Nowa strona
 
Listopad 2010
Forum dyskusyjne
Galeria zdjęć
Galeria reklam

Galeria reklam


Artykuły promocyjne

Artykuły promocyjne


Witryna wydawnicza

Witryna wydawnicza


Prenumerata
Wyszukiwarka
Zaloguj się

Z ostatniej chwili


Krajarka Perfecta 115 TS w Drukarni Classic
Podczas tegorocznych targów Poligrafia Drukarnia Classic z Poznania zakupiła krajarkę Perfecta 115 TS. W ostatnim czasie miała miejsce jej instalacja. Dostawcą urządzenia była firma Avargraf.
Poznańska Drukarnia Classic istnieje na rynku poligraficznym od 1997 roku i od początku swojej działalności, co podkreśla Sławomir Adamek, jej właściciel, stawia na wysoką jakość. Temu mają służyć wykwalifikowana kadra pracownicza i nowoczesny park maszynowy. Obok maszyn offsetowych w drukarni pracują urządzenia cyfrowe, sitodrukowe i tampodrukowe.
Classic obsługuje zleceniodawców w pełnym zakresie poligrafii przede wszystkim z naszego kraju (choć w najbliższych jej planach jest wyjście z ofertą zagranicę); wśród nich są głównie agencje reklamowe, ale także firmy produkcyjne, farmaceutyczne, spożywcze, finansowe, gastronomiczne, sportowe oraz urzędy. Aby jeszcze bardziej sprostać wymaganiom klientów, drukarnia nieustannie inwestuje, korzystając przy tym z dotacji unijnych. W ramach unijnego projektu pozyskała w ostatnim czasie fundusze na zakup maszyny cyfrowej (która pracuje już w drukarni), nowej maszyny offsetowej (jej zakup właśnie jest finalizowany) oraz krajarki Perfecta 115 TS.
Krajarka Perfecta 115 TS była prezentowana na stoisku firmy Avargraf podczas poznańskiej imprezy i wówczas po raz pierwszy zainteresowała Sławomira Adamka. Warunkiem jej zakupu było jednak odkupienie w rozliczeniu krajarki Seypa (132 UC o długości cięcia do 132 cm) – starszego modelu wyprodukowanego przez tego samego producenta, renomowaną niemiecką firmę Perfecta – która pracowała w drukarni. „Byliśmy bardzo zadowoleni z zakupionej wcześniej krajarki, jednak potrzebowaliśmy sprzętu bardziej nowoczesnego i odpowiedniego dla naszych obecnych potrzeb. Mając bardzo pozytywne doświadczenia związane z Perfectą postawiliśmy po raz kolejny na tego producenta i firmę Avargraf, która była dostawcą maszyny. Firma ta od lat jest bowiem uznanym dostawcą maszyn na rynku polskim, a profesjonalizm jej prezesa Sławomira Kugaudo oraz pracowników przekonał mnie do tego, by zdecydować się na ten właśnie zakup. Ważnym kryterium, obok wielu zalet urządzenia, był również dobry stosunek jego jakości do ceny” – mówi Sławomir Adamek.
Firma Avargraf w porozumieniu z producentem krajarki spełniła z powodzeniem warunek Drukarni Classic już na wstępnym etapie rozmów w sprawie zakupu nowego urządzenia. „Seypa 132 UC została przejęta przez firmę Perfecta i po wykonaniu niezbędnego przeglądu fabrycznego będzie mogła z powodzeniem jeszcze długo służyć nowemu użytkownikowi” – mówi Marek Motyl, doradca techniczny w firmie Avargraf.
„Perfecta 115 TS z pewnością usprawniła proces produkcji w części związanej z obróbką introligatorską w naszej drukarni, ale przede wszystkim ułatwiła pracę naszym pracownikom. A osoba, która chętniej wykonuje swoją pracę, pracuje bardziej wydajnie. Można więc śmiało powiedzieć, że urządzenie podniosło również wydajność w naszym zakładzie. W stosunku do poprzedniego urządzenia, jakim dysponowaliśmy, Perfecta 115 TS jest bardziej energooszczędna, a także bardziej niezawodna. Istotnym elementem jest tu zdecydowanie lepszy i szybszy komputer” – mówi Sławomir Adamek.
Perfecta 115 TS to, jak zapewnia dostawca, maszyna wyposażona w najbardziej innowacyjne na rynku sterowanie TS z barwnym monitorem dotykowym typu „touch screen”. Wszystkie funkcje służące do jej obsługi zostały zintegrowane w monitorze, co pozwoliło na całkowite wyeliminowanie dodatkowej, płaskiej klawiatury umieszczonej na przednim panelu obsługowym. Dotyczy to również regulacji siły docisku tłoka, która może być sterowana automatycznie za pomocą programu cięcia. Monitor posiada przekątną powiększoną do 19" przy formacie 16:10 i bardzo przejrzystą, przyjazną w obsłudze strukturę rozmieszczenia treści (symboli – ikon) z podziałem na bloki tematyczne dla obsługi zespołów poszczególnych funkcji oraz pełną wizualizacją procesu cięcia. W urządzeniu istnieje możliwość pracy na trzech poziomach obsługi: 0 – praca bez funkcji programowania; UC – praca z programem, lecz ze zredukowanym zakresem funkcji; TS – praca z programem, w tym z wizualizacją procesu cięcia i z kompletnym zakresem funkcji.
Dodatkowe oprogramowanie Cuttronic pozwala przekazywać do sterowania krajarki pliki w formacie CIP, bez konieczności stosowania pośrednich komponentów (dodatkowego komputera). Przekazywanie danych do urządzenia odbywa się tu przy pomocy pamięci typu „pendrive”, połączenia Ethernet lub bezprzewodowo.
Maszyna posiada napęd siodła za pomocą silnika serwo ze zintegrowanym czujnikiem odczytu aktualnego położenia i hamulcem. Jest on sterowany bezpośrednio z komputera maszyny i nie wymaga zastosowania oddzielnych komponentów takich jak falownik czy sprzęgło. Tak uproszczona konstrukcja wpływa na dużo wyższą niezawodność urządzenia, a napęd serwo znacznie większą szybkość posuwu siodła i jego dokładniejsze pozycjonowanie w położeniu do cięcia.
Maszyna zainstalowana w Drukarni Classic została dodatkowo wyposażona w trzy noże z wkładką tnącą z węglików spiekanych w miejsce standardowych dwóch noży z wkładką tnącą ze stali HSS.

Dni Technologii Polar 2009
Wysoka produktywność, która zapewnia niskie koszty jednostkowe, jest jedną z głównych strategii na kurczącym się rynku. Firma Polar dostrzega ten trend od kilku lat i konsekwentnie oferuje innowacyjne rozwiązania zwiększające produktywność. Podczas Dni Technologii Polar 2009, które odbędą się w listopadzie br. w Hofheim w Niemczech zaprezentuje zaawansowaną automatyzację procesów cięcia.
Co tydzień, od wtorku do czwartku, będą prezentowane wysoko zautomatyzowane systemy, które znacznie przyspieszają cięcie i utrząsanie. Głównym punktem prezentacji będą dwa systemy PACE, pierwszy z automatycznym systemem utrząsania Autojog w linii, a drugi z konwencjonalną utrząsarką w połączeniu z automatyczną krajarką. Pięć palet pokrojonego materiału w ciągu godziny przez jednego tylko operatora – taki jest potencjał wydajności tych systemów.
Poza tym pokazane będą system cięcia L-R-137-T i wiele innych maszyn z całą gamą opcji, które mają wpływ na jakość i prędkość produkcji.
Dni Technologii Polar 2009 to doskonała okazja, przede wszystkim dla właścicieli drukarń i zakładów introligatorskich, szefów produkcji lub specjalistów od systemów krojenia, do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie cięcia na skalę przemysłową, jak również tendencjami w zakresie jakości i produktywności.
Dla klientów z Polski wstępnie zarezerwowane są pokazy w dniach 17–19 listopada br.


Konferencja na temat fleksodruku w Niemczech
Specjalizująca się w przygotowywaniu m.in. seminariów branżowych i konferencji tematycznych firma Innoform Coaching GbR z Hasbergen (Niemcy) organizuje pierwszą edycję międzynarodowej konferencji „Flexo printed film packaging” (Fleksodruk na opakowaniach foliowych). Ubiegłoroczna konferencja „Gravure printed films” (Rotograwiura na folii) odniosła duży sukces – ponad 160 uczestników – dlatego też firma postanowiła skupić się na innych aspektach zadruku podłoży foliowych. Tematem przewodnim spotkania, które odbędzie się w dniach 4–5 listopada br. w Osnabrück (Niemcy), jest powtarzalność druku. Wśród prelegentów znajdą się przedstawiciele firm takich jak Siegwerk i Wetzel GmbH.
Zainteresowani wzięciem udziału w konferencji mogą się zarejestrować online wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej organizatora.

