Nowa strona
 
Listopad 2010
Forum dyskusyjne
Galeria zdjęć
Galeria reklam

Galeria reklam


Artykuły promocyjne

Artykuły promocyjne


Witryna wydawnicza

Witryna wydawnicza


Prenumerata
Wyszukiwarka
Zaloguj się

Z ostatniej chwili


La Universal firmy Rotatek
W tym roku podczas targów drupa Rotatek, hiszpański producent maszyn offsetowych przeznaczonych do produkcji etykiet i opakowań, przedstawiła swój najnowszy wynalazek: La Universal, najbardziej zaawansowaną, w pełni automatyczną maszynę offsetową, z wymiennymi tulejami i nowym FCR.
Pomysł na La Universal wiąże się z zapotrzebowaniem rynku na maszynę o wysokiej jakości druku ponad 70 l/cm, niższym koszcie płyt w porównaniu z fleksografią i rotograwiurą, przyjazną dla środowiska (niska emisja CO2 i brak zanieczyszczeń z VOC), z w pełni automatycznym ustawieniem registrów i koloru, czyli taką, która przy maksymalnym wykorzystaniu czasu produkcji emituje minimum zanieczyszczeń. Takie możliwości daje tylko offset, ze względu na 100% kontrolę parametrów barwy. Maszyna bazuje na opatentowanej przez Rotatek technologii wykorzystującej lekkie tuleje ze specjalnymi stalowymi obręczami.
Obecnie w Europie zainstalowanych jest kilka takich maszyn, pracujących w różnych konfiguracjach.
Drukarka Mimaki do etykiet
Na tegorocznych targach drupa można było obejrzeć drukarkę Mimaki UV IPH-300L, przeznaczoną dla rynku etykiet, wyposażoną w technologię nieruchomej głowicy, która umożliwia zadrukowywanie przemieszczającego się pod nią arkusza na całej szerokości w jednym przejściu (tzw. single pass printing). Rynek etykiet potrzebował „elastycznej” maszyny z wysokim potencjałem przetwarzania danych, wydajnej, ekonomicznej, z krótkim czasem obsługi. IPH-300L ma prędkość drukowania w rozdzielczości 600×600 dpi sięgającą 12,5 m/min lub 3 tys. ark/godz. w formacie A4. Do pracy wykorzystuje ona wysokiej jakości tusze UV w czterech kolorach (CMYK), które nie zawierają lotnych substancji chemicznych ani ozonu, dzięki czemu są przyjazne dla środowiska.
IPH-300L okresowo czyści automatycznie głowice. Ze względu na to, że urządzenie pracuje w technologii single pass, głowice są nieruchome, a podłoże jest przesuwane pod spodem, dlatego maszyna wytwarza mniej wibracji. To zapewnia płynne i dokładne przemieszczanie zadrukowywanego medium, zapobiega zmianie nasycenia kolorów i innym niepożądanym efektom. Nieruchoma głowica przyczynia się też do wzrostu prędkości.
Na maszynie można zadrukowywać szeroką gamę podłoży, włączając w to m.in. materiały wrażliwe na ciepło, etykiety czy karty ID. IPH-300L ma system kontroli druku etykiet, na który składa się oprogramowanie Mimaki RIP i system zarządzania kolorem. System ten pozwala wyrównywać różnice pomiędzy kolorami, a głowice kalibrowane są automatycznie.

Indyjska grupa wydawnicza inwestuje w rozwiązania firmy Ferag
W ramach projektu „Eastern Metropolitan Bypass” indyjska grupa wydawnicza Ananda Bazar Publishers Ltd. (ABP Ltd.) buduje na przedmieściach Kalkuty nową drukarnię. Jej część związana z ekspedycją będzie w całości oparta na rozwiązaniach firmy Ferag. ABP Ltd. jest pierwszym wydawnictwem z Indii, w którym zostanie wdrożony model reklamowy MemoFlag, stworzony przez WRH Marketing, firmę – podobnie jak Ferag – należącą do koncernu WRH AG.

Nakłady gazet codziennych i przychody z publikowanych w nich ogłoszeń reklamowych na rynku indyjskim notują ponadprzeciętne wzrosty. Dotyczy to także wydawnictwa Amanda Bazar Publishers Ltd. (ABP Ltd.), w którego gazetach wzrost liczby ogłoszeń wynosi 23% rocznie. W związku z tym firma realizuje projekt mający w znacznym stopniu zwiększyć wydajność i możliwości produkcyjne należących do grupy drukarń. W ostatnim czasie ABP Ltd. zakontraktowała trzy nowe maszyny gazetowe Wifag, które zostaną zainstalowane w nowo powstającym zakładzie poligraficznym, zlokalizowanym na przedmieściach Kalkuty.
Grupa ABP Ltd. jest właścicielem siedmiu drukarń, a w przypadku zakładu znajdującego się w pobliżu Kalkuty z powodzeniem wykorzystuje technologię ekspedycyjną Feraga. Szwajcarski producent został niedawno wybrany na dostawcę wyposażenia nowej hali ekspedycyjnej, powstającej w ramach budowanej drukarni. Kontrakt obejmuje dostawę czterech uniwersalnych transporterów UTR i ośmiu urządzeń do tworzenia pakietów MultiStack, z których każde zostanie zintegrowane z wiązarką krzyżową SmartStrap.

Grupa ABP Ltd. stanie się jednocześnie pierwszą w Indiach firmą wykorzystującą model reklamowy MemoFlag. W jednej z czterech linii ekspedycyjnych, które będą wkrótce pracowały w nowej drukarni, zostanie zainstalowany specjalny moduł pozwalający na aplikowanie materiałów typu MemoFlag, tj. kilkustronicowych książeczek reklamowych przyklejanych na pierwszej stronie gazety. Jak wynika z informacji ABP Ltd., firma otrzymała już pierwsze zamówienia na realizację kampanii z wykorzystaniem tego nowatorskiego rozwiązania. Wśród klientów zainteresowanych modelem MemoFlag są m.in. linie lotnicze i firmy z branży cateringu. Ich celem jest dotarcie z najświeższymi informacjami o swojej ofercie do – odpowiednio – pasażerów z klasy biznesowej i gości hotelowych. Dzięki ich umieszczeniu na pierwszej stronie gazety kampania ma, zdaniem zainteresowanych firm, większe szanse na sukces. Co bardzo istotne, materiały typu MemoFlag można z łatwością oderwać od podłoża i posługiwać się nimi niezależnie od gazety.
W przypadku MemoFlag, podobnie jak w stworzonym nieco wcześniej przez WRH Marketing systemie MemoStick (gdzie aplikowana była pojedyncza naklejka zamiast kilkustronicowej książeczki), działa zasada wyłączności. Oznacza to, że w danym wydaniu gazety na stronie tytułowej może znaleźć się tylko jedna książeczka reklamowa typu MemoFlag. To zaś pozwala wydawcom zaoferować reklamodawcy produkt o wyższej wartości dodanej.

