Nowa strona
 
Listopad 2010
Forum dyskusyjne
Galeria zdjęć
Galeria reklam

Galeria reklam


Artykuły promocyjne

Artykuły promocyjne


Witryna wydawnicza

Witryna wydawnicza


Prenumerata
Wyszukiwarka
Zaloguj się

Z ostatniej chwili


Kolejny etap podnoszenia cen w Sun Chemical Europe
Sun Chemical podnosi ceny produktów przeznaczonych na rynek reklamy, opakowań i przemysłowy o 5–15%. Dzieje się tak z powodu znaczących wzrostów cen surowców, energii oraz kosztów transportu. Podwyżki obejmą Europę, Afrykę, a także Środkowy Wschód i zostaną wprowadzone od 1 września br.
Na przyczyny podwyżek, w obliczu których stanęła firma Sun Chemical, mają bezpośredni wpływ stale wysokie ceny ropy i gazu w połączeniu z polityką rządową w Chinach oraz globalne braki niektórych surowców.
David Meldram, prezes Sun Chemical Europe, mówi: „Wzrost kosztów ma znaczący wpływ na większość branż w Europie, a nasza nie jest tu wyjątkiem. Stale monitorujemy środowisko biznesowe w obszarach naszych działań. Aktywnie współpracujemy z naszymi dostawcami i usiłujemy utrzymać koszty na minimalnym poziomie. Niemniej jednak wobec tempa i skali tych podwyżek niezbędne jest podniesienie cen naszych produktów przeznaczonych dla rynków: reklamy, opakowań i przemysłowego”.
Felipe Mellado, wiceprezes korporacji i dyrektor zarządzający grupy w Sun Chemical Europe, dodaje: „Angażujemy się w dostarczanie naszym klientom światowej klasy produktów i usług na najwyższym poziomie jakości, obsługi i innowacji; te podwyżki są konieczne, abyśmy mogli ten poziom utrzymać. Nadal będziemy oferować im aktywne wsparcie i porady, szczególnie w tym wymagającym okresie”.
W lipcu firma Sun Chemical Europe ogłosiła podwyżkę cen dla rynku wydawniczego na poziomie 10–20% w zależności od produktu.

Trwa wakacyjna promocja w Lambdzie
W sierpniu PHP Lambda sp. z o.o. przygotowała kolejną tego lata gorącą promocję dla drukarń wielkoformatowych i agencji reklamowych zajmujących się profesjonalnym oklejaniem samochodów. W dużo niższych cenach firma oferuje obecnie materiały Orajet do druku solwentowego, w tym materiały do wykonywania grafiki na pojazdach: wysokiej jakości wylewane folie do druku solwentowego Orajet, folie z klejem kanalikowym, folie One Way Vision oraz dedykowane do powyższych materiałów laminaty.
Tylko w Lambdzie w ofercie promocyjnej można znaleźć dwie nowości: odblaskową folię wylewaną Oralite 5400 do druku na ploterach solwentowych i specjalną folię do druku solwentowego przeznaczoną do wykonywania dekoracji ściennej wewnątrz pomieszczeń – Orajet 3628.
Recycling i przetwarzanie surowców w branży poligraficznej
Międzynarodowe Zrzeszenie Przedstawicieli Przemysłu Farbiarskiego (International Association of the Deinking Industry) IGENDE z siedzibą w Wiedniu organizuje jesienią tego roku seminarium, którego myślą przewodnią będzie wdrażanie najnowocześniejszych metod recyklingowych w procesy produkcyjne związane bezpośrednio z przemysłem poligraficznym. Spotkanie odbędzie się 30 września 2008 w centrum seminaryjnym Seminarzentrum am Spiegeln, przy ulicy Johann Hörbiger Gasse 30 w Wiedniu.
Wysokiej jakości specjaliści wygłoszą serię wykładów dotyczących jakości przetwarzanych surowców wtórnych i możliwości ich efektywnego wykorzystania, najnowocześniejszych – ekologicznych farb drukowych i niwelowaniu ich negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Prelegenci wygłoszą również opinie dotyczące odbarwiania odpadów. Wykłady będą wygłaszane w języku angielskim, jednak w razie potrzeby będzie dostępne tłumaczenie symultaniczne.
Liczba uczestników jest ograniczona – zgłoszenia przyjmowane są do 16 września – formularze zgłoszeniowe nadesłane w późniejszym terminie nie zostaną uwzględnione przez organizatora. Więcej informacji – na stronie internetowej: http//www.ingede.org.
Koszt udziału w seminarium:
- uczestnicy zgłoszeni do 31 sierpnia – 80 € (65 € za każdego kolejnego uczestnika reprezentującego tę samą firmę)
- uczestnicy zgłoszeni po 31 sierpnia – 120 € (95 € za każdego kolejnego uczestnika reprezentującego tą samą firmę).
Etykiety Logo-Flex
Firma Doro-tape, niemiecki producent taśmy do zastosowań przemysłowych, z siedzibą w Remscheid, opracował nową technologię produkcji samoprzylepnych elastycznych etykiet oraz logosów 3D na zwojach „bez końca” – Logo-Flex. Oferuje on unikalne możliwości wyróżnienia marki produktów spośród wyrobów konkurencji.
Etykiety i logosy 3D wykonane są ze specjalnego poliuretanu, występują w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach, zgodnie ze specyfikacją klienta. Dostępne są rozmiary od przekątnej pół centymetra do formatu A4. Unikalna technologia odlewów zapewnia wysoki poziom dokładności detali przy niskich kosztach. Nowe samoprzylepne etykiety i logosy 3D mogą być naklejane na produkty konsumenckie i przemysłowe na bardzo szybkich liniach produkcyjnych, mogą one także zawierać chipy RFID do identyfikacji produktu, marki, śledzenia drogi produktów i do informacji promocyjnej.
Ta nowa koncepcja po raz pierwszy została zaprezentowana na targach Interpack w Düsseldorfie, wzbudzając spore zainteresowanie wśród producentów etykiet i produktów markowych z całego świata. Zainteresowani przedstawiciele sektora opakowaniowego reprezentowali takie gałęzie przemysłu jak produkcja napojów, kosmetyków i wysokiej jakości żywności. Doro-tape oferuje kompletny zestaw od projektu 3D do aplikacji szybkiego etykietowania.
Nowa maszyna Theisen&Bonitz w drukarni S-DRUK
W czerwcu br. drukarnia S-DRUK Centrum Poligrafii uruchomiła nową wielofunkcyjną maszynę Theisen&Bonitz zakupioną od firmy Heidelberg Polska. To już czwarta inwestycja tej drukarni w urządzenie introligatorskie w 2008 roku. Wśród nowych inwestycji znalazły się również krajarka Polar 92 X, oklejarka Eurobind 600 i falcerka Stahlfolder Ti 52, wszystkie dostarczone przez Heidelberg Polska.
Instalacja maszyny Theisen&Bonitz wzbudziła największy entuzjazm wśród pracowników drukarni i klientów, gdyż jest to pierwsze w Polsce urządzenie, które zbiera pojedyncze arkusze do formatu B2 z 12 stacji. Jak podkreśla właściciel drukarni Stanisław Jasonek, „zaletą maszyny jest jej uniwersalność i precyzja”. Urządzenie umożliwia m.in. wykonanie broszury szytej o objętości 144 stron w minimalnym formacie 6,5×10 cm. Dodatkowe wyposażenie pozwala falcować w linii, zszywać drutem (cztery głowice) i obcinać na trójnożu wszelkiego rodzaju broszury, również te ze skrzydełkami na okładce.
Drukarnia S-DRUK Centrum Poligrafii od momentu powstania w 2005 roku nastawiona jest na wysokiej jakości druk akcydensowy oraz produkcję materiałów POS. Większość zleceń wykonywana jest dla bardzo wymagających klientów, jakimi są agencje reklamowe. Sama drukarnia, zarejestrowana jako oddział, jest własnością firmy Grupa 3, która od 10 lat świadczy usługi reklamowe w zakresie ATL, BTL oraz Interactive. Grupa 3 była zatem pierwszym i najbardziej wymagającym klientem drukarni.
Nowoczesny park maszynowy połączony z profesjonalnym serwisem, który opiera się na wiedzy i doświadczeniu zespołu, pozwala sprostać największym wyzwaniom i przyjąć najbardziej skomplikowane technologicznie produkcje. Dzięki temu już w trzy miesiące po uruchomieniu drukarnia pracowała na trzy zmiany. Obecnie S-DRUK Centrum Poligrafii zatrudnia ponad 30 osób, z których większość pracuje od momentu powstania firmy. Część inwestycji jest efektem starań o dofinansowanie w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw.
Właściciele firmy zapowiadają na koniec tego roku kolejne inwestycje, tym razem w nowoczesne maszyny drukujące w technologii UV. „Nasze działania są odpowiedzią na wymagania rynku” – twierdzi Stanisław Jasonek. „Inwestycje pozwalają na dywersyfikację produkcji i stopniowe rozszerzanie portfela klientów.”
I Polskie Forum NFC
Już w niedalekiej przyszłości na rynku polskim dostępne będą pierwsze telefony działające w technologii NFC. Near Field Communication to inaczej komunikacja bliskiego zasięgu. Umożliwia ona przekaz każdego rodzaju danych pomiędzy urządzeniami takimi jak: telefony komórkowe, kamery cyfrowe oraz PDA i PC, laptopy, konsole do gier. Dzięki tej technologii każdy będzie miał dogodny dostęp do usług takich jak: płatności (włączając karty kredytowe), zakup biletów, dostęp do rozrywek on-line (np. gier) czy kontaktu obywatel – urząd.
Przewiduje się, że technologia ta odegra kluczową rolę dla dostawców różnego rodzaju usług.
Wychodząc naprzeciw nowym trendom Warszawskie Centrum Promocji organizuje 23 września br. w Business Centre Club w Warszawie pierwsze Polskie Forum NFC. Założeniem Forum jest przedstawienie szerokich możliwości, jakie daje zastosowanie technologii bezprzewodowej transmisji danych (Near Field Communication) na wielu płaszczyznach funkcjonowania gospodarki – instytucje finansowe, operatorzy telefonii komórkowej, firmy IT, marketing, transport miejski, turystyka. Na konferencji pokazane zostaną także praktyczne przykłady wykorzystania technologii NFC w telefonach komórkowych, płatnościach za parkowanie czy komunikacji marketingowej z wykorzystaniem inteligentnych reklam.
„Świat DRUKU” i „Pro-Kreacja” są wśród patronów medialnych konferencji.
Więcej informacji o Forum na stronie organizatora: www.wcp.media.pl
Kontakt:
Warszawskie Centrum Promocji
ul. Twarda 44, 00-831 Warszawa
tel. +48 22 581 46 99, fax: +48 22 581 46 58 biuro@wcp.media.pl
Promocja w firmie Tuplex
Tuplex sp. z o.o. wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów oferując atrakcyjną, specjalną cenę na materiał Frontlit Heywinkel 5023 w szerokości 3,20 i o gramaturze 450 g/m2. Materiał ten jest elastycznym banerem na bazie włókna poliestrowego, obustronnie powlekanego PCW, przeznaczonym do druku solwentowego i ekosolwentowego, do ekspozycji zewnętrznych. Frontlit Heywinkel 5023 odznacza się dobrą odpornością na rozciąganie (2500/1400 N/5 cm) i rozerwanie (200/100 N). Jest doskonały do zgrzewania i oczkowania. Frontlit Heywinkel 5023 jest sprawdzonym na rynku produktem, który cieszy się uznaniem wśród klientów firmy Tuplex.
Promocja cenowa trwa do końca września 2008 i obowiązuje na terenie całego kraju.

