Nowa strona
 
Listopad 2010
Forum dyskusyjne
Galeria zdjęć
Galeria reklam

Galeria reklam


Artykuły promocyjne

Artykuły promocyjne


Witryna wydawnicza

Witryna wydawnicza


Prenumerata
Wyszukiwarka
Zaloguj się
Poligrafia 2003

Z ostatniej chwili


Świąteczne spotkanie klientów Océ Poland
W dniu 18 grudnia w krakowskich Sukiennicach odbyło się zorganizowane przez firmę Océ Poland świąteczne spotkanie z jej klientami z regionu południowej Polski. Wzięło w nim udział około 25 osób reprezentujących drukarnie cyfrowe i offsetowe oraz agencje reklamowe z województw małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego. Goście mieli m.in. okazję zapoznać się z wybranymi urządzeniami Océ dedykowanymi dla drukarń cyfrowych i offsetowych.
Grudniowe spotkanie, będące pierwszą tego rodzaju przedświąteczną imprezą zorganizowaną przez Océ Poland z myślą o swoich klientach, rozpoczęło się od blisko godzinnej prezentacji wybranych rozwiązań firmy Océ. Przygotował ją i poprowadził Tomasz Krupa, Key Account Manager w dziale DDS firmy Océ Poland, będący jednocześnie inicjatorem i organizatorem spotkania.
Pierwszą z prezentowanych maszyn był znany także z polskiego rynku czarno-biały system Océ VarioPrint 6250 pracujący w technologii Océ Gemini Instant Duplex, umożliwiającej jednostronny zadruk obu stron arkusza. Jest on odpowiedzią holenderskiego producenta na obecne trendy rynkowe; jak podkreślał Tomasz Krupa, ponad 80% wykonywanych dziś wydruków masowych jest produkowanych właśnie w trybie dupleks. Maszyna VarioPrint 6250 pozwala na produkcję 250 stron A4/min. bądź 132 stron A3/min. i umożliwia zastosowanie bardzo szerokiej gamy podłoży, także nietypowych, w różnych formatach. Prelegent podkreślał liczne zalety urządzenia: technologię Océ Copy Press, w której toner jest „wprasowywany” w podłoże, eliminację ryzyka zawijania papieru (każdy arkusz jest podawany i podgrzewany tylko raz), wysoką wydajność (także w trybie Mixplex), system ładowania papieru PaperLogic, intuicyjny interfejs użytkownika oraz idealne pasowanie po obu stronach arkusza. Warto dodać, że VarioPrint 6250 to system modułowy – od wysyłki prac do ich odbioru. Poza urządzeniem drukującym obejmuje on oprogramowanie Océ Smart Imager Controller i Océ PRISMA, a także pracujące w trybie inline urządzenia wykańczające.
Następnie przedstawiono nowość Océ z ubiegłorocznych targów drupa – pracujące w technologii Copy Press urządzenie produkcyjne na papier cięty VarioPrint 4110/4120. Maszyna ma, zdaniem producenta, wypełnić lukę między urządzeniami przeznaczonymi do niskich nakładów i wysokonakładowymi systemami druku produkcyjnego. Oferowana w dwóch wariantach – o prędkości 106 bądź 120 stron A4/min. – jest sterowana kontrolerem Océ PRISMAsync zwiększającym wydajność produkcji i może być wyposażona nawet w siedem podajników, które gwarantują nieprzerwaną i bezinwazyjną pracę o nakładzie sięgającym 15 400 arkuszy. Z maszyną zintegrowane jest urządzenie wykańczające do produkcji książek, zszywania, dziurkowania, broszurowania i złamywania. Zastosowana w maszynie technologia Océ Copy Press pozwala na zadrukowywania szerokiej gamy mediów, a intuicyjny interfejs ułatwia pracę użytkownikowi, który tym samym przyciskiem obsługuje funkcje kopiowania, drukowania i skanowania.
Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na świąteczny poczęstunek, zaś spędzony wspólnie czas umilał im zespół jazzowy. Mówi Tomasz Krupa: „Bardzo się cieszymy, że drukarze z Polski południowej licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Zwłaszcza, że spotkanie było okazją nie tylko do złożenia sobie nawzajem świątecznych życzeń, ale też do dyskusji na temat wspólnych działań mających na celu popularyzację technologii druku cyfrowego. Rozważaliśmy również kwestię organizacji podobnych spotkań w przyszłości, choć w nieco poszerzonym gronie – o dostawców papieru i wydawców. Pomysł ten spotkał się z dużym zainteresowaniem, gdyż zarówno wiedza o dostępnych mediach do druku cyfrowego, jak też kwestia właściwej współpracy z wydawcami korzystającymi z tej technologii są dla wszystkich drukarzy niezwykle istotne”.


Nowy dyrektor serwisu firmy KBA-Polska
Z dniem 1 stycznia 2009 roku Mirosław Dorau objął funkcję dyrektora serwisu w firmie KBA-Polska. Związany z branżą poligraficzną od ponad 15 lat, dotychczas pracował w kilku drukarniach z regionu Kujaw i Pomorza, w których m.in. piastował stanowiska kierownicze. Mirosław Dorau zastąpił Leszka Wostowskiego, który pozostaje w KBA-Polska i w dalszym ciągu będzie wspierał firmę swoim doświadczeniem.
Związki Mirosława Dorau z poligrafią sięgają 1993 roku, kiedy to rozpoczął pracę w toruńskiej drukarni Pack Druk. Zdobywał w niej pierwsze doświadczenia i uczył się sztuki drukarskiej na arkuszowych maszynach offsetowych KBA Planeta. Pracował tu kolejno na stanowiskach: pomocnika drukarza, drukarza, mistrza druku i kierownika zmiany. W kolejnych latach Mirosław Dorau związany był z dwiema innymi toruńskimi drukarniami – TZG Zapolex i Congraph. Zatrudniony był tam na stanowiskach drukarza i specjalisty ds. technicznych. W roku 2001 rozpoczął pracę w bydgoskiej firmie WALL BDA jako technolog odpowiedzialny za kontakty z klientami w zakresie drukowanych produktów, jak i przygotowanie ich do produkcji. Po czterech latach objął stanowisko kierownika produkcji, na którym zajmował się zarządzaniem całym cyklem produkcyjnym i liczącą 200 osób załogą. Warto podkreślić, że we wszystkich wymienionych drukarniach pracują maszyny arkuszowe produkcji KBA.
W związku z objęciem nowej posady Mirosław Dorau przejdzie cykl szkoleń w niemieckich zakładach KBA, zapoznając się z całą gamą maszyn drukujących produkowanych przez tę firmę oraz oferowaną przez nią siecią serwisową i diagnostyczną.
Nowy dyrektor serwisu KBA-Polska ma 36 lat. Jest absolwentem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, gdzie ukończył studia magisterskie na Wydziale Matematyki.
„Jesteśmy przekonani, że Mirosław Dorau okaże się dużym dla wzmocnieniem naszego zespołu – mówi Oliver Becker, prezes KBA-Polska. – Jego bogata wiedza na temat funkcjonowania arkuszowych maszyn offsetowych i dotychczasowe doświadczenia związane z pracą w kilku dużych drukarniach z pewnością okażą się nieocenione w reorganizacji i zmianach, jakie planujemy przeprowadzić w naszym dziale serwisu”.
Jak wynika z informacji prezesa zarządu KBA-Polska, od początku roku w firmie wdrażane są działania związane z uruchomieniem tzw. serwisowego programu prewencyjnego. „Coraz częściej jesteśmy pytani, także przez polskich klientów, o możliwość poszerzenia usług serwisowych o dodatkowe opcje, które mogą okazać się przydatne w chwili rozbudowy bądź modyfikacji parku maszynowego lub też pojawienia się wysublimowanych zleceń wymagających większej wiedzy operatora – kontynuuje Oliver Becker. – Wychodząc naprzeciw tym potrzebom zaczynamy świadczyć usługę w postaci programu szkoleniowego dostosowywanego do konkretnych potrzeb danego zakładu. W jego ramach będziemy prowadzić kursy doszkalające dla załogi i podnoszące jej kwalifikacje, uwzględniające różne rozwiązania konstrukcyjne i opcjonalne systemy instalowane w maszynach KBA. Dzięki temu klienci zyskają pewność i bezpieczeństwo, że sprzęt będzie pracował i drukował zgodnie z ich oczekiwaniami i wymaganiami”.
Dział serwisu KBA-Polska stanowi obecnie niemal połowę całego zespołu firmy. Poza centralą w Warszawie uruchomiono także zespół serwisowy w Pile, natomiast w Krakowie działa partner KBA-Polska wspierający jej klientów z obszaru południowej Polski. Z rozmów z naszymi klientami wynika, że doceniają oni zarówno rozbudowę naszych struktur serwisowych, jak i stale podnoszone kwalifikacje pracujących w nich osób. „Nasi serwisanci przechodzą liczne kursy doszkalające w centrali KBA w Radebeul, dzięki czemu jesteśmy na rynku postrzegani jako wiarygodny partner nie tylko w zakresie sprzedaży maszyn drukujących, ale także oferowanych w ramach kompleksowej współpracy usług posprzedażowych. Chciałbym też dodać, że już wkrótce nasza sieć serwisowa zostanie rozszerzona o kolejne regiony kraju, co pozwoli na jeszcze szybszą reakcję na potrzeby naszych klientów, przede wszystkim w nagłych przypadkach” – kończy Oliver Becker.

