Nowa strona
 
Listopad 2010
Forum dyskusyjne
Galeria zdjęć
Galeria reklam

Galeria reklam


Artykuły promocyjne

Artykuły promocyjne


Witryna wydawnicza

Witryna wydawnicza


Prenumerata
Wyszukiwarka
Zaloguj się

Maj


W dziale News zamieszczamy informacje prasowe nadesłane do redakcji.
więcej | Maj
W dziale News zamieszczamy informacje prasowe nadesłane do redakcji.
więcej | Maj
Ponieważ jednym z tematów przewodnich tego wydania są finansowe aspekty działalności firm na rynku poligraficznym, postanowiliśmy zająć się mało znaną jeszcze u nas usługą finansową: faktoringiem. O wypowiedzi poprosiliśmy przedstawicieli znanych na polskim rynku firm faktoringowych, zrzeszonych w Polskim Związku Faktorów.
Pytanie, które zadaliśmy firmom (w kolejności alfabetycznej: Arvato Services Polska, Bank Millennium, BiBBY Financial Services, BZ WBK Faktor, Coface Poland Factoring, Fortis Commercial Finance, Hilton-Baird Financial Solutions, IFIS Finance, ING Commercial Finance Polska, Pekao Faktoring, PKO BP Faktoring, Polfactor, SEB Commercial Finance), brzmiało:
W jaki sposób zachęcają Państwo potencjalnych klientów do korzystania z usługi faktoringowej w obecnej sytuacji na rynku (wciąż widoczne skutki wychodzenia ze spowolnienia gospodarczego). Jakim firmom warto zaproponować taki sposób finansowania?
więcej | Maj
Dobra kondycja finansowa przedsiębiorstwa w dużej mierze zależy od jego płynności finansowej. Jej długotrwały brak zazwyczaj prowadzi do opóźniania płatności za wymagalne zobowiązania, niejednokrotnie powoduje zatory płatnicze, a w rezultacie bardzo często staje się przyczyną upadłości firmy. Co w takim razie może zrobić przedsiębiorca, aby uniknąć tego rodzaju problemów? Na rynku finansowym od lat funkcjonuje wiele usług, które pomagają, zwłaszcza małym i średnim przedsiębiorcom, utrzymywać płynność finansową na optymalnym poziomie. Niestety część z nich nadal wydaje się mało znana, a tym samym rzadko wykorzystywana w bieżącej działalności. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób usługi te mogą wesprzeć funkcjonowanie firmy.
więcej | Maj
Aspekty finansowe działalności firm poligraficznych i druk cyfrowy należą do tematów przewodnich tego wydania – w tym sondażu chcielibyśmy zatem zapytać przedstawicieli znanych na polskim rynku dostawców cyfrowych urządzeń drukujących o sposoby finansowania zakupów tych rozwiązań.
O wypowiedzi poprosiliśmy następujące firmy (w kolejności alfabetycznej): Brother, Canon, Epson, Hewlett-Packard, Konica Minolta, Lexmark, OKI, Panasonic, Ricoh, Samsung, Sharp, Toshiba, Xerox.
Poniżej pytania, które zadaliśmy, i odpowiedzi przedstawicieli firm.
1. Wielu analityków rynku twierdzi, że kryzys gospodarczy mamy już za sobą. Czy obserwują Państwo większy (w stosunku do pierwszej połowy ubiegłego roku) popyt na cyfrowe urządzenia drukujące?
2. Jakimi formami finansowania inwestycji są zainteresowani Państwa klienci?
3. Czy pośredniczą Państwo także w staraniach o dofinansowanie z funduszy unijnych?
więcej | Maj
Firma Arctic Paper od kilku lat uczestniczy w dyskusji, która ma odpowiedzieć na pytanie, jakie aspekty mają wpływ na jakość wydrukowanej, gotowej publikacji. Z pewnością jednym z istotnych elementów jest dobór odpowiedniego rodzaju papieru. A jest w czym wybierać – Arctic Paper oferuje bardzo szeroką gamę papierów publikacyjnych i graficznych. Zacznijmy od papieru, który ma największy udział w całkowitym wolumenie sprzedaży grupy. Amber Graphic produkowany przez Arctic Paper Kostrzyn.
więcej | Maj
W dniach 10–12 marca br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywały się Międzynarodowe Targi Artykułów i Usług Reklamowych Euro-Reklama, które odwiedziło ponad 8500 osób. Podczas trzech dni targowych na powierzchni ponad 10 tys. m2 rozwiązania stworzone z myślą o branży reklamowej prezentowało ponad 150 firm. W zorganizowanych w ramach targów specjalistycznych sektorach tematycznych – Salonie Komunikacji Marketingowej Visual Expo oraz Salonie Druku Wielkoformatowego i Poligrafii Reklamowej Digital Printing Expo – zwiedzający mogli zapoznać się z nowymi technologiami, nośnikami i artykułami reklamowymi. Zainteresowani mogli również wziąć udział w konferencjach i seminariach, m.in. w zorganizowanej przez PIAP (Polska Izba Artykułów Promocyjnych) konferencji „Karygodne zachowania na rynku upominków reklamowych”, panelu dyskusyjnym „Marketing i PR firmy” czy zorganizowanych przez nasze Wydawnictwo warsztatach „Color Management w praktyce”. Podczas targów odbyły się zawody w oklejaniu samochodów „1st Car Wrap Championship” i wystawa laureatów konkursu SuperstarPoland 2010. Miesięcznik „Pro-KREACJA” zorganizował Galerię Niekonwencjonalnych Upominków Reklamowych. Tradycyjnie przyznano Złote Medale MTP i nagrody Acanthus Aureus.
