Nowa strona
 
Listopad 2010
Forum dyskusyjne
Galeria zdjęć
Galeria reklam

Galeria reklam


Artykuły promocyjne

Artykuły promocyjne


Witryna wydawnicza

Witryna wydawnicza


Prenumerata
Wyszukiwarka
Zaloguj się

Z ostatniej chwili


Kartony laminowane API z Sack Invent
Firma Sack Invent Trading sp. z o.o uruchomiła maszynę do laminacji podłoży papierowych. W komunikacie firmy możemy przeczytać, że to kolejny etap długofalowej strategii Sack Invent i koncernu API Group mający na celu umocnienie pozycji lidera w asortymencie podłoży laminowanych w Europie.
Od kilku lat obie firmy wspólnie oferują klientom kartony i papiery laminowane foliami metalizowanym oraz holograficznymi. Produkty te mają coraz szersze zastosowanie w segmencie opakowań premium oraz innych produktach o dużej wartości dodanej.
API Laminates Ltd jest obecnie największym dostawcą podłoży laminowanych w Europie dla branży poligraficznej i opakowaniowej, współpracującym również ściśle z właścicielami marek, projektantami opakowań i agencjami reklamowymi.
Inwestycja w uruchomienie operacyjnego zakładu na terenie Polski pozwoli na zwiększenie elastyczności i dostępności produktów dla klientów na terenie Europy Centralnej. Cechą szczególną współpracy pomiędzy API a Sack Invent jest pełna integracja procesów produkcyjnych, kontroli jakości i zachowanie standardów obowiązujących w zakładzie w Poynton. Jest to również unikatowe połączenie możliwości produkcyjno-logistycznych, gdyż dostawy produktów dla klientów będą mogły być realizowane zarówno z fabryki w Wielkiej Brytanii, jak i z zakładu w Warszawie.Nowa drukarka OKI w formacie A3
Firma OKI Printing Solutions wprowadziła na rynek nową drukarkę w formacie A3 – OKI C9850. Innowacyjne drukarki tej serii należą do najbardziej zaawansowanych funkcjonalnie, a jednocześnie prostych w obsłudze rozwiązań, gwarantujących wysoką jakość i szybkość wydruków.
Zastosowanie procesora Intel Celeron M 1GHz zapewnia dużą prędkość. W ciągu minuty OKI C9850 drukuje 36 stron w kolorze i 40 stron w czerni, przy rozdzielczości 1200×1200 dpi. Czas oczekiwania na wydruk w czerni wynosi 9,5 sekund, a pierwszy wydruk kolorowy gotowy jest po 10 sekundach. Takie parametry drukarka zawdzięcza również wbudowanemu systemowi EFI Fiery System 8e, który rozpoznaje rodzaj zleconego zadania i przyspiesza wydruk dokumentów z aplikacji Microsoft i Adobe.
Drukarki OKI C9850 wykorzystują drobnoziarnisty toner i wielopoziomową technologię ProQ4800, dzięki czemu otrzymywane wydruki mają wyraźne szczegóły, większą głębię koloru oraz wrażenie połysku.
„OKI C9850 jest doskonałym rozwiązaniem dla użytkowników biurowych i poligrafów, oczekujących wysokich parametrów druku, zaawansowanej technologii oraz wysokiej jakości. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii powstało przełomowe rozwiązanie umożliwiające otrzymanie wyjątkowej jakości korowych wydruków w krótkim czasie” – powiedział Jacek Tarkiewicz, dyrektor marketingu OKI Printing Solutions w Polsce.
Nowe urządzenia obsługują różnorodne nośniki w formacie do A3 i gramaturze do 300 g/m2. Opcja jednoczesnego drukowania i przetwarzania obrazu umożliwia użytkownikom większą kontrolę nad procesem oraz samodzielne wykonanie pracy zlecanej do tej pory zewnętrznym wykonawcom.
OKI C9850 zostały wyposażone w obszerny pakiet oprogramowania, w skład którego wchodzą między innymi aplikacje EFI Command Workstation (pozwala na kontrolowanie drukowania i przetwarzania obrazów na format grafiki rastrowej z poziomu sieci), PrintSuperVision (monitoruje wybrane drukarki, umożliwia konfigurację urządzeń i sporządza raporty) oraz Secure Print (ułatwia bezpieczny wydruk z dysku twardego poufnych dokumentów, dzięki ochronie kodem PIN).
Drukarka OKI C9850 objęta jest 24-miesięczną gwarancją w miejscu użytkowania produktu.
*
Korzystając z okazji warto poinformować, że 1 września firma OKI Printing Solutions w Polsce zmieniła siedzibę. Nowe biuro mieści się w Platinium Business Park II przy ul. Domaniewskiej 42 (róg ul. Wołoskiej) w Warszawie. Swoją siedzibę ma tam także oddział OKI CEE Export Group. Zmianie uległy również numery telefonów stacjonarnych (22 448 65 00) i faksu (22 448 65 01). Ogólnopolski numer infolinii technicznej OKI pozostał bez zmian – 0 800 12 00 66.

Szkolenia w Graphic Center Steinemanna
W najbliższym czasie firma Steinemann Technology organizuje w swoim Graphic Center w St. Gallen w Szwajcarii szkolenia obejmujące obsługę nowoczesnego urządzenia do laminowania Lotus SF oraz maszyny Hibis 104. Hibis 104 integruje sitodruk i druk fleksograficzny w jednym systemie. Zakres zastosowań tej maszyny poszerzono przez wprowadzenie modułu fleksograficznego wysokiego połysku (High-Gloss Flexo Unit) i zwiększenie precyzji jej działania.
Każdy z kursów trwa cztery dni i obejmuje zarówno użytkowanie, jak i konserwację wymienionych urządzeń. Jednorazowo może brać w nim udział do sześciu uczestników, ponieważ organizatorom zależy przede wszystkim na rzetelnym przekazaniu wiedzy i intensywną pracą nad poruszanymi problemami.
Firma planuje również zorganizowanie krótkich szkoleń obejmujących obsługę i konserwację laminatorów Syrius, których druga generacja została zaprezentowana na tegorocznych targach drupa.