„Anandabazar Patrika” to największy pod względem nakładu dziennik indyjski ukazujący się w stanie Bengal, wydawany w trzech edycjach z myślą o czytelnikach w Kalkucie, New Delhi i Bombaju. Gazeta jest drukowana w łącznym nakładzie 1,35 mln egzemplarzy, które docierają do 7 milionów 295 tysięcy odbiorców. Ponad trzy miliony z nich to mieszkańcy Kalkuty (wszystkie dane pochodzą z badań czytelnictwa przeprowadzonych w Indiach w 2006 roku).
„Anandabazar Patrika” należy do grupy Ananda Bazar Publishers (ABP Ltd.), która jest liderem na bengalskim rynku mediowym. Poza wymienioną, najważniejszą w portfolio firmy gazetą, ABP Ltd. wydaje również anglojęzyczny „The Telegraph” o nakładzie 430 tys. egz. oraz dzienniki „Desh” i „Sananda”. Grupa inwestuje duże środki w rozwój mediów elektronicznych i stacji radiowych, posiadając większościowe udziały w stacjach informacyjnych Star-News i Star-Ananda. W ostatnim czasie ABP Ltd. uruchomiła nową stację radiową Friends FM, internetową wersję dziennika „Anandabazar Patrika” i serwis informacyjny dostępny w telefonach komórkowych. ABP Ltd. posiada również 45% udziałów w British Pearson Group, wydawcy „Financial Times”. Firma jest blisko związana z CeBit, organizatorem targów IT odbywających się w Hyberabadzie i Kalkucie. Grupa jest też aktywnym członkiem wielu stowarzyszeń branżowych; jej szef D.D. Purkayastha pełni obecnie stanowisko wiceprzewodniczącego komitetu Ifra w Indiach.
Zdobądź Amerykę z Igepą - konkurs
Igepa Polska zaprasza do konkursu, w którym nagrodą jest udział w wycieczce do Kalifornii, Arizony i Nevady.
Konkurs trwa od 1 września do 31 grudnia 2008 roku i dotyczy bezdrzewnych papierów powlekanych, dostępnych w ofercie Igepa Polska. Na ekskluzywną wycieczkę VIP do USA pojedzie dziesięciu klientów, którzy dokonają największych (na określonym poziomie) zakupów tych papierów. Klienci mogą także skorzystać z opcji „Udział gwarantowany” i już teraz cieszyć się perspektywą odkrywania magii Ameryki.
Wyjazd planowany jest na kwiecień przyszłego roku. W Los Angeles uczestnicy znajdą się blisko gwiazd wielkiego ekranu i poznają kulisy kinowych superprodukcji. Czeka ich m. in. wizyta w światowej stolicy kina i biznesu – Hollywood, i w jednym z największych studiów filmowych świata – Universal Studio, gdzie powstały takie hity jak „Szczęki”, „Powrót do przyszłości”, „ET” czy „Park Jurajski”. W Las Vegas mogą zawalczyć w kasynach o wartościowe żetony, a może nawet zdobyć upragnioną fortunę i spełnić swój amerykański sen. Uczestnicy wyprawy poznają również przyrodę Stanów Zjednoczonych. Wielki Kanion będą mogli podziwiać z powietrza, lądu i wody. Spływ Colorado z pewnością podniesie im poziom adrenaliny. Odbędą też podróż do Doliny Śmierci. Nie zabraknie również czasu na skorzystanie z uroków taniego dolara w czasie wielkich zakupów oraz na zabawę w znanych klubach i restauracjach.
Konferencja DTechEx na temat RFID
Milion tranzystorów to za mało dla jednego nowego chipu RFID do zastosowania w e-paszportach. Potrzeba ich dwa razy więcej niż w chipach stosowanych w prawach jazdy, wielozadaniowych kartach chipowych i innych mediach. Rynek RFID gwałtownie rośnie. Region Queensland w Australii zamówił ostatnio chipy RFID przeznaczone do praw jazdy za sumę 84 mln USD. Z kolei Destron Fearing otrzymało zamówienie na ponad 20 mln USD na nadajniki do śledzenia łososia w rzekach Oregonu. Te fakty ilustrują ogromną różnorodność zastosowań technologii identyfikacji radiowej.
Firma IDTechEx, z siedzibą w Cambridge w Wielkiej Brytanii, która specjalizuje się w tworzeniu technologii elektroniki drukowanej, stosowaniu tagów i etykiet typu RFID, zajmuje się doradztwem technicznym i biznesowym, prowadzi konsultacje oraz działalność wydawniczą, ogłosiła raport „HF – The Great Leap Forward” (Wysoka częstotliwość – wielki krok naprzód) zawierający analizę rynku RFID oraz prognozy dotyczące jego rozwoju w latach 2008–2018. W raporcie IDTechEx można znaleźć wiele szczegółowych informacji na temat przełomowych zastosowań technologii HF (high frequency).
Wiele nowych aplikacji stosuje układy pracujące w ultrawysokiej częstotliwości radiowej UHF (ultra high frequency) – ze względu na ich niższą cenę i lepsze parametry. Technologia UHF znalazła zastosowanie na przykład w niedrogich identyfikatorach, które mogą pracować na podłożu metalowym, a także tolerują obecność w pobliżu metalu i wody. Te właściwości tagów RFID otwierają nowy ogromny rynek zastosowań.
Około 1% identyfikatorów UHF będzie wykonanych na podłożu metalowym, a w zależności od ceny ten odsetek może być nawet większy, szczególnie że integratorzy systemów starają się omijać problemy związane z dopasowaniem identyfikatorów do podłoża, na którym będą montowane. Identifikatory UHF na metalu zwykle składają się grubych warstw oddzielających układ elektroniczny i metal, w przypadku cieńszej wersji, o kilka dolarów droższej, do separacji stosuje się efekt magnetyczny. Nowe rozwiązanie Omni-ID mieści się w połowie cen wyżej opisanych rozwiązań, a stosuje warstwę koncentratora pojemnościowego i nowe rozwiązanie anteny, co zapewnia także zmniejszenie wielkości tagu. Nowe rozwiązanie powinno otworzyć rynek o przewidywanym zapotrzebowaniu miliarda tagów rocznie do sprzętu komputerowego, telekomunikacyjnego, kosmicznego oraz dla przemysłu paliwowego.
Technologia Omni ID będzie prezentowana przez firmę IDTechEx, zaś technologia UHF na metalu przez fińską firmę Confidex na konferencji „RFID Europe” w Cambridge w Wielkiej Brytanii, na przełomie września i października br. Z kolei Cambridge Resonant Technologies przedstawi swoje przełomowe osiągnięcia w dziedzinie technologii wysokoczęstotliwościowych RFID, która znalazła ostatnio zastosowanie w e-biletach.
Prezentacja Uniwersytetu w Cambridge wyjaśni ideę projektu „TINA inteligentne lotnisko”, proponującego samoorganizujące się lotnisko bazujące na najnowszych technologiach RFID. Z kolei na fali niezwykłego zainteresowania tą technologią przemysłu lotniczego, Marshall Aerospace przygotowała prezentację oraz zwiedzanie portu w Cambridge. Firma AeroScout ze Stanów Zjednoczonych przedstawi swoje realizacje w dziedzinie systemów lokalizacyjnych czasu rzeczywistego RTLS (Real Time Locating Systems) wykorzystujące istniejące sieci WiFi i najnowsze projekty układów chipowych. Całościowe podejście do RFID zaprezentuje Royal Alexandra Hospital w Wielkiej Brytanii w wykładzie o wirtualnych bibliotekach urządzeń medycznych.
Wizyta w lokalnej firmie Conductive Inkjet Technology pozwoli zapoznać się z najnowszą technologią niemieckiej firmy Kurz w produkcji anten. Kurz w spółce Poly IC projektuje także drukowane anteny RFID i inne przyszłościowe możliwości.
James Stafford, który kierował w Marks & Spencer wprowadzaniem największej struktury znaczników odzieży wierzchniej bazującej na tagach RFID, opowie o postępach w tej dziedzinie w Avery Dennison w Stanach Zjednoczonych, gdzie kieruje obecnie działem adaptacji RFID. Avery Dennison kupiła ostatnio firmę Paxar, zajmującą się aplikacją tagów RFID. Zastosowanie RFID w okryciach zewnętrznych będzie jednym z głównych tematów tegorocznej konferencji, jako że wszywanie tagów zaczyna wypierać tradycyjne metody przywieszanych metek oraz znaczników guzikowych stosowanych w wypożyczalniach strojów i w pralniach. Datamars ze Szwajcarii zaprezentuje na konferencji rozwiązanie bazujące na tagach RFID wprowadzone w pralni w St Olaf`s Hospital w Norwegii.
GCS Consulting w Niemczech przekaże najnowsze informacje z konsorcjum RFID Fashion Group, które kieruje zastosowaniem tagów wszywanych w odzież w systemach antykradzieżowych. Uczestnicy tej grupy to znane marki, jak H&M, Gardeur, Bultel, Otto Versand i Gerry Weber oraz czołowi sprzedawcy Karstadt i Kaufhof. W rzeczywistości w projekt zaangażowanych jest ponad 60 znanych sprzedawców odzieży, firm wypożyczających ubrania i producentów z 18 krajów oraz ponad 50 dostawców tagów RFID.
Raport „RFID in Apparel 2008–2018” z tego projektu zostanie przedstawiony przez IDTechEx po zakończeniu badań i analiz. Przedstawiciel firmy IDTechEx, Dr Peter Harrop, podzieli się wstępnymi rezultatami badań w swoim wprowadzeniu do sesji „RFID in Apparel and More”.
Uniwersytet w Manchester opisze swoje badania nad implementacją RFID w włókna, która to technologia może znaleźć zastosowanie już w niedalekiej przyszłości.

Pierwsza Rapida 162a sprzedana do USA
Ultimate Paperbox, przedsiębiorstwo z branży opakowaniowej, którego siedziba mieści się w Los Angeles, zakupiło sześciokolorową maszynę KBA Rapida 162a z zespołem laminującym i z systemem odwracania arkusza. To jest pierwsza inwestycja firmy w urządzenie tego typu, mimo że producent od lat jest zaangażowany w branżę druku wielkoformatowego. Rapida 162a gwarantuje bardzo wysoką jakość druku i stopień automatyzacji znacznie usprawniający procesy produkcyjne.
Firma Ultimata Paperbox zainwestowała w najnowocześniejsze technologie, żeby dzięki nim zapewnić sobie szybki rozwój i ustabilizować swoją pozycję na rynku poligraficznym.

Podanfol rośnie w siłę
Bieżący rok to dla firmy Podanfol sp. z o.o. okres intensywnych inwestycji, wzmacniających pozycję tej firmy zarówno na polskim, jak i na europejskim rynku opakowań dla sektora spożywczego. Ten zlokalizowany w Chodzieży zakład jako pierwszy w naszym kraju zajął się przed ponad 25 laty wyrobem sztucznych opakowań – osłonek do wędlin i serów.
Wchodząc w nowe ćwierćwiecze swego istnienia producent wzbogacił park maszynowy w kolejne maszyny drukujące, m.in. dwie Gallus EM 280 i jedną EM 510S, pracujące w technologii flekso UV, a także wyposażył swoją przygotowalnię w system CtP Kodak, zainstalowany przez firmę Scorpio. Ta ostatnia inwestycja obejmuje naświetlarkę Thermoflex Narrow, wyposażoną w diody laserowe o mocy 1 W każda, mogące naświetlić fleksograficzną płytę fotopolimerową o formacie maks. 762×762 mm w czasie 10 minut, przy rozdzielczości 2540 dpi.
Dzięki temu firma mogła kilkukrotnie zwiększyć wydajność i zaoferować nowe jakościowo możliwości nadruku w segmentach tektury, opakowań giętkich i etykiet plastikowych typu „wrap-around”, „in-mold-label” czy „shrink-sleeve”.
Prócz inwestowania w rozbudowę parku maszynowego Podanfol umocnił swoją pozycję w zakresie wytłaczania i drukowania rękawów do wędlin poprzez tegoroczny zakup dwóch konkurencyjnych firm z branży: firmy Victus z Austrii i fabryki osłonek od Inco Veritas.
Plotery roku 2008 w Atrium
Czytelnicy amerykańskiego „Wide-Format Imagining” wybrali aż trzy plotery z oferty firmy Atrium Centrum Ploterowe jako produkty roku 2008. Nagrodzone zostały plotery: Durst RHO 800 Presto, Mutoh Spitfire Extreme i Mutoh ValueJet 1604/1614. „Wide-Format Imagining” to czasopismo trafiające do ponad 17 500 specjalistów branży druku wielkoformatowego, m.in. operatorów maszyn i właścicieli drukarń.

Durst RHO 800 Presto został ploterem roku 2008 w kategorii „Flatbed Printer”. To pierwszy płaski ploter UV z opcją druku ciągłego (continuous board printing). System ten pozwala skrócić czas potrzebny na ręczne podawanie płyt praktycznie do zera. Wydajność maszyny Durst RHO 800 to nie tylko usprawniony procesu podawania medium. Jego maksymalna prędkość 120 ark./godz., gdzie wymiary arkusza to 125×80 cm. Za prędkość druku odpowiedzialny jest system głowic Quadro Array Technology, ten sam, który jest zastosowany w całej linii RHO.
Wspomniany system Durst Quadro odpowiada także za nieprzeciętną jakość druku. Macierzowa budowa głowic pozwala na osiągnięcie wysokiej prędkości bez potrzeby zmniejszania rozdzielczości. Ploter RHO 800 drukuje ze stałą, rzeczywistą rozdzielczością 600 dpi. Znaczy to, że teksty o rozmiarach zaledwie kilku punktów są ostre i czytelne.
RHO 800 to ploter 6-kolorowy. Obok podstawowych kolorów CMYK są: LC (Light Cyan) i LM (Light Magenta). Dodatkowo ploter drukuje także kolorem białym, kolorami spotowymi i bezbarwnym lakierem uszlachetniającym wydruki. Należy dodać, że żaden z kolorów spoza palety CMYK nie ogranicza prędkości druku urządzenia.
Durst RHO 800 Presto jest urządzeniem o ogromnych gabarytach. Urządzenie o prawie 6-metrowej szerokości, 2-metrowej wysokości i głębokości (ze stołami 4,6 m głębokości) waży 3,5 tony. Ploter jest w stanie zadrukować materiał o maksymalnej szerokości 2,5 metra i o nieograniczonej długości. Mogą to być wszelkie materiały sztywne o grubości do 40 mm (w wersji Industrial nawet do 70 mm) i ciężarze do 50 kg (wersja Industrial – 70 kg).
Ploter drukuje atramentami UV utwardzanymi na powierzchni materiału w procesie polimeryzacji. Po nałożeniu atramentu lampy UV „naświetlają” warstwę farby, która łączy się w sposób trwały z podłożem. Taki wydruk jest wysoce odporny na ścieranie i inne czynniki, przez co może być stosowany w aplikacjach zewnętrznych i wewnętrznych. Każdy z kolorów dostarczany jest w 5-litrowych zbiornikach i uzupełnia 10-litrowy zbiornik z danym kolorem atramentu. Gama materiałów do zadruku UV jest bardzo szeroka – wszelkie materiały powlekane i niepowlekane, kartony, tektura falista, tworzywa, pleksi, pianki, aluminium, szkło, drewno.