Warto również wspomnieć, że w dniach 10–12 marca, równolegle, odbywały się targi Poznań Media Expo. Niespotykaną atrakcją wiosennych imprez targowych w Poznaniu był oryginalny, siedmiometrowy, ważący trzysta kilogramów Miś – tytułowy bohater komedii Stanisława Barei (prawdopodobnie pierwszy w Polsce przykład skutecznej reklamy outdoorowej).
więcej | Maj
W dniach 25–27 marca br. odbyły się w Łodzi XIII Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video FILM VIDEO FOTO. Wśród patronów medialnych był magazyn „Pro-KREACJA”.
W trzech halach można było obejrzeć m.in. sprzęt i akcesoria fotograficzne, ramki, albumy i oprawy do zdjęć, sprzęt oświetleniowy do studiów filmowych i fotograficznych, sprzęt wideo wraz z oprogramowaniem, akcesoria wideo, kioski do samodzielnej obróbki oraz zamawiania zdjęć, software, peryferia i sprzęt komputerowy dedykowany obróbce obrazu.
więcej | Maj
Wprowadzenie
Najnowszą technologią produkcji kalkomanii ceramicznej jest utwardzanie jej promieniami UV. Technologia ta została stworzona na przełomie wieków w wyniku prac firm: Rosenthal (producent porcelany), Ferro (producent materiałów zdobniczych) i SPS Rhemus (producent urządzeń sitodrukowych). W rozwiązaniu tym zastąpiono fizyczny proces suszenia farb poprzez odparowanie rozpuszczalników procesem fotochemicznej polimeryzacji rodnikowej. Daje to szereg korzyści, od znacznego skrócenia czasu wytwarzania kalkomanii, po zdecydowanie lepszą jakość gotowego produktu.
więcej | Maj
Działalność naszej firmy zapoczątkował w 1981 roku w Lublinie Janusz Fabrowski. Odtąd GRAWART systematycznie rozwija się i poszerza techniczne możliwości wytwórcze. Oferujemy profesjonalny, kompleksowy serwis sitodrukowy:
Napinamy siatki na ramy wykonane przez nas, jak również powierzone przez klienta. Do napinania siatek używamy profesjonalnych, pneumatycznych napinarek szczękowych firmy SEFAR, typ 3 A LONG.
więcej | Maj
W dziale Man Topics News zamieszczamy informacje związane z tematami przewodnimi danego wydania.
więcej | Maj
Dnia 22 kwietnia 2010 r. w Digital Imaging Square w Warszawie firma Konica Minolta Business Solutions Polska wraz z partnerami zaprezentowała najnowsze rozwiązania z dziedziny profesjonalnego druku, fotografii cyfrowej, zarządzania barwą i technologii wyświetlania obrazu. Dzięki udziałowi ekspertów Konica Minolta, Eizo, PuzzleFlow i Phase One, pokazany został pełny proces produkcji fotoalbumów i innych dokumentów wymagających perfekcyjnego odwzorowania kolorów, obejmujący wykonanie zdjęcia, jego obróbkę, certyfikacje i wydruk.
więcej | Maj
W dniach 21 i 22 kwietnia Duplo Polska zaprosiła wszystkich zainteresowanych optymalizacją procesów introligatorskich do swojej siedziby przy ulicy Cyklamenów w Warszawie, gdzie znajduje się jedno z czterech Europejskich Centrów Demonstracyjnych rozwiązań tego producenta. Podczas wiosennej edycji Dni Otwartych, organizowanych pod hasłem „Cztery pory roku z Duplo”, prócz wielu urządzeń ułatwiających obróbkę końcową zaprezentowano również nowości z oferty Duplo. Prezentacjom tym towarzyszyły pokazy rozwiązań firmy Xerox.
więcej | Maj
Prezentacje rozwiązań Kodaka, możliwości powiększenia zysków z biznesu dzięki odpowiednio rozpoznanym potrzebom klientów, a także odpowiednio zbudowanym i pozycjonowanym metodom dotarcia do klientów (w tym stronom internetowym) były tematami konferencji, jaką w dniach 28–29 kwietnia br. w hotelu Gołębiewski w Mikołajkach przygotowała firma Kodak Polska. Towarzyszyły jej rozmowy indywidualne z klientami oraz wszystkimi osobami zainteresowanymi rozwiązaniami tego dostawcy z zakresu druku cyfrowego, które wzięły udział w konferencji, a także szereg atrakcji, które przygotowali organizatorzy. Dwudniowe seminarium, w którym wzięło udział ponad 30 firm z całej Polski, w dużej mierze poświęcone było także targom Ipex. Tematyka dotycząca funkcjonowania firm z branży poligraficznej na coraz bardziej konkurencyjnym rynku zdominowała pierwszą część konferencji.
