Nowa strona
 
Listopad 2010
Forum dyskusyjne
Galeria zdjęć
Galeria reklam

Galeria reklam


Artykuły promocyjne

Artykuły promocyjne


Witryna wydawnicza

Witryna wydawnicza


Prenumerata
Wyszukiwarka
Zaloguj się
Poligrafia 2003

Świat Reklamy 2


Świat Reklamy 2
W „Świecie Reklamy 2003" zaproponowaliśmy Czytelnikom m.in.: artykuł będący próbą odpowiedzi na pytanie, czy reklama jest sztuką, rozmowę z Krzysztofem Kuwałkiem, dyrektorem generalnym Claritas Polska, tekst dotyczący udziału produktów znanych firm (product placement) w filmach kina światowego, felieton na temat roli motywów erotycznych w reklamie, prezentację zasad tworzenia systemu identyfikacji wizualnej firmy, tekst na temat marketingu internetowego, rozważania dotyczące relacji pomiędzy pracownikami agencji PR a dziennikarzami.

Oto fragmenty wybranych artykułów:

Czy reklama jest sztuką?
Weronika Kozera

(...) Jednak wydaje się, że reklama nie jest sztuką, a tylko zawiera elementy mogące prezentować sobą pewien poziom artystyczny. To może być doskonale zrobiona fotografia, interesująca grafika, świetnie nakręcony film czy dobrze skomponowany tekst. Reklama zawiera więc elementy sztuki, ale nie jest nią z definicji. Niektórzy jednak sądzą, że żadna dziedzina nie jest sztuką z definicji, ale każda może się nią stać. Sztuka może pojawić się wszędzie, może dotyczyć reklamy i malarstwa, sposobu mówienia i wystroju wnętrz.
Inni z kolei mawiają, że nie lada sztuką jest stworzyć dobrą reklamę. Ale w tym znaczeniu sztuką jest także upieczenie tortu czy przystrzyżenie żywopłotu. Oczywiście w tym momencie mogą obrazić się twórcy reklam, którzy uznają swoją pracę za misję wobec ludzkości. Jednak niewielu projektantów powie głośno, że reklama jest sztuką (wszak zaraz by ich okrzyknięto pyszałkami pozbawionymi samokrytycyzmu). Reklam nie tworzy się przecież po to, by zwyciężały na festiwalach, ale po to, by zwiększały sprzedaż produktów.
Jednakże zdaniem wielu autorytetów reklamy nie tylko przyczyniają się do tego, że kupujemy drogie kosmetyki i niezdrowe chipsy, ale także wpływają na nasze gusty, obyczaje i zachowania. Dlatego ważne jest, by odróżniać dobre reklamy od złych, by wyznaczać pewne standardy wartości i wreszcie by nagradzać te dzieła, które są nie tylko dobre i profesjonalne, ale wręcz wyjątkowe. Służą temu na przykład festiwale. Festiwal Reklamy Złote Orły od lat nagradza najlepsze reklamy. Stawia sobie za cel stworzenie kolekcji polskiej reklamy, która w przyszłości znalazłaby swoje miejsce w narodowych zbiorach sztuki.
A więc powraca pytanie: co to jest sztuka? Wielkie dzieła sztuki, znane nam z historii, były w wielu wypadkach wykonywane na zamówienie władz kościelnych albo państwowych, różnego pokroju mecenasów (których dzisiaj nazwalibyśmy sponsorami). Sytuacja się nie zmieniła – zmieniły się tylko produkty. Czy z tego powodu mamy wyłączyć np. architekturę barokową albo poezję Polski Ludowej z domeny sztuki? A może różnica polega tylko na tym, że dzisiejsza reklama sięga raczej do wątków kultury masowej?
Być może o tym, czy dany wytwór rąk ludzkich jest dziełem sztuki, decyduje jedynie czas. Za dzieła sztuki uważamy dzisiaj miecze i zbroje, półmiski i dzbanki z odległych epok. A przecież wtedy to były przedmioty codziennego użytku, zwyczajne, pospolite, służące praktycznym celom. Być może zaprojektowane dzisiaj gadżety i ulotki (tzw. „junk mail") jutro będziemy określać jako dzieła sztuki. Dany przedmiot istnieje jako dzieło sztuki przede wszystkim w naszym umyśle, w świadomości społecznej, która jest składnikiem kultury danego narodu.
Na pewno znajdą się i tacy, którzy stwierdzą, że o przynależności do dziedziny sztuki nie decyduje rodzaj wytworu, ale sposób wytwarzania, kreacja, indywidualizm. Ze sztuką mamy do czynienia, gdy ktoś odważy się zaprezentować nowy sposób widzenia świata, własną wizję, którą będzie w stanie zamknąć w niepowtarzalnej, odkrywczej formie. Ale czy da się oddzielić formę od treści? I na czym polega oryginalność? Starożytni sądzili, że wszystko o świecie zostało już powiedziane i wszystko, co może nastąpić potem będzie tylko powielaniem schematów. Cóż więc zostało ludziom XXI wieku? Czy tylko collage elementów powstałych przez wieki i wieczne cytowanie?