Pół miliona dokumentów dla Litwy
Od początku 2008 roku PWPW S.A. w konsorcjum z litewską spółką Garsu Pasaulis dostarcza Republice Litewskiej książeczki paszportów biometrycznych. W czerwcu br. specjaliści PWPW wdrożyli mechanizm Rozszerzonej Kontroli Dostępu (Extended Access Control – EAC) w Systemie Personalizacji Paszportów Biometrycznych Republiki Litewskiej, tak by Litwa, mogła od czerwca br. rozpocząć wydawanie paszportów z odciskiem palca. Poza książeczkami paszportowymi PWPW dostarcza na Litwę cztery inne dokumenty z drugą cechą biometryczną: paszport służbowy, dokument podróży dla uchodźców, dokument podróży dla osób bez obywatelstwa (bezpaństwowców) oraz paszport dla cudzoziemców. We wrześniu liczba dostarczonych dla Republiki Litewskiej dokumentów biometrycznych wyprodukowanych przez PWPW S.A. przekroczyła pół miliona sztuk.
Produkcja paszportów biometrycznych dla Republiki Litewskiej jest kolejnym zagranicznym kontraktem Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Firma produkowała również zabezpieczony papier na książeczki paszportowe dla Holandii, Słowacji i Turcji oraz książeczki marynarza dla Republiki Litewskiej.
PWPW S.A. – na zlecenie Centrum Personalizacji polskiego MSWiA – produkuje także książeczki polskich paszportów biometrycznych z wbudowanym w okładkę chipem, na którym zapisywane są dane biometryczne obywatela – wizerunek twarzy oraz odciski palców. PWPW dostarczyła również system do personalizacji paszportów biometrycznych z drugą cechą biometryczną oraz niezbędną infrastrukturę do pobierania odcisków w urzędach.
Nowe plotery tnące Mutoh Kona
Firma Mutoh poszerzyła ofertę o serię nowych profesjonalnych ploterów tnących. Belgijsko-japońskiemu producentowi udało się po raz kolejny skonstruować zaawansowane plotery w przystępnej cenie.
Nowa seria ploterów tnących Kona obejmuje trzy modele, o szerokościach roboczych 760 mm (30''), 1400 mm (55'') i 1650 mm (65''). Możemy więc dobrać urządzenie do swoich potrzeb, w zależności od szerokości używanych materiałów. I tak, Mutoh Kona 760 obsługuje media o szerokości do 1000 mm, dla plotera Kona 1400 jest to 1640 mm, a do największej Kony 1650 możemy założyć materiały o szerokości 1890 mm. Grubość materiału to maksymalnie 1 mm.
Bazując na wieloletnim doświadczeniu w produkcji ploterów tnących Mutoh zaprojektował Konę jako plotery profesjonalne, o stabilnej konstrukcji, przeznaczone do zastosowań od domu i biura po przemysł. Dodatkowo najnowszą serię ploterów Kona wyposażył w kilka nowatorskich dla „cutterów” rozwiązań.
Po pierwsze, Kona posiada nowy system odcinania materiału (Sheet-Off System). Bazuje on na czterech, długowiecznych, obrotowych nożach. System działa w sposób automatyczny i ułatwia codzienną pracę z ploterem.
Drugim interesującym udogodnieniem jest podwójny system rolowy (ang. Dual Roll Support System). Jego zadaniem jest utrzymanie i precyzyjne prowadzenie folii. To bardzo ważne w momencie, gdy pracujemy na długich arkuszach i rolach. System eliminuje problem zejścia folii z rolek, spowodowanych niedokładnym założeniem materiału.
Po trzecie: Kona ma możliwość cięcia świeżo zadrukowanej folii. „Bezdotykowy” system umożliwia pracę z wydrukiem nie zostawiając śladów rolek i innych zniszczeń.
Mutoh wyposażył Konę także w dotykowy, kolorowy panel LCD. Za jego pomocą szybko zmienimy ustawienia plotera, uruchomimy test cięcia i wiele innych funkcji.
W ploterach Kona nie mogło zabraknąć systemu laserowego pozycjonowania E-POS. Jego zadaniem jest automatyczne nacinanie folii po obrysie uprzednio wydrukowanej grafiki. Mutoh Kona w połączeniu z ploterem drukującym tworzy wydajny, dwuploterowy system tnąco-drukujący wykorzystywany np. do produkcji naklejek, etykiet, oznakowania, itd. Przewagą takiego rozwiązania nad ploterami tnąco-drukującymi jest to, że drukując na ploterze graficznym możemy jednocześnie na drugim urządzeniu ciąć. Natomiast na ploterze tnąco-drukującym wykonujemy albo operacje druku, albo cięcia.
Plotery tnące Kona charakteryzują się wysoką prędkością cięcia – 1000 mm/s, i diagonalną 1414 mm/s. Przyspieszenie wynosi 3G i 4.2 diagonalnie. Tak wysokie prędkości nie wpływają na dokładność – 0,1 mm. Innym ważnym parametrem jest nacisk noża – w Konie możemy ustawić go w zakresie od 20 do 450 gramów.
Plotery tnące Kona dedykowane są nie tylko dla agencji reklamowych wykonujących różnego rodzaju oznakowanie, naklejki, etykiety, grafikę na środki transportu i witryny sklepowe. Plotery Kona znajdą swoje miejsce także w firmach wystawienniczych, drobnej produkcji, a także w dużych zakładach przemysłowych, gdzie istnieje potrzeba precyzyjnego cięcia także zadrukowanego już materiału.
Wyłącznym dystrybutorem ploterów Mutoh w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.
Moduły systemu Kodak InSite usprawniają pracę drukarń
Brytyjska firma GI Direct – wchodząca w skład grupy GI Solutions Group, oferującej zintegrowane usługi marketingu bezpośredniego i komunikacji wielokanałowej – przeprowadziła w ostatnim czasie testy beta systemu Kodak InSite Campaign Manager. To innowacyjne oprogramowanie firmy Kodak przeznaczone do zarządzania kampaniami reklamowymi zapewniło firmie możliwość stosowania zunifikowanych metod analizowania danych, ich weryfikacji, masowej wysyłki e-maili, personalizowanych adresów URL (PURL), SMS-ów oraz materiałów drukowanych.
Firma GI Direct została założona na początku lat 90. XX w. i każdego roku inwestuje w najnowsze technologie i sprzęt. Posiada ona kompleksowe rozwiązanie prepress firmy Kodak, składające się z naświetlarki CtP Kodak Magnus 800 oraz najnowszej wersji systemu workflow Kodak Prinergy.
Mówi Robin Welch, dyrektor zarządzająca GI Solutions Group: „Poprzez wykorzystanie zawansowanych metod analizy danych oprogramowania InSite Campaign Manager, możemy uzbroić naszych klientów w odpowiednią wiedzę. Pomagając im w badaniu ich baz danych oraz w klasyfikowaniu grup osób i rejonów geograficznych, poznają oni lepiej demografię swoich potencjalnych odbiorców i mogą skuteczniej kreować swoją kampanię marketingową. Poprzez zminimalizowanie ilości materiałów drukowanych i wykorzystanie przewagi inicjatyw prowadzonych w różnorodnych mediach możemy zaoferować kampanie, które są zarówno bardziej efektywne, jak również przyjazne dla środowiska. System firmy Kodak dodaje istotną wartość do naszego biznesu i już teraz możemy stwierdzić, że ma on również niezwykle pozytywny wpływ na naszych klientów – niektórzy donoszą o czterokrotnym wzroście skuteczności kierowanego przekazu bez żadnych dodatkowych kosztów”.
Kierownictwo GI Direct widzi w tych rozwiązaniach ogromny potencjał także dla sektora TransPromo. „Obecnie stosujemy 14 głowic personalizujących, pracujących w maszynie zwojowej, a dzięki oprogramowaniu Kodak InSite Campaign Manager możemy oferować cenne dokumenty TransPromo firmom z sektorów komunalnego oraz finansowego” – objaśnia Robin Welch.
*
W ostatnim czasie południowoafrykańska drukarnia heatsetowa Paarl Web pozyskała 500. klienta obsługiwanego za pomocą oprogramowania Kodak InSite Prepress Portal System. Pozwoliło ono na stworzenie opartego na przeglądarce internetowej narzędzia komunikacji miedzy firmą i jej klientami. Umożliwia ono zleceniodawcom Paarl Web dostęp do używanego przez tę drukarnię systemu workflow, usprawniając wzajemną komunikację miedzy obiema stronami. Spełnia też rosnące wymagania klientów Paarl Web w zakresie współpracy z drukarniami oferującymi rozszerzony zakres usług.
Drukarnia Paarl Web została założona w 1993 roku jako część grupy medialnej Paarl, jednej z największych firm poligraficznych w Republice Południowej Afryki. W jej skład wchodzi jedenaście drukarń o różnej specjalizacji, oferujących bardzo szeroki zakres usług, w tym: druk magazynów, gazet, akcydensów, książek, etykiet oraz innych wysokojakościowych wyrobów.
Paarl Web jest użytkownikiem systemu workflow Kodak Prinergy od 2003 roku, stosując to rozwiązanie do koordynacji działań prepress przy produkcji niskonakładowych magazynów drukowanych na wysokiej jakości papierach błyszczących, takich jak Mean's Health, VISI, FHM, Your Baby, Landbouweekblad czy Shape. W swoich działaniach drukarnia stara się zaoferować usługi, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Po zainstalowaniu systemu workflow Prinergy w firmie wdrożony został Kodak InSite Prepress Portal System, który wniósł wartość dodaną do istniejącego oprogramowania workflow, jak też poprawił poziom obsługi klienta.
Mówi Hentie Olwage, menedżer produkcji w firmie Paarl Web: „InSite Prepress Portal System zrewolucjonizował naszą działalność. Gdy prezentujemy obecnym i potencjalnym klientom, w jaki sposób pozwala on na komunikację z systemem workflow Kodak Prinergy, są oni naprawdę pod dużym wrażeniem, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie większej kontroli i wiedzy o zachodzących u nas procesach prepress”.
Zainteresowanie oprogramowaniem InSite System ze strony zleceniodawców Paarl Web było na tyle duże, iż w ostatnim czasie firma podpisała umowę na obsługę za jego pośrednictwem klienta nr 500; jest nim wydawca południowoafrykańskiego magazynu kobiecego „Idees”. Dzięki temu jego zespół redakcyjny korzysta dziś z bezpiecznego, dostępnego przez Internet narzędzia, pozwalającego na szybki dostęp do przygotowywanych stron magazynu. Jak zapewniają przedstawiciele Paarl Web, oferowany przez program sposób akceptacji i weryfikacji zleceń jest niezwykle wydajny, w znaczny sposób usprawniając cały proces zarządzania produkcją poligraficzną.

