Nowa strona
 
Listopad 2010
Forum dyskusyjne
Galeria zdjęć
Galeria reklam

Galeria reklam


Artykuły promocyjne

Artykuły promocyjne


Witryna wydawnicza

Witryna wydawnicza


Prenumerata
Wyszukiwarka
Zaloguj się
Poligrafia 2003

Z ostatniej chwili


Tribune Direct pierwszym użytkownikiem programu GMC PortalBuilder
Firma GMC Software Technology poinformowała, że w ostatnim czasie w przedsiębiorstwie Tribune Direct, będącym filią Tribune Company, miało miejsce pierwsze na świecie wdrożenie programu GMC Portal Builder, nagrodzonego tytułem „najbardziej innowacyjnego rozwiązania roku” w niedawnym konkursie Xplor International. W efekcie firma Tribune Direct, będąca już od dłuższego czasu użytkownikiem innych rozwiązań stworzonych przez GMC Software Technology, może zaoferować swoim klientom oparte na przeglądarce internetowej i oszczędzające czas aplikacje typu storefront, przeznaczone do przetwarzania ich baz danych oraz dokumentów personalizowanych.
Będąc częścią Tribune Family – największej na rynku amerykańskim firmy medialnej stanowiącej własność pracowników, działającej w branżach wydawniczej, internetowej i środków przekazu – Tribune Direct oferuje swoim klientom rozbudowane usługi typu direct mailing na skalę ogólnokrajową. Zatrudniająca ponad 360 osób firma produkuje i wysyła dziennie ponad 7 milionów egzemplarzy materiałów do marketingu bezpośredniego i przy pomocy lokalnych partnerów dociera do licznych odbiorców z regionu całych Stanów Zjednoczonych.
PortalBuilder to program wprowadzony do oferty GMC Software Technology podczas ubiegłorocznych targów Print w Chicago. Pozwala on firmom specjalizującym się w usługach poligraficznych i marketingowych na uproszczenie procesu wdrożenia wydajnych, opartych na przeglądarce internetowej aplikacji typu storefront, przeznaczonych do tworzenia, zamawiania, zarządzania i drukowania personalizowanych dokumentów oraz prowadzenia zintegrowanych, opartych na personalizacji wielokanałowych kampanii promocyjnych. Dzięki ułatwionemu dostępowi do wszystkich zmiennych elementów, których potrzebują końcowi użytkownicy, uzyskują oni wyższą elastyczność działań i szybsze rezultaty swojej pracy. Mogą też z powodzeniem korzystać z funkcji centralnego zarządzania i tworzenia raportów, jak również zredukować swoje koszty operacyjne poprzez decentralizację procesów związanych z kreacją, wprowadzaniem zleceń i wysyłką produktów.
„Po przeanalizowaniu dostępnych na rynku rozwiązań pozwalających na rozwój opartych na Internecie i zorientowanych na druk aplikacji typu storefront uznaliśmy, że stworzony przez GMC Software Technology program PortalBuilder jest jedną z najłatwiejszych w implementacji i obsłudze aplikacji tego typu – mówi Bob Kennedy, menedżer ds. usług informacyjnych w Tribune Direct. – Co więcej, wydajność systemu workflow typu web-to-print, będącego częścią programu PortalBuilder, pozwala nam na uzyskanie przewagi konkurencyjnej i rozbudowę użytkowanego przez nas systemu PrintNet, a co za tym idzie - zaoferowanie wartości dodanej i nowego rodzaju usług współpracującym z nami klientom”.
„Jest nam niezmiernie miło, że to właśnie firma Tribune Direct stała się pierwszym na świecie użytkownikiem jednego z najnowszych rozwiązań z oferty GMC Software Technology – mówi Paul Rokos, wiceprezes ds. sprzedaży GMC Software Technology w Ameryce Północnej. – Jesteśmy przekonani, że PortalBuilder przyniesie zarówno firmie Tribune Direct, jak i jej klientom, znaczne oszczędności kosztowe i pozwoli na zwiększenie działań operacyjnych w takim wymiarze, jakiego nie byłoby w stanie zaoferować inne rozwiązanie typu web-to-print”.
Warto dodać, że podczas marcowej konferencji Xplor International, odbywającej się w Tampa Bay na Florydzie, program PortalBuilder uzyskał tytuł „najbardziej innowacyjnego rozwiązania roku”. Jest on przyznawany firmie lub organizacji, która stworzy i wprowadzi na rynek oryginalny produkt w znaczący sposób wpływający na rozwój całego przemysłu. Może nim być nowy program, produkt lub technologia, która otwiera nowe możliwości w zakresie elektronicznych systemów obróbki dokumentów. Xplor International to istniejące od 1981 roku stowarzyszenie producentów rozwiązań i usług wykorzystujących personalizację. Konkurs Xplor organizowany jest w cyklu corocznym.
Partnerzy firmy Avargraf na targach Ipex
Podczas tegorocznej edycji targów Ipex, które odbywać się będą od 18 do 25 maja w halach National Exhibition Centre w Birmingham, swoje najnowsze i najciekawsze rozwiązania prezentować będzie wielu partnerów firmy Avargraf. Wśród stoisk targowych odnaleźć można będzie propozycje takich firm jak: Lamina Systems AB (pawilon 19, stoisko F 771), Tauler Maquinaria (pawilon 19 stoisko C710), Hohner (pawilon 20 stoisko 20D 691), CP Bourg (pawilon 19, stoisko E730), James Burn International (pawilon 19, stoisko D740), Rachner (Pawilon 6 stoisko B525). Wszystkie są w naszym kraju reprezentowane przez Avargraf.
„To kolejna impreza targowa, gdzie z pewnością pojawi się wielu gości z naszego kraju, stąd już dziś serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoisk firm, które reprezentujemy na rynku polskim – mówi Sławomir Kugaudo, prezes Avargrafu. – Z pewnością zaproponowana oferta zainteresuje wielu z odwiedzających targi gości, bo wielu drukarzom prezentowane urządzenia mogą przynieść wymierne korzyści, co ma niemałe znaczenie w okresie nieco trudniejszej koniunktury rynkowej. Propozycje naszych partnerów są doskonałą alternatywą dla przyspieszenia czasu produkcji, obniżenia jej kosztów, a co za tym idzie uzyskania przewagi konkurencyjnej na rynku zleceń”.

Wśród prezentowanych urządzeń podczas targów Ipex swoje najciekawsze rozwiązania zaprezentuje szwedzka firma Lamina Systems AB, która od wielu już lat dostarcza urządzenia i rozwiązania dla branży poligraficznej, opakowaniowej i reklamowej. Na swoim stoisku zaprezentuje automat do kaszerowania 1620 Blackline o stosach 800/500 oraz automat to klejenia pudeł Glueline 2000.
Blackline przeznaczony jest do kaszerowania w trybach: arkusz do arkusza papieru i tektura do tektury litej lub falistej. Maszyna charakteryzuje się budową modułową i zbudowana jest na sztywnej konstrukcji ramowej, zapewniającej dużą jej wytrzymałość. Ustawienia i zmiany parametrów wykonuje się tu bardzo szybko i łatwo, bez konieczności używania narzędzi. Kolejną propozycją tej firmy, prezentowaną podczas targów Ipex, będzie automat do klejenia pudeł Glueline 2000 o budowie modułowej, która wykorzystuje zarówno klej na gorąco jak i klej zimny, a programy klejenia mogą być zapisane w pamięci tego systemu i zastosowane do powtarzających się zleceń.

Firma Tauler Maquinaria – hiszpański producent maszyn do laminowania na gorąco – pokaże w Birmingham swoje urządzenia z serii Printlam. Portfolio maszyn tego producenta jest niezwykle szerokie: od ręcznych, półautomatycznych i w pełni zautomatyzowanych maszyn do laminowania po rozwiązania modułowe i projekty w zakresie produkcji wielkoformatowej, które można dostosować do bieżących i przyszłych potrzeb klienta. Na targach Ipex zaprezentowane zostaną m.in. rozwiązania dla małych drukarń czy punktów kserograficznych, przeznaczone do laminowania produktów drukowanych w maszynach offsetowych i cyfrowych, a także model PrintLam B2, przeznaczony zarówno dla małych i średnich firm oraz obu wymienionych technologii. Modele PrintLam CTIS +75 – kolejne z prezentowanych podczas targów urządzeń – to modułowe i wszechstronne rozwiązanie dla średnich i dużych klientów, którzy zakładają szybki rozwój swoich przedsiębiorstw. Nowością prezentowaną podczas targów Ipex będzie maszyna PrintLam Smart Matic, gdzie w stosunku do poprzedniego modelu – automatycznej maszyny PrintLam B2 do jednostronnego laminowania na gorąco folią polipropylenową – producent wprowadził szereg ulepszeń.

Natomiast w parku maszynowym prezentowanym na stoisku niemieckiej firmy Hohner Maschinenbau GmbH zaprezentowana zostanie zautomatyzowana linia zszywająca HSB 10000-S do wydajnej obróbki złamanych arkuszy, posiadająca kompaktowe wymiary oraz elektroniczną kontrolę na każdym etapie produkcyjnym, co umożliwia jednoosobową obsługę urządzenia. Dodatkowo istnieje tu możliwość zapisywania ustawień w pamięci maszyny przez naciśnięcie przycisku – automatyczne ich przywołanie. Kolorowy ekran dotykowy z czytelnie zaprojektowanym menu pozwala na bardzo proste sterowanie funkcjami systemu. Możliwa jest również elektroniczna kontrola i monitoring na każdym etapie produkcji.
Ponadto na stoisku tego producenta można będzie zobaczyć takie urządzenia jak: zszywarki Economy i Exact oraz Exact Plus (ze stacjami ręcznego nakładania) a także głowice szyjące drutem.

Swoją bogatą ofertę podczas targów Ipex zaprezentuje również firma CP Bourg. Trzonem jej prezentacji będzie m.in. BME – dwumodułowy automat do produkcji broszur, zapewniający szycie i falcowanie w jednym module i obcinanie czołowe w osobnym. To w pełni automatyczne urządzenie do produkcji broszur, współpracujące ze zbieraczkami wieżowymi BSTd+ oraz Bite, w przyszłości pracować będzie on-line z drukarkami cyfrowymi do dużych formatów. BME to całkiem nowa konstrukcja, która charakteryzuje się wieloma unikalnymi cechami. Bite – nowy model zbieraczki CP Bourg – to kolejne urządzenie, które będzie prezentowane podczas targów Ipex. Zostało zaprojektowane z myślą o potrzebach zarówno drukarni cyfrowych jak i offsetowych. Wyróżnia się spośród urządzeń konkurencyjnych maksymalnym formatem zbieranych arkuszy, który wynosi 370×600 mm. Klejarka BB 3002 – kolejne urządzenie, które będzie można zobaczyć na stoisku CP Bourg – zaprojektowana została z myślą o drukarniach cyfrowych i dostosowana jest perfekcyjnie do ich potrzeb i specyfiki. Zasadniczym udogodnieniem, które wpływa jednocześnie na wynikową wydajność urządzenia, wydatnie ją zwiększając, jest szybkość i łatwość ustawień przyszłego zadania (do 30 sekund) oraz korekty tych ustawień. Odbywają się one na dużym, czytelnym, świetnie zaprojektowanym ekranie dotykowym, na którym w precyzyjny sposób zaplanować można parametry przyszłej pracy.
Firma CP Bourg, przygotowała dla swoich gości targową niespodziankę – przy prezentacji linii do produkcji broszur szytych drutem BSF/BCM/BME co 30 minut każdego dnia targów organizować będzie specjalne show z profesjonalnym prezenterem. Firma zaprezentuje ponadto na swoim stoisku linie składające się z urządzeń BSTE20 + BME + CC (dwie zbieraczki wieżowe BSTE, automat BME i utrząsarka); BSF/BDF w konfiguracji z czytnikiem kodów kreskowych; BB3002 i BBR z klejeniem na gorąco oraz urządzeniem Versapail i BHCE (prawdopodobnie prezentowane będzie z trójnożem CMT330). CP Bourg zaprezentuje ponadto BB2000 – klejarkę bez frezu oraz urządzenie BHCE. Dodatkowo urządzenia tego producenta prezentowane będą na stoiskach: HP Indigo – BB3002 z klejeniem na gorąco i trójnożem CMT330; firmy Watkiss – BSF w kolorach Watkiss i pod nazwą tejże firmy (produkt OEM) zostanie pokazane w połączeniu z Watkiss Power Edge Module oraz na stoisku Xeroksa – BMEx w linii z iGen 4.

