Nowa strona
 
Listopad 2010
Forum dyskusyjne
Galeria zdjęć
Galeria reklam

Galeria reklam


Artykuły promocyjne

Artykuły promocyjne


Witryna wydawnicza

Witryna wydawnicza


Prenumerata
Wyszukiwarka
Zaloguj się
Poligrafia 2003

Luty


V targi RemaDays
W dniach od 10 do 12 lutego w warszawskim centrum Expo XXI odbyły się V targi RemaDays, zorganizowane przez firmę GJC Inter Media. Targi te przez cztery swoje edycje zgromadziły blisko 30 tysięcy zwiedzających. RemaDays to ważne wydarzenie w świecie reklamy. Właściciele drukarń, zakłady poligraficzne, firmy chcące zaistnieć w segmencie out&indoor, dystrybutorzy materiałów do druku, osoby zainteresowane nowymi technologiami w obszarze reklamy przestrzennej, producenci dóbr konsumpcyjnych, firmy promocyjne – właśnie dla nich przeznaczone są targi RemaDays. To okazja spotkania się z przedstawicielami czołowych firm produkujących i sprzedających upominki reklamowe, maszyny poligraficzne i akcesoria do druku wielkoformatowego i reklamy mobilnej. W czasie V RemaDays prezentowano ofertę ponad 450 wystawców związanych z branżą reklamową. Odnotowano także dużą liczbę zwiedzających. Odbył się trzydniowy RemaCongress. Relacja z tegorocznych targów Rema ukaże się w kolejnym wydaniu „Świata DRUKU”.

Ipex 2010 International Roadshows
Organizatorzy targów Ipex 2010, które będą trwały od 18 do 25 maja przyszłego roku w halach The National Exhibition Centre w Birmingham, postanowili wyjść naprzeciw gościom i wystawcom z całego świata i już w 2009 roku przedstawić im plany dotyczące przebiegu imprezy oraz wydarzeń jej towarzyszących. Jako dobre rozwiązanie dla propagowania idei związanych z targami Ipex 2010 uznano prezentacje i wystawy prowadzone na całym świecie w ramach International Roadshows. Pierwsza prezentacja z tego cyklu odbędzie się w Utrechcie w Holandii 11 marca br., natomiast kolejne – w marcu podczas targów Grafitalia we Włoszech, w kwietniu w Niemczech, w maju w Japonii oraz w Chinach (podczas targów China Print 09), w czerwcu we Francji (podczas targów Graphitec), we wrześniu w Stanach Zjednoczonych (podczas targów Print 09) i w październiku w Indiach (podczas targów Ipex South Asia). Podczas wszystkich spotkań z serii roadshows specjaliści przedstawią dokładne plany związane z organizacją targów i wszelkich imprez towarzyszących, prognozy dotyczące liczby odwiedzających oraz wstępną charakterystykę wystawców. Więcej informacji dotyczących targów Ipex 2010 i spotkań w ramach International Roadshows można znaleźć na stronie internetowej http://www.ipex.org

Fespa Digital 2009
Firma Epson dołączyła do grona tegorocznych sponsorów targów Fespa Digital 2009, do którego należą już firmy HP – sponsor korporacyjny, EFI i Kiian – sponsorzy platynowi, oraz Xaar – partner technologiczny. Epson, jako sponsor platynowy, będzie uczestniczył w święcie wielkoformatowego druku cyfrowego po raz pierwszy. Organizator targów Fespa w Amsterdamie podkreśla, że dzięki wieloletniej, owocnej współpracy z firmami z branży poligraficznej możliwe jest nie tylko stałe zwiększanie poziomu wydarzeń towarzyszących targom, ale również podnoszenie jakości usług oferowanych podczas trwania imprezy. Z początkiem marca 2009 rusza kolejna kampania, której myślą przewodnią są cyfrowe „Revolutionaries”. Ma ona na celu wyłonienie rewolucyjnych rozwiązań dla druku wielkoformatowego z całego świata. Swoje głosy na poszczególne rozwiązania będzie można oddać odwiedzając stronę internetową http://www.fespadigital.com
W najbliższym czasie odbędą się następujące imprezy z cyklu Fespa:
• Fespa Digital India, 28 lutego – 2 marca 2009, Bombaj (Mumbai), Indie
• Fespa Digital, 12–14 maja 2009, Amsterdam, Holandia
• Fespa Mexico World Expo 2009, 27–29 sierpnia 2009, Mexico City, Meksyk
• Fespa 2010, 22–26 czerwca 2010, Monachium, Niemcy
• Fespa World Expo Asia-Pacific 2010, 12–14 listopada 2010, Bitec, Bangkok.
więcej | Luty
Nowe tonery Black Pointa
Niedługo po premierze nowych kartridży do drukarek laserowych Samsunga, Canona i Xerox, firma Black Point wprowadziła na rynek kolejne nowości, tym razem do popularnych drukarek laserowych HP. Pierwszy z kartridży marki Black Point, LBPPH35A, przeznaczony jest do dwóch modeli drukarek HP – LJ P1005 i LJ P1006. Jak zapewnia Black Point, jego wydajność jest o prawie 50 procent większa niż materiału producenta drukarki, co oznacza możliwość wydrukowania o 700 stron więcej. Drugim z nowych produktów marki Black Point jest toner LBPPH36A dedykowany do drukarek laserowych HP LJ M1120/1120n MFP, 1522n/1522NF MFP, 1505/1505n, który pozwala użytkownikowi wydrukować o 700 stron więcej. Przy zachowaniu wysokiej jakości wydruków jego wydajność została zwiększona o 35 procent.