Większa automatyzacja procesu tworzenia książek
Pochodząca z Kanady firma Ultimate Technographics wspólnie z Müller Martini dokończyły proces zalegalizowania połączenia JDF (Job Definition Format) z Impostrip, linią rozwiązań software’owych, i maszynami do oprawy zeszytowej Müller Martini.
Ultimate stworzyła bardzo wysokiej jakości system automatyzacji druku zarówno offsetowego, jak i cyfrowego, w celu uproszczenia wymiany informacji pomiędzy poszczególnymi zespołami drukującymi. Kolejnym krokiem było włączenie w ten system introligatorni, co miało dodatkowo zwiększyć rentowność wykonywanych projektów. Zintegrowanie oprogramowania Ultimate z urządzeniami do oprawy zeszytowej Müller Martini jest zdecydowanym krokiem w stronę kompletnego zautomatyzowania procesu tworzenia książek.
Peter Doyle, Corporate Integration and Work Flow Manager w firmie Müller Martini mówi: „Firma Ultimate stworzyła system, który już od dawna, od wprowadzenia formatu JDF, był oczekiwany przez branżę – po pierwsze jest zgodny ze standardami CIP4, a po drugie umożliwia użytkownikom stworzenie w pełni zautomatyzowanego systemu drukującego. W Müller Martini doceniamy ich osiągnięcie”.
*
Z nowoczesnych technologii Ultimate skorzystała również firma Horizon integrując cały proces z urządzeniem do oprawy zeszytowej inline.
Blurb drukuje na HP Indigo
Platforma wydawnicza Blurb, która umożliwia projektowanie, publikowanie i sprzedawanie wysokiej jakości książek, będzie wykonywała czterokolorowe publikacje za pomocą cyfrowego urządzenia HP Indigo. Sieć wydawnicza Blurb jest postrzegana jako najbardziej efektywna na całym rynku, dlatego to właśnie jej cała platforma zawdzięcza swój gwałtowny wzrost. Wśród licznych klientów Blurb znajdują się zawodowi fotograficy, którzy dzięki tej multimedialnej platformie mogą tworzyć kompletne portfolia, prezentacje klientów, bądź projektować i dostarczać profesjonalnie przygotowane książki, które są sprzedawane w specjalnej księgarni.
Blurb jest firmą, a zarazem społecznością, która wierzy w inspirującą moc książek – całą swoją energię skupia wokół ich tworzenia, czytania i sprzedawania. Twórcy firmy wyszli z założenia, że trzymanie w ręku książki ze swoim nazwiskiem na okładce wywołuje niesamowite wrażenie – każdy powinien mieć szansę, by doświadczyć uczucia, które jest chlebem powszednim dla informatyków, projektantów czy wydawców. Chodziło o znalezienie sposobu, by uprościć proces przygotowania i wydania książki, tak by każdy, kto pisze blog, gotuje, fotografuje, układa wiersze itd. mógł w takiej właśnie formie udostępniać efekty swojej pracy. W 2007 roku Blurb wyprodukowała prawie 90 000 unikalnych tytułów. Dla porównania: Simon & Schuster wydaje rocznie 1800 książek, zaś Random House w 2006 opublikował 9000 pozycji. Platforma internetowa znajduje zdecydowanie większą liczbę odbiorców, wśród których może propagować czytelnictwo.
15 kwietnia br. platforma Blurb została uhonorowana najbardziej prestiżową nagrodą przyznawaną w Internecie – The Webby Award w kategorii Best Services website 2008 (Strona internetowa świadcząca najlepsze usługi). Platforma była jedną z pięciu firm nominowanych w tej kategorii przez internautów z całego świata.
Stahlfolder Flexomailer
Złamywarka Stahlfolder Flexomailer firmy Heidelberg jest przeznaczona do wytwarzania mailingów zgodnie z indywidualnymi potrzebami odbiorców. Jest to możliwe dzięki jej modułowej budowie.
Podczas, gdy nakłady na klasyczną reklamę są coraz mniejsze, te przeznaczane na marketing bezpośredni wciąż rosną. Mailingi są i pozostaną najbardziej popularnym instrumentem reklamowym w tym segmencie ze względu na ich uniwersalność. Zawierają koperty z nadrukami, perforowane karty pocztowe, ulotki reklamowe z „zamknięciem”, bezpłatne próbki produktów i wiele innych elementów.
Mailingi są atrakcyjne nie tylko dla reklamodawców, którzy chcą bezpośrednio promować swoje produkty i usługi wśród klientów z określonego sektora. Także dla zakładów poligraficznych oraz introligatorni opłacalne jest wejście w ten atrakcyjny i przyszłościowy segment rynku. „Produkcja mailingów umożliwia osiąganie znacznie wyższych zysków niż w przypadku zwykłego falcowania – mówi Martin Terlau, menedżer ds. produktów z działu urządzeń mailingowych w firmie Heidelberg. – Niektóre zlecenia są powtarzalne, dzięki czemu można łatwiej zaplanować ich realizację”. Kolejną zaletą wykonywania tego rodzaju usług jest to, że drukarnie oferując szerszy asortyment produktów mogą dotrzeć do nowej grupy klientów.
Mailing to nic innego jak uszlachetniona forma złamywanego produktu. Stahlfolder Flexomailer jest więc oparty na sprawdzonej technologii zastosowanej w złamywarce kasetowej Stahlfolder TH. Funkcjonalność tej maszyny można rozszerzać za pomocą dodatkowych, elastycznie wykorzystywanych agregatów, tworząc profesjonalne rozwiązanie do produkcji mailingów. Dzięki modułowej konstrukcji systemu Stahlfolder Flexomailer, można łączyć w linii najróżniejsze procesy produkcyjne, poczynając od cięcia, przegniatania, perforowania poprzez funkcje typowe dla produkcji mailingu, takie jak personalizacja i etykietowanie, aż do klejenia na zimno i na gorąco oraz wklejania kart lub próbek produktów.
Dzięki modułowej konstrukcji maszyny firma może dostosować Stahlfolder Flexomailer do swoich aktualnych potrzeb produkcyjnych, ale też używać jej jako „normalnej” złamywarki.
Często wybieranym agregatem jest stacja wielokasetowa. W połączeniu z przedskładkowymi wałami nożowymi lub podwójnymi poskładkowymi wałami nożowymi można w niej rozcinać arkusze, odcinać boczne krawędzie, robić wycinkę równie precyzyjnie jak bigować lub perforować. Dwie pary poskładkowych wałów nożowych zapewniają doskonałe prowadzenie arkusza i bardzo dokładne cięcie w przypadku małych produktów. Użycie głowicy do perforacji pojedynczych odcinków (EAP) w stacji wielokasetowej umożliwia cięcie i perforowanie taktowe.
Posiadając Stahlfolder Flexomailer firmy są doskonale przygotowane do wykonywania również skomplikowanych zleceń. Jest to możliwe dzięki stołowi malingowemu UFS z podciśnieniem, pozwalającym na integrację różnych operacji charakterystycznych dla mailingu. „Można stosować tu systemy inkjetowe i wykonywać za ich pomocą personalizację w różnej formie, takiej jak adresowanie, numerowanie lub nanoszenie kodów kreskowych” – mówi Terlau. Dużą wydajność uzyskuje się dzięki temu, że arkusz w trakcie przejścia jest przyssany na całej powierzchni. To powoduje, że cała powierzchnia stołu może być wykorzystana do potrzebnych operacji obróbki. Produkujący mailingi mogą też aplikować dowolne odklejane produkty, takie jak książeczki lub karty z papieru, tektury lub tworzywa sztucznego albo próbki towarów. Urządzenie do wklejania, tzw. cardtipper, można dowolnie ustawić w każdym miejscu na stole mailingowym. Aplikowany produkt przyklejany jest gorącym klejem żelkowym podawanym z dyszy. Ten rodzaj kleju pozwala na zdjęcie nienaruszonej próbki w dowolnym czasie. „Klientom, którzy chcą wykonywać perforacje do odrywania lub perforacje rogów, sztancować pod spiralę lub pod segregator, rozcinać, wycinać registry lub obcinać z trzech stron, oferujemy sztancę do pracy w linii – wyjaśnia Terlau. – Sztanca umożliwia obróbkę pojedynczych arkuszy lub składek”.
Odbyła się konferencja: Etykiety samoprzylepne - najnowsze technologie
W dniu 17 września 2008 r. podczas Międzynarodowego Salonu Techniki Pakowania i Logistyki Taropak, odbyła się kolejna konferencja „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, zorganizowana przez wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o., wydawcę czasopism „Świat DRUKU” i „Pro-KREACJA”, i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Na konferencji, która zgromadziła około 90 osób, przede wszystkim przedstawicieli drukarń produkujących etykiety samoprzylepne i ich klientów, referaty wygłosili specjaliści z firm dostarczających urządzenia, technologie i materiały pomocne przy produkcji etykiet samoprzylepnych.
Przemysław Różycki z firmy UPM Raflatac Polska przedstawił podłoża etykietowe dla wymagających aplikacji. Farby UV o niskim stopniu migracji zaprezentował Nicholas Birch z firmy Sun Chemical – jego wystąpienie tłumaczył dyrektor generalny Sun Chemical sp. z o.o. Jarosław Łukomski. Najnowsze rozwiązania w zakresie produkcji etykiet samoprzylepnych na maszynach firmy Gallus omówił Andrzej Turski, przedstawiciel Heidelberg Polska.
Piotr Włodarczyk, reprezentujący firmę tesa tape, wygłosił prezentację „tesa X-Soft – w stronę druku przejść tonalnych”. Na temat przyszłości mokrego offsetu jako technologii druku etykiet samoprzylepnych wypowiadał się Krzysztof Bagatela z firmy Avargraf sp. z o.o. (dystrybutora firmy Edelmann Graphics). Natomiast druk fleksograficzny etykiet w technologii UV przedstawił Marcin Marchewka z firmy Michael Huber Polska, zaś druk etykiet w technologii cyfrowej HP Indigo – Andrzej Suchodolski z firmy Hewlett-Packard Polska (dystrybutorem maszyn HP Indigo jest Digiprint sp. z o.o.). Maszyny do cięcia i konfekcjonowania etykiet samoprzylepnych przedstawił Maciej Skowroński z firmy Jurmet.
Dokładniejsza relacja z konferencji ukaże się w tegorocznym listopadowym wydaniu „Świata DRUKU”.

Organizatorzy dziękują wszystkim firmom, które wzięły udział w konferencji, za miłą współpracę i przygotowanie interesujących wystąpień, a jej uczestnikom za przybycie i wysłuchanie referatów.
Łódzkie Forum Poligrafii
Fundacja Rozwoju Kadr Poligraficznych wraz z Instytutem Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej zaprasza wydawnictwa i drukarnie na Łódzkie Forum Poligrafii. Tematem przewodnim forum będzie „Synergia między drukiem offsetowym a drukiem cyfrowym”. Forum odbędzie się 1 października br. w godzinach od 10.00 do 16.00 w budynku Instytutu Papiernictwa i Poligrafii w Łodzi przy ul. Wólczańskiej 223.
Tematy seminariów:
- Nowoczesny model wydawniczy szansą dla druku dziełowego
- Offsetowa arkuszowa maszyna drukująca Heidelberg Speedmaster SM 52 z rewolucyjnym zespołem farbowym Anicolor
- Procesy introligatorskie w drukarni cyfrowej

Opłatę za uczestnictwo w forum, w wysokości 50 zł od osoby, należy przelać do 26 września na konto: Fundacja Rozwoju Kadr Poligraficznych z siedzibą w Łodzi,
nr konta: Bank PKO SA I O/Łódź 75 1240 3015 1111 0000 3412 4293
W tytule należy wpisać: „Forum Poligrafii” i podać nazwę firmy. Jednocześnie organizator prosi o przesłanie danych do wystawienia faktury VAT oraz przesłanie imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego osoby uczestniczącej na adres: rejestracja@forumpoligrafii.pl W ramach opłaty – udział w seminarium, materiały seminaryjne, zwiedzanie Muzeum Papieru i Druku oraz lunch.
Osoba do kontaktu z ramienia Fundacji Rozwoju Kadr Poligraficznych: Irena Kudajczyk, tel. (042) 631 38 03


Polska Izba Druku organizuje Konferencję Poligraficzną 2008
Dnia 7 października w warszawskim hotelu Sobieski odbędzie się kolejna Konferencja Poligraficzna organizowana przez Polską Izbę Druku. Tym razem jej tematyka będzie związana z technologią druku cyfrowego. Konferencję licznie wsparły firmy działające na polskim rynku poligraficznym oraz media branżowe.
„Druk cyfrowy i okolice – nowe technologie, rozwiązania i możliwości” to tytuł Konferencji, którą Polska Izba Druku organizuje tym razem w Warszawie (wcześniejsze jej edycje odbywały się w Poznaniu, przy okazji targów Poligrafia bądź Taropak). Podczas całodziennego spotkania wygłoszone zostaną referaty przygotowane przez partnerów merytorycznych Konferencji, wśród których znalazły się firmy: Agfa Graphics sp. z o.o., Duplo Polska, Heidelberg Polska, Kodak Polska, Konica Minolta Solutions Polska, Papyrus sp. z o.o. i Xerox Polska.
Konferencję rozpocznie referat wprowadzający Germana Sacristana, bazujący na doświadczeniach prelegenta w zakresie wspierania firm poligraficznych w dziedzinie planowania rozwoju i wdrażania usług druku cyfrowego. Treścią jego wystąpieniu będą m.in. elementy strategii rozwoju firm poligraficznych z wykorzystaniem technologii cyfrowych oraz zmiany mające skutkować wyższą zyskownością biznesu opartego na druku cyfrowym. Następnie Patryk Sienkiewicz i Jan Brzozowski przedstawią podłoża najczęściej wykorzystywane w urządzeniach do druku cyfrowego. Jako kolejny wystąpi Maciej Baur z referatem „Zastosowanie najnowszych osiągnięć technologii druku cyfrowego w przemyśle opakowaniowym”. Mariusz Czepczyński zaprezentuje bezstrefowy zespół farbowy jako rozwiązanie dla produkcji akcydensowej i dziełowej w drukarniach tradycyjnych i cyfrowych; prelegent posłuży się też przykładami z życia.
Po przerwie na lunch głos zabierze Rainer Kuessel przedstawiając najnowsze rozwiązania wysoko wydajnych głowic i systemów inkjetowych wykorzystywanych przy personalizacji druków. Z kolei technologie cyfrowe w drukowaniu zabezpieczeń zaprezentuje Jolanta Trzcińska. Optymalizacja procesów wykończeniowych w druku cyfrowym będzie tematem referatu Tomasza Gajkowskiego. Na zakończenie wystąpi Adam Bieniewski prezentując referat „Cykl życia produktu poligraficznego – synergia druku tradycyjnego i cyfrowego”.
„Mamy nadzieję, że bogaty program merytoryczny naszej tegorocznej konferencji spotka się z zainteresowaniem wielu osób, zwłaszcza tych działających na rynku druku cyfrowego – mówi Wioletta Góral z biura Polskiej Izby Druku. – Tym bardziej, że nasze konferencje są też znakomitą okazją do spotkania wielu osób z branży, reprezentujących dostawców, firmy usługowe czy media branżowe”.
Rejestracja uczestników rozpoczyna się o godz. 9.30, obrady – o 10.00. Koszt uczestnictwa w Konferencji wynosi 350 zł od osoby (250 zł dla członków Polskiej Izby Druku), termin przyjmowania zgłoszeń mija 30 września.
Sponsorami tegorocznej Konferencji Poligraficznej są firmy: Agfa Graphics sp. z o.o., Duplo Polska, Heidelberg Polska, Kodak Polska, Michael Huber Polska, Międzynarodowe Targi Poznańskie, SG Equipment Leasing Polska i Xerox Polska.
„Świat DRUKU” jest wśród patronów medialnych konferencji.