więcej | Maj
W dniu 29 kwietnia br. w Młynie Klekotki (Godków na Mazurach) firma Map Polska zorganizowała kolejne Warsztaty Poligraficzne w ramach Szkoły Papieru. Celem spotkania było przede wszystkim zaprezentowanie kompleksowej oferty papierów wydawniczych ujętych w nowoczesną formę pudełka o nazwie BOOK DESIGN, którego zawartość stanowią próbniki papierów z oferty Map – firmy będącej wieloletnim partnerem wydawców. „BOOK DESIGN dedykujemy wydawnictwom i drukarniom dziełowym, dla których, mam nadzieję, ten próbnik stanowić będzie poręczne i przyjazne narzędzie w codziennej pracy” – powiedział Krzysztof Włazowski, Print Book Manager w firmie Map Polska.
więcej | Maj
Drugie targi easy Fairs Packaging Innovations odbyły się w dniach 13–14 kwietnia 2010 w hali Expo XXI w Warszawie. Według informacji przekazanych przez organizatora imprezy, liczba odwiedzających wzrosła o 43% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wśród 71 tegorocznych wystawców znalazły się polskie i zagraniczne firmy (reprezentujące Wielką Brytanię, Niemcy, Portugalię, Litwę, Włochy i Francję) z branży opakowań, takie jak: Comex sp. z o.o., drukarnia offsetowa Druk Markuszewscy sp. z o.o., producent opakowań giętkich Efor Product sp. z o.o., Drukarnia Ellert sp. z o.o., Fano sp. z o.o., Imc S.A., Winkowski Group, Natalii sp. z o.o., Sack Invent Trading sp. z o.o., Sistrade S.A., Warszawski Dom Handlowy S.A., Wolff Trading sp. z o.o. czy Xerox.
więcej | Maj
Pod koniec marca br. Zrzeszenie Polskich Fleksografów zorganizowało kolejne, VI już seminarium „Wąska wstęga 2010”. Wygłoszono szereg interesujących referatów, a na towarzyszącej seminarium miniwystawie swoją ofertę prezentowały firmy Barmey, System P, Digiprint, a także organizacja Finat. Oliver Jentschke, reprezentujący Rotoflex (którego wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest Digiprint), przedstawił rozwiązania tej firmy dla rynku farmaceutycznego. Szczególną uwagę poświęcił działaniom walidacyjnym, czyli mającym na celu potwierdzenie w sposób udokumentowany i zgodny z założeniami, że procedury, procesy, urządzenia, materiały, czynności i systemy rzeczywiście prowadzą do zaplanowanych wyników. Omówił wymagania stawiane przewijarkom, a następnie systemy inspekcji wstęgi firmy E+L z opatentowanym systemem oświetlenia „TubeLight”, który może weryfikować poprawność m.in. hologramów, tłoczeń, srebrzeń czy lakierów wybiórczych, umożliwia również kontrolę druku na podłożach metalizowanych.
więcej | Maj
3.2. Specjalne zespoły lakierujące
Agregaty lakierujące, które są zamontowane jako oddzielne zespoły, są obecnie najpowszechniejszym rozwiązaniem. Oferuje je większość producentów maszyn drukujących. Ten rodzaj konstrukcji zespołów lakierujących jest bardzo podobny do budowy zespołów fleksodrukowych. Lakier nadawany jest na elastyczną formę lakierniczą (w najprostszej formie jest to obciąg do lakierowania całych powierzchni) za pomocą twardego wałka nadającego, a następnie przenoszony bezpośrednio na podłoże drukowe[1,4].
więcej | Maj
Drukowność folii w decydujący sposób zależy od jej napięcia powierzchniowego. Aby folia mogła przyjmować farbę drukową, jej napięcie powierzchniowe musi być większe niż napięcie powierzchniowe farby. Prostymi metodami można łatwo stwierdzić, czy napięcie powierzchniowe folii jest wystarczająco duże. Napięcie powierzchniowe charakteryzuje właściwości granicy pomiędzy cieczą (np. wodą) a ciałem stałym (np. folią) i gazem (np. powietrzem), toteż bywa również określane granicznym napięciem powierzchniowym. Zjawisko to ukazuje m.in. dążenie cieczy do zmniejszania swojej powierzchni.
więcej | Maj
Banknoty Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej drukowane są w arkuszach. Liczba kontrolna położenia banknotu w arkuszu drukarskim do 1995 r. znajdowała się w lewym górnym rogu, czasami bliżej środka lewej strony, a numer kliszy w prawym dolnym rogu. Od 1996 r. liczba kontrolna w zależności od nominału znajdowała się w różnych miejscach z lewej strony portretu, a numer kliszy z prawej strony portretu. Od 1963 r. drukowane są po 32 sztuki w arkuszu podzielonym na cztery części; każda z nich posiada oznaczenie literowe od A do H, a każdemu oznaczeniu literowemu przydzielono odpowiednie oznaczenie cyfrowe od 1 do 4. Oznaczenia te wskazują na położenie banknotu w arkuszu.