KML Solutions - autoryzowany dealer Rolanda w Polsce
Firma KML jest obecna na rynku europejskim od wielu lat jako część belgijskiej Grupy Eurolutions. Od sierpnia br. została wydzielona marka KML Solutions – autoryzowany dealer Rolanda w Polsce.
KML Solutions to zespół ludzi z pasją i wieloletnim doświadczeniem w branży wielkiego formatu. Zapewnia szeroką ofertę produktów i usług dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów. Posiada duży i sprawny zespół serwisantów – ludzi z wieloletnim doświadczeniem, które zdobywali instalując i serwisując plotery drukujące marki Roland w Polsce.
Dodatkowo, od 2004 r. firma produkuje i sprzedaje atrament solwentowy (dawniej pod nazwą Flemink II) do ploterów Rolanda w Polsce. Od momentu wprowadzenia atramentu na rynek trwały prace nad jego udoskonaleniem, tak by sprostać wymaganiom rynku. Zdaniem przedstawicieli KML udało się to, ponieważ ich atrament jest dziś najpopularniejszym atramentem solwentowym do ploterów Rolanda w Polsce. Zapewnia bardzo wysoką jakość i stabilność wydruku, pozostając atrakcyjną alternatywą cenową w stosunku do innych atramentów na rynku.

Nowe instalacje Scorpio dla sektora introligatorskiego
W tak „urlopowym”, wydawało by się, miesiącu, jakim jest sierpień, firma Scorpio sp. z o.o. dokonała szeregu instalacji maszyn przeznaczonych dla sektora introligatorskiego.
W pierwszych dniach sierpnia br. w firmie Grafix Centrum Poligrafii w Gdańsku stanęły dwie maszyny do cięcia tektury: FD-ZK 400 (na zdjęciu), wykonująca cięcie grzbietówki, oraz FD-KL 1300, do cięcia tektur, głównie szarych, twardych itp. Maszyny bardzo usprawniły proces przygotowania oprawy twardej. Urządzenia te charakteryzują się solidnym wykonaniem, łatwością obsługi, dużą dokładnością oraz wysoką wydajnością cięcia.
Grafix Centrum Poligrafii istnieje od 1989 roku. Jest prężnie działającym zakładem poligraficznym, w skład którego wchodzi studio prepress, nowoczesny park maszyn offsetowych i dział introligatorni. Zakład świadczy usługi z zakresu naświetlania, montażu, druku, uszlachetniania i postpressu.

Kolejna instalacja miała miejsce w drukarni Tinta w Działdowie. Instalacja obejmowała urządzenia włoskiej firmy Samed Innovazioni przeznaczone do oprawy książek. Są nimi: urządzenia do wstawiania bloku w okładkę Kostanza, półautomatyczne urządzenie do prasowania oklejonych książek Bordino i urządzenie do montażu okładki Darix. Maszyny te miały swoją premierę na stoisku firmy Scorpio podczas targów Poligrafia 2009 i cieszą się sporym zainteresowaniem klientów.

Z kolei w wydawnictwie Kropka z Wrześni oraz na Wydziale Wydawnictw i Poligrafii Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie rozpoczęły pracę półautomatyczne niciarki – model SXB 400 – firmy Lanbao, o maksymalnym formacie szytej okładki 430×310 mm. Urządzenia te przeznaczone są do łączenia nićmi pojedynczych składek (leg) przy oprawie szytej katalogów, książek i akcydensów oprawnych. Szeroki zakres szycia, bezpieczeństwo działania urządzenia, gwarantowane systemem czujników, prosta i wygodna obsługa urządzenia sprawiają, że niciarka SXB-400 jest znakomitą maszyną dla średnich i mniejszych drukarń i zakładów introligatorskich.
Ostatnia ze sierpniowych instalacji miała miejsce w drukarni Popp-Art w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie park maszynowy powiększył się o krajarkę firmy Guowei – model QZYW 92E, o szerokości cięcia do 92 cm. Urządzenie charakteryzuje się precyzyjnym ustawieniem materiału do cięcia dzięki prowadnicy liniowej oraz regulowanym hydraulicznym systemem dociskania papieru. Krajarka posiada 10,4 calowy monitor LCD na którym wyświetlane są funkcje technologiczne, natomiast komputerowy system operacyjny umożliwia zapisywanie i zapamiętywanie różnorodnych parametrów cięcia, kontrolę wszystkich procesów technologicznych oraz elementów mechanicznych urządzenia.

Nowy Jetrion 4830 UV
Po wielkim sukcesie cyfrowego urządzenia do druku etykiet na wąskiej wstędze Jetrion 4000 UV System (premiera na drupa 2008) jego producent, firma EFI, wprowadza nowy model: Jetrion 4830UV. Podstawowa zmiana w stosunku do modelu 4000 to zwiększona do 210 mm szerokość pola zadruku. Nowe urządzenie oznacza wzrost wydajności i asortymentu produkcji przy zachowaniu uznanej już jakości.
Urządzenia Jetrion 4830UV i 4000UV można było zobaczyć podczas tegorocznych tagów Labelexpo na stoisku firmy EFI.
W Polsce dystrybutorem maszyn Jetrion jest firma Reprograf S.A.
Ipex 2010 zaprasza
Targi Ipex 2010, które odbędą się w dniach 18–25 maja w halach National Exhibition Centre (NEC) w Birmingham w Wielkiej Brytanii, należą do największych międzynarodowych imprez przemysłu poligraficznego, wydawniczego i mediów. W 2006 r. targi Ipex przyciągnęły ponad 100 tysięcy odwiedzających ze 159 krajów – to więcej niż jakiekolwiek inne targi graficzne dotychczas, 40% zwiedzających było spoza Wielkiej Brytanii.
Wystawa reprezentuje wszystkie aspekty poligrafii i produkcji wydawnictw, w tym prepress, produkcja druku, postpress, przetwarzanie i materiały eksploatacyjne. Wyjątkowe rozplanowanie wystawy idealnie odzwierciedla cały cykl produkcyjny wyrobów poligraficznych.
Na stronie internetowej targów Ipex 2010 www.ipex.org można znaleźć plan powierzchni wystawienniczej, listę wystawców oraz informacje na temat wydarzeń towarzyszących targom, dojazdu i zakwaterowania. Zwiedzający targi mogą skorzystać z interaktywnego narzędzia do planowania „My Ipex” (www.ipex.org/myipex), aby utworzyć własny przewodnik po targach wraz z linkami do profilów wystawców, komunikatów prasowych, informacji o nowych produktach i treści wideo.
Strona internetowa zawiera również informacje i formularze do głosowania w międzynarodowym konkursie Ipex 2010 „Champions in Print”, który honoruje zasługi tych, którzy swoim wkładem przyczynili się do rozwoju przemysłu poligraficznego.
Aby wziąć udział w prawdopodobnie najważniejszych dotychczas targach Ipex, zarejestruj się na stronie www.ipex.org/register i zaoszczędź 30 funtów!

Fototype z certyfikatem Zielona Drukarnia
W sierpniu firma Fujifilm wręczyła Zenonowi Niedbalskiemu z firmy Fototype z Krakowa, certyfikat „Zielona Drukarnia”. Celem programu „Zielona Drukarnia” jest promowanie drukarń pracujących na ekologicznych produktach Fujifilm i dbających o stan środowiska naturalnego poprzez segregację odpadów, oszczędne zarządzanie energią oraz ograniczanie wytwarzanych braków produkcyjnych. Certyfikat dla Fototype stanowi potwierdzenie świadczenia usług zgodnie z wymogami ekologicznymi Fujifilm.
Firma Fujifilm jest producentem nowej płyty termoczułej Brillia HD Pro-T, która jest płytą prawdziwie bezprocesową. Pro-T po naświetleniu trafia bezpośrednio na cylinder formowy maszyny drukującej, a jej wywoływanie następuje na samym początku procesu drukowania, kiedy to niepotrzebna emulsja zostaje przenoszona razem z farbą na papier.
W ekologicznej ofercie Fujifilm znajduje się również inteligentny procesor ZAC służący do wywoływania płyt termoczułych. ZAC, jako jedyny na rynku, dostosowuje dawki regeneratora do konduktywności kąpieli wywołującej, co pozwala na 80% redukcję chemii zużywanej w procesie.
Konkurs Biuletynów Firmowych rozstrzygnięty
Rozstrzygnięto organizowany przez firmę Agape Konkurs Biuletynów Firmowych 2009.
W kategorii „biuletyn zewnętrzny” nagrody główne zdobyły: „Private Banking”, Noble Bank; „Kaleidoscope”, PLL LOT; „Your Place”, Coffee Heaven. Wyróżnienia otrzymały: „W podróży”, PKP InterCity – za Layout Roku, tekst „Masz wiadomość! Firma na celowniku szantażysty”, w biuletynie „Risk Focus”, nr 6, styczeń 2009, STU Ergo Hestia – Tekst Roku, „Contact”, nr 2009, Horsefield – Okładka Roku i nagroda publiczności.
W kategorii „biuletyn wewnętrzny” nagrody główne zdobyły: „Świat Piwa”, Kompania Piwowarska; „Magazyn Efect”, Efect Doradztwo Finansowe; „Zoom”, Sanofi-Aventis. Wyróżnienia: „LeoPolonia”, TU Generali – Layout Roku, tekst „Razem od karbonu”, „Szejk”, nr 1 (93) V 2008, PGNiG, o. Zielona Góra – Tekst Roku, „Świat Piwa”, nr 2 (84), kwiecień/maj 2009, Kompania Piwowarska – Okładka Roku i nagroda publiczności.
Kategoria „biuletyn elektroniczny” – nagrody główne: „Biuletyn KRN.pl”, KRN Media; „Piwowarski Serwis Informacyjny”, Kompania Piwowarska; „FortisNet Polska”, Fortis Bank Polska. Wyróżnienia: „Biuletyn KRN.pl”, KRN Media – Layout Roku, Tekst „Jak efektywnie współpracować z agencją rekrutacyjną”, „Rynek Pracy Specjalistów i Menedżerów”, maj 2009, Antal International – Tekst Roku, „e-Zoom”, Sanofi-Aventis – Okładka Roku (strona główna) i nagroda publiczności.
Dodatkowe wyróżnienie dla wszystkich kategorii: Zdjęcie Roku – zdjęcie ilustrujące tekst „Zielone plany”, „Emocje”, nr 3 (26)/2008, Honda Poland.
„Świat DRUKU” i „Pro-KREACJA” były wśród patronów wspierających konkursu.


