Nowa strona
 
Listopad 2010
Forum dyskusyjne
Galeria zdjęć
Galeria reklam

Galeria reklam


Artykuły promocyjne

Artykuły promocyjne


Witryna wydawnicza

Witryna wydawnicza


Prenumerata
Wyszukiwarka
Zaloguj się

Październik


W dziale News zamieszczamy informacje prasowe nadesłane do redakcji.
więcej | Październik
W dziale News zamieszczamy informacje prasowe nadesłane do redakcji.
więcej | Październik
Wprowadzenie w terminologię
Termin „facsimile”/„faksymile” pochodzi od łac. „fac simile”, co oznacza „czyń podobnie”. Termin „reprint” został zaczerpnięty z języka angielskiego i oznacza „przedruk”.
Terminy „facsimile” i „reprint” często, niesłusznie zresztą, rozumiane i używane są jako synonimy[1], toteż pragniemy tu wskazać różnice i podobieństwa między nimi, na które zwracają uwagę badacze. Jak zauważył Edward Rylukowski, słowo „reprint” pojawiło się w języku polskim stosunkowo niedawno[2], a na dobre przyjęło się dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku[3]. Wcześniej bowiem używano takich pojęć jak: facsimile, reedycja, wydanie nowe, edycja fototypowa, fototypia, edycja fototypiczna, wydanie fototypiczne pierwodruku, reprodukcja fototypiczna, reprodukcja pierwodruku, reprodukcja fotooffsetowa, światłodruk, przedruk, przedruk fotooffsetowy, fotooffset, przedruk homeograficzny, druk homeo-graficzny, druk homograficzny, wierna podobizna[4]. W jednym z opracowań Janusz Sowiński zauważył, że w literaturze przedmiotu terminy „faksymile” i „reprint” funkcjonowały niejako niezależnie, odnosząc się w zasadzie do tego samego zagadnienia. Stosowanie tych określeń zależało przede wszystkim od środowiska, z którego wywodził się dany autor. I tak, księgoznawcy operowali pierwszym z wymienionych terminów, podczas gdy wydawcy wykorzystywali drugi z nich[5].
więcej | Październik
Latem tego roku w Bibliotece Narodowej w Warszawie odbył się premierowy pokaz innowacyjnego automatycznego skanera ScanRobot austriackiej firmy Treventus, przeznaczonego do digitalizacji dzieł oprawionych. Podczas spotkań w Bibliotece Narodowej zaprezentowano wszechstronne możliwości urządzenia. Ponadto na przykładzie jednej z uznanych niemieckich bibliotek, w której wdrożono technologię ScanRobot, pokazano, jak rozwiązanie funkcjonuje w praktyce. Organizatorem spotkania była firma DDP – Digital Document Professionals, która dostarcza na polski rynek kompleksowe rozwiązania do digitalizacji dokumentów, tworzenia cyfrowych kolekcji i katalogów oraz zarządzania zasobami cyfrowymi.
więcej | Październik
Świat DRUKU: Od kiedy Państwa firma działa na rynku?
Michał Rejnowski: Firma Totem powstała w 1995 roku – wówczas zajmowała się przede wszystkim projektowaniem graficznym oraz sprzedażą sprzętu komputerowego i oprogramowania. Potem zakupiliśmy naświetlarkę do filmów i zaczęliśmy działać na lokalnym rynku usług prepress. Liczba klientów stale rosła – w 2003 roku Totem mógł już zaoferować im usługę przygotowania form offsetowych w systemie CtP; był to jeden z pierwszych w Polsce systemów tego typu pracujących usługowo. Jednak z czasem nasi główni odbiorcy wyposażyli się we własne urządzenia, korzystając z dotacji. Wówczas zrozumieliśmy, że musimy zacząć się dalej rozwijać i pójść w inną stronę – w przeciwnym razie nie przetrwamy na rynku. Inowrocław to „zagłębie drukarskie” – drukarń jest tu co najmniej kilkanaście, jednak kiedy zaczynaliśmy działalność, było ich ponad pięćdziesiąt. Postanowiliśmy postawić na druk cyfrowy. ŚD: Jak doszło do podjęcia współpracy z firmą Konica Minolta?
więcej | Październik
W dziale Man Topics News zamieszczamy informacje związane z tematami przewodnimi danego wydania.
więcej | Październik
W dziale Man Topics News zamieszczamy informacje związane z tematami przewodnimi danego wydania.
więcej | Październik
Lakierowanie inline w technice offsetowej
Nanoszenie lakieru olejowego dokonywane jest przez zespół farbowy, formę drukową i obciąg gumowy ostatniego zespołu drukującego. W połączeniu z uszlachetnianiem hybrydowym technika ta nabrała nowego znaczenia w dobie wymagającego, wybiórczego, kontrastowego lakierowania połyskowego.