Mutoh Spitfire Extreme otrzymał tytuł plotera roku 2008 w kategorii „Wideformat Solvent Printer”. To ploter 4-kolorowy, wyposażony w technologię druku falą z przeplotem (Intelligent Interweaving). Jako mildsolwentowy, czyli drukujący tzw. „średnim” atramentem solwentowym, dedykowany jest do aplikacji indoor i outdoor. Ploter drukuje w wysokiej rozdzielczości 720×720 dpi (rozdzielczość 1440 dpi jest interpolowana) techniką zmiennej wielkości kropli (Vardot). Jest to jakość wystarczająca do uzyskania precyzyjnych grafik wielkości znaczka pocztowego. Ploter drukuje także w niższej rozdzielczości, np. 360 dpi dedykowanej np. do reklamy zewnętrznej. Spitfire Extreme ma prędkość maks. 42 m2/godz. Wyposażony jest standardowo w ciężki system nawijająco-odwijający o udźwigu roli do 100 kg. Sterowanie ploterem odbywa się za pomocą profesjonalnego, dołączonego do urządzenia oprogramowania Onyx RipCenter 7 w polskiej wersji językowej.
Mutoh Spitfire Extreme stworzono dla agencji reklamowych i drukarni wielkoformatowych, które wymagają od plotera wielkoformatowego produkcyjnej prędkości, a zarazem najwyższej jakości druku i niezawodności. Można drukować na nim prawie wszystko, od billboardów poprzez grafikę na pojazdy, podłogi, wystawy, aplikacje do podświetleń, stojaki reklamowe, plakaty, po małe elementy, jak naklejki.

Mutoh ValueJet 1604/1614 to ploter roku 2008 w kategorii “Wide-format Low/Mild/Eco Solvent Printer”. Drukuje ekologicznym atramentem, tzw. ekosolwentem. Dzięki temu można ploter ten zainstalować w pomieszczeniach biurowych bez jakichkolwiek dodatkowych systemów wentylacji. Ploter drukuje w technologii zmiennej wielkości kropli. Rzeczywista rozdzielczość maks. wynosi 1440×1440 dpi. Jest to więc drukarka do wysoko precyzyjnych wydruków, głównie mających zastosowanie we wnętrzach. Maksymalna prędkość urządzenia to 18,2 m2/godz. – umożliwia ona wysoką produktywność w zastosowaniach reklamowych. Ploter może być wyposażony w ciężki system nawijająco-odwijający o udźwigu do 100 kg. Standardowo wyposażony jest w oprogramowanie Onyx RipCenter 7 PL.
ValueJet 1604/1614 przeznaczony jest do druku niskonakładowych grafik indoor i outdoor, jak plakaty, banery, backlighty, grafiki POS, grafiki na pojazdy, naklejki, fotografie, itd. Dzięki technologii druku falą i przemyślanej nowej konstrukcji ploter jest łatwy w użyciu.

Duży kontrakt Agfy w Ameryce
Wydawca „Chicago Sun-Times”, jednej z największych amerykańskich gazet codziennych, podpisał z firmą Agfa Graphics kontrakt na dostawę dziewięciu fioletowych naświetlarek CtP :Advantage CLS, sterowanych systemem produkcyjnym :Arkitex, wyposażonym m.in. w moduły Autoplan i Afirma, wspomagające automatyzację i kontrolę produkcji.
Notowana na nowojorskiej giełdzie firma Sun-Times Media Group, wydawca gazety, to jedno z najważniejszych źródeł lokalnych informacji dla Chicago i okolic. Podstawę jej działalności stanowi wydawanie gazet i tworzenie serwisów internetowych obsługujących ponad 200 lokalnych społeczności z tego regionu USA.
Dzięki nowej inwestycji Sun-Times Media Group dołącza do coraz liczniejszej grupy amerykańskich wydawców gazetowych, z powodzeniem stosujących technologię Agfa Graphics w codziennej produkcji. W ramach modernizacji działu prepress firma podjęła decyzję o zakupie dziewięciu systemów CtP Agfa :Advantage CLS. Wybrano je przede wszystkim ze względu na nieskomplikowaną budowę wewnętrzną, wymagającą mniejszego zaangażowania operatora, a w rezultacie obniżającą do minimum koszty użytkowania oraz czasy przestoju. Zainstalowane w naświetlarkach CtP fioletowe diody posiadają, jak zapewnia producent, minimum 7-letni okres żywotności, co dodatkowo wpływa na redukcję kosztów użytkownika. Model :Advantage CLS to system pozwalający na ładowanie płyt z kasety o wydajności maksymalnej 220 płyt/godz.. Urządzenie może zostać skonfigurowane z myślą o obsłudze różnych formatów płyt.
Wraz z naświetlarkami wydawca „Chicago Sun-Times” zakupił także kolejne elementy systemu produkcyjnego :Arkitex, które mają zapewnić jeszcze wyższy poziom automatyzacji i jakości produkcji. Pierwszym z nich jest :Arkitex Afirma, rozwiązanie pozwalające na maksymalizację wydajności, oferujące łatwy w obsłudze system monitoringu jakości produkowanych płyt. Drugi moduł, :Arkitex Autoplan, to rozwiązanie automatyzujące cały proces produkcji, pozwalające na osiągnięcie oszczędności czasowych i zwiększające wydajność całego workflow. Moduł ten pozwala na automatyczne ustawienie parametrów dotyczących poszczególnych wydań, stron, kolorów i pozycjonowania płyt. Umożliwia też zdefiniowanie docelowej produkcji, sprawdza kompatybilność z maszyną drukującą i zapewnia, że właściwe płyty są produkowane z wysoką jakością w odpowiednim czasie.

List otwarty firmy MacDermid
List napisano w celu wyjaśnienia i lepszego zrozumienia przez klientów zaangażowania firmy MacDermid w linię jej produktów termicznych, Lava.
Niefortunnie się złożyło, ale w rezultacie kilku oświadczeń prasowych złożonych przez DuPonta, które MacDermid uważa za mylące, MacDermid jest zmuszony zapoznać Państwa z faktami, które miały miejsce, abyście mogli w pełni poinformowani podejmować właściwe decyzje zakupowe dla Waszych firm.
W ciagu ponad 7 lat MacDermid zainwestował kilka milionów dolarów na rzecz rozwoju urządzeń, procesu i płyt fotopolimerowych dla urządzenia Lava. Ta twórcza praca została wykonana bezpośrednio przez zespół badawczy MacDermida. Wszystkie ekspertyzy potrzebne do utrzymania technologii termicznej, zostały wykonane przez MacDermida i przez jego własnych pracowników. Nie polegamy na konsultantach zewnętrznych lub innych firmach, w celu kwalifikacji i know-how, aby wspierać urządzenia Lava.
Pierwszy system Lava był zaprezentowany na targach drupa 2004, a zakupiony i zainstalowany w 2005 r. System ten, jak inne systemy do wykonywania płyt, które sprzedaje MacDermid, był bezpośrednio obsługiwany przez oddziały serwisowe firmy. MacDermid nie liczy na firmy zewnętrzne w celu zapewnienia serwisu dla swoich klientów. MacDermid z powodzeniem zainstalował 50 procesorów Lava i wszystkie te systemy historycznie były i będą pod opieką serwisu firmy.
30 lipca DuPont podał do wiadomości: „Firma Cortron z siedzibą w Minneapolis zgodziła się bezzwłocznie zaprzestać produkcji fleksograficznych urządzeń termicznych Lava, jak również zaprzestać serwisowania, zabezpieczenia w części zamienne i wsparcia technicznego dla wszystkich urządzeń Lava….”
W dalszej wypowiedzi: „Urządzenia termiczne produkowane przez Cortron były oznakowane i sprzedawane przez firmę MacDermid pod nazwą handlową Lava”.
Mogło być to zrozumiane jako sugestia, że dotychczasowi klienci MacDermida mogliby ponieść konsekwencje i że MacDermid nie byłby w stanie nadal produkować urządzeń.
To nie jest prawdą i jest mylące. Oto fakty:
- MacDermid rozwijał bezpośrednio i zbudował pierwszą serię procesorów Lava we własnej fabryce
- MacDermid jest firmą technologiczną i jego podstawowa wiedza dotyczy produkcja fotopolimerów, nie budowy maszyn.
- produkcja zespołów Lava zgodnie z własnym projektem MacDermida została przeniesiona do Cortronu, producenta maszyn, który miał już wcześniejszą wiedzę w dziedzinie konstrukcji dla fleksografii
- Cortron nie zaopatrywał bezpośrednio klientów MacDermida w części zamienne i serwis; MacDermid jest i pozostaje głównym źródłem serwisowym dla swoich klientów
- MacDermid będzie kontynuował nieprzerwanie zaopatrzenie w części, serwis i nowe urządzenia Lava.