Product placement - produkt w roli gwiazdy
Jolanta Tkaczyk

(...) Chociaż product placement jest obecny w kinie już od dawna, to prawdziwy jego boom przeżywamy dopiero w ostatnich dwudziestu latach. Przełomowym filmem był tu E.T., jeden z kasowych przebojów wszechczasów (ostatnio poddano go kosmetyce i ponownie wypuszczono na rynek). Producenci filmu poprosili Mars/M&Ms o pozwolenie na użycie cukierków tej firmy w scenie, kiedy Elliot wywabia E.T. z ukrycia. M&Ms odmówił w obawie, że może to zaszkodzić jego wizerunkowi. Tak więc do tej bardzo ważnej roli wybrano nieznaną w Europie markę – Reese’s Pieces. Sprzedaż tej marki po kampanii promocyjnej prowadzonej pod hasłem „ulubione cukierki E.T.„ wzrosła o 66%.
Począwszy od E.T. product placement stał się zwyczajnym elementem krajobrazu filmowego. Niektóre marki są wręcz wszechobecne. Okulary przeciwsłoneczne firmy Ray Ban wylansował Tom Cruise nosząc je w Risky Business (filmie, który uczynił z niego gwiazdę), Top Gun, Szybki jak błyskawica. Także bohaterowie filmu Faceci w czerni noszą okulary Ray Ban.
Oglądając filmy można dojść do wniosku, że jedynymi napojami bezalkoholowymi na świecie są coca-cola i pepsi-cola. Bohater filmu Duży (z Tomem Hanksem w roli głównej) ma automat Pepsi w pokoju. W ostatnim remake’u Flippera chłopiec i zaprzyjaźniony delfin bawią się puszką Pepsi. Pierwotnie była to puszka coli, ale w wyniku porozumienia PepsiCo z producentami filmu została zastąpiona pepsi. (...)

Powiedz mi, gdzie mieszkasz, a powiem ci, kim jesteś
Fragment rozmowy z Krzysztofem Kuwałkiem, dyrektorem generalnym Claritas Polska
- Na czym polega system segmentacji geodemograficznej PRIZM?
- U podstaw PRIZM leży założenie, że ludzie, którzy mieszkają obok siebie, zachowują się w podobny sposób. Ludzie mieszkający na naszej ulicy, osiedlu, czy w najbliższej okolicy mają podobne dochody, jeżdżą podobnymi samochodami, kupują w tych samych sklepach. PRIZM przydziela każdemu z wyodrębnionych obszarów geograficznych specyficzny kod, który opisuje dominujące na danym obszarze czynniki demograficzne oraz styl życia osób tam mieszkających.
Na przykład naukowcy będą mieszkali raczej obok siebie i niedaleko uniwersytetu. Robotnicy mieszkają zazwyczaj blisko fabryk. Młode rodziny osiedlają się z reguły w nowych blokach. Tak jest głównie w Europie Zachodniej. U nas reguły te zaburzył komunizm, który zakładał, że wszyscy są równi. Teraz to się zmienia. Ludzie, jeśli mogą, wynoszą się z miejsc, gdzie się źle czują. W każdym mieście są dzielnice dobre i złe. Osoby mieszkające blisko siebie, na dosyć małych obszarach, tworzą grupy homogeniczne. Gdyby marketingowcy się postarali i przeprowadzili tysiące wywiadów z ludźmi, to wiedzieliby, jak żyją. Nie muszą jednak tego robić – my to robimy za nich poprzez PRIZM.
Kiedyś występowało się do wszystkich z tym samym przekazem. Teraz można korzystać z wiedzy marketingowej, która pozwala dotrzeć precyzyjnie do klientów.
(...)
- Czy Pana zdaniem za jakiś czas przekaz marketingowy będzie w pełni zindywidualizowany? Czy wizja reklam zaczepiających klienta na ulicy i wołających go po imieniu (jak w filmie „Raport mniejszości") to fantazja?
- Taka wizja to nie fantazja. To tylko kwestia czasu. Pytanie tylko, jak szybko do tego dojdzie. Kilka niezależnych czynników ma wpływ na tempo rozwoju zindywidualizowanego komunikatu marketingowego. Jednym z nich jest oczywiście technologia. Może się także okazać, że za 15 lat nie będziemy sobie życzyli ingerowania w nasze życie w takim stopniu, w jakim ma to miejsce dzisiaj. Albo przeciwnie. Przyzwyczaimy się do tego.