Ranking Drukarń Dziełowych 2007/2008 - drugi etap
Miesięcznik „Wydawca”, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek i Oddział Warszawski Sekcji Poligrafów SIMP ogłaszają drugi etap Rankingu Drukarń Dziełowych 2007/2008. Celem tych działań jest ocena stanu i perspektyw krajowej branży poligraficznej, jej promocja wśród wydawców oraz wyłonienie czołówki polskich drukarń.
Patronat medialny nad rankingiem sprawują „Świat DRUKU” i portal www.drukarnie.com.pl

Do drugiego etapu zostały zakwalifikowane firmy:
- ABEDIK (Poznań)
- „Bernardinum”, Drukarnia Wyd. Diecezji Pelplińskiej
- Białostockie Zakłady Graficzne SA
- „Colonel” Zakład Graficzny (Kraków)
- Drukarnia Naukowo-Techniczna oddział PAP SA (Warszawa)
- Drukarnia LCL SA (Łódź)
- Drukarnia Narodowa SA
- Drukarnia Wydawnicza im. W. L. Anczyca (Kraków)
- Drukarnia Wydawnictw Naukowych (Łódź)
- Druk-Intro SA (Inowrocław)
- Łódzka Drukarnia Dziełowa SA
- Łódzkie Zakłady Graficzne SA
- Olsztyńskie Zakłady Graficzne SA
- Opolgraf SA (Opole)
- Pabianickie Zakłady Graficzne SA
- „Pozkal” Zakład Poligraficzno-Wydawniczy (Inowrocław)
- Poznańskie Zakłady Graficzne SA (Poznań)
- Rzeszowskie Zakłady Graficzne SA
- „Tolek” Drukarnia im. Karola Miarki (Mikołów)
- WDG Drukarnia w Gdyni
- Wojskowa Drukarnia w Łodzi
- Wrocławska Drukarnia Naukowa PAN
- „Zapolex” Toruńskie Zakłady Graficzne.

Wyniki rankingu i wyboru Drukarni Roku podane zostaną w specjalnej wkładce miesięcznika „Wydawca” kolportowanej podczas Targów Książki w Krakowie, zamieszczone zostaną również na stronach internetowych pisma i patronów medialnych. Wręczenie dyplomów odbędzie się pierwszego dnia targów, 23 października 2008 roku.

InfoSource: Konica Minolta przoduje w segmencie druku kolorowego
Dane dotyczące sprzedaży w branży opublikowane przez niezależną firmę analityczną InfoSource wskazują, że w pierwszej połowie 2008 roku firma Konica Minolta wzmocniła swoją pozycję w segmencie urządzeń wielofunkcyjnych do druku kolorowego (MFP). Obecnie firma zajmuje pierwsze miejsce zarówno w Europie Zachodniej, jak i Wschodniej.
Z analizy przeprowadzonej przez firmę InfoSource wynika, że Konica Minolta ma takie same znakomite notowania na całym europejskim rynku druku kolorowego, jakie osiąga w Niemczech i we Francji. Pozostając liderem rynku niemieckiego, firma zwiększyła sprzedaż we Francji i wysunęła się tam na prowadzenie. Także w Skandynawii urządzenia do druku kolorowego firmy Konica Minolta zajmują wysokie miejsca w statystykach sprzedaży. Wyniki uzyskane w ubiegłym roku uplasowały firmę na drugim miejscu na rynku norweskim i na trzecim w Danii. W tym roku w obu tych krajach systemy drukujące firmy Konica Minolta znalazły się na pierwszym miejscu. W Szwecji firma Konica Minolta awansowała z pozycji czwartej na pierwszą.
W 4. segmencie urządzeń do druku kolorowego (urządzenia drukujące z prędkością 30–49 str./min) system Konica Minolta bizhub C353 uzyskał w całej Europie najlepsze wyniki w zakresie sprzedaży. Firma jest liderem także w 3. segmencie urządzeń do druku kolorowego (20–29 str./min) – system bizhub C253 znalazł się na pierwszym, a bizhub C203 na trzecim miejscu w tym samym rankingu sprzedaży. Z kolei w segmencie 1. (0–9 str./min) prawie trzydzieści procent rynku przypadło urządzeniu bizhub C10, co w pierwszej połowie 2008 r. dało mu drugą pozycję.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tych wyników – powiedział Olaf Lorenz, General Manager International Marketing Division Konica Minolta Business Solutions Europe. – Opublikowane przez InfoSource zestawienia wyraźnie plasują nas na pozycji lidera europejskiego rynku w segmencie kolorowego druku i kopiowania. Stanowią również dowód naszego nieustannego zaangażowania i dokonywania inwestycji w rozwój nowych technologii, wpływających na coraz lepszą jakość druku kolorowego oraz wyznaczanie nowych standardów w tej branży”.
InfoSource S.A. to firma analityczna z siedzibą w Szwajcarii, specjalizująca się w niezależnych badaniach rynku (obecnie prowadzi je w 32 krajach). Została założona w 1985 r. z myślą o dostarczaniu dokładnych, rzetelnych informacji, uzyskiwanych przy wykorzystaniu zastrzeżonych metod. Opracowuje szczegółowe dane rynkowe dla branży urządzeń biurowych i telekomunikacji. Więcej informacji: www.infosource.ch


Nowe maszyny Heidelberga w nowej siedzibie drukarni Millenium w Dębicy
Od maja br. drukarnia Millenium w Dębicy funkcjonuje już w nowym, nowoczesnym budynku, który został wybudowany w niespełna rok. W nowej siedzibie firmy trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe, ale w halach o powierzchni łącznej blisko 1000 m2 trwa już normalna produkcja.
Ostatnich kilka miesięcy to był bardzo pracowity okres dla dębickiej drukarni, w której stanęła nowa pięciokolorowa arkuszowa maszyna offsetowa Heidelberg Speedmaster CD 74-5+LX-C z wydłużonym wykładaniem oraz zespołem do lakierowania, w pełni zautomatyzowany system naświetlania płyt drukowych CtP oparty na urządzeniu Heidelberg Suprasetter S74, złamywarka Heidelberg Stahlfolder KH 56/4 oraz odwracarka stosu Polar PW-1 do zakupionej wcześniej linii Polara.
Nowa maszyna drukująca Speedmaster CD 74-5+LX-C pozwala na zadrukowywanie arkusza o maksymalnym formacie 740×530 mm, grubości od 0,03 do 0,8 mm, i maksymalnej szybkości drukowania 15 000 arkuszy na godzinę. Maszyna standardowo wyposażona jest w stanowisko dyspozytorskie do szybkiej, łatwej i niezawodnej obsługi maszyny Prinect CP2000 Center pozwalające m.in. na zdalne sterowanie registrami obwodowym, bocznym i skośnym, jak też strefami farbowymi i duktorem farbowym i wodnym, wstępne ustawianie wszystkich ważnych funkcji maszyny, automatyczny przebieg programów, np. procesu mycia lub odfarbiania, pomoc online, przygotowanie zlecenia do wstępnego ustawienia pracy, interfejs do podłączenia maszyny do zdalnego serwisu Remote Service. Nowy Speedmaster w sposób istotny zwiększył konkurencyjność drukarni, gwarantując najwyższą jakość zadrukowywanych arkuszy i niezawodną pracę przy dużej wydajności.
Dział przygotowalni opiera się na nowoczesnym urządzeniu CtP Suprasetter S74 wyposażonym w automatyczny podajnik płyt SCL, wywoływarkę Glunz & Jensen Raptor 85 oraz stacker PST 26. System może pracować z maksymalną wydajnością 19 płyt na godzinę. Przygotowalnia wyposażona jest w komputery PC oraz Macintosh i najnowocześniejsze programy pozwalające na wykonywanie własnych prac od etapu projektu wstępnego lub realizację prac przekazanych przez zleceniodawców.
Dział introligatorni ma w chwili obecnej już dwie złamywarki Heidelberg Stahlfolder KH 56 – jedną z sześcioma kasetami złamującymi, kasetą okienkową i urządzeniem do klejenia (model KH 56/6), drugą – wspomnianą już nową złamywarkę z czterema kasetami złamującymi (model KH 56/4). Złamywarki pozwalają na realizację szerokiego spektrum akcydensów reklamowych, m.in. ulotek i broszur klejonych w grzbiecie.
Nowo zakupiona odwracarka stosu Polar PW-1 pozwala na szybkie i niezawodne odwracanie zadrukowanych stosów papieru m.in. przy przygotowaniu do zadrukowywania drugiej strony arkuszy, jak i podawania zadrukowanych arkuszy do linii złamujących. To w sposób istotny usprawnia przebieg procesów technologicznych w drukarni.
Właścicielami drukarni Millenium są dwaj bracia: Mateusz i Rafał Kasperkowie. Drukarnia Millenium powstała w 1999 roku. Niewielki kapitał własny, dużo własnej pracy oraz pozyskane środki finansowe pozwoliły na wynajęcie lokalu w industrialnym regionie Dębicy i uruchomienie offsetowej maszyny dwukolorowej oraz podstawowych maszyn introligatorskich. Całość uzupełniło studio graficzne. W kolejnych latach drukarnia poszerzyła swój park maszynowy o dwukolorową i czterokolorową maszynę drukującą, naświetlarkę, krajarkę oraz linię zszywającą. Związane to było z rosnącą liczbą zleceń oraz konsekwentną strategią rozszerzania portfolio usług.
Kolejnym etapem był podjęcie decyzji o zakupie działki i budowie zupełnie nowego, nowoczesnego kompleksu drukarni, w której stanęłyby nowe maszyny. Udało się to zrealizować w stosunkowo krótkim czasie. Nowy obiekt posiada pomieszczenia produkcyjne, studio graficzne oraz administrację. W planach jest ewentualna dalsza rozbudowa hal produkcyjnych, w której mogłyby stanąć kolejne maszyny – drukująca oraz linia do oprawy klejonej – jak również wydzielone pomieszczenia na produkcję finalną oraz magazyn papieru. Drukarnia Millenium koncentruje się na wysokiej jakości druku akcydensowym, produkuje m.in. ulotki, broszury, raporty roczne, foldery reklamowe, które mogą być zaoferowane klientom z różnych branż. Obecnie są to m.in. firmy z sektora produkcji parafarmaceutyków, suplementów diety, dystrybutorzy części samochodowych, zakłady mięsne.
„Nasi klienci zaliczają się do grona najlepszych w swoich branżach i chcemy, aby tak pozostało – mówi Mateusz Kasperek. – Elementem naszej strategii jest oferowanie najwyższej jakości materiałów promocyjnych dla bardzo wymagających klientów. Aby można było to zrealizować, musimy być niezawodni i dostarczać produkty o najwyższych standardach w konkurencyjnych cenach, zgodnie z zamówieniami i w umówionych terminach, które są coraz krótsze. To wymaga stałego unowocześniania parku maszynowego”.
Drukarnia Millenium to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w regionie południowo-wschodniej Polski, która ma bardzo duże szanse na to, aby za kilka lat mieć liczącą się pozycję na rynku. Cele są bardzo ambitne, ale młodzi i ambitni menedżerowie drukarni wiedzą, czego chcą i jak to zrobić. Mateusz Kasperek jest zdecydowany w sposób konsekwentny rozwijać zakład i poszerzać grono zadowolonych klientów, tak aby osiągnąć założone cele na kilka najbliższych lat: „Chciałbym aby Millenium kojarzyła się dla wszystkich z najwyższą jakością i była odbierana jako marka uznana na rynku, nie tylko w południowej Polsce, ale na terenie całego kraju, a być może poza nim”.
„Jesteśmy pewni, że nowe maszyny oraz nowoczesne pomieszczenia produkcyjne umożliwią nam udaną realizację długofalowej strategii rozwoju naszej firmy, ponieważ robimy to, co kochamy” – dodaje Rafał Kasperek.
Oprogramowanie firmy Xerox do trójwymiarowej wizualizacji gotowych wydruków po impozycji
Przygotowanie obszernych broszur i złożonych ulotek może być procesem drogim i czasochłonnym. Naukowcy firmy Xerox stworzyli software wykorzystujący grafikę 3D, dzięki któremu na monitorze komputera można zobaczyć finalny produkt jeszcze przed jego wydrukowaniem.
Nowa technologia została przygotowana z myślą o uproszczeniu najbardziej kosztownego etapu procesu druku – przygotowania i akceptacji. InfoTrends podaje, że ten właśnie proces kosztuje średnio sześć dolarów na każdego dolara wydanego na sam druk. Dzięki oprogramowaniu do wizualizacji trójwymiarowej użytkownicy będą mogli obejrzeć, jak będzie wyglądał wydruk ze wszystkimi szczegółami – fakturą papieru, nabłyszczaniem, zagięciami, zszywaniem – wszystko to zanim farba, toner, bądź atrament zostanie naniesiony na papier.
„Trójwymiarowa wizualizacja zapobiega kosztownym błędom i poprawkom – mówi Rob Rolleston, Research Manager Xerox Research Center Webster. – Możliwość obejrzenia skończonej pracy jeszcze przed jej wydrukowaniem wyeliminuje wiele potencjalnych błędów jeśli chodzi o ułożenie elementów na stronie, punkty cięcia itd. W rezultacie już pierwszy, próbny wydruk będzie dokładnie taki, jakiego oczekuje klient”.
Zespół naukowców z ośrodków badawczych firmy Xerox w Nowym Jorku i Kalifornii chciał stworzyć narzędzie, które dostarczy klientowi informacji, jakie możliwości mają, gdy idą do drukarni albo zlecają prace przez internet. Trójwymiarową wizualizację dokumentów można opisać jako wirtualny przewodnik po każdym zleconym zadaniu. Klienci obserwują, jak program przegląda kolorową książeczkę albo otwiera lub zagina ich kartę pocztową pokazując, jak będzie wyglądał gotowy wydruk. Rob Rolleston mówi: „Oprogramowanie pozwala użytkownikom produkować nowe i ciekawe dokumenty bez znajomości szczegółów procesu druku i poligraficznego żargonu”.
Technologia jest ciągle dopracowywana. „Wciąż pracujemy nad ostateczną wersją oprogramowania. Podobnie jak w przypadku innych projektów w prace planujemy zaangażować klientów, aby weryfikowali nasze pomysły i określali najbardziej wartościowe dla nich możliwości oprogramowania” – powiedział Rolleston.
Xerox Corporation jest jednym z największych na świecie przedsiębiorstw dostarczających usługi z dziedziny zarządzania dokumentami. Firma posiada obecnie najbogatsze portfolio kolorowych i czarno-białych urządzeń do druku. Oferuje również oprogramowanie, materiały eksploatacyjne, serwis, a także usługi outsourcingowe. Produkty, usługi i rozwiązania firmy Xerox pomagają firmom i użytkownikom indywidualnym zarządzać informacjami. W zeszłym roku firma została odznaczona National Medal of Technology, najwyższym amerykańskim wyróżnieniem w zakresie technologii. Więcej informacji na stronie: http://www.xerox.com/innovation.

