskonakładowych partii produktu kierowanych do wielu krajów i zredukowało całkowity koszt opakowania drukowanego w licznych wersjach językowych. Przedstawiciele Mediaware stwierdzili, że optymalnym rozwiązaniem będzie technologia cyfrowa. W ścisłej współpracy z firmą Xerox, drukarnia Mediaware zainstalowała linię produkcyjną, która w pełni odpowiadała potrzebom Microsoftu.
System workflow, oparty na linii produkcyjnej Gallop, umożliwia obniżenie minimalnego poziomu realizowanych zamówień, odpadów, stanów magazynowych, pozwala na szybsze dotarcie z produktem na rynek oraz zapewnia bardziej bezpieczny proces drukowania. Na każde pudełko jest nanoszony unikalny kod opakowania, pozwalający na jego śledzenie w skali światowej. W rozwiązaniu uwzględniono konieczność drukowania określonej przez producenta partii wyrobów w danej serii, znacznie redukując ryzyko powstania podróbek.
Dziś Mediaware produkuje na zlecenie Microsoftu dwa rodzaje opakowań, których podstawę stanowi karton pudełkowy Ensocoat firmy Stora Enso o gramaturze 330 g/m2, który w ostatnich miesiącach poddano znacznym udoskonaleniom, przede wszystkim z myślą o lepszych własnościach wizualnych. Wymagania odnośnie do podłoża ze strony Microsoftu były bardzo wysokie i zakładały możliwość drukowania niskonakładowych partii błyszczących kartonów pudełkowych w pełnym kolorze, w dodatku w wielu wersjach językowych. Produkcja musiała być rozpoczęta przed premierą systemu Windows 7 zaplanowaną na październik 2009 roku, a dodatkowo – odpowiadać zleceniodawcy pod względem ceny, jakości, przyjazności dla środowiska naturalnego, bezpieczeństwa oraz integracji z workflow Microsoftu.
Po zadrukowaniu w cyfrowej maszynie Xerox iGen materiał jest uszlachetniany w trybie inline za pomocą wodnego lakieru błyszczącego. Jego receptura jest zbieżna z wymaganiami Microsoftu w zakresie „zielonej” chemii i subtelnego wyglądu opakowania. Realizowane obecnie nakłady są bardzo zróżnicowane – od zaledwie 5 egzemplarzy do 2,5 tys. sztuk. Całkowita produkcja Mediaware, która – poza obsługą Microsoftu – uwzględnia także potrzeby innych klientów, to 10–15 tys. kartonów dziennie.
Proces produkcyjny w drukarni Mediaware jest zautomatyzowany w takim stopniu, że aż do przekazania kartonu do złamywania i oklejania ręczna interwencja jest zbędna, co ogranicza konieczność wprowadzania zmian w ustawieniach urządzeń do obróbki końcowej. Firma nie wymaga od klientów zamówień na piśmie, obsługa zleceniodawcy na poziomie samego zlecenia też nie jest konieczna.
Cyfrowa produkcja opakowań w trybie "na żądanie" wychodzi naprzeciw aktualnym potrzebom w zakresie redukcji kosztów i produkcji dostosowanej do faktycznych potrzeb, a jednocześnie tworzy nowe możliwości w dziedzinie personalizacji zleceń i ukierunkowanego marketingu, które coraz częściej znajdują zastosowanie przy opakowaniach wykonywanych dla sieci handlowych czy produktach okazjonalnych - mówi Pekka Tommola, dyrektor Stora Enso Digital Solutions. - Możliwość powlekania kartonów specjalnym wodnym lakierem oznacza, że w przypadku firm wymagających certyfikatu FDA (dotyczącego opakowań do żywności i leków) linia Gallop może znaleźć zastosowanie np. przy produkcji opakowań do czekolady czy farmaceutyków.
Gallop składa się z cyfrowej maszyny drukującej Xerox iGen4, lakierówki Epic, dedykowanego urządzenia do odbierania zadrukowanych kartonów stworzonego przez Stora Enso oraz specjalnie zaprojektowanej wykrawarki DC 58. Ta ostatnia pracuje z dwukrotnie wyższą prędkością niż maszyna drukująca, dzięki czemu może obsłużyć zarówno prace w zakresie tłoczenia folią na gorąco jak i wykrawania. Urządzenie odbierające produkt łączy sekcje drukowania i lakierowania z wykrawarką i umożliwia nieprzerwane drukowanie nawet w sytuacji, gdy ta ostatnia pracuje w trybie offline.
Pierwsza w Polsce Rapida 162a z podwójnym lakierowaniem
Pierwszym w Polsce użytkownikiem maszyny KBA Rapida 162a z podwójnym lakierowaniem w formacie VIIb (120×162 cm) jest firma TFP – producent opakowań z Kórnika koło Poznania. Przed kilkoma miesiącami uruchomiono tam sześciokolorową maszynę z dwiema wieżami lakierującymi, dwoma zespołami suszącymi oraz potrójnym segmentem przedłużonego wykładania o długości prawie 32 m. Jak dotąd jest to największa w Polsce instalacja w wielkim formacie.
Firma TFP miała dotychczas silną pozycję w segmencie rynku fleksograficznego. Dzięki maszynie KBA Rapida 162a poszerzyło się znacznie spektrum podłoży drukowych i produktów, przede wszystkim stał się możliwy zadruk papieru, kartonu, a także mikrofali typu E. Dodatkowo konfiguracja dwóch wież lakierujących umożliwia realizację różnorodnych efektów uszlachetniania lakierem w trybie inline. Maszyna KBA Rapida Jumbo, podniesiona o 420 mm, wyposażona we pełni automatyczną wymianę form drukowych, przystosowana jest do druku na tekturze z mikrofalą i grubych kartonach. Samonakładak i segment wykładania zintegrowane są z automatyczną logistyką stosów. Zmiana form do lakierowania następuje również w sposób znacznie zautomatyzowany, co przyczynia się do skrócenia czasów narządzania. Dwie wieże suszenia pośredniego i trzy segmenty przedłużonego wykładania wyposażone są w suszarki IR i rakle z nadmuchami gorącego powietrza oraz moduły suszenia UV. Do zapewnienia najwyższej kontroli jakości służą: ErgoTronic ACR (wideokamera), QualiTronic Professional – system inspekcji arkusza inline ze zintegrowanym pomiarem i regulacją nafarbienia, oraz DensiTronic Professional, do równoległej regulacji w trybie online.
Od 1992 r. firma TFP stale się rozwija. Przedsiębiorstwo posiada m.in. certyfikat ISO 9001, jak również ISO 14001. Już przed dziesięcioma laty, kupując pierwszą sześciokolorową maszynę fleksograficzną Masterflex, firma zrobiła milowy krok na polskim rynku. Obecnie, dzięki inwestycji w wysoko zautomatyzowaną maszynę KBA Rapida 162a, wykonała podobny krok w dziedzinie druku offsetowego.