50 tysięcy zespołów Heidelberga w półformacie
Wkrótce w drukarni Chromapress w Piasecznie koło Warszawy zostanie zainstalowana maszyna arkuszowa Speedmaster SM 74 z 50-tysięcznym półformatowym zespołem drukującym wyprodukowanym przez Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg). „Dzięki nowemu Speedmasterowi SM 74-5 z zespołem lakierującym będziemy mogli pracować bardziej produktywnie i oferować produkty najwyższej jakości po rozsądnych cenach” – mówi Janusz Wyszyński, właściciel Chromapressu. Drukarnia zamierza w ciągu dwóch, trzech lat zwiększyć obroty i sprzedaż o 70 procent. „Od naszego nowego Speedmastera oczekujemy krótszych czasów narządzania, dużej elastyczności i wysokiego stopnia automatyzacji. Po instalacji z powodzeniem będziemy sobie radzić ze stale zmieniającymi się podłożami do druku, formatami i gramaturami, a dzięki zespołowi lakierującemu będziemy mogli uszlachetniać produkty – wszystko w jednym przebiegu. Taki właśnie mamy charakter prac. To pozwoli nam dobrze się czuć pod każdym względem w gronie średnich drukarni w Polsce” – kontynuuje Janusz Wyszyński.
Drukarnia Chromapress została założona w roku 2003, a większość z 18-osobowej załogi wywodzi się z drukarni państwowego przedsiębiorstwa Agpol, które już w latach 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku drukowało wysokojakościowe prace na maszynach Heidelberg Speedmaster. Chromapress obsługuje ponad stu stałych klientów takich jak banki, sieci handlowe, stowarzyszenia, organizacje i agencje reklamowe. Około 20 procent produkcji trafia na eksport. Typowe zlecenia mają nakłady od 1000 do 30 tys. arkuszy i są drukowane w pięciu kolorach z lakierowaniem. Drukarnia Chromapress, która ma również własne studio DTP i dział introligatorni, posiada już jedną czterokolorową maszynę Speedmaster SM 74.
Historia maszyn półformatowych firmy Heidelberg sięga roku 1980, kiedy to zaprezentowana została seria M-Offset. Maszyny serii Speedmaster SM 74 miały premierę w roku 1994, a przez ostanie lata były wciąż udoskonalane. Obecnie Speedmastera SM 74 można elastycznie konfigurować dostosowując go do indywidualnych wymagań drukarni i wybierać spośród wielu opcji – od maszyny dwukolorowej z niskim wykładaniem, do modelu dziesięciokolorowego z wysokim wykładaniem i urządzeniem do odwracania arkusza. Speedmaster SM 74 może zadrukowywać podłoża od grubości od 0,03 mm do 0,6 mm, a maksymalna prędkość drukowania wynosi 15 tys. ark./godz.
więcej | Luty
Przyczyny „starzenia się” wydruków atramentowych
W kontakcie z promieniowaniem i atmosferą media i składniki atramentów tracą barwę w różnym stopniu. Proces fotodegradacji wydruków nie jest pojedynczym, ściśle określonym procesem; częściej jest to cała grupa mechanizmów, które muszą być dobrze zrozumiane, aby zwiększyć odporność atramentu na działanie światła.
więcej | Luty
W zorganizowanym po raz drugi Pojedynku Gigantów firma Epson, podobnie jak w poprzednim roku, pokonała swoich największych konkurentów w dziedzinie druku fotografii. O zwycięstwo walczyły także firmy HP i Canon. Pojedynek, zorganizowany został przez redakcję znanego portalu poświęconego fotografii – ŚwiatObrazu.pl i odbył się 16 stycznia w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej.
Firmy zaprezentowały najnowsze drukarki wielkoformatowe. Epson zademonstrował możliwości modeli Stylus Pro 7900 i Stylus Pro 7880. Firma HP zaprezentowała modele Designjet Z2100 i Designjet Z3200, a Canon iPF6200 i iPF5100.
więcej | Luty
Poczynając od 15 stycznia tego roku co tydzień w kolejnych oddziałach firmy Atrium Centrum Ploterowe w największych miastach Polski odbywały się dni otwarte. Odwiedzający mogli zapoznać się z drukiem wielkoformatowym, eko- i mildsolwentowym, a specjaliści starali się rozwiać wszystkie wątpliwości dotyczące tej odmiany drukowania cyfrowego.
„Nasi goście, zarówno początkujący, jak i profesjonaliści w branży, bardzo chwalą taki rodzaj spotkań, jakim są nasze dni otwarte. Każdy może wypróbować możliwości urządzenia i przekonać się do jego jakości – mówi Paweł Stania z firmy Atrium. – Cykl dni otwartych na początku roku okazał się trafionym pomysłem. Zazwyczaj tego typu spotkania organizowaliśmy jesienią, jednak ze względu na lekkie spowolnienie w branży, jakie obserwujemy co roku w styczniu, postanowiliśmy zmienić termin. Styczeń to także czas planowania inwestycji, co potwierdza wysoka frekwencja i opinie gości wyrażane w czasie dni otwartych”.
Podczas prezentacji odwiedzający mieli okazję gruntownie przetestować następujące plotery wielkoformatowe firmy Mutoh: mildsolwentowego Blizzarda, ekosolwentowe plotery z serii ValueJet i pełnokolorowego RJ-900 Draf-station. Te urządzenia to najpopularniejsze drukarki wielkoformatowe z oferty firmy Atrium, która jest wyłącznym dystrybutorem ploterów firmy Mutoh (i Durst) w Polsce.
więcej | Luty
W dniach 3–5 lutego br. w nowoczesnym kompleksie targowo-kongresowym Mars Business Park w Warszawie odbyła się kolejna, druga już edycja Międzynarodowych Targów Reklamy Promo Expo (w ubiegłym roku zorganizowane pod nazwą Outdoor&Media Expo) poświęconych w tym roku w dużej mierze innowacyjnym technikom digital signage. Organizatorem imprezy była firma Promo Expo Consulting. Magazyny „Świat DRUKU” i „Pro-KREACJA” znalazły się wśród patronów medialnych imprezy.
Na targach odbyło się pierwsze spotkanie zarządu Polish Digital Signage Association z obecnymi i potencjalnymi członkami nowo powstałego stowarzyszenia. Podczas walnego zgromadzenia w Opolu 15 stycznia br. dokonano wyboru władz i wytyczono kierunki działalności organizacji na najbliższy okres. Prezesem zarządu został Michał Moszyński z POL-TV Multimedia. Najważniejsze cele stowarzyszenia to upowszechnianie i rozwijanie sposobów prowadzenia kampanii reklamowych z użyciem systemów digital signage, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i technologicznym.
Spotkanie członkowskie zorganizowała również Polska Izba Artykułów Promocyjnych.
więcej | Luty
Od 7 do 9 stycznia 2009 roku trwała w centrum wystawienniczym w Düsseldorfie kolejna, 47. edycja targów artykułów reklamowych PSI organizowanych przez Reed Exhibitions Deutschland GmbH. Swoje stoiska miało 903 wystawców, czyli o niespełna 5% więcej niż w ubiegłym roku, targi odwiedziło 18 654 gości z całego świata. Wśród ponad 30 wystawców z Polski znalazły się między innymi takie firmy jak: Axxel sp. z o.o., Inspirion Polska sp. z o.o., Koncept sp. z o.o., Office Collection sp. z o.o., Słodkie Upominki, Stefania Export-Import Zakład Galanterii Skórzanej czy Zakład Produkcyjny POLY Małgorzata Dorosz.