Jako odpowiedź na oświadczenie prasowe DuPonta z 30 lipca MacDermid wydał własne oświadczenie zatytułowane „MacDermid kontynuuje sprzedaż i serwis Lavy oraz swojej technologii produktów termicznych”, dając zapewnienie naszym klientom, że MacDermid jest w stanie kontynuować zaopatrzenie w serwis, części zamienne i sprzęt, jakiego potrzebują.
Mamy nadzieję, że ta informacja pomoże w zrozumieniu, jak zaangażowany jest MacDermid, i tego, że będzie kontynuował wdrażanie, wsparcie i rozwój swoich systemów Lava.
(List przekazała firma Wolff Trading, polski przedstawiciel firmy MacDermid)
Współpraca Emis i Brandtjen & Kluge
Firma Emis sp. z o.o. po targach drupa 2008 podjęła oficjalnie współpracę z firmą Brandtjen & Kluge, Inc., amerykańskim producentem systemów do finishingu.
Firma jest dostawcą szerokiej gamy maszyn rotacyjnych i płaskich do sztancowania, foliowania na gorąco i wytłaczania oraz różnego rodzaju składarko-sklejarek: Box-Fold 1000 (składarko-sklejarka do pudełek łamanych standardowo, dwustronnie, samozamykających od góry, w układzie 4/6 narożników; maszyna obsługuje karton, tekturę falistą i ozdobną), Small-Box (składarko-sklejarka umożliwiająca obsługę arkuszy o wymiarach min. 100×63,5 mm i maks. 710×810 mm; wydajność to 4000–40000 szt./godz.), EHD, EHF, EHG – sztanctygle, maszyny do sztancowania z opcją hot-stamping i wytłaczania), V-8, V-10, V-13 – automaty sztancujące z opcją hot-stamping, wytłaczania oraz stacją czyszczenia, obsługujące formaty, odpowiednio, A1+, B1, BO.
Firma powstała w 1919 roku jako małe rodzinne przedsiębiorstwo, które przez ponad 80 lat rozwijało się opracowując i wprowadzając w swoich maszynach najnowsze rozwiązania technologiczne. Wszystkie urządzenia Kluge posiadają amerykańskie certyfikaty OSHA i ANSI.
Personalizacja opakowań i etykiet
Personalizowanie wyrobów w końcowym etapie produkcji zaczyna odgrywać bardzo ważną rolę w druku komercyjnym oraz podczas wytwarzania opakowań i etykiet. Dzieje się tak, gdyż firmy coraz częściej decydują się na tworzenie jak najtańszych rozwiązań, które są skierowane na wybrany rynek i do specyficznej klienteli – oznakowania odwołujące się do konkretnej kampanii reklamowej. Taki sposób personalizowania może jednak stanowić dla drukarzy nie lada wyzwanie, gdyż muszą oni sprostać wymaganiom nowych złożonych technologii.
Personalizowanie produktów w końcowym etapie produkcji umożliwia wstępne wykonanie projektów w podstawowej wersji i ich uzupełnienie o konkretne informacje skierowane do danego rynku odbiorców. Dr Thomas Bickl, menadżer produktu w firmie AtlanticZeiser: „Personalizowanie wyrobów w końcowym etapie produkcji jest jednym z wariantów zamieszczania na produktach zmiennych danych. Wzrost zainteresowania rozwiązaniami tego typu jest dodatkowo napędzany przez nowe spojrzenie na projekty marketingowe. Popularne wśród konsumentów marki skupiają się przede wszystkim na grupach docelowych. Na przykład w przeszłości firma mogła mieć jeden rodzaj szamponu do włosów, który był dystrybuowany na całym rynku. Teraz konieczne jest stworzenie globalnej, kompleksowej marki dostosowanej do potrzeb indywidualnego klienta – różne typy włosów. Opakowania i etykiety muszą promować wśród klientów ich niepowtarzalność, często w różnych krajach. Personalizacja jest bardzo dużym udogodnieniem dla ludzi zajmujących się promocją i sprzedażą produktów. W przemyśle spożywczym i kosmetycznym, etykiety zawierające opis produktu i jego skład są różne w każdym kraju. Producenci muszą projektować etykiety, na których na bardzo małej powierzchni musi się zmieścić jak największa ilość informacji, bardzo często w kilku językach i w bardzo różnych formatach dostosowanych do specyfikacji poszczególnych opakowań. W międzyczasie marketingowy mają możliwość dodania jeszcze innych szczegółów. Teraz możliwe jest przygotowanie etykiet z informacją skierowaną do mieszkańców konkretnego kraju, regionu a nawet miasta.”
Nowe technologie personalizacyjne dotyczą: tektury falistej, folii bąbelkowej, giętkich materiałów opakowaniowych, etykiet samoprzylepnych.
Personalizowanie wyrobów w końcowym etapie produkcji nie musi być procesem kosztownym i długotrwałym. Firmy zajmujące się udoskonalaniem technologii personalizacji i kodowania na potrzeby przemysłowe, takie jak Atlantic Zeiser, poszukują odpowiednich rozwiązań i pracują z indywidualnymi klientami, aby produkt jak najlepiej spełniał ich oczekiwania – takim nowoczesnym rozwiązaniem jest między innymi Omega 36/36 – wysokiej jakości cyfrowy system do druku inkjetowego.
Firma Atlantic Zeiser (której polskim dystrybutorem jest Emis Polska) oferuje najnowocześniejsze technologie w zakresie personalizacji, maszyny do introligatorni i rozwiązania do przemysłowego znakowania w zakresie kompletnych rozwiązań do druku i ochrony marki. Omega 36/36 oparta jest na systemie drop-on-demand – urządzenie o rozdzielczości 360dpi umożliwia druk na szerokiej gamie podłoży – poczynając od papieru, poprzez tekturę, aż po aluminium bądź aluminium. Podczas tegorocznej drupy Atlantic Zeiser zaprezentowała nowe urządzenie Omega 36 HD (high definition) o rozdzielczości 720 dpi oraz cyfrową drukarkę inkjetową Omega 210 o maksymalnej szerokości wydruku 210 mm. Interesującym urządzeniem prezentowanym przez Atlantic Zeiser był również Braillejet – nowy system do personalizacji pisma Braille’a dla osób niewidzących. Firma zaprezentowała również „eko-przyjazny” system utrwalania atramentów UV SmartCure na bazie diod LED i system do personalizacji kart Cardline Versa.
(na podst. “drupa report daily”, 31 maja 2008)Żelowy Nashuatec do biura
Euroimpex S.A., dystrybutor Nashuatec, wprowadził na rynek serię trzech biurkowych urządzeń wielofunkcyjnych dla biur: GX3000S, GX3000SF i GX3050SFN. Urządzenia pełną funkcje kolorowej drukarki, kopiarki, skanera i faksu. Pracują w technologii żelowej Gelsprinter, która zapewnia wysoką jakość druku kolorowego przy niskich kosztach eksploatacji.
GX3000s to lokalna drukarka, kopiarka i skaner. GX3000sf dodatkowo wyposażony jest w faks, a GX3050sfn jest także urządzeniem sieciowym. Szybkość drukowania ciągłego wynosi do 29 stron na minutę zarówno w trybie mono, jak i kolorowym. Automatyczny moduł druku dwustronnego nie powoduje obniżenia wydajności urządzenia.
Na obniżenie kosztów, oprócz tanich materiałów eksploatacyjnych, wpływa wprowadzenie specjalnego trybu drukowania dokumentów kolorowych – Level Color, który zachowuje pełną jakość elementów monochromatycznych, a ogranicza nasycenie elementów kolorowych. Wysyłanie faksów za pomocą funkcji Internet Fax oraz LAN Fax powoduje dodatkowe obniżenie kosztów.
Urządzenia umożliwiają skanowanie oryginałów i ich dystrybucję za pomocą funkcji skanowania do wiadomości e-mail lub na serwer FTP. Kopiowanie, skanowanie i faksowanie dwustronnych dokumentów dzięki automatycznemu, odwracającemu podajnikowi dokumentów (GX3000SF/3050SFN) jest bardzo wygodne. System powiadamiania administratorów urządzenia o występujących zdarzeniach wysyła e-maile z odpowiednimi informacjami.
W urządzeniach wielofunkcyjnych Nashuatec GX3000S/3000SF/3050SFN użyto szerokich głowic drukujących, które w jednym przebiegu potrafią zadrukować jednorazowo większy obszar papieru. System przemieszczania papieru w urządzeniu zbudowany został w oparciu o elektrostatyczny pas transportu, co pozwala na drukowanie na grubszych nośnikach bez znaczącego pogorszenia wydajności i bez ryzyka uszkodzenia głowicy drukującej. Urządzenia wyposażyć można w dodatkową kasetę na papier o pojemności 500 arkuszy, która skutecznie ograniczy konieczność częstego dodawania papieru.
Technologia GelSprinter zapewnia błyskawiczne schnięcie barwnika, co przekłada się na zwiększenie wydajności, szybki druk dwustronny oraz znacznie dłuższą trwałość i pełną wodoodporność wydruków. Technologia ta zapewnia również lepszą jakość wydruków na standardowym papierze biurowym.
Najnowsza drukarka Spühl w drukarni Focus
W połowie sierpnia we wrocławskiej firmie Focus zakończyła się instalacja wielkoformatowej drukarki cyfrowej Virtu RS 35, szwajcarskiej firmy Spühl AG. Jest to najnowocześniejsza konstrukcja tego producenta, prezentowana w kwietniu na targach Fespa w Genewie. Sprzedaży urządzenia dokonała firma Scorpio, zwiększając tym samym liczbę maszyn Spühl pracujących w Polsce do czterech, tyle że pozostałe instalacje to modele o szerokości druku do 250 cm.
Drukarka Virtu RS 35 to pracujące w technologii druku UV urządzenie hybrydowe, mogące drukować zarówno na materiałach z roli, jaki i płaskich podłożach (pleksiglas, PVC, ceramika, drewno, szkło itp.) o grubości do 95 mm. Maksymalna szerokość druku to 350 cm, a prędkość produkcyjna przekracza 100 m2/godz. Drukarka może wykonywać nadruki w 6 kolorach (CMYK +LC i LM), a dodatkowo w kolorze białym, w trybie przed, po i pomiędzy kolorami. Maszyna jest wyposażona w 48 głowic Spektra SE-128AA umożliwiających druk z rozdzielczością do 1200 dpi. Ponadto posiada listwę antystatyczną, poprawiającą przyczepność farby do podłoży.
Agencja Reklamy Wizualnej Focus specjalizuje się w systemach identyfikacji wizualnej od fazy projektowej po produkt końcowy. Istnieje i rozwija się na rynku reklamy zewnętrznej od 18 lat; w tym czasie przekształciła się z małej, rodzinnej firmy w dużą agencję, z własną drukarnią wielkoformatową. Drukarnia jest obecnie wyposażona w kilkanaście urządzeń, w tym drukarki wielkoformatowe UV i solwentowe, cyfrowy system produkcyjny i urządzenia wspomagające, umożliwiające produkcję na bardzo szerokiej gamie podłoży. Poza Wrocławiem firma ma dwa oddziały regionalne: w Krakowie i Trójmieście.

Sterowanie barwą we fleksografii - seminarium
W dniu 9 września br. w Warszawie odbędzie się Seminarium „Sterowanie barwą dla fleksografii” składające się z konferencji oraz towarzyszącej jej miniwystawy. Organizatorem imprezy jest Zrzeszenie Polskich Fleksografów.
Seminarium przeznaczone jest przede wszystkim dla projektantów opakowań zadrukowywanych, agencji reklamowych, przygotowalni i drukarni fleksograficznych.
Program konferencji:
1. Różnice barw w reprodukcji poligraficznej - dr Tomasz Dąbrowa.
2. Nieporozumienia i niedomówienia w komunikacji o barwie we fleksografii – jak je rozwiązać - p. Małgorzata Lososova-Ungradova.
3. Kalibracja monitorów – Sławomir Nigot.
4. EFI Colorproof XF – precyzja w proofingu – Maria Ślesicka-Gęściak.
5. Preferowana reprodukcja barwy i poszerzona przestrzeń barwna w druku – David Fierlafijn.
6. Koncepcja przygotowywania pliku dla produkcji opakowań – Steve Donegan.
7. Sterowanie reprodukcją barwy – etapy i narzędzia – dr Konrad Blachowski.
8. Alwan – optymalizacja separacji CMYK – Roberto Gabaldo.

Wszyscy zainteresowani udziałem w Seminarium mogą zapoznać się z harmonogramem i warunkami udziału na stronie internetowej http//www.flekso.pl.