Jesienna promocja papierów ozdobnych w firmie Antalis Poland
W ramach trwającej od 1 września do 28 listopada br. jesiennej promocji papierów ozdobnych każdego dnia uhonorowanych zostanie dziewięciu pierwszych nabywców papierów lub kopert ozdobnych z kolekcji Conqueror, Curious Collection, Rives, Opale lub Keaykolour. Nagrodę stanowi zestaw smakowitości znad Sekwany „Francuskie specjały”. Warunkiem jest wartość zakupu – co najmniej 1000 zł netto.
Upominki czekają także na sześciu klientów, którzy każdego dnia jako pierwsi dokonają zakupu włoskich papierów lub kopert ozdobnych (z serii Dali, Chagall, Stardream, Malmero, Modigliani, Ivo, Astroprint, Artelibris bądź Plike) za kwotę co najmniej 1500 zł netto. Miłośnicy designu z Półwyspu Apenińskiego otrzymają apetyczne zestawy o „Włoski podwieczorek”.
Promocja przeznaczona jest dla osób, które w firmach współpracujących z Antalis Poland są odpowiedzialne za składanie zamówień na papier. Element każdej nagrody stanowi 10-procentowy zryczałtowany podatek od nagród, którego zapłatę przejmuje na siebie organizator promocji. Z promocji wyłączone są zamówienia wynikające z wygranych przez Antalis Poland przetargów. Na przyznanie nagród będzie miał wpływ stan zobowiązań klienta wobec firmy Antalis Poland sp. z o.o.

Nowe drukarki HP
Firma HP Polska wprowadziła na rynek nowe drukarki, które pozwalają użytkownikom przenieść na papier najbardziej kreatywne pomysły i drukować wspaniałe zdjęcia oraz atrakcyjne dokumenty profesjonalnej jakości.
Do najważniejszych nowości HP należą:
- dwie eleganckie, kompaktowe, przenośne drukarki fotograficzne: jedna wyposażona w ponad 300 funkcji ułatwiających kreatywność oraz w największy ekran dotykowy wśród wszystkich dostępnych na rynku przenośnych drukarek fotograficznych; druga, z regulowanym wyświetlaczem, która może drukować zdjęcia o wymiarach do 13×18 cm, czego, jak podaje producent, nie potrafi żadna inna drukarka w takiej cenie
- nowy, pięcioatramentowy system drukujący, który zapewnia jakość druku dotychczas oferowaną tylko przez sześcioatramentowe systemy HP; nowa technologia druku pozwala użytkownikom ograniczyć koszty dzięki mniejszej liczbie wkładów atramentowych
- drukarka domowa umożliwiająca ekonomiczne drukowanie treści z Internetu, wyposażona w pięcioatramentowy system drukujący, który zapewnia lepszą jakość i trwałość obrazu; wszechstronna, wygodna w obsłudze i oszczędna dzięki indywidualnym wkładom atramentowym.

HP oferuje nowe narzędzia do personalizacji wydruków w podróży. Kompaktowa drukarka fotograficzna HP Photosmart A630 ma ekran dotykowy o przekątnej 4,8 cala – największy, według słów producenta, wśród wszystkich przenośnych drukarek fotograficznych – i oferuje ponad 300 sposobów edycji, retuszowania i modyfikowania zdjęć o wymiarach do 13×18 cm – z użyciem lub bez użycia komputera.
Kompaktowa drukarka fotograficzna HP Photosmart A530 drukuje w dowolnym miejscu zdjęcia laboratoryjnej jakości, odporne na rozmazywanie i blaknięcie, o wymiarach do 13×18 cm. Użytkownicy mogą edytować i wzbogacać zdjęcia, na przykład przez dodawanie ramek i zabawnych elementów graficznych.
Te wszechstronne, energooszczędne drukarki mają wygodne, składane podajniki papieru, regulowane wyświetlacze i wbudowane uchwyty. Ponadto za pośrednictwem opcjonalnego adaptera HP Bluetooth użytkownicy mogą bezprzewodowo przesyłać zdjęcia z telefonu lub innego urządzenia z interfejsem Bluetooth.
Kompaktowe drukarki fotograficzne HP Photosmart A636 i A532 są w sprzedaży od sierpnia br.

Inne urządzenie to inteligentne rozwiązanie do codziennego drukowania, również z Internetu.
Drukarka HP Photosmart D5460 bez problemów drukuje piękne zdjęcia studyjnej jakości i dokumenty tekstowe w jakości druku laserowego. Jest wyposażona w nowy, pięcioatramentowy system drukujący i ma wiele udogodnień, takich jak kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,5 cala, gniazda na karty pamięci, automatycznie włączający się podajnik papieru fotograficznego. Umożliwia również drukowanie zdjęć i tekstu bezpośrednio na płytach CD i DVD (wymagane są specjalne nośniki CD/DVD umożliwiające naniesienie druku; nośniki te nie wchodzą w skład zestawu i są sprzedawane oddzielnie).
Photosmart D5460 oferuje także narzędzie HP Smart Web Printing, które umożliwia proste i przewidywalne drukowanie materiałów pochodzących z Internetu. Pozwala ono łączyć na jednym wydruku wiele stron internetowych, co oszczędza atrament i papier oraz zmniejsza szkodliwy wpływ drukowania na środowisko naturalne.
Zastosowana po raz pierwszy w drukarce HP Photosmart D5460 nowa, pięcioatramentowa technologia druku HP, pozwala klientom lepiej kontrolować koszty wkładów atramentowych, a przy tym zapewnia wysoką jakość druku. Dzięki temu można mieć piękne zdjęcia, a zwykłe dokumenty drukować szybko.
System drukujący zawiera jedną głowicę drukującą z technologią dual-drop-volume, która wytwarza krople o bardzo małej objętości umożliwiając drukowanie obrazów z najdrobniejszymi szczegółami i płynnymi przejściami tonalnymi.
Pięcioatramentowy system zawiera cztery wkłady HP 364 z atramentami barwnikowymi w kolorach błękitnym, purpurowym, żółtym i czarnym fotograficznym, co umożliwia drukowanie zdjęć kolorowych i czarno-białych studyjnej jakości. Piąty wkład zawiera czarny atrament pigmentowy, którym można drukować czarny tekst w jakości druku laserowego na zwykłym papierze i doskonałej jakości dokumenty na papierze ColorLok.
Dzięki pięciu indywidualnym wkładom atramentowym użytkownicy uzyskują właściwe połączenie atramentów do każdego projektu, od zdjęć po prezentacje. Nowe wkłady atramentowe HP 364 mogą być przez użytkowników wymieniane osobno.
Klienci, którzy chcieliby jeszcze rzadziej wymieniać wkłady i zmniejszyć koszty drukowania dużej ilości dokumentów, mogą wybrać wkłady atramentowe HP 364XL o dużej pojemności, które pozwalają wydrukować trzy razy więcej stron w czerni i dwa razy więcej stron w kolorze. Obniżają one o 40% koszty druku w kolorze w porównaniu ze standardowymi oryginalnymi wkładami atramentowymi HP (w porównaniu ze standardowymi czarnymi i kolorowymi wkładami HP 364; wkłady atramentowe o dużej pojemności nie wchodzą w skład zestawu, należy je zakupić oddzielnie).
Pakiet HP 364 Photo Value Pack oferuje klientom dodatkowe oszczędności. Zawiera w jednym opakowaniu 150 arkuszy papieru HP Advanced Photo o wymiarach 10×15 cm i cztery wkłady HP 364 napełnione atramentami HP Vivera w kolorach błękitnym, purpurowym, żółtym i czarnym fotograficznym. Pakiet HP 364 Photo Value Pack dostępny będzie w Polsce od października.