Dzięki łącznej powierzchni wystawienniczej przekraczającej 40 000 m2 (13-procentowy wzrost w porównaniu do roku 2008) tegoroczna edycja targów zyskała miano najważniejszego wydarzenia w wieloletniej historii PSI. Pod względem liczby odwiedzających wynik ze stycznia 2009 roku plasuje się na drugiej pozycji w pięćdziesięcioletniej karierze imprezy. Michael Freter, prezes targów PSI, podsumował wydarzenie jednym zdaniem: „Światowy kryzys gospodarczy nie dał nam się we znaki, był zupełnie nieodczuwalny”.
więcej | Luty
Zasiadając do pisania pierwszej części artykułu poświęconego personalizacji – w grudniu ubiegłego roku – miałem nadzieję, że nie spotkam się zbyt szybko z tą formą reklamy. Mój syn otrzymał wtedy przesyłkę od jednego ze stowarzyszeń pomagających chorym dzieciom. W kopercie oprócz personalizowanego listu znajdowały się świąteczne nalepki na prezenty z danymi mojego dziecka (fot. 1). Pomysł oryginalny i na czasie, choć przesyłka dotarła niestety już po świętach... Ponadto na poddrukowanych offsetowo nalepkach nadrukowano atramentową drukarką błędne dane: Wojciech Maniecka.
Minął miesiąc, a Wojciech Maniecka otrzymał (otrzymała?) już zaproszenie do skorzystania z usług bankowych i dwukrotnie informację o wygraniu głównej nagrody w jednym z wydawnictw, którego symbolem jest skrzydlaty koń. Te trzy przesyłki różnią się stopniem zaawansowania wykorzystanego oprogramowania, technologią druku, a zwłaszcza zastosowanymi nośnikami. Łączy je jednak ta sama baza danych z błędem w nazwisku i brakiem jednej, dość istotnej, a jakże cennej informacji. Wojtek ma dopiero 20 miesięcy i personalizowana korespondencja od stowarzyszenia, banku i wydawnictwa nie ma sensu. Aż strach pomyśleć, ile jeszcze tego typu listów otrzyma, zanim nauczy się czytać...
więcej | Luty
W dniu 12 stycznia br. w warszawskiej siedzibie firmy Reprograf SA odbyło się spotkanie przygotowane wraz z firmą Canon, z którą Reprograf podpisał umowę o współpracy w zakresie sprzedaży na terenie Polski arkuszowych monochromatycznych i kolorowych cyfrowych systemów produkcyjnych. Na spotkanie przybyli klienci Reprografu i przedstawiciele prasy branżowej. Gości przywitali Jolanta Kurowiak, właścicielka i prezes Reprografu, oraz Tadeusz Figurski, wiceprezes firmy.
Tadeusz Figurski mówił o korzyściach – wsparciu technologicznym i marketingowym – wynikających ze współpracy dystrybutora z producentem. Nawiązanie współpracy handlowej pozwala obu firmom na stworzenie wspólnej konkurencyjnej oferty profesjonalnych systemów druku produkcyjnego. Canon posiada bogatą ofertę innowacyjnych cyfrowych urządzeń poligraficznych, natomiast Reprograf, działający na rynku polskim od 1991 roku, jest uznanym dostawcą sprzętu i materiałów dla sektora prepress i drukarń offsetowych.
więcej | Luty
Na konferencji zorganizowanej 15 stycznia 2009 w Warszawie firma OKI Printing Solutions Polska zaprezentowała nowe wielofunkcyjne urządzenie MC860, dedykowane dla małych i średnich przedsiębiorstw z sektora m.in. nieruchomości, architektury, salonów samochodowych, agencji reklamowych, przychodni lekarskich, szkół, które odpowiada bieżącym potrzebom ekonomicznym firm zapewniając korzystne cenowo wydruki A4 i A3. Struktura cenowa (również możliwość umowy leasingowej) jest tworzona tak, aby wspierała ten rodzaj działalności, a materiały eksploatacyjne nie są dołączane do standardowego produktu OKI. Wielkość urządzenia odpowiada przeciętnej drukarce formatu A4, jest ono dostępne w wersji nabiurkowej oraz rozbudowanej o dodatkowe podajniki i szafkę.
więcej | Luty
W dniach 11–14 stycznia 2009 roku w Bukowinie Tatrzańskiej odbyła się jubileuszowa – dziesiąta edycja Zimowej Konferencji Poligraficznej, zorganizowana przez Szczecińską Agencję Edukacyjną, przy wsparciu Polskiej Izby Druku, we współpracy z portalem PrintinPoland.com i pod patronatem medialnym miesięcznika „Świat DRUKU”. W spotkaniu wzięło udział około 50 osób z całej Polski, wśród nich przedstawiciele drukarń, wydawnictw i firm handlowych związanych z poligrafią.
więcej | Luty
W dniu 29 stycznia br. na konferencji prasowej zorganizowanej tradycyjnie w hotelu Intercontinental w Warszawie przedstawiono statystyki rynku leasingu za rok 2008. Dokonał tego Andrzej Sugajski, dyrektor Związku Polskiego Leasingu – tak brzmi nazwa organizacji powstałej po połączeniu Związku Przedsiębiorstw Leasingowych i Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.
więcej | Luty
Jesteśmy w obliczu kryzysu gospodarczego, czy tylko spowolnienia gospodarki? Zastanawiają się nad tym ekonomiści, politycy i media. „Niepewność. To słowo najlepiej określa obecny rok. Spowolnienie w polskiej gospodarce jest pewne, nikt tylko nie wie, jak będzie ono głębokie. Wiele wskazuje na to, że w głęboką recesję nie wpadniemy. Nadzieje te mogą przekreślić jednak strach banków przed udzielaniem kredytów oraz napędzane przez katastroficzne prognozy obawy konsumentów przed wydawaniem pieniędzy” – pisał Krzysztof Orłowski w artykule „Kryzys finansowy głównie w głowach” (http://finanse.wnp.pl/)
Czy firmy leasingowe działające na polskim rynku cechuje optymizm, czy pesymizm? Czy może raczej ostrożność w prognozowaniu przyszłości? Przedstawicielom firm leasingowych, które zanotowały najlepsze wyniki w branży poligraficznej, zadaliśmy dwa pytania – dalej publikujemy odpowiedzi na nie.
1. Czy Państwa zdaniem spowolnienie w gospodarce, jakie przeżywa m.in. Polska odbije się negatywnie na wynikach branży leasingowej w naszym kraju?
2. Czy w polskiej gospodarce zapanuje recesja, czy może jednak poprawa na amerykańskim i europejskim rynku finansowym spowoduje, że nie dotknie nas głęboki kryzys?
więcej | Luty
Sign & Digital UK 2009
Tegoroczna wystawa Sign & Digital UK 2009 poświęcona nowoczesnym technologiom w komunikacji wizualnej – przede wszystkim technologiom cyfrowym, digital signage, systemom informatycznym – odbędzie się w dniach 28–30 kwietnia w NEC Birmingham w Wielkiej Brytanii. Na liście wystawców znajdują się takie firmy jak Roland DG, Hewlett-
-Packard, Robert Horne Group, Europoint Display, William Smith, Hybrid/Mimaki, Fujifilm Sericol, Grafityp, Durst i Hexis UK. Od lat targi Sign & Digital UK cieszą się dobrą sławą przynosząc wiele korzyści wystawcom jeśli chodzi o pozyskiwanie klientów i kooperantów, a także stanowiąc źródło wiedzy na temat bieżących trendów w branży.