Pierwsza polska instalacja maszyny KBA 74 Karat
W drukarni Poppart z Bielska-Białej rozpoczęła pracę pierwsza na polskim rynku półformatowa maszyna offsetowa z wbudowanym systemem naświetlania płyt – KBA 74 Karat. Jej instalacja wpłynęła na ponad dwukrotne zwiększenie mocy produkcyjnych firmy, specjalizującej się w drukowaniu różnego rodzaju materiałów reklamowych.
Maszyny KBA 74 Karat były jednymi z pierwszych na rynku urządzeń offsetowych pracujących w technologii bezwodnej, z wbudowanym systemem naświetlania płyt. Dziś są jedynymi dostępnymi w sprzedaży maszynami typu DI (Direct Imaging) pozwalającymi na pracę w formacie B2, a ich produkcja odbywa się w zakładach KBA w Radebeul. W drukarni Poppart została uruchomiona maszyna pracująca wcześniej w niemieckiej firmie Vignold Group, będącej jednym z zakładów referencyjnych KBA w zakresie urządzeń z rodziny KBA 74 Karat.
Szefowie bielskiego przedsiębiorstwa, Rafał Szymański i Wojciech Zarębski, zapewniają, że o jej instalacji myśleli już od dawna. „Działalnością poligraficzną z prawdziwego zdarzenia zajmujemy się dopiero od czterech lat – mówi Rafał Szymański. – I niemal od początku bazujemy właśnie na technologii DI, tj. połączeniu maszyny drukującej z naświetlarką do płyt. Do tej pory korzystaliśmy z urządzenia w formacie B3, jednak już niedługo po jego instalacji wiedzieliśmy, że naszym kolejnym krokiem będzie maszyna półformatowa. A ponieważ na dzień dzisiejszy jedynym dostawcą oferującym je w interesującej nas klasie formatowej jest firma KBA, mieliśmy niezwykle ułatwiony wybór. Do jej ostatecznego zakupu przekonały nas odwiedziny w fabryce w Radebeul i wykonane tam testy”.
W rezultacie w maju br. w drukarni Poppart rozpoczęła pracę czterokolorowa maszyna KBA 74 Karat. Właściciele firmy bardzo chwalą dokonaną inwestycję. „Przede wszystkim od dawna jesteśmy wielkimi zwolennikami technologii DI – mówi Wojciech Zarębski. – Maszyna ma kompaktowe gabaryty i oferuje ‘dwa w jednym’, łącząc funkcję naświetlarki CtP i urządzenia drukującego. Dzięki produkcji płyt bezpośrednio w maszynie zapewnia idealne pasowanie i krótki czas przygotowania do druku: od momentu wysłania pliku do RIP-a do pojawienia się pierwszej odbitki nakładowej mija około 12 minut. Wspomnianą odbitką nakładową często jest już piąty-szósty arkusz, co znacznie minimalizuje ilość strat w papierze i pozwala na wykorzystanie KBA 74 Karat jako proofera. Ważną zaletą maszyny jest możliwość obsługi przez jedną osobę, która zajmuje się także drobnymi pracami serwisowymi. Maszyna ma wbudowany modem umożliwiający zdalną diagnostykę i natychmiastową pomoc techniczną za pośrednictwem systemu Karat Hotline”.
Szefowie Poppartu podkreślają, że z uwagi na brak paserów maszyna KBA 74 Karat oferuje większy obszar zadruku. Wynosi on 510×735 mm, przy maksymalnym formacie arkusza 520×740 mm. Urządzenie pozwala na zadrukowywanie różnego rodzaju podłoży o grubości z zakresu 0,06–0,3 mm (opcjonalnie do 0,5 mm; i takie prace firma Poppart również wykonuje). KBA 74 Karat pracuje z prędkością nominalną 10 tys. ark./godz. i wykorzystuje płyty termiczne Presstek PEARLdry oraz modyfikowane farby (znajdujące się w specjalnych dwukilogramowych kartuszach, wymienialnych nawet podczas drukowania), dedykowane dla offsetu bezwodnego. Maszyna pozwala na uzyskanie arkuszy nakładowych już po kilku pierwszych odbitkach. Oszczędności przy tak niewielkiej ilości makulatury rozruchowej są szczególnie dostrzegalne przy zadrukowywaniu drogich podłoży drukowych, np. tworzyw sztucznych.
Kompaktowe gabaryty KBA 74 Karat, z których zadowoleni są szefowie firmy Poppart, wynikają z niekonwencjonalnej budowy urządzenia. Po jednej stronie maszyny umieszczono zespoły drukujące i krótki zespół farbowy Gravuflow, podczas gdy z drugiej znajdują się nakładak i system wykładania. Operator steruje maszyną za pośrednictwem znajdującej się przy wykładaniu konsoli, której „mózgiem” jest system Brisque, oryginalne rozwiązanie firmy Scitex. W części związanej z CtP maszyna jest wyposażona w dwie głowice termiczno-optyczne (każda z nich składa się z 40 diod laserowych), naświetlające formy drukowe bezpośrednio na cylindrach. Maksymalna liniatura odwzorowania wynosi 80 l/cm, a zakres rozdzielczości 1524–3556 dpi.
Po uruchomieniu maszyny KBA 74 Karat moce produkcyjne Poppartu, przede wszystkim z uwagi na format i prędkość urządzenia, wzrosły ponad dwukrotnie. „Dzięki temu jesteśmy w stanie szybciej wykonać zlecenia, realizując motto firmy brzmiące ‘Ekspresowa drukarnia offsetowa’. Często zdarza się, że wykonujemy prace ‘na wczoraj’, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z pojawienia się maszyny KBA 74 Karat w naszym parku sprzętowym. Co więcej, oferuje ona wyższą jakość druku niż poprzednio stosowane przez nas urządzenia, co zauważyli także klienci” – mówi Rafał Szymański. Przy kompleksowej obsłudze niezwykle pomocna jest też bogato wyposażona introligatornia firmy, w której skład wchodzą m.in.: dwie krajarki, złamywarka, urządzenie do oprawy zeszytowej, zszywarka, urządzenie do foliowania papieru i kartonu, maszyna do wykrawania, bigówka, perforator itd.
Drukarnia Poppart obsługuje przede wszystkim firmy z Podbeskidzia, zarówno agencje reklamowe jak i klientów bezpośrednich; zdarzają się też zlecenia z innych drukarń. Asortyment wykonywanych prac jest bardzo szeroki i obejmuje: foldery, katalogi, plakaty, teczki i papiery firmowe, notesy, wizytówki, naklejki, kalendarze oraz różnego rodzaju druki akcydensowe. Nakłady realizowane przez Poppart także są bardzo zróżnicowane i wynoszą od kilkudziesięciu sztuk do 100 tys. egzemplarzy. Najczęściej, jak przyznaje Rafał Szymański, klienci zlecają druk w granicach od 1 do 10 tys. egzemplarzy.
„Zainteresowanie obecnych, jak i nowo pozyskanych klientów, maszyną KBA 74 Karat wynika także z faktu, że dzięki niej wyraźnie obniżyliśmy koszty, a co za tym idzie: byliśmy w stanie zaproponować niższe ceny usług poligraficznych – podkreśla Wojciech Zarębski. – Uważamy, że koszty eksploatacyjne maszyny typu DI są na dzień dzisiejszy niższe od tych związanych ze stosowaniem ‘klasycznej’ maszyny offsetowej i systemu CtP. A jeśli do tego dodać aspekt ekologiczny KBA 74 Karat, związany z faktem, że maszyna pozwala zminimalizować ilość odpadów, wyeliminować chemię i wodę oraz stosować farby w obiegu zamkniętym, możemy o niej mówić w samych superlatywach”.

Urządzenia laminujące Tauler Maquinaria
Hiszpańska firma Tauler Maquinaria specjalizuje się w produkcji urządzeń laminujących bazujących na technologii termicznej. W ciągu zaledwie czterech lat od momentu powstania szeroko rozwinęła swoją działalność w Europie. Firma zajmuje się przede wszystkim produkcją i dystrybucją urządzeń do laminowania na gorąco, oferowanych pod nazwą handlową PrintLam. Są one skierowane do drukarń oraz zakładów, które chcą realizować tę fazę obróbki introligatorskiej z zachowaniem najwyższej jakości, przy jednoczesnej redukcji kosztów.
W Polsce przedstawicielem firmy Tauler Maquinaria jest Avargraf sp. z o.o.
Podczas targów drupa 2008 firma zaprezentowała swoje najnowsze rozwiązania w zakresie uszlachetniania papieru i kartonu. Firma Tauler prezentowała się również – wprawdzie na mniejszą skalę – na drupie 2004. Od tego czasu może poszczycić się błyskawicznym wzrostem, czego wyrazem jest pięciokrotne zwiększenie przychodów. Realizowana produkcja w 60% przeznaczona jest na eksport, a produkty firmy trafiają na tak istotne rynki jak: niemiecki, brytyjski, francuski, holenderski oraz australijski.
Na tegorocznej drupie firma Tauler zaprezentowała sześć różnych rozwiązań oferując to, co jest najbardziej cenione przez klientów: szeroki zakres modeli i opcji pozwalający na realizację wymagań końcowego odbiorcy. Łącznie zaprezentowanych zostało siedem urządzeń eksponowanych na głównym stoisku w Print City i na stoisku partnera w zakresie druku cyfrowego, firmy Konica Minolta.
Gama modeli produkowanych przez firmę Tauler obejmuje manualne, półautomatyczne oraz automatyczne urządzenia do laminowania, a także rozwiązania modułowe i projekty w zakresie produkcji wielkoformatowej, które można adaptować do bieżących i przyszłych potrzeb użytkowników. Niskie nakłady i krótkie serie, druków zarówno offsetowych, jak i cyfrowych, stanowią rynek docelowy dla urządzeń PrintLam SMART 52, natomiast modele PrintLam B2 oraz PrintLam CT nastawione są na potrzeby małych i średnich firm wykorzystujących obydwie wyżej wspomniane technologie drukowania.
Modele CTI i CTIS, znakomity przykład rozwiązań modułowych, zostały zoptymalizowane z myślą o średnich i dużych firmach, które w niedalekiej przyszłości przewidują wzrost obsługiwanych nakładów. Dla dużych drukarń, zakładów specjalizujących się w usługach laminowania oraz dostawców kompleksowych usług poligraficznych Tauler oferuje również w pełni zindywidualizowane rozwiązania skrojone w pełni na miarę potrzeb: serię PrintLam Plus.
W ciągu 14 dni trwania targów drupa firma Tauler sfinalizowała 10 kontraktów na dostawę maszyn. Dotyczyły one eksponowanych na stoisku i uzupełniających je urządzeń, stanowiących uzupełnienie oferty targowej. Wynik ten jest dobrym sygnałem dla dalszego rozwoju. Stoisko odwiedzili klienci z Europy, Azji, Ameryki, Afryki i Oceanii.