Swoją siłę w różnorodności zaprezentuje w Birmingham firma James Burn International (JBI). Wśród prezentowanych modeli znajdą się urządzenia: PB34, Tri-O 34, Tri-O 50 Cal, EB3500, PB3300. Można będzie zobaczyć także perforatorkę P3400. Maszyna jest zwartym i kompaktowym urządzeniem dedykowanym do małych i średnich nakładów. Dzięki swojej konstrukcji jest przystosowana do jednoczesnego perforowania i odbierania prac w jednej operacji. Odwiedzający targi będą mogli również zobaczyć urządzenie P3400M (w wersji manualnej). Kolejna prezentowana maszyna P5000 – zaciskarka EB 5000 – została zaprojektowana z myślą o wydajnym zaciskaniu spiralek typu Wire-O. Jest ona znakomitym rozwiązaniem dla klientów, którzy cenią sobie prostotę obsługi połączoną z niezawodnością pracy, ale przede wszystkim dla tych, którym zależy na wysokiej funkcjonalności maszyny.
Maszyna WOB 3500 to kolejna propozycja firmy JBI. Jest szybką, półautomatyczną zaciskarką spiralek typu Wire-O, mogącą wykonywać do 1000 opraw na godzinę. Urządzenie charakteryzuje się wyjątkowo łatwą obsługą i sterowaniem z panelu dotykowego oraz możliwością pracy na różnych formatach. Została zaprojektowana do łatwej i bezproblemowej współpracy z automatycznymi perforatorkami Alpha – doc oraz Docu – Punch i w połączeniu z nimi tworzy niezawodny zestaw do oprawiania różnych dokumentów (w tym wydruków cyfrowych oraz druków uszlachetnianych) a także kalendarzy. Dodatkową zaletą jest możliwość oprawiania z zawieszką. Ponadto firm JBI zaprezentuje urządzenia: EX610 Duplex i EM520 z RS520 i podajnikiem SFM520, Docupunch, a także nowości: BB400 Speedbind, Unicoil 500A, BB50H z systemem Wire-O Flex.

Odwiedzający targi Ipex będą mogli również zobaczyć urządzenie do odwracania stosu – model RD 1000 PA/R+S firmy Rachner na stoisku tego producenta. Urządzenie oferuje dodatkową opcję napowietrzania stosu i opcję wyrównywania stosu poprzez jego utrząsanie w celu ułatwienia dalszego procesu drukowania.

„Mamy nadzieję, że tak bogata oferta naszych partnerów przyciągnie do Birmingham wielu klientów również z Polski i ich wizyta na targach przełoży w najbliższej przyszłości się na biznesowy sukces rodzimych drukarzy, który możliwy jest m.in. dzięki wykorzystywaniu w codziennej produkcji najbardziej nowoczesnych rozwiązań, a takie na targach Ipex prezentować będą nasi partnerzy” – mówi Sławomir Kugaudo.

HP Color Inkjet Web T300
Firma Hewlett-Packard opracowała drukującą maszynę zwojową HP Color Inkjet Web T 300, najnowszej generacji, które integruje nowoczesne infrastruktury IT ułatwiając i skracając procesy produkcji. T300, oparte na atramentowej technologii termicznej, zapewnia wysoką jakość i wydajność bez względu na podłoże, przy konkurencyjnych kosztach. Dzięki zastosowaniu uniwersalnej platformy IT do wspierania produkcji, możliwy jest druk kolorowy personalizowany ze stuprocentową wymianą treści przy pełnej prędkości produkcyjnej. Architektura HP Ultra SmartStream Print Server jest w pełni skalowalna.
HP Inkjet Web T300 Color Press drukuje ze zwoju o szerokości do 762 mm, na podłożach od 40 do 350 g/m2, z rozdzielczością 1200×600 dpi i prędkością 122 mb na minutę. Na maszynie mogą powstawać dokumenty personalizowane (bilingi, druki transpromo), książki czy gazety. Możliwy jest wydruk nawet jednego egzemplarza czasopisma w niespotykanie niskich kosztach.
Solidne wykonanie i łatwość obsługi umożliwia wydrukowanie do 70 mln kopii 4-kolorowych w ciągu miesiąca. Tym samym urządzenie może drukować prace wcześniej kierowane wyłącznie do drukarń offsetowych. T300 monitoruje w czasie rzeczywistym proces druku, kontrolując jakość. Głowice drukujące o długiej żywotności są łatwe do wymiany – czynność ta nie wymaga użycia narzędzi. Aby wymienić pojemniki z tuszem, nie trzeba przerywać pracy.
HP Inkjet Web T300 Color Press zaprojektowano z myślą o środowisku. Tusz na bazie wody oznacza bardzo niski poziom emisji lotnych związków organicznych, nie wytwarza ozonu, nie zawiera niebezpiecznych zanieczyszczeń powietrza.
Technologia zapewnia wysoką jakość i trwałość wydruku na każdym standardowym papierze niepowlekanym, jak również na wielu powlekanych.
Certyfikaty FSC i PEFC dla Map Polska
W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance, we współpracy z BMG TRADA, NEPCon dokonał audytów w firmie Map Polska spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie. W efekcie wykonanej oceny kontroli pochodzenia produktu przyznano firmie certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) o numerze SW-COC-004797, obowiązujący w okresie od 2 kwietnia 2010 r. do 1 kwietnia 2015 r., oraz certyfikat PEFC o numerze 14502243, obowiązujący w okresie od 9 kwietnia 2010 r. do 8 kwietnia 2015 r.
Map Polska to firma z ponad 19-letnią tradycją. Początek działalności przypada na rok 1991, wówczas to w Krakowie powstała firma Inter-Papier, rok później w Warszawie – firma Ecco-Ceza. Zadaniem obu firm była hurtowa sprzedaż papieru na potrzeby poligrafii. Po wielu przekształceniach w 1998 r. doszło ostatecznie do połączenia Ecco-Cezy oraz Inter-Papieru, w wyniku czego powstała jedna z większych wieloodziałowych hurtowni papieru na rynku polskim – firma Ecco-Papier.
W 2000 roku firma Ecco-Papier weszła w skład należącej do M-real grupy Map, skupiającej europejskich dystrybutorów papieru. Od 2001 r. Map Merchant stał się jedynym udziałowcem Ecco-Papier. W marcu 2006 nastąpiła zmiana nazwy firmy na Map Polska sp. z o.o. W lipcu 2007 roku Map Merchant został sprzedany przez koncern M-Real firmie Antalis International SAS. W Polsce obie firmy posiadają ponad 40-procentowy udział w rynku.
Map Merchant sprzedaje co roku około 1,3 mln ton papieru w 22 krajach. Łącznie w grupie Map zatrudnionych jest ponad 2500 osób – w tym ponad 1300 w bezpośredniej sprzedaży i obsłudze klientów.

Zmiana ANI Holdings na Flint Group
Z dniem 7 kwietnia 2010 roku nastąpiła zmiana nazwy spółki ANI Holdings sp. z o.o. na Flint Group Narrow Web Polska sp. z o.o. z siedzibą: ul. Borzymowska 30, 03–565 Warszawa. Telefony, osoby kontaktowe oraz wszelkie pozostałe dane spółki (takie jak numer NIP, Regon, KRS) pozostały bez zmian.
Zmiana nazwy wynikła z konieczności ujednolicenia nazewnictwa wielu firm, które weszły w skład Flint Group. Zarząd spółki ma nadzieję, że przyczyni się to do jednoznacznego identyfikowania firmy z produktami Flint Group Narrow Web oferowanymi klientom.
Poznański oddział Ricoh Polska zmienił siedzibę
Ricoh Polska oddział w Poznaniu zmienił siedzibę. Nowe biuro przy ul. Dziewińskiej 62 zastąpiło dotychczasową lokalizację na terenie zakładów Przemysłu Metalowego H. Cegielskiego. Przeprowadzka została połączona z kompleksowym zaprojektowaniem infrastruktury IT oraz nowego showroomu do prezentacji najnowocześniejszych rozwiązań. Obecne biuro spełnia wymagania korporacyjne i europejskie stawiane wszystkim oddziałom Ricoh Polska.
W nowo otwartej placówce 15 kwietnia br. odbędzie się kolejny z cyklu dni otwartych „Open Day – Working Doc Family”. Celem spotkania jest przedstawienie możliwych obszarów współpracy w ramach szeroko rozumianego programu wykorzystania platformy sprzętowej Ricoh (drukarki i urządzenia wielofunkcyjne) oraz zaawansowanego oprogramowania dokumentowego w postaci: archiwizacji, zarządzania obiegiem dokumentów, zarządzania czasem pracy, integracji z urządzeniami, obsługi niestandardowych systemów oraz zastosowań, integracji z systemami opartymi na kodach kreskowych, kompleksowej obsługi kontraktów flotowych: kontroli kosztów (rozliczanie kosztów floty z wykorzystaniem indywidualnych kart zbliżeniowych), zarządzania flotą (monitoring online oraz zarządzanie serwisem).
Udział w spotkaniach Open Day – Working Doc Family jest bezpłatny.
Inkjetowe premiery Agfy na Ipex
Wśród rozwiązań z zakresu atramentowego druku cyfrowego, jakie zaprezentuje Agfa Graphics podczas targów Ipex 2010 (firma będzie obecna na stoisku nr CD220 w pawilonie 11), znajdzie się nowa wersja maszyny :Dotrix Modular LM. Umożliwia ona zadrukowywanie opakowań z zastosowaniem atramentów :Agorix LM UV, charakteryzujących się niskim poziomem migracji składników poprzez opakowanie do znajdującego się wewnątrz produktu spożywczego. Wprowadzone na rynek wraz z nowym urządzeniem atramenty są dedykowane do zadrukowywania szerokiego spektrum podłoży stosowanych przy produkcji różnego rodzaju opakowań do żywności.
W nowych, stworzonych przez Agfa Graphics atramentach :Agorix LM UV zastosowano zaawansowane fotoinicjatory, czego efektem jest zminimalizowanie ryzyka przedostania się zapachu do wewnątrz opakowania i niski poziom migracji środków zagrażających zdrowiu do znajdującej się w nim żywności. Receptura wykorzystywana przy ich produkcji bazuje na opatentowanej przez firmę technologii Complete Cross Linking. Jak podkreśla Agfa Graphics, cały proces wytwórczy atramentów :Agorix odbywa się w sposób zgodny ze standardami przemysłowymi. W efekcie użytkownicy maszyny :Dotrix Modular LM i stosowanych w niej atramentów :Agorix LM mogą mieć pewność, że działają w zgodzie z obowiązującymi w Unii Europejskiej i USA przepisami dotyczącymi pakowania żywności.
Użytkownicy maszyny :Dotrix Modular LM, a także właściciele marek korzystający z oferowanej przez nią wysokiej jakości drukowania, uzyskają możliwość stosowania nowych atramentów o wysokim poziomie przylegania do różnego rodzaju podłoży stosowanych w druku inkjetowym, oferujących bardzo dobre parametry w zakresie odporności na światło i szerokie możliwości obróbki po druku.
Nowe atramenty :Agorix LM UV będą dostępne w zestawach CMYK i CMYK-OV. Stacje drukujące pozwalające na zastosowanie barw pomarańczowej i fioletowej w znaczny sposób rozszerzają paletę kolorystyczną maszyny :Dotrix Modular LM obejmującą do 90% kolorów z biblioteki Pantone. A wszystko dzięki zastosowaniu specjalistycznego oprogramowania :Apogee ColorTune Spot i :Apogee ColorTune CMM. Atramenty :Agorix LM UV zaprojektowano z myślą o wydajnym, nisko- i średnionakładowym druku cyfrowym wykonywanym na różnego rodzaju materiałach opakowaniowych, m.in. wielowarstwowym aluminium, foliach typu PET, PE, PP, OPP i innych. Utrwalane promieniowaniem UV atramenty nie zawierają rozpuszczalników, są uważane za technologię przyjazną środowisku naturalnemu i zapewniają niższe koszty operacyjne z uwagi na wyeliminowanie wydatków związanych z odzyskiwaniem rozpuszczalników.
Podczas targów na stoisku Agfa Graphics będą odbywały się pokazy zastosowania nowych atramentów w maszynie :Dotrix Modular LM, która również będzie miała swoją światową premierę na tej wystawie. Producent obu rozwiązań zapowiada, że demonstracje będą obejmować różnego rodzaju zastosowania, m.in. druk na opakowaniach giętkich oraz kartonach przeznaczonych do produkcji pudełek.
Wśród funkcji, jakie oferuje maszyna :Dotrix Modular LM, znajdują się m.in.: wspomniana wcześniej opcja druku 6-kolorowego; jednoprzebiegowy inkjetowy druk UV na wstędze o szerokości 63 cm z prędkością 32 m/min oraz możliwość zastosowania w trybie in-line dodatkowych modułów cięcia wstęgi na arkusze i układania w stos, znajdujących zastosowanie przy zadrukowywaniu kartonów i podłoży z tworzyw sztucznych.
Sistrade na targach Packaging Innovations
Międzynarodowa firma Sistrade Information Systems posiadająca w swojej ofercie rozwiązania softwareowe ERP/MIS przeznaczone głównie dla poligrafii i branży opakowaniowej zaprezentuje swoją ofertę podczas zbliżających się targów Packaging Innovations 2010 w Warszawie (Expo XXI, 13-14 kwietnia 2010).
Oprogramowanie oferowane przez firmę Sistrade usprawnia zarządzanie produkcją (umożliwia m.in. graficzną wizualizację procesów w firmie, nadzór nad produkcją w czasie rzeczywistym, porównanie planowanych i rzeczywistych wartości), rejestrację danych (m.in. automatyzację całego procesu, konfigurację terminali zbiorczych), planowanie (m.in. tworzenie harmonogramów, symulację przyszłej produkcji, planowanie zapotrzebowania materiałów), utrzymanie ruchu (m.in. graficzną definicję struktury wyposażenia, rejestrację awarii i działań naprawczych) oraz kontrolę jakości (m.in. definiowanie standardów jakości, kontrola jakości surowców oraz zarządzanie niezgodnościami).
Dodatkowych informacji dotyczących oferty i poszczególnych rozwiązań firmy Sistrade na targach Packaging Innovations
Międzynarodowa firma Sistrade posiadająca w swojej ofercie rozwiązania softwareowe ERP/MIS przeznaczone głównie dla poligrafii i branży opakowaniowej zaprezentuje swoją ofertę podczas zbliżających się targów Packaging Innovations 2010 w Warszawie (Expo XXI, 13-14 kwietnia 2010).
Oprogramowanie oferowane przez firmę Sistrade usprawnia zarządzanie produkcją (umożliwia m.in. graficzną wizualizację procesów w firmie, nadzór nad produkcją w czasie rzeczywistym, porównanie planowanych i rzeczywistych wartości), rejestrację danych (m.in. automatyzację całego procesu, konfigurację terminali zbiorczych), planowanie (m.in. tworzenie harmonogramów, symulację przyszłej produkcji, planowanie zapotrzebowania materiałów), utrzymanie ruchu (m.in. graficzną definicję struktury wyposażenia, rejestrację awarii i działań naprawczych) oraz kontrolę jakości (m.in. definiowanie standardów jakości, kontrola jakości surowców oraz zarządzanie niezgodnościami).
Dodatkowych informacji dotyczących oferty i poszczególnych rozwiązań firmy Sistrade udzielać będą jej przedstawiciele podczas targów Packaging Innovations 2010 na stoisku C11.