Pielgrzymka Poligrafów
Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga zaprasza na Środowiskową Pielgrzymkę Poligrafów i Wydawców na Jasną Górę. Uroczystości zaplanowano na niedzielę 5 października 2008 r. Rozpoczęcie o godzinie 12.00 Mszą Św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej. W czasie mszy zostanie przejęty i poświęcony sztandar PBKG. Po zakończeniu ceremonii uczestnicy pielgrzymki spotkają się w Sali Jana Pawła II, gdzie wysłuchają wystąpień zaproszonych gości.
Spotkanie to jest początkiem tradycji dorocznych pielgrzymek środowiska poligraficzno-wydawniczego, które będą od tej pory rok rocznie organizowane w pierwszą niedzielę października. W związku z wyjątkowo uroczystym charakterem przedsięwzięcia PBKG proponuje, aby firmy branży poligraficzno-wydawniczej zaoferowały możliwość uczestnictwa w pielgrzymce szerokiej rzeszy swoich pracowników i ich rodzin.
Kancelaria Bractwa gotowa jest pomóc w zamówieniu posiłków i koordynacji przebiegu uroczystości, nie będzie jednak w stanie pokryć kosztów wynajmu autobusów, więc prosi o załatwienie tej kwestii we własnym zakresie.
Firmy i osoby prywatne zainteresowane uroczystością są proszone o kontakt do dnia 19 września br. z Jolantą Wyszyńską, tel: 022 652 18 84, e-mail: jwyszynska@bractwogutenberga.pl
25. Letnia Konferencja Poligraficzna w Wilkasach
W dniach 7–10 września w Ośrodku Sportu AZS w Wilkasach koło Giżycka odbędzie się jubileuszowa 25. Letnia Konferencja Poligraficzna organizowana przez Szczecińską Agencję Edukacyjną. Już po raz czwarty z rzędu będą jej towarzyszyć regaty żeglarskie Ferag Sailing Cup o puchar firmy Ferag Polska. Patronem konferencji jest Polska Izba Druku, partnerem - portal PrintinPoland.com, zaś patronat prasowy nad spotkaniem sprawuje miesięcznik „Świat DRUKU”.
Tegoroczna, odbywająca się już po raz dwudziesty piąty konferencja (wcześniej znana pod nazwą Kołobrzeskie Dni Poligrafii), z uwagi na targi drupa 2008 została przesunięta z tradycyjnego terminu czerwcowego na początek września. I właśnie tematyka związana z największą na świecie wystawą poligraficzną zdominuje merytoryczną część spotkania w Wilkasach. Wśród anonsowanych prelegentów znalazł się m.in. Jerzy Kaczmarek, dyrektor targów Poligrafia 2009, który przedstawi szczegółowe informacje na temat tego najważniejszego w Polsce wydarzenia w naszej branży. Przyszłoroczne targi, jak wynika z zapowiedzi, będą promowane jako pierwsze targi w Europie Środkowej organizowane po drupie 2008. Można zatem spodziewać się, że podczas imprezy zostanie pokazanych wiele nowości zaprezentowanych po raz pierwszy właśnie w Düsseldorfie. Będą wśród nich z pewnością cyfrowe systemy inkjetowe, jeden z przebojów targów drupa, które podczas Letniej Konferencji w Wilkasach przybliży uczestnikom Przemysław Kida, właściciel firmy Profikolor. Kolejnym prelegentem w części panelowej będzie Jacek Hamerliński, konsultant branżowy, który przygotuje referat pt. „Jak zarabiać na produkcji poligraficznej”.
Wątek targów drupa 2008 będzie pojawiał się także w wystąpieniach firm oferujących materiały, urządzenia oraz usługi dla branży poligraficznej. Krzysztof Płochocki i Jacek Tarwacki z firmy Canon Polska przedstawią dwa referaty pt. „Nowości Canona na targach drupa 2008” oraz „Rozwiązania dedykowane dla środowisk druku profesjonalnego”. Także dwa wystąpienia przygotowuje firma Heidelberg Polska. Tomasz Łagodzki zaprezentuje nowość Heidelberga z targów drupa 2008 – wielkoformatowe maszyny offsetowe Heidelberg Speedmaster SM XL 145 i 162, natomiast Mariusz Czepczyński przedstawi referat pt. „Offsetowa arkuszowa maszyna drukująca Heidelberg Speedmaster SM 52 z rewolucyjnym zespołem farbowym Anicolor”. Robert Kuczera z firmy Michael Huber Polska zaprezentuje Inkredible – nową technologię produkcji farb drukowych, opracowaną przez Hubergroup i promowaną m.in. na targach w Düsseldorfie. Z kolei Katarzyna Trenkner z firmy SG Equipment Leasing Polska przedstawi propozycje współpracy dla przedsiębiorstw poligraficznych w zakresie finansowania inwestycji. Wśród innych dostawców, którzy zapowiedzieli wystąpienia podczas 25. Letniej Konferencji Poligraficznej, są firmy Ferag Polska, Kodak Polska i Konica Minolta Business Solutions Polska.
Już po raz czwarty z rzędu imprezie będą towarzyszyć regaty poligrafów Ferag Sailing Cup o puchar firmy Ferag Polska. W zawodach będą mogły wziąć udział 3- lub 2-osobowe załogi firmowe, jak również mieszane. Regaty odbędą się na łódkach klasy Omega, uprawnienia żeglarskie wymagane będą jedynie od sternika. Uroczyste zakończenie regat oraz wręczenie pucharu firmy Ferag Polska dla zwycięskiej załogi odbędzie się ostatniego dnia konferencji. Organizatorzy zapowiadają też szereg innych atrakcji pozamerytorycznych.
Mówi Waldemar Światły ze Szczecińskiej Agencji Edukacyjnej: „Mamy nadzieję, że tegoroczna konferencja, mimo zmienionego ze względu na targu drupa 2008 terminu, będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem. Jest to nasze jubileuszowe, 25. spotkanie, a zarazem pierwsza konferencja branżowa odbywająca się po największych na świecie targach poligraficznych. Wiele wystąpień będzie do nich nawiązywać, więc do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych informacjami na temat nowości pokazanych na drupie. Liczymy też na udział osób, których pasją jest żeglarstwo, w zawodach Ferag Sailing Cup 2008”.
Konferencja odbędzie się w hotelu Ośrodka Sportu Akademickiego w Wilkasach (ul. Niegocińska 5). Cena za udział wynosi 1050 zł od osoby i obejmuje: zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym (dopłata do „jedynki” wynosi 270 zł), wyżywienie oraz udział w części rekreacyjnej, w tym w zawodach Ferag Sailing Cup Wilkasy 2008, ognisku i szantach.
Dla klientów portalu PrintinPoland.com oraz członków Polskiej Izby Druku przygotowano specjalny 5% rabat (upusty nie podlegają łączeniu i nie dotyczą dopłaty do pokoju 1-osobowego). Zgłoszenia udziału w konferencji przyjmowano do końca sierpnia.
Najnowsze instalacje Wolff Trading
W lipcu br. w drukarni Wowo w Łodzi zainstalowano dwie pełnoautomatyczne linie do sitodruku i laminowania. Jako pierwsza została dostarczona i uruchomiona sitodrukowa maszyna cylindryczna WT 1020 chińskiej produkcji, która jest w pełni zautomatyzowaną linią do wybiórczego lakierowania i drukowania farbami UV na papierze oraz na kartonie. Konstrukcja maszyny WT 1020, oparta na sprawdzonych rozwiązaniach i dostosowana do europejskich norm jakościowych, łączy w sobie precyzję i wysoką wydajność stanowiąc znakomitą alternatywę dla maszyn zachodnich producentów. Maszyna oferuje najwięcej możliwości w lakierowaniu UV off-line: lakierowanie po pełnej powierzchni i wybiórczo na szerokiej gamie podłoży z jednoczesnym stosowaniem różnego rodzaju lakierów UV (reliefowy, strukturalny, pigmentowy). Jej instalacja wpłynęła na ponaddwukrotne zwiększenie mocy produkcyjnych firmy w uszlachetnianiu druku, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów uszlachetniania.
Następną maszyną uruchomioną w tej drukarni przez firmę Wolff Trading jest nowoczesny, wysoko wydajny termolaminator Voyager w formacie do B1. Urządzenie wyposażone jest w wodny, bardzo stabilny system podgrzewania kalandra i podajnik pozwalający na umieszczenie stosu papieru do wysokości 1 m. Voyager wyróżnia się znakomitą wydajnością połączoną z niskimi kosztami laminowania. Instalacja i rozruch wykonany został przez serwis firmy Wolff Trading.
Właściciel firmy Wowo, Włodzimierz Skonieczka, bardzo wysoko ocenia dokonaną inwestycję i walory zakupionych maszyn, w tym: skrócenie czasu przygotowania ich do pracy i możliwość obsługi każdej z nich przez jednego pracownika. Maszyny charakteryzują się kompaktowymi gabarytami, co sprawia, że bez problemu zostały wkomponowane w całokształt parku maszynowego drukarni. Pozwalają one na uzyskanie arkuszy nakładowych już po kilku, kilkunastu poprowadzonych odbitkach. Oszczędności dzięki niewielkiej ilości makulatury rozruchowej są szczególnie dostrzegalne przy uszlachetnianiu drogich podłoży drukowych. Szybkość i łatwość obsługi maszyn sprawia, że tzw. prace „na wczoraj” nie stanowią większego problemu.
Obecnie drukarnie robią wszystko, aby zwiększyć konkurencyjność na rynku i nie zlecać uszlachetniania poza własną firmą. Co więcej, oferują w ten sposób klientowi wyższą jakość prac poprzez własny nadzór, poczynając od procesu druku, a kończąc na uszlachetnianiu. Liczy się bogactwo wyposażenia introligatorni, w której muszą znaleźć się obowiązkowo, między innymi: urządzenie do foliowania papieru i kartonu, maszyna do lakierowania farbami UV. Firma Wolff Trading, oprócz pełnej gamy maszyn z zakresu sitodruku i foliowania, posiada w swojej ofercie materiały dla drukarń offsetowych i fleksograficznych, a także dla zakładów uszlachetniania druku: termofolie, folie do laminowania na zimno, do hot-stampingu oraz obciągi, w każdej ilości i rozmiarze. Firma zapewnia pełną obsługę serwisową sprzedawanych maszyn do lakierowania UV i do termolaminacji.