Systemy RFID firmy Schober
Amerykańska firma Schober USA, Inc., dystrybutor systemów RFID (Radio Frequency Identification), które służą do kontroli przepływu towarów w oparciu o zdalny odczyt i zapis danych z wykorzystaniem fal radiowych i specjalnych układów elektronicznych przytwierdzonych do nadzorowanych przedmiotów, zaprezentowała swoje rozwiązania podczas tegorocznych targów drupa. Szczególnym zainteresowaniem odwiedzających cieszyło się urządzenie STP (Smart Tag and Ticket Processor), które łączy w sobie drugą generację technologii RFID firmy z możliwością odczytywania etykiet HF, UHF i EPC GEN 2. Produkty z serii STP mogą znaleźć zastosowanie nie tylko w bezdotykowych biletach transportu publicznego, wszelkiego rodzaju kartach wstępu, identyfikatorach, ale również jako etykiety umożliwiające szybkie ustalenie dokładnego położenia bagażu, palet czy innego rodzaju ładunku.
Przedstawione na targach maszyny zostały zmodyfikowane i dostosowane do potrzeb klientów – mają bardziej pojemną pamięć, zatem mogą przechowywać większą ilość informacji i są zdecydowanie łatwiejsze w obsłudze, co przyspiesza proces powstawania poszczególnych produktów. Specjalna platforma sprawdzająca pojedyncze etykiety jest gwarantem odczytywalności każdej z nich. Zadrukowywanie i kodowanie są opcjonalne. Sprawdzona technologia STP została stworzona w oparciu o platformę Schober RFID-TI, której standardowe rozwiązania takie jak system automatycznego przewodnika sieciowego po bazie materiałowej czy automatyczny rejestr transponderów stanowią bazę dla kolejnych rozwiązań.
Rozbudowa działu sprzedaży materiałów eksploatacyjnych Heidelberg Polska sp. z o.o.
Z dniem 1 lipca br. w strukturach firmy Heidelberg Polska sp. z o.o. rozpoczął pracę Krzysztof Malec. Jest to związane z realizacją globalnej strategii koncernu w zakresie rozwoju sprzedaży materiałów eksploatacyjnych Heidelberg Saphira.
Firma Heidelberg z zadowoleniem przyjęła, że tak doświadczona osoba jak Krzysztof Malec wzmocniła dział sprzedaży materiałów eksploatacyjnych firmy. Krzysztof Malec przez ostatnich kilkanaście lat zajmował kierownicze stanowiska w firmach Kodak Polska i Grafikus Systemy Graficzne.
Konica Minolta magicolor 8650DN nagrodzona
Buyers Laboratory Inc. przyznało nagrodę „Pick of the Year” drukarce magicolor 8650DN firmy Konica Minolta. Urządzenie zostało uznane za wysoce niezawodne rozwiązanie biurowe, szczególnie polecane dla dużych zespołów roboczych.
Buyers Laboratory Inc. – jedno z najważniejszych niezależnych laboratoriów testujących urządzenia biurowe po raz kolejny przyznało swoje nagrody Pick of the Year (Wybór roku). Na podstawie wyników ścisłej kontroli laboratoryjnej nagrodziło tym tytułem kolorową drukarkę laserową magicolor 8650DN firmy Konica Minolta. Technicy BLI ocenili, że urządzenie to szczególnie wyróżniają: wydajność tonera, sterowniki druku, kompatybilność z wieloma aplikacjami oraz łatwość obsługi.
Przyjazna dla środowiska drukarka magicolor 8650DN (posiadająca certyfikat Energy Star) uzyskała bardzo dobre oceny także za wysoką jakość druku, intensywne kolory na schematach i wykresach, precyzję druku cienkich linii i wyjątkową jakość drukowanych zdjęć. Technicy BLI zwrócili uwagę na możliwość stosowania różnych podłoży, jak również docenili liczne opcjonalne funkcje wykańczania dokumentów (takie jak zszywacz, odbiornik wydruków, moduł do zszywania z okładką czy zestaw do dziurkowania). Urządzenie, drukujące w kolorze i w trybie czarno-białym z szybkością 35 stron na minutę, zostało określone jak „wysoce niezawodne rozwiązanie biurowe”. BLI uznało drukarkę Konica Minolta magicolor 8650DN za szczególnie rekomendowaną dla dużych zespołów roboczych, drukujących do 15 tys. stron miesięcznie.
„Nagroda BLI dla magicolor 8650DN sprawiła nam wielką radość, ponieważ potwierdziła słuszność naszej strategii, zakładającej produkowanie innowacyjnych urządzeń wychodzących naprzeciw potrzebom klientów i charakteryzujących się funkcjonalnością oraz niezawodnością w najbardziej wymagającym otoczeniu” – powiedział Olaf Lorenz, Dyrektor Generalny Działu Marketingu Międzynarodowego Konica Minolta Business Solutions Europe.
Buyers Laboratory Inc. jest niezależnym, wiodącym ośrodkiem, który od ponad 40 lat przeprowadza testy urządzeń biurowych i monitoruje rynek produktów dedykowanych firmom. W każdym miesiącu BLI publikuje dokładne raporty z testów przeprowadzanych w swoim laboratorium. Bazy danych ośrodka są cennym źródłem szczegółowych i wiarygodnych informacji o parametrach i cenach ponad 6000 produktów – drukarek, kopiarek, faksów oraz wielofunkcyjnych urządzeń biurowych.
Redukcja kosztów z Duplo 2000
Zainstalowany w ostatnim czasie w drukarni Klucz-Druk w Kluczborku system zbierająco-broszurujący Duplo 2000 obniżył koszty związane z introligatornią w tym zakładzie o 10 tys. zł miesięcznie. Dostawcą urządzenia była firma Tadan z Katowic, lokalny dealer Duplo Polska.
Klucz-Druk to firma powstała w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, w wyniku przekształceń istniejącej w Kluczborku od wielu lat niewielkiej drukarni typograficznej, która działała przy tamtejszych zakładach odzieżowych. Prężna załoga Zakładu Graficznego zdecydowała się wziąć zakład, któremu groził upadek, w swoje ręce. Obecnie licząca sobie 15 lat intensywnie rozwijająca się drukarnia to jedna z najbardziej liczących się firm nie tylko w Kluczborku, ale również w całym regionie, skąd głównie pochodzą jej klienci. Klucz-Druk niemal w całości opiera swoją produkcję na drukowaniu książek, broszur, folderów reklamowych, plakatów, wizytówek, biletów, zaproszeń i innych druków na zamówienie, wykorzystując przy tym tradycyjną technologię offsetową. Dodatkowo wykonuje usługi z zakresu introligatorni. Obsługuje głównie agencje reklamowe, kancelarie notarialne oraz firmy z Kluczborka i okolic. W ostatnim czasie coraz bardziej stawia również na rozwój, obok zakładu produkcyjno-usługowego, własnego wydawnictwa i, jak zapowiada Mariola Winnicka, dyrektor drukarni, to z pewnością będzie priorytetem rozwoju firmy na najbliższe lata.
„Decyzja o zakupie systemu Duplo była podyktowana przede wszystkim chęcią zmniejszenia czasu realizacji zleceń – mówi Mariola Winnicka. – Obecnie bowiem klient oczekuje, że będzie on bardzo krótki. Coraz częściej jednak okazywało się, że nasza introligatornia nie może sprostać temu zadaniu, przede wszystkim dlatego, że oparta była na pracy rąk ludzkich. Okazało się, że przy większych nakładach wykonanie produkcji w szybkim tempie jest dla nas coraz trudniejsze, mimo że w przypadku większych zleceń zatrudnialiśmy dodatkowe osoby z zewnątrz. Jednak w ostatnich latach wiele osób z Kluczborka wyjechało do pracy w Anglii i Irlandii. Postanowiliśmy więc poszukać urządzenia, które pomoże nam wyeliminować ten problem, a dodatkowo uzyskać większą efektywność naszych pracowników. Okazało się, że system Duplo 2000 był strzałem w dziesiątkę”.
Obecnie około 60% produkcji Klucz-Druku realizowane jest przy użyciu tego właśnie systemu (pozostałe prace wymagają nieco innego rodzaju obróbki). Przed zakupem systemu Duplo prace w drukarni zbierane były za pomocą zbieraczki, którą jednak cechowała bardzo duża awaryjność. System Duplo nie tylko działa bez zarzutu, ale dodatkowo eliminuje mogące powstać przy produkcji błędy wychwytując nieodpowiednio zebraną składkę, ich złą liczbę bądź też zupełny jej brak. „Ten system zbierająco-broszurujący pomógł nam również – mówi Mariola Winnicka – zapewnić jednakową jakość we wszystkich pracach, jakie wykonujemy, często także cyklicznie, dla naszych klientów. Wszystko to sprawia, że współpraca z nimi stała się dla nas łatwiejsza i efektywniejsza. Można powiedzieć, że wdrożenie systemu nie tylko przyniosło nam oszczędności, przyspieszyło produkcję, ale przede wszystkim usprawniło organizację pracy w naszej firmie”.
Po zakupie Duplo 2000 w drukarni Klucz-Druk powstała pilna potrzeba zakupu nowej maszyny drukującej. Nowe urządzenie bowiem umożliwiło tej firmie przyjmowanie większej liczby zleceń i dało możliwość ich realizacji w znacznie krótszym czasie. „Przy wyborze istotnym dla nas był fakt, że systemy Duplo składają się z modułów, które można dodawać lub wymieniać w razie potrzeb, jakie wygenerują zlecenia i klienci – mówi dyrektor Klucz-Druku. – Już dziś myślimy o kolejnej wieży zbierającej”.
Mariola Winnicka podkreśla również wysoki poziom świadczonych przed jego dostawcę – firmę Tadan – usług, do których należą przede wszystkim doradztwo i operatywny serwis.
Pierwsze zamówienia na Xerox iGen4
W lipcu firma Xerox Corporation ogłosiła, że Ifolor AG Ink, przedsiębiorstwo poligraficzne z Kreuzlingen w Szwajcarii, zakupiło kilka systemów iGen4 – będących następcami flagowego modelu iGen3. Umowa została zawarta podczas targów drupa 2008. Sprzedając tam ponad 300 systemów cyfrowych firma dwukrotnie przekroczyła plany sprzedażowe założone na tegoroczne targi w Düsseldorfie.
Ifolor AG zdecydował się wyposażyć już posiadane systemy iGen3 w New Automated Color Quality Suite Press Matching System. Jest to jedno z największych światowych zamówień na systemy Xerox iGen. Firma Ifolor AG specjalizuje się w cyfrowym druku fotografii, plakatów, albumów, kartek pocztowych i kalendarzy. Swoje produkty dostarcza do odbiorców
w Szwajcarii, Niemczech, Norwegii, Szwecji i Finlandii. Firma będzie jednym z pierwszych na świecie przedsiębiorstw poligraficznych pracujących na Xerox iGen4.
„Liczba zamówień na wysokiej jakości aplikacje fotograficzne gwałtownie wzrosła w ostatnim czasie. W tym segmencie rynku jest jedna rzecz, która nie podlega dyskusji – jakość – powiedział Markus Wirth, Managing Director Ifolor AG. – iGen4 oferuje właśnie to, czego potrzebujemy: najlepszą dostępną na rynku jakość druku cyfrowego połączoną z wysoką wydajnością. I jakkolwiek wszystkie produkty Xerox są dobre, ten jest po prostu najlepszy”.
Efektywność urządzenia ma kluczowe znaczenie dla podwyższenia liczby drukowanych obrazów. Dzięki zautomatyzowaniu zadań i zredukowaniu czasu potrzebnego na dostosowanie parametrów iGen4 zwiększa wydajność pracy drukarni od 25% do 35%. W rezultacie system jest bardziej rentowny niż maszyna offsetowa, wykonując swoje zadania szybciej i bardziej ekonomicznie.
Wyposażenie systemu Xerox w iGen3 w Automated Color Suite zwiększa znacznie sprawność i jakość druku, który może być teraz porównywany z drukiem offsetowym. Zakupione oprogramowanie zostanie wykorzystane w pracujących już od jakiegoś czasu w Ifolor AG systemach iGen3, które obecnie stanowią trzon urządzeń produkcyjnych firmy.
„Specyfika rynku druku cyfrowego wymaga systemów, które przekraczają dotychczasowe bariery i zapewniają najlepszy produkt finalny – powiedział Quincy Allen, President Xerox Production Group. – Ifolor AG jest wysoko ceniony na rynku właśnie dzięki dostarczaniu najwyższej klasy produktów i sądzę, że współpraca z Xeroksem pomoże tej firmie utrzymać znakomitą reputację na europejskim rynku”.
Podczas targów drupa Xerox zaprezentował szereg innowacyjnych technologii, oprogramowania workflow i nowych rozwiązań dla biznesu, które mogą przyczynić się do rozwoju druku cyfrowego. Oprócz Xerox iGen4, najlepiej sprzedające się produkty firmy Xerox to Xerox 700 Digital Color Press, niedawno wprowadzony do oferty DocuColor 5000AP Digital Press oraz całe portfolio systemów na papier ciągły.