Druk cyfrowy na zebraniu SIMP
Dnia 22 czerwca br. w Domu Technika w Łodzi odbyło się zebranie Oddziału Łódzkiego SIMP, którego tematem była technologia druku cyfrowego. W ramach cyklicznych spotkań zarządu OŁ SIMP z członkami stowarzyszenia przekazywane są wiadomości techniczne z różnych dziedzin. Temat druku cyfrowego został zaprezentowany z inicjatywy prezydium Sekcji Poligrafów OŁ, które zwróciło się do działającej w Łodzi firmy XSystem z prośbą o omówienie zagadnienia. Prezes firmy Adrian Weremiuk i dyrektor Dariusz Rucioski wraz z zespołem opracowali program prezentacji „Nowy wymiar w produkcji dokumentów dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w druku”, która została wygłoszona przez Jacka Majchrzaka, Marcina Kudaja i Szymona Zdziechowiaka. Obrazowo omówiono zagadnienia związane z tematem, na przykładzie rozwiązań firmy Xerox; słuchacze otrzymali schemat prezentacji w formie wydruku, który pozwolił na zrozumienie technologii i zastanowienie się nad nowoczesną pracą z dokumentem.
Miłym akcentem spotkania było wręczenie Honorowego Odznaczenia SIMP Jolancie Ziemniak-Ronke, dyrektorowi wydawnictwa Polski Drukarz. Odznakę wręczyli prezes Oddziału Łódzkiego SIMP Andrzej Tarka, przewodniczący komisji ds. osobowych i wyróżnień Mieczysław Staniucha i sekretarz Oddziału Jolanta Trojanowska.
Święto Papieru w Dusznikach-Zdroju
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju zaprasza na X edycję Święta Papieru, 24 i 25 lipca w godz. 10–18. Impreza odbędzie się ramach Dni Dolnego Śląska.
W programie:
- zwiedzanie Muzeum Papiernictwa
- prezentacja wystawy malarstwa Hanny Bakuły (sobota, godz. 16.00)
- prezentacja wystawy „Inkunabuły i batikowe manuały” Małgorzaty Buczek-Śledzińskiej (sobota, godz. 16.30)
- występ orkiestry z miasta Hoya w Niemczech (sobota, godz. 17.00)
- koncert Artura Chamskiego (niedziela, godz. 17.00)
- pokazy utrwalania obrazu metodą camera obscura w wykonaniu Dawida Hadara z Izraela
- czerpanie i marmoryzowanie papieru, pokazy historycznych technik drukarskich, prezentacje współczesnych technik graficznych, wykonanie tłoków pieczętnych w historycznej technologii, batikowanie papieru, wykonanie suchych pieczęci, pokazy barwienia papieru techniką shibori, pokazy origami i decoupage, prezentacja metod badania cech i właściwości papieru oraz wiele innych atrakcji.
- konkursy: zręcznościowy, o puchar prezesa firmy Mondi Świecie S.A., konkurs na najlepszą pamiątkę zaprezentowaną na imprezie, o dyplom Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Udział w Święcie Papieru jest bezpłatny.Color Management w opakowaniach - zapraszamy na warsztaty
Polski Drukarz, wydawca miesięczników „Świat DRUKU” i „Pro-KREACJA”, zaprasza na warsztaty „Color Management w opakowaniach”, organizowane we współpracy ze spółką Międzynarodowe Targi Poznańskie.
W dniach 14 i 15 września br., w godzinach 11.00–15.00, podczas Międzynarodowego Salonu Techniki Pakowania i Logistyki Taropak, na stoisku firmy Polski Drukarz (nr 80 w hali 3A) odbędą się warsztaty z zakresu zarządzania barwą w odniesieniu do produkcji opakowań. Procesy CM będą omawiane teoretycznie i demonstrowane praktycznie. Program będzie powtórzony drugiego z wymienionych dni. Do dyspozycji zainteresowanych będą specjaliści w zakresie Color Managementu z wiodących firm dostarczających rozwiązania z tej dziedziny: Alstor, Epson, Heidelberg Polska, Michael Huber Polska, X-Rite.
Podczas wykładów będą prezentowane m.in. monitory dla zawodowców wykonujących wymagające projekty graficzne opakowań i oczekujących od monitora najwyższego poziomu dokładności odwzorowania kolorów, systemy do wykonywanie odbitek próbnych, urządzenia do pomiaru barwy, w tym nowoczesne spektrofotometry, programy do kontroli jakości barwy,
rozwiązania produkcyjne wykorzystujące zaawansowane mechanizmy zarządzania barwą.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem tej strony lub pod adresem biuro@swiatdruku.com.pl do dnia 9 września br.

Program warsztatów:
- Kontrola i standaryzacja barwy w druku na odległość – czy takie rozwiązanie jest możliwe?
Małgorzata Lososová Ungrádová, Sales Manager, Distributors and Dealers Coordination, X-Rite Inc.

- Color Management a możliwości współczesnych monitorów graficznych
Sławomir Nigot, Key Account Manager Pro Distribution Channel, Alstor

- Wystąpienie eksperta z firmy Epson

- Praktyczne aspekty narzędzi do akceptacji drukowanych prac na odległość
Zbigniew Kosior vel Kosiorek, szef serwisu prepress, Heidelberg Polska sp. z o.o.

- Latające laboratorium w zakresie badań CM – sprawdzanie kolorystyki farb; czy dana odbitka jest prawidłowa i jakie ma parametry, i dlaczego są one właśnie takie
Robert Kuczera, General Manager of Technical Support, Michael Huber Polska

Organizator: Wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o., MTP
Partnerzy Warsztatów: Alstor, Epson, Heidelberg, Michael Huber, X-Rite

Aktualne informacje – na http://www.akademia-wiedzy.eu/Alstor zaprasza do udziału w konkursie
Trwa kolejny konkurs fotograficzny organizowany przez firmę Alstor, dystrybutora marki Eizo w Polsce. Tematem przewodnim konkursu jest fotografia aktu.
W zamyśle organizatorów hasło konkursu, „Tam, gdzie zwykle wzrok nie sięga” ma podwójny wymiar. Pierwsza warstwa odnosi się oczywiście do nagości i tajemnicy, jaką otaczane jest w naszej kulturze ludzkie ciało. Drugi aspekt dotyczy precyzji wykonania i jakości barw fotograficznej odbitki. Ich pełnię docenić mogą nieliczni, ale składają się na efekt końcowy, który cieszy oczy każdego. Dlatego właśnie w tym wypadku oprócz walorów artystycznych ocenie podlegać będzie poprawność techniczna wykonanych zdjęć i ich wydruków. Tak więc uczestnik konkursu, poza umiejętnością wykonania poprawnej technicznie i interesującej fotografii, powinien mieć podstawową wiedzę z zakresu zarządzania kolorem. Alstor zaprasza wszystkich chętnych do udziału w warsztatach, podczas których szczegółowo prezentuje, co należy zrobić, aby uzyskać najlepszy efekt. Informacje o zbliżających się imprezach znaleźć można na stronach internetowych Eizo.
Konkurs potrwa do 15 września. Zwycięzca głównej nagrody otrzyma monitor Eizo FlexScan S2243W. Dla zdobywców drugiego i trzeciego miejsca nagrody ufundowały firmy Epson i X-Rite.
Więcej informacji o warsztatach i formularz rejestracyjny – na stronie www.foto-eizo.pl Liczba miejsc ograniczona.
Targi maszyn używanych w Stuttgarcie
Dzięki zmianie lokalizacji na nowe tereny targowe przy lotnisku w Stuttgarcie i kooperacji między Messe Karlsruhe (licencjodawca) a Messe Stuttgart (organizator) targi używanych maszyn i urządzeń Resale mogą się rozwijać i mieć bardziej międzynarodowy charakter. W tym roku targi odbyły się w kwietniu w Karlsruhe.
Podczas corocznego posiedzenia EAMTM (European Association of Machine Tool Merchants), zorganizowanego na przełomie czerwca i lipca w we Francji, ten najbardziej liczący się europejski związek branżowy wyraził swoje poparcie dla kierunku zmian i potwierdził kontynuowanie współpracy partnerskiej z targami Resale. „Rozbudowując koncepcję imprezy i rozszerzając ofertę o tematykę Resale, Retooling, Retrofit, Retrobuilt, Remanufacturing, Removal, Reconfiguration i Recycling wyszliśmy naprzeciw sugestiom i życzeniom wystawców i odwiedzających, a dzięki lokalizacji targów na najbardziej nowoczesnych w Europie terenach targowych stworzyliśmy przesłanki dla tendencji wzrostowych zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym – wyjaśnia Ulrich Kromer von Baerle, dyrektor generalny Targów Stuttgarckich. – W przyszłości staniemy się atrakcyjnym punktem wystawowym nie tylko dla przedstawicieli branży metalowej, lecz również dla firm działających w branżach związanych z obróbką drewna, przetwarzaniem tworzyw sztucznych, maszynami do produkcji opakowań, technologią produkcji artykułów spożywczych i napojów, maszynami tekstylnymi, aparaturą pomiarową i analityczną, maszynami budowlanymi i rolniczymi, pojazdami użytkowymi, z przemysłem drukarskim i papierniczym”.
Zespół organizatorów targów wspiera międzynarodowa sieć: ponad 40 przedstawicielstw i filii zagranicznych na całym świecie pomaga zarówno wystawcom w ułożeniu planu działania, jak i odwiedzającym w kwestiach związanych z dojazdem i samym pobytem. Dzięki temu osiągnięcie wyznaczonego celu, czyli dalszego rozwoju, wzmocnienia pozycji targów i nadania, wspólnie z EAMTM jako kluczowym partnerem, właściwej rangi nowej lokalizacji, nie powinno być trudnym zadaniem.