Cztery pory roku z Duplo - wiosna
Prezentacja rozwiązań Duplo i Xerox będzie tematem przewodnim kolejnych Dni Otwartych, jakie w dniach 21 i 22 kwietnia br. organizuje firma Duplo Polska sp. z o.o. w swojej siedzibie przy ulicy Cyklamenów 1 w Warszawie. To drugie spotkanie, jakie zaplanowała firma dla swoich klientów w ramach spotkań z cyklu "Cztery pory roku z Duplo". Podczas dwudniowej imprezy zaprezentowane zostaną rozwiązania, które umożliwiają optymalizację procesów introligatorskich, wpływają na oszczędność czasu i pieniędzy przy realizacji zleceń, a co za tym idzie dają przewagę konkurencyjną na trudnym rynku zleceń.
"Wiosenne spotkanie będzie okazją do zaprezentowania klientom nowości, jakie pojawią się w tym roku w naszej ofercie - mówi Gabriela Swat, Marketing Manager w firmie Duplo Polska sp. z o.o. - Do naszego bogatego portfolio, które kierujemy zarówno do drukarń cyfrowych jak i offsetowych, dołączają urządzenia, które jeszcze wyraźniej mogą usprawnić procesy produkcyjne. Mamy nadzieję, że nasi goście będą mogli znaleźć odpowiednie urządzenia dostosowane do swoich aktualnych potrzeb. Do dyspozycji naszych gości przez cały okres trwania imprezy będą specjaliści z firmy Duplo, którzy służyć będą swoją radą i pomocą oraz dzielić się posiadaną wiedzą. Nasze spotkania mają bowiem nie tylko charakter poznawczy, ale również są okazją do wielu ciekawych rozmów i wymiany doświadczeń."
Podczas najbliższych Dni Otwartych Duplo, podobnie jak to miało miejsce podczas zimowej edycji tej imprezy, ich partnerem będzie firma Xerox. Zaprezentuje ona urządzenie DCP 700, umożliwiające pełnokolorowe drukowanie cyfrowe z prędkością 70 stron/minutę.
Firma Duplo natomiast zademonstruje po raz pierwszy w Polsce swoje najnowsze rozwiązania: urządzenie DKT-200 - trójnóż pracujący w linii z systemem do broszurowania Duplo 5000; docucutter DC-645e, umożliwiający cięcie, bigowanie, perforację w jednym przebiegu ze zdalnym serwisem a także bigówkę DC-445 + IFS, umożliwiającą bigowanie i falcowanie w jednym przebiegu. Wszystkie te urządzenia charakteryzują się wysokim stopniem automatyzacji, co ma niemałe znaczenie dla przyspieszenia czasu realizacji zleceń, a co za tym idzie uzyskanie oszczędności oraz przewagi konkurencyjnej na rynku zleceń. Gabriela Swat dodała: "Jesteśmy przekonani, że w obecnej, nieco trudniejszej dla drukarń sytuacji rynkowej, muszą one stawiać na rozwiązania, które usprawniają proces produkcyjny firmy. Są to nie tylko szybkie maszyny drukujące, ale coraz wyraźniej widać, że kluczowe znaczenie ma również sprawnie działająca introligatornia. Rozwiązania, które znajdują się w naszej ofercie, przeznaczone są dla małych i średnich drukarń. Dni Otwarte mogą być zatem okazją do tego, by zapoznać się z tymi, które odpowiednie są dla danej drukarni właśnie ww właściwym jej okresie rozwoju."
Poza nowościami, jakie po raz pierwszy Duplo zaprezentuje swoim klientom, podczas Dni Otwartych zobaczyć będzie można urządzenia, które mają już swoją ugruntowaną pozycję wśród klientów firmy. Znajdą się tam rozwiązania umożliwiające oprawę zeszytową oraz szybkie i proste broszurowanie, dostosowane do zróżnicowanych nakładów (system Duplo 3500); lakierowanie UV, gwarantujące zupełnie nową jakość wydruków (Duplo UV Coater 205A); oprawę klejoną do produkcji książek (oklejarka DuBinder DPB 500) oraz urządzenia umożliwiające szybkie i tanie powielanie cyfrowe książek, instrukcji obsługi, materiałów technicznych (DP-S850 i DP-J450). Wśród prezentowanych urządzeń znajdą się też falcerki Duplo i Foldmaster, a także sprzęt używany, jaki znajduje się w ofercie firmy.
ACCHSH otwiera centrum nowych technologii
Od kwietnia warszawski dział marketingu firmy ACCHSH przeniósł się do nowej siedziby w Intraco Biznes Park przy ul. Smoleńskiego 1. Mieści się tu centrum szkoleniowo-prezentacyjne, koncentrujące swoją działalność na nowych rozwiązaniach takich jak systemy Web-to-Print. Planowane są w nim systematyczne szkolenia autoryzowanych partnerów dystrybucyjnych i partnerów OEM. Główną siedzibą ACCHSH pozostaje Kraków, gdzie znajduje się również centrum technologiczno-rozwojowe firmy.
Firma skoncentruje się na promocji rozwiązania, jakie od pewnego czasu oferuje PuzzleFlow Solutions Europe, europejski franczyzobiorca technologii ACCHSH. Chodzi o unikalną usługę proofingu kontraktowego w trybie online opartego na normie ISO. Ta nietypowa oferta, która powinna zainteresować zwłaszcza mniejsze firmy, a nawet odbiorców prywatnych, powstanie w oparciu o globalny serwis świadczony przez ACCHSH w Polsce, PuzzleFlow Solutions Europe w Holandii i PuzzleFlow Solutions USA na rynku północnoamerykańskim. Firma planuje udostępnienie online usługi, polegającej na przygotowaniu za klienta plików PDF/X spełniających normę ISO, gdzie – w przypadku potrzeby wydruku – będzie w stanie wykonać proof kontraktowy na własnym urządzeniu lub w dowolnym miejscu u klienta wyposażonego w odpowiednią drukarkę.
Rozbudowane centrum szkoleniowo-prezentacyjne będzie też służyć licznym dystrybutorom i partnerom technologicznym ACCHSH.
Truepress Jet520 do biletów bingo
Nowe bilety, w pełni kolorowe i personalizowane, rewolucjonizują przemysł bingo w Wielkiej Brytanii. Firma edwardthompson z Sunderland zainwestowała ponad 2 miliony funtów w atramentowy zwojowy system kolorowego druku cyfrowego wysokiej wydajności Truepress Jet520 Screena wraz z linią do obróbki wykończeniowej Hunkelera. System posłuży do produkcji nowej generacji biletów do gry w bingo.
Firma edwardthompson, największy w Wielkiej Brytanii dostawca związany z bingo, produkuje tygodniowo 200 milionów biletów dla 450 klubów. Dotychczas stosowane były standardowe, mało urozmaicone bloczki biletowe o ograniczonej kolorystyce. Dzięki możliwościom maszyny Truepress Jet520 i finiszingu Hunkelera firma edwardthompson wypuściła po raz pierwszy atrakcyjną trzecią generację biletów bingo (3GB). Są one w pełni kolorowe i personalizowane.
Proces druku cyfrowego otwiera możliwość dodania nowej wartości do gier bingo. Bilety można urozmaicić obrazami, liczbami i materiałami reklamowymi. Firma edwardthompson projektuje bloczki z biletami na miarę potrzeb nowoczesnego rynku, z nieograniczonymi opcjami i w pełnej kolorystyce. Kluby bingo mogą przydzielać bloczki dla każdej sali, ze wzmocnionym indywidualnym przekazem handlowym: lokalnymi ogłoszeniami i reklamami, tematami okolicznościowymi, kuponami, informacjami, obrazami i sponsoringiem. Dodatkowo, dzięki drukowi cyfrowemu, uzyskano znaczne skrócenie czasu produkcji i obrotu, od przeprojektowania biletów po dostawę.
„Podobnie jak wiele firm obsługujących przemysł rozrywkowy i organizujących spędzanie czasu wolnego w Wielkiej Brytanii, również rynek bingo przeżywa trudny okres. Postanowiliśmy zainwestować w innowacyjność i innowacyjne technologie, aby wyrwać rynek z zastoju i postawić na nogi – mówi Paddy Cronin, Managing Director w edwardthompson. – Przeprowadzona przez nas ostrożna analiza rynku wykazała, że Screen wraz z Hunkelerem oferują połączenie najlepiej pasujące do naszych potrzeb, wyróżniające się na tle innych rozwiązań, zdolną podołać skomplikowanym projektom, efektywne pod względem kosztów, co jest istotne dla rynku wrażliwego na najmniejsze wahania cen. Możliwości systemu Screena, w połączeniu z pomysłowością naszych projektantów, pozwalają tworzyć niezliczone ilości nowych kolorowych gier z urozmaiceniem zabawy już na poziomie papierowych biletów bingo, co spotkało się z przychylną opinią 85% graczy. Obecnie możemy tworzyć nowe gry i kreować wcześniej niemożliwe nowe sposoby rozgrywania. To podnosi nie tylko poziom emocji wśród grających, lecz także zwiększa dochody klubów bingo; pierwsze opinie są bardzo pozytywne”.
Gala Bingo, prowadząca 112 klubów w skali całego kraju, jest pierwszą firmą, która przerzuciła się na trzecią generację biletów 3GB.
Truepress Jet520 Screena to cyfrowa atramentowa jednoprzebiegowa maszyna drukująca ze zwoju, produkowana w Kioto (Japonia). Na świecie zainstalowano już ponad 200 tego typu maszyn, z czego 21 w Wielkiej Brytanii. Wyposażona w najnowszej generacji głowice Epsona klasy multi-tone piezo inkjet greyscale drop on demand, zasilana atramentami wodnymi, drukuje z wysoką jakością na szerokiej gamie podłoży papierowych, w tym także powlekanych, matowych i błyszczących. Systemy podawania z roli i druku umożliwiają produkcję 840 kolorowych stron (lub 128 m/min) na wstędze o szerokości 520 mm za pomocą jednego zespołu, lub 1680 kolorowych stron (256 m/min) na dwóch zespołach z odwracaniem. Technologia ta pozwala firmie edwardthompson na sekwencyjne produkowanie w pełni kolorowych kompletnych bloczków bingo z wykrawaniem i klejeniem. Przy wcześniejszych metodach produkcji nie było możliwe uzyskanie tak wysokiego poziomu zabezpieczeń i identyfikacji biletów.
Dwa zespoły specjalistów Screena, jeden w Anglii, drugi w Holandii, współpracowały ściśle nad wdrożeniem systemów i realizacją pierwszego kontraktu. Carl Nolan, Business Development Manager EMEA Screena, komentuje: „Technologia Truepress Jet520 reprezentuje naturalny proces postępów, jakie poczynił Screen. Jest wynikiem ponad 60 lat doświadczeń zdobytych na polu zarządzania kolorystyką w poligrafii oraz pracy nad rzetelnymi produktami i rozwiązaniami. Widzimy, co dzieje się na rynku, coraz bardziej dojrzałym, oczekującym solidnych maszyn drukujących umożliwiających podejmowanie coraz to nowych wyzwań biznesowych. Nasze najnowsze osiągnięcia w zakresie maszyn drukujących ze zwoju zostaną zaprezentowane już wkrótce podczas targów Ipex”.
Edwardthompson to zespół projektantów, matematyków, księgowych specjalizujących się w zagadnieniach związanych z bingo, współpracujących ściśle z klientami, opracowujących i wdrażających nowe projekty lub kompletnie reorganizujących dotychczasowe. Oprócz bingo firma projektuje, produkuje, wdraża, świadczy usługi na rzecz szerokiego rynku druków w oparciu o własny sprzęt do klasycznego druku offsetowego, cyfrowego i wielkoformatowego oraz introligatornię.