Seks w reklamie
Andrzej Kuśmierczyk
(...) Dzisiaj samochód sprzedaje się lepiej, kiedy prezentują go młode, ładne i chętne dziewczyny. Im więcej pod maską, tym bardziej jesteś chłop. Im większy samochód, tym mniej widoczna impotencja. To samo dotyczy domu – czemu nie kupić domu wraz z lokatorką. To samo z pralką, chociaż nie ma pewności, czy dziewczyna wie, jak tego technicznego demona włączyć, nie mówiąc o programowaniu prania bez wirowania. Jeśli czekoladki, to tylko jedzone przez nimfomankę. A lody... Nie można jeść loda na patyku bez skojarzeń. Nawet łódka pływa pod załogą składającą się z pięknych młodych mężczyzn i kobiet, którzy żeglują w przerwach między ciekawszymi zajęciami niż naciąganie lin. Dobrze, jeśli dziewczyna przytula telewizor z orgazmicznym grymasem, chociaż wiadomo, że odbiornik telewizyjny nie jest wibratorem i należy oglądać to, co na ekranie z pewnej odległości. Podłogi myją panny, które przypominają wyglądem dziewczyny z ostrego sex party. Piwo, chipsy, oleje samochodowe, nawozy sztuczne i telefony, szybkie żarcie na ulicy, makaron i sklepy porno. Wszystko podbarwione erotyką, skojarzone z pożądaniem seksualnym. A jeszcze bielizna i mydło, i balsam do ciała (do natychmiastowego użycia-przeżycia), i szampon, i lakier. Wszystko jest ciepłe, miękkie, gotowe i mokre. Nie, to już przesada. Felieton o seksie w reklamie nie może składać się z samych aluzji i niezaspokojeń, bo nie gwarantuje orgazmu na koniec. Co innego jogurt. (...)