Podpisano oficjalne porozumienie dotyczące zwolnień grupowych w zakładach QuadWinkowski
W dniu 16 czerwca 2010 r. rozpoczął się proces konsolidacji zakładów QuadWinkowski. Jego istotą jest przeniesienie głównej części produkcyjnej z Piły do drukarni w Wyszkowie, co pozwoli na wzmocnienie wiodącej pozycji firmy na europejskim rynku poligraficznym. Dzięki relokacji produkcji firma zwiększy swoją efektywność operacyjną i umożliwi oferowanie klientom poszerzonego zakresu usług w jednej lokalizacji.
Z procesem konsolidacji związana jest konieczność redukcji zatrudnienia. Jej skala i dokładny przebieg ustalone zostały podczas spotkań negocjacyjnych, które oficjalnie zakończyły się 7 lipca 2010 r. podpisaniem porozumienia dotyczącego zwolnień grupowych. Stronami porozumienia są przedstawiciele Związku Zawodowego działającego na terenie pilskich drukarni oraz Zarządu QuadWinkowski. „Negocjacje przebiegły w spokojnej i merytorycznej atmosferze – podkreślił Jakub Dyląg, wiceprezes zarządu QuadWinkowski. – Jesteśmy niezwykle wdzięczni naszym pracownikom za okazałe w tym okresie zrozumienie i utrzymanie jakości oraz terminowości produkcji na wysokim poziomie”.
Porozumienie weszło w życie z dniem podpisania i obowiązywać będzie do końca bieżącego roku. Ustala ono między innymi zakres zwolnień grupowych, objęte nim grupy zawodowe oraz szczegóły odpraw i dodatkowych świadczeń na rzecz odchodzących pracowników. Zwolnienia grupowe obejmą maksymalnie 710 pracowników zatrudnionych w obu pilskich zakładach i będą trwały od lipca do września tego roku. Oferty relokacji do drukarni w Wyszkowie zostaną zaproponowane co najmniej 120 pracownikom, pod uwagę brane będą między innymi kompetencje i doświadczenie, a także rozwijanie przez pracodawcę tej sfery działalności, która będzie wiązała się z zadaniami wykonywanymi przez pracownika. Ustalono też, że pracownikom, którzy nie będą mogli skorzystać z pakietu relokacyjnego, oprócz odpraw wynikających z kodeksu pracy, firma zapewni również pakiet odpraw dodatkowych i profesjonalny program wsparcia w poszukiwaniu nowej pracy. Jego uruchomienie przewidziano na 12 lipca, przeprowadzi go zewnętrzna firma specjalizująca się w tego typu projektach. Jej konsultanci będą między innymi pomagać w tworzeniu CV, listów motywacyjnych, poruszaniu się po rynku pracy, prowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych itp.
InfoPrint Solutions w grupie Ricoh
InfoPrint Solutions Company stała się spółką zależną, w całości należącą do Ricoh Company, Ltd., doprowadzając istniejące od trzech lat wspólne przedsięwzięcie firm IBM i Ricoh do zaplanowanego finału. Firma InfoPrint Solutions pomaga firmom oraz klientom świadczącym usługi druku odpłatnego w osiąganiu wzrostu dochodów i redukcji kosztów, dostarczając im kompleksowych, cyfrowych środowisk druku.
„Jesteśmy niezwykle zadowoleni z faktu pełnego dołączenia InfoPrint Solutions do grupy Ricoh, ponieważ dzięki temu będziemy mogli w dalszym ciągu rozszerzać naszą zdolność spełniania wymagań klientów drukujących średnie i duże nakłady – powiedział Shiro Kondo, prezes i dyrektor generalny Ricoh. – Firma InfoPrint Solutions, dysponująca pełnym zakresem wiodących w branży i zatwierdzonych przez analityków rozwiązań obejmujących drukarki, fachowe usługi i oprogramowanie, doskonale pasuje do naszej rodziny. Zbudowana na solidnej podstawie IT InfoPrint umożliwi rodzinie Ricoh oferowanie klientom jeszcze szerszego zakresu usług, obsługi i technicznie lepszych rozwiązań”.
InfoPrint Solutions, firma o zaawansowanych możliwościach badawczych i rozwojowych, łączy 50-letnie doświadczenie w druku IBM z doświadczeniem firmy Ricoh w zakresie rozwiązań biurowych i druku produkcyjnego. Firma specjalizuje się w dostarczaniu i wdrażaniu wiodących na rynku rozwiązań Automated Document Factory (ADF), opartego na danych Precision Marketing, najwyższej jakości rozwiązania druku na żądanie Print On-Demand oraz zdobywających liczne nagrody urządzeń i usług. Stanowią one dobrze dopasowaną do potrzeb firm ofertę, mogącą mierzyć się z unikalnymi wyzwaniami i pozwalającą na zwiększenie oszczędności kosztów. InfoPrint Solutions oraz Ricoh będą oferowały najlepsze rozwiązania, zapewniając bezproblemową obsługę i wsparcie – przed wdrożeniem, podczas niego i po nim.
„Gdy w czerwcu 2007r tworzyliśmy wspólne przedsięwzięcie, z wielką nadzieją oczekiwaliśmy na ten dzień. I tak samo jak przed trzema laty, gdy rozpoczęliśmy nową podróż, teraz rozpoczynamy następną – powiedział Daisuke Segawa, prezes i dyrektor generalny InfoPrint Solutions. – Wnosimy do naszej branży kluczowy układ różnicujący, co ilustruje nasza filozofia polegająca na koncentrowaniu się na rozwiązaniach. Oczekujemy, że stając się częścią grupy Ricoh rozszerzymy nasz zasięg i w dalszym ciągu będziemy umożliwiać naszym klientom odnoszenie sukcesów”.


Orion wykonał etykiety dla WOŚP
Wrocławska drukarnia Orion wyprodukowała 15 tysięcy kolorowych etykiet samoprzylepnych oznakowujących puszki wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 4 lipca ruszyła ogólnopolska zbiórka pieniędzy pod hasłem „Stop powodziom”.
Orion specjalizuje się w rozwiązaniach do znakowania produktów za pomocą etykiet samoprzylepnych drukowanych w technice fleksograficznej.
Zbiórka pieniędzy pod hasłem „Stop powodziom” jest organizowana przez Fundację Jurka Owsiaka. Zebrane podczas pierwszej lipcowej niedzieli pieniądze są przeznaczone na zakup sprzętu pomagającego likwidować skutki powodzi, jak pompy, agregaty prądotwórcze, sprzęt dla ratowników i strażaków.
Spółka Orion włącza się również w inne akcje dobroczynności, np. wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa regularnie organizuje honorowe zbiórki krwi wśród swoich pracowników.