Kolejne instalacje urządzeń Horizon
Szereg rozmów i spotkań z właścicielem firmy Comgraph w Szczecinie zaowocowało decyzją o zakupie linii do oprawy klejonej japońskiej firmy Horizon, której przedstawicielem w Polsce jest firma Derya z siedzibą w Tychach.
Pod koniec września br. zakończono instalację linii do oprawy klejonej marki Horizon, w której skład weszła oklejarka BQ 470 EVA, trójnóż HT 70 i agregat chłodzący grzbiety SL 40. Przeprowadzono także szkolenie z obsługi.
Instalacja tej konfiguracji maszyn Horizona jest już kolejną w Polsce w tym roku. Urządzenia te przeznaczone są do oprawy prac drukowanych w technice offsetu lub cyfrowo. Cechą charakterystyczną tych maszyn jest prosta obsługa i krótki czas ustawiania maszyn oraz wydajność tej konfiguracji.
Oklejarka Horizon BQ 470 ma cztery szczęki zaciskowe; jest możliwość stosowania wymiennych klejowników pozwalających oklejać książki w technologii EVA i w technologii klejenia klejem poliuretanowym (PUR). Oklejarka ta doskonale nadaje się do klejenia książek z najtrudniejszych materiałów o podwyższonej wytrzymałości, klejenia średnich i niskich nakładów, a nawet oprawiania pojedynczych kartek. Jest ustawiana z panelu dotykowego LCD. Sztywna konstrukcja szczęk zaciskowych pozwala trzymać równo wkład podczas frezowania i nakładania kleju. Ponadto maszyna wyposażona jest w osobny klejownik do nakładania kleju na boki poprzez skośne talerzyki i ustawiany automatycznie zespół bigujący. Zaletami tej oklejarki są wysoka precyzja i dokładność oklejania, możliwość stosowania technologii EVA i PUR przy użyciu jednej maszyny, krótki czas przygotowania urządzenia do pracy dzięki automatyzacji i możliwość zastosowania do niskich i średnich nakładów.
Kolejną maszyną zakupionej konfiguracji jest trójnóż HT 70 tej samej firmy. To maszyna o mocnej konstrukcji, której szkielet jest jednolitym odlewem z żeliwa, w pełni zautomatyzowana, pracująca z prędkością 1000 cykli na godzinę, o napędzie całkowicie hydraulicznym i sile docisku od 150 do 1000 kg. Wyposażona jest w urządzenie pozwalające wprowadzać kilka książek do pojedynczego cięcia i może pracować w ręcznym trybie podawania. Posiada trzy identyczne noże, których wymiana nie jest skomplikowana.
Elementem łączącym opisane dwie maszyny jest agregat Horizon SL 40 służący do chłodzenia grzbietów, którego zadaniem jest automatyczne pobierania książek z oklejarki, ułożenie ich na półkach w stosach, schłodzenie, a następnie przekazanie do trójnoża. Przy trzech książkach na półce (18 półek, objętych cyklem chłodzenia 14 półek) można osiągnąć wydajność ok. 1500 książek na godzinę.
*
Także pod koniec września br. w drukarni Wydawnictwa KRESKA w Bydgoszczy odbyła się instalacja falcerki AFC 744 DPFU w formacie B1 firmy Horizon. Falcerka AFC 746 DPFU jest urządzeniem automatycznym ustawianym z panelu dotykowego w systemie „touch and work”. Taki system narządzania pozwala ustawiać maszynę w bardzo krótkim czasie. Maszyna ma możliwość zapamiętania dwustu prac, których wznowienie jest możliwe po 30 sekundach. Wyposażona jest w sześć łamów kasetowych na wejściu, łam kasetowy równoległy do nożowego oraz następny łam prostopadły nożowy. Cechą charakterystyczną urządzenia jest mocny korpus, co gwarantuje stabilność maszyny ważącej 1600 kg. Inne elementy wyposażenia to m.in. kontrola wysokości stosu fotokomórką, optyczny czujnik podwójnego arkusza, sprzęgła i napęd systemu złamującego przez koła zębate, bezobsługowe ułożyskowanie wałków złamujących, stała pozycja osi kół zębatych.
Maszyna może obsłużyć format maksymalny 740×1100 mm, minimalny format przy łamaniu równoległym to 210×210 mm przy zakresie gramatur od 40 do 220 g/m2.
Dodatkowo falcerka została wyposażona w łam nożowy MKU 54 i prasę do leg PST 40.
Nie jest to pierwsza instalacja maszyn Horizon w tej drukarni – już w 2007 roku podjęto decyzję o współpracy z firmą Derya, wówczas dokonano zakupu linii do oprawy szytej Horizon, służącej do zbierania arkuszy, szycia, falcowania i obcinania frontowego.

Pierwszy na świecie system Agfa :M-Press Tiger w brytyjskiej drukarni
Agfa Graphics poinformowała, że pierwsza na świecie wielkoformatowa maszyna drukująca :M-Press Tiger została uruchomiona w firmie SMP z siedzibą w Londynie. Oficjalna premiera tego systemu odbyła się na tegorocznych targach Fespa Digital 2009 w Amsterdamie. W modelu :M-Press Tiger zaprezentowano wówczas szereg nowych funkcji zwiększających jego prędkość i jakość drukowania.
W roku 2006 w firmie SMP została zainstalowana maszyna :M-Press, poprzednik modelu :M-Press Tiger. Mówi Mark Turner, dyrektor ds. produkcji londyńskiej drukarni: „W naszym przypadku maszyna ta okazała się bardzo dobrą inwestycją w dziedzinie druku cyfrowego. Teraz zaś zdecydowaliśmy się na jej upgrade, co z pewnością również okaże się opłacalnym posunięciem. Z uwagi na jej unikalną koncepcję mogliśmy zachować dotychczasową platformę maszyny opartą na technologii Thieme i po prostu wymienić system druku inkjetowego na jego najnowszą wersję”.
„Niedawne udoskonalenia w zakresie prędkości działania i jakości druku pozwoliły ponownie wyprzedzić maszynie :M-Press Tiger wszystkie inne rozwiązania dedykowane dla tego segmentu rynkowego – wyjaśnia Tom Cloots, odpowiedzialny za linię produktów :M-Press w firmie Agfa Graphics. – System :M-Press Tiger jest trzy razy szybszy niż jego poprzednik i oferuje nieporównanie wyższą jakość obrazowania”.
Bradley Slade, prezes firmy SMP, dodaje: „Gdy zobaczyliśmy rozwiązania zastosowane w modelu :M-Press Tiger, natychmiast zdecydowaliśmy o wdrożeniu upgrade'u do posiadanej przez nas maszyny. Mam tu na myśli nie tylko prędkość urządzenia, ale też tryby drukowania z wyższą jakością oraz możliwość drukowania z połyskiem i niezmienną wydajnością. Naszym zdaniem :M-Press Tiger oferuje klarowną przewagę kosztową nad innymi rozwiązaniami cyfrowymi, jakie braliśmy pod uwagę. Co więcej, w coraz większym stopniu maszyna :M-Press Tiger jest przez nas wykorzystywana do realizacji zleceń do tej pory wykonywanych w maszynach offsetowych”.
Bill Kippax, dyrektor zarządzający firmy Thieme, partnera technologicznego Agfa Graphics przy budowie maszyn z serii :M-Press, zgadza się z twierdzeniem, że o jej wyjątkowości decyduje nie tylko wyższa prędkość: „Maszyna :M-Press Tiger drukuje z prędkością do 1583 m2/godz. Co więcej, oferowana przez nią paleta kolorystyczna jest szersza niż ta uzyskiwana przy zastosowaniu profilu ISOcoated V2. W rezultacie jakość drukowania maszyny :M-Press Tiger znacznie przekracza tę osiąganą w tradycyjnym sitodruku – mówimy tu o systemie sitodrukowym naprawdę nowej generacji”.
Warto również dodać, że drukarniom sitodrukowym, poza możliwością przeniesienia wszystkich zleceń z urządzeń sitodrukowych do maszyny :M-Press Tiger, model ten umożliwia realizację zupełnie nowych aplikacji, wcześniej niemożliwych do wykonania.