Nowy Product Manager w spółce Agfa Graphics
Maciej Baur, dotychczas związany z działem serwisu firmy Agfa Graphics sp. z o.o., z dniem 1 lipca objął w niej funkcję Product Managera. Zastąpił on na tym stanowisku Tomasza Nojszewskiego.
Maciej Baur jest związany z polskim oddziałem Agfy od 1998 roku i dotychczas pełnił funkcję specjalisty ds. oprogramowania i serwisu. Brał udział we wdrażaniu funkcjonujących w Polsce systemów workflow Agfa :Apogee i :ApogeeX oraz zapewniał wsparcie techniczne dla systemów gazetowych :Arkitex.
Jako Product Manager Maciej Baur jest odpowiedzialny za kompleksowe udzielanie wsparcia w zakresie produktowym dla urządzeń i materiałów eksploatacyjnych oferowanych przez firmę Agfa Graphics, doradztwo techniczne dla klientów, analizę trendów rynkowych oraz działalność związaną z przekazywaniem wiedzy i współpracą z prasą branżową.
Maciej Baur jest absolwentem Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskie, ma tytuł magistra inżyniera ze specjalizacją „Technologia drukowania i procesy wykończeniowe”. Przed podjęciem pracy w polskim oddziale Agfy był zawodowo związany z Centralnym Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym Przemysłu Poligraficznego.
Drukarnia LCL pomyślnie przeszła audyt ISO
W dniach 17–18 lipca br. spółka LCL pomyślnie przeszła audyt zintegrowanego systemu zarządzania i uzyskała potwierdzenie certyfikacji według norm ISO 9001, ISO 14001 i PN-N 18001 w zakresie usług poligraficznych.
Pierwszą certyfikację ISO spółka LCL otrzymała w 2002 roku i od tego czasu utrzymuje wysoki poziom systemu zarządzania w zakresie usług poligraficznych, odpowiadający normom ISO. W zeszłym roku firma wprowadziła Zintegrowany System Zarządzania wg norm ISO 9001, ISO 14001 i PN-N 18001, obejmujących zarządzanie jakością, bezpieczeństwem i higieną pracy oraz zarządzanie środowiskowe w zakresie usług poligraficznych.
Obecny kontrolny audyt wykonany przez TÜV Nord Polska sp. z o.o. potwierdził poprawne wdrożenie i stosowanie zintegrowanego systemu. Certyfikacja utrzymuje swoją ważność do 7 sierpnia 2010 roku i co roku jest kontrolowana przez zewnętrznego audytora.
„Certyfikacja ISO jest znakomitym potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych przez nas usług, zarówno w odniesieniu do relacji z klientami, jak i wewnętrznych norm pracy – powiedział Maciej Lewy, prezes spółki LCL SA. – Staramy się również stale podnosić nasze standardy, aby móc sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów”.
Inkjet z firmą Xennia
Firma Xennia pokazała na drupie nową głowicę drukującą Xaar 1001 do zastosowań przemysłowych w druku jednoprzebiegowym. W przemysłowym systemie inkjet bazującym na nowej głowicy zastosowano nowatorską metodę dostarczania atramentu z jego recyrkulacją przez głowicę. Wraz ze swoim chorwackim partnerem Hijet, Xennia stworzyła nową przemysłową platformę druku atramentowego, która może być zastosowana do wielu aplikacji.
Kolorowa (CMYK) drukarka XenJet X-treme 9000 zdobyła już uznanie na pokazie Cevisama w Walencji jako maszyna do druku płytek ceramicznych (aplikacja we współpracy z Creta Print). Podczas drupy urządzenie zainteresowało klientów z sektora opakowań i produktów dekoracyjnych.
Nowy XenJet X-plore 8000 to jednoprzebiegowa maszyna drukująca na wąskiej wstędze zaprojektowana dla przemysłu opakowań, etykiet i aplikacji farmaceutycznych. Zaprezentowany system używa drukarki ALS i atramentów UV serii Vivide (CMYK), osiąga prędkość 24 m/min przy wysokiej jakości druku z rozdzielczością ponad 1000 dpi dla skali szarości.
| Aktualności
Pierwsza w Polsce wielkoformatowa KBA Rapida 205
Już wkrótce w warszawskiej drukarni Impression Polska rozpocznie pracę pierwsza w naszym kraju wielkoformatowa arkuszowa maszyna offsetowa KBA Rapida 205-4 CX. Dzięki temu firma ta dołączy do coraz liczniejszej grupy przedsiębiorstw z całego świata, które z powodzeniem korzystają z rozwiązań KBA dedykowanych na rynek produkcji plakatów, billboardów, displejów, stendów i innych wielkoformatowych druków stosowanych w reklamie zewnętrznej czy systemach typu POS.
Impression Polska SA powstała w 2004 roku w wyniku połączenia dwóch firm specjalizujących się w druku wielkoformatowym: Hecht Polska (będącej oddziałem belgijskiej drukarni Hecht, działającym w naszym kraju od 1995 roku) i Eclipse Poland (oddziału czeskiej drukarni Eclipse, która powołała swoje polskie przedstawicielstwo w 1994 roku). Korzystając z wiedzy, doświadczenia i tradycji obu firm, nowo powstała spółka od razu stała się jednym z najważniejszych graczy na polskim rynku druku wielkoformatowego. Obecnie stosowane są w niej wszystkie liczące się na nim technologie: offset, druk cyfrowy i sitodruk; firma posiada też system CtP dopasowany do wykorzystywanych tu formatów druku. Podstawę produkcji Impression Polska stanowią billboardy, megaboardy, citylighty i backlighty, displeje, flagi, banery, dekoracje, naklejki, grafiki okienne i samochodowe oraz grafiki podłogowe. Dzięki ostatnim inwestycjom, m.in. w nową maszynę Rapida 205, ważnym segmentem w jej ofercie stały się też materiały typu POS, produkowane w największym osiągalnym formacie i nakładach sięgających tysięcy egzemplarzy.
Mówi Andrzej Grudziński, dyrektor Impression Polska: „Nasz najnowszy zakup, czyli KBA Rapida 205 w formacie jumbo, stanowi ciąg dalszy modernizacji parku sprzętowego drukarni. Zapewnia ona wydajność większą niż trzy obecnie przez nas posiadane offsetowe maszyny arkuszowe, które nieco wcześniej wyposażyliśmy w skanery płyt i systemy komputerowego nastawiania kałamarzy farbowych. Te dodatkowe urządzenia, wraz z systemem CtP, przyczyniają się rzecz jasna do znacznej poprawy końcowego rezultatu produkcji, jednak tylko najnowsza generacja maszyn arkuszowych jest w stanie spełnić nasze oczekiwania”.
Czterokolorowa Rapida 205-4 CX pozwala na zadrukowywanie arkuszy o maksymalnym formacie 1510×2050 mm (przy maksymalnym obszarze zadruku 1490×2050 mm) i gramaturze z zakresu od 0,1 do 1,2 mm z prędkością do 9 tys. ark./godz. Posiada ona oparte na platformie Windows stanowisko kierowania maszyną ErgoTronic, w skład którego wchodzą m.in. system sterujący nadawaniem farb ColorTronic, lampa ze światłem dziennym (ISO 5000K) i modem umożliwiający zdalne serwisowanie urządzenia.
Andrzej Grudziński zwraca szczególną uwagę na dwie opcje, w jakie wyposażona jest maszyna: „Posiada system do densytometrycznego i kolorymetrycznego pomiaru i regulacji barw Densitronic Professional, który nie tylko przyspiesza czas realizacji zlecenia, ale również gwarantuje najwyższą jakość druku. Drugim kluczowym elementem jest opcja drukowania na kartonach o grubości do 1,2 mm. Ma ona dla nas szczególne znaczenie przy produkcji materiałów typu POS. Dzięki niej w wielu pracach wyeliminujemy proces kaszerowania, co w połączeniu z formatem zadruku Rapidy 205 daje kolosalne możliwości. Warto również wspomnieć o systemie automatycznej kontroli registrów ACR, składającym się z kamery (rejestrującej różnice między registrami i przekazującej konieczne parametry registra bocznego, obwodowego i diagonalnego do poszczególnych zespołów drukujących) oraz zintegrowanego z nią komputera PC wraz z niezbędnym oprogramowaniem”.
Dyrektor Grudziński nie ukrywa, że o wyborze urządzenia zdecydowały właśnie nowoczesne rozwiązania oraz format druku oferowany przez model Rapida 205: „Przy podejmowaniu decyzji o inwestycji bardzo istotnym czynnikiem były ograniczenia technologiczne naszych obecnych maszyn, które wyeliminujemy dzięki nowej Rapidzie. Natomiast jeśli chodzi o format, to zawsze w sferze naszych zainteresowań były i są urządzenia dające możliwość zadrukowywania jak największej powierzchni. Rapida 205 jest obecnie największą offsetową maszyną arkuszową na świecie, dlatego jej wybór uważamy za oczywisty. I w tym kontekście można uznać naszą nową inwestycję za bezkonkurencyjną”.
Nowa maszyna będzie wykorzystywana przede wszystkim do obsługi zleceń realizowanych dla obecnych klientów Impression Polska. Jednak dyrektor drukarni jest przekonany, że jej potencjał produkcyjny pozwoli firmie na pozyskanie nowych zleceń i nawiązanie współpracy z kolejnymi kontrahentami. „Dzięki tej inwestycji co najmniej podwoimy nasze możliwości produkcyjne w zakresie druku offsetowego, z którego uzyskujemy około 50% przychodów – podkreśla Andrzej Grudziński. – Maszynę dedykujemy zarówno dla klientów związanych z rynkiem reklamy zewnętrznej, jak też dla odbiorców zainteresowanych produkcją materiałów typu POS. Wierzę też, że nowa inwestycja pozwoli skierować naszą ofertę do znacznie szerszego grona klientów. Pierwsze tego rodzaju sygnały już do nas docierają. Chciałbym podkreślić, iż jest to pierwsza w Polsce maszyna tego typu i wielu klientów z niecierpliwością oczekuje tej instalacji”.
Oficjalne uruchomienie maszyny Rapida 205 jest planowane na sierpień br. Po jej instalacji park sprzętowy drukarni Impression Polska będzie się składał z czterech arkuszowych maszyn offsetowych (w tej chwili firma posiada dwie maszyny Harris i jedną maszynę Miehle, w konfiguracjach od czterech do sześciu kolorów), dwóch maszyn sitodrukowych Svecia (2- i 4-kolorowej w formatach, odpowiednio, 140×180 cm i 260×170 cm), a także czterech ploterów: Vutek 5300 UltraVu (cztery kolory, szerokość zadruku 5 m), Nur Fresco 3200 HQ 8C (osiem kolorów, szerokość zadruku 3,2 m), Scitex Pressjest (cztery kolory, maksymalny format arkusza 160×350 cm) i Mutoh Spitfire (cztery kolory, maksymalna szerokość roli 160 cm). Ich uzupełnienie stanowią urządzenia do sztancowania, kaszerowania, plotery tnące i inne urządzenia do obróbki końcowej.