W trwałej głowicy drukującej modelu HP Photosmart D5460 z technologią dual-drop-volume znalazły nowe zastosowanie tworzywa uzyskane z recyklingu. Głowica drukująca zawiera 55% politereftalanu etylenu (RPET) z recyklingu, uzyskanego z oryginalnych wkładów atramentowych HP zebranych od klientów w ramach programu zwrotu i recyklingu HP Planet Partners oraz z innych odpadów, takich jak np. butelki po wodzie.
HP oferuje wygodny recykling wkładów HP 364 bez żadnych dodatkowych opłat, w ramach programu Planet Partners obejmującego materiały eksploatacyjne do drukarek atramentowych, dostępnego w 42 krajach i terytoriach na całym świecie. HP gwarantuje, że wszystkie wkłady atramentowe zebrane w ramach programu Planet Partners są w sposób odpowiedzialny utylizowane i nigdy nie trafiają na wysypiska.

Używając wkładów atramentowych HP 364 i papieru HP Advanced Photo klienci mogą drukować szybko wysychające odbitki odporne na działanie wody i rozmazywanie. Dzięki lepszym własnościom, takim jak głębsza czerń i żywsze kolory, papier HP Advanced Photo umożliwia drukowanie natychmiast wysychających zdjęć studyjnej jakości we wspaniałych kolorach.
Ten wytrzymały papier o średniej gramaturze daje wrażenie tradycyjnego zdjęcia. Jest dostępny w szerokim zakresie formatów: od 10×15 cm do 33×48,3 cm, z wykończeniem błyszczącym i półbłyszczącym. Papier HP Advanced Photo używany z nowymi atramentami pigmentowymi HP 364 zapewnia odporność na blaknięcie przez ponad 60 lat.
Uroczystości religijne środowiska poligraficzno-wydawniczego w Częstochowie
Polska Izba Druku przekazała nam list Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga skierowany do Grzegorza Bieleckiego, prezesa PID, dotyczący pielgrzymki środowiska poligraficzno-wydawniczego na Jasną Górę:

Szanowny Panie,
Pragnę poinformować, że w wyniku rozmów szefowej Kancelarii Bractwa Pani Jolanty Wyszyńskiej z Przeorem Klasztoru Jasnogórskiego Ojcem Stefanem uzgodnionym zostało, że nasze pierwsze spotkanie 05.10. 2008 r. przed świętym Obrazem Matki Boskiej Jasnogórskiej da początek tradycji dorocznych pielgrzymek środowiska poligraficzno-wydawniczego, które będą od tej pory organizowane rok rocznie w pierwszą niedzielę miesiąca października.
Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga wspierać będzie to przedsięwzięcie, bowiem pamiętając o jego głębokim indywidualnym wymiarze religijnym jest ono zdaniem Kapituły symbolem jednego z najistotniejszych fundamentów kultury i tożsamości narodowej od wieków głęboko związanym z chrześcijaństwem.
W związku z faktem, że beneficjentem przedsięwzięcia mają być szerokie rzesze osób wywodzących się ze środowiska „czarnej sztuki”, zwracam się z prośbą do wszystkich bez wyjątku organizacji działających w tym obszarze o współudział w realizacji projektu.
Celem naszym powinna być w przyszłości definicja grupy osób, które gotowe będą niezależnie kontynuować rozpoczętą pracę .
Łącząc wyrazy uznania, pozostaje z szacunkiem
Jacek Kuśmierczyk
Kanclerz Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga
*

Program uroczystości poświęcenia sztandaru PBKG na Jasnej Górze w dniu 5 października 2008 r.

godz. 12.00 Rozpoczęcie uroczystej Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej
godz. 13.00 Uroczystości w Sali Jana Pawła II
- wysłuchanie wystąpień zaproszonych gości
- intronizacja nowych członków Bractwa
- wysłuchanie koncertu pieśni religijnej
godz. 15.00 Zwiedzanie Sanktuarium na Jasnej Górze
godz. 17.00 Zakończenie uroczystości
Nowa seria zaawansowanych urządzeń wielofunkcyjnych Canona
Canon Europe wprowadził do swojej oferty linię urządzeń wielofunkcyjnych z serii iR 32xx: iR 3225/N, iR 3235/N oraz iR 3245/N. Nowe maszyny oferują druk czarno-biały oraz możliwość skanowania i dystrybuowania dokumentów w kolorze. Modele sprawdzą się jako wydajne systemy do druku i skanowania w grupach roboczych działających w małych i średnich przedsiębiorstwach oraz w korporacjach.
Modele z serii iR 32xx są gotowe do pracy w sieci, opcjonalnie mogą być wyposażone również w sterowniki druku sieciowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu grupy robocze mogą wykorzystywać jedno współdzielone urządzenie. Urządzenia są doskonałymi narzędziami dla klientów zainteresowanych pełnym przetwarzaniem dokumentów – mogą skutecznie skanować (wejście do systemu obiegu dokumentów) jak również drukować dokumenty (wyjście z systemu obiegu dokumentów). Oferują skanowanie w kolorze, pracę w sieci bezprzewodowej, dwa porty USB oraz druk z rozdzielczością 1200 dpi.
W nowym modelu zastosowano również zmodyfikowany panel obsługi, dzięki któremu korzystanie z urządzeń jest bardziej intuicyjne. Jego częścią jest duży ekran dotykowy TFT wyróżniający się wysoką jakością wyświetlanego obrazu.
„Modele z serii iR 32xx zastąpią popularną linię urządzeń iR 3045/N, iR 3035/N i iR 3025/N. Nowe maszyny wyposażone są w rozwiązania technologiczne poprawiające ich funkcjonalność oraz wydajność. Dzięki temu korzystające z nich firmy mogą osiągnąć większą produktywność pracy w biurze” – powiedział Paul Rowntree, dyrektor ds. marketingu Canon Europe.
Produkty z serii iR 32xx oferują funkcję i-send, która umożliwia rozsyłanie zeskanowanych dokumentów do wielu różnych miejsc, np. do skrzynek e- mail, serwerów FTP lub do faksów i- Fax. Rozwiązanie takie zapewnia lepszą organizację pracy i pozwala na redukcję kosztów materiałów eksploatacyjnych takich jak papier i tusz.
Rodzina urządzeń iR 32xx jest wyposażona w szereg rozwiązań gwarantujących bezpieczeństwo na wszystkich najważniejszych poziomach – samego urządzenia, dokumentów oraz sieci. Mechanizm kasowania danych z dysku twardego gwarantuje, że w urządzeniu nie pozostają poufne informacje. Dane, które znajdują się na dysku, są przechowywane w zakodowanej postaci. Nowe modele oferują również opcje szyfrowania i podpisywania dokumentów PDF oraz wykrywania nieuprawnionego połączenia sieciowego. W przypadku próby nieautoryzowanego dostępu połączenie zostaje natychmiast zamknięte.
Flexo Show w Bukareszcie
Biorąc pod uwagę fakt, iż rynek fleksograficzny w Rumunii bardzo szybko się rozwija, Romexpo i Euroexpo zdecydowały się na zorganizowanie drugiej edycji targów Flexo Show, która odbędzie się w pawilonie 18 na terenie Romexpo Exhibitional Centem w Bukareszcie w dniach 5–9 listopada br.
W tym samym czasie będzie odbywała się również druga edycja Międzynarodowej Expo- Konferencji. Poprzednia cieszyła się dużym zainteresowaniem, głównie ze względu na wysoki poziom merytoryczny – prelegentami byli reprezentanci przodujących w branży firm z całego świata. I tym razem udział w konferencji wezmą przedstawiciele firm: Alphasonics, Civest Romania, Carpatgraf, Du Pont, Dynon, Enviroxi Spania, Simex Group, Nordmeccanica, Windmoeller & Hoelscher, Harper, Mark Andy i innych.
Targi zgromadzą wielu profesjonalistów z branży poligraficznej – nie tylko firmy zaopatrzeniowe czy dystrybuujące urządzenia poligraficzne, ale również potencjalnych klientów, którzy poszukują dostawcy usług fleksograficznych.
Ceny rejestracji: 100 euro – udział indywidualny, 500 euro – udział zbiorowy (więcej niż cztery firmy). Ceny wynajmu stoiska: 80 euro/m² – 92 euro/m². Standardowa konstrukcja stoiska z Romexpo: 21 euro/m². Stanowisko poza halą bez konstrukcji stałej: 25 euro/m².
Konferencja na temat laminowania płynnego
W dniu 1 października br. w Centrum Expo XXI w Warszawie (ul. Prądzyńskiego 12/14) odbędzie się konferencja pt. „Prawidłowe projektowanie procesu laminowania płynnego – od nanotechnologii do trwałej aplikacji”, organizowana przez firmy Leadcom i Prim Jet Color. To pierwsza konferencja w Polsce poświęcona głębokiej analizie budowy laminatów i procesu laminowania. „Wnikniemy w nanocząstki, pokażemy rzeczywiste procesy fizyczne zachodzące na powierzchni wydruków, aby zrozumieć, jakie siły działają ma naszą aplikację w czasie” – piszą organizatorzy.
Na konferencję zostali zaproszeni wybitni specjaliści w tej dziedzinie: teoretycy i praktycy z Polski i zagranicy, ludzie nauki i wykonawcy zleceń z zakresu reklamy wielkoformatowej.
Celem konferencji jest udzielnie odpowiedzi na pozornie proste pytanie, które codziennie zadają sobie producenci reklamy wielkoformatowej: w jaki sposób prawidłowo zaprojektować proces zabezpieczania wydruków, aby zlecenie wykonane było najniższym kosztem przy jednoczesnym spełnieniu wszystkich wymagań jakościowych zleceniodawcy? Znalezienie „złotego środka” wymaga ogromnej wiedzy i doświadczenia. Organizatorzy zapraszają na spotkanie z ludźmi, którzy przekażą swoją wiedzę, ujawnią tajniki laboratoriów i warsztatu codziennej pracy.
„Świat DRUKU” jest wśród patronów medialnych imprezy.