Drukarka EFI VUTEk dla Obamy
Hargrove Inc., generalny wykonawca materiałów graficznych na inaugurację prezydentury Baracka Obamy, wykorzystał do produkcji ponad 20 tys. m? grafiki nową drukarkę EFI VUTEk QS3200 o szerokości zadruku 3,2 metra.
Urządzenie drukuje na różnorodnych mediach sztywnych i giętkich, o grubości do 5 cm: tekstyliach, winylu, dywanach, flagach, delikatnych i sztywnych płytach do produkcji elementów sceny, murali. Zmiana materiału z elastycznego na sztywny zajmuje mniej niż minutę, co pozwala na oszczędność czasu przy ścisłych terminach realizacji.
VUTEk QS3200 drukuje wyjątkowo wyraziste obrazy i łączy wysoką rozdzielczość HDP 1080 dpi (High-Definition Print) z szybkością produkcji.
Cztero- lub sześciokolorowe wydruki i dodatkowy siódmy kanał dla koloru białego zapewniają nieograniczone możliwości aplikacji. EFI uzupełnia drukarkę dedykowanym systemem obróbki obrazu Fiery XF RIP z unikalną technologią wygładzania.

Nowa drukarka UV Virtu RR50
Nowa wielkoformatowa drukarka UV Virtu RR50 firmy Spühl A.G. zapoczątkowała erę całkowicie nowatorskich możliwości zadruku. System „z roli na rolę” umożliwia użycie różnorodnych podłoży drukowych o dowolnej długości przy nawet 5-metrowej szerokości. Tekstylia, mesh, winyl, podłoża samoprzylepne czy PVC – to tylko niektóre rodzaje mediów, na których urządzenie Virtu RR50 dokona zadruku z najwyższą jakością; jednocześnie będą się liczyć względy ekonomiczne. Bardzo precyzyjne ustawienie maszyny w stosunku do specjalnej techniki zadruku, wysoka wydajność, ciężar roli z medium do zadruku dochodzący do 750 kg, łatwy sposób mocowania roli – to zaledwie kilka z wielu zalet maszyny Virtu RR50, które czynią ją bardzo wydajną maszyną przemysłową.
Pokaz możliwości urządzenia odbędzie się podczas dni otwartych firmy WP Digital w dniach 26–27 lutego w Wittenbach (Szwajcaria). Polski dystrybutor drukarek Spühl, firma Scorpio, zaprasza wszystkich zainteresowanych – wstęp wolny.
więcej | Luty
Ostateczny wygląd etykiety jest ściśle związany z wykonaniem i kształtem opakowania produktu, do którego ma ona zostać wykorzystana, zatem wszelkie udoskonalenia w obrębie opakowania wywierają bezpośredni wpływ na etykietę i odwrotnie.
Nieustanne wprowadzanie zmian jest istotną cechą zarówno produkcji etykiet samoprzylepnych, jak i całego przemysłu wąskowstęgowego. Mimo trudnej sytuacji firm w branży, pozytywne zmiany usprawniają produkcję, przynoszą nie tylko wymierne korzyści materialne, ale również przyczyniają się do zwiększenia jakości i wydajności produkcji.
więcej | Luty
Tematem niniejszego artykułu (opracowanego na postawie literatury i prac własnych) są farby rozpuszczalnikowe i dwukomponentowe do zadrukowywania wyrobów papierowych oraz folii z tworzyw sztucznych. Artykuł ten powinien umożliwić wybranie farby optymalnej zarówno pod względem cenowym, jak i jakościowym dla danego typu prac poligraficznych, a poznanie właściwości farb powinno ułatwić ich stosowanie. Farby wodorozcieńczalne i farby fotoutwardzalne będą przedmiotem innych artykułów.
więcej | Luty
W offsetowym druku arkuszowym i tym samym w technologii hybrydowej są stosowane farby drukowe i lakiery tworzące – zgodnie z różnymi fizycznymi oraz chemicznymi zasadami – suchą, względnie mocną błonę. Wybór tych substancji zależy nie tylko od chłonności, ale również od wymagań odnośnie do prędkości i całkowitego przeschnięcia, jak również optycznych efektów, właściwości użytkowych, dostosowania się do wymagań zdrowotnych oraz środowiskowych. Odpowiednio do zrecepturowanych farb i lakierów musi zostać zainstalowany w maszynie drukującej efektywny zespół suszący. Wiele składników farb drukowych wpływa bezpośrednio lub pośrednio na proces schnięcia.
więcej | Luty
Dnia 5 lutego 2009 roku w hotelu Rialto w Warszawie miała miejsce doroczna konferencja prasowa firmy KBA-Grafitec, podczas której odbyły się dwie prezentacje dotyczące osiągnięć firmy w 2008 i działań planowanych na 2009 rok. Spotkanie poprowadził Marketing Manager KBA-Grafitec Lud?k Buchta, który dokonał prezentacji obecnych na spotkaniu przedstawicieli obu dostawców reprezentujących koncern KBA na rynku polskim.
więcej | Luty
Tegoroczna edycja Paperworld, wiod?cych mi?dzynarodowych targów artyku?ów biurowych i szkolnych, materia?ów dla grafików i artystów, opakowa? ozdobnych, a tak?e materia?ów eksploatacyjnych i akcesoriów do drukarek trwa?a od 31 stycznia do 3 lutego we Frankfurcie nad Menem. Na li?cie towarowej targów dominowa?y takie produkty jak akcesoria biurowe i materia?y eksploatacyjne do drukarek, galanteria papiernicza – papiery biurowe, ozdobne, etykiety i koperty oraz artyku?y szkolne, materia?y pi?mienne, kalendarze i kartki okoliczno?ciowe. Najwy?sza jako?? i ekologia liczy?y si? zarówno w segmencie typowo papierniczym i opakowaniowym, jak i sprz?tu biurowego. Promowano artyku?y zrobione z materia?ów, które mog? zosta? poddane recyklingowi, takie jak biodegradowalne d?ugopisy, atramenty na bazie wody czy kredki z drewna posiadaj?cego certyfikat FSC (certyfikaty FSC s? dobrowolnym oznakowaniem, o które mog? ubiega? si? sprzedawcy drewna i jego produktów; stanowi? dowód przestrzegania zasad ekologii w procesach produkcji le?nej).
więcej | Luty
Rozstrzygnięto V Międzynarodowy Konkurs Kalendarzy oraz Kart Świąteczno-Noworocznych Vidical 2009. Posiedzenie jury, podczas którego wyłoniono zwycięzców i wyróżnionych, odbyło się 24 stycznia br. w Muzeum Plakatu w Wilanowie. W obradach uczestniczyli: przewodniczący – prof. Stanisław Wieczorek z warszawskiej ASP, grafik i poligraf Andrzej Barecki, fotograf i podróżnik Elżbieta Dzikowska, reżyser Feridun Erol oraz grafik Ivo Marko. Obowiązki sekretarza jury konkursu pełnił członek zarządu Vidical sp. z o.o. Andrzej Zabielski.
więcej | Luty