Marketing w sieci
Tomasz Nowak

(...) W medialnym zamieszaniu wokół marketingu w sieci faktem pozostają realne, realizowane za jego sprawą korzyści. Są wśród nich: niższe koszty dotarcia do odbiorcy, niezwykle rozbudowane, przerastające wszystkie inne media, narzędzia prezentacji oferty, czy wreszcie unikalne możliwości gromadzenia danych i komunikacji z klientem.
Ograniczenie wszechstronnego wykorzystania sieci stanowić może znów poziom wiedzy i umiejętność jej zastosowania w praktyce. Problem ten najlepiej odzwierciedla częste traktowanie marketingu internetowego jako jednokierunkowego kanału komunikacji.
Można tu zaobserwować trzy wyraźnie zróżnicowane postawy.
Pierwsza to minimalizacja kosztów poprzez jednorazową inwestycję w stronę www, z jednoczesnym pominięciem wszelkich innych form reklamy w sieci.
Druga z postaw przewiduje obecność w niektórych miejscach – bazach danych, wortalach branżowych. Dominuje tu nastawienie na wykorzystywanie okazji tworzonych przez rynek reklamy sieciowej.
Postawa trzecia charakteryzuje się intensywnym wykorzystaniem narzędzi i multimedialnych możliwości sieci. Konkurencja na tym poziomie objawia się poprzez coraz bardziej nachalne formy reklamy, jakie możemy obserwować ostatnio w największych portalach.
Niepełne wykorzystanie elastycznego potencjału sieci to zwyczajne marnotrawstwo. A przecież internet to wyjątkowa szansa, aby przysłowiowa góra i Mahomet, nie ruszając się z miejsca, spotkali się gdzieś w wirtualnej przestrzeni. (...)Nowa strona
Szanowni Internauci, zapraszamy na nową stronę Świata DRUKU : http://www.swiatdruku.eu/<br />
Zachęcamy także do subskrybowania naszego nowego newslettera:<br />
http://www.swiatdruku.eu/newsletter/register_subscription/1 Nowa odsłona naszej strony - zapraszamy: http://www.swiatdruku.eu/
Firmy KML Solutions i LeadCom zapraszają na warsztaty „Fakty i mity na temat atramentów. Jak dobrać odpowiedni atrament. Klasyfikacja, zastosowanie, trendy”, które odbędą się 20 stycznia 2011 w Centrum EXPO XXI w Warszawie. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym imprezy.<br />
W swoim komunikacie organizatorzy odpowiadają na pytanie, dlaczego warto wziąć udział w tych warsztatach: <br />
Podstawowym problemem jest nadmiar atramentów na naszym rynku, brak obiektywnej wiedzy o nich oraz brak kryteriów ich oceny. Użytkownicy bardzo często odczuwają chaos informacyjny. W tej tematyce nie ma się do czego odnieść, nie ma jakiegoś wzorca, nie ma jasno sprecyzowanych kryteriów oceny atramentów. Wiedza o tuszach jest szczątkowa, niepełna, nieuporządkowana, czasami zupełnie fałszywa. Terminologia określająca atramenty (np. eco, mild, miękki, twardy solwent) jest nowym użytkownikom często nieznana. Które atramenty są szkodliwe, a które nie, które niszczą głowice a które je „udrażniają”, które blakną po pół roku, a które są „wieczne” – nie ma gdzie o tym poczytać. Tuszów na rynku jest tak dużo, że użytkownicy nie wiedzą, co wybrać i dlaczego. Zasypywani są ofertami nowych atramentów, które mają rozwiązać wszystkie problemy. Ale obiektywnie: które są te najlepsze? I dlaczego? Użytkownik w większości przypadków nadal tego nie wie. <br />
Na warsztatach chcielibyśmy rzucić nieco światła na te problemy. Wybrnąć jakoś z gąszczu sprzecznych często informacji o tuszach, sformułować kryteria ich oceny, wprowadzić klasy porządkujące jakość tuszów, uporządkować ogólną wiedzę. Chcielibyśmy naszkicować jakiś scenariusz, w jaki sposób zabrać się za dobór atramentu do swojej maszyny. To niełatwe zadanie, mamy nadzieję, że temu podołamy.   <br />
<br />
PROGRAM WARSZTATÓW<br />
<br />
10.30 – 13.30 BLOK TEORETYCZNY – prezentacja/sesje pytań <br />
10.30 – 11.00 Moduł I<br />
Atrament – budowa, właściwości, podstawy chemiczne.<br />
Podział atramentów ze względu na: <br />
- zastosowanie<br />
- maszyny, głowice, rozpuszczalniki<br />
- jakość<br />
Panel poprowadzi: dr Leszek Kułak, Politechnika Gdańska/Prim Jet Color<br />
<br />
11.00 – 11.40 Moduł II<br />
Co to jest dobry atrament, czyli jak dobrać odpowiedni atrament do swojej maszyny?<br />
Cechy farb cyfrowych i potencjalne kryteria oceny: <br />
- jakość druku, kolorystyka<br />
- fizyczne właściwości farby: zapach, oddziaływanie na otoczenie i obsługę maszyn<br />
- fizyczne właściwości wydruków: odporność na ścieranie, światłoodporność, zdolność do utrwalania się na różnych podłożach<br />
- cechy eksploatacyjne wynikające ze współpracy farby z maszyną <br />
- cena farby a koszt druku <br />
Typowe problemy związane z atramentem.<br />
Zasady doboru farby do maszyny drukującej.<br />
Panel poprowadzi: Przemysław Kida, Profikolor<br />
11.40 – 12.00 Przerwa na kawę<br />
<br />
12.00 – 13.30 Moduł III<br />
Analiza polskiego rynku atramentów solwentowych:<br />