Przy druku kart plastikowych bezwodnymi offsetowymi farbami UV na maszynie KBA-Metronic OC 200 zespół farbowy, forma drukowa i obciąg gumowy mogą również nanosić lakiery UV. Są to bowiem bezstrefowe, krótkie zespoły farbowe z termostatowanym wałkiem rastrowym, a odcinek rozpływu za ostatnim zespołem drukującym wystarcza, aby uzyskać efekty lakierowania połyskowego o zadziwiającej jakości.
więcej | Październik
W dniach 5–6 września 2009, w Bornym Sulinowie, odbyła się kolejna, już czwarta, edycja Ogólnopolskich Warsztatów Szkoleniowo-Integracyjnych zorganizowanych przez firmę Wykrojniki Polskie, która po restrukturyzacji od stycznia tego roku przybrała formę prawną spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W imprezie wzięli udział zaproszeni przez prezes poznańskiej firmy Annę Ewertowską przedstawiciele producentów opakowań i studiów projektowych wykrojników z najlepszych zakładów w Polsce.
Organizatorzy spotkania podkreślali, że firma Wykrojniki Polskie sp. z o.o., zajmująca się przede wszystkim zaopatrywaniem drukarń w wykrojniki płaskie, poszerzyła w ostatnim czasie swoją ofertę o blachy milimetrowe i tłoczenia polimerowe; planowany jest również dalszy rozwój firmy i rozpoczęcie produkcji także wykrojników rotacyjnych.
więcej | Październik
W dniu 23 września 2009 roku grupa Walter Reist Holding AG i firma Ferag AG zaprosiły przedstawicieli najważniejszych światowych wydawnictw branżowych do głównej siedziby grupy, położonej w malowniczym miasteczku Hinwil w Szwajcarii. Wśród zaproszonych gości był obecny przedstawiciel wydawnictwa Polski Drukarz.
Grupa WRH AG, w której wiodącą rolę odgrywa Ferag AG, jest jednym z czołowych producentów nowoczesnych systemów przeznaczonych do obróbki po druku gazet, czasopism i akcydensów. Holding posiada wiele oddziałów na całym świecie, których głównym przedmiotem działania jest sprzedaż maszyn i urządzeń wytwarzanych przez zakłady produkcyjne WRH oraz innych renomowanych producentów, a także ich montaż i serwisowanie przez cały okres eksploatacji. Warto tu dodać, że Ferag Polska sp. z o.o. działa od 1993 roku i jest jednym z oddziałów grupy WRH AG.
Wizyta w zakładzie w Hinwil miała na celu prezentację – jeszcze przed targami branży gazetowej Ifra Expo, odbywającymi się w tym roku w Wiedniu w dniach 12–15 października – trzech nowości przeznaczonych dla rynku gazet i czasopism.
więcej | Październik
Dnia 24 września br. w hotelu Piramida w Tychach odbyła się Konferencja Kluczowych Klientów firmy manroland Polska; współorganizatorami spotkania były firmy Eurografica Systemplanungs GmbH, Millenium Leasing i Müller Martini. W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele firmy manroland AG: Thomas Hauser, Vice President Corporate Marketing & Communications, Ulrich Pfefferer, Executive Sales Manager (maszyny zwojowe), Werner Seemannn, dyrektor finansowy na Europę Środkowo- Wschodnią, Ralf Messner, Regional Manager (maszyny arkuszowe), natomiast z firmy Eurografica: Thomas Schonbucher Managing Director i Karin Sieber-Huber, Senior Project Manager.
więcej | Październik
Podstawowe przepisy dotyczące gospodarki odpadami
Wszelkie powiązania pomiędzy ochroną środowiska naturalnego a gospodarką tworzą tzw. gospodarkę odpadami. Do głównych celów gospodarki odpadami opakowaniowymi należy minimalizacja szkodliwych skutków dla środowiska naturalnego i postępowanie związane z odzyskiem odpadów lub ich unieszkodliwieniem [31]. Z roku na rok coraz bardziej zasypują nas stosy butelek, folii pakunkowych, wyściółek, pojemników i skrzyń czy pudeł służących do przewozu, które są często produkowane z tworzyw sztucznych. Dlatego problemem tym zajęły się władze Unii Europejskiej, które 20 grudnia 1994 r. wydały dyrektywę 94/62/ WE Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych[32].
więcej | Październik
W dniach 17–18 września 2009 zorganizowano dla kluczowych klientów, przedstawicieli organizacji branżowych i dziennikarzy zwiedzanie zakładu Flexergis sp. z o.o. w Nowym Sączu oraz prezentację nowej, zainstalowanej w tym roku maszyny drukującej Miraflex CM Windmöller&Hölscher. Pierwszego dnia wieczorem odbyła się konferencja w hotelu „Perła Południa” w Rytrze, a po niej biesiada w góralskim stylu w karczmie „Nad Potokiem”. Drugiego dnia goście obejrzeli nowosądecki zakład.
więcej | Październik
Zorganizowana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie druga edycja Targów Opakowań dla Przemysłu Spożywczego Europy Środkowo-Wschodniej Pakfood odbyła się w dniach 14–17 września br. W imprezie wzięły udział firmy z Polski i zagranicy, m.in. z Czech, Niemiec, Francji, Ukrainy, Turcji, Chin i Tajwanu, zajmujące się produkcją opakowań, urządzeń znakujących i etykietujących. Nie zabrakło również przedsiębiorstw specjalizujących się w projektowaniu maszyn pakujących. Wystawcy zaprezentowali wiele nowości, były wśród nich pakowarki, datowniki, specjalistyczne drukarki i automatyczne etykieciarki.