więcej | Maj

  | < 1 >  2  Następny >>


Nowa strona
Szanowni Internauci, zapraszamy na nową stronę Świata DRUKU : http://www.swiatdruku.eu/<br />
Zachęcamy także do subskrybowania naszego nowego newslettera:<br />
http://www.swiatdruku.eu/newsletter/register_subscription/1 Nowa odsłona naszej strony - zapraszamy: http://www.swiatdruku.eu/
Firmy KML Solutions i LeadCom zapraszają na warsztaty „Fakty i mity na temat atramentów. Jak dobrać odpowiedni atrament. Klasyfikacja, zastosowanie, trendy”, które odbędą się 20 stycznia 2011 w Centrum EXPO XXI w Warszawie. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym imprezy.<br />
W swoim komunikacie organizatorzy odpowiadają na pytanie, dlaczego warto wziąć udział w tych warsztatach: <br />
Podstawowym problemem jest nadmiar atramentów na naszym rynku, brak obiektywnej wiedzy o nich oraz brak kryteriów ich oceny. Użytkownicy bardzo często odczuwają chaos informacyjny. W tej tematyce nie ma się do czego odnieść, nie ma jakiegoś wzorca, nie ma jasno sprecyzowanych kryteriów oceny atramentów. Wiedza o tuszach jest szczątkowa, niepełna, nieuporządkowana, czasami zupełnie fałszywa. Terminologia określająca atramenty (np. eco, mild, miękki, twardy solwent) jest nowym użytkownikom często nieznana. Które atramenty są szkodliwe, a które nie, które niszczą głowice a które je „udrażniają”, które blakną po pół roku, a które są „wieczne” – nie ma gdzie o tym poczytać. Tuszów na rynku jest tak dużo, że użytkownicy nie wiedzą, co wybrać i dlaczego. Zasypywani są ofertami nowych atramentów, które mają rozwiązać wszystkie problemy. Ale obiektywnie: które są te najlepsze? I dlaczego? Użytkownik w większości przypadków nadal tego nie wie. <br />
Na warsztatach chcielibyśmy rzucić nieco światła na te problemy. Wybrnąć jakoś z gąszczu sprzecznych często informacji o tuszach, sformułować kryteria ich oceny, wprowadzić klasy porządkujące jakość tuszów, uporządkować ogólną wiedzę. Chcielibyśmy naszkicować jakiś scenariusz, w jaki sposób zabrać się za dobór atramentu do swojej maszyny. To niełatwe zadanie, mamy nadzieję, że temu podołamy.   <br />
<br />
PROGRAM WARSZTATÓW<br />
<br />
10.30 – 13.30 BLOK TEORETYCZNY – prezentacja/sesje pytań <br />
10.30 – 11.00 Moduł I<br />
Atrament – budowa, właściwości, podstawy chemiczne.<br />
Podział atramentów ze względu na: <br />
- zastosowanie<br />
- maszyny, głowice, rozpuszczalniki<br />
- jakość<br />
Panel poprowadzi: dr Leszek Kułak, Politechnika Gdańska/Prim Jet Color<br />
<br />
11.00 – 11.40 Moduł II<br />
Co to jest dobry atrament, czyli jak dobrać odpowiedni atrament do swojej maszyny?<br />
Cechy farb cyfrowych i potencjalne kryteria oceny: <br />
- jakość druku, kolorystyka<br />
- fizyczne właściwości farby: zapach, oddziaływanie na otoczenie i obsługę maszyn<br />
- fizyczne właściwości wydruków: odporność na ścieranie, światłoodporność, zdolność do utrwalania się na różnych podłożach<br />
- cechy eksploatacyjne wynikające ze współpracy farby z maszyną <br />
- cena farby a koszt druku <br />
Typowe problemy związane z atramentem.<br />
Zasady doboru farby do maszyny drukującej.<br />
Panel poprowadzi: Przemysław Kida, Profikolor<br />
11.40 – 12.00 Przerwa na kawę<br />
<br />
12.00 – 13.30 Moduł III<br />
Analiza polskiego rynku atramentów solwentowych:<br />
- eco<br />
- mild<br />
- hard solwent<br />
Próba usystematyzowania pojęć i wiedzy o atramentach solwentowych.<br />
Klasyfikacja atramentów ze względu na jakość oraz maszyny.<br />
Panel poprowadzą: Dariusz Świercz, Leadcom; Steve Knight, Sioen; Michael Moeller, Roland <br />
13.30 – 14.00 	Lunch <br />
<br />
14.00 – 16.00 BLOK PRAKTYCZNY<br />
14.00 – 15.30 Moduł I<br />
Czy jesteś pewien, że znasz możliwości swojego plotera?<br />
- Pokazanie różnic we właściwościach i jakości druku atramentów eco- i mildsolwentowych w zależności od prędkości druku (drukowanie na maszynach Roland XJ640, Asbru RS64)<br />
- Pokazanie różnic w jakości druku ploterów 4-(CMYK) i 6(CMYKLcLm)-kolorowych<br />
<br />
15.30 – 16.00 Konkurs na najciekawszą aplikację <br />
- prezentacja autorów i aplikacji<br />
- głosowanie<br />
- rozdanie nagród<br />
<br />
16.00 Zakończenie warsztatów<br />
<br />
Warunki uczestnictwa: <br />
    <br />
Rejestracji należy dokonać do dnia 10.01.2011.		<br />
Koszt uczestnictwa: 240 zł (wpłata do 31.12.2010), 280 zł (wpłata do 10.01.2011), (podane ceny są cenami brutto); Bank Millennium, Nr konta: 83 1160 2202 0000 0001 3270 3555, dopisek do przelewów: Warsztaty.<br />