- eco<br />
- mild<br />
- hard solwent<br />
Próba usystematyzowania pojęć i wiedzy o atramentach solwentowych.<br />
Klasyfikacja atramentów ze względu na jakość oraz maszyny.<br />
Panel poprowadzą: Dariusz Świercz, Leadcom; Steve Knight, Sioen; Michael Moeller, Roland <br />
13.30 – 14.00 	Lunch <br />
<br />
14.00 – 16.00 BLOK PRAKTYCZNY<br />
14.00 – 15.30 Moduł I<br />
Czy jesteś pewien, że znasz możliwości swojego plotera?<br />
- Pokazanie różnic we właściwościach i jakości druku atramentów eco- i mildsolwentowych w zależności od prędkości druku (drukowanie na maszynach Roland XJ640, Asbru RS64)<br />
- Pokazanie różnic w jakości druku ploterów 4-(CMYK) i 6(CMYKLcLm)-kolorowych<br />
<br />
15.30 – 16.00 Konkurs na najciekawszą aplikację <br />
- prezentacja autorów i aplikacji<br />
- głosowanie<br />
- rozdanie nagród<br />
<br />
16.00 Zakończenie warsztatów<br />
<br />
Warunki uczestnictwa: <br />
    <br />
Rejestracji należy dokonać do dnia 10.01.2011.		<br />
Koszt uczestnictwa: 240 zł (wpłata do 31.12.2010), 280 zł (wpłata do 10.01.2011), (podane ceny są cenami brutto); Bank Millennium, Nr konta: 83 1160 2202 0000 0001 3270 3555, dopisek do przelewów: Warsztaty.<br />
Cena obejmuje: udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, lunch, przerwy kawowe.<br />
Dla klientów firm-organizatorów – zniżka w wysokości 25%.<br />
Miejsce imprezy: Centrum EXPO XXI, Warszawa ul. Prądzyńskiego 12/14, Sala B.<br />
Zgłoszenia: <br />
biuro@leadcom.pl,
<a href= mailto:agnieszka.swiercz@leadcom.pl?subject= target= {target} >agnieszka.swiercz@leadcom.pl</a><br />
tel./fax +48 22 8641009; 517560040<br />
Fakty i mity na temat atramentów - warsztaty
Firma Map Polska wprowadziła do swojej oferty Olin – nowy papier offsetowy klasy premium. Nadaje się on świetnie jako podłoże na zaproszenia, papier firmowy, foldery, katalogi wystaw i do wielu innych tego typu wydruków. Bardzo dobrze sprawdza się także w produkcji dziełowej. <br />
W ofercie Map papier Olin występuje w 15 gramaturach – od 40 g/m2 do 400 g/m2, pięciu odcieniach – od śnieżnej bieli do kości słoniowej, i z trzema rodzajami wykończenia powierzchni – od supergładkiego po szorstki. Linia obejmuje także papier makulaturowy i pasujące do niego koperty. Cała gama papierów Olin posiada certyfikat FSC. <br />
„Olin to nasza propozycja skierowana do tych, którzy poszukują wysokiej jakości podłoży drukowych, a nie lubią kompromisów. Olin to po prostu bardzo wysoka jakość za rozsądną cenę” – mówi Gabriela Hatłas, Product Manager Fine Papers w Map Polska. <br />
Olin dołączył do bogatej oferty papierów firmy Map stanowiąc łącznik pomiędzy grupą masowych podłoży a papierami ozdobnymi. Wśród znanych i cenionych marek papierów Map Polska są m.in. One, Ecco-Book, Claro czy też Dito. <br />
<br />
<br />
Olin - nowy papier offsetowy klasy premium
23 listopada firma Hubergroup poinformowała, że ze względu na znaczny wzrost cen surowców do produkcji farb, ich ceny zostaną podwyższone – farby do heatsetu i skalowe do coldsetu będą droższe o 35 centów/kg, czarne do coldsetu o 20 centów/kg, natomiast farby do druku arkuszowego od 30 do 50 centów/kg. <br />
Wprowadzenie podwyżek producent umotywował podwyżką cen materiałów o 35–45% (podwyżki cen podano w euro) w minionych 12 miesiącach. <br />
W komunikacie prasowym Hubergroup podkreśla, że będzie korzystać z każdej okazji, aby obniżać ceny – będzie dynamicznie reagować na zmieniającą się sytuację na światowych rynkach. <br />
*<br />
W komunikacie prasowym firma Flint Group zwróciła uwagę na to, że analitycy przewidują dalszy wzrost cen materiałów w 2011 roku. Producent nie wyklucza podwyższenia cen produktów znajdujących się w jego portfolio, zwłaszcza farb przeznaczonych do produkcji opakowań.<br />
*<br />
Z kolei firma Sun Chemical poinformowała o 25-procentowym wzroście cen na wszystkie swoje produkty wykorzystujące pigment Violet 23. Wzrost ten stał się nieunikniony, bowiem – jak podaje producent – koszty wytwarzania pigmentu wzrosły o 70% w ciągu ostatnich 12 miesięcy i nadal spodziewana jest tu tendencja wzrostowa.<br />
Problemy z podażą Violet 23 rozpoczęły się pod koniec 2009 roku, gdy w Chinach i Indiach zaczęła się zmniejszać dostępność karbazolu – podstawowej substancji, z której wytwarzany jest ten pigment. Karbazol wykorzystywany jest jedynie w branży produkującej barwniki, jednakże smoła węglowa, z której uzyskuje się karbazol, jest powszechnie stosowana również w innych branżach, co ogranicza jej dostępność. Niekorzystne efekty pogłębia także fakt, że branża produkująca barwniki ma niewielką kontrolę na kosztem i podażą tej substancji. <br />