Program konferencji:
10.00 – 10.30 Rejestracja gości
10.30 – 10.45 Otwarcie konferencji: Dariusz Świercz, Leadcom
10.45 – 11.45 Dlaczego w miarę upływu czasu wydruki tracą swoją jakość?
Wykład: dr Leszek Kułak, adiunkt na Wydz. Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej, dyrektor ds. badań i rozwoju Prim Jet Color
11.45 – 12.45 Jak prawidłowo zabezpieczyć aplikację przed utratą jakości? (aplikacje krótko i długoterminowe)
Wykład: Jolanta Airaut – dyrektor marketingu Prim Jet Color, Dariusz Świercz – dyrektor Leadcom
12.45 – 13.25 Przerwa na lunch
13.25 – 14.00 Co zrobić, aby zabezpieczyć grafikę przed blaknięciem na kilka lat?
Wykład: dr John Robinson, Business Manager Industrial Products Antaria (Australia)
14.00 – 14.30 Dlaczego jedne laminaty są mętne, a inne mają czystą, klarowną konsystencję?
Wykład: Piotr Wasilewski, Area Sales Manager Health & Personal Care Cornelius
14.30 – 15.00 Zalety i właściwości uszlachetniających dodatków do płynnych laminatów
Wykład: Bartłomiej Sztoler, Product Manager, Arnaud Polska sp. z o.o.
15.00 – 15.30 Koalescenty nowej generacji i ich wpływ na jakość płynnych laminatów
Wykład: Rafał Obarek, Marketing & Sales Manager Paints & Construction Chemicals IMCD Polska sp. z o.o.
15.30 – 16.00 Praktyczne aspekty laminacji. Wyzwania i problemy do rozwiązania
Wykład: Monika Makowiecka, dyrektor zarządzający Hesperus
16.00 – 16.15 Podsumowanie i zakończenie konferencji – Dariusz Świercz, Leadcom

Wszystkim słuchaczom konferencji przesłane zostaną certyfikaty jej ukończenia.
Organizator prosi o dokonanie rejestracji elektronicznej do 23 września 2008 na www.leadcom.pl
Opłata za konferencję: 120 zł netto od osoby
Liczba miejsc na konferencji ograniczona.
Kontakt:
Leadcom Wide Format Solutions
ul. Sokratesa 15/110
01-909 Warszawa
tel. 022 864 10 09, 516 172 720


Roadshow PrintManager.JDF
Firma Infosystems SA już po raz kolejny organizuje cykl ogólnopolskich konferencji Roadshow. W jego ramach promować będzie nowy, wielomodułowy system do zarządzania przedsiębiorstwem poligraficznym – PrintManager.JDF, oraz system WebToPrint, będący rewolucyjnym rozwiązaniem stanowiącym odpowiedź na coraz bardziej rosnące wymagania klientów drukarń. Pierwsza z cyklu imprez odbędzie się 17 września w Poznaniu podczas targów Taropak. Kolejne spotkania zaplanowano: na 16 października w Warszawie, 18 listopada we Wrocławiu, 10 grudnia w Gdańsku oraz 14 stycznia 2009 roku w Krakowie. Roadshow objęte zostało honorowym patronatem przez Polską Izbę Druku i Stowarzyszenie Poligrafów Pomorskich.
„Świat DRUKU” jest wśród patronów medialnych imprezy.

Cykl konferencji Roadshow firma Infosystems SA kieruje przede wszystkim do firm działających w sektorze szeroko pojętego przemysłu poligraficznego, które myślą o podniesieniu poziomu innowacyjności w zarządzaniu swoimi przedsiębiorstwami. W tym celu działająca od wielu lat na rynku firma Infosystems SA proponuje im dwa najnowsze rozwiązania, których zakup i wdrożenie mogą być współfinansowane w ramach uruchomionych ostatnio programów regionalnych dotacji unijnych na lata 2007–2013.
Pierwszym z nich jest zaprezentowany po raz pierwszy podczas tegorocznych targów drupa system PrintManager.JDF. Jego premiera spotkała się z ogromnym zainteresowaniem zwiedzających targi, a sam system znalazł już pierwszych nabywców. PrintManager.JDF jest zintegrowanym systemem informatycznym wspomagającym proces zarządzania przedsiębiorstwem poligraficznym od momentu nawiązania kontaktu z klientem, poprzez realizację zamówienia, po magazynowanie i logistykę gotowych wyrobów. Umożliwia opracowanie takiego planu wykonania zadań produkcyjnych, który gwarantuje optymalną i pełną realizację zapotrzebowania ze strony klientów w zakresie asortymentu, ilości i terminów.
Ten innowacyjny, wielomodułowy system posiada możliwość pracy wielojęzycznej – różne wersje językowe są dostępne w każdej chwili w ramach jednego scentralizowanego systemu ERP. PrintManager.JDF oferuje ponadto możliwość konfiguracji i personalizacji systemu pod konkretną grupę, a nawet pod pojedynczego użytkownika. Umożliwia również komunikację z urządzeniami parku maszynowego drukarni przy użyciu standardu wymiany danych JDF (Job Definition Format), co jest odpowiedzią na potrzeby firm, pragnących za pomocą jednego systemu kontrolować całe przedsiębiorstwo.

Kolejnym narzędziem proponowanym przez firmę Infosystems SA, które ma służyć podniesieniu innowacyjności przedsiębiorstw poligraficznych, jest WebToPrint. Ten drugi z promowanych podczas Roadshow systemów powstał z myślą o firmach, którym zależy na usprawnieniu i unowocześnieniu obsługi swoich klientów z wykorzystaniem najnowszych technologii informatycznych. Innowacyjny system WebToPrint pozwala zleceniodawcom zakładów poligraficznych na samodzielne wykonanie kalkulacji wybranego typu pracy, sprawdzenie i przesłanie plików graficznych, złożenie zamówienia oraz kontrolę jego realizacji, a to wszystko może być realizowane na ich własnym komputerze przy użyciu portalu internetowego. WebToPrint umożliwia im także kontrolę nad dostawami i stanami magazynowymi zlecanych produktów w magazynie drukarni. Dzięki temu, w zależności od zapotrzebowania, mogą oni odpowiednio wcześnie zareagować wywołując kolejną dostawę lub – jeśli zapasy są niewystarczające – złożyć zamówienie na dodatkową produkcję za pomocą portalu.

„Mamy nadzieję, że nasze konferencje zainteresują wszystkie firmy branży poligraficznej, które coraz częściej zastanawiają się nad możliwościami poprawy organizacji pracy w swoich przedsiębiorstwach – mówi Mariusz Sosnowski, prezes Infosystems SA. – Dwa innowacyjne rozwiązania, które będziemy promować podczas najbliższych konferencji z cyklu Roadshow, to systemy, które mogą to umożliwić zarówno średnim, jak i dużym firmom poligraficznym. Chcemy podczas tych spotkań nie tylko pokazać, w jaki sposób nasze rozwiązania porządkują przedsiębiorstwo, ale również wskazać najkorzystniejsze sposoby sfinansowania tego typu projektów z dotacji unijnych”.

Udział we wszystkich konferencjach, które odbywać się będą w całej Polsce, jest bezpłatny. Dodatkowo podczas każdej z imprez wśród uczestników zostaną wylosowane nagrody o łącznej wartości 45 tysięcy złotych.
Wszyscy zainteresowani mogą zarejestrować się na stronie internetowej pod adresem: www.roadshow.printmanager.pl

<< Poprzedni  11-20  21-30  31-40  41  42  43  44  45  46  47  | < 48 >  49  50  51-56  Następny >>