Nowe systemy imagePROGRAF
W marcu Canon Europe zaprezentował trzy nowe systemy druku wielkoformatowego imagePROGRAF: 44-calowy imagePROGRAF iPF8300 i 24-calowe imagePROGRAF iPF6350 oraz iPF6300. Jak zapewnia producent, modele oferują najwyższą jakość druku spośród wszystkich dostępnych obecnie na rynku drukarek wielkoformatowych z atramentami wodnymi. Urządzenia wykorzystują nowy 12-kolorowy system tuszu pigmentowego LUCIA EX oraz innowacyjną technologię drukowania, zapewniającą większą dokładność i rozszerzony zakres kolorów. Nowe modele to oferta dla profesjonalnych użytkowników wymagających najwyższej jakości wydruków.
W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na wysoką jakość wielkoformatowych wydruków na rynku fotografii profesjonalnej, proofingu oraz grafiki, nowoopracowany system 12-kolorowego tuszu pigmentowego firmy Canon LUCIA EX umożliwia drukarkom imagePROGRAF iPF8300, iPF6350 i iPF6300 uzyskanie szerszej o około 20% w porównaniu do serii imagePROGRAF iPFx100 gamy barw. Wprowadzenie nowego systemu tuszów LUCIA EX umożliwia przygotowanie wydruków wyższej jakości, z gęstym i łagodnym stopniowaniem kolorów oraz ostrzejszą czernią, a także odtworzenie najdrobniejszych szczegółów w cieniowanych obszarach fotografii. Nowe tusze zostały zaprojektowane przy użyciu innowacyjnej struktury polimerów o większej odporności na zarysowanie. Skutecznie chronią przed płowieniem kolorów, redukując jednocześnie brązowienie i metamerię w celu zapewnienia trwałego i stabilnego wydruku.
FOT>
Canon poprawił również stabilność struktury mechanicznej nowych modeli, co umożliwia precyzyjniejsze umieszczanie tuszu i, co za tym idzie, osiąganie większej dokładności linii i tekstu oraz jednorodności koloru.
Dzięki rozszerzeniu kompatybilności z produktami innych producentów RIP nowe modele są zgodne z systemami RIP głównych dostawców, takich jak CGS, ColorGATE, DEV studio, EFI, Eisfeld(PosterJet), GMG, ONYX Graphics i SCP. Rozwiązanie takie ułatwia wykorzystanie urządzeń w wielu zastosowaniach związanych z drukiem, wliczając w to proofing, projekty oraz zdjęcia komercyjne. Taki poziom kompatybilności oznacza, że użytkownicy będą mogli sięgnąć po wyjątkową jakość druku oferowaną przez nowe urządzenia imagePROGRAF bez zmiany dotychczasowej organizacji pracy.
Canon dostrzegł także, że oferta podłoży drukowych dla drukarek wielkoformatowych stale się powiększa. Producent, chcąc zapewnić maksymalną wszechstronność nowych modeli imagePROGRAF, opracował narzędzie konfiguracji mediów (Media Configuration Tool), które umożliwia klientom nie tylko użycie oryginalnych nośników firmy Canon, ale także dodanie i dostosowanie ustawień papieru w celu zwiększenia precyzji i jakości druku z wykorzystaniem mediów innych producentów. Kompatybilne profile ICC popularnych typów mediów od Hahnemuehle, Ilford i Sihl są dostępne do ściągnięcia na stronach internetowych tych firm. Canon współpracował także z producentami sprzętu komputerowego Colortrac i Contex w celu opracowania kompleksowego rozwiązania od skanowania po wydruk.
Nowe urządzenia posiadają funkcję kalibracji koloru, wykorzystującą wewnętrzny multisensor o wysokiej wydajności do precyzyjnego wykrywania, dostosowywania i kompensacji różnic w gęstości pomiędzy głowicami drukującymi, zapewniając stabilne odtworzenie i dokładne dopasowanie kolorów. Funkcja kalibracji kolorów jest łatwo dostępna poprzez panel sterowania drukarki, a cały proces kalibracji może być zakończony w dziesięć minut.
Aby w pełni wykorzystać potencjał dynamicznej gamy kolorów oferowanych przez tusze LUCIA EX, nowe modele wykorzystują dwie zaawansowane, jednocalowe głowice drukujące, z których każda ma 2560 dysz na kolor i dostarcza niezwykle małe krople o objętości czterech pikolitrów przy pełnej rozdzielczości 2400×1200 (dpi) punktów na cal, w celu dokładnego i przejrzystego odtworzenia szczegółów.
Océ Arizona 550 GT - dwukrotnie szybciej
Firma Océ powiększyła wielokrotnie nagradzaną rodzinę najlepiej sprzedających się maszyn wielkoformatowych o nowy, płaski ploter UV – Arizona 550 GT. To urządzenie nowej generacji, charakteryzuje się dużą prędkością drukowania przy zachowaniu tej samej legendarnej jakości druku oferowanej przez poprzednie modele Arizona.
Producent podaje, że jeśli chodzi o sprzedaż urządzeń tej samej serii rodzina maszyn Arizona jest obecnie – z około 2000 sztuk do dziś sprzedanych maszyn – światowym numerem jeden. Océ Arizona 550 GT to jak dotąd najszybszy model, pracujący z dwukrotnie większą prędkością niż pozostałe modele i osiągający jakość wydruku większą niż konkurencyjne systemy przy porównywalnych prędkościach druku.
Arizona 550 GT – podobnie jak poprzednie modele Arizony – drukuje atramentami utrwalanymi w technologii UV i wykorzystuje technologię obrazowania VariaDot, o zmiennej wielkości kropli. Umożliwia zadrukowywanie podłoży sztywnych o rozmiarach do 1,25×2,5 m, a opcjonalnie również materiałów giętkich z roli o szerokości do 2,2 m. Może drukować kolorem białym; opcja ta wykorzystywana jest najczęściej do poddruku podłoży kolorowych lub transparentnych. Ploter osiąga prędkość produkcyjną 40,2 m2/godz., bez względu na rodzaj zadrukowywanego podłoża, co umożliwia zadrukowanie ponad 100 pełnowymiarowych plansz w formacie 125×250 cm w ciągu ośmiogodzinnej zmiany. W trybie drukowania ekspresowego prędkość nowej Arizony wzrasta do 67 m2/godz. Océ Arizona 550 GT, podobnie jak jej poprzedniczki, zadrukowuje szkło lub materiały o nieregularnej powierzchni (np. drewno). W odróżnieniu od większości innych płaskich ploterów o wysokiej wydajności maszyna zapewnia jakość wydruku wymaganą dla oglądanych z bliska materiałów POS. Wykorzystuje system próżniowy do precyzyjnego utrzymania podłoża nieruchomo na płaskiej powierzchni. Pozwala to na wielokrotnie zadrukowywanie medium np. na materiałach do podświetleń.
Firma Océ przewiduje, że jej klienci zadrukują w tym roku na urządzeniach z serii Arizona ok. 10–12 milionów metrów kwadratowych podłoży, co odpowiada powierzchni 2000 boisk piłkarskich.
Agfa Graphics i XMPie łączą siły
Agfa Graphics poinformowała o nawiązaniu współpracy z firmą XMPie. Dzięki niej użytkownicy pakietu Agfa :Apogee otrzymają zintegrowane rozwiązanie łączące moduł :Apogee Portal i system :Apogee Prepress ze stworzonymi przez XMPie zaawansowanymi narzędziami do marketingu internetowego i zastosowań typu Web2Print. Zgodnie z warunkami porozumienia Agfa Graphics nabyła prawo do implementowania modułowych programów Web-to-Print firmy XMPie z wchodzącymi w skład pakietu :Apogee narzędziami do cyfrowego prepressu i zarządzania projektami. W efekcie tego ich użytkownicy uzyskają rozwiązanie do kompleksowego zarządzania i kontroli zleceń – od stworzenia projektu po dostawę gotowego wyrobu.
Oferta XMPie w zakresie rozwiązań internetowych obejmuje moduły do zastosowań typu Web2Print, druku personalizowanego, komunikacji typu crossmedia, analityki marketingowej, portali marketingowych, personalizacji zdjęć i tworzenia zestawień bazujących na danych wyjściowych.
Nowy partner technologiczny Agfa Graphics, firma XMPie, została założona w 2000 roku przez byłych pracowników i wizjonerów z firm Scitex i EFI, którzy mieli bardzo duży wkład w opracowanie rozwiązań z zakresu analogowego i cyfrowego druku stworzonych przez oba przedsiębiorstwa. Siedzibą firmy jest Nowy Jork, zaś jej centrum badawczo-rozwojowe znajduje się w Izraelu. Firma prowadzi aktywną działalność na rynkach USA, Europy, Środkowego Wschodu, Afryki, Azji i krajów Pacyfiku oraz Japonii.
XMPie dostarcza zaawansowane, wykorzystujące personalizację narzędzia wydawnicze, pozwalające na integrowanie baz danych i treści tworzonych dokumentów. Jej rozwiązania wspierają dostawców usług poligraficznych, firmy marketingowe, jak też różnego rodzaju małe i średnie przedsiębiorstwa i instytucje w zakresie lepszego wykorzystania posiadanych przez nie informacji o klientach oraz tworzeniu personalizowanych, wieloetapowych kampanii przy wykorzystaniu współczesnych kanałów komunikacji takich jak druk, internet, e-mail czy telefonia komórkowa. Jak zapewnia XMPie, jest ona jedyną na rynku firmą oferującą tak szeroką i zintegrowaną linię produktów, dedykowaną dla społeczności bazującej na tzw. dynamicznej publikacji. Wszystkie programy XMPie opierają się na wspólnej technologii, umożliwiając ich bezproblemową współpracę oraz łatwą ścieżkę migracji wraz z rosnącymi potrzebami użytkownika.
W swoich działaniach XMPie wykorzystuje zaawansowane technologie obliczeniowe takie jak modelowanie obiektowe, bazujące na formatach PostScript i PDF. Oprogramowanie XMPie w pełni wykorzystuje możliwości oferowane przez języki typu Object Oriented VDP i otwiera drzwi do personalizowanych wydawnictw typu WYSIWIG.
Będąc stale rozwijającą się częścią software'ową Xerox Corporation, za sprawą współpracy z Agfa Graphics, firma XMPie podjęła kolejny ważny krok w działaniach zmierzających do integracji światów wydawniczego i marketingowego. W rezultacie będzie dostarczać firmom poligraficznym usługi o większej wartości dodanej, oferując jednocześnie narzędzia pozwalające kadrze kierowniczej na lepszą ocenę i weryfikację działań związanych ze zwrotem z inwestycji.
Zdrowy indoor - ekologia w druku
Firma Medikon, wraz z partnerami Epson i Median, uruchomiła portal edukacyjny (www.zdrowyindoor.pl), którego głównym celem jest uświadomienie zarówno producentom, jak i klientom końcowym, zagrożeń, które niosą z sobą niektóre technologie druku wykorzystywane przy produkcji materiałów do wnętrz. Konsumenci często nie zdają sobie sprawy, jak niebezpieczne dla zdrowia mogą być tapety czy kolorowe grafiki, które umieszczają w swoich domach.
„Koncepcja tej akcji zrodziła się w firmie Medikon Polska. Robert Kieczka, szef działu marketingu i sprzedaży, zaprosił nas do współpracy. Jesteśmy zdania, że każdy powinien otrzymać pełną widzę na temat produktu. Dotyczy to także informacji o zagrożeniach wiążących się z jego użytkowaniem. Chcemy zachęcić ludzi do rozmów na temat produktów, którymi ozdabiają swoje domy czy biura. Postaramy się także pokazać rozwiązania alternatywne. Nie zabraknie informacji o regulacjach prawnych, które już funkcjonują lub zostaną niebawem wprowadzone. To będzie takie centrum informacji o ekologicznych rozwiązaniach indoorowych” – komentuje Tomasz Kuciński z firmy Epson.
Portal podzielono na kilka sekcji tematycznych, dzięki czemu każdy odwiedzający bez trudu odnajdzie informacje, których szuka. Z myślą o producentach wydruków dedykowanych do wnętrz, np. tapet, plakatów czy reprodukcji obrazów, zawarte zostały także informacje o ekologicznych nośnikach i drukarkach, m.in. o 64-calowym modelu Epson Stylus Pro GS6000, który, jak zapewnia producent, jest pierwszą na rynku w pełni bezpieczną dla środowiska naturalnego drukarką wielkoformatową.