Trójnóż Horizon HT 70 w Koszalinie
Wieloletnia współpraca firmy Derya, będącej przedstawicielem w Polsce japońskiej firmy Horizon International Inc., z firmą Intro-Druk Anna Dębińska z siedzibą w Koszalinie przyczyniła się do zakupu kolejnej maszyny firmy Horizon. W 2008 roku zainstalowano linię do oprawy szytej Horizon Stitchliner 5500 – była to pierwsza instalacja maszyn tego producenta w firmie Intro-Druk. Natomiast w czerwcu tego roku zainstalowano trójnóż Horizon HT 70.
HT 70 jest maszyną o mocnej konstrukcji, może pracować z prędkością 1000 cykli/godz. Książki z podajnika są wprowadzane automatycznie do strefy cięcia, gdzie są wyrównywane i obcinane. Może pracować w linii z oklejarką 4-szczękową lub samodzielnie w ręcznym trybie podawania książek. Posiada funkcję wydmuchiwania ścinek. Wszystkie trzy noże są jednakowej długości. Napęd noży jest mechaniczny, natomiast napęd docisku – hydrauliczny. Format maksymalny po obcięciu to 300×300 mm, minimalny – 100×142 mm. Grubość cięcia – 50,8 mm.
Nowe tonery monochromatyczne Black Point
Do dystrybucji trafiła kompletna linia ponad 70 modeli Super Plus – najbardziej wydajnych tonerów monochromatycznych w ofercie Black Point. Dzięki nim użytkownicy drukarek HP, Samsung, Canon, Lexmark, Brother czy Xerox mogą obniżać koszty druku.
„Przykładowo: wydajność popularnego modelu tonera Black Point Super Plus LBPPH12A w oparciu o normę ISO/IEC 19752:2004 określono na poziomie 2,8 tys. stron – mówi Jacek Bryś, produkt manager Black Point S.A. – Producent drukarki, opierając się na tej samej normie, określa wydajność swojego produktu na poziomie 2 tys. stron. Zatem Black Point Super Plus to dodatkowe 800 stron wysokiej jakości wydruków przy zachowaniu pełnej niezawodności i bezpieczeństwa użytkowania”.
Z tonerem Black Point Super Plus za jedną stronę użytkownik płaci 4,9 gr, a korzystając z produktu OEM – aż 11,5gr.To oszczędność niemal 58% kosztów druku.
Wszystkie Super Plusy zostały ponadto objęte szerokim pakietem serwisowo-gwarancyjnym, tj. dożywotnią gwarancją na produkt oraz dodatkową na drukarkę, a także programami umożliwiającymi ich wymianę z pominięciem zbędnych formalności.

Pierwszy Kongsberg XP w Polsce
Znany producent tektury falistej i opakowań, firma Werner Kenkel (Krzycko Wielkie koło Leszna, woj. wielkopolskie), w maju br. stała się pierwszym w Polsce posiadaczem plotera Kongsberg XP firmy EskoArtwork. Jak zapewnia jego dostawca, firma DM System, to najszybszy na rynku produkcyjny ploter tnący.
Werner Kenkel prowadzi działalność od 1979 roku. Ponad trzydziestoletnie doświadczenie plasuje firmę w ścisłej czołówce producentów tektury i opakowań na rynku polskim i europejskim. Firma od wielu lat użytkowała ploter Kongsberg XL do wycinania prototypów opakowań i plotowania siatek wykrojników. Rosnące potrzeby w tym zakresie skłoniły firmę do inwestycji w najnowszy model plotera Kongsberg, z serii XP.
Kongsberg XP jest szybszy od swojego poprzednika, osiąga prędkość wycinania na poziomie 100 m/min, a przyspieszenie na poziomie 15 m/s2. Tym samym maszyna wprowadza nowy standard wśród ploterów tnących. Wśród innych innowacyjnych i unikalnych funkcji plotera Kongsberg XP należy wymienić przede wszystkim:
- optyczny system rejestracji – automatycznie rozpoznaje pasery, co pozwala na szybkie i dokładne wycięcie zadrukowanych arkuszy
- automatyczną kalibrację wysokości narzędzi, dzięki czemu ograniczane są do minimum możliwe błędy operatora
- wiele stref zasysu (maksymalnie 12) – rozwiązanie do lepszego trzymania obrabianego materiału
- panel sterujący plotera wraz z magazynem na narzędzia zaprojektowany na obrotowym nowym panelu operatora, który ułatwia pracę i zwiększa jej ergonomię.

Seria ploterów Kongsberg XP przeznaczona jest dla przedsiębiorstw, które stawiają na niskonakładową produkcję opakowań czy materiałów POS/POD, lub wykonują dużą ilość prototypów. Plotery z serii XP można również wyposażyć we frezarkę, co poszerza gamę obrabianych materiałów o wszystkie stosowane w reklamie. Dzięki temu ploter Kongsberg XP nadaje się świetnie do szeroko pojętej produkcji reklamowej. Na rynku obecne są modele różniące się wielkością obszaru roboczego: XP 20 (1,68×1,43 m) XP 24 (1,68×3,20 m) i XP 44 (2,21×3,20 m).
Po zakończeniu instalacji plotera dział projektowy firmy Werner Kenkel, przy wykorzystaniu oprogramowania do projektowania ArtiosCAD, jest w stanie wykonać dziennie kilkaset wzorów opakowań dla swoich klientów, co nie byłoby możliwe przy użyciu jakiegokolwiek innego plotera tnącego.