więcej | Październik
W dniu 15 września 2009 w Poznaniu, jako wydarzenie towarzyszące targom Pakfood, odbyła się III Konferencja z cyklu Akademia Zarządzania Barwą, tym razem pod hasłem „Color Management – sposób na zwiększenie konkurencyjności w obecnych realiach rynkowych”. Zostały zaprezentowane innowacyjne rozwiązania z zakresu Color Managementu, pozwalające na zaoszczędzenie czasu i obniżenie kosztów wykonywania prac poligraficznych. Przedstawiono zarówno nowe urządzenia i oprogramowanie, jak i zagadnienia związane ze standaryzacją procesu poligraficznego. Wśród publiczności znaleźli się fotografowie, graficy, pracownicy studiów DTP i prepress oraz drukarń. Partnerami konferencji były firmy: Agfa, Alstor, Cortland, Epson Polska, Heidelberg, Kodak Polska, Reprograf i X-Rite, znani producenci oraz dystrybutorzy sprzętu i oprogramowania do zarządzania barwami. Konferencję nasze wydawnictwo zorganizowało we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Patronami były organizacje: Polska Izba Druku, Stowarzyszenie Sitodruku i Druku Cyfrowego, Stowarzyszenie Poligrafów Pomorskich. Patronat medialny, prócz „Świata DRUKU” i „Pro-KREACJI”, objęły portale: Drukarnie.com.pl, Poligrafia.org. pl, Polska Poligrafia, Signs.pl.
więcej | Październik
W dniu 6 października br. w Warszawie firmy Infosystems SA i Kodak Polska podpisały list intencyjny dotyczący wzajemnej współpracy i tym samym zapoczątkowały strategiczne partnerstwo technologiczne i handlowe w zakresie innowacyjnych rozwiązań z dziedziny oprogramowania sterującego cyfrowymi systemami prepress. Współpraca ta ma skutkować, w skali globalnej, tworzeniem zintegrowanych, zaawansowanych produktów, które umożliwią rozszerzenie oferty i dalsze polepszanie poziomu obsługi klientów obu firm. Firmy będą wspólnie realizowały projekty dla podmiotów z sektora poligraficznego.
więcej | Październik
Na dorocznej konferencji prasowej, 15 września, Epson zaprezentował najnowszą ofertę drukarek, projektorów i skanerów, kierując się ideą, że na coraz bardziej konkurencyjnym rynku elektroniki nie wystarczy już tylko zaawansowana technologia: coraz większą rolę odgrywa nowoczesne wzornictwo i świadomość marki. Tym razem spotkanie odbyło się w warszawskim Centralnym Basenie Artystycznym – ośrodku o przedwojennej historii.
więcej | Październik
Firma Hewlett-Packard zaprezentowała całą serię urządzeń z serii Photosmart, atramentowych drukarek fotograficznych o szerokim zastosowaniu. Rodzina HP powiększyła się o modele Photosmart C4680 i C4780, urządzenie wielofunkcyjne Photosmart, Photosmart Wireless, Photosmart Plus, Photosmart Premium, a także model Photosmart A646 Compact Printer. Tworzeniu nowej serii przyświecała myśl, że drukarka przestaje być urządzeniem czysto użytkowym, a staje się kreatywną platformą, umożliwiającą zabawę całej rodzinie.
więcej | Październik
W dniach 9–10 września 2009 roku w salonie Cortland w Warszawie odbyły się Dni Otwarte OKI, podczas których zaprezentowano m.in. urządzenia OKI C9650XF, C9850MFP, B930, C5950DN, C830DN, ES8460 i MC560. Podczas prezentacji możliwości poszczególnych rozwiązań szczególną uwagę zwracano na kwestie związane ze zredukowaniem kosztów druku przy utrzymaniu jak najwyższej jakości wykonywanych produktów.
Każdego dnia imprezy prowadzono prezentacje dotyczące oferty produktowej i konkretnych rozwiązań firmy OKI.
więcej | Październik
W warszawskiej restauracji „U Kucharek”, filii restauracji Gessler, 4 września br. świętowano siódme urodziny polskiego oddziału firmy Myllykoski. Na imprezę przybyli wieloletni partnerzy, przedstawiciele największych w Polsce wydawnictw, drukarń, hurtowników i firm współpracujących (m.in. Axel Springer, Marquard, Agora, RR Donnelley, Winkowski, BP Print, Elanders, Antalis, Map Polska). Nie zabrakło również dziennikarzy prasy branżowej.