Felipe Mellado, dyrektor ds. marketingu Sun Chemical, komentuje: „Brak podstawowych materiałów produkcyjnych jest zagadnieniem trapiącym całą branżę. Sun Chemical intensywnie pracuje, aby kompensować wpływ tej sytuacji na wzrost kosztów, ale obecnie wprowadzenie wzrostu cen na wszystkie produkty zawierające Violet 23 było nieuniknione. Ma to przełożenie na ceny większości farb drukowych oferowanych na rynku płynnych farb, a także na całe grupy produktów przeznaczonych do maszyn arkuszowych oraz farb UV. Robimy wszystko co w naszej mocy, pracując z czołowymi dostawcami pigmentu i staramy się tak zarządzać bieżącą sytuacją, by w jak najmniejszym stopniu wpłynęła ona na naszych klientów”. <br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
Wzrosną ceny farb
Jak co roku firma Heidelberg Polska zaprosiła do Print Media Academy w Heidelbergu wyróżniających się studentów z trzech uczelni: z Politechniki Warszawskiej, z Politechniki Łódzkiej i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wyjazd odbył się w dniach 24–25 listopada. Studenci pojechali pod opieką Juliusza Krzyżkowskiego (Zakład Technologii Poligraficznych na Wydziale Inżynierii Produkcji PW) i Krzysztofa Głowackiego (Instytut Papiernictwa i Poligrafii PŁ), towarzyszyli im Zbigniew Krugiełka i Jacek Szynkarek z firmy Heidelberg Polska. Ze strony Heidelberger Druckmaschinen AG opiekował się grupą Dieter Kurock.<br />
W programie wycieczki znalazły się: wykład i zwiedzanie Print Media Academy, prezentacja systemu Prinect, pokaz naświetlarek Suprasetter, prezentacja działania maszyn Speedmaster XL 75-5+L i XL-105-10-P w Print Media Center, pokaz linii do oprawy zeszytowej ST 450. Studenci gościli w fabryce w Wiesloch, obejrzeli centrum logistyczne i magazyn części, halę z linią do produkcji napędowych kół zębatych, halę produkcji systemów sterujących, halę, gdzie powstają maszyny Speedmaster SM 74 i XL 75 oraz hale produkcji maszyn pełnoformatowych.<br />
Zwiedzano także zamek w Heidelbergu i Jarmark Bożonarodzeniowy na Starówce.<br />
Studenci z wizytą w Print Media Academy
Creative Park to strona internetowa stworzona przez firmę Canon, będąca źródłem dobrej zabawy i nieograniczonych możliwości tworzenia przestrzennych form dekoracji świątecznych, kart okolicznościowych, albumów oraz wszelkiego rodzaju szablonów. Canon Creative Park daje możliwość twórczego spędzania wolnego czasu z dzieckiem i całą rodziną, zapewniając radość oglądania, drukowania, wycinania, klejenia i składania różnorodnych wzorów. Stanowi miejsce kreatywnego wykorzystania produktów Canon Pixma – serii drukarek fotograficznych oferujących doskonałe efekty domowego wydruku fotografii i dokumentów. Posiadacze urządzeń Canon mają szansę dostępu do strefy Premium zawierającej dodatkowe zdjęcia i ilustracje.<br />
Twórcom Creative Park zależało na stworzeniu wygodnego i twórczego miejsca zabawy z obrazem, prezentowanym w setkach form, konwencji i stylów. Przedstawia łatwe sposoby tworzenia własnego kalendarza, zaproszenia, papieru listowego czy albumu bez większego zaangażowania, a tym bardziej wychodzenia z domu. <br />
Materiały przedstawione w Creative Park są dostępne za darmo dla każdego użytkownika. Posiadacze drukarek fotograficznych Canon Pixma mają jednak możliwość wyboru z bogatszych zasobów obrazów i wzorów. Creative Park Premium jest dedykowany użytkownikom urządzeń Canon, którym zostały udostępnione dodatkowe zasoby w postaci całej gamy zdjęć i ilustracji autorstwa cenionych na całym świecie fotografów i artystów. Osoby korzystające z Creative Park mogą liczyć na najwyższej jakości efekty wizualne przy zastosowaniu sprzętu drukującego Pixma i oryginalnych atramentów Canon. Daje to gwarancję trwałość i jakość wydruku, co finalnie wpływa na satysfakcję z pracy. Wszystkie elementy przedstawione w Creative Park można w prosty sposób pobrać i wydrukować. Wzory zawierają instrukcję montażu wybranego materiału. Na każdej stronie witryny znajduje się informacja „jak zrobić”, a w razie potrzeby można korzystać z automatycznej pomocy.<br />
Creative Park jest podzielony na kategorie tematyczne, co bardzo ułatwia szybkie wyszukanie konkretnego przedmiotu. Kategoria „prezenty i karty okolicznościowe” to idealne miejsce dla osób organizujących przyjęcia. Znajdziemy tu kartki, wzory zaproszeń, kopert, papeterii, okładek do płyt CD, ramek do zdjęć, a nawet pudełek na prezenty. Druga kategoria obejmuje m.in. trójwymiarowe modele przedstawiające zwierzęta, zabawki, dekoracje okolicznościowe, znane budowle świata, pojazdy oraz formy z dziedziny nauki o różnym stopniu trudności, dopasowanym do wieku użytkownika. Pod kolejną zakładką znajdziemy elementy graficzne pozwalające stworzyć album fotograficzny dla każdego członka rodziny. Obecnie mamy możliwość wyboru spośród kilkuset wzorów dostępnych w różnorodnych układach. Czwarta kategoria zawiera obrazy czerpiące z wielu konwencji artystycznych. Dzięki nim będziemy mogli stworzyć trójwymiarowe obrazy, reliefy, orgiami czy mozaiki. W sekcji „kalendarze” Canon udostępnił bogaty zestaw kalendarzy w rozmaitych formach przestrzennych, jak i szerokiej gamie kolorystycznej. Ostatnia kategoria to galeria fotograficzna, prezentująca zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Są to m.in. zdjęcia krajobrazów z odległych zakątków świata, obrazy natury, flory, fauny oraz zdjęcia ze świata sportu.<br />