Nowy skaner Canona
W czerwcu Canon wprowadził na rynek skaner do zdjęć, dokumentów i filmów fotograficznych CanoScan 9000F. Wyposażono go w zestaw nowych funkcji podnoszących wydajność pracy. Zastosowanie czujnika CCD 9600×9600 dpi gwarantuje wierne odwzorowanie szczegółów obrazu, a 48-bitowa głębia koloru zapewnia wyjątkowo dokładną reprodukcję barw, co umożliwia wykonanie powiększeń i wydruków o wysokiej rozdzielczości.
CanoScan 9000F zachowuje wiele funkcji poprzedniego modelu, CanoScan 8800F, takich jak skanowanie slajdów w ramkach, filmów fotograficznych średniego formatu, zarówno negatywów jak i pozytywów, zerowy czas naświetlania, automatyczne skanowanie do komputera (Auto Scan), poczty e-mail czy pliku PDF, wykonanie kopii – wszystko za jednym naciśnięciem odpowiedniego przycisku. CanoScan 9000F oferuje ponadto oprogramowanie OCR.
Skaner CanoScan 9000F ma także przycisk Auto Scan, który automatycznie rozpoznaje rodzaj oryginału, skanuje i zapisuje z odpowiednimi ustawieniami.
W komplecie jest oprogramowanie SilverFast SE, Adobe Photoshop Elements, MP Navigator EX, ArcSoft PhotoStudio.
Océ ColorWave 300 - pierwszy system z funkcją górnej układarki
Firma Océ wprowadziła do swojej oferty nowy model innowacyjnego urządzenia Océ ColorWave 300, wyposażony w górną tacę odbiorczą pełniącą funkcję układarki. Tym samym na rynku pojawił się pierwszy na świecie kompaktowy stacker pozwalający na układanie różnego rodzaju mediów w górnej części urządzenia drukującego, co sprowadza do minimum wymagania co do miejsca instalacji wielkoformatowego systemu.
Jak zapewnia producent, górna taca odbiorcza Océ ColorWave 300 gwarantuje niezawodne układanie dokumentacji. Tradycyjne odbieranie czy też układanie wielkoformatowych wydruków atramentowych bywało do tej pory nieporęczne. Wydruki trafiały na tacę lub do kosza, które umieszczone są z przodu lub z tyłu drukarki. W efekcie kolejność wydruków ulegała zaburzeniu i wyszukanie właściwej pracy mogło sprawiać kłopoty. Co więcej, istniało znaczne ryzyko uszkodzenia wykonywanych wydruków. Taką sytuację można było poprawić instalując płaski stół układarki z przodu lub z tyłu systemu druku wielkoformatowego. Stoły te jednak zajmują dużą powierzchnię i zużywają znaczne ilości energii do zasilania rolek gwarantujących, że powierzchnia nośnika pozostaje prosta i nie zwija się. Uwzględniając powyższe ograniczenia firma Océ opracowała i właśnie rozpoczyna dostawy zupełnie nowej górnej tacy odbiorczej przeznaczonej dla modelu Océ ColorWave 300. Dzięki tej innowacji powstał pierwszy na świecie, zajmujący niewielką przestrzeń, wielofunkcyjny system do obsługi wielkoformatowych kolorowych i czarno-białych dokumentów wraz z układarką. Nowo wprowadzony element montowany jest w górnej części systemu drukującego Océ ColorWave 300 i może pomieścić do 50 arkuszy zadrukowanych w technologii atramentowej.
Górna taca odbiorcza wykorzystuje unikalne technologie Océ i ma zapewnić staranne oraz niezawodne układanie. Dzięki temu użytkownik oszczędza wiele czasu i energii elektyrycznej na etapie odbierania i układania wydruków.
Media do druku atramentowego podawane są z wałka o średnicy dwóch cali, czemu towarzyszy silna tendencja do zwijania się papieru, zwłaszcza przy końcu roli nośnika. Zwijający się papier jest trudny w obsłudze i często zacina się. Górna taca odbiorcza wielkoformatowego urządzenia drukującego Océ ColorWave 300 wykorzystuje dynamiczną funkcję zapobiegającą zwijaniu się arkusza (DAC). Funkcja DAC zapewnia zachowanie płaskiej formy zwijającego się papieru, a przy tym nie korzysta z energii cieplnej.
Media wykorzystywane do druku atramentowego charakteryzują się dużym zróżnicowaniem i obejmują zwykły papier, podłoża powlekane, papier fotograficzny oraz folie. Górna taca odbiorcza pozwala na układanie różnego rodzaju mediów o bardzo zróżnicowanej gramaturze. System Océ ColorWave 300 z tym dodatkowym elementem jest skonstruowany w taki sposób, aby unikać krzywizn o ostrym profilu.
W zależności od stopnia pokrycia atramentem i rodzaju mediów należy wydrukowi zapewnić odpowiedni czas suszenia, aby nie dopuścić do pogorszenia jego jakości czy też uszkodzenia. Drukarka Océ ColorWave 300 automatycznie określa niezbędny czas suszenia dla każdego rodzaju mediów. Wydruki i kopie są transportowane na górną tacę odbiorczą dopiero po wysuszeniu.
Gdy nasuwane są na siebie wielkoformatowe wydruki, to powstający między arkuszami opór może powodować ich przekoszenie i wypadanie na ziemię. Problem ten wyeliminowano w górnej tacy odbiorczej Océ ColorWave 300, stosując powietrzną separację arkuszy, która zmniejsza bezpośrednie tarcie pomiędzy poszczególnymi wydrukami.
Unikalna górna taca odbiorcza Océ ColorWave 300 zapewnia użytkownikowi wiele korzyści: oszczędza cenną przestrzeń wymaganą do instalacji (nie potrzebny jest mu już duży, oddzielny stół odbiorczy); oszczędza czas (wykonywane prace nie wymagają ręcznego układania), koszty (nie potrzeba już wykonywać reprintów uszkodzonych wydruków), a także redukuje negatywny wpływ na środowisko (nie korzysta bowiem z rolek grzejnych do rozprostowywania zwijających się mediów).
Nowy pracownik manroland Polska
Z dniem 21 czerwca 2010 r. do zespołu manroland Polska dołączył Janusz Kołodziej, który objął stanowisko managera sprzedaży w regionie centralnej i wschodniej Polski. Będzie odpowiedzialny za rozwój sprzedaży offsetowych maszyn arkuszowych w powierzonym mu regionie, jak również za wzmacnianie relacji z kluczowymi klientami manroland Polska oraz pozyskiwanie nowych klientów w centralnej i wschodniej Polsce.
Janusz Kołodziej ukończył Instytut Poligrafii Politechniki Warszawskiej. Może poszczycić się ponad piętnastoletnim doświadczeniem w branży poligraficznej, które zdobywał w takich firmach jak: Digiprint, UPM Raflatac, FOTO-World, SPS-SMS, a ostatnio Eurostick.

Firma PolKos wyróżniona
Firma PolKos wyróżniona
Wiosną tego roku w siedzibie firmy Roland DG North Europe w Danii odbył się meeting z okazji premiery nowej maszyny – plotera drukująco-tnącego VersaCamm VS-640. Obecni byli wszyscy dealerzy Rolanda z Północno-Wschodniej Europy. Podsumowano wyniki sprzedaży w minionym roku. Firma PolKos została wyróżniona jako Najlepszy Dealer Rolanda Roku 2009.
Obciąg offsetowy wielokrotnego użytku do lakierowania
Firma Phoenix Xtra Print Polska poinformowała, że firma Phoenix Xtra Print Blankets wprowadziła na rynek Xtra Spot – nowy obciąg offsetowy do lakierowania. Jest to optymalny obciąg do wybiórczego i całopowierzchniowego lakierowania, zarówno UV, jak i na bazie wody, do wielokrotnego użytku. Dzięki elastycznemu, poliestrowemu karkasowi wspaniale utrzymuje format, gwarantując jednocześnie łatwość i precyzyjność w wycinaniu fragmentów obciągu i możliwość zrywania nawet dużych powierzchni warstwy zewnętrznej. Obciąg nadaje się do wycinania manualnego i ploterem. Xtra Spot przekonuje ponadto o swojej najwyższej jakości możliwością głębokiego nacięcia przy wszystkich oferowanych grubościach (1,15 mm; 1,35 mm; 1,95 mm) gwarantując ponadto – dzięki swojej bardzo gładkiej wypolerowanej powierzchni – jednolite i spokojne przenoszenie lakierów dyspersyjnych i UV oraz znaczną redukcję osadzania się farby. Obciąg Xtra Spot poszerza ofertę Phoenix Xtra Print Polska w branży offsetu arkuszowego o zastosowanie na wszelkiego rodzaju wieżach lakierujących, co ma wielkie znaczenie przy rosnącym trendzie uszlachetniania druku. Jednocześnie jest to produkt specjalny, będący alternatywą dla obciągów jednokrotnego użytku.

<< Poprzedni  1  2  3  4  5  6  7  | < 8 >  9  10  11-20  21-30  31-40  41-50  Następny >>