Współpraca Prim Jet Color i Leadcom
Po trwających kilka miesięcy negocjacjach, z końcem lipca br. firma Prim Jet Color, producent profesjonalnych lakierów (laminatów płynnych) do zabezpieczeń wielkoformatowej grafiki drukowanej, nawiązała współpracę z dostawcą kompleksowych rozwiązań do druku wielkoformatowego, firmą Leadcom.
Do tej pory lakiery Prim Jet Color sprzedawane były w Polsce jako produkty OEM przez różnych dystrybutorów. Prim Jet Color decydując się na współpracę z jednym dystrybutorem chce wzmocnić swoją pozycję na rynku poprzez wykreowanie jednej silnej marki dla swoich produktów i stosowanie wspólnej, ujednoliconej polityki marketingowej.
Prim Jet Color od lat profesjonalnie zajmuje się m.in. projektowaniem i produkcją najwyższej jakości lakierów ochronnych stosowanych w produkcji aplikacji wielkoformatowych. Firma od podstaw opracowała i wdrożyła na rynki światowe, także w Polsce, wiele nowatorskich rozwiązań z zakresu zabezpieczeń wydruków.
Firma Prim Jet Color, poza rynkiem polskim, obecna jest na rynkach światowych, m.in. w Niemczech, Norwegii, Finlandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii, USA, Kanadzie, Francji, Tunezji, Portugalii, Belgii, Grecji, Słowenii, Hiszpanii, Wietnamie, Singapurze, we Włoszech i na Madagaskarze. Doświadczenia wyniesione z projektowania lakierów do pracy w skrajnie różnych warunkach klimatycznych doprowadziły do powstania produktów najwyższej jakości, odpowiadających potrzebom najbardziej wymagających klientów.
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w roku 2007 firma opatentowała uniwersalny wodorozcieńczalny lakier o handlowej nazwie Top Coat. Lakier ten przeznaczony jest głównie do zabezpieczania (laminacji) wydruków przed szkodliwym wpływem promieniowania ultrafioletowego UV, wilgoci, opadów atmosferycznych, zanieczyszczeniami przemysłowymi, efektami starzenia, kwaśnymi deszczami, zadrapaniami i uszkodzeniami mechanicznymi.
Lakier Top Coat jest również stosowany w celu nadania wydrukowi szlachetności – uzyskania gładkiej, błyszczącej lub matowej powierzchni dowolnego wydruku. Lakier zabezpiecza wydruki wykonane prawie na wszystkich mediach, na przykład: PCV, plandeki, papier, karton, metale, szkło, ceramika, kamień, drewno, płótno typu canvas.
Laminaty Top Coat to zróżnicowana pod względem odporności na UV grupa produktów. Do grupy tej zaliczają się lakiery: standardowy, udoskonalony i zaawansowany. Podział ten jest bardzo korzystny dla użytkownika. Użytkownik może dobrać sobie taki laminat, jaki jest mu najbardziej potrzebny, nie przepłacając za właściwości, które nie będą wykorzystane.
Laminat Top Coat Standard przeznaczony jest przede wszystkim do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Laminaty Top Coat udoskonalony oraz zaawansowany są doskonałe do zastosowań zewnętrznych, a także do ekspozycji w pobliżu silnych źródeł światła.
Laminaty Top Coat mogą dodatkowo zawierać komponenty zapewniające wzmocnioną ochronę wydruków przed zadrapaniami, zarysowaniami i pęknięciami, ochronę przed szkodliwym wpływem alg, grzybów i pleśni oraz składniki zabezpieczające wydruki przed migracją plastyfikatorów z wnętrza mediów (np. tanie PCV; objawy migracji to „mokra” i lepka powierzchnia wydruku).
W grupie laminatów Top Coat znajdują się również produkty służące do ochrony giętkich mediów (podlegających ciągłym odkształceniom) takich jak na przykład flagi i przystosowane do ochrony wydruków na karoseriach pojazdów wyposażonych w ściany harmonijkowe (do zabezpieczania aplikacji typu roll-up). Specjalną grupę stanowią laminaty do ochrony wydruków reklamowych na podłogach.
Prim Jet Color jako producent laminatów jest w stanie zaprojektować produkt pod specjalne potrzeby użytkownika. Przykładem jest opracowanie laminatu samoczyszczącego się. Modyfikując recepturę laminatu uzyskano efekt zapewniający samooczyszczanie się pokrytej laminatem powierzchni (self-cleaning efect). Zjawisko to polega na tym, że dzięki znacznie zmniejszonej sile przylegania cząsteczek kurzu do powierzchni pokrytej lakierem można je bez trudu usunąć zwykłą wodą, którą mogą dostarczyć, na przykład, opady atmosferyczne.
Laminaty Top Coat przeznaczone są do zabezpieczania aplikacji wykonanych atramentem solwentowym, wodnym barwnikowym lub pigmentowym, sublimacyjnym, dyspersyjnym, sitodrukiem, itd. Laminat Top Coat chroni również wydruki wykonane na zwykłym papierze (kserograficznym). Produkty te chronią także podłoże (media), w tym PCV, bez tendencji do żółknięcia.
Charakteryzują się bardzo dużą wydajnością (1 litr lakieru pokrywa do 30 m2 wydruku). Zmywaczem i rozcieńczalnikiem jest zimna woda, podczas gdy większość konkurencyjnych płynnych laminatów wymaga specjalnych produktów.
Laminaty Prim Jet Color mogą być nanoszone na aplikacje różnymi metodami, np. wałkiem, pistoletem do lakierowania, laminatorem przeznaczonym do laminowania płynnego. Laminaty te są uniwersalne. Jeden rodzaj laminatu chroni wydruki wykonane w technologiach opisanych wyżej. Odbiorcami tych produktów są producenci plandek, grafiki pojazdowej, grafiki okiennej, grafiki podłogowej, kafli ceramicznych, puzzli, fotograficy, artyści, graficy i malarze.

Tygodnik Powszechny w Drukarni Polskapresse Sosnowiec
Od 4 sierpnia br. „Tygodnik Powszechny” jest drukowany w najnowocześniejszej w Polsce i Europie Drukarni Polskapresse Sosnowiec. Nowe oblicze gazety gwarantuje nowoczesna technika druku maszyny Colorman 4-1.
Pierwsze numery „Tygodnika Powszechnego” zostały wydrukowane w Drukarni w Sosnowcu
4 sierpnia br. Pismo jest drukowane w nowoczesnej technologii hybrydowej – heatset i coldset, dzięki czemu zyskało bardziej magazynowy charakter. Nowy tygodnik jest drukowany w mniejszym niż dotychczas formacie.
Colorman 4-1 to nowoczesna hybrydowa maszyna drukująca w dwóch technikach: coldsetowej i heatsetowej. W Europie znajdują się tylko dwie takie maszyny – drugą dysponuje wydawca El Mundo w Madrycie.
Drukarnia w Sosnowcu to najnowsza inwestycja Grupy Wydawniczej Polskapresse ulokowana w Katowickiej Strefie Ekonomicznej. Drukarnia posiada offsetową maszynę najnowszej generacji Colorman 4-1 firmy manroland, która dzięki hybrydowej budowie umożliwia jednoczesny druk w technice coldset i heatset. Maszyna zapewnia w pełni cyfrową technologię przygotowania materiałów, druk zwojowy w technice coldset i heatset, łączenie w jednym grzbiecie obu technik oraz możliwość szycia i obcinania w linii, co daje gotowy, wykończony produkt prosto z maszyny. W drukarni pracuje pięć zespołów coldset i jeden heatset, co umożliwia druk w jednym grzbiecie nawet 96 stron. Maszyna osiąga prędkość 86 tys. egzemplarzy na godzinę, a liczba wydrukowanych egzemplarzy miesięcznie to ok. 35 mln.
Całkowity koszt nowej inwestycji wyniósł ponad 100 mln zł. Drukarnia w Sosnowcu jest szóstą drukarnią Polskapresse Oddział Poligrafia, który od marca 2008 roku został wydzielony z Polskapresse. Wszystkie drukarnie Polskapresse Oddział Poligrafia drukują średnio 5 milionów gazet tygodniowo.

<< Poprzedni  11-20  21-30  31-40  41  42  43  44  45  46  47  48  | < 49 >  50  51-56  Następny >>