Spektrofotometr dla wielkiego formatu
Firma Barbieri electronic wypuściła na rynek nowe urządzenie z serii Spectro LFP Series 2. Spektrofotometry Spectro LFP pojawiły się na światowych rynkach poligraficznych po swojej premierze na targach photokina 2004, gdzie spotkały się z dużym zainteresowaniem odwiedzających imprezę gości. Po czterech latach w urządzeniu zostały wprowadzone pewne innowacyjne rozwiązania, które sprawiły, że stało się ono bardziej uniwersalne i przyjaźniejsze dla użytkownika. Nowy spektrofotometr Spectro LFP Series 2 jest o 30% szybszy i łatwiejszy w obsłudze od swojego poprzednika. Przy jego użyciu można dokonywać pomiarów na materiałach wszelkiego rodzaju, również przeźroczystych.
System informatyczny dla drukarni
Z dniem 4 stycznia 2009 r. firma Profis Business Software s.c. wprowadziła na rynek nową, rozbudowaną wersję systemu informatycznego dla drukarni – Profis Poligrafia 9.1.
Program, składający się z modułów Kalkulacje i Zarządzanie Produkcją, jest nowoczesnym narzędziem umożliwiającym efektywne wykorzystanie zasobów małego i średniego przedsiębiorstwa poligraficznego. Zintegrowany z systemem CDN OPT!MA firmy Comarch SA wspiera działalność przedsiębiorcy i jego pracowników, od etapu przyjęcia zapytania ofertowego lub skierowania do klienta oferty, przez błyskawiczne przygotowanie precyzyjnej kalkulacji i realizację prac poligraficznych, po wystawienie faktury oraz innych dokumentów sprzedażowych i magazynowych. Pozwala na skuteczną kontrolę bieżącej działalności, precyzyjne planowanie krótko- i długoterminowe, oraz analizę finansowo-ekonomiczną.
Jednym z mocnych punktów systemu jest rozbudowany moduł do przygotowania kalkulacji z uwzględnieniem różnych metod wyceny. Oferuje on szereg opcjonalnych rozwiązań, istotnych z uwagi na kluczowe znaczenie kalkulacji dla pozyskania klienta i zapewnienia sobie rentowności usługi. Wyliczenia nawet bardzo złożonych kalkulacji są dokładne, błyskawiczne, pozbawione omyłek, a więc wiarygodne dla klienta. System wyszczególnia wartości usług własnych, materiałów i usług obcych. Istnieje możliwość skalkulowania dodatkowo wyceny dla innych nakładów niż ten z zapytania ofertowego, co daje klientowi sposobność porównania kosztów i wybrania najlepszej dla niego wielkości zamówienia. Wyliczanie cen usług można uzależniać od szeregu czynników i dostosować elastycznie do aktualnych potrzeb i preferencji.
W celu usprawnienia następujących po sobie etapów realizacji usługi system wykorzystuje dane wprowadzone uprzednio do kalkulacji. Dzięki nim sprawnie można przekształcić kalkulację w zlecenie, wygenerować przejrzyście zorganizowane informacje, np. dla działu produkcji, księgowości, magazynu. Nie ma więc konieczności wielokrotnego wprowadzania danych o konkretnym zleceniu do systemu, co pozwala na znaczne oszczędności czasu.
Kluczowe dla produkcji dane są pogrupowane w odrębnych zakładkach. System umożliwia automatyczne wygenerowanie i wydrukowanie karty technologicznej. Dzięki funkcji kolejkowania zadań oraz kalkulacji wykorzystania zasobów i oceniania rzeczywistej pracochłonności zadań, można racjonalnie i efektywnie planować działania produkcyjne, zarówno w perspektywie krótko-, jak i długoterminowej.
Możliwe jest bieżące monitorowanie wszelkich braków i błędów produkcyjnych, rejestrowanie pobranych i zużytych na danym etapie materiałów oraz stanów realizacji zlecenia.
Dzięki integracji z systemem CDN OPT!MA informacje z działu produkcji mogą w prosty sposób zostać wykorzystane w gospodarce materiałowej, ponieważ jednym kliknięciem generuje się ze zlecenia dokumenty Zamówienia u dostawcy lub Rozchodu wewnętrznego. Równie proste jest generowanie dokumentów sprzedażowych. Do korzyści związanych z użytkowaniem zintegrowanych systemów należą ponadto: kompleksowe zarządzanie finansami (rejestrowanie, księgowanie i monitorowanie rozliczeń), sprawne i precyzyjne zarządzanie relacjami z klientami.
W nowej wersji systemu Profis Poligrafia 9.1 zwracają uwagę praktyczne udogodnienia, a wśród nich: wprowadzenie historii modyfikacji kalkulacji i zleceń oraz modyfikacji statusów kalkulacji i zleceń, możliwość wprowadzania dodatkowych uwag do klienta dotyczących zlecenia, generator komunikatów dla użytkowników, zlecenia nie fakturowane (np. reklamacje), możliwość ustawienia zwyżki ilościowo i w procentach, nowe funkcje dotyczace wydruków, wprowadzenie obok zlecenia poligraficznego zlecenia handlowego.
Do 31 marca br. system jest objęty promocją.

Nowości firmy Tampoprint AG
Firma Tampoprint AG wprowadziła na rynek nowy model maszyny tampondrukowej – HSC High Speed Circular, jednokolorowe, wysoko wydajne urządzenie do zadruku elementów cylindrycznych. Jak podaje producent, to najszybsze na świecie urządzenie zadrukowujące elementy o kształcie owalnym.
W maszynie HSC zastosowano całkowicie nowy, rotacyjny tamponowy proces zadruku – z zasadą druku ciągłego, którego wydajność waha się między 20 tys. a 40 tys. zadrukowanych elementów na godzinę. Maszyna jest w stanie zadrukowywać elementy o średnicy od 2 do 30 mm, takie jak: strzykawki, baterie, wkłady do długopisów, długopisy, opakowania do tabletek, rurki szklane, fiolki, bezpieczniki, niewielkie aluminiowe pojemniki i wiele innych przedmiotów o kształcie cylindrycznym wykonanych z tworzywa sztucznego lub metalu.
Kontynuując działania mające na celu dostarczanie klientom innowacyjnych rozwiązań do tampondruku niemiecki producent wprowadził na rynek również udoskonaloną wersję maszyny SIC – model 60E. W tamponiarce wykorzystano nową technologię elektropneumatycznego przesuwu tamponu. Producent zastosował w SIC 60E także elektryczne sterowanie tamponem wraz z możliwością zadruku wielokrotnego. Jako opcja dostępny jest również system automatycznego czyszczenia tamponu.
Opisane urządzenia miały swoją rynkową premierę na targach Fakuma 2008, które odbywały się w dniach 14–18 października w Niemczech.
Wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Tampoprint AG w Polsce jest firma Scorpio sp. z o.o.
Styczniowe dni otwarte w oddziałach Atrium
Atrium Centrum Ploterowe w pierwszym miesiącu roku zaprasza na dni otwarte do Warszawy, Krakowa i Poznania.
„Cykl dni otwartych rozpoczniemy 15 stycznia 2009 w Warszawie, następnie 21 stycznia zapraszamy do Krakowa i na koniec, na 29 stycznia – do Poznania” – mówi Paweł Stania z działu marketingu firmy Atrium.
Podczas styczniowych dni otwartych można będzie zapoznać się z eko- i mildsolwentową technologią druku wielkoformatowego. „Uczestnicy będą mieć okazję przekonać się o najwyższej jakości ploterów marki Mutoh – dodaje Paweł Stania. – Idea dni otwartych w branży ploterowej jest porównywalna do tych motoryzacyjnych. Pragniemy, aby klient, który myśli o zakupie pierwszej lub kolejnej drukarki wielkoformatowej, mógł odbyć w czasie dni otwartych niejako \'ploterową jazdę próbną\'”.

Oprócz styczniowych dni otwartych, w 2009 roku Atrium zorganizuje także cykl tematycznych seminariów prowadzonych przez specjalistów z poszczególnych dziedzin druku wielkoformatowego. Wszystkich zainteresowanych Atrium zaprasza na swoją stronę internetową www.atrium.com.pl, gdzie można znaleźć informacje o wszystkich wydarzeniach i spotkaniach.
Atrium Centrum Ploterowe jest wyłącznym dystrybutorem ploterów firmy Mutoh i Durst w Polsce.

Na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Tegoroczny XVII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest poświęcony dzieciom z chorobami nowotworowymi. Nowotwory zajmują drugie miejsce wśród przyczyn zgonów u dzieci powyżej pierwszego roku życia, a głównym problemem w onkologii dziecięcej jest diagnostyka. Zebrane podczas finału środki przeznaczone będą na zakup sprzętu do diagnostyki.

*
Do wolontariuszy WOŚP w całej Polsce już po raz jedenasty trafi 150 tysięcy skarbonek wyprodukowanych przez firmę Stora Enso Poland. W tym roku skarbonki powstały w najnowszym, uruchomionym w 2005 roku zakładzie produkcyjnym w Mosinie koło Poznania. Powstają tam efektowne opakowania kaszerowane z tzw. mikrofali (fala B, E, N) z zaawansowanym nadrukiem offsetowym (7 kolorów+ lakier) lub z nadrukiem hybrydowym połączonym z lakierowaniem UV, także z wykorzystaniem efektu dripp-off matowego bądź strukturalnego. Tego rodzaju opakowania służą najczęściej do luksusowych produktów. W ten sposób produktem luksusowym stanie się także tegoroczna skarbonka.
W roku 2005 z okazji XIII finału skarbonka została powiększona o szczęśliwe 13% i tak już pozostało. A w tym roku jest ona w szczęśliwym kolorze zielonym i ma także swoją miniaturową odmianę. Nie zmienił się natomiast rodzaj materiału używanego do produkcji skarbonek. Powstają one z tektury z falą E, czyli z tzw. mikrofali (wysokość fali E = 1,20 mm, 140 g). Po zadrukowaniu tektura pokrywana jest warstwą lakieru i laminowana, co zwiększa jej odporność na warunki atmosferyczne.

*
Podobnie jak w latach ubiegłych, PWPW S.A. jest sponsorem tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na potrzeby tej szczytnej akcji wyprodukowała różne rodzaje druków, które służą szeroko rozumianemu bezpieczeństwu akcji:
- 300 tys. banderol zabezpieczających puszki przed otwarciem
- 120 tys. ankiet i identyfikatorów dla wolontariuszy
- 1500 certyfikatów potwierdzających autentyczność przedmiotów wylicytowanych na Allegro, certyfikatów do złotych kart telefonicznych oraz zaświadczeń i certyfikatów do złotych serduszek.

Podczas siedmiu lat współpracy PWPW wydrukowała na rzecz Orkiestry ponad 800 tys. ankiet wolontariuszy, ponad 1,8 mln banderol zabezpieczających puszki i około 10 tysięcy certyfikatów.
Szybki czarno-biały druk na bizhubach 601 i 751
Pod koniec ubiegłego roku firma Konica Minolta wprowadziła na rynek polski dwa nowe, szybkie urządzenia wielofunkcyjne (MFP) – bizhub 601 i bizhub 751. Dzięki funkcjonalności drukowania, kopiowania, skanowania i obsłudze transmisji faksowych nowe urządzenia są dobrze przygotowane do roli centrum komunikacyjnego. Systemy zostały zaprojektowane z myślą o centralnych działach reprodukcji (CRD) i jednostkach organizacyjnych w większych firmach.
„Chociaż obecnie na rynku urządzeń do drukowania rośnie popyt na drukarki kolorowe, wielu naszych klientów planuje zakup niezawodnej, wydajnej drukarki czarno-białej – powiedział Jarosław Lao, Product Manager Konica Minolta Business Solutions Polska. – Dotyczy to szczególnie segmentu szybkiego druku o dużej wydajności, w którym bizhub 601 i 751 ciągle odgrywają ważną rolę”.
Środowiska biurowe i centralne działy reprodukcji mogą rzeczywiście wykorzystać zdolność obu urządzeń do szybkiego drukowania dużej liczby stron. Dzięki zastosowaniu procesora 1 GHz oraz zaawansowanych rozwiązań takich jak Gigabitowy Ethernet, 1 GB pamięci RAM i opcjonalny twardy dysk o pojemności 80 GB, oba bizhuby są dobrze przygotowane do niezawodnej i szybkiej realizacji dużych zadań drukowania. W ciągu minuty bizhub 601 i 751 drukują z prędkością, odpowiednio, 60 i 75 stron czarno-białych.