HP na targach drupa - podsumowanie
Firma HP poinformowała, że jej ekspozycja na targach drupa 2008 okazała się najbardziej udana w całej historii firmy. Do najważniejszych umów zawartych w czasie 14-dniowych targów należą sprzedaż znacznej liczby cyfrowych maszyn drukarskich HP Indigo, drukarek wielkoformatowych HP Scitex i HP Designjet oraz systemów zarządzania przepływem pracy HP SmartStream. Stoisko firmy HP było trzecią co do wielkości ekspozycją na całych targach.
Oprócz sukcesów w sprzedaży HP pozyskał wielu nowych partnerów i klientów, producentów OEM, zainteresowanych wyspecjalizowanymi systemami drukującymi oraz nową atramentową maszyną zwojową HP Inkjet Web Press, przeznaczoną do niskonakładowego druku gazetowego i transakcyjnego. Ponadto HP podpisał kilka listów intencyjnych dotyczących pierwszych instalacji tych maszyn.
Historyczne kontrakty upamiętniły ważną rocznicę: HP jest obecny w branży kolorowego produkcyjnego druku cyfrowego od chwili przejęcia w 2002 r. firmy Indigo, która 15 lat temu zainicjowała rewolucję cyfrowego druku w kolorze. HP uczcił rocznicę wprowadzenia na rynek pierwszej cyfrowej kolorowej maszyny drukującej organizując w pierwszym dniu targów przyjęcie, w którym wziął udział założyciel Indigo, Benny Landa. Dział HP Indigo odnotował w czasie targów drupa wysoki poziom sprzedaży, w tym znaczną liczbę kontraktów obejmujących kilka maszyn, co odzwierciedla szybki rozwój druku cyfrowego.
W czasie targów HP zawarł umowę o największej wartości pojedynczej transakcji sprzedaży w całej historii Indigo. Dotyczy ona instalacji aż 26 maszyn HP Indigo w północnoamerykańskiej firmie Consolidated Graphics. Instalacja pozwoli firmie Consolidated Graphics zaspokoić szybko rosnące zapotrzebowanie na albumy zdjęć i drukowane cyfrowo materiały do marketingu bezpośredniego. W ramach tego kontraktu kilka systemów HP Indigo 7000 zostanie zainstalowanych w Pradze i będzie drukować fotoalbumy dla europejskich klientów Consolidated Graphics.
Inni klienci to m.in. włoska firma Pixart, która kupiła kilka maszyn drukujących HP Indigo, i niemiecka firma Infowerk AG, która nabyła kilka maszyn HP Indigo 7000, serwer druku HP SmartStream Production Pro, serwer HP SmartStream Photo Enhancement i urządzenie HP Indigo UV Coater. Wiele systemów zostało sprzedanych w Bułgarii, Rumunii, Polsce i innych krajach centralnej Europy. Pojawiły się także perspektywy sprzedaży w Afryce i Ameryce Pułudniowej. Kilkanaście systemów HP Indigo już dzisiaj drukuje między innymi etykiety na chilijskie i argentyńskie wina. Świadczy to o rozwoju druku cyfrowego na całym świecie i ma znaczenie dla rozwoju całego działu HP Graphic Arts Organization. „Druk cyfrowy jest często uważany za ‘zachodnią’ technologię druku. Jest to dalekie od prawdy, ponieważ cyfrowy druk w kolorze rozwija się w skali międzynarodowej” – stwierdził Andrew Tribute, partner zarządzający międzynarodowej firmy konsultingowej Attributes Associates specjalizującej się w poligrafii, w swoim niedawnym wpisie na blogu dotyczącym zróżnicowania geograficznego zwycięzców konkursu jakości druku na maszynach HP Indigo, który odbył się w czasie targów drupa. Wśród zwycięzców konkursu znalazły się firmy z Kanady, Chin, Rosji i Wielkiej Brytanii.
„HP Indigo sprawdza się doskonale w wielu zastosowaniach: druk niskonakładowy, personalizowany, fotoalbumy i druk etykiet. Ustanawia też absolutnie nową jakość w druku transakcyjnym i druku transpromo łączącym wyrafinowane systemy obsługi baz danych i reklamę np. z naszymi comiesięcznymi rachunkami za telefony komórkowe, energię elektryczną lub gaz. Offsetowa jakość HP Indigo przykuwa wzrok klienta, a drukarnia zyskuje znaczną przewagę nad konkurentami” – mówi Marek Pułtorak, szef sprzedaży HP Indigo w krajach Europy Centralnej.
„Uwagę zwiedzających na tegorocznej drupie zdecydowanie zwróciła maszyna HP Indigo 7000, która przy niskonakładowych produkcjach może już z powodzeniem konkurować z drukiem offsetowym. W porównaniu z wcześniejszymi urządzeniami koszty druku są szokująco niskie przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości” – podkreśla Andrzej Suchodolski, kierownik sprzedaży HP Indigo Digital Press w HP Polska. Dodaje również: „Z rozmów z drukarzami odwiedzającymi stoisko HP wyraźnie wynika, że postrzegają nas już jako jednego z ważniejszych graczy na rynku poligraficznym, a dodatkowo atutem jest nasze doświadczenie informatyczne”.
Zastosowania produkcyjne zademonstrowane na targach drupa przez Dział Druku Wielkoformatowego HP (HP Large-Format Printing – LFP) obejmowały wysokiej jakości druk produkcyjny oznakowań i plansz wewnętrznych oraz zewnętrznych, wydruki profesjonalnych fotografii i reprodukcji dzieł sztuki. Dzięki rozwiązaniom, które obecnie obejmują także produkty przejętej firmy ColorSpan i zasoby przejęte od firmy NUR Macroprinters, HP ma najszerszą w branży ofertę systemów do druku wielkoformatowego.
HP zawarł na targach wiele umów globalnych dotyczących druku wielkoformatowego i odnotował zainteresowanie klientów drukiem na nośnikach giętkich, z możliwością suszenia promieniami UV. Duże wrażenie wywarła na klientach drukarka wielkoformatowa Scitex XP2700, której sprzedaż przyniosła HP na targach drupa największe przychody.
Jedną z największych atrakcji wśród urządzeń wielkoformatowych HP była nowa drukarka HP Designjet L65500, pierwsza, w której zostały zastosowane nowe atramenty HP Latex zmniejszające negatywny wpływ procesów druku na środowisko naturalne. Klienci bardzo interesowali się tym produktem, który będzie dostępny w sprzedaży w 2009 r.
Wiesław Makówka, LFP Business Development Manager w HP Polska tak opisuje swoje wrażenia po targach: „Coraz istotniejsze i ciekawsze jest to, że oprócz rozwiązań do druku, HP pokazało oprogramowanie pozwalające zarządzać przepływem pracy oparte na własnych rozwiązaniach serwerowych. To kolejny krok w myśleniu o druku cyfrowym. HP jest kompleksowym dostawcą usług poligraficznych posiadającym w swoim portfolio systemy, w skład których wchodzą urządzenia drukujące, nośniki, materiały eksploatacyjne oraz wszystkie pozostałe elementy niezbędne do świadczenia usług poligraficznych”.
Duże zainteresowanie klientów budziły także wyspecjalizowane systemy drukujące (HP Specialty Printing Systems – SPS) i szybkie systemu druku atramentowego (HP Inkjet High-speed Production Solutions – IHPS). Obydwa te działy HP prezentują możliwości technologii druku skalowanego (HP Scalable Printing Technology – SPT) w zastosowaniach rozciągających się od materiałów marketingowych i promocyjnych po druk gazet i książek oraz kopiowanie płyt CD/DVD.
Dział HP SPS oferuje systemy druku atramentowego OEM i, jak podaje HP, jest już największym dostawcą technologii do druku materiałów marketingowych. Jego rozwiązania zaprezentowane w stoisku HP to m.in. czterokolorowy system SPT, który może wykonywać nadruki na kopertach z wydajnością do 185 m/min.
HP IHPS, nowy dział w pionie poligraficznym HP, odpowiedzialny za nową maszynę HP Inkjet Web Press, poinformował o podpisaniu w czasie targów kilku listów intencyjnych z firmami, które będą uczestniczyć w programie beta dotyczącym technologii druku wielkonakładowego. HP Inkjet Web Press to pierwsze urządzenie z nowej kategorii cyfrowych maszyn drukujacych, o znakomitych parametrach dotyczących wielkości formatu, wydajności, jakości i opłacalności w produkcji materiałów marketingowych, transakcyjnych i promocyjnych oraz książek oraz gazet. Wśród uczestników programu beta zarejestrowanych na targach drupa jest firma CPI, jedna z największych europejskich drukarń książek, oraz firmy O\'Neil Data Systems i Taylor Corporation ze Stanów Zjednoczonych.
Chrzest Drukarza na Jarmarku Dominikańskim
W dniu 16 sierpnia br. w Gdańsku, w ramach Jarmarku św. Dominika, odbędzie się po raz kolejny już widowisko zatytułowane „Chrzest Drukarza”, które stanowić będzie kontynuację obchodów Dnia Drukarza. Imprezę, podobnie jak tę wcześniejszą, organizuje Stowarzyszenie Poligrafów Pomorskich. Będzie ona najważniejszym tegorocznym wydarzeniem nie tylko wśród pomorskiej braci drukarskiej, ale również dla drukarzy z całej Polski, których organizatorzy już dziś serdecznie zapraszają do Gdańska. Swoje zaproszenie SPP kieruje również do mieszkańców Trójmiasta i okolic oraz wszystkich odwiedzających Pomorze turystów.
W czerwcu br. odbyły się główne obchody pomorskiego Dnia Drukarza organizowane przez Stowarzyszenie Poligrafów Pomorskich oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gdańsku. W sierpniu organizatorzy zapraszają natomiast na gdański Targ Węglowy, gdzie będzie mieć miejsce widowisko plenerowe „Chrzest Drukarza”. Tam również swoje stoiska zaprezentują drukarnie z Pomorza.
Na godzinę 10.00 zaplanowano odsłonięcie tablicy na ścianie budynku Przedszkola nr 32, upamiętniającej polską drukarnię działającą w Gdańsku w latach 1894–1902. Następnie spod Zielonej Bramy ruszy tradycyjna już parada, w której wezmą udział: zarząd i członkowie Stowarzyszenia Poligrafów Pomorskich, zarząd Polskiej Izby Druku, Kapituła Chrztu Drukarza, seniorzy drukarstwa, goście, sponsorzy imprezy, przedstawiciele drukarń, adepci do chrztu, a także bębniarze, szczudlarze, mieszkańcy Trójmiasta i turyści. Imprezie towarzyszyć będą konkursy (m.in. konkurs malarski dla dzieci i młodzieży), zabawy a także występ zespołu Detko Band, Zespół Muzyki Dawnej Bianco Fiore, Zespół Tańca Celtyckiego Uniwersytetu Gdańskiego Animus Saltandi.
Z inicjatywy SPP, przy współpracy pomorskich introligatorów, podczas trwania Jarmarku Dominikańskiego udostępniona będzie odwiedzającym go pamiątkowa księga, gdzie będzie można dokonać wpisu. Po imprezie zostanie ona przekazana organizatorowi jarmarku – Międzynarodowym Targom Gdańskim SA.
Patronami tegorocznej imprezy są: Polska Izba Druku, Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga i Pomorskie Szkoły Rzemiosł. Sponsorami „Chrztu Drukarza” są firmy: International Paper, SG Equipment Leasing Polska, Heidelberg Polska.
„Świat DRUKU” i „Pro-Kreacja” są wśród patronów medialnych imprezy.
„Celem organizowanej przez nas sierpniowej imprezy – mówi Sławomir Wojtaś, prezes Stowarzyszenia Poligrafów Pomorskich – jest propagowanie bogatych tradycji drukarstwa na Pomorzu, które sięgają aż XV wieku. Przy tej okazji ważna jest dla nas integracja lokalnego środowiska poligraficznego z instytucjami samorządowymi oraz społecznością lokalną, a także integracja pomorskiego środowiska poligraficznego z ogólnopolską społecznością drukarzy. Stąd wśród partnerów imprezy znalazły się takie instytucje jak Polska Izba Druku czy Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga. Jednym z priorytetów organizowanych przez nas imprez jest również chęć zaszczepienia młodemu pokoleniu poligrafów zasad wykonywania tego trudnego, ale bardzo ciekawego, dziś coraz już bardziej bazującego na najnowocześniejszych rozwiązaniach zawodu”.