Nowa strona
Szanowni Internauci, zapraszamy na nową stronę Świata DRUKU : http://www.swiatdruku.eu/<br />
Zachęcamy także do subskrybowania naszego nowego newslettera:<br />
http://www.swiatdruku.eu/newsletter/register_subscription/1 Nowa odsłona naszej strony - zapraszamy: http://www.swiatdruku.eu/
Firmy KML Solutions i LeadCom zapraszają na warsztaty „Fakty i mity na temat atramentów. Jak dobrać odpowiedni atrament. Klasyfikacja, zastosowanie, trendy”, które odbędą się 20 stycznia 2011 w Centrum EXPO XXI w Warszawie. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym imprezy.<br />
W swoim komunikacie organizatorzy odpowiadają na pytanie, dlaczego warto wziąć udział w tych warsztatach: <br />
Podstawowym problemem jest nadmiar atramentów na naszym rynku, brak obiektywnej wiedzy o nich oraz brak kryteriów ich oceny. Użytkownicy bardzo często odczuwają chaos informacyjny. W tej tematyce nie ma się do czego odnieść, nie ma jakiegoś wzorca, nie ma jasno sprecyzowanych kryteriów oceny atramentów. Wiedza o tuszach jest szczątkowa, niepełna, nieuporządkowana, czasami zupełnie fałszywa. Terminologia określająca atramenty (np. eco, mild, miękki, twardy solwent) jest nowym użytkownikom często nieznana. Które atramenty są szkodliwe, a które nie, które niszczą głowice a które je „udrażniają”, które blakną po pół roku, a które są „wieczne” – nie ma gdzie o tym poczytać. Tuszów na rynku jest tak dużo, że użytkownicy nie wiedzą, co wybrać i dlaczego. Zasypywani są ofertami nowych atramentów, które mają rozwiązać wszystkie problemy. Ale obiektywnie: które są te najlepsze? I dlaczego? Użytkownik w większości przypadków nadal tego nie wie. <br />
Na warsztatach chcielibyśmy rzucić nieco światła na te problemy. Wybrnąć jakoś z gąszczu sprzecznych często informacji o tuszach, sformułować kryteria ich oceny, wprowadzić klasy porządkujące jakość tuszów, uporządkować ogólną wiedzę. Chcielibyśmy naszkicować jakiś scenariusz, w jaki sposób zabrać się za dobór atramentu do swojej maszyny. To niełatwe zadanie, mamy nadzieję, że temu podołamy.   <br />
<br />
PROGRAM WARSZTATÓW<br />
<br />
10.30 – 13.30 BLOK TEORETYCZNY – prezentacja/sesje pytań <br />
10.30 – 11.00 Moduł I<br />
Atrament – budowa, właściwości, podstawy chemiczne.<br />
Podział atramentów ze względu na: <br />
- zastosowanie<br />
- maszyny, głowice, rozpuszczalniki<br />
- jakość<br />
Panel poprowadzi: dr Leszek Kułak, Politechnika Gdańska/Prim Jet Color<br />
<br />
11.00 – 11.40 Moduł II<br />
Co to jest dobry atrament, czyli jak dobrać odpowiedni atrament do swojej maszyny?<br />
Cechy farb cyfrowych i potencjalne kryteria oceny: <br />
- jakość druku, kolorystyka<br />
- fizyczne właściwości farby: zapach, oddziaływanie na otoczenie i obsługę maszyn<br />
- fizyczne właściwości wydruków: odporność na ścieranie, światłoodporność, zdolność do utrwalania się na różnych podłożach<br />
- cechy eksploatacyjne wynikające ze współpracy farby z maszyną <br />
- cena farby a koszt druku <br />
Typowe problemy związane z atramentem.<br />
Zasady doboru farby do maszyny drukującej.<br />
Panel poprowadzi: Przemysław Kida, Profikolor<br />
11.40 – 12.00 Przerwa na kawę<br />
<br />
12.00 – 13.30 Moduł III<br />
Analiza polskiego rynku atramentów solwentowych:<br />
- eco<br />
- mild<br />
- hard solwent<br />
Próba usystematyzowania pojęć i wiedzy o atramentach solwentowych.<br />
Klasyfikacja atramentów ze względu na jakość oraz maszyny.<br />
Panel poprowadzą: Dariusz Świercz, Leadcom; Steve Knight, Sioen; Michael Moeller, Roland <br />
13.30 – 14.00 	Lunch <br />
<br />
14.00 – 16.00 BLOK PRAKTYCZNY<br />
14.00 – 15.30 Moduł I<br />
Czy jesteś pewien, że znasz możliwości swojego plotera?<br />
- Pokazanie różnic we właściwościach i jakości druku atramentów eco- i mildsolwentowych w zależności od prędkości druku (drukowanie na maszynach Roland XJ640, Asbru RS64)<br />
- Pokazanie różnic w jakości druku ploterów 4-(CMYK) i 6(CMYKLcLm)-kolorowych<br />
<br />
15.30 – 16.00 Konkurs na najciekawszą aplikację <br />
- prezentacja autorów i aplikacji<br />
- głosowanie<br />
- rozdanie nagród<br />
<br />
16.00 Zakończenie warsztatów<br />
<br />
Warunki uczestnictwa: <br />
    <br />
Rejestracji należy dokonać do dnia 10.01.2011.		<br />
Koszt uczestnictwa: 240 zł (wpłata do 31.12.2010), 280 zł (wpłata do 10.01.2011), (podane ceny są cenami brutto); Bank Millennium, Nr konta: 83 1160 2202 0000 0001 3270 3555, dopisek do przelewów: Warsztaty.<br />
Cena obejmuje: udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, lunch, przerwy kawowe.<br />
Dla klientów firm-organizatorów – zniżka w wysokości 25%.<br />
Miejsce imprezy: Centrum EXPO XXI, Warszawa ul. Prądzyńskiego 12/14, Sala B.<br />
Zgłoszenia: <br />
biuro@leadcom.pl,
<a href= mailto:agnieszka.swiercz@leadcom.pl?subject= target= {target} >agnieszka.swiercz@leadcom.pl</a><br />
tel./fax +48 22 8641009; 517560040<br />
Fakty i mity na temat atramentów - warsztaty
Firma Map Polska wprowadziła do swojej oferty Olin – nowy papier offsetowy klasy premium. Nadaje się on świetnie jako podłoże na zaproszenia, papier firmowy, foldery, katalogi wystaw i do wielu innych tego typu wydruków. Bardzo dobrze sprawdza się także w produkcji dziełowej. <br />
W ofercie Map papier Olin występuje w 15 gramaturach – od 40 g/m2 do 400 g/m2, pięciu odcieniach – od śnieżnej bieli do kości słoniowej, i z trzema rodzajami wykończenia powierzchni – od supergładkiego po szorstki. Linia obejmuje także papier makulaturowy i pasujące do niego koperty. Cała gama papierów Olin posiada certyfikat FSC. <br />
„Olin to nasza propozycja skierowana do tych, którzy poszukują wysokiej jakości podłoży drukowych, a nie lubią kompromisów. Olin to po prostu bardzo wysoka jakość za rozsądną cenę” – mówi Gabriela Hatłas, Product Manager Fine Papers w Map Polska. <br />
Olin dołączył do bogatej oferty papierów firmy Map stanowiąc łącznik pomiędzy grupą masowych podłoży a papierami ozdobnymi. Wśród znanych i cenionych marek papierów Map Polska są m.in. One, Ecco-Book, Claro czy też Dito. <br />
<br />
<br />
Olin - nowy papier offsetowy klasy premium
23 listopada firma Hubergroup poinformowała, że ze względu na znaczny wzrost cen surowców do produkcji farb, ich ceny zostaną podwyższone – farby do heatsetu i skalowe do coldsetu będą droższe o 35 centów/kg, czarne do coldsetu o 20 centów/kg, natomiast farby do druku arkuszowego od 30 do 50 centów/kg. <br />
Wprowadzenie podwyżek producent umotywował podwyżką cen materiałów o 35–45% (podwyżki cen podano w euro) w minionych 12 miesiącach. <br />
W komunikacie prasowym Hubergroup podkreśla, że będzie korzystać z każdej okazji, aby obniżać ceny – będzie dynamicznie reagować na zmieniającą się sytuację na światowych rynkach. <br />
*<br />
W komunikacie prasowym firma Flint Group zwróciła uwagę na to, że analitycy przewidują dalszy wzrost cen materiałów w 2011 roku. Producent nie wyklucza podwyższenia cen produktów znajdujących się w jego portfolio, zwłaszcza farb przeznaczonych do produkcji opakowań.<br />
*<br />
Z kolei firma Sun Chemical poinformowała o 25-procentowym wzroście cen na wszystkie swoje produkty wykorzystujące pigment Violet 23. Wzrost ten stał się nieunikniony, bowiem – jak podaje producent – koszty wytwarzania pigmentu wzrosły o 70% w ciągu ostatnich 12 miesięcy i nadal spodziewana jest tu tendencja wzrostowa.<br />