więcej | Październik

  | < 1 >  2  Następny >>


Nowa strona
Szanowni Internauci, zapraszamy na nową stronę Świata DRUKU : http://www.swiatdruku.eu/<br />
Zachęcamy także do subskrybowania naszego nowego newslettera:<br />
http://www.swiatdruku.eu/newsletter/register_subscription/1 Nowa odsłona naszej strony - zapraszamy: http://www.swiatdruku.eu/
Firmy KML Solutions i LeadCom zapraszają na warsztaty „Fakty i mity na temat atramentów. Jak dobrać odpowiedni atrament. Klasyfikacja, zastosowanie, trendy”, które odbędą się 20 stycznia 2011 w Centrum EXPO XXI w Warszawie. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym imprezy.<br />
W swoim komunikacie organizatorzy odpowiadają na pytanie, dlaczego warto wziąć udział w tych warsztatach: <br />
Podstawowym problemem jest nadmiar atramentów na naszym rynku, brak obiektywnej wiedzy o nich oraz brak kryteriów ich oceny. Użytkownicy bardzo często odczuwają chaos informacyjny. W tej tematyce nie ma się do czego odnieść, nie ma jakiegoś wzorca, nie ma jasno sprecyzowanych kryteriów oceny atramentów. Wiedza o tuszach jest szczątkowa, niepełna, nieuporządkowana, czasami zupełnie fałszywa. Terminologia określająca atramenty (np. eco, mild, miękki, twardy solwent) jest nowym użytkownikom często nieznana. Które atramenty są szkodliwe, a które nie, które niszczą głowice a które je „udrażniają”, które blakną po pół roku, a które są „wieczne” – nie ma gdzie o tym poczytać. Tuszów na rynku jest tak dużo, że użytkownicy nie wiedzą, co wybrać i dlaczego. Zasypywani są ofertami nowych atramentów, które mają rozwiązać wszystkie problemy. Ale obiektywnie: które są te najlepsze? I dlaczego? Użytkownik w większości przypadków nadal tego nie wie. <br />
Na warsztatach chcielibyśmy rzucić nieco światła na te problemy. Wybrnąć jakoś z gąszczu sprzecznych często informacji o tuszach, sformułować kryteria ich oceny, wprowadzić klasy porządkujące jakość tuszów, uporządkować ogólną wiedzę. Chcielibyśmy naszkicować jakiś scenariusz, w jaki sposób zabrać się za dobór atramentu do swojej maszyny. To niełatwe zadanie, mamy nadzieję, że temu podołamy.   <br />
<br />
PROGRAM WARSZTATÓW<br />
<br />
10.30 – 13.30 BLOK TEORETYCZNY – prezentacja/sesje pytań <br />
10.30 – 11.00 Moduł I<br />
Atrament – budowa, właściwości, podstawy chemiczne.<br />
Podział atramentów ze względu na: <br />
- zastosowanie<br />
- maszyny, głowice, rozpuszczalniki<br />
- jakość<br />
Panel poprowadzi: dr Leszek Kułak, Politechnika Gdańska/Prim Jet Color<br />
<br />
11.00 – 11.40 Moduł II<br />
Co to jest dobry atrament, czyli jak dobrać odpowiedni atrament do swojej maszyny?<br />
Cechy farb cyfrowych i potencjalne kryteria oceny: <br />
- jakość druku, kolorystyka<br />
- fizyczne właściwości farby: zapach, oddziaływanie na otoczenie i obsługę maszyn<br />
- fizyczne właściwości wydruków: odporność na ścieranie, światłoodporność, zdolność do utrwalania się na różnych podłożach<br />
- cechy eksploatacyjne wynikające ze współpracy farby z maszyną <br />
- cena farby a koszt druku <br />
Typowe problemy związane z atramentem.<br />
Zasady doboru farby do maszyny drukującej.<br />
Panel poprowadzi: Przemysław Kida, Profikolor<br />
11.40 – 12.00 Przerwa na kawę<br />
<br />
12.00 – 13.30 Moduł III<br />
Analiza polskiego rynku atramentów solwentowych:<br />
- eco<br />
- mild<br />
- hard solwent<br />
Próba usystematyzowania pojęć i wiedzy o atramentach solwentowych.<br />
Klasyfikacja atramentów ze względu na jakość oraz maszyny.<br />
Panel poprowadzą: Dariusz Świercz, Leadcom; Steve Knight, Sioen; Michael Moeller, Roland <br />
13.30 – 14.00 	Lunch <br />
<br />
14.00 – 16.00 BLOK PRAKTYCZNY<br />
14.00 – 15.30 Moduł I<br />
Czy jesteś pewien, że znasz możliwości swojego plotera?<br />
- Pokazanie różnic we właściwościach i jakości druku atramentów eco- i mildsolwentowych w zależności od prędkości druku (drukowanie na maszynach Roland XJ640, Asbru RS64)<br />
- Pokazanie różnic w jakości druku ploterów 4-(CMYK) i 6(CMYKLcLm)-kolorowych<br />
<br />
15.30 – 16.00 Konkurs na najciekawszą aplikację <br />
- prezentacja autorów i aplikacji<br />
- głosowanie<br />
- rozdanie nagród<br />
<br />
16.00 Zakończenie warsztatów<br />
<br />
Warunki uczestnictwa: <br />
    <br />
Rejestracji należy dokonać do dnia 10.01.2011.		<br />
Koszt uczestnictwa: 240 zł (wpłata do 31.12.2010), 280 zł (wpłata do 10.01.2011), (podane ceny są cenami brutto); Bank Millennium, Nr konta: 83 1160 2202 0000 0001 3270 3555, dopisek do przelewów: Warsztaty.<br />