<< Poprzedni  11-20  21-30  31-40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  | < 50 >  51-56  Następny >>


Nowa strona
Szanowni Internauci, zapraszamy na nową stronę Świata DRUKU : http://www.swiatdruku.eu/<br />
Zachęcamy także do subskrybowania naszego nowego newslettera:<br />
http://www.swiatdruku.eu/newsletter/register_subscription/1 Nowa odsłona naszej strony - zapraszamy: http://www.swiatdruku.eu/
Firmy KML Solutions i LeadCom zapraszają na warsztaty „Fakty i mity na temat atramentów. Jak dobrać odpowiedni atrament. Klasyfikacja, zastosowanie, trendy”, które odbędą się 20 stycznia 2011 w Centrum EXPO XXI w Warszawie. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym imprezy.<br />
W swoim komunikacie organizatorzy odpowiadają na pytanie, dlaczego warto wziąć udział w tych warsztatach: <br />
Podstawowym problemem jest nadmiar atramentów na naszym rynku, brak obiektywnej wiedzy o nich oraz brak kryteriów ich oceny. Użytkownicy bardzo często odczuwają chaos informacyjny. W tej tematyce nie ma się do czego odnieść, nie ma jakiegoś wzorca, nie ma jasno sprecyzowanych kryteriów oceny atramentów. Wiedza o tuszach jest szczątkowa, niepełna, nieuporządkowana, czasami zupełnie fałszywa. Terminologia określająca atramenty (np. eco, mild, miękki, twardy solwent) jest nowym użytkownikom często nieznana. Które atramenty są szkodliwe, a które nie, które niszczą głowice a które je „udrażniają”, które blakną po pół roku, a które są „wieczne” – nie ma gdzie o tym poczytać. Tuszów na rynku jest tak dużo, że użytkownicy nie wiedzą, co wybrać i dlaczego. Zasypywani są ofertami nowych atramentów, które mają rozwiązać wszystkie problemy. Ale obiektywnie: które są te najlepsze? I dlaczego? Użytkownik w większości przypadków nadal tego nie wie. <br />
Na warsztatach chcielibyśmy rzucić nieco światła na te problemy. Wybrnąć jakoś z gąszczu sprzecznych często informacji o tuszach, sformułować kryteria ich oceny, wprowadzić klasy porządkujące jakość tuszów, uporządkować ogólną wiedzę. Chcielibyśmy naszkicować jakiś scenariusz, w jaki sposób zabrać się za dobór atramentu do swojej maszyny. To niełatwe zadanie, mamy nadzieję, że temu podołamy.   <br />
<br />
PROGRAM WARSZTATÓW<br />
<br />
10.30 – 13.30 BLOK TEORETYCZNY – prezentacja/sesje pytań <br />
10.30 – 11.00 Moduł I<br />
Atrament – budowa, właściwości, podstawy chemiczne.<br />
Podział atramentów ze względu na: <br />
- zastosowanie<br />
- maszyny, głowice, rozpuszczalniki<br />
- jakość<br />
Panel poprowadzi: dr Leszek Kułak, Politechnika Gdańska/Prim Jet Color<br />
<br />
11.00 – 11.40 Moduł II<br />
Co to jest dobry atrament, czyli jak dobrać odpowiedni atrament do swojej maszyny?<br />
Cechy farb cyfrowych i potencjalne kryteria oceny: <br />
- jakość druku, kolorystyka<br />
- fizyczne właściwości farby: zapach, oddziaływanie na otoczenie i obsługę maszyn<br />
- fizyczne właściwości wydruków: odporność na ścieranie, światłoodporność, zdolność do utrwalania się na różnych podłożach<br />
- cechy eksploatacyjne wynikające ze współpracy farby z maszyną <br />
- cena farby a koszt druku <br />
Typowe problemy związane z atramentem.<br />
Zasady doboru farby do maszyny drukującej.<br />
Panel poprowadzi: Przemysław Kida, Profikolor<br />
11.40 – 12.00 Przerwa na kawę<br />
<br />
12.00 – 13.30 Moduł III<br />
Analiza polskiego rynku atramentów solwentowych:<br />
- eco<br />
- mild<br />
- hard solwent<br />
Próba usystematyzowania pojęć i wiedzy o atramentach solwentowych.<br />
Klasyfikacja atramentów ze względu na jakość oraz maszyny.<br />
Panel poprowadzą: Dariusz Świercz, Leadcom; Steve Knight, Sioen; Michael Moeller, Roland <br />
13.30 – 14.00 	Lunch <br />
<br />
14.00 – 16.00 BLOK PRAKTYCZNY<br />
14.00 – 15.30 Moduł I<br />
Czy jesteś pewien, że znasz możliwości swojego plotera?<br />
- Pokazanie różnic we właściwościach i jakości druku atramentów eco- i mildsolwentowych w zależności od prędkości druku (drukowanie na maszynach Roland XJ640, Asbru RS64)<br />
- Pokazanie różnic w jakości druku ploterów 4-(CMYK) i 6(CMYKLcLm)-kolorowych<br />
<br />
15.30 – 16.00 Konkurs na najciekawszą aplikację <br />
- prezentacja autorów i aplikacji<br />
- głosowanie<br />
- rozdanie nagród<br />
<br />
16.00 Zakończenie warsztatów<br />
<br />
Warunki uczestnictwa: <br />
    <br />
Rejestracji należy dokonać do dnia 10.01.2011.		<br />
Koszt uczestnictwa: 240 zł (wpłata do 31.12.2010), 280 zł (wpłata do 10.01.2011), (podane ceny są cenami brutto); Bank Millennium, Nr konta: 83 1160 2202 0000 0001 3270 3555, dopisek do przelewów: Warsztaty.<br />
Cena obejmuje: udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, lunch, przerwy kawowe.<br />
Dla klientów firm-organizatorów – zniżka w wysokości 25%.<br />
Miejsce imprezy: Centrum EXPO XXI, Warszawa ul. Prądzyńskiego 12/14, Sala B.<br />
Zgłoszenia: <br />
biuro@leadcom.pl,
<a href= mailto:agnieszka.swiercz@leadcom.pl?subject= target= {target} >agnieszka.swiercz@leadcom.pl</a><br />
tel./fax +48 22 8641009; 517560040<br />
Fakty i mity na temat atramentów - warsztaty
Firma Map Polska wprowadziła do swojej oferty Olin – nowy papier offsetowy klasy premium. Nadaje się on świetnie jako podłoże na zaproszenia, papier firmowy, foldery, katalogi wystaw i do wielu innych tego typu wydruków. Bardzo dobrze sprawdza się także w produkcji dziełowej. <br />
W ofercie Map papier Olin występuje w 15 gramaturach – od 40 g/m2 do 400 g/m2, pięciu odcieniach – od śnieżnej bieli do kości słoniowej, i z trzema rodzajami wykończenia powierzchni – od supergładkiego po szorstki. Linia obejmuje także papier makulaturowy i pasujące do niego koperty. Cała gama papierów Olin posiada certyfikat FSC. <br />
„Olin to nasza propozycja skierowana do tych, którzy poszukują wysokiej jakości podłoży drukowych, a nie lubią kompromisów. Olin to po prostu bardzo wysoka jakość za rozsądną cenę” – mówi Gabriela Hatłas, Product Manager Fine Papers w Map Polska. <br />
Olin dołączył do bogatej oferty papierów firmy Map stanowiąc łącznik pomiędzy grupą masowych podłoży a papierami ozdobnymi. Wśród znanych i cenionych marek papierów Map Polska są m.in. One, Ecco-Book, Claro czy też Dito. <br />
<br />
<br />
Olin - nowy papier offsetowy klasy premium
23 listopada firma Hubergroup poinformowała, że ze względu na znaczny wzrost cen surowców do produkcji farb, ich ceny zostaną podwyższone – farby do heatsetu i skalowe do coldsetu będą droższe o 35 centów/kg, czarne do coldsetu o 20 centów/kg, natomiast farby do druku arkuszowego od 30 do 50 centów/kg. <br />
Wprowadzenie podwyżek producent umotywował podwyżką cen materiałów o 35–45% (podwyżki cen podano w euro) w minionych 12 miesiącach. <br />
W komunikacie prasowym Hubergroup podkreśla, że będzie korzystać z każdej okazji, aby obniżać ceny – będzie dynamicznie reagować na zmieniającą się sytuację na światowych rynkach. <br />
*<br />
W komunikacie prasowym firma Flint Group zwróciła uwagę na to, że analitycy przewidują dalszy wzrost cen materiałów w 2011 roku. Producent nie wyklucza podwyższenia cen produktów znajdujących się w jego portfolio, zwłaszcza farb przeznaczonych do produkcji opakowań.<br />
*<br />
Z kolei firma Sun Chemical poinformowała o 25-procentowym wzroście cen na wszystkie swoje produkty wykorzystujące pigment Violet 23. Wzrost ten stał się nieunikniony, bowiem – jak podaje producent – koszty wytwarzania pigmentu wzrosły o 70% w ciągu ostatnich 12 miesięcy i nadal spodziewana jest tu tendencja wzrostowa.<br />