PolKos oficjalnym dystrybutorem Rolanda
Firma P.H.U. PolKos sc. została oficjalnym dystrybutorem ploterów drukujących Roland w Polsce. PolKos działa na rynku od 1996 roku dostarczając klientom kompleksowe rozwiązania dla reklamy, w tym urządzenia drukujące, atramenty, media i akcesoria do druku wielkoformatowego. W jej ofercie od dawna znajduje się cała gama maszyn Rolanda – to flagowy produkt firmy. Wieloletnie doświadczenie w branży reklamowej, a szczególnie w zakresie ploterów Roland, zaowocowało podpisaniem umowy dystrybucyjnej z firmą Roland – jednym z czołowych producentów wielkoformatowych ploterów drukujących.
PolKos zapewnia profesjonalną obsługę i wysoki standard usług. Serwis firmy to ludzie posiadający odpowiednie kwalifikacje zawodowe i ogromne doświadczenie w pracy z ploterami tnącymi i drukującymi. Serwisanci zostali przeszkoleni w siedzibie Rolanda, jednak była to tylko formalność, z uwagi na ich znajomość maszyn Roland.

KBA Rapida 75-4+L w drukarni Attyla w Zamościu
Maszyna KBA Rapida 75 w wersji z czterema zespołami drukującymi i zespołem lakierującym pracuje w drukarni Attyla w Zamościu. Drukarnia zorganizowała 10 września open-house, w którym wzięło udział pięćdziesięciu gości, w tym klientów drukarni i polskich klientów KBA-Grafitec. Obecny był również prezydent miasta Zamościa.
Goście mogli przekonać się o zaletach maszyny KBA Rapida 75-4+L w trakcie pokazu szybkiej zmiany trzech nakładów. Rapida 75, prócz standardowego formatu 53×75 cm dostępna także w wersji dla formatu arkuszy 60,5×75 cm, poszukiwana jest ze względu na małe wymagania ekonomiczne i energetyczne oraz rozwiązania technologiczne, które skracają czas narządu ( np. urządzenie do równoczesnego mycia cylindrów dociskowych i offsetowych). Przybyli do Zamościa mogli sami ocenić znakomitą jakość druku, którą maszyna ta oferuje. Rapida 75 z zespołem lakierującym i przedłużonym wykładaniem potrafi drukować na szerokiej gamie podłoży – efekty matowe i błyszczące aplikowane przy użyciu technologii „drip-off”, lakiery dyspersyjne i zastosowanie specjalnych farb metalizowanych zapewniają maszynie zainteresowanie nie tylko u polskich drukarzy.
W dniu otwartym wziął także udział zespół KBA-Grafitec pod kierownictwem dyrektora marketingu, sprzedaży i serwisu Jana Korenca. W swym przemówieniu inż. Korenc najpierw podziękował rodzinie Kardaszów za zaproszenie, a następnie powiedział: „Przyjechaliśmy do Zamościa w silnym składzie, aby potwierdzić swój szacunek w stosunku do nowego klienta KBA-Grafitec i ogólnie do polskiego rynku. Firma Attyla to jeden ze znakomitych przykładów decyzji inwestycyjnej ukierunkowanej na przyszłość.”
Rapida 75, w formacie połówkowym, nie jest w Polsce nowością. Od jej wprowadzenia na rynek w czerwcu 2008 roku w polskich drukarniach pracuje już ponad sto zespołów tej maszyny, przy czym od roku 2005 na rynek polski dostarczono 90 maszyn.
Dni Otwarte HP i Digiprint
Firmy HP i Digiprint zapraszają na Dni Otwarte, które odbędą się w dniach 2–6 listopada 2009 w godzinach 12.00 – 15.00 w Raszynie pod Warszawą (Nowy Sękocin, Al. Krakowska 1, Raszyn).
Po raz pierwszy w Polsce zostanie zaprezentowane najnowsze urządzenie wielkoformatowe drukujące w technologii HP Latex. Nowa drukarka HP Designjet L25500 drukuje atramentami lateksowymi, szerokość pola zadruku – do 1,6 m. Urządzenie dedykowane jest do druku ekologicznego wysokiej jakości aplikacji indoorowych i outdoorowych.
W czasie spotkania zostanie zaprezentowana także znana i wielokrotnie nagradzana produkcyjna maszynę HP DesignJet L65500.
Organizator prosi o wcześniejszą rejestrację na stronie: www.hp.pl/latexDzień Otwarty w Jet Media
Dnia 23 października w siedzibie Jet Media odbędzie się kolejne spotkanie z serii Dni Otwarte Jet Media. Głównym bohaterem spotkania będzie AJ-1000 wyposażony w najnowszy system JetQuality. JQ poprawia m.in. jakość druku w trybach produkcyjnych.
Spotkanie będzie zawierać cześć teoretyczną, podczas której zostaną omówione główne zalety najnowszej wersji plotera AJ 1000, oraz z części praktycznej – w tym czasie zostaną wykonane testy druku w trybach produkcyjnych i jakościowych. Dodatkowo zostanie zaprezentowany laminator płynny Drytac AFC, przeznaczony do wydajnego i ekonomicznego zabezpieczania aplikacji reklamowych.
System JetQuality (JQ) jest kompletnym, wieloskładnikowym, autorskim systemem udoskonalającym znany ploter AJ 1000 marki Roland. Maszyna została wyposażona w nowy system stałego zasilania i ekonomiczne atramenty AJ max. Nowy atrament charakteryzuje się szerokim zakresem kolorystycznym i jest łagodny dla głowic maszyny (nie powoduje zapychania się głowic).
Udoskonalony został również proces druku, zarówno pod względem sterowania pracą głowic drukujących, jak i przygotowania mediów do druku. Istnym elementem systemu jest również RIP Wasatch oferujący doskonałe narzędzie do sterowania i kontroli procesu druku.
Efektem tych zmian jest druk lepszej jakości we wszystkich trybach, co pozwala na korzystanie z wydajniejszych trybów (niskie rozdzielczości) bez straty jakości. System eliminuje efekt bandingu i pozwala na szybką produkcję w dobrej jakości. Do 18 grudnia 2009 modele Roland AJ są oferowane w Jet Media w promocyjnych cenach.
Model AJ-1000 to najszybszy ploter Rolanda. Urządzenie przeznaczone jest do przemysłowej produkcji reklamy zewnętrznej i wewnętrznej. Szerokość pola zadruku: 260 cm, maksymalna rozdzielczość: 720×720 dpi, maksymalna prędkość druku: 90 m2/godz.
Główne zalety maszyny to: najwyższa w tej klasie wydajność, minimalne koszty eksploatacji, minimum czynności związanych z obsługą.
Laminator Drytac AFC służy do zabezpieczania wydruków solwentowych, w tym banerów, plandek, a zwłaszcza folii samoprzylepnych wykorzystywanych do oklejania pojazdów. System zabezpieczania płynnego dodatkowo wzmacnia grafikę i daje jej lepszą ochronę przed środkami chemicznymi oraz uszkodzeniami mechanicznymi np. przez szczotki w myjniach. Jest również doskonałym zabezpieczeniem folii wylewanych z przeznaczeniem na przetłoczenia. Nowy laminator AFC Drytac różni się od innych obecnych na rynku wieloma rozwiązaniami technicznymi wpływającymi na jakość i łatwość laminowania.
Kodak NexPress Dimensional Printing System otrzymał kolejną nagrodę
System Kodak NexPress Dimensional Printing, pozwalający na uzyskanie w druku cyfrowym niecodziennych efektów trójwymiarowych, otrzymał w ostatnim czasie kolejną nagrodę – tym razem za innowacyjność – przyznaną przez przedstawicieli niemieckiej branży poligraficznej. To nowatorskie rozwiązanie firmy Kodak, nagrodzone wcześniej m.in. Złotym Medalem targów Poligrafia 2009, zostało uznane za „najbardziej innowacyjną technologię” w kategorii „drukowanie” przez czytelników trzech niemieckich magazynów poligraficznych: „Deutscher Drucker”, „Publishing Praxis” i „Grafische Paletce”. Poproszono ich o wybranie jednej z 30 nowych technologii nominowanych wcześniej przez redakcje tych czasopism.
Kodak NexPress Dimensional Printing System pozwala użytkownikom cyfrowych maszyn produkcyjnych z rodziny Kodak NexPress na dodawanie niezwykłych, trójwymiarowych efektów w drukowanym tekście, obrazie i innych elementach graficznych. W efekcie klienci firm korzystających z tych urządzeń mogą zamawiać materiały reklamowe bądź informacyjne wyróżniające się w niestandardowy sposób na tle innych tego typu dokumentów pojawiających się na rynku. W procesie ich powstawania wykorzystywany jest specjalny suchy toner Kodak NexPress Dimensional Clear Dry Ink, dzięki któremu na wydrukach wykonanych w piątym zespole drukującym maszyny NexPress powstaje wyrazista, wypukła forma. Może ona osiągać różną wysokość, imitując wrażenie trójwymiarowości i mobilności nadrukowanych elementów obrazu. Cały proces odbywa się w jednym przejściu, co oznacza, że nawet przy tworzeniu najbardziej wysublimowanych efektów specjalnych, maszyna pracuje z pełną wydajnością.
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 24 września w Stuttgarcie podczas specjalnego „Wieczoru poligrafów”, w którym wzięło udział około 400 przedstawicieli niemieckiej branży poligraficznej i mediowej. Wyróżnienie to jest już trzecią międzynarodową nagrodą przyznaną w tym roku technologii Kodak NexPress Dimensional Printing System. W kwietniu rozwiązanie to zostało nagrodzone jednym ze Złotych Medali poznańskich targów Poligrafia 2009, przy przyznawaniu których szczególnie doceniane są nowoczesny projekt, innowacyjność i funkcjonalność. Z kolei w sierpniu system uzyskał nagrodę 2009 InterTech Technology Award amerykańskiego stowarzyszenia Printing Industries of America. Jest to najważniejsze wyróżnienie za innowacyjność przyznawane w branży poligraficznej.
„Nagroda za innowacyjność otrzymana z rąk czytelników niemieckich magazynów poligraficznych to kolejne prestiżowe wyróżnienie, jakie spotyka Kodak NexPress Dimensional Printing System. Jest jednocześnie potwierdzeniem innowacyjności technologii tworzonych przez firmę Kodak – mówi Andreas Nielen-Haberl, menedżer produktu w regionie EAMER firmy Kodak's Graphic Communications Group. – Technologia Dimensional Printing umożliwia dostawcom usług poligraficznych uzyskanie wartości dodanej w produkowanych wyrobach i zaproponowanie swoim klientom nowego rodzaju materiałów drukowanych. Jednocześnie – poprzez wyróżnienie się na tle konkurencji – pozwala im na zajęcie idealnej pozycji przy wejściu na nowe obszary rynkowe”.