Cena obejmuje: udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, lunch, przerwy kawowe.<br />
Dla klientów firm-organizatorów – zniżka w wysokości 25%.<br />
Miejsce imprezy: Centrum EXPO XXI, Warszawa ul. Prądzyńskiego 12/14, Sala B.<br />
Zgłoszenia: <br />
biuro@leadcom.pl,
<a href= mailto:agnieszka.swiercz@leadcom.pl?subject= target= {target} >agnieszka.swiercz@leadcom.pl</a><br />
tel./fax +48 22 8641009; 517560040<br />
Fakty i mity na temat atramentów - warsztaty
Firma Map Polska wprowadziła do swojej oferty Olin – nowy papier offsetowy klasy premium. Nadaje się on świetnie jako podłoże na zaproszenia, papier firmowy, foldery, katalogi wystaw i do wielu innych tego typu wydruków. Bardzo dobrze sprawdza się także w produkcji dziełowej. <br />
W ofercie Map papier Olin występuje w 15 gramaturach – od 40 g/m2 do 400 g/m2, pięciu odcieniach – od śnieżnej bieli do kości słoniowej, i z trzema rodzajami wykończenia powierzchni – od supergładkiego po szorstki. Linia obejmuje także papier makulaturowy i pasujące do niego koperty. Cała gama papierów Olin posiada certyfikat FSC. <br />
„Olin to nasza propozycja skierowana do tych, którzy poszukują wysokiej jakości podłoży drukowych, a nie lubią kompromisów. Olin to po prostu bardzo wysoka jakość za rozsądną cenę” – mówi Gabriela Hatłas, Product Manager Fine Papers w Map Polska. <br />
Olin dołączył do bogatej oferty papierów firmy Map stanowiąc łącznik pomiędzy grupą masowych podłoży a papierami ozdobnymi. Wśród znanych i cenionych marek papierów Map Polska są m.in. One, Ecco-Book, Claro czy też Dito. <br />
<br />
<br />
Olin - nowy papier offsetowy klasy premium
23 listopada firma Hubergroup poinformowała, że ze względu na znaczny wzrost cen surowców do produkcji farb, ich ceny zostaną podwyższone – farby do heatsetu i skalowe do coldsetu będą droższe o 35 centów/kg, czarne do coldsetu o 20 centów/kg, natomiast farby do druku arkuszowego od 30 do 50 centów/kg. <br />
Wprowadzenie podwyżek producent umotywował podwyżką cen materiałów o 35–45% (podwyżki cen podano w euro) w minionych 12 miesiącach. <br />
W komunikacie prasowym Hubergroup podkreśla, że będzie korzystać z każdej okazji, aby obniżać ceny – będzie dynamicznie reagować na zmieniającą się sytuację na światowych rynkach. <br />
*<br />
W komunikacie prasowym firma Flint Group zwróciła uwagę na to, że analitycy przewidują dalszy wzrost cen materiałów w 2011 roku. Producent nie wyklucza podwyższenia cen produktów znajdujących się w jego portfolio, zwłaszcza farb przeznaczonych do produkcji opakowań.<br />
*<br />
Z kolei firma Sun Chemical poinformowała o 25-procentowym wzroście cen na wszystkie swoje produkty wykorzystujące pigment Violet 23. Wzrost ten stał się nieunikniony, bowiem – jak podaje producent – koszty wytwarzania pigmentu wzrosły o 70% w ciągu ostatnich 12 miesięcy i nadal spodziewana jest tu tendencja wzrostowa.<br />
Problemy z podażą Violet 23 rozpoczęły się pod koniec 2009 roku, gdy w Chinach i Indiach zaczęła się zmniejszać dostępność karbazolu – podstawowej substancji, z której wytwarzany jest ten pigment. Karbazol wykorzystywany jest jedynie w branży produkującej barwniki, jednakże smoła węglowa, z której uzyskuje się karbazol, jest powszechnie stosowana również w innych branżach, co ogranicza jej dostępność. Niekorzystne efekty pogłębia także fakt, że branża produkująca barwniki ma niewielką kontrolę na kosztem i podażą tej substancji. <br />
Felipe Mellado, dyrektor ds. marketingu Sun Chemical, komentuje: „Brak podstawowych materiałów produkcyjnych jest zagadnieniem trapiącym całą branżę. Sun Chemical intensywnie pracuje, aby kompensować wpływ tej sytuacji na wzrost kosztów, ale obecnie wprowadzenie wzrostu cen na wszystkie produkty zawierające Violet 23 było nieuniknione. Ma to przełożenie na ceny większości farb drukowych oferowanych na rynku płynnych farb, a także na całe grupy produktów przeznaczonych do maszyn arkuszowych oraz farb UV. Robimy wszystko co w naszej mocy, pracując z czołowymi dostawcami pigmentu i staramy się tak zarządzać bieżącą sytuacją, by w jak najmniejszym stopniu wpłynęła ona na naszych klientów”. <br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
Wzrosną ceny farb