Urządzenia bizhub 601 i 751, wyposażone w odpowiednie dodatkowe opcje wykańczania, umożliwiają dalszą obróbkę dużych zadań. Drukowanie z poddrukiem, łączenie arkuszy zadrukowanych z jednej i z obu stron, łączenie arkuszy w różnych formatach, dodawanie okładek i przekładek, to tylko niektóre z dostępnych funkcji, dzięki którym można na przykład łatwo uzupełniać czarno-białe broszury o kolorowe okładki. Funkcja składania listów zastępuje ręczne składanie, na przykład podczas przygotowywania materiałów reklamowych. Z kolei składanie typu Z ułatwia przygotowywanie ulotek.

Bizhub 601 i bizhub 751 to nie tylko szybkość i duże nakłady, ale także wszechstronna elastyczność. Dzięki zastosowaniu dużego, pełnokolorowego wyświetlacza, instalowanego już w innych urządzeniach z rodziny bizhub, można wygodnie korzystać z różnych funkcji, takich jak drukowanie, kopiowanie, skanowanie i faksowanie. Elastyczność dotyczy także wykorzystania różnych nośników druku. Użytkownicy mogą wybierać papier o formacie od A6 do A3+ i gramaturze do 200 g/m2. Zastosowanie sześciu podajników papieru umożliwia użycie nawet sześciu różnych rodzajów nośników w ramach jednego zadania drukowania. Pojemność podajników obu urządzeń bizhub, sięgająca maksymalnie do 7600 arkuszy, gwarantuje gotowość do ciągłego drukowania dużych nakładów. Ich zawartość można uzupełniać nie przerywając pracy urządzenia.
„Technologia bizhub Open API zapewnia jednolitą platformę do sprawnej integracji z oprogramowaniem innych producentów – powiedział Jarosław Lao. – Za pomocą tego otwartego interfejsu można szybko i łatwo opracować schematy workflow do indywidualnych zastosowań. W połączeniu z pakietem PageScope Enterprise Suite, przeznaczonym do kompleksowego monitorowania i zarządzania, nasze urządzenia są niezwykle elastyczne i gotowe do wykorzystania w wybranych środowiskach IT i drukowania. To kolejna zaleta tych wydajnych urządzeń”.

Elastyczność nie prowadzi do kompromisów w zakresie bezpieczeństwa informacji, dlatego też urządzenia bizhub 601 i 751 można wyposażyć w różne metody kontroli dostępu. Oba urządzenia mogą uwierzytelniać użytkowników za pomocą nowoczesnej metody rozpoznawania układu naczyń krwionośnych w palcach (autoryzacja biometryczna) lub przy użyciu kart zbliżeniowych. Certyfikat zgodności z ISO 15408 EAL3 potwierdza zaawansowaną funkcjonalność w zakresie zabezpieczeń.

Modele Konica Minolta bizhub 601 i bizhub 751 są objęte 12-miesięczną gwarancją. Urządzenia można nabyć w delegaturach terenowych Konica Minolta oraz u partnerów handlowych firmy. Do urządzeń Konica Minolta rekomenduje markowe papiery dostępne w ofercie firmy. Wszystkie oferowane nośniki zapewniają ekonomiczną pracę urządzeń i właściwą jakość wydruków.
Miasteczko Drukarń Polskich po raz trzeci w Poznaniu
Już po raz trzeci w ramach targów Poligrafia 2009 w Poznaniu odbędzie się specjalna ekspozycja – Miasteczko Drukarń Polskich. Mająca na celu promocję polskiej poligrafii wystawa będzie stanowiła wyodrębnioną część targowej ekspozycji. W 2007 roku udział w Miasteczku wzięło 27 zakładów z całej Polski. W tym roku organizatorzy spodziewają się podobnej, a nawet większej frekwencji.
Odbywające się wiosną, od 21do 24 kwietnia, Międzynarodowe Targi Maszyn, Materiałów i Usług Poligraficznych Poligrafia to największa w Polsce prezentacja nowoczesnych technologii w tej dziedzinie. Co roku targi odwiedza wielu profesjonalistów, reprezentujących środowisko poligraficzne i firmy będące zleceniodawcami usług poligraficznych. W ostatniej edycji w 2007 roku propozycja 330 wystawców z 18 krajów spotkała się z zainteresowaniem blisko 14 tysięcy zwiedzających. Atutem tegorocznego spotkania branży na Międzynarodowych Targach Poznańskich będą wydarzenia składające się na pełną ofertę poligraficzno-reklamową. W tym samym terminie odbędą się bowiem targi Euro-Reklama Outdoor Expo i Gitf Expo oraz nowe Branżowe Targi Zdobienia Odzieży i Marketingu Tekstylnego TeksPro.

Organizatorzy we współpracy z partnerami cały czas pracują nad ostatecznym kształtem programu wydarzeń. Ich działania ukierunkowane są w szczególności na organizację wydarzeń specjalnych. W związku z rosnącym popytem na usługi poligraficzne i reklamowe na targach Poligrafia w ramach głównej ekspozycji zorganizowany zostanie salon tematyczny Miasteczko Drukarń Polskich MDP. Zlokalizowana w pawilonie 3A wystawa będzie znajdowała się w bezpośrednim sąsiedztwie targów Outdoor Expo i Salonu Druku Wielkoformatowego. Ma ona na celu promocję głównie polskich usług poligraficznych, począwszy od przygotowania do druku, poprzez wszystkie techniki druku, po obróbkę po druku (introligatornia, foliowanie, lakierowanie itp.). Drukarniom zainteresowanym udziałem w tym wydarzeniu organizatorzy zapewniają bardzo dobre warunki techniczne i fachową publiczność z Polski i zagranicy. Gwarancją pozyskania klientów dla wystawców MDP jest rozbudowana sieć przedstawicielstw MTP za granicą. Pomocne w rozpowszechnieniu tego projektu będą polskie i zagraniczne media oraz zagraniczne organizacje i stowarzyszenia. Cenną publicznością dla drukarń będą także zorganizowane grupy uczniów szkół poligraficznych z całej Polski, którym wystawcy Miasteczka będą mogli przedstawić pierwszą ofertę przyszłej pracy.

Targi Poligrafia, organizowane w Poznaniu od 23 lat, mają ugruntowaną pozycję na europejskim rynku. Stanowią dobrze zorganizowaną przestrzeń dla profesjonalnych spotkań biznesowych i są źródłem cennych informacji.
Organizatorzy zachęcają do prezentacji swoich usług i oferty w ramach Miasteczka. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 30 stycznia 2009 roku Więcej informacji – na stronie www.poligrafia.mtp.pl
Nowa siedziba firmy Duplo Polska
W dniu 1 stycznia 2009 roku firma Duplo Polska zmieniła swoją siedzibę. Mieści się ona przy ulicy Cyklamenów 1 w Warszawie. Obok części biurowej znajdują się tam znacznie większy niż w poprzedniej lokalizacji salon pokazowy, będący jednym z czterech centrów demonstracyjnych Duplo (obok istniejących w Wielkiej Brytanii i Francji) w Europie.
„Kiedy trzy lata temu powstawał polski oddział firmy Duplo International, zajęliśmy lokal o powierzchni 250 m2, w którym mieściło się nasze centrum demonstracyjne oraz część biurowa – mówi Gabriela Swat, Marketing Manager w firmie Duplo Polska. – Teraz jednak okazało się, że potrzebujemy większej przestrzeni. Świadczy to o naszym intensywnym rozwoju, jaki miał miejsce przez ostatnie trzy lata. W ciągu tego okresu znacznie poszerzyło się też portfolio firmy Duplo. Wszystko to sprawiło, że musieliśmy poszukać nowej, zdecydowanie większej lokalizacji, gdyż w obecnej zaczęło nam brakować miejsca”.
Teraz firma Duplo Polska zajmuje wolno stojący budynek liczący sobie około 400 m2, z czego na około 200 mieści się część biurowa, natomiast na pozostałej części urządzono centrum demonstracyjne. Jest tu miejsce na wiele urządzeń do drukowania i obróbki końcowej Duplo – od zbieraczek, poprzez urządzenia złamujące, broszurujące, bigujące, oklejarki, powielacze cyfrowe do dużych systemów broszurujących. Wśród prezentowanych urządzeń można będzie obejrzeć wiele nowości prezentowanych po raz pierwszy na tegorocznych targach drupa w Düsseldorfie.
„Mamy nadzieję, że możliwość zaprezentowania tu na miejscu, w Polsce, jeszcze większej liczby urządzeń ułatwi naszym klientom podjęcie decyzji inwestycyjnych. W naszym nowym, dużym centrum będą oni mogli teraz swobodnie obejrzeć i przetestować wszystkie prezentowane tam urządzenia. Serdecznie zapraszamy do naszej nowej lokalizacji na ulicę Cyklamenów 1” – mówi Gabriela Swat.

Oprócz adresu niezmienione pozostają wszystkie dotychczasowe dane firmy Duplo Polska: telefony, faksy, adres strony www, maile i dane rejestracyjne spółki.


Roadshow PrintManager.JDF - stacja końcowa Kraków
Cykl spotkań Roadshow z systemem PrintManager.JDF i firmą Infosystems SA, którego „przystanki” miały miejsce w ciągu ostatnich miesięcy w wielu miastach w Polsce, zakończy spotkanie w Krakowie. Odbędzie się ono 14 stycznia; wcześniejsze miały miejsce w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku.
Roadshow firmy Infosystems SA objęte zostało honorowym patronatem przez Polską Izbę Druku oraz Stowarzyszenie Poligrafów Pomorskich. „Świat DRUKU” jest wśród patronów medialnych imprezy.

Konferencja w Krakowie w znacznej części poświęcona będzie, podobnie jak poprzednie spotkania, informatycznym systemom do zarządzania produkcją w zakładach poligraficznych, które umożliwiają precyzyjną kontrolę kosztów związanych z realizacją każdego zlecenia. Zaprezentowany zostanie system PrintManager.JDF, który jest zintegrowanym systemem informatycznym wspomagającym proces zarządzania przedsiębiorstwem poligraficznym oraz system WebToPrint, który powstał z myślą o firmach, którym zależy na usprawnieniu i unowocześnieniu obsługi swoich klientów z wykorzystaniem najnowszych technologii informatycznych. Pojawią się także tematy związane z identyfikacją produkcji i gospodarki magazynowej z wykorzystaniem kodów kreskowych oraz z dotacjami unijnymi na lata 2007–2013 na zakup i wdrożenie zintegrowanych systemów informatycznych. Prelegenci omówią także wpływ zoptymalizowanego planowania produkcji na skuteczne skracanie czasów przyrządów maszyn, dzięki któremu można znacznie zmniejszać koszty wytworzenia produktów poligraficznych i efektywnie wykorzystywać zasoby produkcyjne w zakładach poligraficznych.
„Wszystkie te tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników dotychczasowych konferencji, mamy więc nadzieję, że zainteresują również przedstawicieli zakładów poligraficznych z południa Polski. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na to spotkanie. Przez cały dzień będziemy do Państwa dyspozycji mając nadzieję, że prezentacja naszych systemów będzie dla wielu firm inspiracją do podjęcia kroków zmierzających do zinformatyzowania swoich zakładów poligraficznych, co nie tylko podniesie ich konkurencyjność, ale również ograniczy znacząco koszty wytworzenia produkowanych przez nie wyrobów, pozwalając uzyskać dzięki temu większe marże” – mówi Mariusz Sosnowski, prezes Infosystems SA.