Serwis znajduje się pod adresem: http://www.canon.com/c-park/<br />
<br />
<br />
Canon Creative Park
Szczecińska Agencja Edukacyjna zaprasza do udziału w XII Zimowej Konferencji Poligraficznej Bukowina Tatrzańska 2011 organizowanej pod hasłem „Barwa w druku od A do Z”. Odbędzie się w Bukowinie Tatrzańskiej w Domu Zdrowia Rysy przy ul. Leśnej 20 (20 km od Zakopanego) w dniach 9/10–12 stycznia 2011 roku.<br />
Partnerem merytorycznym konferencji jest firma Frogimus, Partnerem – Portal PrintinPoland.com. Patronat medialny sprawuje „Świat DRUKU”.<br />
Konferencja adresowana jest do przedstawicieli drukarń i zakładów poligraficznych (druk offsetowy, cyfrowy, fleksograficzny), wydawnictw, firm handlowych i innych przedsiębiorstw działających w branży poligraficznej. Tematyka tegorocznej konferencji koncentruje się na zagadnieniach związanych ze standaryzacją, stabilnością barwy i kontrolą jakości druku. Przedstawione zostaną najnowsze rozwiązania w tym zakresie, stosowane w urządzeniach i technologiach przez wiodące firmy w branży poligraficznej. Konferencja jest doskonałym miejscem do zapoznania się z nowymi koncepcjami i rozwiązaniami, dyskusji, a także wymiany doświadczeń. A to wszystko w zimowej atmosferze Bukowiny Tatrzańskiej.<br />
W programie:<br />
- „Systemy standaryzacji i kontroli jakości druku” – Danuta Tyrowicz, Frogimus<br />
- „Heidelberg Remote Access Elite – innowacyjne rozwiązania zdalnej komunikacji drukarni z jej klientami” – Piotr Bogusz, Heidelberg Polska<br />
- „Systemy kontroli barwy w systemach produkcyjnych Konica Minolta” – Adam Bieniewski, Konica Minolta Business Solutions Polska<br />
- „Kompleksowe zarządzanie barwą – nowe spojrzenie. Kodak Flexcel NX” – Mariusz Geras, Kodak Polska<br />
- „Miejsce nowoczesnego zarządzania barwą w globalnej standaryzacji druku – nowe rodzaje oprogramowania i sposoby komunikacji”, X-Rite. <br />
<br />
Firma X-Rite jest sponsorem wspierającym konferencji.<br />
Spotkanie poprowadzone przez Roberta Kuczerę z firmy Michael Huber Polska poświęcone zostanie zagadnieniom standardów farbowych w druku offsetowym. Prezentacja, a następnie workshop, umożliwią zapoznanie się z tymi zagadnieniami oraz dyskusję wszystkich zainteresowanych uczestników konferencji.<br />
Dyrektor projektu targów Poligrafia, Jerzy Kaczmarek (Międzynarodowe Targi Poznańskie) zapozna uczestników konferencji z tematem „Poligrafia 2011 + Digital Printing Expo – wizja przyszłości nowej branży poligraficznej”.<br />
Przewidziane są wystąpienia firm-dostawców prezentujących oferowane przez nie urządzenia, materiały i technologie.<br />
Konferencji towarzyszą VII Zawody w narciarstwie alpejskim dla poligrafów o puchar firmy<br />
Michael Huber Polska HUBER SKI CUP BUKOWINA 2011.<br />
„Zapraszamy wszystkich poligrafów do udziału w konferencji. Mamy nadzieję, że po raz kolejny będzie ona doskonałą okazją do ciekawych spotkań i dyskusji oraz wypoczynku w miłej śnieżnej scenerii, np. podczas kuligu przy blasku pochodni” – zachęca Waldemar Światły.<br />
<br />
Informacje organizacyjne<br />
Koszt udziału w konferencji: 1185,00 zł od osoby, obejmuje zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym, wyżywienie, udział w części merytorycznej, udział w części rekreacyjnej. Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 180,00 zł. Zakwaterowanie od dnia 9.01.2011 r. do 12.01.2011 r. Wyżywienie od kolacji w dniu 9.01.2011 r. do obiadu w dniu 12.01.2011 r.<br />
Zgłoszenia prosimy przesyłać faksem lub e-mail do 31.12.2011 r. Należność z tytułu udziału w konferencji należy przekazać do 4.01.2011 r. na konto: Multibank nr 71 1140 20017 0000 4802 0378 9450. Rabat dla klientów portalu PrintinPoland.com płacących abonament wynosi 5% (nie obejmuje dopłaty do pokoju 1-osobowego).<br />
Informacji udziela Waldemar Światły, tel. 608 082 657, tel/fax 56 660 80 17, e-mail:
<a href= mailto:saebiuro@emil.tnp.pl?subject= target= {target} >saebiuro@emil.tnp.pl</a> Konferencja poligraficzna w Bukowinie
Xerox Polska ogłosił wprowadzenie na rynek zmodyfikowanego i ulepszonego cyfrowego systemu produkcyjnego iGen4. Przełomowy system iGen4 pojawił się na rynku w 2008 r., do tej pory skorzystało wiele setek klientów, tworząc miliardy przynoszących dochody wydruków. Teraz firma zaprezentowała jego wydajniejszą wersję. <br />