  | < 1 >  2  Następny >>


Nowa strona
Szanowni Internauci, zapraszamy na nową stronę Świata DRUKU : http://www.swiatdruku.eu/<br />
Zachęcamy także do subskrybowania naszego nowego newslettera:<br />
http://www.swiatdruku.eu/newsletter/register_subscription/1 Nowa odsłona naszej strony - zapraszamy: http://www.swiatdruku.eu/
Firmy KML Solutions i LeadCom zapraszają na warsztaty „Fakty i mity na temat atramentów. Jak dobrać odpowiedni atrament. Klasyfikacja, zastosowanie, trendy”, które odbędą się 20 stycznia 2011 w Centrum EXPO XXI w Warszawie. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym imprezy.<br />
W swoim komunikacie organizatorzy odpowiadają na pytanie, dlaczego warto wziąć udział w tych warsztatach: <br />
Podstawowym problemem jest nadmiar atramentów na naszym rynku, brak obiektywnej wiedzy o nich oraz brak kryteriów ich oceny. Użytkownicy bardzo często odczuwają chaos informacyjny. W tej tematyce nie ma się do czego odnieść, nie ma jakiegoś wzorca, nie ma jasno sprecyzowanych kryteriów oceny atramentów. Wiedza o tuszach jest szczątkowa, niepełna, nieuporządkowana, czasami zupełnie fałszywa. Terminologia określająca atramenty (np. eco, mild, miękki, twardy solwent) jest nowym użytkownikom często nieznana. Które atramenty są szkodliwe, a które nie, które niszczą głowice a które je „udrażniają”, które blakną po pół roku, a które są „wieczne” – nie ma gdzie o tym poczytać. Tuszów na rynku jest tak dużo, że użytkownicy nie wiedzą, co wybrać i dlaczego. Zasypywani są ofertami nowych atramentów, które mają rozwiązać wszystkie problemy. Ale obiektywnie: które są te najlepsze? I dlaczego? Użytkownik w większości przypadków nadal tego nie wie. <br />
Na warsztatach chcielibyśmy rzucić nieco światła na te problemy. Wybrnąć jakoś z gąszczu sprzecznych często informacji o tuszach, sformułować kryteria ich oceny, wprowadzić klasy porządkujące jakość tuszów, uporządkować ogólną wiedzę. Chcielibyśmy naszkicować jakiś scenariusz, w jaki sposób zabrać się za dobór atramentu do swojej maszyny. To niełatwe zadanie, mamy nadzieję, że temu podołamy.   <br />
<br />
PROGRAM WARSZTATÓW<br />
<br />
10.30 – 13.30 BLOK TEORETYCZNY – prezentacja/sesje pytań <br />
10.30 – 11.00 Moduł I<br />
Atrament – budowa, właściwości, podstawy chemiczne.<br />
Podział atramentów ze względu na: <br />
- zastosowanie<br />
- maszyny, głowice, rozpuszczalniki<br />
- jakość<br />
Panel poprowadzi: dr Leszek Kułak, Politechnika Gdańska/Prim Jet Color<br />
<br />
11.00 – 11.40 Moduł II<br />
Co to jest dobry atrament, czyli jak dobrać odpowiedni atrament do swojej maszyny?<br />
Cechy farb cyfrowych i potencjalne kryteria oceny: <br />
- jakość druku, kolorystyka<br />
- fizyczne właściwości farby: zapach, oddziaływanie na otoczenie i obsługę maszyn<br />
- fizyczne właściwości wydruków: odporność na ścieranie, światłoodporność, zdolność do utrwalania się na różnych podłożach<br />
- cechy eksploatacyjne wynikające ze współpracy farby z maszyną <br />
- cena farby a koszt druku <br />
Typowe problemy związane z atramentem.<br />
Zasady doboru farby do maszyny drukującej.<br />
Panel poprowadzi: Przemysław Kida, Profikolor<br />
11.40 – 12.00 Przerwa na kawę<br />
<br />
12.00 – 13.30 Moduł III<br />
Analiza polskiego rynku atramentów solwentowych:<br />
- eco<br />
- mild<br />
- hard solwent<br />
Próba usystematyzowania pojęć i wiedzy o atramentach solwentowych.<br />
Klasyfikacja atramentów ze względu na jakość oraz maszyny.<br />
Panel poprowadzą: Dariusz Świercz, Leadcom; Steve Knight, Sioen; Michael Moeller, Roland <br />
13.30 – 14.00 	Lunch <br />
<br />
14.00 – 16.00 BLOK PRAKTYCZNY<br />
14.00 – 15.30 Moduł I<br />
Czy jesteś pewien, że znasz możliwości swojego plotera?<br />
- Pokazanie różnic we właściwościach i jakości druku atramentów eco- i mildsolwentowych w zależności od prędkości druku (drukowanie na maszynach Roland XJ640, Asbru RS64)<br />
- Pokazanie różnic w jakości druku ploterów 4-(CMYK) i 6(CMYKLcLm)-kolorowych<br />
<br />
15.30 – 16.00 Konkurs na najciekawszą aplikację <br />
- prezentacja autorów i aplikacji<br />
- głosowanie<br />
- rozdanie nagród<br />
<br />
16.00 Zakończenie warsztatów<br />
<br />
Warunki uczestnictwa: <br />
    <br />
Rejestracji należy dokonać do dnia 10.01.2011.		<br />
Koszt uczestnictwa: 240 zł (wpłata do 31.12.2010), 280 zł (wpłata do 10.01.2011), (podane ceny są cenami brutto); Bank Millennium, Nr konta: 83 1160 2202 0000 0001 3270 3555, dopisek do przelewów: Warsztaty.<br />
Cena obejmuje: udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, lunch, przerwy kawowe.<br />
Dla klientów firm-organizatorów – zniżka w wysokości 25%.<br />
Miejsce imprezy: Centrum EXPO XXI, Warszawa ul. Prądzyńskiego 12/14, Sala B.<br />
Zgłoszenia: <br />
biuro@leadcom.pl,
<a href= mailto:agnieszka.swiercz@leadcom.pl?subject= target= {target} >agnieszka.swiercz@leadcom.pl</a><br />
tel./fax +48 22 8641009; 517560040<br />
Fakty i mity na temat atramentów - warsztaty
Firma Map Polska wprowadziła do swojej oferty Olin – nowy papier offsetowy klasy premium. Nadaje się on świetnie jako podłoże na zaproszenia, papier firmowy, foldery, katalogi wystaw i do wielu innych tego typu wydruków. Bardzo dobrze sprawdza się także w produkcji dziełowej. <br />
W ofercie Map papier Olin występuje w 15 gramaturach – od 40 g/m2 do 400 g/m2, pięciu odcieniach – od śnieżnej bieli do kości słoniowej, i z trzema rodzajami wykończenia powierzchni – od supergładkiego po szorstki. Linia obejmuje także papier makulaturowy i pasujące do niego koperty. Cała gama papierów Olin posiada certyfikat FSC. <br />