Nagrody dla rozwiązań firmy GMC
Firma GMC Software Technology poinformowała, że jej rozwiązania po raz kolejny zostały uhonorowane w dorocznym konkursie organizowanym przez Xplor International – istniejące od 1981 roku stowarzyszenie producentów wyrobów i usług wykorzystujących personalizację. Firmę już po raz trzeci z rzędu nagrodzono w kategorii „Technologiczne wdrożenie roku”, zaś jeden z jej produktów – GMC PortalBuilder – zdobył tytuł „Najbardziej innowacyjnego rozwiązania roku”. Nagrody wręczono 17 marca, podczas uroczystego otwarcia międzynarodowej konferencji i forum Xplor, które odbyły się w Tampa Bay na Florydzie.
Nagroda Xplor za technologiczne wdrożenie roku jest przyznawana osobie, firmie bądź organizacji w uznaniu wdrożenia współczesnej technologii w ponadprzeciętny sposób i związanych z tym osiągnięć bądź/i unikalnej implementacji istniejących systemów obróbki dokumentów elektronicznych. Tegoroczną nagrodę przyznano GMC Software Technology, by podkreślić jej rolę w zakończonym sukcesem, realizowanym wspólnie z brazylijską firmą ABnote z Sao Paulo pilotażowym projekcie w zakresie wdrożenia rozwiązania TransPromo w jednym z największych banków na świecie. Projekt zbudowano od podstaw i wdrożono w ciągu zaledwie sześciu tygodni, jako podstawę wykorzystując stworzone przez GMC Software Technology oprogramowanie do personalizacji PrintNet.
W związku z realizowanym projektem w firmie ABnote została zainstalowana pierwsza w jej historii cyfrowa maszyna HP Indigo, z którą jeszcze w tym samym miesiącu sprzężono oprogramowanie PrintNet. Początkowo, we wrześniu ub.r. wysłano w imieniu klienta z segmentu bankowości 20 tysięcy dokumentów typu TransPromo, czego efekty – bardzo pozytywne – były zauważalne już w październiku. Kolejne testowe nakłady w wysokości 500 tysięcy kolorowych druków TransPromo zrealizowano w październiku, a następnie w listopadzie. W efekcie bank uzyskał znaczący współczynnik zwrotu z inwestycji w działania marketingowe i niezwykle zadowalające rezultaty z przeprowadzonej akcji promocyjnej.
Nagroda za najbardziej innowacyjne rozwiązanie roku jest przez Xplor wręczana osobie, firmie lub organizacji, która stworzy i wprowadzi na rynek oryginalny produkt w znaczący sposób wpływający na rozwój całego przemysłu. Może nim być nowy program, wyrób lub technologia, która otwiera nowe możliwości w zakresie elektronicznych systemów obróbki dokumentów. W ostatnim roku firma GMC wprowadziła na rynek oprogramowanie PortalBuilder, pozwalające przedsiębiorstwom marketingowym, dostawcom usług poligraficznych i innym instytucjom na uproszczenie procesów i łatwe wdrożenie opartych na przeglądarce internetowej, oszczędzających czas aplikacji typu storefront przeznaczonych do przetwarzania dokumentów personalizowanych oraz umożliwiających prowadzenie zintegrowanych, personalizowanych i wielokanałowych kampanii promocyjnych. W rezultacie przedsiębiorstwa korzystające z programu PortalBuilder uzyskują większą elastyczność i szybsze rezultaty działania, m.in. za sprawą łatwiejszego dostępu do wszystkich zmiennych elementów, jakich potrzebują. Użytkownicy korzystają też z funkcji centralnego zarządzania marką i przesyłania wiadomości, jak również kontroli kosztów zapewnianej przez zdecentralizowane tworzenie, wprowadzanie zamówień i obsługę danych wyjściowych.
Warto przypomnieć, że przed rokiem GMC Software Technology także została uhonorowana przez Xplor za udane wdrożenie pilotażowego projektu związanego z implementacją oprogramowania do personalizacji PrintNet Communications Suite i jego zastosowanie w kampanii wykorzystującej model TransPromo w firmie Best Western International. Z kolei w roku 2008 organizacja European Digital Press Association (EDP), zrzeszająca europejskie magazyny specjalizujące się w technologii druku cyfrowego, uznała oprogramowanie PrintNet Connect i WebProof za „Najlepszy specjalistyczny program 2008”.
Przed wręczeniem nagród jury konkursowe Xplor dokonało wnikliwej oceny licznie zgłoszonych rozwiązań. Najważniejszym kryterium, jakie brano pod uwagę, było wdrożenie współczesnej technologii w ponadprzeciętny sposób i związane z tym osiągnięcia bądź/i unikalna implementacja istniejących systemów obróbki dokumentów elektronicznych. Xplor przyznaje swoje nagrody dorocznie, wśród nich znajdują się następujące wyróżnienia: „Najbardziej innowacyjne rozwiązanie roku”, „Technologiczne wdrożenie roku”, „Nagroda za ponadczasowe osiągnięcia im. Briana Platte”, „Odkrycie roku” oraz specjalna nagroda przewodniczącego jury Xplor International.
Nowoczesna poligrafia - szkolenie OE FORUM
Ośrodek Edukacyjny FORUM Anna Hoffmann organizuje szkolenie pt. „Nowoczesna poligrafia – praktyczne zastosowanie najnowszych rozwiązań technologicznych i materiałowych”. Szkolenie odbędzie się w dniach 12–14 maja 2010 r. w Toruniu (Hotel GROMADA, ul. Żeglarska 10).
„Świat DRUKU” jest patronem medialnym szkolenia.
Program:
12 maja
1. Wprowadzenie – Jakie wyroby poligraficzne i jakie techniki drukowania? – Wojciech A. Gołębiewski
2. Reprodukcja poligraficzna
- teoria barwy i systemy rozbarwień (EderMCS, Opaltone, FX), mieszanie farb, pomiary – Wojciech A. Gołębiewski
- proofing barwny, oczekiwania i praktyka – firma REF-GRAF
- formy drukowe offsetowe (bezodczynnikowe, bezwodne, drukowane, CtP) – Wojciech A. Gołębiewski
- najnowsza technologia w przygotowalni flekso, Kodak Flexcel NX. Zbliżenie do offsetu i wklęsłodruku – firma REF-GRAF
3. Drukowanie
- drukowanie konwencjonalne – kontra drukowanie cyfrowe – Wojciech A. Gołębiewski

13 maja
- nowe rozwiązania i możliwości technologiczne maszyn offsetowych – Wojciech A. Gołębiewski
- maszyny fleksograficzne, nowoczesne rozwiązania i standardy – firma REF-GRAF
4. Materiały poligraficzne
- jakie nowe podłoża drukowe? – Wojciech A. Gołębiewski
- cechy papieru, które czynią go prawdziwie przyjaznym dla środowiska i czytelnika – Marcin Jakubowski – Fundacja Przyjazny Papier
- farby mieszane i Pantone – jak uzyskać doskonale odwzorowany kolor – firma Brancher Central Europe
- współczesne lakiery do uszlachetnień wyrobów poligraficznych – firma Weilburger Grafik- Polska
- farby offsetowe UV – produkcja, druk, zastosowanie – firma Brancher Central Europe

14 maja
5. Uszlachetnienia wyrobów poligraficznych
- metody uszlachetniania wyrobów poligraficznych – Wojciech A. Gołębiewski
- efekty specjalne w druku – farby i lakiery Smart’up – firma Brancher Central Europe
- lakiery stosowane do zabezpieczeń – firma Weilburger Grafik Polska
6. Kontrola jakości, automatyzacja, organizacja drukarni
- automatyzacja procesów poligraficznych oraz automatyczna kontrola procesów poligraficznych – Wojciech A. Gołębiewski
- czynniki wpływające na jakość drukowania offsetowego – Wojciech A. Gołębiewski

Konferencje prowadzi: Wojciech A. Gołębiewski – Absolwent Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej, wykładowca przedmiotów zawodowych poligraficznych w Studium Policealnym w Toruniu, członek Sekcji Poligrafów SIMP. Posiada wieloletnią praktykę zawodową w wielu drukarniach, prowadzi działalność doradczą i szkoleniową w zakresie szeroko rozumianej poligrafii, przeprowadził kilkadziesiąt praktycznych szkoleń skierowanych do pracowników różnych szczebli zawodowych od nadzoru do pracowników produkcyjnych. Współpracownik Ośrodka Edukacyjnego FORUM Szczecin.
Firmy biorące udział w konferencji: REF-GRAF Poznań, Fundacja Przyjazny Papier, Weilburger Grafik Polska, Brancher Central Europe.