Problemy z podażą Violet 23 rozpoczęły się pod koniec 2009 roku, gdy w Chinach i Indiach zaczęła się zmniejszać dostępność karbazolu – podstawowej substancji, z której wytwarzany jest ten pigment. Karbazol wykorzystywany jest jedynie w branży produkującej barwniki, jednakże smoła węglowa, z której uzyskuje się karbazol, jest powszechnie stosowana również w innych branżach, co ogranicza jej dostępność. Niekorzystne efekty pogłębia także fakt, że branża produkująca barwniki ma niewielką kontrolę na kosztem i podażą tej substancji. <br />
Felipe Mellado, dyrektor ds. marketingu Sun Chemical, komentuje: „Brak podstawowych materiałów produkcyjnych jest zagadnieniem trapiącym całą branżę. Sun Chemical intensywnie pracuje, aby kompensować wpływ tej sytuacji na wzrost kosztów, ale obecnie wprowadzenie wzrostu cen na wszystkie produkty zawierające Violet 23 było nieuniknione. Ma to przełożenie na ceny większości farb drukowych oferowanych na rynku płynnych farb, a także na całe grupy produktów przeznaczonych do maszyn arkuszowych oraz farb UV. Robimy wszystko co w naszej mocy, pracując z czołowymi dostawcami pigmentu i staramy się tak zarządzać bieżącą sytuacją, by w jak najmniejszym stopniu wpłynęła ona na naszych klientów”. <br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
Wzrosną ceny farb
Jak co roku firma Heidelberg Polska zaprosiła do Print Media Academy w Heidelbergu wyróżniających się studentów z trzech uczelni: z Politechniki Warszawskiej, z Politechniki Łódzkiej i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wyjazd odbył się w dniach 24–25 listopada. Studenci pojechali pod opieką Juliusza Krzyżkowskiego (Zakład Technologii Poligraficznych na Wydziale Inżynierii Produkcji PW) i Krzysztofa Głowackiego (Instytut Papiernictwa i Poligrafii PŁ), towarzyszyli im Zbigniew Krugiełka i Jacek Szynkarek z firmy Heidelberg Polska. Ze strony Heidelberger Druckmaschinen AG opiekował się grupą Dieter Kurock.<br />
W programie wycieczki znalazły się: wykład i zwiedzanie Print Media Academy, prezentacja systemu Prinect, pokaz naświetlarek Suprasetter, prezentacja działania maszyn Speedmaster XL 75-5+L i XL-105-10-P w Print Media Center, pokaz linii do oprawy zeszytowej ST 450. Studenci gościli w fabryce w Wiesloch, obejrzeli centrum logistyczne i magazyn części, halę z linią do produkcji napędowych kół zębatych, halę produkcji systemów sterujących, halę, gdzie powstają maszyny Speedmaster SM 74 i XL 75 oraz hale produkcji maszyn pełnoformatowych.<br />
Zwiedzano także zamek w Heidelbergu i Jarmark Bożonarodzeniowy na Starówce.<br />
Studenci z wizytą w Print Media Academy
Creative Park to strona internetowa stworzona przez firmę Canon, będąca źródłem dobrej zabawy i nieograniczonych możliwości tworzenia przestrzennych form dekoracji świątecznych, kart okolicznościowych, albumów oraz wszelkiego rodzaju szablonów. Canon Creative Park daje możliwość twórczego spędzania wolnego czasu z dzieckiem i całą rodziną, zapewniając radość oglądania, drukowania, wycinania, klejenia i składania różnorodnych wzorów. Stanowi miejsce kreatywnego wykorzystania produktów Canon Pixma – serii drukarek fotograficznych oferujących doskonałe efekty domowego wydruku fotografii i dokumentów. Posiadacze urządzeń Canon mają szansę dostępu do strefy Premium zawierającej dodatkowe zdjęcia i ilustracje.<br />
Twórcom Creative Park zależało na stworzeniu wygodnego i twórczego miejsca zabawy z obrazem, prezentowanym w setkach form, konwencji i stylów. Przedstawia łatwe sposoby tworzenia własnego kalendarza, zaproszenia, papieru listowego czy albumu bez większego zaangażowania, a tym bardziej wychodzenia z domu. <br />
Materiały przedstawione w Creative Park są dostępne za darmo dla każdego użytkownika. Posiadacze drukarek fotograficznych Canon Pixma mają jednak możliwość wyboru z bogatszych zasobów obrazów i wzorów. Creative Park Premium jest dedykowany użytkownikom urządzeń Canon, którym zostały udostępnione dodatkowe zasoby w postaci całej gamy zdjęć i ilustracji autorstwa cenionych na całym świecie fotografów i artystów. Osoby korzystające z Creative Park mogą liczyć na najwyższej jakości efekty wizualne przy zastosowaniu sprzętu drukującego Pixma i oryginalnych atramentów Canon. Daje to gwarancję trwałość i jakość wydruku, co finalnie wpływa na satysfakcję z pracy. Wszystkie elementy przedstawione w Creative Park można w prosty sposób pobrać i wydrukować. Wzory zawierają instrukcję montażu wybranego materiału. Na każdej stronie witryny znajduje się informacja „jak zrobić”, a w razie potrzeby można korzystać z automatycznej pomocy.<br />
Creative Park jest podzielony na kategorie tematyczne, co bardzo ułatwia szybkie wyszukanie konkretnego przedmiotu. Kategoria „prezenty i karty okolicznościowe” to idealne miejsce dla osób organizujących przyjęcia. Znajdziemy tu kartki, wzory zaproszeń, kopert, papeterii, okładek do płyt CD, ramek do zdjęć, a nawet pudełek na prezenty. Druga kategoria obejmuje m.in. trójwymiarowe modele przedstawiające zwierzęta, zabawki, dekoracje okolicznościowe, znane budowle świata, pojazdy oraz formy z dziedziny nauki o różnym stopniu trudności, dopasowanym do wieku użytkownika. Pod kolejną zakładką znajdziemy elementy graficzne pozwalające stworzyć album fotograficzny dla każdego członka rodziny. Obecnie mamy możliwość wyboru spośród kilkuset wzorów dostępnych w różnorodnych układach. Czwarta kategoria zawiera obrazy czerpiące z wielu konwencji artystycznych. Dzięki nim będziemy mogli stworzyć trójwymiarowe obrazy, reliefy, orgiami czy mozaiki. W sekcji „kalendarze” Canon udostępnił bogaty zestaw kalendarzy w rozmaitych formach przestrzennych, jak i szerokiej gamie kolorystycznej. Ostatnia kategoria to galeria fotograficzna, prezentująca zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Są to m.in. zdjęcia krajobrazów z odległych zakątków świata, obrazy natury, flory, fauny oraz zdjęcia ze świata sportu.<br />
Serwis znajduje się pod adresem: http://www.canon.com/c-park/<br />
<br />
<br />
Canon Creative Park
Szczecińska Agencja Edukacyjna zaprasza do udziału w XII Zimowej Konferencji Poligraficznej Bukowina Tatrzańska 2011 organizowanej pod hasłem „Barwa w druku od A do Z”. Odbędzie się w Bukowinie Tatrzańskiej w Domu Zdrowia Rysy przy ul. Leśnej 20 (20 km od Zakopanego) w dniach 9/10–12 stycznia 2011 roku.<br />
Partnerem merytorycznym konferencji jest firma Frogimus, Partnerem – Portal PrintinPoland.com. Patronat medialny sprawuje „Świat DRUKU”.<br />
Konferencja adresowana jest do przedstawicieli drukarń i zakładów poligraficznych (druk offsetowy, cyfrowy, fleksograficzny), wydawnictw, firm handlowych i innych przedsiębiorstw działających w branży poligraficznej. Tematyka tegorocznej konferencji koncentruje się na zagadnieniach związanych ze standaryzacją, stabilnością barwy i kontrolą jakości druku. Przedstawione zostaną najnowsze rozwiązania w tym zakresie, stosowane w urządzeniach i technologiach przez wiodące firmy w branży poligraficznej. Konferencja jest doskonałym miejscem do zapoznania się z nowymi koncepcjami i rozwiązaniami, dyskusji, a także wymiany doświadczeń. A to wszystko w zimowej atmosferze Bukowiny Tatrzańskiej.<br />
W programie:<br />
- „Systemy standaryzacji i kontroli jakości druku” – Danuta Tyrowicz, Frogimus<br />
- „Heidelberg Remote Access Elite – innowacyjne rozwiązania zdalnej komunikacji drukarni z jej klientami” – Piotr Bogusz, Heidelberg Polska<br />