Konica Minolta na Forum Dyrektorów Finansowych
W dniach 13–14 października 2009 r. w Warszawie trwało I Forum Dyrektorów Finansowych, podejmujące problematykę wyzwań stojących przed spółkami w dobie spowolnienia gospodarczego oraz optymalizacji kosztów i zarządzania ryzykiem. Głównym partnerem wydarzenia była firma Konica Minolta.
Dwudniowe Forum Dyrektorów Finansowych, organizowane przez firmę Cooper Conferences, odbyło się w hotelu Hilton. Było to prestiżowe spotkanie, zorganizowane we współpracy z ekspertami światowego formatu z dziedziny ekonomii, finansów i zarządzania. W pierwszym dniu Forum Jakub Ładyński, Marketing Manager w firmie Konica Minolta Business Solutions Polska, przedstawił zagadnienia z zakresu ograniczania kosztów produkcji i przepływu dokumentów w przedsiębiorstwie. Zaprezentował m.in. rozwiązanie iDOC – koncepcję inteligentnego zarządzania dokumentami, opracowaną przez Konica Minolta. Omówił również praktyczne aspekty wdrożenia tego rozwiązania w firmach.
I Forum Dyrektorów Finansowych było doskonałą okazją do zdobywania i wymiany wiedzy oraz doświadczeń. Uczestnicy Forum mogli dokonać oceny sytuacji finansowej danego przedsiębiorstwa na tle spowolnienia gospodarczego kraju i sytuacji innych firm, dowiedzieć się, w jaki sposób skutecznie optymalizować koszty i ograniczać ryzyko, przeanalizować efektywne metody prowadzące do płynności finansowej przedsiębiorstwa, rozwiać wątpliwości natury prawnej związane z odpowiedzialnością płynącą z pełnionej funkcji, zdobyć wiedzę o tym, jak poprzez odpowiednie podejście do zarządzania ryzykiem i optymalizację ekspozycji na ryzyko skutecznie wzmacniać pozycję firmy.

<< Poprzedni  1-10  11-20  21  22  23  | < 24 >  25  26  27  28  29  30  31-40  41-50  Następny >>