Nowa strona
Szanowni Internauci, zapraszamy na nową stronę Świata DRUKU : http://www.swiatdruku.eu/<br />
Zachęcamy także do subskrybowania naszego nowego newslettera:<br />
http://www.swiatdruku.eu/newsletter/register_subscription/1 Nowa odsłona naszej strony - zapraszamy: http://www.swiatdruku.eu/
Firmy KML Solutions i LeadCom zapraszają na warsztaty „Fakty i mity na temat atramentów. Jak dobrać odpowiedni atrament. Klasyfikacja, zastosowanie, trendy”, które odbędą się 20 stycznia 2011 w Centrum EXPO XXI w Warszawie. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym imprezy.<br />
W swoim komunikacie organizatorzy odpowiadają na pytanie, dlaczego warto wziąć udział w tych warsztatach: <br />
Podstawowym problemem jest nadmiar atramentów na naszym rynku, brak obiektywnej wiedzy o nich oraz brak kryteriów ich oceny. Użytkownicy bardzo często odczuwają chaos informacyjny. W tej tematyce nie ma się do czego odnieść, nie ma jakiegoś wzorca, nie ma jasno sprecyzowanych kryteriów oceny atramentów. Wiedza o tuszach jest szczątkowa, niepełna, nieuporządkowana, czasami zupełnie fałszywa. Terminologia określająca atramenty (np. eco, mild, miękki, twardy solwent) jest nowym użytkownikom często nieznana. Które atramenty są szkodliwe, a które nie, które niszczą głowice a które je „udrażniają”, które blakną po pół roku, a które są „wieczne” – nie ma gdzie o tym poczytać. Tuszów na rynku jest tak dużo, że użytkownicy nie wiedzą, co wybrać i dlaczego. Zasypywani są ofertami nowych atramentów, które mają rozwiązać wszystkie problemy. Ale obiektywnie: które są te najlepsze? I dlaczego? Użytkownik w większości przypadków nadal tego nie wie. <br />
Na warsztatach chcielibyśmy rzucić nieco światła na te problemy. Wybrnąć jakoś z gąszczu sprzecznych często informacji o tuszach, sformułować kryteria ich oceny, wprowadzić klasy porządkujące jakość tuszów, uporządkować ogólną wiedzę. Chcielibyśmy naszkicować jakiś scenariusz, w jaki sposób zabrać się za dobór atramentu do swojej maszyny. To niełatwe zadanie, mamy nadzieję, że temu podołamy.   <br />
<br />
PROGRAM WARSZTATÓW<br />
<br />
10.30 – 13.30 BLOK TEORETYCZNY – prezentacja/sesje pytań <br />
10.30 – 11.00 Moduł I<br />
Atrament – budowa, właściwości, podstawy chemiczne.<br />
Podział atramentów ze względu na: <br />
- zastosowanie<br />
- maszyny, głowice, rozpuszczalniki<br />
- jakość<br />
Panel poprowadzi: dr Leszek Kułak, Politechnika Gdańska/Prim Jet Color<br />
<br />
11.00 – 11.40 Moduł II<br />
Co to jest dobry atrament, czyli jak dobrać odpowiedni atrament do swojej maszyny?<br />
Cechy farb cyfrowych i potencjalne kryteria oceny: <br />
- jakość druku, kolorystyka<br />
- fizyczne właściwości farby: zapach, oddziaływanie na otoczenie i obsługę maszyn<br />
- fizyczne właściwości wydruków: odporność na ścieranie, światłoodporność, zdolność do utrwalania się na różnych podłożach<br />
- cechy eksploatacyjne wynikające ze współpracy farby z maszyną <br />
- cena farby a koszt druku <br />
Typowe problemy związane z atramentem.<br />
Zasady doboru farby do maszyny drukującej.<br />
Panel poprowadzi: Przemysław Kida, Profikolor<br />
11.40 – 12.00 Przerwa na kawę<br />
<br />
12.00 – 13.30 Moduł III<br />
Analiza polskiego rynku atramentów solwentowych:<br />
- eco<br />
- mild<br />
- hard solwent<br />
Próba usystematyzowania pojęć i wiedzy o atramentach solwentowych.<br />
Klasyfikacja atramentów ze względu na jakość oraz maszyny.<br />
Panel poprowadzą: Dariusz Świercz, Leadcom; Steve Knight, Sioen; Michael Moeller, Roland <br />
13.30 – 14.00 	Lunch <br />
<br />
14.00 – 16.00 BLOK PRAKTYCZNY<br />
14.00 – 15.30 Moduł I<br />
Czy jesteś pewien, że znasz możliwości swojego plotera?<br />
- Pokazanie różnic we właściwościach i jakości druku atramentów eco- i mildsolwentowych w zależności od prędkości druku (drukowanie na maszynach Roland XJ640, Asbru RS64)<br />
- Pokazanie różnic w jakości druku ploterów 4-(CMYK) i 6(CMYKLcLm)-kolorowych<br />
<br />
15.30 – 16.00 Konkurs na najciekawszą aplikację <br />
- prezentacja autorów i aplikacji<br />
- głosowanie<br />
- rozdanie nagród<br />
<br />
16.00 Zakończenie warsztatów<br />
<br />
Warunki uczestnictwa: <br />
    <br />
Rejestracji należy dokonać do dnia 10.01.2011.		<br />
Koszt uczestnictwa: 240 zł (wpłata do 31.12.2010), 280 zł (wpłata do 10.01.2011), (podane ceny są cenami brutto); Bank Millennium, Nr konta: 83 1160 2202 0000 0001 3270 3555, dopisek do przelewów: Warsztaty.<br />
Cena obejmuje: udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, lunch, przerwy kawowe.<br />
Dla klientów firm-organizatorów – zniżka w wysokości 25%.<br />
Miejsce imprezy: Centrum EXPO XXI, Warszawa ul. Prądzyńskiego 12/14, Sala B.<br />
Zgłoszenia: <br />
biuro@leadcom.pl,
<a href= mailto:agnieszka.swiercz@leadcom.pl?subject= target= {target} >agnieszka.swiercz@leadcom.pl</a><br />
tel./fax +48 22 8641009; 517560040<br />
Fakty i mity na temat atramentów - warsztaty
Firma Map Polska wprowadziła do swojej oferty Olin – nowy papier offsetowy klasy premium. Nadaje się on świetnie jako podłoże na zaproszenia, papier firmowy, foldery, katalogi wystaw i do wielu innych tego typu wydruków. Bardzo dobrze sprawdza się także w produkcji dziełowej. <br />
W ofercie Map papier Olin występuje w 15 gramaturach – od 40 g/m2 do 400 g/m2, pięciu odcieniach – od śnieżnej bieli do kości słoniowej, i z trzema rodzajami wykończenia powierzchni – od supergładkiego po szorstki. Linia obejmuje także papier makulaturowy i pasujące do niego koperty. Cała gama papierów Olin posiada certyfikat FSC. <br />
„Olin to nasza propozycja skierowana do tych, którzy poszukują wysokiej jakości podłoży drukowych, a nie lubią kompromisów. Olin to po prostu bardzo wysoka jakość za rozsądną cenę” – mówi Gabriela Hatłas, Product Manager Fine Papers w Map Polska. <br />
Olin dołączył do bogatej oferty papierów firmy Map stanowiąc łącznik pomiędzy grupą masowych podłoży a papierami ozdobnymi. Wśród znanych i cenionych marek papierów Map Polska są m.in. One, Ecco-Book, Claro czy też Dito. <br />
<br />
<br />
Olin - nowy papier offsetowy klasy premium
23 listopada firma Hubergroup poinformowała, że ze względu na znaczny wzrost cen surowców do produkcji farb, ich ceny zostaną podwyższone – farby do heatsetu i skalowe do coldsetu będą droższe o 35 centów/kg, czarne do coldsetu o 20 centów/kg, natomiast farby do druku arkuszowego od 30 do 50 centów/kg. <br />
Wprowadzenie podwyżek producent umotywował podwyżką cen materiałów o 35–45% (podwyżki cen podano w euro) w minionych 12 miesiącach. <br />
W komunikacie prasowym Hubergroup podkreśla, że będzie korzystać z każdej okazji, aby obniżać ceny – będzie dynamicznie reagować na zmieniającą się sytuację na światowych rynkach. <br />
*<br />
W komunikacie prasowym firma Flint Group zwróciła uwagę na to, że analitycy przewidują dalszy wzrost cen materiałów w 2011 roku. Producent nie wyklucza podwyższenia cen produktów znajdujących się w jego portfolio, zwłaszcza farb przeznaczonych do produkcji opakowań.<br />
*<br />
Z kolei firma Sun Chemical poinformowała o 25-procentowym wzroście cen na wszystkie swoje produkty wykorzystujące pigment Violet 23. Wzrost ten stał się nieunikniony, bowiem – jak podaje producent – koszty wytwarzania pigmentu wzrosły o 70% w ciągu ostatnich 12 miesięcy i nadal spodziewana jest tu tendencja wzrostowa.<br />
Problemy z podażą Violet 23 rozpoczęły się pod koniec 2009 roku, gdy w Chinach i Indiach zaczęła się zmniejszać dostępność karbazolu – podstawowej substancji, z której wytwarzany jest ten pigment. Karbazol wykorzystywany jest jedynie w branży produkującej barwniki, jednakże smoła węglowa, z której uzyskuje się karbazol, jest powszechnie stosowana również w innych branżach, co ogranicza jej dostępność. Niekorzystne efekty pogłębia także fakt, że branża produkująca barwniki ma niewielką kontrolę na kosztem i podażą tej substancji. <br />
Felipe Mellado, dyrektor ds. marketingu Sun Chemical, komentuje: „Brak podstawowych materiałów produkcyjnych jest zagadnieniem trapiącym całą branżę. Sun Chemical intensywnie pracuje, aby kompensować wpływ tej sytuacji na wzrost kosztów, ale obecnie wprowadzenie wzrostu cen na wszystkie produkty zawierające Violet 23 było nieuniknione. Ma to przełożenie na ceny większości farb drukowych oferowanych na rynku płynnych farb, a także na całe grupy produktów przeznaczonych do maszyn arkuszowych oraz farb UV. Robimy wszystko co w naszej mocy, pracując z czołowymi dostawcami pigmentu i staramy się tak zarządzać bieżącą sytuacją, by w jak najmniejszym stopniu wpłynęła ona na naszych klientów”. <br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
Wzrosną ceny farb
Jak co roku firma Heidelberg Polska zaprosiła do Print Media Academy w Heidelbergu wyróżniających się studentów z trzech uczelni: z Politechniki Warszawskiej, z Politechniki Łódzkiej i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wyjazd odbył się w dniach 24–25 listopada. Studenci pojechali pod opieką Juliusza Krzyżkowskiego (Zakład Technologii Poligraficznych na Wydziale Inżynierii Produkcji PW) i Krzysztofa Głowackiego (Instytut Papiernictwa i Poligrafii PŁ), towarzyszyli im Zbigniew Krugiełka i Jacek Szynkarek z firmy Heidelberg Polska. Ze strony Heidelberger Druckmaschinen AG opiekował się grupą Dieter Kurock.<br />
W programie wycieczki znalazły się: wykład i zwiedzanie Print Media Academy, prezentacja systemu Prinect, pokaz naświetlarek Suprasetter, prezentacja działania maszyn Speedmaster XL 75-5+L i XL-105-10-P w Print Media Center, pokaz linii do oprawy zeszytowej ST 450. Studenci gościli w fabryce w Wiesloch, obejrzeli centrum logistyczne i magazyn części, halę z linią do produkcji napędowych kół zębatych, halę produkcji systemów sterujących, halę, gdzie powstają maszyny Speedmaster SM 74 i XL 75 oraz hale produkcji maszyn pełnoformatowych.<br />
Zwiedzano także zamek w Heidelbergu i Jarmark Bożonarodzeniowy na Starówce.<br />
Studenci z wizytą w Print Media Academy
Creative Park to strona internetowa stworzona przez firmę Canon, będąca źródłem dobrej zabawy i nieograniczonych możliwości tworzenia przestrzennych form dekoracji świątecznych, kart okolicznościowych, albumów oraz wszelkiego rodzaju szablonów. Canon Creative Park daje możliwość twórczego spędzania wolnego czasu z dzieckiem i całą rodziną, zapewniając radość oglądania, drukowania, wycinania, klejenia i składania różnorodnych wzorów. Stanowi miejsce kreatywnego wykorzystania produktów Canon Pixma – serii drukarek fotograficznych oferujących doskonałe efekty domowego wydruku fotografii i dokumentów. Posiadacze urządzeń Canon mają szansę dostępu do strefy Premium zawierającej dodatkowe zdjęcia i ilustracje.<br />
Twórcom Creative Park zależało na stworzeniu wygodnego i twórczego miejsca zabawy z obrazem, prezentowanym w setkach form, konwencji i stylów. Przedstawia łatwe sposoby tworzenia własnego kalendarza, zaproszenia, papieru listowego czy albumu bez większego zaangażowania, a tym bardziej wychodzenia z domu. <br />