- „Systemy kontroli barwy w systemach produkcyjnych Konica Minolta” – Adam Bieniewski, Konica Minolta Business Solutions Polska<br />
- „Kompleksowe zarządzanie barwą – nowe spojrzenie. Kodak Flexcel NX” – Mariusz Geras, Kodak Polska<br />
- „Miejsce nowoczesnego zarządzania barwą w globalnej standaryzacji druku – nowe rodzaje oprogramowania i sposoby komunikacji”, X-Rite. <br />
<br />
Firma X-Rite jest sponsorem wspierającym konferencji.<br />
Spotkanie poprowadzone przez Roberta Kuczerę z firmy Michael Huber Polska poświęcone zostanie zagadnieniom standardów farbowych w druku offsetowym. Prezentacja, a następnie workshop, umożliwią zapoznanie się z tymi zagadnieniami oraz dyskusję wszystkich zainteresowanych uczestników konferencji.<br />
Dyrektor projektu targów Poligrafia, Jerzy Kaczmarek (Międzynarodowe Targi Poznańskie) zapozna uczestników konferencji z tematem „Poligrafia 2011 + Digital Printing Expo – wizja przyszłości nowej branży poligraficznej”.<br />
Przewidziane są wystąpienia firm-dostawców prezentujących oferowane przez nie urządzenia, materiały i technologie.<br />
Konferencji towarzyszą VII Zawody w narciarstwie alpejskim dla poligrafów o puchar firmy<br />
Michael Huber Polska HUBER SKI CUP BUKOWINA 2011.<br />
„Zapraszamy wszystkich poligrafów do udziału w konferencji. Mamy nadzieję, że po raz kolejny będzie ona doskonałą okazją do ciekawych spotkań i dyskusji oraz wypoczynku w miłej śnieżnej scenerii, np. podczas kuligu przy blasku pochodni” – zachęca Waldemar Światły.<br />
<br />
Informacje organizacyjne<br />
Koszt udziału w konferencji: 1185,00 zł od osoby, obejmuje zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym, wyżywienie, udział w części merytorycznej, udział w części rekreacyjnej. Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 180,00 zł. Zakwaterowanie od dnia 9.01.2011 r. do 12.01.2011 r. Wyżywienie od kolacji w dniu 9.01.2011 r. do obiadu w dniu 12.01.2011 r.<br />
Zgłoszenia prosimy przesyłać faksem lub e-mail do 31.12.2011 r. Należność z tytułu udziału w konferencji należy przekazać do 4.01.2011 r. na konto: Multibank nr 71 1140 20017 0000 4802 0378 9450. Rabat dla klientów portalu PrintinPoland.com płacących abonament wynosi 5% (nie obejmuje dopłaty do pokoju 1-osobowego).<br />
Informacji udziela Waldemar Światły, tel. 608 082 657, tel/fax 56 660 80 17, e-mail:
<a href= mailto:saebiuro@emil.tnp.pl?subject= target= {target} >saebiuro@emil.tnp.pl</a> Konferencja poligraficzna w Bukowinie
Xerox Polska ogłosił wprowadzenie na rynek zmodyfikowanego i ulepszonego cyfrowego systemu produkcyjnego iGen4. Przełomowy system iGen4 pojawił się na rynku w 2008 r., do tej pory skorzystało wiele setek klientów, tworząc miliardy przynoszących dochody wydruków. Teraz firma zaprezentowała jego wydajniejszą wersję. <br />
iGen4 EXP – najnowszy model skonstruowany na bazie nagradzanej platformy iGen4 – zapewnia użytkownikom natychmiastowy wzrost wydajności ze względu na obecność nowych opcji w zakresie przygotowania i wykończenia oraz obsługę arkuszy w największym dostępnym na rynku formacie.  <br />
Jak podaje producent, nowy system charakteryzuje się niemal o 50% większym arkuszem druku w porównaniu z urządzeniami konkurencyjnymi – co przekłada się na większą efektywność druku i zwiększone dochody klientów. Przyjmowanie zamówień na system Xerox iGen4 EXP już się rozpoczęło, a od 2011 r. użytkownicy będą mogli łatwo dokonywać konwersji tradycyjnych systemów iGen4 na system iGen4 EXP. <br />
Do podstawowych funkcji iGen4 EXP należą:<br />
- Największy format arkusza drukowego (36,4×66 cm) w swojej klasie – umożliwia realizację wymagających zadań, takich jak pełnowymiarowe, potrójnie składane broszury, karty pocztowe i karty z życzeniami lub bardzo duże okładki i obwoluty książek w formacie 36,4 na 66 cm. Drukowanie 40 arkuszy na minutę w większym formacie zasadniczo zwiększa prędkość drukowania systemu iGen4 do 120 obrazów w formacie A4 na minutę, podnosząc wydajność. Nośniki mogą być podawane ze zmodyfikowanego podajnika papieru lub systemu podawania rolowego. Układarka Multigraf odbiera duże wydruki i układa je w wyjmowanych koszach w celu ułatwienia transportu do dalszego wykańczania, tj. przycinania, powlekania i lub innych opcji wykańczających.<br />
- Zautomatyzowane rozwiązanie Web-to-finish – realizacja obiegu pracy bez ingerencji ludzkiej. Od początku 2011 r. cały proces od złożenia zamówienia do produktu końcowego będzie mógł przebiegać bez ręcznego konfigurowania czy innego rodzaju interwencji. Rozwiązanie wykorzystuje funkcję Xerox FreeFlow Digital Workflow Collection, jak również oprogramowanie i opcje wykańczające oferowane przez partnerów biznesowych Xeroksa, aby usprawnić proces produkcji od chwili złożenia zamówienia, szybko zmieniając i synchronizując wskazówki dotyczące produkcji, w zależności od potrzeb. <br />
- Integracja z mechanizmem drukowania Adobe PDF – zapewnia szybkie i niezawodne drukowanie natywnych plików Adobe PDF. Rozszerzone opcje przygotowania do druku ułatwiają dostęp i odwzorowanie kolorów dodatkowych oraz przezroczystości, co ogranicza cykle korekty. <br />
<br />
Xerox wprowadza iGen4 EXP
W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance NEPCon wykonał audyt w firmie Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz w Wasilkowie. W efekcie wykonanej oceny kontroli pochodzenia produktu przyznano firmie certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) o numerze SW-COC-005214, obowiązujący od 22 listopada 2010 r. do 21 listopada 2015 r.<br />
Drukarnia Perfekt została założona przez Janusza Macieja Banasiewicza w roku 1987. Pierwszą siedzibą drukarni były pomieszczenia gospodarcze przy ul. Słomianej w Warszawie. W 2001 roku powstała nowoczesna drukarnia przy ul. Przemysłowej w Wasilkowie koło Białymstoku. Dzisiaj Perfekt to dwie drukarnie (druga w Warszawie, przy ul. Połczyńskiej) 12 tys. m2 powierzchni produkcyjnej oraz tysiąc powierzchni administracyjno-biurowej. W oddawanych do użytku halach instalowany jest nowoczesny park maszynowy: wielozespołowe, arkuszowe maszyny drukujące i linie introligatorskie. Strategicznymi partnerami Perfektu w tym zakresie są firmy Heidelberg, Müller Martini oraz Kolbus.<br />
Drukarnia specjalizuje się w druku akcydensów i książek. Firma oferuje bogatą ofertę dotyczącą oprawy i uszlachetnień po druku oraz bardzo krótkie terminy druku prac. Głównymi klientami drukarni są duże wydawnictwa krajowe i zagraniczne oraz agencje reklamowe i korporacje. Misją firmy jest wysoka jakość wykonywanych prac i krótkie terminy realizacji. W trosce o klienta Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz wprowadziła system zarządzania jakością ISO 9001:2008 i środowiskiem ISO 14001:2005 oraz uzyskała certyfikat FSC.<br />
<br />
Certyfikat FSC dla Drukarni Perfekt
Firma Hunkeler poinformowała, że podczas targów Innovationdays 2011, które odbędą się w Lucernie w dniach 14–17 lutego, będzie można odwiedzić stoiska ponad 70 wystawców prezentujących na powierzchni obejmującej 5000 m2 rozwiązania z różnych obszarów branży poligraficznej – prepressu, procesu druku i wykończenia. <br />
Aby wziąć udział w imprezie, można zarejestrować się na stronie internetowej www.innovationdays.hunkeller.ch/registration<br />
Hunkeler Innovationdays 2011
Więcej...
więcej  Ostatnia: 
Ostatnie wątki:
Więcej...
Brak ankiety

Wyniki

Inne Ankiety
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Świat Druku     powered by eZ Publish, createdy by Krokus Sp. z .o.o