Cena obejmuje: udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, lunch, przerwy kawowe.<br />
Dla klientów firm-organizatorów – zniżka w wysokości 25%.<br />
Miejsce imprezy: Centrum EXPO XXI, Warszawa ul. Prądzyńskiego 12/14, Sala B.<br />
Zgłoszenia: <br />
biuro@leadcom.pl,
<a href= mailto:agnieszka.swiercz@leadcom.pl?subject= target= {target} >agnieszka.swiercz@leadcom.pl</a><br />
tel./fax +48 22 8641009; 517560040<br />
Fakty i mity na temat atramentów - warsztaty
Firma Map Polska wprowadziła do swojej oferty Olin – nowy papier offsetowy klasy premium. Nadaje się on świetnie jako podłoże na zaproszenia, papier firmowy, foldery, katalogi wystaw i do wielu innych tego typu wydruków. Bardzo dobrze sprawdza się także w produkcji dziełowej. <br />
W ofercie Map papier Olin występuje w 15 gramaturach – od 40 g/m2 do 400 g/m2, pięciu odcieniach – od śnieżnej bieli do kości słoniowej, i z trzema rodzajami wykończenia powierzchni – od supergładkiego po szorstki. Linia obejmuje także papier makulaturowy i pasujące do niego koperty. Cała gama papierów Olin posiada certyfikat FSC. <br />
„Olin to nasza propozycja skierowana do tych, którzy poszukują wysokiej jakości podłoży drukowych, a nie lubią kompromisów. Olin to po prostu bardzo wysoka jakość za rozsądną cenę” – mówi Gabriela Hatłas, Product Manager Fine Papers w Map Polska. <br />
Olin dołączył do bogatej oferty papierów firmy Map stanowiąc łącznik pomiędzy grupą masowych podłoży a papierami ozdobnymi. Wśród znanych i cenionych marek papierów Map Polska są m.in. One, Ecco-Book, Claro czy też Dito. <br />
<br />
<br />
Olin - nowy papier offsetowy klasy premium
23 listopada firma Hubergroup poinformowała, że ze względu na znaczny wzrost cen surowców do produkcji farb, ich ceny zostaną podwyższone – farby do heatsetu i skalowe do coldsetu będą droższe o 35 centów/kg, czarne do coldsetu o 20 centów/kg, natomiast farby do druku arkuszowego od 30 do 50 centów/kg. <br />
Wprowadzenie podwyżek producent umotywował podwyżką cen materiałów o 35–45% (podwyżki cen podano w euro) w minionych 12 miesiącach. <br />
W komunikacie prasowym Hubergroup podkreśla, że będzie korzystać z każdej okazji, aby obniżać ceny – będzie dynamicznie reagować na zmieniającą się sytuację na światowych rynkach. <br />
*<br />
W komunikacie prasowym firma Flint Group zwróciła uwagę na to, że analitycy przewidują dalszy wzrost cen materiałów w 2011 roku. Producent nie wyklucza podwyższenia cen produktów znajdujących się w jego portfolio, zwłaszcza farb przeznaczonych do produkcji opakowań.<br />
*<br />
Z kolei firma Sun Chemical poinformowała o 25-procentowym wzroście cen na wszystkie swoje produkty wykorzystujące pigment Violet 23. Wzrost ten stał się nieunikniony, bowiem – jak podaje producent – koszty wytwarzania pigmentu wzrosły o 70% w ciągu ostatnich 12 miesięcy i nadal spodziewana jest tu tendencja wzrostowa.<br />
Problemy z podażą Violet 23 rozpoczęły się pod koniec 2009 roku, gdy w Chinach i Indiach zaczęła się zmniejszać dostępność karbazolu – podstawowej substancji, z której wytwarzany jest ten pigment. Karbazol wykorzystywany jest jedynie w branży produkującej barwniki, jednakże smoła węglowa, z której uzyskuje się karbazol, jest powszechnie stosowana również w innych branżach, co ogranicza jej dostępność. Niekorzystne efekty pogłębia także fakt, że branża produkująca barwniki ma niewielką kontrolę na kosztem i podażą tej substancji. <br />
Felipe Mellado, dyrektor ds. marketingu Sun Chemical, komentuje: „Brak podstawowych materiałów produkcyjnych jest zagadnieniem trapiącym całą branżę. Sun Chemical intensywnie pracuje, aby kompensować wpływ tej sytuacji na wzrost kosztów, ale obecnie wprowadzenie wzrostu cen na wszystkie produkty zawierające Violet 23 było nieuniknione. Ma to przełożenie na ceny większości farb drukowych oferowanych na rynku płynnych farb, a także na całe grupy produktów przeznaczonych do maszyn arkuszowych oraz farb UV. Robimy wszystko co w naszej mocy, pracując z czołowymi dostawcami pigmentu i staramy się tak zarządzać bieżącą sytuacją, by w jak najmniejszym stopniu wpłynęła ona na naszych klientów”. <br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
Wzrosną ceny farb