Nowa strona
Szanowni Internauci, zapraszamy na nową stronę Świata DRUKU : http://www.swiatdruku.eu/<br />
Zachęcamy także do subskrybowania naszego nowego newslettera:<br />
http://www.swiatdruku.eu/newsletter/register_subscription/1 Nowa odsłona naszej strony - zapraszamy: http://www.swiatdruku.eu/
Firmy KML Solutions i LeadCom zapraszają na warsztaty „Fakty i mity na temat atramentów. Jak dobrać odpowiedni atrament. Klasyfikacja, zastosowanie, trendy”, które odbędą się 20 stycznia 2011 w Centrum EXPO XXI w Warszawie. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym imprezy.<br />
W swoim komunikacie organizatorzy odpowiadają na pytanie, dlaczego warto wziąć udział w tych warsztatach: <br />
Podstawowym problemem jest nadmiar atramentów na naszym rynku, brak obiektywnej wiedzy o nich oraz brak kryteriów ich oceny. Użytkownicy bardzo często odczuwają chaos informacyjny. W tej tematyce nie ma się do czego odnieść, nie ma jakiegoś wzorca, nie ma jasno sprecyzowanych kryteriów oceny atramentów. Wiedza o tuszach jest szczątkowa, niepełna, nieuporządkowana, czasami zupełnie fałszywa. Terminologia określająca atramenty (np. eco, mild, miękki, twardy solwent) jest nowym użytkownikom często nieznana. Które atramenty są szkodliwe, a które nie, które niszczą głowice a które je „udrażniają”, które blakną po pół roku, a które są „wieczne” – nie ma gdzie o tym poczytać. Tuszów na rynku jest tak dużo, że użytkownicy nie wiedzą, co wybrać i dlaczego. Zasypywani są ofertami nowych atramentów, które mają rozwiązać wszystkie problemy. Ale obiektywnie: które są te najlepsze? I dlaczego? Użytkownik w większości przypadków nadal tego nie wie. <br />
Na warsztatach chcielibyśmy rzucić nieco światła na te problemy. Wybrnąć jakoś z gąszczu sprzecznych często informacji o tuszach, sformułować kryteria ich oceny, wprowadzić klasy porządkujące jakość tuszów, uporządkować ogólną wiedzę. Chcielibyśmy naszkicować jakiś scenariusz, w jaki sposób zabrać się za dobór atramentu do swojej maszyny. To niełatwe zadanie, mamy nadzieję, że temu podołamy.   <br />
<br />
PROGRAM WARSZTATÓW<br />
<br />
10.30 – 13.30 BLOK TEORETYCZNY – prezentacja/sesje pytań <br />
10.30 – 11.00 Moduł I<br />
Atrament – budowa, właściwości, podstawy chemiczne.<br />
Podział atramentów ze względu na: <br />
- zastosowanie<br />
- maszyny, głowice, rozpuszczalniki<br />
- jakość<br />
Panel poprowadzi: dr Leszek Kułak, Politechnika Gdańska/Prim Jet Color<br />
<br />
11.00 – 11.40 Moduł II<br />
Co to jest dobry atrament, czyli jak dobrać odpowiedni atrament do swojej maszyny?<br />
Cechy farb cyfrowych i potencjalne kryteria oceny: <br />
- jakość druku, kolorystyka<br />
- fizyczne właściwości farby: zapach, oddziaływanie na otoczenie i obsługę maszyn<br />
- fizyczne właściwości wydruków: odporność na ścieranie, światłoodporność, zdolność do utrwalania się na różnych podłożach<br />
- cechy eksploatacyjne wynikające ze współpracy farby z maszyną <br />
- cena farby a koszt druku <br />
Typowe problemy związane z atramentem.<br />
Zasady doboru farby do maszyny drukującej.<br />
Panel poprowadzi: Przemysław Kida, Profikolor<br />
11.40 – 12.00 Przerwa na kawę<br />
<br />
12.00 – 13.30 Moduł III<br />
Analiza polskiego rynku atramentów solwentowych:<br />
- eco<br />
- mild<br />
- hard solwent<br />
Próba usystematyzowania pojęć i wiedzy o atramentach solwentowych.<br />
Klasyfikacja atramentów ze względu na jakość oraz maszyny.<br />
Panel poprowadzą: Dariusz Świercz, Leadcom; Steve Knight, Sioen; Michael Moeller, Roland <br />
13.30 – 14.00 	Lunch <br />
<br />
14.00 – 16.00 BLOK PRAKTYCZNY<br />
14.00 – 15.30 Moduł I<br />
Czy jesteś pewien, że znasz możliwości swojego plotera?<br />
- Pokazanie różnic we właściwościach i jakości druku atramentów eco- i mildsolwentowych w zależności od prędkości druku (drukowanie na maszynach Roland XJ640, Asbru RS64)<br />
- Pokazanie różnic w jakości druku ploterów 4-(CMYK) i 6(CMYKLcLm)-kolorowych<br />
<br />
15.30 – 16.00 Konkurs na najciekawszą aplikację <br />
- prezentacja autorów i aplikacji<br />
- głosowanie<br />
- rozdanie nagród<br />
<br />
16.00 Zakończenie warsztatów<br />
<br />
Warunki uczestnictwa: <br />
    <br />
Rejestracji należy dokonać do dnia 10.01.2011.		<br />
Koszt uczestnictwa: 240 zł (wpłata do 31.12.2010), 280 zł (wpłata do 10.01.2011), (podane ceny są cenami brutto); Bank Millennium, Nr konta: 83 1160 2202 0000 0001 3270 3555, dopisek do przelewów: Warsztaty.<br />
Cena obejmuje: udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, lunch, przerwy kawowe.<br />
Dla klientów firm-organizatorów – zniżka w wysokości 25%.<br />
Miejsce imprezy: Centrum EXPO XXI, Warszawa ul. Prądzyńskiego 12/14, Sala B.<br />
Zgłoszenia: <br />
biuro@leadcom.pl,
<a href= mailto:agnieszka.swiercz@leadcom.pl?subject= target= {target} >agnieszka.swiercz@leadcom.pl</a><br />
tel./fax +48 22 8641009; 517560040<br />
Fakty i mity na temat atramentów - warsztaty
Firma Map Polska wprowadziła do swojej oferty Olin – nowy papier offsetowy klasy premium. Nadaje się on świetnie jako podłoże na zaproszenia, papier firmowy, foldery, katalogi wystaw i do wielu innych tego typu wydruków. Bardzo dobrze sprawdza się także w produkcji dziełowej. <br />
W ofercie Map papier Olin występuje w 15 gramaturach – od 40 g/m2 do 400 g/m2, pięciu odcieniach – od śnieżnej bieli do kości słoniowej, i z trzema rodzajami wykończenia powierzchni – od supergładkiego po szorstki. Linia obejmuje także papier makulaturowy i pasujące do niego koperty. Cała gama papierów Olin posiada certyfikat FSC. <br />
„Olin to nasza propozycja skierowana do tych, którzy poszukują wysokiej jakości podłoży drukowych, a nie lubią kompromisów. Olin to po prostu bardzo wysoka jakość za rozsądną cenę” – mówi Gabriela Hatłas, Product Manager Fine Papers w Map Polska. <br />
Olin dołączył do bogatej oferty papierów firmy Map stanowiąc łącznik pomiędzy grupą masowych podłoży a papierami ozdobnymi. Wśród znanych i cenionych marek papierów Map Polska są m.in. One, Ecco-Book, Claro czy też Dito. <br />
<br />
<br />
Olin - nowy papier offsetowy klasy premium
23 listopada firma Hubergroup poinformowała, że ze względu na znaczny wzrost cen surowców do produkcji farb, ich ceny zostaną podwyższone – farby do heatsetu i skalowe do coldsetu będą droższe o 35 centów/kg, czarne do coldsetu o 20 centów/kg, natomiast farby do druku arkuszowego od 30 do 50 centów/kg. <br />
Wprowadzenie podwyżek producent umotywował podwyżką cen materiałów o 35–45% (podwyżki cen podano w euro) w minionych 12 miesiącach. <br />
W komunikacie prasowym Hubergroup podkreśla, że będzie korzystać z każdej okazji, aby obniżać ceny – będzie dynamicznie reagować na zmieniającą się sytuację na światowych rynkach. <br />
*<br />
W komunikacie prasowym firma Flint Group zwróciła uwagę na to, że analitycy przewidują dalszy wzrost cen materiałów w 2011 roku. Producent nie wyklucza podwyższenia cen produktów znajdujących się w jego portfolio, zwłaszcza farb przeznaczonych do produkcji opakowań.<br />
*<br />
Z kolei firma Sun Chemical poinformowała o 25-procentowym wzroście cen na wszystkie swoje produkty wykorzystujące pigment Violet 23. Wzrost ten stał się nieunikniony, bowiem – jak podaje producent – koszty wytwarzania pigmentu wzrosły o 70% w ciągu ostatnich 12 miesięcy i nadal spodziewana jest tu tendencja wzrostowa.<br />
Problemy z podażą Violet 23 rozpoczęły się pod koniec 2009 roku, gdy w Chinach i Indiach zaczęła się zmniejszać dostępność karbazolu – podstawowej substancji, z której wytwarzany jest ten pigment. Karbazol wykorzystywany jest jedynie w branży produkującej barwniki, jednakże smoła węglowa, z której uzyskuje się karbazol, jest powszechnie stosowana również w innych branżach, co ogranicza jej dostępność. Niekorzystne efekty pogłębia także fakt, że branża produkująca barwniki ma niewielką kontrolę na kosztem i podażą tej substancji. <br />
Felipe Mellado, dyrektor ds. marketingu Sun Chemical, komentuje: „Brak podstawowych materiałów produkcyjnych jest zagadnieniem trapiącym całą branżę. Sun Chemical intensywnie pracuje, aby kompensować wpływ tej sytuacji na wzrost kosztów, ale obecnie wprowadzenie wzrostu cen na wszystkie produkty zawierające Violet 23 było nieuniknione. Ma to przełożenie na ceny większości farb drukowych oferowanych na rynku płynnych farb, a także na całe grupy produktów przeznaczonych do maszyn arkuszowych oraz farb UV. Robimy wszystko co w naszej mocy, pracując z czołowymi dostawcami pigmentu i staramy się tak zarządzać bieżącą sytuacją, by w jak najmniejszym stopniu wpłynęła ona na naszych klientów”. <br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
Wzrosną ceny farb
Jak co roku firma Heidelberg Polska zaprosiła do Print Media Academy w Heidelbergu wyróżniających się studentów z trzech uczelni: z Politechniki Warszawskiej, z Politechniki Łódzkiej i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wyjazd odbył się w dniach 24–25 listopada. Studenci pojechali pod opieką Juliusza Krzyżkowskiego (Zakład Technologii Poligraficznych na Wydziale Inżynierii Produkcji PW) i Krzysztofa Głowackiego (Instytut Papiernictwa i Poligrafii PŁ), towarzyszyli im Zbigniew Krugiełka i Jacek Szynkarek z firmy Heidelberg Polska. Ze strony Heidelberger Druckmaschinen AG opiekował się grupą Dieter Kurock.<br />
W programie wycieczki znalazły się: wykład i zwiedzanie Print Media Academy, prezentacja systemu Prinect, pokaz naświetlarek Suprasetter, prezentacja działania maszyn Speedmaster XL 75-5+L i XL-105-10-P w Print Media Center, pokaz linii do oprawy zeszytowej ST 450. Studenci gościli w fabryce w Wiesloch, obejrzeli centrum logistyczne i magazyn części, halę z linią do produkcji napędowych kół zębatych, halę produkcji systemów sterujących, halę, gdzie powstają maszyny Speedmaster SM 74 i XL 75 oraz hale produkcji maszyn pełnoformatowych.<br />
Zwiedzano także zamek w Heidelbergu i Jarmark Bożonarodzeniowy na Starówce.<br />
Studenci z wizytą w Print Media Academy
Creative Park to strona internetowa stworzona przez firmę Canon, będąca źródłem dobrej zabawy i nieograniczonych możliwości tworzenia przestrzennych form dekoracji świątecznych, kart okolicznościowych, albumów oraz wszelkiego rodzaju szablonów. Canon Creative Park daje możliwość twórczego spędzania wolnego czasu z dzieckiem i całą rodziną, zapewniając radość oglądania, drukowania, wycinania, klejenia i składania różnorodnych wzorów. Stanowi miejsce kreatywnego wykorzystania produktów Canon Pixma – serii drukarek fotograficznych oferujących doskonałe efekty domowego wydruku fotografii i dokumentów. Posiadacze urządzeń Canon mają szansę dostępu do strefy Premium zawierającej dodatkowe zdjęcia i ilustracje.<br />
Twórcom Creative Park zależało na stworzeniu wygodnego i twórczego miejsca zabawy z obrazem, prezentowanym w setkach form, konwencji i stylów. Przedstawia łatwe sposoby tworzenia własnego kalendarza, zaproszenia, papieru listowego czy albumu bez większego zaangażowania, a tym bardziej wychodzenia z domu. <br />