Problemy z podażą Violet 23 rozpoczęły się pod koniec 2009 roku, gdy w Chinach i Indiach zaczęła się zmniejszać dostępność karbazolu – podstawowej substancji, z której wytwarzany jest ten pigment. Karbazol wykorzystywany jest jedynie w branży produkującej barwniki, jednakże smoła węglowa, z której uzyskuje się karbazol, jest powszechnie stosowana również w innych branżach, co ogranicza jej dostępność. Niekorzystne efekty pogłębia także fakt, że branża produkująca barwniki ma niewielką kontrolę na kosztem i podażą tej substancji. <br />
Felipe Mellado, dyrektor ds. marketingu Sun Chemical, komentuje: „Brak podstawowych materiałów produkcyjnych jest zagadnieniem trapiącym całą branżę. Sun Chemical intensywnie pracuje, aby kompensować wpływ tej sytuacji na wzrost kosztów, ale obecnie wprowadzenie wzrostu cen na wszystkie produkty zawierające Violet 23 było nieuniknione. Ma to przełożenie na ceny większości farb drukowych oferowanych na rynku płynnych farb, a także na całe grupy produktów przeznaczonych do maszyn arkuszowych oraz farb UV. Robimy wszystko co w naszej mocy, pracując z czołowymi dostawcami pigmentu i staramy się tak zarządzać bieżącą sytuacją, by w jak najmniejszym stopniu wpłynęła ona na naszych klientów”. <br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
Wzrosną ceny farb
Jak co roku firma Heidelberg Polska zaprosiła do Print Media Academy w Heidelbergu wyróżniających się studentów z trzech uczelni: z Politechniki Warszawskiej, z Politechniki Łódzkiej i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wyjazd odbył się w dniach 24–25 listopada. Studenci pojechali pod opieką Juliusza Krzyżkowskiego (Zakład Technologii Poligraficznych na Wydziale Inżynierii Produkcji PW) i Krzysztofa Głowackiego (Instytut Papiernictwa i Poligrafii PŁ), towarzyszyli im Zbigniew Krugiełka i Jacek Szynkarek z firmy Heidelberg Polska. Ze strony Heidelberger Druckmaschinen AG opiekował się grupą Dieter Kurock.<br />
W programie wycieczki znalazły się: wykład i zwiedzanie Print Media Academy, prezentacja systemu Prinect, pokaz naświetlarek Suprasetter, prezentacja działania maszyn Speedmaster XL 75-5+L i XL-105-10-P w Print Media Center, pokaz linii do oprawy zeszytowej ST 450. Studenci gościli w fabryce w Wiesloch, obejrzeli centrum logistyczne i magazyn części, halę z linią do produkcji napędowych kół zębatych, halę produkcji systemów sterujących, halę, gdzie powstają maszyny Speedmaster SM 74 i XL 75 oraz hale produkcji maszyn pełnoformatowych.<br />
Zwiedzano także zamek w Heidelbergu i Jarmark Bożonarodzeniowy na Starówce.<br />
Studenci z wizytą w Print Media Academy
Creative Park to strona internetowa stworzona przez firmę Canon, będąca źródłem dobrej zabawy i nieograniczonych możliwości tworzenia przestrzennych form dekoracji świątecznych, kart okolicznościowych, albumów oraz wszelkiego rodzaju szablonów. Canon Creative Park daje możliwość twórczego spędzania wolnego czasu z dzieckiem i całą rodziną, zapewniając radość oglądania, drukowania, wycinania, klejenia i składania różnorodnych wzorów. Stanowi miejsce kreatywnego wykorzystania produktów Canon Pixma – serii drukarek fotograficznych oferujących doskonałe efekty domowego wydruku fotografii i dokumentów. Posiadacze urządzeń Canon mają szansę dostępu do strefy Premium zawierającej dodatkowe zdjęcia i ilustracje.<br />
Twórcom Creative Park zależało na stworzeniu wygodnego i twórczego miejsca zabawy z obrazem, prezentowanym w setkach form, konwencji i stylów. Przedstawia łatwe sposoby tworzenia własnego kalendarza, zaproszenia, papieru listowego czy albumu bez większego zaangażowania, a tym bardziej wychodzenia z domu. <br />
Materiały przedstawione w Creative Park są dostępne za darmo dla każdego użytkownika. Posiadacze drukarek fotograficznych Canon Pixma mają jednak możliwość wyboru z bogatszych zasobów obrazów i wzorów. Creative Park Premium jest dedykowany użytkownikom urządzeń Canon, którym zostały udostępnione dodatkowe zasoby w postaci całej gamy zdjęć i ilustracji autorstwa cenionych na całym świecie fotografów i artystów. Osoby korzystające z Creative Park mogą liczyć na najwyższej jakości efekty wizualne przy zastosowaniu sprzętu drukującego Pixma i oryginalnych atramentów Canon. Daje to gwarancję trwałość i jakość wydruku, co finalnie wpływa na satysfakcję z pracy. Wszystkie elementy przedstawione w Creative Park można w prosty sposób pobrać i wydrukować. Wzory zawierają instrukcję montażu wybranego materiału. Na każdej stronie witryny znajduje się informacja „jak zrobić”, a w razie potrzeby można korzystać z automatycznej pomocy.<br />
Creative Park jest podzielony na kategorie tematyczne, co bardzo ułatwia szybkie wyszukanie konkretnego przedmiotu. Kategoria „prezenty i karty okolicznościowe” to idealne miejsce dla osób organizujących przyjęcia. Znajdziemy tu kartki, wzory zaproszeń, kopert, papeterii, okładek do płyt CD, ramek do zdjęć, a nawet pudełek na prezenty. Druga kategoria obejmuje m.in. trójwymiarowe modele przedstawiające zwierzęta, zabawki, dekoracje okolicznościowe, znane budowle świata, pojazdy oraz formy z dziedziny nauki o różnym stopniu trudności, dopasowanym do wieku użytkownika. Pod kolejną zakładką znajdziemy elementy graficzne pozwalające stworzyć album fotograficzny dla każdego członka rodziny. Obecnie mamy możliwość wyboru spośród kilkuset wzorów dostępnych w różnorodnych układach. Czwarta kategoria zawiera obrazy czerpiące z wielu konwencji artystycznych. Dzięki nim będziemy mogli stworzyć trójwymiarowe obrazy, reliefy, orgiami czy mozaiki. W sekcji „kalendarze” Canon udostępnił bogaty zestaw kalendarzy w rozmaitych formach przestrzennych, jak i szerokiej gamie kolorystycznej. Ostatnia kategoria to galeria fotograficzna, prezentująca zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Są to m.in. zdjęcia krajobrazów z odległych zakątków świata, obrazy natury, flory, fauny oraz zdjęcia ze świata sportu.<br />
Serwis znajduje się pod adresem: http://www.canon.com/c-park/<br />
<br />
<br />
Canon Creative Park
Szczecińska Agencja Edukacyjna zaprasza do udziału w XII Zimowej Konferencji Poligraficznej Bukowina Tatrzańska 2011 organizowanej pod hasłem „Barwa w druku od A do Z”. Odbędzie się w Bukowinie Tatrzańskiej w Domu Zdrowia Rysy przy ul. Leśnej 20 (20 km od Zakopanego) w dniach 9/10–12 stycznia 2011 roku.<br />
Partnerem merytorycznym konferencji jest firma Frogimus, Partnerem – Portal PrintinPoland.com. Patronat medialny sprawuje „Świat DRUKU”.<br />
Konferencja adresowana jest do przedstawicieli drukarń i zakładów poligraficznych (druk offsetowy, cyfrowy, fleksograficzny), wydawnictw, firm handlowych i innych przedsiębiorstw działających w branży poligraficznej. Tematyka tegorocznej konferencji koncentruje się na zagadnieniach związanych ze standaryzacją, stabilnością barwy i kontrolą jakości druku. Przedstawione zostaną najnowsze rozwiązania w tym zakresie, stosowane w urządzeniach i technologiach przez wiodące firmy w branży poligraficznej. Konferencja jest doskonałym miejscem do zapoznania się z nowymi koncepcjami i rozwiązaniami, dyskusji, a także wymiany doświadczeń. A to wszystko w zimowej atmosferze Bukowiny Tatrzańskiej.<br />
W programie:<br />
- „Systemy standaryzacji i kontroli jakości druku” – Danuta Tyrowicz, Frogimus<br />
- „Heidelberg Remote Access Elite – innowacyjne rozwiązania zdalnej komunikacji drukarni z jej klientami” – Piotr Bogusz, Heidelberg Polska<br />