Rejestracja odbywa się na stronie internetowej pod adresem: http://www.roadshow.printmanager.pl.
Skaner Epsona nagrodzony
W po?owie grudnia 2008 Buyers Laboratory Inc.(BLI), niezale?ny tester produktów do przetwarzania dokumentów, poda? list? laureatów swoich presti?owych nagród „Fall 2008 Pick” w kategorii skanerów. Nagrody s? przyznawane produktom, które wypadaj? najlepiej w testach oceniaj?cych czynniki, które maj? znaczenie dla kupuj?cych, jak m.in. niezawodno??, ?atwo?? u?ycia, wydajno?? i stosunek jako?ci do ceny. Najnowsza partia skanerów przetestowanych przez BLI obejmowa?a szerok? gam? urz?dze?, od jednostronnych skanerów dla grup roboczych do maszyn o wysokiej mocy produkcyjnej. Spo?ród nich skaner Epson GT-1500 zosta? wybrany jako najlepszy w swojej klasie.
Wysoka niezawodno??, du?a ?atwo?? obs?ugi oraz stosunek jako?ci do ceny zapewni?y skanerowi Epson GT-1500 nagrod? BLI „Pick” w kategorii „Wyró?niaj?cy si? jednostronny skaner p?aski dla grup roboczych”. Sterownik Epsona charakteryzuje si? du?? ?atwo?ci? obs?ugi. Pozwala u?ytkownikom wybra? poziom funkcjonalno?ci, redukuj?c nieprzydatne w danej chwili opcje. „Ten skaner klasy podstawowej jest idealny dla u?ytkowników, którzy wymagaj? szybkiego, dobrego jako?ciowo jednostronnego skanowania za przyst?pn? cen?. Ponadto dzi?ki szyfrowaniu PDF o rozdzielczo?ci 1200 dpi oraz funkcjom wspieraj?cym skanowanie fotografii, takim jak redukcja mocy, GT-1500 oferuje wy?szy wspó?czynnik ceny do warto?ci” – stwierdzi? przedstawiciel BLI.
Patrick Perrot, mened?er ds. skanerów biznesowych w Epson Europe powiedzia?: „Epson zdoby? pozycj? lidera na rynku biznesowych skanerów A3, a teraz wprowadza swoj? technologi? przetwarzania obrazu na rynek skanerów formatu A4. GT-1500 oferuje u?ytkownikom biznesowym dok?adnie to, czego potrzebuj?: szybko??, jako??, wydajno?? i przyst?pn? cen?”.

GT-1500 stworzono jako rozwi?zanie do zdecentralizowanego skanowania w du?ych korporacjach oraz ma?ych i ?rednich firmach, które szukaj? rozwi?za? szybkich i ekonomicznych. 40-stronicowy automatyczny podajnik dokumentów (ADF) umo?liwia skanowanie do 18 stron na minut? w czerni i bieli lub 12 stron na minut? w kolorze, a w pe?ni konfigurowalne, przyjazne dla u?ytkownika elementy steruj?ce oraz zdefiniowane ustawienia zapewniaj? efektywn? obs?ug? urz?dzenia.
Sterowniki Twain i ISIS oraz innowacyjne rozwi?zanie Epson Event Manager do??czane standardowo do nowych modeli skanerów biznesowych Epsona umo?liwiaj? skanowanie dokumentów do dowolnego repozytorium takiego jak np. foldery FTP. Mo?liwe jest tak?e skanowanie do takiej aplikacji jak Microsoft SharePoint, do programu OCR, a nawet do drukarek lokalnych lub sieciowych – wszystko za jednym naci?ni?ciem przycisku. Ponadto skaner GT-1500 wyposa?ony jest w nowe i ulepszone oprogramowanie EpsonScan.
Zestaw funkcji takich jak maskowanie kolorów RGB czy technologia korekcji tekstu i obs?uga dokumentów PDF, oprogramowanie Epson Scan Document Imaging, oszcz?dza u?ytkownikom inwestycji w drogie oprogramowanie do przetwarzania obrazu. Kolejn? innowacj? w skanerze Epson GT-1500 jest technologia Epson Ready Scan, która sprawia, ?e skaner jest gotowy do pracy od razu po w??czeniu, bez potrzeby nagrzewania, co zwi?ksza produktywno?? i ogranicza pobór energii .

Buyers Laboratory od 47 lat jest czo?owym i niezale?nym testerem sprz?tu biurowego i doradc? dla klientów biznesowych. Firma zajmuje si? tworzeniem i publikowaniem fachowych raportów po?wi?conych biurowym urz?dzeniom do przetwarzania dokumentów. Oferuje tak?e dost?p do baz danych ze specyfikacjami i cenami kopiarek, drukarek, faksów i urz?dze? wielofunkcyjnych. Bazy danych obejmuj? 10 000 produktów i od dawna s? znane w bran?y jako najbardziej kompletne i godne zaufania ?ród?o informacji o globalnym rynku. S? one dost?pne dla klientów BLI poprzez internetowy serwis bliQ. Ten encyklopedyczny informator zapewnia te? szybki i ?atwy dost?p do raportów wst?pnych, raportów z testów terenowych, laboratoryjnych, raportów o rozwi?zaniach oraz artyku?ów opracowanych przez BLI.
Sukcesy płyt Agfa :Energy Elite
Pod koniec ubiegłego roku Agfa Graphics poinformowała o udanym wdrożeniu systemu CtP :Avalon LF w kanadyjskiej drukarni etykietowej IML Labels z Montrealu. W urządzeniu znajdują zastosowanie płyty termiczne :Energy Elite, dedykowane do prac wysokonakładowych i promowane przez firmę od dłuższego czasu.
Donald Caron, prezes IML Labels, opowiada o stosowanych przez drukarnię rozwiązaniach belgijskiego producenta w samych superlatywach: „Pracujemy z produktami Agfa Graphics od chwili uruchomienia zakładu w 2007 roku i jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości, którą nam one zapewniają. Produkowane przez nas etykiety muszą być wykonane w sposób perfekcyjny – tego oczekują od nas klienci zamawiający etykiety typu in-mould. System Agfa Graphics gwarantuje uzyskanie właściwej reprodukcji punktu rastrowego, co jest niezwykle istotne przy specyfice naszej produkcji, której płyty :Energy Elite zapewniają odpowiednią stabilność i jakość. Już po kilku arkuszach uzyskujemy odbitki nakładowe i dzięki technologii Agfa Graphics zredukowaliśmy też ilość odpadów. Dziś możemy powiedzieć, że jesteśmy drukarnią oferującą najwyższej jakości produkty, a rozwiązania Agfa Graphics odegrały w tym znaczącą rolę”.

:Energy Elite to wysokiej jakości termoczuła płyta przeznaczona do wysokonakładowej produkcji bez potrzeby wypalania. Zastosowano w niej opatentowane przez Agfa Graphics rozwiązanie w zakresie nowej warstwy kopiowej, która pozwala na wysoką tolerancję wahań przy naświetlaniu. Jak zapewnia producent, płytę cechuje wysoka odporność chemiczna i znakomite zachowanie w maszynie drukującej przy zastosowaniu różnego rodzaju farb, w tym UV i hybrydowych. W 2007 roku płyta :Enery Elite otrzymała prestiżową nagrodę PIA/GATF Intertech Technology Award za zastosowaną w niej technologię powłoki. Zdaniem Agfy płyta wnosi do technologii CtP nowy poziom jakości, elastyczności i niezawodności.
Na polskim rynku płyty :Energy Elite stosowane są z powodzeniem od ponad roku. Obecnie ich udział w segmencie płyt termoczułych (:P970, :Ampio, :Amigo i :Azura), oferowanych przez Agfa Graphics w Polsce, wynosi blisko 20%.