Jak co roku firma Heidelberg Polska zaprosiła do Print Media Academy w Heidelbergu wyróżniających się studentów z trzech uczelni: z Politechniki Warszawskiej, z Politechniki Łódzkiej i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wyjazd odbył się w dniach 24–25 listopada. Studenci pojechali pod opieką Juliusza Krzyżkowskiego (Zakład Technologii Poligraficznych na Wydziale Inżynierii Produkcji PW) i Krzysztofa Głowackiego (Instytut Papiernictwa i Poligrafii PŁ), towarzyszyli im Zbigniew Krugiełka i Jacek Szynkarek z firmy Heidelberg Polska. Ze strony Heidelberger Druckmaschinen AG opiekował się grupą Dieter Kurock.<br />
W programie wycieczki znalazły się: wykład i zwiedzanie Print Media Academy, prezentacja systemu Prinect, pokaz naświetlarek Suprasetter, prezentacja działania maszyn Speedmaster XL 75-5+L i XL-105-10-P w Print Media Center, pokaz linii do oprawy zeszytowej ST 450. Studenci gościli w fabryce w Wiesloch, obejrzeli centrum logistyczne i magazyn części, halę z linią do produkcji napędowych kół zębatych, halę produkcji systemów sterujących, halę, gdzie powstają maszyny Speedmaster SM 74 i XL 75 oraz hale produkcji maszyn pełnoformatowych.<br />
Zwiedzano także zamek w Heidelbergu i Jarmark Bożonarodzeniowy na Starówce.<br />
Studenci z wizytą w Print Media Academy
Creative Park to strona internetowa stworzona przez firmę Canon, będąca źródłem dobrej zabawy i nieograniczonych możliwości tworzenia przestrzennych form dekoracji świątecznych, kart okolicznościowych, albumów oraz wszelkiego rodzaju szablonów. Canon Creative Park daje możliwość twórczego spędzania wolnego czasu z dzieckiem i całą rodziną, zapewniając radość oglądania, drukowania, wycinania, klejenia i składania różnorodnych wzorów. Stanowi miejsce kreatywnego wykorzystania produktów Canon Pixma – serii drukarek fotograficznych oferujących doskonałe efekty domowego wydruku fotografii i dokumentów. Posiadacze urządzeń Canon mają szansę dostępu do strefy Premium zawierającej dodatkowe zdjęcia i ilustracje.<br />
Twórcom Creative Park zależało na stworzeniu wygodnego i twórczego miejsca zabawy z obrazem, prezentowanym w setkach form, konwencji i stylów. Przedstawia łatwe sposoby tworzenia własnego kalendarza, zaproszenia, papieru listowego czy albumu bez większego zaangażowania, a tym bardziej wychodzenia z domu. <br />
Materiały przedstawione w Creative Park są dostępne za darmo dla każdego użytkownika. Posiadacze drukarek fotograficznych Canon Pixma mają jednak możliwość wyboru z bogatszych zasobów obrazów i wzorów. Creative Park Premium jest dedykowany użytkownikom urządzeń Canon, którym zostały udostępnione dodatkowe zasoby w postaci całej gamy zdjęć i ilustracji autorstwa cenionych na całym świecie fotografów i artystów. Osoby korzystające z Creative Park mogą liczyć na najwyższej jakości efekty wizualne przy zastosowaniu sprzętu drukującego Pixma i oryginalnych atramentów Canon. Daje to gwarancję trwałość i jakość wydruku, co finalnie wpływa na satysfakcję z pracy. Wszystkie elementy przedstawione w Creative Park można w prosty sposób pobrać i wydrukować. Wzory zawierają instrukcję montażu wybranego materiału. Na każdej stronie witryny znajduje się informacja „jak zrobić”, a w razie potrzeby można korzystać z automatycznej pomocy.<br />
Creative Park jest podzielony na kategorie tematyczne, co bardzo ułatwia szybkie wyszukanie konkretnego przedmiotu. Kategoria „prezenty i karty okolicznościowe” to idealne miejsce dla osób organizujących przyjęcia. Znajdziemy tu kartki, wzory zaproszeń, kopert, papeterii, okładek do płyt CD, ramek do zdjęć, a nawet pudełek na prezenty. Druga kategoria obejmuje m.in. trójwymiarowe modele przedstawiające zwierzęta, zabawki, dekoracje okolicznościowe, znane budowle świata, pojazdy oraz formy z dziedziny nauki o różnym stopniu trudności, dopasowanym do wieku użytkownika. Pod kolejną zakładką znajdziemy elementy graficzne pozwalające stworzyć album fotograficzny dla każdego członka rodziny. Obecnie mamy możliwość wyboru spośród kilkuset wzorów dostępnych w różnorodnych układach. Czwarta kategoria zawiera obrazy czerpiące z wielu konwencji artystycznych. Dzięki nim będziemy mogli stworzyć trójwymiarowe obrazy, reliefy, orgiami czy mozaiki. W sekcji „kalendarze” Canon udostępnił bogaty zestaw kalendarzy w rozmaitych formach przestrzennych, jak i szerokiej gamie kolorystycznej. Ostatnia kategoria to galeria fotograficzna, prezentująca zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Są to m.in. zdjęcia krajobrazów z odległych zakątków świata, obrazy natury, flory, fauny oraz zdjęcia ze świata sportu.<br />
Serwis znajduje się pod adresem: http://www.canon.com/c-park/<br />