Nowa strona
Szanowni Internauci, zapraszamy na nową stronę Świata DRUKU : http://www.swiatdruku.eu/<br />
Zachęcamy także do subskrybowania naszego nowego newslettera:<br />
http://www.swiatdruku.eu/newsletter/register_subscription/1 Nowa odsłona naszej strony - zapraszamy: http://www.swiatdruku.eu/
Firmy KML Solutions i LeadCom zapraszają na warsztaty „Fakty i mity na temat atramentów. Jak dobrać odpowiedni atrament. Klasyfikacja, zastosowanie, trendy”, które odbędą się 20 stycznia 2011 w Centrum EXPO XXI w Warszawie. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym imprezy.<br />
W swoim komunikacie organizatorzy odpowiadają na pytanie, dlaczego warto wziąć udział w tych warsztatach: <br />
Podstawowym problemem jest nadmiar atramentów na naszym rynku, brak obiektywnej wiedzy o nich oraz brak kryteriów ich oceny. Użytkownicy bardzo często odczuwają chaos informacyjny. W tej tematyce nie ma się do czego odnieść, nie ma jakiegoś wzorca, nie ma jasno sprecyzowanych kryteriów oceny atramentów. Wiedza o tuszach jest szczątkowa, niepełna, nieuporządkowana, czasami zupełnie fałszywa. Terminologia określająca atramenty (np. eco, mild, miękki, twardy solwent) jest nowym użytkownikom często nieznana. Które atramenty są szkodliwe, a które nie, które niszczą głowice a które je „udrażniają”, które blakną po pół roku, a które są „wieczne” – nie ma gdzie o tym poczytać. Tuszów na rynku jest tak dużo, że użytkownicy nie wiedzą, co wybrać i dlaczego. Zasypywani są ofertami nowych atramentów, które mają rozwiązać wszystkie problemy. Ale obiektywnie: które są te najlepsze? I dlaczego? Użytkownik w większości przypadków nadal tego nie wie. <br />
Na warsztatach chcielibyśmy rzucić nieco światła na te problemy. Wybrnąć jakoś z gąszczu sprzecznych często informacji o tuszach, sformułować kryteria ich oceny, wprowadzić klasy porządkujące jakość tuszów, uporządkować ogólną wiedzę. Chcielibyśmy naszkicować jakiś scenariusz, w jaki sposób zabrać się za dobór atramentu do swojej maszyny. To niełatwe zadanie, mamy nadzieję, że temu podołamy.   <br />
<br />
PROGRAM WARSZTATÓW<br />
<br />
10.30 – 13.30 BLOK TEORETYCZNY – prezentacja/sesje pytań <br />
10.30 – 11.00 Moduł I<br />
Atrament – budowa, właściwości, podstawy chemiczne.<br />
Podział atramentów ze względu na: <br />
- zastosowanie<br />
- maszyny, głowice, rozpuszczalniki<br />
- jakość<br />
Panel poprowadzi: dr Leszek Kułak, Politechnika Gdańska/Prim Jet Color<br />
<br />
11.00 – 11.40 Moduł II<br />
Co to jest dobry atrament, czyli jak dobrać odpowiedni atrament do swojej maszyny?<br />
Cechy farb cyfrowych i potencjalne kryteria oceny: <br />
- jakość druku, kolorystyka<br />
- fizyczne właściwości farby: zapach, oddziaływanie na otoczenie i obsługę maszyn<br />
- fizyczne właściwości wydruków: odporność na ścieranie, światłoodporność, zdolność do utrwalania się na różnych podłożach<br />
- cechy eksploatacyjne wynikające ze współpracy farby z maszyną <br />
- cena farby a koszt druku <br />
Typowe problemy związane z atramentem.<br />
Zasady doboru farby do maszyny drukującej.<br />
Panel poprowadzi: Przemysław Kida, Profikolor<br />
11.40 – 12.00 Przerwa na kawę<br />
<br />
12.00 – 13.30 Moduł III<br />
Analiza polskiego rynku atramentów solwentowych:<br />
- eco<br />
- mild<br />
- hard solwent<br />
Próba usystematyzowania pojęć i wiedzy o atramentach solwentowych.<br />
Klasyfikacja atramentów ze względu na jakość oraz maszyny.<br />
Panel poprowadzą: Dariusz Świercz, Leadcom; Steve Knight, Sioen; Michael Moeller, Roland <br />
13.30 – 14.00 	Lunch <br />
<br />
14.00 – 16.00 BLOK PRAKTYCZNY<br />
14.00 – 15.30 Moduł I<br />
Czy jesteś pewien, że znasz możliwości swojego plotera?<br />
- Pokazanie różnic we właściwościach i jakości druku atramentów eco- i mildsolwentowych w zależności od prędkości druku (drukowanie na maszynach Roland XJ640, Asbru RS64)<br />
- Pokazanie różnic w jakości druku ploterów 4-(CMYK) i 6(CMYKLcLm)-kolorowych<br />
<br />
15.30 – 16.00 Konkurs na najciekawszą aplikację <br />
- prezentacja autorów i aplikacji<br />
- głosowanie<br />
- rozdanie nagród<br />
<br />
16.00 Zakończenie warsztatów<br />
<br />
Warunki uczestnictwa: <br />
    <br />
Rejestracji należy dokonać do dnia 10.01.2011.		<br />
Koszt uczestnictwa: 240 zł (wpłata do 31.12.2010), 280 zł (wpłata do 10.01.2011), (podane ceny są cenami brutto); Bank Millennium, Nr konta: 83 1160 2202 0000 0001 3270 3555, dopisek do przelewów: Warsztaty.<br />
Cena obejmuje: udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, lunch, przerwy kawowe.<br />
Dla klientów firm-organizatorów – zniżka w wysokości 25%.<br />
Miejsce imprezy: Centrum EXPO XXI, Warszawa ul. Prądzyńskiego 12/14, Sala B.<br />
Zgłoszenia: <br />
biuro@leadcom.pl,
<a href= mailto:agnieszka.swiercz@leadcom.pl?subject= target= {target} >agnieszka.swiercz@leadcom.pl</a><br />
tel./fax +48 22 8641009; 517560040<br />
Fakty i mity na temat atramentów - warsztaty
Firma Map Polska wprowadziła do swojej oferty Olin – nowy papier offsetowy klasy premium. Nadaje się on świetnie jako podłoże na zaproszenia, papier firmowy, foldery, katalogi wystaw i do wielu innych tego typu wydruków. Bardzo dobrze sprawdza się także w produkcji dziełowej. <br />
W ofercie Map papier Olin występuje w 15 gramaturach – od 40 g/m2 do 400 g/m2, pięciu odcieniach – od śnieżnej bieli do kości słoniowej, i z trzema rodzajami wykończenia powierzchni – od supergładkiego po szorstki. Linia obejmuje także papier makulaturowy i pasujące do niego koperty. Cała gama papierów Olin posiada certyfikat FSC. <br />
„Olin to nasza propozycja skierowana do tych, którzy poszukują wysokiej jakości podłoży drukowych, a nie lubią kompromisów. Olin to po prostu bardzo wysoka jakość za rozsądną cenę” – mówi Gabriela Hatłas, Product Manager Fine Papers w Map Polska. <br />
Olin dołączył do bogatej oferty papierów firmy Map stanowiąc łącznik pomiędzy grupą masowych podłoży a papierami ozdobnymi. Wśród znanych i cenionych marek papierów Map Polska są m.in. One, Ecco-Book, Claro czy też Dito. <br />
<br />
<br />
Olin - nowy papier offsetowy klasy premium
23 listopada firma Hubergroup poinformowała, że ze względu na znaczny wzrost cen surowców do produkcji farb, ich ceny zostaną podwyższone – farby do heatsetu i skalowe do coldsetu będą droższe o 35 centów/kg, czarne do coldsetu o 20 centów/kg, natomiast farby do druku arkuszowego od 30 do 50 centów/kg. <br />
Wprowadzenie podwyżek producent umotywował podwyżką cen materiałów o 35–45% (podwyżki cen podano w euro) w minionych 12 miesiącach. <br />
W komunikacie prasowym Hubergroup podkreśla, że będzie korzystać z każdej okazji, aby obniżać ceny – będzie dynamicznie reagować na zmieniającą się sytuację na światowych rynkach. <br />
*<br />
W komunikacie prasowym firma Flint Group zwróciła uwagę na to, że analitycy przewidują dalszy wzrost cen materiałów w 2011 roku. Producent nie wyklucza podwyższenia cen produktów znajdujących się w jego portfolio, zwłaszcza farb przeznaczonych do produkcji opakowań.<br />
*<br />
Z kolei firma Sun Chemical poinformowała o 25-procentowym wzroście cen na wszystkie swoje produkty wykorzystujące pigment Violet 23. Wzrost ten stał się nieunikniony, bowiem – jak podaje producent – koszty wytwarzania pigmentu wzrosły o 70% w ciągu ostatnich 12 miesięcy i nadal spodziewana jest tu tendencja wzrostowa.<br />
Problemy z podażą Violet 23 rozpoczęły się pod koniec 2009 roku, gdy w Chinach i Indiach zaczęła się zmniejszać dostępność karbazolu – podstawowej substancji, z której wytwarzany jest ten pigment. Karbazol wykorzystywany jest jedynie w branży produkującej barwniki, jednakże smoła węglowa, z której uzyskuje się karbazol, jest powszechnie stosowana również w innych branżach, co ogranicza jej dostępność. Niekorzystne efekty pogłębia także fakt, że branża produkująca barwniki ma niewielką kontrolę na kosztem i podażą tej substancji. <br />
Felipe Mellado, dyrektor ds. marketingu Sun Chemical, komentuje: „Brak podstawowych materiałów produkcyjnych jest zagadnieniem trapiącym całą branżę. Sun Chemical intensywnie pracuje, aby kompensować wpływ tej sytuacji na wzrost kosztów, ale obecnie wprowadzenie wzrostu cen na wszystkie produkty zawierające Violet 23 było nieuniknione. Ma to przełożenie na ceny większości farb drukowych oferowanych na rynku płynnych farb, a także na całe grupy produktów przeznaczonych do maszyn arkuszowych oraz farb UV. Robimy wszystko co w naszej mocy, pracując z czołowymi dostawcami pigmentu i staramy się tak zarządzać bieżącą sytuacją, by w jak najmniejszym stopniu wpłynęła ona na naszych klientów”. <br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
Wzrosną ceny farb
Jak co roku firma Heidelberg Polska zaprosiła do Print Media Academy w Heidelbergu wyróżniających się studentów z trzech uczelni: z Politechniki Warszawskiej, z Politechniki Łódzkiej i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wyjazd odbył się w dniach 24–25 listopada. Studenci pojechali pod opieką Juliusza Krzyżkowskiego (Zakład Technologii Poligraficznych na Wydziale Inżynierii Produkcji PW) i Krzysztofa Głowackiego (Instytut Papiernictwa i Poligrafii PŁ), towarzyszyli im Zbigniew Krugiełka i Jacek Szynkarek z firmy Heidelberg Polska. Ze strony Heidelberger Druckmaschinen AG opiekował się grupą Dieter Kurock.<br />
W programie wycieczki znalazły się: wykład i zwiedzanie Print Media Academy, prezentacja systemu Prinect, pokaz naświetlarek Suprasetter, prezentacja działania maszyn Speedmaster XL 75-5+L i XL-105-10-P w Print Media Center, pokaz linii do oprawy zeszytowej ST 450. Studenci gościli w fabryce w Wiesloch, obejrzeli centrum logistyczne i magazyn części, halę z linią do produkcji napędowych kół zębatych, halę produkcji systemów sterujących, halę, gdzie powstają maszyny Speedmaster SM 74 i XL 75 oraz hale produkcji maszyn pełnoformatowych.<br />
Zwiedzano także zamek w Heidelbergu i Jarmark Bożonarodzeniowy na Starówce.<br />
Studenci z wizytą w Print Media Academy
Creative Park to strona internetowa stworzona przez firmę Canon, będąca źródłem dobrej zabawy i nieograniczonych możliwości tworzenia przestrzennych form dekoracji świątecznych, kart okolicznościowych, albumów oraz wszelkiego rodzaju szablonów. Canon Creative Park daje możliwość twórczego spędzania wolnego czasu z dzieckiem i całą rodziną, zapewniając radość oglądania, drukowania, wycinania, klejenia i składania różnorodnych wzorów. Stanowi miejsce kreatywnego wykorzystania produktów Canon Pixma – serii drukarek fotograficznych oferujących doskonałe efekty domowego wydruku fotografii i dokumentów. Posiadacze urządzeń Canon mają szansę dostępu do strefy Premium zawierającej dodatkowe zdjęcia i ilustracje.<br />
Twórcom Creative Park zależało na stworzeniu wygodnego i twórczego miejsca zabawy z obrazem, prezentowanym w setkach form, konwencji i stylów. Przedstawia łatwe sposoby tworzenia własnego kalendarza, zaproszenia, papieru listowego czy albumu bez większego zaangażowania, a tym bardziej wychodzenia z domu. <br />