iGen4 EXP – najnowszy model skonstruowany na bazie nagradzanej platformy iGen4 – zapewnia użytkownikom natychmiastowy wzrost wydajności ze względu na obecność nowych opcji w zakresie przygotowania i wykończenia oraz obsługę arkuszy w największym dostępnym na rynku formacie.  <br />
Jak podaje producent, nowy system charakteryzuje się niemal o 50% większym arkuszem druku w porównaniu z urządzeniami konkurencyjnymi – co przekłada się na większą efektywność druku i zwiększone dochody klientów. Przyjmowanie zamówień na system Xerox iGen4 EXP już się rozpoczęło, a od 2011 r. użytkownicy będą mogli łatwo dokonywać konwersji tradycyjnych systemów iGen4 na system iGen4 EXP. <br />
Do podstawowych funkcji iGen4 EXP należą:<br />
- Największy format arkusza drukowego (36,4×66 cm) w swojej klasie – umożliwia realizację wymagających zadań, takich jak pełnowymiarowe, potrójnie składane broszury, karty pocztowe i karty z życzeniami lub bardzo duże okładki i obwoluty książek w formacie 36,4 na 66 cm. Drukowanie 40 arkuszy na minutę w większym formacie zasadniczo zwiększa prędkość drukowania systemu iGen4 do 120 obrazów w formacie A4 na minutę, podnosząc wydajność. Nośniki mogą być podawane ze zmodyfikowanego podajnika papieru lub systemu podawania rolowego. Układarka Multigraf odbiera duże wydruki i układa je w wyjmowanych koszach w celu ułatwienia transportu do dalszego wykańczania, tj. przycinania, powlekania i lub innych opcji wykańczających.<br />
- Zautomatyzowane rozwiązanie Web-to-finish – realizacja obiegu pracy bez ingerencji ludzkiej. Od początku 2011 r. cały proces od złożenia zamówienia do produktu końcowego będzie mógł przebiegać bez ręcznego konfigurowania czy innego rodzaju interwencji. Rozwiązanie wykorzystuje funkcję Xerox FreeFlow Digital Workflow Collection, jak również oprogramowanie i opcje wykańczające oferowane przez partnerów biznesowych Xeroksa, aby usprawnić proces produkcji od chwili złożenia zamówienia, szybko zmieniając i synchronizując wskazówki dotyczące produkcji, w zależności od potrzeb. <br />
- Integracja z mechanizmem drukowania Adobe PDF – zapewnia szybkie i niezawodne drukowanie natywnych plików Adobe PDF. Rozszerzone opcje przygotowania do druku ułatwiają dostęp i odwzorowanie kolorów dodatkowych oraz przezroczystości, co ogranicza cykle korekty. <br />
<br />
Xerox wprowadza iGen4 EXP
W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance NEPCon wykonał audyt w firmie Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz w Wasilkowie. W efekcie wykonanej oceny kontroli pochodzenia produktu przyznano firmie certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) o numerze SW-COC-005214, obowiązujący od 22 listopada 2010 r. do 21 listopada 2015 r.<br />
Drukarnia Perfekt została założona przez Janusza Macieja Banasiewicza w roku 1987. Pierwszą siedzibą drukarni były pomieszczenia gospodarcze przy ul. Słomianej w Warszawie. W 2001 roku powstała nowoczesna drukarnia przy ul. Przemysłowej w Wasilkowie koło Białymstoku. Dzisiaj Perfekt to dwie drukarnie (druga w Warszawie, przy ul. Połczyńskiej) 12 tys. m2 powierzchni produkcyjnej oraz tysiąc powierzchni administracyjno-biurowej. W oddawanych do użytku halach instalowany jest nowoczesny park maszynowy: wielozespołowe, arkuszowe maszyny drukujące i linie introligatorskie. Strategicznymi partnerami Perfektu w tym zakresie są firmy Heidelberg, Müller Martini oraz Kolbus.<br />
Drukarnia specjalizuje się w druku akcydensów i książek. Firma oferuje bogatą ofertę dotyczącą oprawy i uszlachetnień po druku oraz bardzo krótkie terminy druku prac. Głównymi klientami drukarni są duże wydawnictwa krajowe i zagraniczne oraz agencje reklamowe i korporacje. Misją firmy jest wysoka jakość wykonywanych prac i krótkie terminy realizacji. W trosce o klienta Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz wprowadziła system zarządzania jakością ISO 9001:2008 i środowiskiem ISO 14001:2005 oraz uzyskała certyfikat FSC.<br />
<br />
Certyfikat FSC dla Drukarni Perfekt
Firma Hunkeler poinformowała, że podczas targów Innovationdays 2011, które odbędą się w Lucernie w dniach 14–17 lutego, będzie można odwiedzić stoiska ponad 70 wystawców prezentujących na powierzchni obejmującej 5000 m2 rozwiązania z różnych obszarów branży poligraficznej – prepressu, procesu druku i wykończenia. <br />
Aby wziąć udział w imprezie, można zarejestrować się na stronie internetowej www.innovationdays.hunkeller.ch/registration<br />
Hunkeler Innovationdays 2011
Więcej...
więcej  Ostatnia: 
Ostatnie wątki:
Więcej...
Brak ankiety

Wyniki

Inne Ankiety
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Świat Druku     powered by eZ Publish, createdy by Krokus Sp. z .o.o