- „Systemy kontroli barwy w systemach produkcyjnych Konica Minolta” – Adam Bieniewski, Konica Minolta Business Solutions Polska<br />
- „Kompleksowe zarządzanie barwą – nowe spojrzenie. Kodak Flexcel NX” – Mariusz Geras, Kodak Polska<br />
- „Miejsce nowoczesnego zarządzania barwą w globalnej standaryzacji druku – nowe rodzaje oprogramowania i sposoby komunikacji”, X-Rite. <br />
<br />
Firma X-Rite jest sponsorem wspierającym konferencji.<br />
Spotkanie poprowadzone przez Roberta Kuczerę z firmy Michael Huber Polska poświęcone zostanie zagadnieniom standardów farbowych w druku offsetowym. Prezentacja, a następnie workshop, umożliwią zapoznanie się z tymi zagadnieniami oraz dyskusję wszystkich zainteresowanych uczestników konferencji.<br />
Dyrektor projektu targów Poligrafia, Jerzy Kaczmarek (Międzynarodowe Targi Poznańskie) zapozna uczestników konferencji z tematem „Poligrafia 2011 + Digital Printing Expo – wizja przyszłości nowej branży poligraficznej”.<br />
Przewidziane są wystąpienia firm-dostawców prezentujących oferowane przez nie urządzenia, materiały i technologie.<br />
Konferencji towarzyszą VII Zawody w narciarstwie alpejskim dla poligrafów o puchar firmy<br />
Michael Huber Polska HUBER SKI CUP BUKOWINA 2011.<br />
„Zapraszamy wszystkich poligrafów do udziału w konferencji. Mamy nadzieję, że po raz kolejny będzie ona doskonałą okazją do ciekawych spotkań i dyskusji oraz wypoczynku w miłej śnieżnej scenerii, np. podczas kuligu przy blasku pochodni” – zachęca Waldemar Światły.<br />
<br />
Informacje organizacyjne<br />
Koszt udziału w konferencji: 1185,00 zł od osoby, obejmuje zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym, wyżywienie, udział w części merytorycznej, udział w części rekreacyjnej. Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 180,00 zł. Zakwaterowanie od dnia 9.01.2011 r. do 12.01.2011 r. Wyżywienie od kolacji w dniu 9.01.2011 r. do obiadu w dniu 12.01.2011 r.<br />
Zgłoszenia prosimy przesyłać faksem lub e-mail do 31.12.2011 r. Należność z tytułu udziału w konferencji należy przekazać do 4.01.2011 r. na konto: Multibank nr 71 1140 20017 0000 4802 0378 9450. Rabat dla klientów portalu PrintinPoland.com płacących abonament wynosi 5% (nie obejmuje dopłaty do pokoju 1-osobowego).<br />
Informacji udziela Waldemar Światły, tel. 608 082 657, tel/fax 56 660 80 17, e-mail:
<a href= mailto:saebiuro@emil.tnp.pl?subject= target= {target} >saebiuro@emil.tnp.pl</a> Konferencja poligraficzna w Bukowinie
Xerox Polska ogłosił wprowadzenie na rynek zmodyfikowanego i ulepszonego cyfrowego systemu produkcyjnego iGen4. Przełomowy system iGen4 pojawił się na rynku w 2008 r., do tej pory skorzystało wiele setek klientów, tworząc miliardy przynoszących dochody wydruków. Teraz firma zaprezentowała jego wydajniejszą wersję. <br />
iGen4 EXP – najnowszy model skonstruowany na bazie nagradzanej platformy iGen4 – zapewnia użytkownikom natychmiastowy wzrost wydajności ze względu na obecność nowych opcji w zakresie przygotowania i wykończenia oraz obsługę arkuszy w największym dostępnym na rynku formacie.  <br />
Jak podaje producent, nowy system charakteryzuje się niemal o 50% większym arkuszem druku w porównaniu z urządzeniami konkurencyjnymi – co przekłada się na większą efektywność druku i zwiększone dochody klientów. Przyjmowanie zamówień na system Xerox iGen4 EXP już się rozpoczęło, a od 2011 r. użytkownicy będą mogli łatwo dokonywać konwersji tradycyjnych systemów iGen4 na system iGen4 EXP. <br />
Do podstawowych funkcji iGen4 EXP należą:<br />
- Największy format arkusza drukowego (36,4×66 cm) w swojej klasie – umożliwia realizację wymagających zadań, takich jak pełnowymiarowe, potrójnie składane broszury, karty pocztowe i karty z życzeniami lub bardzo duże okładki i obwoluty książek w formacie 36,4 na 66 cm. Drukowanie 40 arkuszy na minutę w większym formacie zasadniczo zwiększa prędkość drukowania systemu iGen4 do 120 obrazów w formacie A4 na minutę, podnosząc wydajność. Nośniki mogą być podawane ze zmodyfikowanego podajnika papieru lub systemu podawania rolowego. Układarka Multigraf odbiera duże wydruki i układa je w wyjmowanych koszach w celu ułatwienia transportu do dalszego wykańczania, tj. przycinania, powlekania i lub innych opcji wykańczających.<br />
- Zautomatyzowane rozwiązanie Web-to-finish – realizacja obiegu pracy bez ingerencji ludzkiej. Od początku 2011 r. cały proces od złożenia zamówienia do produktu końcowego będzie mógł przebiegać bez ręcznego konfigurowania czy innego rodzaju interwencji. Rozwiązanie wykorzystuje funkcję Xerox FreeFlow Digital Workflow Collection, jak również oprogramowanie i opcje wykańczające oferowane przez partnerów biznesowych Xeroksa, aby usprawnić proces produkcji od chwili złożenia zamówienia, szybko zmieniając i synchronizując wskazówki dotyczące produkcji, w zależności od potrzeb. <br />
- Integracja z mechanizmem drukowania Adobe PDF – zapewnia szybkie i niezawodne drukowanie natywnych plików Adobe PDF. Rozszerzone opcje przygotowania do druku ułatwiają dostęp i odwzorowanie kolorów dodatkowych oraz przezroczystości, co ogranicza cykle korekty. <br />
<br />
Xerox wprowadza iGen4 EXP
W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance NEPCon wykonał audyt w firmie Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz w Wasilkowie. W efekcie wykonanej oceny kontroli pochodzenia produktu przyznano firmie certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) o numerze SW-COC-005214, obowiązujący od 22 listopada 2010 r. do 21 listopada 2015 r.<br />
Drukarnia Perfekt została założona przez Janusza Macieja Banasiewicza w roku 1987. Pierwszą siedzibą drukarni były pomieszczenia gospodarcze przy ul. Słomianej w Warszawie. W 2001 roku powstała nowoczesna drukarnia przy ul. Przemysłowej w Wasilkowie koło Białymstoku. Dzisiaj Perfekt to dwie drukarnie (druga w Warszawie, przy ul. Połczyńskiej) 12 tys. m2 powierzchni produkcyjnej oraz tysiąc powierzchni administracyjno-biurowej. W oddawanych do użytku halach instalowany jest nowoczesny park maszynowy: wielozespołowe, arkuszowe maszyny drukujące i linie introligatorskie. Strategicznymi partnerami Perfektu w tym zakresie są firmy Heidelberg, Müller Martini oraz Kolbus.<br />
Drukarnia specjalizuje się w druku akcydensów i książek. Firma oferuje bogatą ofertę dotyczącą oprawy i uszlachetnień po druku oraz bardzo krótkie terminy druku prac. Głównymi klientami drukarni są duże wydawnictwa krajowe i zagraniczne oraz agencje reklamowe i korporacje. Misją firmy jest wysoka jakość wykonywanych prac i krótkie terminy realizacji. W trosce o klienta Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz wprowadziła system zarządzania jakością ISO 9001:2008 i środowiskiem ISO 14001:2005 oraz uzyskała certyfikat FSC.<br />
<br />
Certyfikat FSC dla Drukarni Perfekt
Firma Hunkeler poinformowała, że podczas targów Innovationdays 2011, które odbędą się w Lucernie w dniach 14–17 lutego, będzie można odwiedzić stoiska ponad 70 wystawców prezentujących na powierzchni obejmującej 5000 m2 rozwiązania z różnych obszarów branży poligraficznej – prepressu, procesu druku i wykończenia. <br />
Aby wziąć udział w imprezie, można zarejestrować się na stronie internetowej www.innovationdays.hunkeller.ch/registration<br />
Hunkeler Innovationdays 2011
Więcej...
więcej  Ostatnia: 
Ostatnie wątki:
Więcej...
Brak ankiety

Wyniki

Inne Ankiety
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Świat Druku     powered by eZ Publish, createdy by Krokus Sp. z .o.o