Koszt udziału w części szkoleniowej: 890 zł brutto (szkolenie + materiały + obiady)
Nocleg w hotelu (11-14.05): pokój 1-osobowy - 500 zł; miejsce w pokoju 2-osobowym – 400 zł.
Dla stałych uczestników szkoleń 50 zł rabatu.
Formularz zgłoszeniowy, informacje dotyczące konferencji oraz propozycje innych szkoleń znajdują się na naszej stronie internetowej: www.forum.v.pl
Ośrodek Edukacyjny FORUM Anna Hoffmann
70-536 Szczecin, ul. Kuśnierska 8
tel.: (091) 488-57-50, 489-64-56, fax: (091) 489-64-54
http://www.forum.v.pl/,e-mail: biuro@szkolenia-forum.pl, forum@v.pl
Konferencja firm Enfocus i Akon w IPiP PŁ
27 kwietnia 2010 r. w Instytucie Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej (Łódź, ul. Wólczańska 223, budynek B17) odbędzie się konferencja organizowana przez firmy: Enfocus – producenta oprogramowania do inspekcji, naprawy, zarządzania i automatyzacji procesów, i Akon – generalnego polskiego dystrybutora oprogramowania Enfocus, pod patronatem Fundacji Rozwoju Kadr Poligraficznych.
Patronem medialnym konferencji jest „Świat DRUKU”.
W programie:
- inspekcja i naprawa plików PDF (ENFOCUS PitStop PRO, SERVER, EXTREME)
- certyfikacja plików PDF (dlaczego, czemu służy?)
- automatyzacja procesów związanych z przepływem PDF-a (Enfocus SWITCH)
- warsztaty w pracowni komputerowej, podczas których będzie czas, aby zadać pytania i poznać metody radzenia sobie z PDF-ami

Konferencję poprowadzą belgijscy specjaliści z firmy Enfocus: Bert van Rooijen i Maxim Heyndrickx, z udziałem przedstawicieli polskiego dystrybutora – firmy Akon.

Koszt uczestnictwa: 120 PLN (brutto)
Rejestracja za pośrednictwem e-maila o tytule „Konferencja Łódź” przesłanego pod adresem: firma@akon.com.pllub sekretariat@frkp.pl Więcej szczegółów na stronach: www.akon.com.pl; www.frkp.pl

Plan konferencji i warsztatów
Część teoretyczna
09:30 – 10:00 – Powitanie
10:00 – 10:30 – Czym jest PDF, dlaczego inspekcja (preflight); różne standardy, według których powstaje plik; PDF (GWG, ISO), jak zrobić dobrego PDF-a (Instant PDF)
10:30 – 11:15 – Naprawianie większości wspólnych problemów w działach przygotowalni druku (prepress/DTP) dzięki programom PitStop Pro & PitStop Extreme
11:15 – 11:30 – Przerwa kawowa
11:30 – 12:30 – Przegląd systemów zautomatyzowanych workflow, przy użyciu programów PitStop Server & Switch
12:30 – 13:15 Lunch
Część praktyczna
13:15 – 14:15 – warsztaty poświęcone inspekcji, naprawie i edycji PDF-a, część 1.
14:15 – 15:00 – warsztaty poświęcone inspekcji, naprawie i edycji PDF-a, część 2.
15:00 – 15:15 – Przerwa kawowa
15:15 – 16:15 – warsztaty poświęcone automatyzacji procesów w drukarni i działach DTP; ceryfikacja PDF-a
po 16:15 Pytania i odpowiedzi.
Flint Group dla flekso
Firma Flint Group Flexographic Products wprowadziła na rynek nową naświetlarkę nyloprint Combi 96×120 ED, do obróbki płyt w formacie do 960×1200 mm. Oferuje ona wysoką jakość naświetlania, suszenia i procesów po naświetlaniu. Maszyna może być wykorzystywana w typografii i wklęsłodruku.

Flint Group poinformowała również, że podczas ósmej edycji konkursu Asian Flexo, Gravure and Labelling Excellence Awards po raz kolejny użytkownicy płyt nyloflex i aplikacji rotec Sleeves zostali nagrodzeni w wielu kategoriach. Produkty wydrukowane z użyciem płyt nyloflex zdobyły łącznie siedem złotych, dziewięć srebrnych i trzy brązowe medale, co stanowi 54% wszystkich przyznanych nagród.
Warto też wspomnieć, że firma Flint Group będzie gospodarzem tegorocznej edycji konkursu Annual Narrow Web Print Awards, który odbędzie się podczas targów Labelexpo Americas. Ogłoszenie zwycięzców w pięciu kategoriach konkursowych nastąpi 16 września na stoisku targowym firmy Flint Group, która przyzna również specjalną nagrodę „Force Award”
Konkurs PakStar 2010
Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Opakowań (COBRO) wspólnie z Polską Izbą Opakowań (PIO), Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie (ASP), zarządem Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP) oraz Internetowym Serwisem Branżowym www.opakowania.com.pl zapraszają studentów, projektantów, producentów i użytkowników opakowań oraz materiałów opakowaniowych do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Opakowań PakStar 2010 i Krajowym Konkursie Projektów Opakowań Student PakStar 2010.
Organizatorzy konkursów zachęcają do ubiegania się o prestiżowe nagrody za najlepsze opakowania i materiały opakowaniowe oraz projekty opakowań, otwierające drogę do współzawodnictwa w światowych konkursach opakowań: WorldStar i WorldStar Student Award, organizowanych przez Światową Organizację Opakowań WPO (World Packaging Organization).
Zgodnie z regulaminami, do udziału w konkursie PakStar 2010 mogą być zgłaszane opakowania lub ich elementy (np. etykieta) oraz materiały opakowaniowe, wyprodukowane i/lub stosowane do pakowania wyrobów w Polsce (wprowadzone do obrotu), natomiast w konkursie Student PakStar – projekty opakowań. Wzory i projekty zgłaszać mogą studenci, projektanci, producenci oraz użytkownicy opakowań i materiałów opakowaniowych, występujący jako osoby fizyczne lub prawne, pod warunkiem przedstawienia pisemnej zgody właściciela autorskich praw majątkowych.
Komisja Konkursowa, składająca się z uznanych autorytetów z zakresu projektowania, wzornictwa przemysłowego, produkcji, stosowania i utylizacji opakowań, dokona oceny wzorów w oparciu o następujące kryteria: nowoczesność rozwiązań materiałowych, konstrukcyjnych i wzorniczych, przydatność do mechanizacji i automatyzacji procesów pakowania, ochrona zawartości, walory ekologiczne, informacyjne, estetyczne i reklamowe.
Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone 31 lipca 2010. Nagrodzone i wyróżnione wzory będą eksponowane w odrębnym stoisku na targach Taropak 2010, a następnie we Wzorcowni COBRO.
Formularze zgłoszeń i wzory/projekty opakowań należy przesłać do 31 maja 2010 pod adresem: Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Opakowań, 02–942 Warszawa, ul. Konstancińska 11.
Informacje dotyczące konkursu dostępne są w Biurze Konkursu pod numerem telefonu 22 842 20 11 w. 40 oraz na stronach internetowych: COBRO: www.cobro.org.pl, PIO: www.pio.org.pl, ASP: www.asp.waw.pl, MTP: www.taropak.pl, Internetowy Serwis Branżowy: www.opakowania.com.pl

<< Poprzedni  1-10  11  12  13  | < 14 >  15  16  17  18  19  20  21-30  31-40  41-50  Następny >>