Materiały przedstawione w Creative Park są dostępne za darmo dla każdego użytkownika. Posiadacze drukarek fotograficznych Canon Pixma mają jednak możliwość wyboru z bogatszych zasobów obrazów i wzorów. Creative Park Premium jest dedykowany użytkownikom urządzeń Canon, którym zostały udostępnione dodatkowe zasoby w postaci całej gamy zdjęć i ilustracji autorstwa cenionych na całym świecie fotografów i artystów. Osoby korzystające z Creative Park mogą liczyć na najwyższej jakości efekty wizualne przy zastosowaniu sprzętu drukującego Pixma i oryginalnych atramentów Canon. Daje to gwarancję trwałość i jakość wydruku, co finalnie wpływa na satysfakcję z pracy. Wszystkie elementy przedstawione w Creative Park można w prosty sposób pobrać i wydrukować. Wzory zawierają instrukcję montażu wybranego materiału. Na każdej stronie witryny znajduje się informacja „jak zrobić”, a w razie potrzeby można korzystać z automatycznej pomocy.<br />
Creative Park jest podzielony na kategorie tematyczne, co bardzo ułatwia szybkie wyszukanie konkretnego przedmiotu. Kategoria „prezenty i karty okolicznościowe” to idealne miejsce dla osób organizujących przyjęcia. Znajdziemy tu kartki, wzory zaproszeń, kopert, papeterii, okładek do płyt CD, ramek do zdjęć, a nawet pudełek na prezenty. Druga kategoria obejmuje m.in. trójwymiarowe modele przedstawiające zwierzęta, zabawki, dekoracje okolicznościowe, znane budowle świata, pojazdy oraz formy z dziedziny nauki o różnym stopniu trudności, dopasowanym do wieku użytkownika. Pod kolejną zakładką znajdziemy elementy graficzne pozwalające stworzyć album fotograficzny dla każdego członka rodziny. Obecnie mamy możliwość wyboru spośród kilkuset wzorów dostępnych w różnorodnych układach. Czwarta kategoria zawiera obrazy czerpiące z wielu konwencji artystycznych. Dzięki nim będziemy mogli stworzyć trójwymiarowe obrazy, reliefy, orgiami czy mozaiki. W sekcji „kalendarze” Canon udostępnił bogaty zestaw kalendarzy w rozmaitych formach przestrzennych, jak i szerokiej gamie kolorystycznej. Ostatnia kategoria to galeria fotograficzna, prezentująca zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Są to m.in. zdjęcia krajobrazów z odległych zakątków świata, obrazy natury, flory, fauny oraz zdjęcia ze świata sportu.<br />
Serwis znajduje się pod adresem: http://www.canon.com/c-park/<br />
<br />
<br />
Canon Creative Park
Szczecińska Agencja Edukacyjna zaprasza do udziału w XII Zimowej Konferencji Poligraficznej Bukowina Tatrzańska 2011 organizowanej pod hasłem „Barwa w druku od A do Z”. Odbędzie się w Bukowinie Tatrzańskiej w Domu Zdrowia Rysy przy ul. Leśnej 20 (20 km od Zakopanego) w dniach 9/10–12 stycznia 2011 roku.<br />
Partnerem merytorycznym konferencji jest firma Frogimus, Partnerem – Portal PrintinPoland.com. Patronat medialny sprawuje „Świat DRUKU”.<br />
Konferencja adresowana jest do przedstawicieli drukarń i zakładów poligraficznych (druk offsetowy, cyfrowy, fleksograficzny), wydawnictw, firm handlowych i innych przedsiębiorstw działających w branży poligraficznej. Tematyka tegorocznej konferencji koncentruje się na zagadnieniach związanych ze standaryzacją, stabilnością barwy i kontrolą jakości druku. Przedstawione zostaną najnowsze rozwiązania w tym zakresie, stosowane w urządzeniach i technologiach przez wiodące firmy w branży poligraficznej. Konferencja jest doskonałym miejscem do zapoznania się z nowymi koncepcjami i rozwiązaniami, dyskusji, a także wymiany doświadczeń. A to wszystko w zimowej atmosferze Bukowiny Tatrzańskiej.<br />
W programie:<br />
- „Systemy standaryzacji i kontroli jakości druku” – Danuta Tyrowicz, Frogimus<br />
- „Heidelberg Remote Access Elite – innowacyjne rozwiązania zdalnej komunikacji drukarni z jej klientami” – Piotr Bogusz, Heidelberg Polska<br />
- „Systemy kontroli barwy w systemach produkcyjnych Konica Minolta” – Adam Bieniewski, Konica Minolta Business Solutions Polska<br />
- „Kompleksowe zarządzanie barwą – nowe spojrzenie. Kodak Flexcel NX” – Mariusz Geras, Kodak Polska<br />
- „Miejsce nowoczesnego zarządzania barwą w globalnej standaryzacji druku – nowe rodzaje oprogramowania i sposoby komunikacji”, X-Rite. <br />
<br />
Firma X-Rite jest sponsorem wspierającym konferencji.<br />
Spotkanie poprowadzone przez Roberta Kuczerę z firmy Michael Huber Polska poświęcone zostanie zagadnieniom standardów farbowych w druku offsetowym. Prezentacja, a następnie workshop, umożliwią zapoznanie się z tymi zagadnieniami oraz dyskusję wszystkich zainteresowanych uczestników konferencji.<br />
Dyrektor projektu targów Poligrafia, Jerzy Kaczmarek (Międzynarodowe Targi Poznańskie) zapozna uczestników konferencji z tematem „Poligrafia 2011 + Digital Printing Expo – wizja przyszłości nowej branży poligraficznej”.<br />
Przewidziane są wystąpienia firm-dostawców prezentujących oferowane przez nie urządzenia, materiały i technologie.<br />
Konferencji towarzyszą VII Zawody w narciarstwie alpejskim dla poligrafów o puchar firmy<br />
Michael Huber Polska HUBER SKI CUP BUKOWINA 2011.<br />
„Zapraszamy wszystkich poligrafów do udziału w konferencji. Mamy nadzieję, że po raz kolejny będzie ona doskonałą okazją do ciekawych spotkań i dyskusji oraz wypoczynku w miłej śnieżnej scenerii, np. podczas kuligu przy blasku pochodni” – zachęca Waldemar Światły.<br />
<br />
Informacje organizacyjne<br />
Koszt udziału w konferencji: 1185,00 zł od osoby, obejmuje zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym, wyżywienie, udział w części merytorycznej, udział w części rekreacyjnej. Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 180,00 zł. Zakwaterowanie od dnia 9.01.2011 r. do 12.01.2011 r. Wyżywienie od kolacji w dniu 9.01.2011 r. do obiadu w dniu 12.01.2011 r.<br />
Zgłoszenia prosimy przesyłać faksem lub e-mail do 31.12.2011 r. Należność z tytułu udziału w konferencji należy przekazać do 4.01.2011 r. na konto: Multibank nr 71 1140 20017 0000 4802 0378 9450. Rabat dla klientów portalu PrintinPoland.com płacących abonament wynosi 5% (nie obejmuje dopłaty do pokoju 1-osobowego).<br />
Informacji udziela Waldemar Światły, tel. 608 082 657, tel/fax 56 660 80 17, e-mail:
<a href= mailto:saebiuro@emil.tnp.pl?subject= target= {target} >saebiuro@emil.tnp.pl</a> Konferencja poligraficzna w Bukowinie
Xerox Polska ogłosił wprowadzenie na rynek zmodyfikowanego i ulepszonego cyfrowego systemu produkcyjnego iGen4. Przełomowy system iGen4 pojawił się na rynku w 2008 r., do tej pory skorzystało wiele setek klientów, tworząc miliardy przynoszących dochody wydruków. Teraz firma zaprezentowała jego wydajniejszą wersję. <br />
iGen4 EXP – najnowszy model skonstruowany na bazie nagradzanej platformy iGen4 – zapewnia użytkownikom natychmiastowy wzrost wydajności ze względu na obecność nowych opcji w zakresie przygotowania i wykończenia oraz obsługę arkuszy w największym dostępnym na rynku formacie.  <br />
Jak podaje producent, nowy system charakteryzuje się niemal o 50% większym arkuszem druku w porównaniu z urządzeniami konkurencyjnymi – co przekłada się na większą efektywność druku i zwiększone dochody klientów. Przyjmowanie zamówień na system Xerox iGen4 EXP już się rozpoczęło, a od 2011 r. użytkownicy będą mogli łatwo dokonywać konwersji tradycyjnych systemów iGen4 na system iGen4 EXP. <br />
Do podstawowych funkcji iGen4 EXP należą:<br />
- Największy format arkusza drukowego (36,4×66 cm) w swojej klasie – umożliwia realizację wymagających zadań, takich jak pełnowymiarowe, potrójnie składane broszury, karty pocztowe i karty z życzeniami lub bardzo duże okładki i obwoluty książek w formacie 36,4 na 66 cm. Drukowanie 40 arkuszy na minutę w większym formacie zasadniczo zwiększa prędkość drukowania systemu iGen4 do 120 obrazów w formacie A4 na minutę, podnosząc wydajność. Nośniki mogą być podawane ze zmodyfikowanego podajnika papieru lub systemu podawania rolowego. Układarka Multigraf odbiera duże wydruki i układa je w wyjmowanych koszach w celu ułatwienia transportu do dalszego wykańczania, tj. przycinania, powlekania i lub innych opcji wykańczających.<br />
- Zautomatyzowane rozwiązanie Web-to-finish – realizacja obiegu pracy bez ingerencji ludzkiej. Od początku 2011 r. cały proces od złożenia zamówienia do produktu końcowego będzie mógł przebiegać bez ręcznego konfigurowania czy innego rodzaju interwencji. Rozwiązanie wykorzystuje funkcję Xerox FreeFlow Digital Workflow Collection, jak również oprogramowanie i opcje wykańczające oferowane przez partnerów biznesowych Xeroksa, aby usprawnić proces produkcji od chwili złożenia zamówienia, szybko zmieniając i synchronizując wskazówki dotyczące produkcji, w zależności od potrzeb. <br />
- Integracja z mechanizmem drukowania Adobe PDF – zapewnia szybkie i niezawodne drukowanie natywnych plików Adobe PDF. Rozszerzone opcje przygotowania do druku ułatwiają dostęp i odwzorowanie kolorów dodatkowych oraz przezroczystości, co ogranicza cykle korekty. <br />
<br />
Xerox wprowadza iGen4 EXP
W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance NEPCon wykonał audyt w firmie Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz w Wasilkowie. W efekcie wykonanej oceny kontroli pochodzenia produktu przyznano firmie certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) o numerze SW-COC-005214, obowiązujący od 22 listopada 2010 r. do 21 listopada 2015 r.<br />
Drukarnia Perfekt została założona przez Janusza Macieja Banasiewicza w roku 1987. Pierwszą siedzibą drukarni były pomieszczenia gospodarcze przy ul. Słomianej w Warszawie. W 2001 roku powstała nowoczesna drukarnia przy ul. Przemysłowej w Wasilkowie koło Białymstoku. Dzisiaj Perfekt to dwie drukarnie (druga w Warszawie, przy ul. Połczyńskiej) 12 tys. m2 powierzchni produkcyjnej oraz tysiąc powierzchni administracyjno-biurowej. W oddawanych do użytku halach instalowany jest nowoczesny park maszynowy: wielozespołowe, arkuszowe maszyny drukujące i linie introligatorskie. Strategicznymi partnerami Perfektu w tym zakresie są firmy Heidelberg, Müller Martini oraz Kolbus.<br />
Drukarnia specjalizuje się w druku akcydensów i książek. Firma oferuje bogatą ofertę dotyczącą oprawy i uszlachetnień po druku oraz bardzo krótkie terminy druku prac. Głównymi klientami drukarni są duże wydawnictwa krajowe i zagraniczne oraz agencje reklamowe i korporacje. Misją firmy jest wysoka jakość wykonywanych prac i krótkie terminy realizacji. W trosce o klienta Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz wprowadziła system zarządzania jakością ISO 9001:2008 i środowiskiem ISO 14001:2005 oraz uzyskała certyfikat FSC.<br />
<br />
Certyfikat FSC dla Drukarni Perfekt
Firma Hunkeler poinformowała, że podczas targów Innovationdays 2011, które odbędą się w Lucernie w dniach 14–17 lutego, będzie można odwiedzić stoiska ponad 70 wystawców prezentujących na powierzchni obejmującej 5000 m2 rozwiązania z różnych obszarów branży poligraficznej – prepressu, procesu druku i wykończenia. <br />
Aby wziąć udział w imprezie, można zarejestrować się na stronie internetowej www.innovationdays.hunkeller.ch/registration<br />
Hunkeler Innovationdays 2011
Więcej...
więcej  Ostatnia: 
Ostatnie wątki:
Więcej...
Brak ankiety

Wyniki

Inne Ankiety
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Świat Druku     powered by eZ Publish, createdy by Krokus Sp. z .o.o