Pomoc publiczna dla drukarni Bauera
W dniu 20 grudnia 2008 w internecie podano (za niemieckim portalem informacji o mediach „new business”), że Komisja Europejska zatwierdziła pomoc publiczną w wysokości 47 mln euro dla drukarni niemieckiej grupy medialnej Bauer w Polsce. Chodzi o projekt inwestycyjny spółki BND, która należy do przedsiębiorstwa hamburskiego wydawcy Heinza Bauera – BVG Medien Beteiligungs GmbH.
Pomoc publiczna w postaci zwolnień podatkowych, której udzielić miały – według komunikatu – polskie władze, przeznaczona jest na finansowanie drukarni w Wykrotach w gminie Nowogrodziec na terenie kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Dolny Śląsk).
Podjęte w marcu 2008 roku przez KE postępowanie sprawdzające wykazało, że wsparcie jest zgodne z unijnymi zasadami udzielania regionalnej pomocy publicznej. Według komunikatu „new business” cała kwota inwestycji grupy Bauera w Nowogrodźcu to 160 milionów euro.
Pierwsza w Polsce Rapida 105 z systemem LogoTronic Professional
Na początku grudnia ub. r. w krakowskiej firmie poligraficzno-reklamowej Mellow rozpoczęła pracę nowa, pełnoformatowa maszyna arkuszowa KBA Rapida 105-5+L. To drugie w ciągu ostatnich kilku lat urządzenie KBA zainstalowane w tej drukarni, a zarazem pierwsza na polskim rynku maszyna tego niemieckiego producenta wyposażona w system LogoTronic Professional, zapewniający wydajne zarządzanie cyklami produkcyjnymi.
Mellow to firma z ponad 10-letnim doświadczeniem na krajowym rynku usług poligraficznych. Przez wiele lat funkcjonowała pod nazwą Copy 2000, a swoją działalność rozpoczynała od druku cyfrowego i usług typowych dla agencji reklamowej. W roku 2001 w jej parku maszynowym pojawiła się nowa półformatowa maszyna arkuszowa KBA Rapida 74-5+L, wyposażona w pięć zespołów drukujących i wieżę lakierującą. „Tak rozpoczęła się nasza przygoda z drukiem offsetowym i ‘prawdziwą’ poligrafią – mówi Wojciech Dworak, prezes zarządu i właściciel firmy Mellow. – Urządzenie odegrało bardzo dużą rolę w naszym rozwoju i byliśmy z niego na tyle zadowoleni, że podejmując decyzję o zakupie maszyny pełnoformatowej w pierwszej kolejności braliśmy pod uwagę właśnie ofertę KBA”.
Tegoroczna inwestycja wpisała się w ciąg strategicznych zmian w działalności krakowskiej firmy. Mówi Wojciech Dworak: „Rok 2008 jest dla nas przełomowy. Przede wszystkim podjęliśmy decyzję o zmianie nazwy z Copy 2000 na Mellow i o wykreowaniu nowego wizerunku firmy jako profesjonalnego przedsiębiorstwa świadczącego usługi poligraficzno-reklamowe na najwyższym poziomie. W związku z tym nabyliśmy agencję reklamową, wdrożyliśmy system ISO, stworzyliśmy własną agencję interaktywną, poszerzyliśmy zakres usług w dziedzinie druku cyfrowego i obsługi materiałów typu direct mailing, ale przede wszystkim zdecydowaliśmy o koncentracji naszych działań na profesjonalnym druku offsetowym, który generuje ok. 70% naszych przychodów. W powyższe działania w naturalny sposób został zatem wpisany zakup nowej maszyny pełnoformatowej”.
Nowy nabytek firmy Mellow to pełnoformatowa maszyna arkuszowa KBA Rapida 105-5+L z pięcioma zespołami drukującymi i wieżą lakierującą, umożliwiająca drukowanie z prędkością 16,5 tys. egzemplarzy na podłożach o maksymalnej grubości 1,2 mm. Urządzenie zostało wyposażone w wiele dodatkowych opcji, m.in. moduł DensiTronic do densytometrycznego pomiaru paska kontrolnego oraz pierwszy w Polsce system LogoTronic Professional, pozwalający na zintegrowane zarządzanie cyklem produkcji. „Instalacja tych narzędzi była dla nas jedną z najważniejszych kwestii – podkreśla Wojciech Dworak. – Postanowiliśmy bowiem połączyć obie maszyny (pół- i pełnoformatową) jednym systemem, dzięki czemu są one wspólnie obsługiwane przez moduł LogoTronic Professional, a dodatkowo zintegrowane z systemem MIS firmy Grafisoft. W efekcie obie maszyny są obsługiwane przy użyciu jednej, opartej na platformie Windows XP konsoli, co znacznie usprawnia pracę operatorom i ułatwia zarządzenie produkcją. Dzięki temu udało nam się stworzyć niezwykle elastyczną konfigurację, pozwalającą na wydajną produkcję materiałów reklamowych i marketingowych, stanowiących gros wykonywanych przez Mellow zleceń, jak też przygotować się do wprowadzenia do oferty nowego rodzaju asortymentu”.
Wojciech Dworak zaznacza, że podejmując decyzję o zakupie maszyny pełnoformatowej przede wszystkim brał pod uwagę pozytywne doświadczenia z dotychczasowym dostawcą: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracującej u nas od 2001 roku maszyny KBA Rapida 74. Z dużą satysfakcją odnotowaliśmy też pojawienie się firmy KBA-Polska, z którą współpracę wysoce sobie chwalimy. Zatem bazując na dotychczasowych doświadczeniach, biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom technologiczny urządzeń KBA i szereg korzyści wynikających z posiadania dwóch urządzeń tego samego producenta pod jednym dachem, zdecydowaliśmy się na wybór maszyny KBA Rapida 105. Mamy jednocześnie nadzieję, że okaże się ona równie niezawodna jak półformatowa KBA Rapida 74, na której wykonaliśmy ponad 120 mln odbitek, i przyczyni się w znacznym stopniu do dalszego rozwoju naszej firmy”.
Jak zapowiada Wojciech Dworak, plany na kolejny rok są niemniej ambitne od tegorocznych: „Wbrew ogłaszanemu wszem i wobec kryzysowi, postanowiliśmy wykonać kolejne kroki w stronę rozwoju. Przede wszystkim rozpoczynamy budowę własnej siedziby, co pozwoli nam zgromadzić wszystkie działy firmy pod jednym dachem (obecnie prowadzimy działalność w dwóch lokalizacjach). Dzięki uzyskanym dotacjom unijnym będziemy też kontynuować zakupy sprzętowe. W planach mamy m.in. wielokolorową maszynę offsetową. Wszystko po to, by w ciągu kilku lat stać się jedną z najnowocześniejszych firm poligraficzno-reklamowych w Polsce, a także wyjść z naszą ofertą na rynki zagraniczne.
Oliver Becker, prezes KBA-Polska, dodaje: „Jesteśmy pod dużym wrażeniem rozwoju firmy Mellow i cieszymy się bardzo, że maszyna KBA po raz kolejny znalazła uznanie w oczach jej właściciela. Dołożymy wszelkich starań, aby ta ‘pionierska’ w skali Polski instalacja stała się podstawą do dalszych, dynamicznych działań firmy Mellow i pozwoliła na realizację ambitnych planów jej szefa”.


Za kilka dni 10. Zimowa Konferencja Poligraficzna w Bukowinie
W dniach 11–14 stycznia 2009 roku w Domu Zdrowia „Rysy” w Bukowinie Tatrzańskiej odbędzie się jubileuszowa 10. Zimowa Konferencja Poligraficzna zorganizowana przez Szczecińską Agencję Edukacyjną, przy wsparciu Polskiej Izby Druku, współpracy z portalem PrintinPoland.com i pod patronatem prasowym miesięcznika „Świat DRUKU”. Spotkaniu będą towarzyszyć 5. zawody w narciarstwie alpejskim Huber Ski Cup Bukowina 2009 o puchar firmy Michel Huber Polska, a także – organizowane po raz pierwszy – zawody snowboardowe SG Snowboard Cup Bukowina 2009 sponsorowane przez firmę SG Equipment Leasing Polska.
Styczniowa konferencja w Bukowinie Tatrzańskiej tradycyjnie już otwiera kalendarz spotkań branżowych dla przedstawicieli drukarń, wydawnictw i firm handlowych związanych z poligrafią, jakie odbędą się w tym roku. Najbliższa edycja zapowiada się wyjątkowo z kilku powodów. Mówi Waldemar Światły, szef Szczecińskiej Agencji Edukacyjnej: „Po pierwsze będzie to nasze jubileuszowe, dziesiąte już spotkanie w górach. Po drugie konferencja odbędzie się kilka miesięcy po targach drupa 2008, więc zakładamy, że tematyka części wystąpień będzie się skupiać na prezentowanych tam nowościach. Po trzecie wreszcie konferencji po raz pierwszy – poza tradycyjnymi już i mającymi także swoją ‘małą’ 5. rocznicę zawodami narciarskimi o puchar Michael Huber Polska – będą towarzyszyć także zawody snowboardowe sponsorowane przez SG Equipment Leasing Polska. Jak zatem widać, jest wiele powodów, aby w połowie stycznia zjawić się w Bukowinie”.

Niezwykle bogato zapowiada się część merytoryczna styczniowego spotkania. Sesję panelową, przewidzianą na pierwszy dzień konferencji, rozpocznie Jerzy Kaczmarek, dyrektor targów Poligrafia, który przedstawi najświeższe informacje związane z tegoroczną edycją tej najważniejszej wystawy poligraficznej w Polsce. Warto dodać, że targom Poligrafia 2009 będą towarzyszyć trzy inne wydarzenia: Euro-Reklama Outdoor Expo, Euro-Reklama Gift Expo i odbywające się po raz pierwszy Branżowe Targi Zdobienia Odzieży i Marketingu Tekstylnego TeksPro. Z referatem pt. „Motting w druku offsetowym” wystąpi Stefan Jakucewicz, osoba doskonale znana w branży poligraficznej, ekspert z dziedziny podłoży drukowych, na co dzień związany z firmą Map Polska. Swapan Chaudhuri, dyrektor zarządzający Kodak Polska, przedstawi referat pt. „Co z tą gospodarką? Jaki będzie rynek poligraficzny w roku 2009?”
Dwa kolejne wystąpienia będą związane z tematyką druku wielkoformatowego, który – jak zakłada organizator – ma być lajtmotiwem tegorocznej konferencji. Przemysław Kida, właściciel firmy Profikolor, zaprezentuje wady i zalety technologii drukowania atramentami UV oraz najnowsze rozwiązania konstrukcyjne urządzeń ją wykorzystujących, z których część miała swoją premierę na targach drupa 2008. Krzysztof Wolski, szef Studia Plastycznego FX, przedstawi z kolei techniki druku wielkoformatowego oraz dalszą obróbkę i aplikowanie wydruków wykonywanych w tej technologii.
W kolejnej części konferencji Mirosław Opolski z Agfa Graphics zaprezentuje najnowsze płyty tej firmy oparte na technologii ThermoFuse. Jerzy Lipiec, reprezentujący Ferag Polska, wystąpi z referatem pt. „Urządzenia firmy Ferag w sztuce pakowania”. Adam Bieniewski z firmy Konica Minolta Business Solutions Polska, przedstawi technologię High Chroma, znajdującą zastosowanie w najnowszych urządzeniach cyfrowych tego producenta. Wreszcie Robert Kuczera z Michael Huber Polska omówi najnowsze trendy w dziedzinie uszlachetniania druków w referacie pt. „Nie wszystko złoto, co się świeci”.

W części pozamerytorycznej organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, z których największą będą zawody w sportach zimowych. Już po raz piąty w ramach spotkań Szczecińskiej Agencji Edukacyjnej odbędą się zawody w narciarstwie alpejskim Huber Ski Cup Bukowina 2009 o puchar firmy Michael Huber Polska. Z kolei swoją premierę podczas 10. konferencji będą miały organizowane pilotażowo zawody snowboardowe SG Snowboard Cup Bukowina 2009, sponsorowane przez firmę SG Equipment Leasing Polska. Obie imprezy zaplanowano na 13 stycznia, przedostatni dzień konferencji. Jej zwieńczeniem będzie kulig z pochodniami połączony z uroczystą kolacją, na której zostaną wręczone nagrody w zawodach.