Nowa strona
Firmy KML Solutions i LeadCom zapraszają na warsztaty „Fakty i mity na temat atramentów. Jak dobrać odpowiedni atrament. Klasyfikacja, zastosowanie, trendy”, które odbędą się 20 stycznia 2011 w Centrum EXPO XXI w Warszawie. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym imprezy.<br />
W swoim komunikacie organizatorzy odpowiadają na pytanie, dlaczego warto wziąć udział w tych warsztatach: <br />
Podstawowym problemem jest nadmiar atramentów na naszym rynku, brak obiektywnej wiedzy o nich oraz brak kryteriów ich oceny. Użytkownicy bardzo często odczuwają chaos informacyjny. W tej tematyce nie ma się do czego odnieść, nie ma jakiegoś wzorca, nie ma jasno sprecyzowanych kryteriów oceny atramentów. Wiedza o tuszach jest szczątkowa, niepełna, nieuporządkowana, czasami zupełnie fałszywa. Terminologia określająca atramenty (np. eco, mild, miękki, twardy solwent) jest nowym użytkownikom często nieznana. Które atramenty są szkodliwe, a które nie, które niszczą głowice a które je „udrażniają”, które blakną po pół roku, a które są „wieczne” – nie ma gdzie o tym poczytać. Tuszów na rynku jest tak dużo, że użytkownicy nie wiedzą, co wybrać i dlaczego. Zasypywani są ofertami nowych atramentów, które mają rozwiązać wszystkie problemy. Ale obiektywnie: które są te najlepsze? I dlaczego? Użytkownik w większości przypadków nadal tego nie wie. <br />
Na warsztatach chcielibyśmy rzucić nieco światła na te problemy. Wybrnąć jakoś z gąszczu sprzecznych często informacji o tuszach, sformułować kryteria ich oceny, wprowadzić klasy porządkujące jakość tuszów, uporządkować ogólną wiedzę. Chcielibyśmy naszkicować jakiś scenariusz, w jaki sposób zabrać się za dobór atramentu do swojej maszyny. To niełatwe zadanie, mamy nadzieję, że temu podołamy.   <br />
<br />
PROGRAM WARSZTATÓW<br />
<br />
10.30 – 13.30 BLOK TEORETYCZNY – prezentacja/sesje pytań <br />
10.30 – 11.00 Moduł I<br />
Atrament – budowa, właściwości, podstawy chemiczne.<br />
Podział atramentów ze względu na: <br />
- zastosowanie<br />
- maszyny, głowice, rozpuszczalniki<br />
- jakość<br />
Panel poprowadzi: dr Leszek Kułak, Politechnika Gdańska/Prim Jet Color<br />
<br />
11.00 – 11.40 Moduł II<br />
Co to jest dobry atrament, czyli jak dobrać odpowiedni atrament do swojej maszyny?<br />
Cechy farb cyfrowych i potencjalne kryteria oceny: <br />
- jakość druku, kolorystyka<br />
- fizyczne właściwości farby: zapach, oddziaływanie na otoczenie i obsługę maszyn<br />
- fizyczne właściwości wydruków: odporność na ścieranie, światłoodporność, zdolność do utrwalania się na różnych podłożach<br />
- cechy eksploatacyjne wynikające ze współpracy farby z maszyną <br />
- cena farby a koszt druku <br />
Typowe problemy związane z atramentem.<br />
Zasady doboru farby do maszyny drukującej.<br />
Panel poprowadzi: Przemysław Kida, Profikolor<br />
11.40 – 12.00 Przerwa na kawę<br />
<br />
12.00 – 13.30 Moduł III<br />
Analiza polskiego rynku atramentów solwentowych:<br />
- eco<br />
- mild<br />
- hard solwent<br />
Próba usystematyzowania pojęć i wiedzy o atramentach solwentowych.<br />
Klasyfikacja atramentów ze względu na jakość oraz maszyny.<br />
Panel poprowadzą: Dariusz Świercz, Leadcom; Steve Knight, Sioen; Michael Moeller, Roland <br />
13.30 – 14.00 	Lunch <br />
<br />
14.00 – 16.00 BLOK PRAKTYCZNY<br />
14.00 – 15.30 Moduł I<br />
Czy jesteś pewien, że znasz możliwości swojego plotera?<br />
- Pokazanie różnic we właściwościach i jakości druku atramentów eco- i mildsolwentowych w zależności od prędkości druku (drukowanie na maszynach Roland XJ640, Asbru RS64)<br />
- Pokazanie różnic w jakości druku ploterów 4-(CMYK) i 6(CMYKLcLm)-kolorowych<br />
<br />
15.30 – 16.00 Konkurs na najciekawszą aplikację <br />
- prezentacja autorów i aplikacji<br />
- głosowanie<br />
- rozdanie nagród<br />
<br />
16.00 Zakończenie warsztatów<br />
<br />
Warunki uczestnictwa: <br />
    <br />
Rejestracji należy dokonać do dnia 10.01.2011.		<br />
Koszt uczestnictwa: 240 zł (wpłata do 31.12.2010), 280 zł (wpłata do 10.01.2011), (podane ceny są cenami brutto); Bank Millennium, Nr konta: 83 1160 2202 0000 0001 3270 3555, dopisek do przelewów: Warsztaty.<br />
Cena obejmuje: udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, lunch, przerwy kawowe.<br />
Dla klientów firm-organizatorów – zniżka w wysokości 25%.<br />
Miejsce imprezy: Centrum EXPO XXI, Warszawa ul. Prądzyńskiego 12/14, Sala B.<br />
Zgłoszenia: <br />
biuro@leadcom.pl,
<a href= mailto:agnieszka.swiercz@leadcom.pl?subject= target= {target} >agnieszka.swiercz@leadcom.pl</a><br />
tel./fax +48 22 8641009; 517560040<br />
Fakty i mity na temat atramentów - warsztaty
Firma Map Polska wprowadziła do swojej oferty Olin – nowy papier offsetowy klasy premium. Nadaje się on świetnie jako podłoże na zaproszenia, papier firmowy, foldery, katalogi wystaw i do wielu innych tego typu wydruków. Bardzo dobrze sprawdza się także w produkcji dziełowej. <br />
W ofercie Map papier Olin występuje w 15 gramaturach – od 40 g/m2 do 400 g/m2, pięciu odcieniach – od śnieżnej bieli do kości słoniowej, i z trzema rodzajami wykończenia powierzchni – od supergładkiego po szorstki. Linia obejmuje także papier makulaturowy i pasujące do niego koperty. Cała gama papierów Olin posiada certyfikat FSC. <br />
„Olin to nasza propozycja skierowana do tych, którzy poszukują wysokiej jakości podłoży drukowych, a nie lubią kompromisów. Olin to po prostu bardzo wysoka jakość za rozsądną cenę” – mówi Gabriela Hatłas, Product Manager Fine Papers w Map Polska. <br />
Olin dołączył do bogatej oferty papierów firmy Map stanowiąc łącznik pomiędzy grupą masowych podłoży a papierami ozdobnymi. Wśród znanych i cenionych marek papierów Map Polska są m.in. One, Ecco-Book, Claro czy też Dito. <br />
<br />
<br />
Olin - nowy papier offsetowy klasy premium
23 listopada firma Hubergroup poinformowała, że ze względu na znaczny wzrost cen surowców do produkcji farb, ich ceny zostaną podwyższone – farby do heatsetu i skalowe do coldsetu będą droższe o 35 centów/kg, czarne do coldsetu o 20 centów/kg, natomiast farby do druku arkuszowego od 30 do 50 centów/kg. <br />
Wprowadzenie podwyżek producent umotywował podwyżką cen materiałów o 35–45% (podwyżki cen podano w euro) w minionych 12 miesiącach. <br />
W komunikacie prasowym Hubergroup podkreśla, że będzie korzystać z każdej okazji, aby obniżać ceny – będzie dynamicznie reagować na zmieniającą się sytuację na światowych rynkach. <br />
*<br />
W komunikacie prasowym firma Flint Group zwróciła uwagę na to, że analitycy przewidują dalszy wzrost cen materiałów w 2011 roku. Producent nie wyklucza podwyższenia cen produktów znajdujących się w jego portfolio, zwłaszcza farb przeznaczonych do produkcji opakowań.<br />
*<br />
Z kolei firma Sun Chemical poinformowała o 25-procentowym wzroście cen na wszystkie swoje produkty wykorzystujące pigment Violet 23. Wzrost ten stał się nieunikniony, bowiem – jak podaje producent – koszty wytwarzania pigmentu wzrosły o 70% w ciągu ostatnich 12 miesięcy i nadal spodziewana jest tu tendencja wzrostowa.<br />
Problemy z podażą Violet 23 rozpoczęły się pod koniec 2009 roku, gdy w Chinach i Indiach zaczęła się zmniejszać dostępność karbazolu – podstawowej substancji, z której wytwarzany jest ten pigment. Karbazol wykorzystywany jest jedynie w branży produkującej barwniki, jednakże smoła węglowa, z której uzyskuje się karbazol, jest powszechnie stosowana również w innych branżach, co ogranicza jej dostępność. Niekorzystne efekty pogłębia także fakt, że branża produkująca barwniki ma niewielką kontrolę na kosztem i podażą tej substancji. <br />
Felipe Mellado, dyrektor ds. marketingu Sun Chemical, komentuje: „Brak podstawowych materiałów produkcyjnych jest zagadnieniem trapiącym całą branżę. Sun Chemical intensywnie pracuje, aby kompensować wpływ tej sytuacji na wzrost kosztów, ale obecnie wprowadzenie wzrostu cen na wszystkie produkty zawierające Violet 23 było nieuniknione. Ma to przełożenie na ceny większości farb drukowych oferowanych na rynku płynnych farb, a także na całe grupy produktów przeznaczonych do maszyn arkuszowych oraz farb UV. Robimy wszystko co w naszej mocy, pracując z czołowymi dostawcami pigmentu i staramy się tak zarządzać bieżącą sytuacją, by w jak najmniejszym stopniu wpłynęła ona na naszych klientów”. <br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
Wzrosną ceny farb
Jak co roku firma Heidelberg Polska zaprosiła do Print Media Academy w Heidelbergu wyróżniających się studentów z trzech uczelni: z Politechniki Warszawskiej, z Politechniki Łódzkiej i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wyjazd odbył się w dniach 24–25 listopada. Studenci pojechali pod opieką Juliusza Krzyżkowskiego (Zakład Technologii Poligraficznych na Wydziale Inżynierii Produkcji PW) i Krzysztofa Głowackiego (Instytut Papiernictwa i Poligrafii PŁ), towarzyszyli im Zbigniew Krugiełka i Jacek Szynkarek z firmy Heidelberg Polska. Ze strony Heidelberger Druckmaschinen AG opiekował się grupą Dieter Kurock.<br />
W programie wycieczki znalazły się: wykład i zwiedzanie Print Media Academy, prezentacja systemu Prinect, pokaz naświetlarek Suprasetter, prezentacja działania maszyn Speedmaster XL 75-5+L i XL-105-10-P w Print Media Center, pokaz linii do oprawy zeszytowej ST 450. Studenci gościli w fabryce w Wiesloch, obejrzeli centrum logistyczne i magazyn części, halę z linią do produkcji napędowych kół zębatych, halę produkcji systemów sterujących, halę, gdzie powstają maszyny Speedmaster SM 74 i XL 75 oraz hale produkcji maszyn pełnoformatowych.<br />
Zwiedzano także zamek w Heidelbergu i Jarmark Bożonarodzeniowy na Starówce.<br />
Studenci z wizytą w Print Media Academy
Creative Park to strona internetowa stworzona przez firmę Canon, będąca źródłem dobrej zabawy i nieograniczonych możliwości tworzenia przestrzennych form dekoracji świątecznych, kart okolicznościowych, albumów oraz wszelkiego rodzaju szablonów. Canon Creative Park daje możliwość twórczego spędzania wolnego czasu z dzieckiem i całą rodziną, zapewniając radość oglądania, drukowania, wycinania, klejenia i składania różnorodnych wzorów. Stanowi miejsce kreatywnego wykorzystania produktów Canon Pixma – serii drukarek fotograficznych oferujących doskonałe efekty domowego wydruku fotografii i dokumentów. Posiadacze urządzeń Canon mają szansę dostępu do strefy Premium zawierającej dodatkowe zdjęcia i ilustracje.<br />
Twórcom Creative Park zależało na stworzeniu wygodnego i twórczego miejsca zabawy z obrazem, prezentowanym w setkach form, konwencji i stylów. Przedstawia łatwe sposoby tworzenia własnego kalendarza, zaproszenia, papieru listowego czy albumu bez większego zaangażowania, a tym bardziej wychodzenia z domu. <br />
Materiały przedstawione w Creative Park są dostępne za darmo dla każdego użytkownika. Posiadacze drukarek fotograficznych Canon Pixma mają jednak możliwość wyboru z bogatszych zasobów obrazów i wzorów. Creative Park Premium jest dedykowany użytkownikom urządzeń Canon, którym zostały udostępnione dodatkowe zasoby w postaci całej gamy zdjęć i ilustracji autorstwa cenionych na całym świecie fotografów i artystów. Osoby korzystające z Creative Park mogą liczyć na najwyższej jakości efekty wizualne przy zastosowaniu sprzętu drukującego Pixma i oryginalnych atramentów Canon. Daje to gwarancję trwałość i jakość wydruku, co finalnie wpływa na satysfakcję z pracy. Wszystkie elementy przedstawione w Creative Park można w prosty sposób pobrać i wydrukować. Wzory zawierają instrukcję montażu wybranego materiału. Na każdej stronie witryny znajduje się informacja „jak zrobić”, a w razie potrzeby można korzystać z automatycznej pomocy.<br />