Jak co roku firma Heidelberg Polska zaprosiła do Print Media Academy w Heidelbergu wyróżniających się studentów z trzech uczelni: z Politechniki Warszawskiej, z Politechniki Łódzkiej i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wyjazd odbył się w dniach 24–25 listopada. Studenci pojechali pod opieką Juliusza Krzyżkowskiego (Zakład Technologii Poligraficznych na Wydziale Inżynierii Produkcji PW) i Krzysztofa Głowackiego (Instytut Papiernictwa i Poligrafii PŁ), towarzyszyli im Zbigniew Krugiełka i Jacek Szynkarek z firmy Heidelberg Polska. Ze strony Heidelberger Druckmaschinen AG opiekował się grupą Dieter Kurock.<br />
W programie wycieczki znalazły się: wykład i zwiedzanie Print Media Academy, prezentacja systemu Prinect, pokaz naświetlarek Suprasetter, prezentacja działania maszyn Speedmaster XL 75-5+L i XL-105-10-P w Print Media Center, pokaz linii do oprawy zeszytowej ST 450. Studenci gościli w fabryce w Wiesloch, obejrzeli centrum logistyczne i magazyn części, halę z linią do produkcji napędowych kół zębatych, halę produkcji systemów sterujących, halę, gdzie powstają maszyny Speedmaster SM 74 i XL 75 oraz hale produkcji maszyn pełnoformatowych.<br />
Zwiedzano także zamek w Heidelbergu i Jarmark Bożonarodzeniowy na Starówce.<br />
Studenci z wizytą w Print Media Academy
Creative Park to strona internetowa stworzona przez firmę Canon, będąca źródłem dobrej zabawy i nieograniczonych możliwości tworzenia przestrzennych form dekoracji świątecznych, kart okolicznościowych, albumów oraz wszelkiego rodzaju szablonów. Canon Creative Park daje możliwość twórczego spędzania wolnego czasu z dzieckiem i całą rodziną, zapewniając radość oglądania, drukowania, wycinania, klejenia i składania różnorodnych wzorów. Stanowi miejsce kreatywnego wykorzystania produktów Canon Pixma – serii drukarek fotograficznych oferujących doskonałe efekty domowego wydruku fotografii i dokumentów. Posiadacze urządzeń Canon mają szansę dostępu do strefy Premium zawierającej dodatkowe zdjęcia i ilustracje.<br />
Twórcom Creative Park zależało na stworzeniu wygodnego i twórczego miejsca zabawy z obrazem, prezentowanym w setkach form, konwencji i stylów. Przedstawia łatwe sposoby tworzenia własnego kalendarza, zaproszenia, papieru listowego czy albumu bez większego zaangażowania, a tym bardziej wychodzenia z domu. <br />
Materiały przedstawione w Creative Park są dostępne za darmo dla każdego użytkownika. Posiadacze drukarek fotograficznych Canon Pixma mają jednak możliwość wyboru z bogatszych zasobów obrazów i wzorów. Creative Park Premium jest dedykowany użytkownikom urządzeń Canon, którym zostały udostępnione dodatkowe zasoby w postaci całej gamy zdjęć i ilustracji autorstwa cenionych na całym świecie fotografów i artystów. Osoby korzystające z Creative Park mogą liczyć na najwyższej jakości efekty wizualne przy zastosowaniu sprzętu drukującego Pixma i oryginalnych atramentów Canon. Daje to gwarancję trwałość i jakość wydruku, co finalnie wpływa na satysfakcję z pracy. Wszystkie elementy przedstawione w Creative Park można w prosty sposób pobrać i wydrukować. Wzory zawierają instrukcję montażu wybranego materiału. Na każdej stronie witryny znajduje się informacja „jak zrobić”, a w razie potrzeby można korzystać z automatycznej pomocy.<br />
Creative Park jest podzielony na kategorie tematyczne, co bardzo ułatwia szybkie wyszukanie konkretnego przedmiotu. Kategoria „prezenty i karty okolicznościowe” to idealne miejsce dla osób organizujących przyjęcia. Znajdziemy tu kartki, wzory zaproszeń, kopert, papeterii, okładek do płyt CD, ramek do zdjęć, a nawet pudełek na prezenty. Druga kategoria obejmuje m.in. trójwymiarowe modele przedstawiające zwierzęta, zabawki, dekoracje okolicznościowe, znane budowle świata, pojazdy oraz formy z dziedziny nauki o różnym stopniu trudności, dopasowanym do wieku użytkownika. Pod kolejną zakładką znajdziemy elementy graficzne pozwalające stworzyć album fotograficzny dla każdego członka rodziny. Obecnie mamy możliwość wyboru spośród kilkuset wzorów dostępnych w różnorodnych układach. Czwarta kategoria zawiera obrazy czerpiące z wielu konwencji artystycznych. Dzięki nim będziemy mogli stworzyć trójwymiarowe obrazy, reliefy, orgiami czy mozaiki. W sekcji „kalendarze” Canon udostępnił bogaty zestaw kalendarzy w rozmaitych formach przestrzennych, jak i szerokiej gamie kolorystycznej. Ostatnia kategoria to galeria fotograficzna, prezentująca zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Są to m.in. zdjęcia krajobrazów z odległych zakątków świata, obrazy natury, flory, fauny oraz zdjęcia ze świata sportu.<br />
Serwis znajduje się pod adresem: http://www.canon.com/c-park/<br />