<br />
<br />
Canon Creative Park
Szczecińska Agencja Edukacyjna zaprasza do udziału w XII Zimowej Konferencji Poligraficznej Bukowina Tatrzańska 2011 organizowanej pod hasłem „Barwa w druku od A do Z”. Odbędzie się w Bukowinie Tatrzańskiej w Domu Zdrowia Rysy przy ul. Leśnej 20 (20 km od Zakopanego) w dniach 9/10–12 stycznia 2011 roku.<br />
Partnerem merytorycznym konferencji jest firma Frogimus, Partnerem – Portal PrintinPoland.com. Patronat medialny sprawuje „Świat DRUKU”.<br />
Konferencja adresowana jest do przedstawicieli drukarń i zakładów poligraficznych (druk offsetowy, cyfrowy, fleksograficzny), wydawnictw, firm handlowych i innych przedsiębiorstw działających w branży poligraficznej. Tematyka tegorocznej konferencji koncentruje się na zagadnieniach związanych ze standaryzacją, stabilnością barwy i kontrolą jakości druku. Przedstawione zostaną najnowsze rozwiązania w tym zakresie, stosowane w urządzeniach i technologiach przez wiodące firmy w branży poligraficznej. Konferencja jest doskonałym miejscem do zapoznania się z nowymi koncepcjami i rozwiązaniami, dyskusji, a także wymiany doświadczeń. A to wszystko w zimowej atmosferze Bukowiny Tatrzańskiej.<br />
W programie:<br />
- „Systemy standaryzacji i kontroli jakości druku” – Danuta Tyrowicz, Frogimus<br />
- „Heidelberg Remote Access Elite – innowacyjne rozwiązania zdalnej komunikacji drukarni z jej klientami” – Piotr Bogusz, Heidelberg Polska<br />
- „Systemy kontroli barwy w systemach produkcyjnych Konica Minolta” – Adam Bieniewski, Konica Minolta Business Solutions Polska<br />
- „Kompleksowe zarządzanie barwą – nowe spojrzenie. Kodak Flexcel NX” – Mariusz Geras, Kodak Polska<br />
- „Miejsce nowoczesnego zarządzania barwą w globalnej standaryzacji druku – nowe rodzaje oprogramowania i sposoby komunikacji”, X-Rite. <br />
<br />
Firma X-Rite jest sponsorem wspierającym konferencji.<br />
Spotkanie poprowadzone przez Roberta Kuczerę z firmy Michael Huber Polska poświęcone zostanie zagadnieniom standardów farbowych w druku offsetowym. Prezentacja, a następnie workshop, umożliwią zapoznanie się z tymi zagadnieniami oraz dyskusję wszystkich zainteresowanych uczestników konferencji.<br />
Dyrektor projektu targów Poligrafia, Jerzy Kaczmarek (Międzynarodowe Targi Poznańskie) zapozna uczestników konferencji z tematem „Poligrafia 2011 + Digital Printing Expo – wizja przyszłości nowej branży poligraficznej”.<br />
Przewidziane są wystąpienia firm-dostawców prezentujących oferowane przez nie urządzenia, materiały i technologie.<br />
Konferencji towarzyszą VII Zawody w narciarstwie alpejskim dla poligrafów o puchar firmy<br />
Michael Huber Polska HUBER SKI CUP BUKOWINA 2011.<br />
„Zapraszamy wszystkich poligrafów do udziału w konferencji. Mamy nadzieję, że po raz kolejny będzie ona doskonałą okazją do ciekawych spotkań i dyskusji oraz wypoczynku w miłej śnieżnej scenerii, np. podczas kuligu przy blasku pochodni” – zachęca Waldemar Światły.<br />
<br />
Informacje organizacyjne<br />
Koszt udziału w konferencji: 1185,00 zł od osoby, obejmuje zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym, wyżywienie, udział w części merytorycznej, udział w części rekreacyjnej. Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 180,00 zł. Zakwaterowanie od dnia 9.01.2011 r. do 12.01.2011 r. Wyżywienie od kolacji w dniu 9.01.2011 r. do obiadu w dniu 12.01.2011 r.<br />
Zgłoszenia prosimy przesyłać faksem lub e-mail do 31.12.2011 r. Należność z tytułu udziału w konferencji należy przekazać do 4.01.2011 r. na konto: Multibank nr 71 1140 20017 0000 4802 0378 9450. Rabat dla klientów portalu PrintinPoland.com płacących abonament wynosi 5% (nie obejmuje dopłaty do pokoju 1-osobowego).<br />
Informacji udziela Waldemar Światły, tel. 608 082 657, tel/fax 56 660 80 17, e-mail:
<a href= mailto:saebiuro@emil.tnp.pl?subject= target= {target} >saebiuro@emil.tnp.pl</a> Konferencja poligraficzna w Bukowinie
Xerox Polska ogłosił wprowadzenie na rynek zmodyfikowanego i ulepszonego cyfrowego systemu produkcyjnego iGen4. Przełomowy system iGen4 pojawił się na rynku w 2008 r., do tej pory skorzystało wiele setek klientów, tworząc miliardy przynoszących dochody wydruków. Teraz firma zaprezentowała jego wydajniejszą wersję. <br />
iGen4 EXP – najnowszy model skonstruowany na bazie nagradzanej platformy iGen4 – zapewnia użytkownikom natychmiastowy wzrost wydajności ze względu na obecność nowych opcji w zakresie przygotowania i wykończenia oraz obsługę arkuszy w największym dostępnym na rynku formacie.  <br />