Materiały przedstawione w Creative Park są dostępne za darmo dla każdego użytkownika. Posiadacze drukarek fotograficznych Canon Pixma mają jednak możliwość wyboru z bogatszych zasobów obrazów i wzorów. Creative Park Premium jest dedykowany użytkownikom urządzeń Canon, którym zostały udostępnione dodatkowe zasoby w postaci całej gamy zdjęć i ilustracji autorstwa cenionych na całym świecie fotografów i artystów. Osoby korzystające z Creative Park mogą liczyć na najwyższej jakości efekty wizualne przy zastosowaniu sprzętu drukującego Pixma i oryginalnych atramentów Canon. Daje to gwarancję trwałość i jakość wydruku, co finalnie wpływa na satysfakcję z pracy. Wszystkie elementy przedstawione w Creative Park można w prosty sposób pobrać i wydrukować. Wzory zawierają instrukcję montażu wybranego materiału. Na każdej stronie witryny znajduje się informacja „jak zrobić”, a w razie potrzeby można korzystać z automatycznej pomocy.<br />
Creative Park jest podzielony na kategorie tematyczne, co bardzo ułatwia szybkie wyszukanie konkretnego przedmiotu. Kategoria „prezenty i karty okolicznościowe” to idealne miejsce dla osób organizujących przyjęcia. Znajdziemy tu kartki, wzory zaproszeń, kopert, papeterii, okładek do płyt CD, ramek do zdjęć, a nawet pudełek na prezenty. Druga kategoria obejmuje m.in. trójwymiarowe modele przedstawiające zwierzęta, zabawki, dekoracje okolicznościowe, znane budowle świata, pojazdy oraz formy z dziedziny nauki o różnym stopniu trudności, dopasowanym do wieku użytkownika. Pod kolejną zakładką znajdziemy elementy graficzne pozwalające stworzyć album fotograficzny dla każdego członka rodziny. Obecnie mamy możliwość wyboru spośród kilkuset wzorów dostępnych w różnorodnych układach. Czwarta kategoria zawiera obrazy czerpiące z wielu konwencji artystycznych. Dzięki nim będziemy mogli stworzyć trójwymiarowe obrazy, reliefy, orgiami czy mozaiki. W sekcji „kalendarze” Canon udostępnił bogaty zestaw kalendarzy w rozmaitych formach przestrzennych, jak i szerokiej gamie kolorystycznej. Ostatnia kategoria to galeria fotograficzna, prezentująca zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Są to m.in. zdjęcia krajobrazów z odległych zakątków świata, obrazy natury, flory, fauny oraz zdjęcia ze świata sportu.<br />
Serwis znajduje się pod adresem: http://www.canon.com/c-park/<br />
<br />
<br />
Canon Creative Park
Szczecińska Agencja Edukacyjna zaprasza do udziału w XII Zimowej Konferencji Poligraficznej Bukowina Tatrzańska 2011 organizowanej pod hasłem „Barwa w druku od A do Z”. Odbędzie się w Bukowinie Tatrzańskiej w Domu Zdrowia Rysy przy ul. Leśnej 20 (20 km od Zakopanego) w dniach 9/10–12 stycznia 2011 roku.<br />
Partnerem merytorycznym konferencji jest firma Frogimus, Partnerem – Portal PrintinPoland.com. Patronat medialny sprawuje „Świat DRUKU”.<br />
Konferencja adresowana jest do przedstawicieli drukarń i zakładów poligraficznych (druk offsetowy, cyfrowy, fleksograficzny), wydawnictw, firm handlowych i innych przedsiębiorstw działających w branży poligraficznej. Tematyka tegorocznej konferencji koncentruje się na zagadnieniach związanych ze standaryzacją, stabilnością barwy i kontrolą jakości druku. Przedstawione zostaną najnowsze rozwiązania w tym zakresie, stosowane w urządzeniach i technologiach przez wiodące firmy w branży poligraficznej. Konferencja jest doskonałym miejscem do zapoznania się z nowymi koncepcjami i rozwiązaniami, dyskusji, a także wymiany doświadczeń. A to wszystko w zimowej atmosferze Bukowiny Tatrzańskiej.<br />
W programie:<br />
- „Systemy standaryzacji i kontroli jakości druku” – Danuta Tyrowicz, Frogimus<br />
- „Heidelberg Remote Access Elite – innowacyjne rozwiązania zdalnej komunikacji drukarni z jej klientami” – Piotr Bogusz, Heidelberg Polska<br />
- „Systemy kontroli barwy w systemach produkcyjnych Konica Minolta” – Adam Bieniewski, Konica Minolta Business Solutions Polska<br />
- „Kompleksowe zarządzanie barwą – nowe spojrzenie. Kodak Flexcel NX” – Mariusz Geras, Kodak Polska<br />
- „Miejsce nowoczesnego zarządzania barwą w globalnej standaryzacji druku – nowe rodzaje oprogramowania i sposoby komunikacji”, X-Rite. <br />
<br />
Firma X-Rite jest sponsorem wspierającym konferencji.<br />
Spotkanie poprowadzone przez Roberta Kuczerę z firmy Michael Huber Polska poświęcone zostanie zagadnieniom standardów farbowych w druku offsetowym. Prezentacja, a następnie workshop, umożliwią zapoznanie się z tymi zagadnieniami oraz dyskusję wszystkich zainteresowanych uczestników konferencji.<br />
Dyrektor projektu targów Poligrafia, Jerzy Kaczmarek (Międzynarodowe Targi Poznańskie) zapozna uczestników konferencji z tematem „Poligrafia 2011 + Digital Printing Expo – wizja przyszłości nowej branży poligraficznej”.<br />
Przewidziane są wystąpienia firm-dostawców prezentujących oferowane przez nie urządzenia, materiały i technologie.<br />
Konferencji towarzyszą VII Zawody w narciarstwie alpejskim dla poligrafów o puchar firmy<br />
Michael Huber Polska HUBER SKI CUP BUKOWINA 2011.<br />
„Zapraszamy wszystkich poligrafów do udziału w konferencji. Mamy nadzieję, że po raz kolejny będzie ona doskonałą okazją do ciekawych spotkań i dyskusji oraz wypoczynku w miłej śnieżnej scenerii, np. podczas kuligu przy blasku pochodni” – zachęca Waldemar Światły.<br />
<br />
Informacje organizacyjne<br />
Koszt udziału w konferencji: 1185,00 zł od osoby, obejmuje zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym, wyżywienie, udział w części merytorycznej, udział w części rekreacyjnej. Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 180,00 zł. Zakwaterowanie od dnia 9.01.2011 r. do 12.01.2011 r. Wyżywienie od kolacji w dniu 9.01.2011 r. do obiadu w dniu 12.01.2011 r.<br />
Zgłoszenia prosimy przesyłać faksem lub e-mail do 31.12.2011 r. Należność z tytułu udziału w konferencji należy przekazać do 4.01.2011 r. na konto: Multibank nr 71 1140 20017 0000 4802 0378 9450. Rabat dla klientów portalu PrintinPoland.com płacących abonament wynosi 5% (nie obejmuje dopłaty do pokoju 1-osobowego).<br />
Informacji udziela Waldemar Światły, tel. 608 082 657, tel/fax 56 660 80 17, e-mail:
<a href= mailto:saebiuro@emil.tnp.pl?subject= target= {target} >saebiuro@emil.tnp.pl</a> Konferencja poligraficzna w Bukowinie
Xerox Polska ogłosił wprowadzenie na rynek zmodyfikowanego i ulepszonego cyfrowego systemu produkcyjnego iGen4. Przełomowy system iGen4 pojawił się na rynku w 2008 r., do tej pory skorzystało wiele setek klientów, tworząc miliardy przynoszących dochody wydruków. Teraz firma zaprezentowała jego wydajniejszą wersję. <br />
iGen4 EXP – najnowszy model skonstruowany na bazie nagradzanej platformy iGen4 – zapewnia użytkownikom natychmiastowy wzrost wydajności ze względu na obecność nowych opcji w zakresie przygotowania i wykończenia oraz obsługę arkuszy w największym dostępnym na rynku formacie.  <br />
Jak podaje producent, nowy system charakteryzuje się niemal o 50% większym arkuszem druku w porównaniu z urządzeniami konkurencyjnymi – co przekłada się na większą efektywność druku i zwiększone dochody klientów. Przyjmowanie zamówień na system Xerox iGen4 EXP już się rozpoczęło, a od 2011 r. użytkownicy będą mogli łatwo dokonywać konwersji tradycyjnych systemów iGen4 na system iGen4 EXP. <br />
Do podstawowych funkcji iGen4 EXP należą:<br />
- Największy format arkusza drukowego (36,4×66 cm) w swojej klasie – umożliwia realizację wymagających zadań, takich jak pełnowymiarowe, potrójnie składane broszury, karty pocztowe i karty z życzeniami lub bardzo duże okładki i obwoluty książek w formacie 36,4 na 66 cm. Drukowanie 40 arkuszy na minutę w większym formacie zasadniczo zwiększa prędkość drukowania systemu iGen4 do 120 obrazów w formacie A4 na minutę, podnosząc wydajność. Nośniki mogą być podawane ze zmodyfikowanego podajnika papieru lub systemu podawania rolowego. Układarka Multigraf odbiera duże wydruki i układa je w wyjmowanych koszach w celu ułatwienia transportu do dalszego wykańczania, tj. przycinania, powlekania i lub innych opcji wykańczających.<br />
- Zautomatyzowane rozwiązanie Web-to-finish – realizacja obiegu pracy bez ingerencji ludzkiej. Od początku 2011 r. cały proces od złożenia zamówienia do produktu końcowego będzie mógł przebiegać bez ręcznego konfigurowania czy innego rodzaju interwencji. Rozwiązanie wykorzystuje funkcję Xerox FreeFlow Digital Workflow Collection, jak również oprogramowanie i opcje wykańczające oferowane przez partnerów biznesowych Xeroksa, aby usprawnić proces produkcji od chwili złożenia zamówienia, szybko zmieniając i synchronizując wskazówki dotyczące produkcji, w zależności od potrzeb. <br />
- Integracja z mechanizmem drukowania Adobe PDF – zapewnia szybkie i niezawodne drukowanie natywnych plików Adobe PDF. Rozszerzone opcje przygotowania do druku ułatwiają dostęp i odwzorowanie kolorów dodatkowych oraz przezroczystości, co ogranicza cykle korekty. <br />
<br />
Xerox wprowadza iGen4 EXP
W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance NEPCon wykonał audyt w firmie Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz w Wasilkowie. W efekcie wykonanej oceny kontroli pochodzenia produktu przyznano firmie certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) o numerze SW-COC-005214, obowiązujący od 22 listopada 2010 r. do 21 listopada 2015 r.<br />
Drukarnia Perfekt została założona przez Janusza Macieja Banasiewicza w roku 1987. Pierwszą siedzibą drukarni były pomieszczenia gospodarcze przy ul. Słomianej w Warszawie. W 2001 roku powstała nowoczesna drukarnia przy ul. Przemysłowej w Wasilkowie koło Białymstoku. Dzisiaj Perfekt to dwie drukarnie (druga w Warszawie, przy ul. Połczyńskiej) 12 tys. m2 powierzchni produkcyjnej oraz tysiąc powierzchni administracyjno-biurowej. W oddawanych do użytku halach instalowany jest nowoczesny park maszynowy: wielozespołowe, arkuszowe maszyny drukujące i linie introligatorskie. Strategicznymi partnerami Perfektu w tym zakresie są firmy Heidelberg, Müller Martini oraz Kolbus.<br />
Drukarnia specjalizuje się w druku akcydensów i książek. Firma oferuje bogatą ofertę dotyczącą oprawy i uszlachetnień po druku oraz bardzo krótkie terminy druku prac. Głównymi klientami drukarni są duże wydawnictwa krajowe i zagraniczne oraz agencje reklamowe i korporacje. Misją firmy jest wysoka jakość wykonywanych prac i krótkie terminy realizacji. W trosce o klienta Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz wprowadziła system zarządzania jakością ISO 9001:2008 i środowiskiem ISO 14001:2005 oraz uzyskała certyfikat FSC.<br />
<br />
Certyfikat FSC dla Drukarni Perfekt
Firma Hunkeler poinformowała, że podczas targów Innovationdays 2011, które odbędą się w Lucernie w dniach 14–17 lutego, będzie można odwiedzić stoiska ponad 70 wystawców prezentujących na powierzchni obejmującej 5000 m2 rozwiązania z różnych obszarów branży poligraficznej – prepressu, procesu druku i wykończenia. <br />
Aby wziąć udział w imprezie, można zarejestrować się na stronie internetowej www.innovationdays.hunkeller.ch/registration<br />
Hunkeler Innovationdays 2011
Więcej...
więcej  Ostatnia: 
Ostatnie wątki:
Więcej...
Brak ankiety

Wyniki

Inne Ankiety
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Świat Druku     powered by eZ Publish, createdy by Krokus Sp. z .o.o