<br />
<br />
Canon Creative Park
Szczecińska Agencja Edukacyjna zaprasza do udziału w XII Zimowej Konferencji Poligraficznej Bukowina Tatrzańska 2011 organizowanej pod hasłem „Barwa w druku od A do Z”. Odbędzie się w Bukowinie Tatrzańskiej w Domu Zdrowia Rysy przy ul. Leśnej 20 (20 km od Zakopanego) w dniach 9/10–12 stycznia 2011 roku.<br />
Partnerem merytorycznym konferencji jest firma Frogimus, Partnerem – Portal PrintinPoland.com. Patronat medialny sprawuje „Świat DRUKU”.<br />
Konferencja adresowana jest do przedstawicieli drukarń i zakładów poligraficznych (druk offsetowy, cyfrowy, fleksograficzny), wydawnictw, firm handlowych i innych przedsiębiorstw działających w branży poligraficznej. Tematyka tegorocznej konferencji koncentruje się na zagadnieniach związanych ze standaryzacją, stabilnością barwy i kontrolą jakości druku. Przedstawione zostaną najnowsze rozwiązania w tym zakresie, stosowane w urządzeniach i technologiach przez wiodące firmy w branży poligraficznej. Konferencja jest doskonałym miejscem do zapoznania się z nowymi koncepcjami i rozwiązaniami, dyskusji, a także wymiany doświadczeń. A to wszystko w zimowej atmosferze Bukowiny Tatrzańskiej.<br />
W programie:<br />
- „Systemy standaryzacji i kontroli jakości druku” – Danuta Tyrowicz, Frogimus<br />
- „Heidelberg Remote Access Elite – innowacyjne rozwiązania zdalnej komunikacji drukarni z jej klientami” – Piotr Bogusz, Heidelberg Polska<br />
- „Systemy kontroli barwy w systemach produkcyjnych Konica Minolta” – Adam Bieniewski, Konica Minolta Business Solutions Polska<br />
- „Kompleksowe zarządzanie barwą – nowe spojrzenie. Kodak Flexcel NX” – Mariusz Geras, Kodak Polska<br />
- „Miejsce nowoczesnego zarządzania barwą w globalnej standaryzacji druku – nowe rodzaje oprogramowania i sposoby komunikacji”, X-Rite. <br />
<br />
Firma X-Rite jest sponsorem wspierającym konferencji.<br />
Spotkanie poprowadzone przez Roberta Kuczerę z firmy Michael Huber Polska poświęcone zostanie zagadnieniom standardów farbowych w druku offsetowym. Prezentacja, a następnie workshop, umożliwią zapoznanie się z tymi zagadnieniami oraz dyskusję wszystkich zainteresowanych uczestników konferencji.<br />
Dyrektor projektu targów Poligrafia, Jerzy Kaczmarek (Międzynarodowe Targi Poznańskie) zapozna uczestników konferencji z tematem „Poligrafia 2011 + Digital Printing Expo – wizja przyszłości nowej branży poligraficznej”.<br />
Przewidziane są wystąpienia firm-dostawców prezentujących oferowane przez nie urządzenia, materiały i technologie.<br />
Konferencji towarzyszą VII Zawody w narciarstwie alpejskim dla poligrafów o puchar firmy<br />
Michael Huber Polska HUBER SKI CUP BUKOWINA 2011.<br />
„Zapraszamy wszystkich poligrafów do udziału w konferencji. Mamy nadzieję, że po raz kolejny będzie ona doskonałą okazją do ciekawych spotkań i dyskusji oraz wypoczynku w miłej śnieżnej scenerii, np. podczas kuligu przy blasku pochodni” – zachęca Waldemar Światły.<br />
<br />
Informacje organizacyjne<br />
Koszt udziału w konferencji: 1185,00 zł od osoby, obejmuje zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym, wyżywienie, udział w części merytorycznej, udział w części rekreacyjnej. Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 180,00 zł. Zakwaterowanie od dnia 9.01.2011 r. do 12.01.2011 r. Wyżywienie od kolacji w dniu 9.01.2011 r. do obiadu w dniu 12.01.2011 r.<br />
Zgłoszenia prosimy przesyłać faksem lub e-mail do 31.12.2011 r. Należność z tytułu udziału w konferencji należy przekazać do 4.01.2011 r. na konto: Multibank nr 71 1140 20017 0000 4802 0378 9450. Rabat dla klientów portalu PrintinPoland.com płacących abonament wynosi 5% (nie obejmuje dopłaty do pokoju 1-osobowego).<br />
Informacji udziela Waldemar Światły, tel. 608 082 657, tel/fax 56 660 80 17, e-mail:
<a href= mailto:saebiuro@emil.tnp.pl?subject= target= {target} >saebiuro@emil.tnp.pl</a> Konferencja poligraficzna w Bukowinie
Xerox Polska ogłosił wprowadzenie na rynek zmodyfikowanego i ulepszonego cyfrowego systemu produkcyjnego iGen4. Przełomowy system iGen4 pojawił się na rynku w 2008 r., do tej pory skorzystało wiele setek klientów, tworząc miliardy przynoszących dochody wydruków. Teraz firma zaprezentowała jego wydajniejszą wersję. <br />
iGen4 EXP – najnowszy model skonstruowany na bazie nagradzanej platformy iGen4 – zapewnia użytkownikom natychmiastowy wzrost wydajności ze względu na obecność nowych opcji w zakresie przygotowania i wykończenia oraz obsługę arkuszy w największym dostępnym na rynku formacie.  <br />