Jak podaje producent, nowy system charakteryzuje się niemal o 50% większym arkuszem druku w porównaniu z urządzeniami konkurencyjnymi – co przekłada się na większą efektywność druku i zwiększone dochody klientów. Przyjmowanie zamówień na system Xerox iGen4 EXP już się rozpoczęło, a od 2011 r. użytkownicy będą mogli łatwo dokonywać konwersji tradycyjnych systemów iGen4 na system iGen4 EXP. <br />
Do podstawowych funkcji iGen4 EXP należą:<br />
- Największy format arkusza drukowego (36,4×66 cm) w swojej klasie – umożliwia realizację wymagających zadań, takich jak pełnowymiarowe, potrójnie składane broszury, karty pocztowe i karty z życzeniami lub bardzo duże okładki i obwoluty książek w formacie 36,4 na 66 cm. Drukowanie 40 arkuszy na minutę w większym formacie zasadniczo zwiększa prędkość drukowania systemu iGen4 do 120 obrazów w formacie A4 na minutę, podnosząc wydajność. Nośniki mogą być podawane ze zmodyfikowanego podajnika papieru lub systemu podawania rolowego. Układarka Multigraf odbiera duże wydruki i układa je w wyjmowanych koszach w celu ułatwienia transportu do dalszego wykańczania, tj. przycinania, powlekania i lub innych opcji wykańczających.<br />
- Zautomatyzowane rozwiązanie Web-to-finish – realizacja obiegu pracy bez ingerencji ludzkiej. Od początku 2011 r. cały proces od złożenia zamówienia do produktu końcowego będzie mógł przebiegać bez ręcznego konfigurowania czy innego rodzaju interwencji. Rozwiązanie wykorzystuje funkcję Xerox FreeFlow Digital Workflow Collection, jak również oprogramowanie i opcje wykańczające oferowane przez partnerów biznesowych Xeroksa, aby usprawnić proces produkcji od chwili złożenia zamówienia, szybko zmieniając i synchronizując wskazówki dotyczące produkcji, w zależności od potrzeb. <br />
- Integracja z mechanizmem drukowania Adobe PDF – zapewnia szybkie i niezawodne drukowanie natywnych plików Adobe PDF. Rozszerzone opcje przygotowania do druku ułatwiają dostęp i odwzorowanie kolorów dodatkowych oraz przezroczystości, co ogranicza cykle korekty. <br />
<br />
Xerox wprowadza iGen4 EXP
W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance NEPCon wykonał audyt w firmie Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz w Wasilkowie. W efekcie wykonanej oceny kontroli pochodzenia produktu przyznano firmie certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) o numerze SW-COC-005214, obowiązujący od 22 listopada 2010 r. do 21 listopada 2015 r.<br />
Drukarnia Perfekt została założona przez Janusza Macieja Banasiewicza w roku 1987. Pierwszą siedzibą drukarni były pomieszczenia gospodarcze przy ul. Słomianej w Warszawie. W 2001 roku powstała nowoczesna drukarnia przy ul. Przemysłowej w Wasilkowie koło Białymstoku. Dzisiaj Perfekt to dwie drukarnie (druga w Warszawie, przy ul. Połczyńskiej) 12 tys. m2 powierzchni produkcyjnej oraz tysiąc powierzchni administracyjno-biurowej. W oddawanych do użytku halach instalowany jest nowoczesny park maszynowy: wielozespołowe, arkuszowe maszyny drukujące i linie introligatorskie. Strategicznymi partnerami Perfektu w tym zakresie są firmy Heidelberg, Müller Martini oraz Kolbus.<br />
Drukarnia specjalizuje się w druku akcydensów i książek. Firma oferuje bogatą ofertę dotyczącą oprawy i uszlachetnień po druku oraz bardzo krótkie terminy druku prac. Głównymi klientami drukarni są duże wydawnictwa krajowe i zagraniczne oraz agencje reklamowe i korporacje. Misją firmy jest wysoka jakość wykonywanych prac i krótkie terminy realizacji. W trosce o klienta Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz wprowadziła system zarządzania jakością ISO 9001:2008 i środowiskiem ISO 14001:2005 oraz uzyskała certyfikat FSC.<br />
<br />
Certyfikat FSC dla Drukarni Perfekt
Firma Hunkeler poinformowała, że podczas targów Innovationdays 2011, które odbędą się w Lucernie w dniach 14–17 lutego, będzie można odwiedzić stoiska ponad 70 wystawców prezentujących na powierzchni obejmującej 5000 m2 rozwiązania z różnych obszarów branży poligraficznej – prepressu, procesu druku i wykończenia. <br />
Aby wziąć udział w imprezie, można zarejestrować się na stronie internetowej www.innovationdays.hunkeller.ch/registration<br />
Hunkeler Innovationdays 2011
Więcej...
więcej  Ostatnia: 
Ostatnie wątki:
Więcej...
Brak ankiety

Wyniki

Inne Ankiety
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Świat Druku     powered by eZ Publish, createdy by Krokus Sp. z .o.o