„Olin to nasza propozycja skierowana do tych, którzy poszukują wysokiej jakości podłoży drukowych, a nie lubią kompromisów. Olin to po prostu bardzo wysoka jakość za rozsądną cenę” – mówi Gabriela Hatłas, Product Manager Fine Papers w Map Polska. <br />
Olin dołączył do bogatej oferty papierów firmy Map stanowiąc łącznik pomiędzy grupą masowych podłoży a papierami ozdobnymi. Wśród znanych i cenionych marek papierów Map Polska są m.in. One, Ecco-Book, Claro czy też Dito. <br />
<br />
<br />
Olin - nowy papier offsetowy klasy premium
23 listopada firma Hubergroup poinformowała, że ze względu na znaczny wzrost cen surowców do produkcji farb, ich ceny zostaną podwyższone – farby do heatsetu i skalowe do coldsetu będą droższe o 35 centów/kg, czarne do coldsetu o 20 centów/kg, natomiast farby do druku arkuszowego od 30 do 50 centów/kg. <br />
Wprowadzenie podwyżek producent umotywował podwyżką cen materiałów o 35–45% (podwyżki cen podano w euro) w minionych 12 miesiącach. <br />
W komunikacie prasowym Hubergroup podkreśla, że będzie korzystać z każdej okazji, aby obniżać ceny – będzie dynamicznie reagować na zmieniającą się sytuację na światowych rynkach. <br />
*<br />
W komunikacie prasowym firma Flint Group zwróciła uwagę na to, że analitycy przewidują dalszy wzrost cen materiałów w 2011 roku. Producent nie wyklucza podwyższenia cen produktów znajdujących się w jego portfolio, zwłaszcza farb przeznaczonych do produkcji opakowań.<br />
*<br />
Z kolei firma Sun Chemical poinformowała o 25-procentowym wzroście cen na wszystkie swoje produkty wykorzystujące pigment Violet 23. Wzrost ten stał się nieunikniony, bowiem – jak podaje producent – koszty wytwarzania pigmentu wzrosły o 70% w ciągu ostatnich 12 miesięcy i nadal spodziewana jest tu tendencja wzrostowa.<br />
Problemy z podażą Violet 23 rozpoczęły się pod koniec 2009 roku, gdy w Chinach i Indiach zaczęła się zmniejszać dostępność karbazolu – podstawowej substancji, z której wytwarzany jest ten pigment. Karbazol wykorzystywany jest jedynie w branży produkującej barwniki, jednakże smoła węglowa, z której uzyskuje się karbazol, jest powszechnie stosowana również w innych branżach, co ogranicza jej dostępność. Niekorzystne efekty pogłębia także fakt, że branża produkująca barwniki ma niewielką kontrolę na kosztem i podażą tej substancji. <br />
Felipe Mellado, dyrektor ds. marketingu Sun Chemical, komentuje: „Brak podstawowych materiałów produkcyjnych jest zagadnieniem trapiącym całą branżę. Sun Chemical intensywnie pracuje, aby kompensować wpływ tej sytuacji na wzrost kosztów, ale obecnie wprowadzenie wzrostu cen na wszystkie produkty zawierające Violet 23 było nieuniknione. Ma to przełożenie na ceny większości farb drukowych oferowanych na rynku płynnych farb, a także na całe grupy produktów przeznaczonych do maszyn arkuszowych oraz farb UV. Robimy wszystko co w naszej mocy, pracując z czołowymi dostawcami pigmentu i staramy się tak zarządzać bieżącą sytuacją, by w jak najmniejszym stopniu wpłynęła ona na naszych klientów”. <br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
Wzrosną ceny farb
Jak co roku firma Heidelberg Polska zaprosiła do Print Media Academy w Heidelbergu wyróżniających się studentów z trzech uczelni: z Politechniki Warszawskiej, z Politechniki Łódzkiej i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wyjazd odbył się w dniach 24–25 listopada. Studenci pojechali pod opieką Juliusza Krzyżkowskiego (Zakład Technologii Poligraficznych na Wydziale Inżynierii Produkcji PW) i Krzysztofa Głowackiego (Instytut Papiernictwa i Poligrafii PŁ), towarzyszyli im Zbigniew Krugiełka i Jacek Szynkarek z firmy Heidelberg Polska. Ze strony Heidelberger Druckmaschinen AG opiekował się grupą Dieter Kurock.<br />
W programie wycieczki znalazły się: wykład i zwiedzanie Print Media Academy, prezentacja systemu Prinect, pokaz naświetlarek Suprasetter, prezentacja działania maszyn Speedmaster XL 75-5+L i XL-105-10-P w Print Media Center, pokaz linii do oprawy zeszytowej ST 450. Studenci gościli w fabryce w Wiesloch, obejrzeli centrum logistyczne i magazyn części, halę z linią do produkcji napędowych kół zębatych, halę produkcji systemów sterujących, halę, gdzie powstają maszyny Speedmaster SM 74 i XL 75 oraz hale produkcji maszyn pełnoformatowych.<br />
Zwiedzano także zamek w Heidelbergu i Jarmark Bożonarodzeniowy na Starówce.<br />
Studenci z wizytą w Print Media Academy
Creative Park to strona internetowa stworzona przez firmę Canon, będąca źródłem dobrej zabawy i nieograniczonych możliwości tworzenia przestrzennych form dekoracji świątecznych, kart okolicznościowych, albumów oraz wszelkiego rodzaju szablonów. Canon Creative Park daje możliwość twórczego spędzania wolnego czasu z dzieckiem i całą rodziną, zapewniając radość oglądania, drukowania, wycinania, klejenia i składania różnorodnych wzorów. Stanowi miejsce kreatywnego wykorzystania produktów Canon Pixma – serii drukarek fotograficznych oferujących doskonałe efekty domowego wydruku fotografii i dokumentów. Posiadacze urządzeń Canon mają szansę dostępu do strefy Premium zawierającej dodatkowe zdjęcia i ilustracje.<br />
Twórcom Creative Park zależało na stworzeniu wygodnego i twórczego miejsca zabawy z obrazem, prezentowanym w setkach form, konwencji i stylów. Przedstawia łatwe sposoby tworzenia własnego kalendarza, zaproszenia, papieru listowego czy albumu bez większego zaangażowania, a tym bardziej wychodzenia z domu. <br />