Jak podaje producent, nowy system charakteryzuje się niemal o 50% większym arkuszem druku w porównaniu z urządzeniami konkurencyjnymi – co przekłada się na większą efektywność druku i zwiększone dochody klientów. Przyjmowanie zamówień na system Xerox iGen4 EXP już się rozpoczęło, a od 2011 r. użytkownicy będą mogli łatwo dokonywać konwersji tradycyjnych systemów iGen4 na system iGen4 EXP. <br />
Do podstawowych funkcji iGen4 EXP należą:<br />
- Największy format arkusza drukowego (36,4×66 cm) w swojej klasie – umożliwia realizację wymagających zadań, takich jak pełnowymiarowe, potrójnie składane broszury, karty pocztowe i karty z życzeniami lub bardzo duże okładki i obwoluty książek w formacie 36,4 na 66 cm. Drukowanie 40 arkuszy na minutę w większym formacie zasadniczo zwiększa prędkość drukowania systemu iGen4 do 120 obrazów w formacie A4 na minutę, podnosząc wydajność. Nośniki mogą być podawane ze zmodyfikowanego podajnika papieru lub systemu podawania rolowego. Układarka Multigraf odbiera duże wydruki i układa je w wyjmowanych koszach w celu ułatwienia transportu do dalszego wykańczania, tj. przycinania, powlekania i lub innych opcji wykańczających.<br />
- Zautomatyzowane rozwiązanie Web-to-finish – realizacja obiegu pracy bez ingerencji ludzkiej. Od początku 2011 r. cały proces od złożenia zamówienia do produktu końcowego będzie mógł przebiegać bez ręcznego konfigurowania czy innego rodzaju interwencji. Rozwiązanie wykorzystuje funkcję Xerox FreeFlow Digital Workflow Collection, jak również oprogramowanie i opcje wykańczające oferowane przez partnerów biznesowych Xeroksa, aby usprawnić proces produkcji od chwili złożenia zamówienia, szybko zmieniając i synchronizując wskazówki dotyczące produkcji, w zależności od potrzeb. <br />
- Integracja z mechanizmem drukowania Adobe PDF – zapewnia szybkie i niezawodne drukowanie natywnych plików Adobe PDF. Rozszerzone opcje przygotowania do druku ułatwiają dostęp i odwzorowanie kolorów dodatkowych oraz przezroczystości, co ogranicza cykle korekty. <br />
<br />
Xerox wprowadza iGen4 EXP
W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance NEPCon wykonał audyt w firmie Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz w Wasilkowie. W efekcie wykonanej oceny kontroli pochodzenia produktu przyznano firmie certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) o numerze SW-COC-005214, obowiązujący od 22 listopada 2010 r. do 21 listopada 2015 r.<br />
Drukarnia Perfekt została założona przez Janusza Macieja Banasiewicza w roku 1987. Pierwszą siedzibą drukarni były pomieszczenia gospodarcze przy ul. Słomianej w Warszawie. W 2001 roku powstała nowoczesna drukarnia przy ul. Przemysłowej w Wasilkowie koło Białymstoku. Dzisiaj Perfekt to dwie drukarnie (druga w Warszawie, przy ul. Połczyńskiej) 12 tys. m2 powierzchni produkcyjnej oraz tysiąc powierzchni administracyjno-biurowej. W oddawanych do użytku halach instalowany jest nowoczesny park maszynowy: wielozespołowe, arkuszowe maszyny drukujące i linie introligatorskie. Strategicznymi partnerami Perfektu w tym zakresie są firmy Heidelberg, Müller Martini oraz Kolbus.<br />
Drukarnia specjalizuje się w druku akcydensów i książek. Firma oferuje bogatą ofertę dotyczącą oprawy i uszlachetnień po druku oraz bardzo krótkie terminy druku prac. Głównymi klientami drukarni są duże wydawnictwa krajowe i zagraniczne oraz agencje reklamowe i korporacje. Misją firmy jest wysoka jakość wykonywanych prac i krótkie terminy realizacji. W trosce o klienta Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz wprowadziła system zarządzania jakością ISO 9001:2008 i środowiskiem ISO 14001:2005 oraz uzyskała certyfikat FSC.<br />
<br />
Certyfikat FSC dla Drukarni Perfekt
Firma Hunkeler poinformowała, że podczas targów Innovationdays 2011, które odbędą się w Lucernie w dniach 14–17 lutego, będzie można odwiedzić stoiska ponad 70 wystawców prezentujących na powierzchni obejmującej 5000 m2 rozwiązania z różnych obszarów branży poligraficznej – prepressu, procesu druku i wykończenia. <br />
Aby wziąć udział w imprezie, można zarejestrować się na stronie internetowej www.innovationdays.hunkeller.ch/registration<br />
Hunkeler Innovationdays 2011
Więcej...
więcej  Ostatnia: 
Ostatnie wątki:
Więcej...
Brak ankiety

Wyniki

Inne Ankiety
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Świat Druku     powered by eZ Publish, createdy by Krokus Sp. z .o.o