Cena za udział w konferencji wynosi 1150 zł od osoby i obejmuje: zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym (dopłata do „jedynki” wynosi 180 zł), wyżywienie oraz udział w części rekreacyjnej, w tym w zawodach Huber Ski Cup Bukowina 2009 i SG Snowboard Cup Bukowina 2009.
Dla klientów portalu PrintinPoland.com przygotowano specjalny 5% rabat (nie obejmuje on dopłaty do pokoju 1-osobowego). Z kolei klienci Poligraficznej Agencji Informacyjnej PrintinPoland.com mają możliwość skorzystania z 5% rabatu przy zakupie pakietów sponsorskich. Zgłoszenia udziału w konferencji przyjmowano do końca grudnia br.
Canon imagePRESS C1+ z przezroczystym tonerem
W listopadzie br. Canon Europe wprowadził na rynek pięciokolorowy system druku niskonakładowego imagePRESS C1+ z modułem przezroczystego tonera, umożliwiający uzyskanie szeregu specjalnych efektów. Nowy model powstał na bazie maszyny imagePRESS C1, która od czasu europejskiej premiery w 2006 roku znalazła ponad 3500 nabywców wśród zakładów reprograficznych, dostawców usług print-for-pay, komercyjnych drukarzy oraz firm z branży usług kreatywnych.
Zastosowany w modelu C1+ przezroczysty toner pozwala uzyskać efekty takie jak metalizacja, połysk i mat. Rozwiązanie umożliwia także dodawanie zabezpieczających znaków wodnych, które utrudniają fałszowanie lub powielanie dokumentów. Technologia przezroczystego tonera pozwala profesjonalistom z sektora druku rozszerzenie oferty ich usług.
„Dzięki urządzeniu Canon imagePRESS C1+ drukarze mogą zaoferować klientom dodatkowe usługi, takie jak druk albumów fotograficznych, opakowań, poufnych raportów, plakatów i innych materiałów komercyjnych. Specjaliści z sektorów druku i grafiki mogą teraz tworzyć produkty, których poprzednio nie dało się uzyskać za pomocą cyfrowej technologii druku, a przez to zdobyć nowe źródła przychodów przy minimalnych kosztach dodatkowych” – powiedział Ben Coles-Porter z działu strategicznego marketingu w Canon Europe.
Angielska firma poligraficzna Kall-Kwik Camberley z Wielkiej Brytanii przeprowadziła serię praktycznych testów z wykorzystaniem maszyny imagePRESS C1+. Przedsiębiorstwo zostało wybrane ze względu na to, że dysponuje wewnętrznym działem projektowym – K-Design Group – i od dawna współpracuje z firmą Canon. Kall-Kwik Camberley stworzył pierwsze projekty dla maszyny Canon imagePRESS C1+ i opracował album Applications Book (Książka zastosowań), która demonstruje wszechstronność nowej maszyny.
„Cieszymy się opinią eksperta w dziedzinie druku cyfrowego i jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy jako pierwsi przetestować maszynę Canon imagePRESS C1+. W druku niskonakładowym udało nam się osiągnąć rezultaty, które zwykle da się uzyskać tylko na maszynach litograficznych. Nowa drukarka oferuje swobodę projektową, a efekty są fantastyczne” – powiedział Garry Nelson, prezes Kall-Kwik Camberley.
Europapier-Impap objęty certyfikacją FSC i PEFC
Firma Europapier-Impap sp. z o.o. została objęta zakresem certyfikacji Chain of Custody według dwóch podstawowych norm w zakresie gospodarki leśnej: Forest Stewardship Council (FSC) i Pan European Forestry Certification (PEFC).
Pierwszy audyt zewnętrzny potwierdził przygotowanie spółki i zgodność produktów oferowanych przez Europapier-Impap z wytycznymi kontroli łańcucha dostaw towarów pochodzenia drzewnego.
Europapier-Impap, jak można przeczytać w komunikacie prasowym, jest firmą zorientowaną na przyszłość, dlatego podejmuje szeroko zakrojone działania na rzecz zachowania równowagi w środowisku naturalnym. Certyfikacja nakłada na spółkę obowiązek analizy poszczególnych ogniw łańcucha dostaw produktów i optymalizacji tego procesu. Celem działań jest konsekwentna redukcja poziomu emisji dwutlenku węgla.
Złamywarka MBO w Drukarni Misiuro
W dniu 28 października br. zakończyła się instalacja złamywarki marki MBO w gdańskiej Drukarni Misiuro. Nowo zakupiona maszyna została dostarczona i zainstalowana przez Emis sp. z o.o., wyłącznego przedstawiciela firmy MBO Maschinenbau Oppenweiler Binder GmbH & Co. KG na terenie Polski.
W przyszłym roku Drukarnia Misiuro będzie obchodziła dwudziestolecie swojej działalności. W celu utrzymania wysokiej pozycji na rynku poligraficznym firma nieustannie podnosi swój poziom konkurencyjności poprzez inwestycje w park maszynowy.
„W pierwszym kwartale tego roku zainstalowaliśmy pełnoformatową maszynę drukującą Roland 700 HiPrint. Dzięki tej inwestycji pozyskaliśmy wiele nowych zleceń, których realizacja do tej pory była niemożliwa ze względu na ograniczenia formatu. Dla większości naszych odbiorców czynnikiem kluczowym jest wysoka jakość druku, ale również szybkość realizacji zlecenia. Po zainstalowaniu maszyny drukującej pełnego formatu okazało się, że ‘wąskim gardłem’ w naszej drukarni jest obróbka tego formatu. Dlatego kolejnym etapem planu rozwoju Drukarni Misiuro było zwiększenie mocy produkcyjnych i unowocześnienie działu postpress. Zakup złamywarki MBO K760 pozwolił nam na wzrost efektywności, gdyż przyspieszył znacznie przebieg produkcji. Falcerka MBO jest teraz największą falcerką w naszej drukarni, pracuje z formatem B1. Rynek trójmiejski jest rynkiem o bardzo silnej konkurencji, dlatego nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia w realizacji zleceń. Nowy automat falcujący pozwolił nam znacznie skrócić czas realizacji zamówień” – tłumaczy decyzję o inwestycji właściciel drukarni, Zbigniew Misiuro.
Zakupiona przez Drukarnię Misiuro złamywarka kasetowo-nożowa K760 wyposażona jest w sześć kaset złamujących, dwa noże (łam krzyżowy i trzeci łam), kasetę boczną na łamie krzyżowym oraz dostawiany nóż do produkcji składek 32-stronicowych. Maszyna posiada nakładak paletowy i wykładanie strumieniowe z prasą o nacisku 2 t. Maksymalny obsługiwany format papieru: 760×1200 mm.I Lubelskie Targi Opakowań
Międzynarodowe Targi Poznańskie we współpracy z Międzynarodowymi Targami Lubelskimi (a także z Polską Izbą Opakowań, Klubem Pakowaczy z Ukrainy oraz Stowarzyszeniem BIELINFOPAK) zapraszają do udziału w nowym projekcie. W dniach 11 i 12 marca 2009 roku odbędą się w Lublinie I Lubelskie Targi Opakowań. Nowa formuła i miejsce organizacji targów to atut tego wydarzenia.
MTP proponuje udział w dwudniowych targach oferując za niewielką opłatą wynajem gotowych stoisk prezentacyjnych 6 m2, 12 m2 i 24 m2. Koszty wynajmu stoiska: od 2800 zł do 7850 zł, plus opłata rejestracyjna 150 zł, to jedyne koszty udziału w targach. W zamian organizatorzy zapewniają dostęp do profesjonalnej publiczności. Targi są przeznaczone dla firm spożywczych, chemicznych, farmaceutycznych, opakowaniowych, z województwa mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Będą zaproszone także firmy z Białorusi i Ukrainy.
Uczestnictwo w targach to doskonałe miejsce prezentacji własnych wyrobów oraz nowości i okazja do bezpośrednich spotkań. Coraz lepsza koniunktura na rynku opakowaniowym w Polsce będzie sprzyjać nawiązywaniu nowych kontaktów i poszukiwaniu nowych rynków.

<< Poprzedni  11-20  21-30  31-40  41  | < 42 >  43  44  45  46  47  48  49  50  51-56  Następny >>