Materiały przedstawione w Creative Park są dostępne za darmo dla każdego użytkownika. Posiadacze drukarek fotograficznych Canon Pixma mają jednak możliwość wyboru z bogatszych zasobów obrazów i wzorów. Creative Park Premium jest dedykowany użytkownikom urządzeń Canon, którym zostały udostępnione dodatkowe zasoby w postaci całej gamy zdjęć i ilustracji autorstwa cenionych na całym świecie fotografów i artystów. Osoby korzystające z Creative Park mogą liczyć na najwyższej jakości efekty wizualne przy zastosowaniu sprzętu drukującego Pixma i oryginalnych atramentów Canon. Daje to gwarancję trwałość i jakość wydruku, co finalnie wpływa na satysfakcję z pracy. Wszystkie elementy przedstawione w Creative Park można w prosty sposób pobrać i wydrukować. Wzory zawierają instrukcję montażu wybranego materiału. Na każdej stronie witryny znajduje się informacja „jak zrobić”, a w razie potrzeby można korzystać z automatycznej pomocy.<br />
Creative Park jest podzielony na kategorie tematyczne, co bardzo ułatwia szybkie wyszukanie konkretnego przedmiotu. Kategoria „prezenty i karty okolicznościowe” to idealne miejsce dla osób organizujących przyjęcia. Znajdziemy tu kartki, wzory zaproszeń, kopert, papeterii, okładek do płyt CD, ramek do zdjęć, a nawet pudełek na prezenty. Druga kategoria obejmuje m.in. trójwymiarowe modele przedstawiające zwierzęta, zabawki, dekoracje okolicznościowe, znane budowle świata, pojazdy oraz formy z dziedziny nauki o różnym stopniu trudności, dopasowanym do wieku użytkownika. Pod kolejną zakładką znajdziemy elementy graficzne pozwalające stworzyć album fotograficzny dla każdego członka rodziny. Obecnie mamy możliwość wyboru spośród kilkuset wzorów dostępnych w różnorodnych układach. Czwarta kategoria zawiera obrazy czerpiące z wielu konwencji artystycznych. Dzięki nim będziemy mogli stworzyć trójwymiarowe obrazy, reliefy, orgiami czy mozaiki. W sekcji „kalendarze” Canon udostępnił bogaty zestaw kalendarzy w rozmaitych formach przestrzennych, jak i szerokiej gamie kolorystycznej. Ostatnia kategoria to galeria fotograficzna, prezentująca zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Są to m.in. zdjęcia krajobrazów z odległych zakątków świata, obrazy natury, flory, fauny oraz zdjęcia ze świata sportu.<br />
Serwis znajduje się pod adresem: http://www.canon.com/c-park/<br />
<br />
<br />
Canon Creative Park
Szczecińska Agencja Edukacyjna zaprasza do udziału w XII Zimowej Konferencji Poligraficznej Bukowina Tatrzańska 2011 organizowanej pod hasłem „Barwa w druku od A do Z”. Odbędzie się w Bukowinie Tatrzańskiej w Domu Zdrowia Rysy przy ul. Leśnej 20 (20 km od Zakopanego) w dniach 9/10–12 stycznia 2011 roku.<br />
Partnerem merytorycznym konferencji jest firma Frogimus, Partnerem – Portal PrintinPoland.com. Patronat medialny sprawuje „Świat DRUKU”.<br />
Konferencja adresowana jest do przedstawicieli drukarń i zakładów poligraficznych (druk offsetowy, cyfrowy, fleksograficzny), wydawnictw, firm handlowych i innych przedsiębiorstw działających w branży poligraficznej. Tematyka tegorocznej konferencji koncentruje się na zagadnieniach związanych ze standaryzacją, stabilnością barwy i kontrolą jakości druku. Przedstawione zostaną najnowsze rozwiązania w tym zakresie, stosowane w urządzeniach i technologiach przez wiodące firmy w branży poligraficznej. Konferencja jest doskonałym miejscem do zapoznania się z nowymi koncepcjami i rozwiązaniami, dyskusji, a także wymiany doświadczeń. A to wszystko w zimowej atmosferze Bukowiny Tatrzańskiej.<br />
W programie:<br />
- „Systemy standaryzacji i kontroli jakości druku” – Danuta Tyrowicz, Frogimus<br />
- „Heidelberg Remote Access Elite – innowacyjne rozwiązania zdalnej komunikacji drukarni z jej klientami” – Piotr Bogusz, Heidelberg Polska<br />
- „Systemy kontroli barwy w systemach produkcyjnych Konica Minolta” – Adam Bieniewski, Konica Minolta Business Solutions Polska<br />
- „Kompleksowe zarządzanie barwą – nowe spojrzenie. Kodak Flexcel NX” – Mariusz Geras, Kodak Polska<br />
- „Miejsce nowoczesnego zarządzania barwą w globalnej standaryzacji druku – nowe rodzaje oprogramowania i sposoby komunikacji”, X-Rite. <br />
<br />
Firma X-Rite jest sponsorem wspierającym konferencji.<br />
Spotkanie poprowadzone przez Roberta Kuczerę z firmy Michael Huber Polska poświęcone zostanie zagadnieniom standardów farbowych w druku offsetowym. Prezentacja, a następnie workshop, umożliwią zapoznanie się z tymi zagadnieniami oraz dyskusję wszystkich zainteresowanych uczestników konferencji.<br />
Dyrektor projektu targów Poligrafia, Jerzy Kaczmarek (Międzynarodowe Targi Poznańskie) zapozna uczestników konferencji z tematem „Poligrafia 2011 + Digital Printing Expo – wizja przyszłości nowej branży poligraficznej”.<br />
Przewidziane są wystąpienia firm-dostawców prezentujących oferowane przez nie urządzenia, materiały i technologie.<br />
Konferencji towarzyszą VII Zawody w narciarstwie alpejskim dla poligrafów o puchar firmy<br />
Michael Huber Polska HUBER SKI CUP BUKOWINA 2011.<br />
„Zapraszamy wszystkich poligrafów do udziału w konferencji. Mamy nadzieję, że po raz kolejny będzie ona doskonałą okazją do ciekawych spotkań i dyskusji oraz wypoczynku w miłej śnieżnej scenerii, np. podczas kuligu przy blasku pochodni” – zachęca Waldemar Światły.<br />
<br />
Informacje organizacyjne<br />
Koszt udziału w konferencji: 1185,00 zł od osoby, obejmuje zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym, wyżywienie, udział w części merytorycznej, udział w części rekreacyjnej. Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 180,00 zł. Zakwaterowanie od dnia 9.01.2011 r. do 12.01.2011 r. Wyżywienie od kolacji w dniu 9.01.2011 r. do obiadu w dniu 12.01.2011 r.<br />