Creative Park jest podzielony na kategorie tematyczne, co bardzo ułatwia szybkie wyszukanie konkretnego przedmiotu. Kategoria „prezenty i karty okolicznościowe” to idealne miejsce dla osób organizujących przyjęcia. Znajdziemy tu kartki, wzory zaproszeń, kopert, papeterii, okładek do płyt CD, ramek do zdjęć, a nawet pudełek na prezenty. Druga kategoria obejmuje m.in. trójwymiarowe modele przedstawiające zwierzęta, zabawki, dekoracje okolicznościowe, znane budowle świata, pojazdy oraz formy z dziedziny nauki o różnym stopniu trudności, dopasowanym do wieku użytkownika. Pod kolejną zakładką znajdziemy elementy graficzne pozwalające stworzyć album fotograficzny dla każdego członka rodziny. Obecnie mamy możliwość wyboru spośród kilkuset wzorów dostępnych w różnorodnych układach. Czwarta kategoria zawiera obrazy czerpiące z wielu konwencji artystycznych. Dzięki nim będziemy mogli stworzyć trójwymiarowe obrazy, reliefy, orgiami czy mozaiki. W sekcji „kalendarze” Canon udostępnił bogaty zestaw kalendarzy w rozmaitych formach przestrzennych, jak i szerokiej gamie kolorystycznej. Ostatnia kategoria to galeria fotograficzna, prezentująca zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Są to m.in. zdjęcia krajobrazów z odległych zakątków świata, obrazy natury, flory, fauny oraz zdjęcia ze świata sportu.<br />
Serwis znajduje się pod adresem: http://www.canon.com/c-park/<br />
<br />
<br />
Canon Creative Park
Szczecińska Agencja Edukacyjna zaprasza do udziału w XII Zimowej Konferencji Poligraficznej Bukowina Tatrzańska 2011 organizowanej pod hasłem „Barwa w druku od A do Z”. Odbędzie się w Bukowinie Tatrzańskiej w Domu Zdrowia Rysy przy ul. Leśnej 20 (20 km od Zakopanego) w dniach 9/10–12 stycznia 2011 roku.<br />
Partnerem merytorycznym konferencji jest firma Frogimus, Partnerem – Portal PrintinPoland.com. Patronat medialny sprawuje „Świat DRUKU”.<br />
Konferencja adresowana jest do przedstawicieli drukarń i zakładów poligraficznych (druk offsetowy, cyfrowy, fleksograficzny), wydawnictw, firm handlowych i innych przedsiębiorstw działających w branży poligraficznej. Tematyka tegorocznej konferencji koncentruje się na zagadnieniach związanych ze standaryzacją, stabilnością barwy i kontrolą jakości druku. Przedstawione zostaną najnowsze rozwiązania w tym zakresie, stosowane w urządzeniach i technologiach przez wiodące firmy w branży poligraficznej. Konferencja jest doskonałym miejscem do zapoznania się z nowymi koncepcjami i rozwiązaniami, dyskusji, a także wymiany doświadczeń. A to wszystko w zimowej atmosferze Bukowiny Tatrzańskiej.<br />
W programie:<br />
- „Systemy standaryzacji i kontroli jakości druku” – Danuta Tyrowicz, Frogimus<br />
- „Heidelberg Remote Access Elite – innowacyjne rozwiązania zdalnej komunikacji drukarni z jej klientami” – Piotr Bogusz, Heidelberg Polska<br />
- „Systemy kontroli barwy w systemach produkcyjnych Konica Minolta” – Adam Bieniewski, Konica Minolta Business Solutions Polska<br />
- „Kompleksowe zarządzanie barwą – nowe spojrzenie. Kodak Flexcel NX” – Mariusz Geras, Kodak Polska<br />
- „Miejsce nowoczesnego zarządzania barwą w globalnej standaryzacji druku – nowe rodzaje oprogramowania i sposoby komunikacji”, X-Rite. <br />
<br />
Firma X-Rite jest sponsorem wspierającym konferencji.<br />
Spotkanie poprowadzone przez Roberta Kuczerę z firmy Michael Huber Polska poświęcone zostanie zagadnieniom standardów farbowych w druku offsetowym. Prezentacja, a następnie workshop, umożliwią zapoznanie się z tymi zagadnieniami oraz dyskusję wszystkich zainteresowanych uczestników konferencji.<br />
Dyrektor projektu targów Poligrafia, Jerzy Kaczmarek (Międzynarodowe Targi Poznańskie) zapozna uczestników konferencji z tematem „Poligrafia 2011 + Digital Printing Expo – wizja przyszłości nowej branży poligraficznej”.<br />
Przewidziane są wystąpienia firm-dostawców prezentujących oferowane przez nie urządzenia, materiały i technologie.<br />
Konferencji towarzyszą VII Zawody w narciarstwie alpejskim dla poligrafów o puchar firmy<br />
Michael Huber Polska HUBER SKI CUP BUKOWINA 2011.<br />
„Zapraszamy wszystkich poligrafów do udziału w konferencji. Mamy nadzieję, że po raz kolejny będzie ona doskonałą okazją do ciekawych spotkań i dyskusji oraz wypoczynku w miłej śnieżnej scenerii, np. podczas kuligu przy blasku pochodni” – zachęca Waldemar Światły.<br />
<br />
Informacje organizacyjne<br />
Koszt udziału w konferencji: 1185,00 zł od osoby, obejmuje zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym, wyżywienie, udział w części merytorycznej, udział w części rekreacyjnej. Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 180,00 zł. Zakwaterowanie od dnia 9.01.2011 r. do 12.01.2011 r. Wyżywienie od kolacji w dniu 9.01.2011 r. do obiadu w dniu 12.01.2011 r.<br />
Zgłoszenia prosimy przesyłać faksem lub e-mail do 31.12.2011 r. Należność z tytułu udziału w konferencji należy przekazać do 4.01.2011 r. na konto: Multibank nr 71 1140 20017 0000 4802 0378 9450. Rabat dla klientów portalu PrintinPoland.com płacących abonament wynosi 5% (nie obejmuje dopłaty do pokoju 1-osobowego).<br />
Informacji udziela Waldemar Światły, tel. 608 082 657, tel/fax 56 660 80 17, e-mail:
<a href= mailto:saebiuro@emil.tnp.pl?subject= target= {target} >saebiuro@emil.tnp.pl</a> Konferencja poligraficzna w Bukowinie
Xerox Polska ogłosił wprowadzenie na rynek zmodyfikowanego i ulepszonego cyfrowego systemu produkcyjnego iGen4. Przełomowy system iGen4 pojawił się na rynku w 2008 r., do tej pory skorzystało wiele setek klientów, tworząc miliardy przynoszących dochody wydruków. Teraz firma zaprezentowała jego wydajniejszą wersję. <br />
iGen4 EXP – najnowszy model skonstruowany na bazie nagradzanej platformy iGen4 – zapewnia użytkownikom natychmiastowy wzrost wydajności ze względu na obecność nowych opcji w zakresie przygotowania i wykończenia oraz obsługę arkuszy w największym dostępnym na rynku formacie.  <br />
Jak podaje producent, nowy system charakteryzuje się niemal o 50% większym arkuszem druku w porównaniu z urządzeniami konkurencyjnymi – co przekłada się na większą efektywność druku i zwiększone dochody klientów. Przyjmowanie zamówień na system Xerox iGen4 EXP już się rozpoczęło, a od 2011 r. użytkownicy będą mogli łatwo dokonywać konwersji tradycyjnych systemów iGen4 na system iGen4 EXP. <br />
Do podstawowych funkcji iGen4 EXP należą:<br />
- Największy format arkusza drukowego (36,4×66 cm) w swojej klasie – umożliwia realizację wymagających zadań, takich jak pełnowymiarowe, potrójnie składane broszury, karty pocztowe i karty z życzeniami lub bardzo duże okładki i obwoluty książek w formacie 36,4 na 66 cm. Drukowanie 40 arkuszy na minutę w większym formacie zasadniczo zwiększa prędkość drukowania systemu iGen4 do 120 obrazów w formacie A4 na minutę, podnosząc wydajność. Nośniki mogą być podawane ze zmodyfikowanego podajnika papieru lub systemu podawania rolowego. Układarka Multigraf odbiera duże wydruki i układa je w wyjmowanych koszach w celu ułatwienia transportu do dalszego wykańczania, tj. przycinania, powlekania i lub innych opcji wykańczających.<br />
- Zautomatyzowane rozwiązanie Web-to-finish – realizacja obiegu pracy bez ingerencji ludzkiej. Od początku 2011 r. cały proces od złożenia zamówienia do produktu końcowego będzie mógł przebiegać bez ręcznego konfigurowania czy innego rodzaju interwencji. Rozwiązanie wykorzystuje funkcję Xerox FreeFlow Digital Workflow Collection, jak również oprogramowanie i opcje wykańczające oferowane przez partnerów biznesowych Xeroksa, aby usprawnić proces produkcji od chwili złożenia zamówienia, szybko zmieniając i synchronizując wskazówki dotyczące produkcji, w zależności od potrzeb. <br />
- Integracja z mechanizmem drukowania Adobe PDF – zapewnia szybkie i niezawodne drukowanie natywnych plików Adobe PDF. Rozszerzone opcje przygotowania do druku ułatwiają dostęp i odwzorowanie kolorów dodatkowych oraz przezroczystości, co ogranicza cykle korekty. <br />
<br />
Xerox wprowadza iGen4 EXP
W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance NEPCon wykonał audyt w firmie Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz w Wasilkowie. W efekcie wykonanej oceny kontroli pochodzenia produktu przyznano firmie certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) o numerze SW-COC-005214, obowiązujący od 22 listopada 2010 r. do 21 listopada 2015 r.<br />
Drukarnia Perfekt została założona przez Janusza Macieja Banasiewicza w roku 1987. Pierwszą siedzibą drukarni były pomieszczenia gospodarcze przy ul. Słomianej w Warszawie. W 2001 roku powstała nowoczesna drukarnia przy ul. Przemysłowej w Wasilkowie koło Białymstoku. Dzisiaj Perfekt to dwie drukarnie (druga w Warszawie, przy ul. Połczyńskiej) 12 tys. m2 powierzchni produkcyjnej oraz tysiąc powierzchni administracyjno-biurowej. W oddawanych do użytku halach instalowany jest nowoczesny park maszynowy: wielozespołowe, arkuszowe maszyny drukujące i linie introligatorskie. Strategicznymi partnerami Perfektu w tym zakresie są firmy Heidelberg, Müller Martini oraz Kolbus.<br />
Drukarnia specjalizuje się w druku akcydensów i książek. Firma oferuje bogatą ofertę dotyczącą oprawy i uszlachetnień po druku oraz bardzo krótkie terminy druku prac. Głównymi klientami drukarni są duże wydawnictwa krajowe i zagraniczne oraz agencje reklamowe i korporacje. Misją firmy jest wysoka jakość wykonywanych prac i krótkie terminy realizacji. W trosce o klienta Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz wprowadziła system zarządzania jakością ISO 9001:2008 i środowiskiem ISO 14001:2005 oraz uzyskała certyfikat FSC.<br />
<br />
Certyfikat FSC dla Drukarni Perfekt
Firma Hunkeler poinformowała, że podczas targów Innovationdays 2011, które odbędą się w Lucernie w dniach 14–17 lutego, będzie można odwiedzić stoiska ponad 70 wystawców prezentujących na powierzchni obejmującej 5000 m2 rozwiązania z różnych obszarów branży poligraficznej – prepressu, procesu druku i wykończenia. <br />
Aby wziąć udział w imprezie, można zarejestrować się na stronie internetowej www.innovationdays.hunkeller.ch/registration<br />
Hunkeler Innovationdays 2011
Firmy manroland AG i Océ Printing Systems GmbH porozumiały się w sprawie międzynarodowej współpracy w zakresie cyfrowych rozwiązań inkjetowych dla przemysłu poligraficznego. <br />
Od 2011 roku będą oferowały kompleksowe rozwiązania w zakresie druku cyfrowego dla przemysłu poligraficznego – m.in. doradztwo, systemy, usługi i materiały dostarczane z jednego źródła. Firmy będą proponować rozwiązania wykorzystywane na wszystkich etapach poligraficznego procesu produkcyjnego, łącząc produkty przeznaczone do zarządzania danymi, druku cyfrowego i offsetowego oraz obróbki końcowej.<br />
Zdaniem firmy manroland, obydwa przedsiębiorstwa wzajemnie się uzupełniają i dlatego razem są w stanie uzyskać przewagę nad konkurentami. Dzięki współpracy firma manroland będzie mogła wejść w branżę druku cyfrowego, natomiast Océ uzyska dostęp do nowych klientów, dzięki czemu znacznie zwiększy swój udział w rynku poligraficznym. <br />
Firmy Océ i manroland nawiązały współpracę
Więcej...
więcej  Ostatnia: 
Ostatnie wątki:
Więcej...
Brak ankiety

Wyniki

Inne Ankiety




Wszelkie prawa zastrzeżone dla Świat Druku     powered by eZ Publish, createdy by Krokus Sp. z .o.o
Reklamy Krokus: PPHU PROTEKT INT. BH jest firmą produkcyjno-handlową prowadzącą swoją działalność szczególnie na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych, ale także i innych jednostek ochrony przeciwpożarowej. Sznury galowe OSP Podstawą funkcją firmy jest zapewnienie klientom możliwości nabycia szerokiego asortymentu ubrań i ubiorów wchodzących w skład osobistego wyposażenia strażaka.