Nowa strona
Szanowni Internauci, zapraszamy na nową stronę Świata DRUKU : http://www.swiatdruku.eu/<br />
Zachęcamy także do subskrybowania naszego nowego newslettera:<br />
http://www.swiatdruku.eu/newsletter/register_subscription/1 Nowa odsłona naszej strony - zapraszamy: http://www.swiatdruku.eu/
Firmy KML Solutions i LeadCom zapraszają na warsztaty „Fakty i mity na temat atramentów. Jak dobrać odpowiedni atrament. Klasyfikacja, zastosowanie, trendy”, które odbędą się 20 stycznia 2011 w Centrum EXPO XXI w Warszawie. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym imprezy.<br />
W swoim komunikacie organizatorzy odpowiadają na pytanie, dlaczego warto wziąć udział w tych warsztatach: <br />
Podstawowym problemem jest nadmiar atramentów na naszym rynku, brak obiektywnej wiedzy o nich oraz brak kryteriów ich oceny. Użytkownicy bardzo często odczuwają chaos informacyjny. W tej tematyce nie ma się do czego odnieść, nie ma jakiegoś wzorca, nie ma jasno sprecyzowanych kryteriów oceny atramentów. Wiedza o tuszach jest szczątkowa, niepełna, nieuporządkowana, czasami zupełnie fałszywa. Terminologia określająca atramenty (np. eco, mild, miękki, twardy solwent) jest nowym użytkownikom często nieznana. Które atramenty są szkodliwe, a które nie, które niszczą głowice a które je „udrażniają”, które blakną po pół roku, a które są „wieczne” – nie ma gdzie o tym poczytać. Tuszów na rynku jest tak dużo, że użytkownicy nie wiedzą, co wybrać i dlaczego. Zasypywani są ofertami nowych atramentów, które mają rozwiązać wszystkie problemy. Ale obiektywnie: które są te najlepsze? I dlaczego? Użytkownik w większości przypadków nadal tego nie wie. <br />
Na warsztatach chcielibyśmy rzucić nieco światła na te problemy. Wybrnąć jakoś z gąszczu sprzecznych często informacji o tuszach, sformułować kryteria ich oceny, wprowadzić klasy porządkujące jakość tuszów, uporządkować ogólną wiedzę. Chcielibyśmy naszkicować jakiś scenariusz, w jaki sposób zabrać się za dobór atramentu do swojej maszyny. To niełatwe zadanie, mamy nadzieję, że temu podołamy.   <br />
<br />
PROGRAM WARSZTATÓW<br />
<br />
10.30 – 13.30 BLOK TEORETYCZNY – prezentacja/sesje pytań <br />
10.30 – 11.00 Moduł I<br />
Atrament – budowa, właściwości, podstawy chemiczne.<br />
Podział atramentów ze względu na: <br />
- zastosowanie<br />
- maszyny, głowice, rozpuszczalniki<br />
- jakość<br />
Panel poprowadzi: dr Leszek Kułak, Politechnika Gdańska/Prim Jet Color<br />
<br />
11.00 – 11.40 Moduł II<br />
Co to jest dobry atrament, czyli jak dobrać odpowiedni atrament do swojej maszyny?<br />
Cechy farb cyfrowych i potencjalne kryteria oceny: <br />
- jakość druku, kolorystyka<br />
- fizyczne właściwości farby: zapach, oddziaływanie na otoczenie i obsługę maszyn<br />
- fizyczne właściwości wydruków: odporność na ścieranie, światłoodporność, zdolność do utrwalania się na różnych podłożach<br />
- cechy eksploatacyjne wynikające ze współpracy farby z maszyną <br />
- cena farby a koszt druku <br />
Typowe problemy związane z atramentem.<br />
Zasady doboru farby do maszyny drukującej.<br />
Panel poprowadzi: Przemysław Kida, Profikolor<br />
11.40 – 12.00 Przerwa na kawę<br />
<br />
12.00 – 13.30 Moduł III<br />
Analiza polskiego rynku atramentów solwentowych:<br />
- eco<br />
- mild<br />
- hard solwent<br />
Próba usystematyzowania pojęć i wiedzy o atramentach solwentowych.<br />
Klasyfikacja atramentów ze względu na jakość oraz maszyny.<br />
Panel poprowadzą: Dariusz Świercz, Leadcom; Steve Knight, Sioen; Michael Moeller, Roland <br />
13.30 – 14.00 	Lunch <br />
<br />
14.00 – 16.00 BLOK PRAKTYCZNY<br />
14.00 – 15.30 Moduł I<br />
Czy jesteś pewien, że znasz możliwości swojego plotera?<br />
- Pokazanie różnic we właściwościach i jakości druku atramentów eco- i mildsolwentowych w zależności od prędkości druku (drukowanie na maszynach Roland XJ640, Asbru RS64)<br />
- Pokazanie różnic w jakości druku ploterów 4-(CMYK) i 6(CMYKLcLm)-kolorowych<br />
<br />
15.30 – 16.00 Konkurs na najciekawszą aplikację <br />
- prezentacja autorów i aplikacji<br />
- głosowanie<br />
- rozdanie nagród<br />
<br />
16.00 Zakończenie warsztatów<br />
<br />
Warunki uczestnictwa: <br />
    <br />
Rejestracji należy dokonać do dnia 10.01.2011.		<br />
Koszt uczestnictwa: 240 zł (wpłata do 31.12.2010), 280 zł (wpłata do 10.01.2011), (podane ceny są cenami brutto); Bank Millennium, Nr konta: 83 1160 2202 0000 0001 3270 3555, dopisek do przelewów: Warsztaty.<br />
Cena obejmuje: udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, lunch, przerwy kawowe.<br />
Dla klientów firm-organizatorów – zniżka w wysokości 25%.<br />
Miejsce imprezy: Centrum EXPO XXI, Warszawa ul. Prądzyńskiego 12/14, Sala B.<br />
Zgłoszenia: <br />
biuro@leadcom.pl,
<a href= mailto:agnieszka.swiercz@leadcom.pl?subject= target= {target} >agnieszka.swiercz@leadcom.pl</a><br />
tel./fax +48 22 8641009; 517560040<br />
Fakty i mity na temat atramentów - warsztaty
Firma Map Polska wprowadziła do swojej oferty Olin – nowy papier offsetowy klasy premium. Nadaje się on świetnie jako podłoże na zaproszenia, papier firmowy, foldery, katalogi wystaw i do wielu innych tego typu wydruków. Bardzo dobrze sprawdza się także w produkcji dziełowej. <br />
W ofercie Map papier Olin występuje w 15 gramaturach – od 40 g/m2 do 400 g/m2, pięciu odcieniach – od śnieżnej bieli do kości słoniowej, i z trzema rodzajami wykończenia powierzchni – od supergładkiego po szorstki. Linia obejmuje także papier makulaturowy i pasujące do niego koperty. Cała gama papierów Olin posiada certyfikat FSC. <br />
„Olin to nasza propozycja skierowana do tych, którzy poszukują wysokiej jakości podłoży drukowych, a nie lubią kompromisów. Olin to po prostu bardzo wysoka jakość za rozsądną cenę” – mówi Gabriela Hatłas, Product Manager Fine Papers w Map Polska. <br />
Olin dołączył do bogatej oferty papierów firmy Map stanowiąc łącznik pomiędzy grupą masowych podłoży a papierami ozdobnymi. Wśród znanych i cenionych marek papierów Map Polska są m.in. One, Ecco-Book, Claro czy też Dito. <br />
<br />
<br />
Olin - nowy papier offsetowy klasy premium
23 listopada firma Hubergroup poinformowała, że ze względu na znaczny wzrost cen surowców do produkcji farb, ich ceny zostaną podwyższone – farby do heatsetu i skalowe do coldsetu będą droższe o 35 centów/kg, czarne do coldsetu o 20 centów/kg, natomiast farby do druku arkuszowego od 30 do 50 centów/kg. <br />
Wprowadzenie podwyżek producent umotywował podwyżką cen materiałów o 35–45% (podwyżki cen podano w euro) w minionych 12 miesiącach. <br />
W komunikacie prasowym Hubergroup podkreśla, że będzie korzystać z każdej okazji, aby obniżać ceny – będzie dynamicznie reagować na zmieniającą się sytuację na światowych rynkach. <br />
*<br />
W komunikacie prasowym firma Flint Group zwróciła uwagę na to, że analitycy przewidują dalszy wzrost cen materiałów w 2011 roku. Producent nie wyklucza podwyższenia cen produktów znajdujących się w jego portfolio, zwłaszcza farb przeznaczonych do produkcji opakowań.<br />
*<br />
Z kolei firma Sun Chemical poinformowała o 25-procentowym wzroście cen na wszystkie swoje produkty wykorzystujące pigment Violet 23. Wzrost ten stał się nieunikniony, bowiem – jak podaje producent – koszty wytwarzania pigmentu wzrosły o 70% w ciągu ostatnich 12 miesięcy i nadal spodziewana jest tu tendencja wzrostowa.<br />
Problemy z podażą Violet 23 rozpoczęły się pod koniec 2009 roku, gdy w Chinach i Indiach zaczęła się zmniejszać dostępność karbazolu – podstawowej substancji, z której wytwarzany jest ten pigment. Karbazol wykorzystywany jest jedynie w branży produkującej barwniki, jednakże smoła węglowa, z której uzyskuje się karbazol, jest powszechnie stosowana również w innych branżach, co ogranicza jej dostępność. Niekorzystne efekty pogłębia także fakt, że branża produkująca barwniki ma niewielką kontrolę na kosztem i podażą tej substancji. <br />
Felipe Mellado, dyrektor ds. marketingu Sun Chemical, komentuje: „Brak podstawowych materiałów produkcyjnych jest zagadnieniem trapiącym całą branżę. Sun Chemical intensywnie pracuje, aby kompensować wpływ tej sytuacji na wzrost kosztów, ale obecnie wprowadzenie wzrostu cen na wszystkie produkty zawierające Violet 23 było nieuniknione. Ma to przełożenie na ceny większości farb drukowych oferowanych na rynku płynnych farb, a także na całe grupy produktów przeznaczonych do maszyn arkuszowych oraz farb UV. Robimy wszystko co w naszej mocy, pracując z czołowymi dostawcami pigmentu i staramy się tak zarządzać bieżącą sytuacją, by w jak najmniejszym stopniu wpłynęła ona na naszych klientów”. <br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
Wzrosną ceny farb
Jak co roku firma Heidelberg Polska zaprosiła do Print Media Academy w Heidelbergu wyróżniających się studentów z trzech uczelni: z Politechniki Warszawskiej, z Politechniki Łódzkiej i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wyjazd odbył się w dniach 24–25 listopada. Studenci pojechali pod opieką Juliusza Krzyżkowskiego (Zakład Technologii Poligraficznych na Wydziale Inżynierii Produkcji PW) i Krzysztofa Głowackiego (Instytut Papiernictwa i Poligrafii PŁ), towarzyszyli im Zbigniew Krugiełka i Jacek Szynkarek z firmy Heidelberg Polska. Ze strony Heidelberger Druckmaschinen AG opiekował się grupą Dieter Kurock.<br />
W programie wycieczki znalazły się: wykład i zwiedzanie Print Media Academy, prezentacja systemu Prinect, pokaz naświetlarek Suprasetter, prezentacja działania maszyn Speedmaster XL 75-5+L i XL-105-10-P w Print Media Center, pokaz linii do oprawy zeszytowej ST 450. Studenci gościli w fabryce w Wiesloch, obejrzeli centrum logistyczne i magazyn części, halę z linią do produkcji napędowych kół zębatych, halę produkcji systemów sterujących, halę, gdzie powstają maszyny Speedmaster SM 74 i XL 75 oraz hale produkcji maszyn pełnoformatowych.<br />
Zwiedzano także zamek w Heidelbergu i Jarmark Bożonarodzeniowy na Starówce.<br />
Studenci z wizytą w Print Media Academy
Creative Park to strona internetowa stworzona przez firmę Canon, będąca źródłem dobrej zabawy i nieograniczonych możliwości tworzenia przestrzennych form dekoracji świątecznych, kart okolicznościowych, albumów oraz wszelkiego rodzaju szablonów. Canon Creative Park daje możliwość twórczego spędzania wolnego czasu z dzieckiem i całą rodziną, zapewniając radość oglądania, drukowania, wycinania, klejenia i składania różnorodnych wzorów. Stanowi miejsce kreatywnego wykorzystania produktów Canon Pixma – serii drukarek fotograficznych oferujących doskonałe efekty domowego wydruku fotografii i dokumentów. Posiadacze urządzeń Canon mają szansę dostępu do strefy Premium zawierającej dodatkowe zdjęcia i ilustracje.<br />
Twórcom Creative Park zależało na stworzeniu wygodnego i twórczego miejsca zabawy z obrazem, prezentowanym w setkach form, konwencji i stylów. Przedstawia łatwe sposoby tworzenia własnego kalendarza, zaproszenia, papieru listowego czy albumu bez większego zaangażowania, a tym bardziej wychodzenia z domu. <br />