Materiały przedstawione w Creative Park są dostępne za darmo dla każdego użytkownika. Posiadacze drukarek fotograficznych Canon Pixma mają jednak możliwość wyboru z bogatszych zasobów obrazów i wzorów. Creative Park Premium jest dedykowany użytkownikom urządzeń Canon, którym zostały udostępnione dodatkowe zasoby w postaci całej gamy zdjęć i ilustracji autorstwa cenionych na całym świecie fotografów i artystów. Osoby korzystające z Creative Park mogą liczyć na najwyższej jakości efekty wizualne przy zastosowaniu sprzętu drukującego Pixma i oryginalnych atramentów Canon. Daje to gwarancję trwałość i jakość wydruku, co finalnie wpływa na satysfakcję z pracy. Wszystkie elementy przedstawione w Creative Park można w prosty sposób pobrać i wydrukować. Wzory zawierają instrukcję montażu wybranego materiału. Na każdej stronie witryny znajduje się informacja „jak zrobić”, a w razie potrzeby można korzystać z automatycznej pomocy.<br />
Creative Park jest podzielony na kategorie tematyczne, co bardzo ułatwia szybkie wyszukanie konkretnego przedmiotu. Kategoria „prezenty i karty okolicznościowe” to idealne miejsce dla osób organizujących przyjęcia. Znajdziemy tu kartki, wzory zaproszeń, kopert, papeterii, okładek do płyt CD, ramek do zdjęć, a nawet pudełek na prezenty. Druga kategoria obejmuje m.in. trójwymiarowe modele przedstawiające zwierzęta, zabawki, dekoracje okolicznościowe, znane budowle świata, pojazdy oraz formy z dziedziny nauki o różnym stopniu trudności, dopasowanym do wieku użytkownika. Pod kolejną zakładką znajdziemy elementy graficzne pozwalające stworzyć album fotograficzny dla każdego członka rodziny. Obecnie mamy możliwość wyboru spośród kilkuset wzorów dostępnych w różnorodnych układach. Czwarta kategoria zawiera obrazy czerpiące z wielu konwencji artystycznych. Dzięki nim będziemy mogli stworzyć trójwymiarowe obrazy, reliefy, orgiami czy mozaiki. W sekcji „kalendarze” Canon udostępnił bogaty zestaw kalendarzy w rozmaitych formach przestrzennych, jak i szerokiej gamie kolorystycznej. Ostatnia kategoria to galeria fotograficzna, prezentująca zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Są to m.in. zdjęcia krajobrazów z odległych zakątków świata, obrazy natury, flory, fauny oraz zdjęcia ze świata sportu.<br />
Serwis znajduje się pod adresem: http://www.canon.com/c-park/<br />
<br />
<br />
Canon Creative Park
Szczecińska Agencja Edukacyjna zaprasza do udziału w XII Zimowej Konferencji Poligraficznej Bukowina Tatrzańska 2011 organizowanej pod hasłem „Barwa w druku od A do Z”. Odbędzie się w Bukowinie Tatrzańskiej w Domu Zdrowia Rysy przy ul. Leśnej 20 (20 km od Zakopanego) w dniach 9/10–12 stycznia 2011 roku.<br />
Partnerem merytorycznym konferencji jest firma Frogimus, Partnerem – Portal PrintinPoland.com. Patronat medialny sprawuje „Świat DRUKU”.<br />
Konferencja adresowana jest do przedstawicieli drukarń i zakładów poligraficznych (druk offsetowy, cyfrowy, fleksograficzny), wydawnictw, firm handlowych i innych przedsiębiorstw działających w branży poligraficznej. Tematyka tegorocznej konferencji koncentruje się na zagadnieniach związanych ze standaryzacją, stabilnością barwy i kontrolą jakości druku. Przedstawione zostaną najnowsze rozwiązania w tym zakresie, stosowane w urządzeniach i technologiach przez wiodące firmy w branży poligraficznej. Konferencja jest doskonałym miejscem do zapoznania się z nowymi koncepcjami i rozwiązaniami, dyskusji, a także wymiany doświadczeń. A to wszystko w zimowej atmosferze Bukowiny Tatrzańskiej.<br />
W programie:<br />
- „Systemy standaryzacji i kontroli jakości druku” – Danuta Tyrowicz, Frogimus<br />
- „Heidelberg Remote Access Elite – innowacyjne rozwiązania zdalnej komunikacji drukarni z jej klientami” – Piotr Bogusz, Heidelberg Polska<br />
- „Systemy kontroli barwy w systemach produkcyjnych Konica Minolta” – Adam Bieniewski, Konica Minolta Business Solutions Polska<br />
- „Kompleksowe zarządzanie barwą – nowe spojrzenie. Kodak Flexcel NX” – Mariusz Geras, Kodak Polska<br />
- „Miejsce nowoczesnego zarządzania barwą w globalnej standaryzacji druku – nowe rodzaje oprogramowania i sposoby komunikacji”, X-Rite. <br />
<br />
Firma X-Rite jest sponsorem wspierającym konferencji.<br />
Spotkanie poprowadzone przez Roberta Kuczerę z firmy Michael Huber Polska poświęcone zostanie zagadnieniom standardów farbowych w druku offsetowym. Prezentacja, a następnie workshop, umożliwią zapoznanie się z tymi zagadnieniami oraz dyskusję wszystkich zainteresowanych uczestników konferencji.<br />
Dyrektor projektu targów Poligrafia, Jerzy Kaczmarek (Międzynarodowe Targi Poznańskie) zapozna uczestników konferencji z tematem „Poligrafia 2011 + Digital Printing Expo – wizja przyszłości nowej branży poligraficznej”.<br />
Przewidziane są wystąpienia firm-dostawców prezentujących oferowane przez nie urządzenia, materiały i technologie.<br />
Konferencji towarzyszą VII Zawody w narciarstwie alpejskim dla poligrafów o puchar firmy<br />
Michael Huber Polska HUBER SKI CUP BUKOWINA 2011.<br />
„Zapraszamy wszystkich poligrafów do udziału w konferencji. Mamy nadzieję, że po raz kolejny będzie ona doskonałą okazją do ciekawych spotkań i dyskusji oraz wypoczynku w miłej śnieżnej scenerii, np. podczas kuligu przy blasku pochodni” – zachęca Waldemar Światły.<br />
<br />
Informacje organizacyjne<br />
Koszt udziału w konferencji: 1185,00 zł od osoby, obejmuje zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym, wyżywienie, udział w części merytorycznej, udział w części rekreacyjnej. Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 180,00 zł. Zakwaterowanie od dnia 9.01.2011 r. do 12.01.2011 r. Wyżywienie od kolacji w dniu 9.01.2011 r. do obiadu w dniu 12.01.2011 r.<br />
Zgłoszenia prosimy przesyłać faksem lub e-mail do 31.12.2011 r. Należność z tytułu udziału w konferencji należy przekazać do 4.01.2011 r. na konto: Multibank nr 71 1140 20017 0000 4802 0378 9450. Rabat dla klientów portalu PrintinPoland.com płacących abonament wynosi 5% (nie obejmuje dopłaty do pokoju 1-osobowego).<br />
Informacji udziela Waldemar Światły, tel. 608 082 657, tel/fax 56 660 80 17, e-mail:
<a href= mailto:saebiuro@emil.tnp.pl?subject= target= {target} >saebiuro@emil.tnp.pl</a> Konferencja poligraficzna w Bukowinie
Xerox Polska ogłosił wprowadzenie na rynek zmodyfikowanego i ulepszonego cyfrowego systemu produkcyjnego iGen4. Przełomowy system iGen4 pojawił się na rynku w 2008 r., do tej pory skorzystało wiele setek klientów, tworząc miliardy przynoszących dochody wydruków. Teraz firma zaprezentowała jego wydajniejszą wersję. <br />
iGen4 EXP – najnowszy model skonstruowany na bazie nagradzanej platformy iGen4 – zapewnia użytkownikom natychmiastowy wzrost wydajności ze względu na obecność nowych opcji w zakresie przygotowania i wykończenia oraz obsługę arkuszy w największym dostępnym na rynku formacie.  <br />
Jak podaje producent, nowy system charakteryzuje się niemal o 50% większym arkuszem druku w porównaniu z urządzeniami konkurencyjnymi – co przekłada się na większą efektywność druku i zwiększone dochody klientów. Przyjmowanie zamówień na system Xerox iGen4 EXP już się rozpoczęło, a od 2011 r. użytkownicy będą mogli łatwo dokonywać konwersji tradycyjnych systemów iGen4 na system iGen4 EXP. <br />
Do podstawowych funkcji iGen4 EXP należą:<br />
- Największy format arkusza drukowego (36,4×66 cm) w swojej klasie – umożliwia realizację wymagających zadań, takich jak pełnowymiarowe, potrójnie składane broszury, karty pocztowe i karty z życzeniami lub bardzo duże okładki i obwoluty książek w formacie 36,4 na 66 cm. Drukowanie 40 arkuszy na minutę w większym formacie zasadniczo zwiększa prędkość drukowania systemu iGen4 do 120 obrazów w formacie A4 na minutę, podnosząc wydajność. Nośniki mogą być podawane ze zmodyfikowanego podajnika papieru lub systemu podawania rolowego. Układarka Multigraf odbiera duże wydruki i układa je w wyjmowanych koszach w celu ułatwienia transportu do dalszego wykańczania, tj. przycinania, powlekania i lub innych opcji wykańczających.<br />
- Zautomatyzowane rozwiązanie Web-to-finish – realizacja obiegu pracy bez ingerencji ludzkiej. Od początku 2011 r. cały proces od złożenia zamówienia do produktu końcowego będzie mógł przebiegać bez ręcznego konfigurowania czy innego rodzaju interwencji. Rozwiązanie wykorzystuje funkcję Xerox FreeFlow Digital Workflow Collection, jak również oprogramowanie i opcje wykańczające oferowane przez partnerów biznesowych Xeroksa, aby usprawnić proces produkcji od chwili złożenia zamówienia, szybko zmieniając i synchronizując wskazówki dotyczące produkcji, w zależności od potrzeb. <br />
- Integracja z mechanizmem drukowania Adobe PDF – zapewnia szybkie i niezawodne drukowanie natywnych plików Adobe PDF. Rozszerzone opcje przygotowania do druku ułatwiają dostęp i odwzorowanie kolorów dodatkowych oraz przezroczystości, co ogranicza cykle korekty. <br />
<br />
Xerox wprowadza iGen4 EXP
W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance NEPCon wykonał audyt w firmie Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz w Wasilkowie. W efekcie wykonanej oceny kontroli pochodzenia produktu przyznano firmie certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) o numerze SW-COC-005214, obowiązujący od 22 listopada 2010 r. do 21 listopada 2015 r.<br />
Drukarnia Perfekt została założona przez Janusza Macieja Banasiewicza w roku 1987. Pierwszą siedzibą drukarni były pomieszczenia gospodarcze przy ul. Słomianej w Warszawie. W 2001 roku powstała nowoczesna drukarnia przy ul. Przemysłowej w Wasilkowie koło Białymstoku. Dzisiaj Perfekt to dwie drukarnie (druga w Warszawie, przy ul. Połczyńskiej) 12 tys. m2 powierzchni produkcyjnej oraz tysiąc powierzchni administracyjno-biurowej. W oddawanych do użytku halach instalowany jest nowoczesny park maszynowy: wielozespołowe, arkuszowe maszyny drukujące i linie introligatorskie. Strategicznymi partnerami Perfektu w tym zakresie są firmy Heidelberg, Müller Martini oraz Kolbus.<br />
Drukarnia specjalizuje się w druku akcydensów i książek. Firma oferuje bogatą ofertę dotyczącą oprawy i uszlachetnień po druku oraz bardzo krótkie terminy druku prac. Głównymi klientami drukarni są duże wydawnictwa krajowe i zagraniczne oraz agencje reklamowe i korporacje. Misją firmy jest wysoka jakość wykonywanych prac i krótkie terminy realizacji. W trosce o klienta Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz wprowadziła system zarządzania jakością ISO 9001:2008 i środowiskiem ISO 14001:2005 oraz uzyskała certyfikat FSC.<br />
<br />
Certyfikat FSC dla Drukarni Perfekt
Firma Hunkeler poinformowała, że podczas targów Innovationdays 2011, które odbędą się w Lucernie w dniach 14–17 lutego, będzie można odwiedzić stoiska ponad 70 wystawców prezentujących na powierzchni obejmującej 5000 m2 rozwiązania z różnych obszarów branży poligraficznej – prepressu, procesu druku i wykończenia. <br />
Aby wziąć udział w imprezie, można zarejestrować się na stronie internetowej www.innovationdays.hunkeller.ch/registration<br />
Hunkeler Innovationdays 2011
Więcej...
więcej  Ostatnia: 
Ostatnie wątki:
Więcej...
Brak ankiety

Wyniki

Inne Ankiety
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Świat Druku     powered by eZ Publish, createdy by Krokus Sp. z .o.o