Zgłoszenia prosimy przesyłać faksem lub e-mail do 31.12.2011 r. Należność z tytułu udziału w konferencji należy przekazać do 4.01.2011 r. na konto: Multibank nr 71 1140 20017 0000 4802 0378 9450. Rabat dla klientów portalu PrintinPoland.com płacących abonament wynosi 5% (nie obejmuje dopłaty do pokoju 1-osobowego).<br />
Informacji udziela Waldemar Światły, tel. 608 082 657, tel/fax 56 660 80 17, e-mail:
<a href= mailto:saebiuro@emil.tnp.pl?subject= target= {target} >saebiuro@emil.tnp.pl</a> Konferencja poligraficzna w Bukowinie
Xerox Polska ogłosił wprowadzenie na rynek zmodyfikowanego i ulepszonego cyfrowego systemu produkcyjnego iGen4. Przełomowy system iGen4 pojawił się na rynku w 2008 r., do tej pory skorzystało wiele setek klientów, tworząc miliardy przynoszących dochody wydruków. Teraz firma zaprezentowała jego wydajniejszą wersję. <br />
iGen4 EXP – najnowszy model skonstruowany na bazie nagradzanej platformy iGen4 – zapewnia użytkownikom natychmiastowy wzrost wydajności ze względu na obecność nowych opcji w zakresie przygotowania i wykończenia oraz obsługę arkuszy w największym dostępnym na rynku formacie.  <br />
Jak podaje producent, nowy system charakteryzuje się niemal o 50% większym arkuszem druku w porównaniu z urządzeniami konkurencyjnymi – co przekłada się na większą efektywność druku i zwiększone dochody klientów. Przyjmowanie zamówień na system Xerox iGen4 EXP już się rozpoczęło, a od 2011 r. użytkownicy będą mogli łatwo dokonywać konwersji tradycyjnych systemów iGen4 na system iGen4 EXP. <br />
Do podstawowych funkcji iGen4 EXP należą:<br />
- Największy format arkusza drukowego (36,4×66 cm) w swojej klasie – umożliwia realizację wymagających zadań, takich jak pełnowymiarowe, potrójnie składane broszury, karty pocztowe i karty z życzeniami lub bardzo duże okładki i obwoluty książek w formacie 36,4 na 66 cm. Drukowanie 40 arkuszy na minutę w większym formacie zasadniczo zwiększa prędkość drukowania systemu iGen4 do 120 obrazów w formacie A4 na minutę, podnosząc wydajność. Nośniki mogą być podawane ze zmodyfikowanego podajnika papieru lub systemu podawania rolowego. Układarka Multigraf odbiera duże wydruki i układa je w wyjmowanych koszach w celu ułatwienia transportu do dalszego wykańczania, tj. przycinania, powlekania i lub innych opcji wykańczających.<br />
- Zautomatyzowane rozwiązanie Web-to-finish – realizacja obiegu pracy bez ingerencji ludzkiej. Od początku 2011 r. cały proces od złożenia zamówienia do produktu końcowego będzie mógł przebiegać bez ręcznego konfigurowania czy innego rodzaju interwencji. Rozwiązanie wykorzystuje funkcję Xerox FreeFlow Digital Workflow Collection, jak również oprogramowanie i opcje wykańczające oferowane przez partnerów biznesowych Xeroksa, aby usprawnić proces produkcji od chwili złożenia zamówienia, szybko zmieniając i synchronizując wskazówki dotyczące produkcji, w zależności od potrzeb. <br />
- Integracja z mechanizmem drukowania Adobe PDF – zapewnia szybkie i niezawodne drukowanie natywnych plików Adobe PDF. Rozszerzone opcje przygotowania do druku ułatwiają dostęp i odwzorowanie kolorów dodatkowych oraz przezroczystości, co ogranicza cykle korekty. <br />
<br />
Xerox wprowadza iGen4 EXP
W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance NEPCon wykonał audyt w firmie Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz w Wasilkowie. W efekcie wykonanej oceny kontroli pochodzenia produktu przyznano firmie certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) o numerze SW-COC-005214, obowiązujący od 22 listopada 2010 r. do 21 listopada 2015 r.<br />
Drukarnia Perfekt została założona przez Janusza Macieja Banasiewicza w roku 1987. Pierwszą siedzibą drukarni były pomieszczenia gospodarcze przy ul. Słomianej w Warszawie. W 2001 roku powstała nowoczesna drukarnia przy ul. Przemysłowej w Wasilkowie koło Białymstoku. Dzisiaj Perfekt to dwie drukarnie (druga w Warszawie, przy ul. Połczyńskiej) 12 tys. m2 powierzchni produkcyjnej oraz tysiąc powierzchni administracyjno-biurowej. W oddawanych do użytku halach instalowany jest nowoczesny park maszynowy: wielozespołowe, arkuszowe maszyny drukujące i linie introligatorskie. Strategicznymi partnerami Perfektu w tym zakresie są firmy Heidelberg, Müller Martini oraz Kolbus.<br />
Drukarnia specjalizuje się w druku akcydensów i książek. Firma oferuje bogatą ofertę dotyczącą oprawy i uszlachetnień po druku oraz bardzo krótkie terminy druku prac. Głównymi klientami drukarni są duże wydawnictwa krajowe i zagraniczne oraz agencje reklamowe i korporacje. Misją firmy jest wysoka jakość wykonywanych prac i krótkie terminy realizacji. W trosce o klienta Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz wprowadziła system zarządzania jakością ISO 9001:2008 i środowiskiem ISO 14001:2005 oraz uzyskała certyfikat FSC.<br />
<br />
Certyfikat FSC dla Drukarni Perfekt
Firma Hunkeler poinformowała, że podczas targów Innovationdays 2011, które odbędą się w Lucernie w dniach 14–17 lutego, będzie można odwiedzić stoiska ponad 70 wystawców prezentujących na powierzchni obejmującej 5000 m2 rozwiązania z różnych obszarów branży poligraficznej – prepressu, procesu druku i wykończenia. <br />
Aby wziąć udział w imprezie, można zarejestrować się na stronie internetowej www.innovationdays.hunkeller.ch/registration<br />
Hunkeler Innovationdays 2011
Więcej...
więcej  Ostatnia: 
Ostatnie wątki:
Więcej...
Brak ankiety

Wyniki

Inne Ankiety
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Świat Druku     powered by eZ Publish, createdy by Krokus Sp. z .o.o