Materiały przedstawione w Creative Park są dostępne za darmo dla każdego użytkownika. Posiadacze drukarek fotograficznych Canon Pixma mają jednak możliwość wyboru z bogatszych zasobów obrazów i wzorów. Creative Park Premium jest dedykowany użytkownikom urządzeń Canon, którym zostały udostępnione dodatkowe zasoby w postaci całej gamy zdjęć i ilustracji autorstwa cenionych na całym świecie fotografów i artystów. Osoby korzystające z Creative Park mogą liczyć na najwyższej jakości efekty wizualne przy zastosowaniu sprzętu drukującego Pixma i oryginalnych atramentów Canon. Daje to gwarancję trwałość i jakość wydruku, co finalnie wpływa na satysfakcję z pracy. Wszystkie elementy przedstawione w Creative Park można w prosty sposób pobrać i wydrukować. Wzory zawierają instrukcję montażu wybranego materiału. Na każdej stronie witryny znajduje się informacja „jak zrobić”, a w razie potrzeby można korzystać z automatycznej pomocy.<br />
Creative Park jest podzielony na kategorie tematyczne, co bardzo ułatwia szybkie wyszukanie konkretnego przedmiotu. Kategoria „prezenty i karty okolicznościowe” to idealne miejsce dla osób organizujących przyjęcia. Znajdziemy tu kartki, wzory zaproszeń, kopert, papeterii, okładek do płyt CD, ramek do zdjęć, a nawet pudełek na prezenty. Druga kategoria obejmuje m.in. trójwymiarowe modele przedstawiające zwierzęta, zabawki, dekoracje okolicznościowe, znane budowle świata, pojazdy oraz formy z dziedziny nauki o różnym stopniu trudności, dopasowanym do wieku użytkownika. Pod kolejną zakładką znajdziemy elementy graficzne pozwalające stworzyć album fotograficzny dla każdego członka rodziny. Obecnie mamy możliwość wyboru spośród kilkuset wzorów dostępnych w różnorodnych układach. Czwarta kategoria zawiera obrazy czerpiące z wielu konwencji artystycznych. Dzięki nim będziemy mogli stworzyć trójwymiarowe obrazy, reliefy, orgiami czy mozaiki. W sekcji „kalendarze” Canon udostępnił bogaty zestaw kalendarzy w rozmaitych formach przestrzennych, jak i szerokiej gamie kolorystycznej. Ostatnia kategoria to galeria fotograficzna, prezentująca zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Są to m.in. zdjęcia krajobrazów z odległych zakątków świata, obrazy natury, flory, fauny oraz zdjęcia ze świata sportu.<br />
Serwis znajduje się pod adresem: http://www.canon.com/c-park/<br />
<br />
<br />
Canon Creative Park
Szczecińska Agencja Edukacyjna zaprasza do udziału w XII Zimowej Konferencji Poligraficznej Bukowina Tatrzańska 2011 organizowanej pod hasłem „Barwa w druku od A do Z”. Odbędzie się w Bukowinie Tatrzańskiej w Domu Zdrowia Rysy przy ul. Leśnej 20 (20 km od Zakopanego) w dniach 9/10–12 stycznia 2011 roku.<br />
Partnerem merytorycznym konferencji jest firma Frogimus, Partnerem – Portal PrintinPoland.com. Patronat medialny sprawuje „Świat DRUKU”.<br />
Konferencja adresowana jest do przedstawicieli drukarń i zakładów poligraficznych (druk offsetowy, cyfrowy, fleksograficzny), wydawnictw, firm handlowych i innych przedsiębiorstw działających w branży poligraficznej. Tematyka tegorocznej konferencji koncentruje się na zagadnieniach związanych ze standaryzacją, stabilnością barwy i kontrolą jakości druku. Przedstawione zostaną najnowsze rozwiązania w tym zakresie, stosowane w urządzeniach i technologiach przez wiodące firmy w branży poligraficznej. Konferencja jest doskonałym miejscem do zapoznania się z nowymi koncepcjami i rozwiązaniami, dyskusji, a także wymiany doświadczeń. A to wszystko w zimowej atmosferze Bukowiny Tatrzańskiej.<br />
W programie:<br />
- „Systemy standaryzacji i kontroli jakości druku” – Danuta Tyrowicz, Frogimus<br />
- „Heidelberg Remote Access Elite – innowacyjne rozwiązania zdalnej komunikacji drukarni z jej klientami” – Piotr Bogusz, Heidelberg Polska<br />
- „Systemy kontroli barwy w systemach produkcyjnych Konica Minolta” – Adam Bieniewski, Konica Minolta Business Solutions Polska<br />
- „Kompleksowe zarządzanie barwą – nowe spojrzenie. Kodak Flexcel NX” – Mariusz Geras, Kodak Polska<br />
- „Miejsce nowoczesnego zarządzania barwą w globalnej standaryzacji druku – nowe rodzaje oprogramowania i sposoby komunikacji”, X-Rite. <br />
<br />
Firma X-Rite jest sponsorem wspierającym konferencji.<br />
Spotkanie poprowadzone przez Roberta Kuczerę z firmy Michael Huber Polska poświęcone zostanie zagadnieniom standardów farbowych w druku offsetowym. Prezentacja, a następnie workshop, umożliwią zapoznanie się z tymi zagadnieniami oraz dyskusję wszystkich zainteresowanych uczestników konferencji.<br />
Dyrektor projektu targów Poligrafia, Jerzy Kaczmarek (Międzynarodowe Targi Poznańskie) zapozna uczestników konferencji z tematem „Poligrafia 2011 + Digital Printing Expo – wizja przyszłości nowej branży poligraficznej”.<br />
Przewidziane są wystąpienia firm-dostawców prezentujących oferowane przez nie urządzenia, materiały i technologie.<br />
Konferencji towarzyszą VII Zawody w narciarstwie alpejskim dla poligrafów o puchar firmy<br />
Michael Huber Polska HUBER SKI CUP BUKOWINA 2011.<br />
„Zapraszamy wszystkich poligrafów do udziału w konferencji. Mamy nadzieję, że po raz kolejny będzie ona doskonałą okazją do ciekawych spotkań i dyskusji oraz wypoczynku w miłej śnieżnej scenerii, np. podczas kuligu przy blasku pochodni” – zachęca Waldemar Światły.<br />
<br />
Informacje organizacyjne<br />
Koszt udziału w konferencji: 1185,00 zł od osoby, obejmuje zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym, wyżywienie, udział w części merytorycznej, udział w części rekreacyjnej. Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 180,00 zł. Zakwaterowanie od dnia 9.01.2011 r. do 12.01.2011 r. Wyżywienie od kolacji w dniu 9.01.2011 r. do obiadu w dniu 12.01.2011 r.<br />
Zgłoszenia prosimy przesyłać faksem lub e-mail do 31.12.2011 r. Należność z tytułu udziału w konferencji należy przekazać do 4.01.2011 r. na konto: Multibank nr 71 1140 20017 0000 4802 0378 9450. Rabat dla klientów portalu PrintinPoland.com płacących abonament wynosi 5% (nie obejmuje dopłaty do pokoju 1-osobowego).<br />
Informacji udziela Waldemar Światły, tel. 608 082 657, tel/fax 56 660 80 17, e-mail:
<a href= mailto:saebiuro@emil.tnp.pl?subject= target= {target} >saebiuro@emil.tnp.pl</a> Konferencja poligraficzna w Bukowinie
Xerox Polska ogłosił wprowadzenie na rynek zmodyfikowanego i ulepszonego cyfrowego systemu produkcyjnego iGen4. Przełomowy system iGen4 pojawił się na rynku w 2008 r., do tej pory skorzystało wiele setek klientów, tworząc miliardy przynoszących dochody wydruków. Teraz firma zaprezentowała jego wydajniejszą wersję. <br />
iGen4 EXP – najnowszy model skonstruowany na bazie nagradzanej platformy iGen4 – zapewnia użytkownikom natychmiastowy wzrost wydajności ze względu na obecność nowych opcji w zakresie przygotowania i wykończenia oraz obsługę arkuszy w największym dostępnym na rynku formacie.  <br />
Jak podaje producent, nowy system charakteryzuje się niemal o 50% większym arkuszem druku w porównaniu z urządzeniami konkurencyjnymi – co przekłada się na większą efektywność druku i zwiększone dochody klientów. Przyjmowanie zamówień na system Xerox iGen4 EXP już się rozpoczęło, a od 2011 r. użytkownicy będą mogli łatwo dokonywać konwersji tradycyjnych systemów iGen4 na system iGen4 EXP. <br />
Do podstawowych funkcji iGen4 EXP należą:<br />
- Największy format arkusza drukowego (36,4×66 cm) w swojej klasie – umożliwia realizację wymagających zadań, takich jak pełnowymiarowe, potrójnie składane broszury, karty pocztowe i karty z życzeniami lub bardzo duże okładki i obwoluty książek w formacie 36,4 na 66 cm. Drukowanie 40 arkuszy na minutę w większym formacie zasadniczo zwiększa prędkość drukowania systemu iGen4 do 120 obrazów w formacie A4 na minutę, podnosząc wydajność. Nośniki mogą być podawane ze zmodyfikowanego podajnika papieru lub systemu podawania rolowego. Układarka Multigraf odbiera duże wydruki i układa je w wyjmowanych koszach w celu ułatwienia transportu do dalszego wykańczania, tj. przycinania, powlekania i lub innych opcji wykańczających.<br />
- Zautomatyzowane rozwiązanie Web-to-finish – realizacja obiegu pracy bez ingerencji ludzkiej. Od początku 2011 r. cały proces od złożenia zamówienia do produktu końcowego będzie mógł przebiegać bez ręcznego konfigurowania czy innego rodzaju interwencji. Rozwiązanie wykorzystuje funkcję Xerox FreeFlow Digital Workflow Collection, jak również oprogramowanie i opcje wykańczające oferowane przez partnerów biznesowych Xeroksa, aby usprawnić proces produkcji od chwili złożenia zamówienia, szybko zmieniając i synchronizując wskazówki dotyczące produkcji, w zależności od potrzeb. <br />
- Integracja z mechanizmem drukowania Adobe PDF – zapewnia szybkie i niezawodne drukowanie natywnych plików Adobe PDF. Rozszerzone opcje przygotowania do druku ułatwiają dostęp i odwzorowanie kolorów dodatkowych oraz przezroczystości, co ogranicza cykle korekty. <br />
<br />
Xerox wprowadza iGen4 EXP
W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance NEPCon wykonał audyt w firmie Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz w Wasilkowie. W efekcie wykonanej oceny kontroli pochodzenia produktu przyznano firmie certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) o numerze SW-COC-005214, obowiązujący od 22 listopada 2010 r. do 21 listopada 2015 r.<br />
Drukarnia Perfekt została założona przez Janusza Macieja Banasiewicza w roku 1987. Pierwszą siedzibą drukarni były pomieszczenia gospodarcze przy ul. Słomianej w Warszawie. W 2001 roku powstała nowoczesna drukarnia przy ul. Przemysłowej w Wasilkowie koło Białymstoku. Dzisiaj Perfekt to dwie drukarnie (druga w Warszawie, przy ul. Połczyńskiej) 12 tys. m2 powierzchni produkcyjnej oraz tysiąc powierzchni administracyjno-biurowej. W oddawanych do użytku halach instalowany jest nowoczesny park maszynowy: wielozespołowe, arkuszowe maszyny drukujące i linie introligatorskie. Strategicznymi partnerami Perfektu w tym zakresie są firmy Heidelberg, Müller Martini oraz Kolbus.<br />
Drukarnia specjalizuje się w druku akcydensów i książek. Firma oferuje bogatą ofertę dotyczącą oprawy i uszlachetnień po druku oraz bardzo krótkie terminy druku prac. Głównymi klientami drukarni są duże wydawnictwa krajowe i zagraniczne oraz agencje reklamowe i korporacje. Misją firmy jest wysoka jakość wykonywanych prac i krótkie terminy realizacji. W trosce o klienta Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz wprowadziła system zarządzania jakością ISO 9001:2008 i środowiskiem ISO 14001:2005 oraz uzyskała certyfikat FSC.<br />
<br />
Certyfikat FSC dla Drukarni Perfekt
Firma Hunkeler poinformowała, że podczas targów Innovationdays 2011, które odbędą się w Lucernie w dniach 14–17 lutego, będzie można odwiedzić stoiska ponad 70 wystawców prezentujących na powierzchni obejmującej 5000 m2 rozwiązania z różnych obszarów branży poligraficznej – prepressu, procesu druku i wykończenia. <br />
Aby wziąć udział w imprezie, można zarejestrować się na stronie internetowej www.innovationdays.hunkeller.ch/registration<br />
Hunkeler Innovationdays 2011
Więcej...
więcej  Ostatnia: 
Ostatnie wątki:
Więcej...
Brak ankiety

Wyniki

Inne Ankiety
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Świat Druku     powered by eZ Publish, createdy by Krokus Sp. z .o.o