Nowa strona
 
Listopad 2010
Forum dyskusyjne
Galeria zdjęć
Galeria reklam

Galeria reklam


Artykuły promocyjne

Artykuły promocyjne


Witryna wydawnicza

Witryna wydawnicza


Prenumerata
Wyszukiwarka
Zaloguj się
Poligrafia 2003

Czerwiec


W dziale News zamieszczamy informacje prasowe nadesłane do redakcji.
więcej | Czerwiec
W dziale News zamieszczamy informacje prasowe nadesłane do redakcji.
więcej | Czerwiec
Jednym z tematów przewodnich czerwcowego wydania „Świata DRUKU” uczyniliśmy serwisowanie maszyn i urządzeń oraz obsługę posprzedażną kontrahenta. Wielu dostawców chętnie podkreśla zalety tego typu oferowanych przez siebie usług. W związku z tym przedstawicieli znanych na polskim rynku firm dostarczających maszyny i urządzenia na potrzeby poligrafii zapytaliśmy:
Jak często kluczowym argumentem w negocjacjach mających na celu sfinalizowanie umowy sprzedaży maszyny jest jej serwisowanie i wsparcie techniczne dla klienta podczas jej eksploatacji? Jakiego typu umowy serwisowe proponuje się obecnie klientom i jaki zakres usług w ramach obsługi posprzedażnej najczęściej obejmują?
Poniżej odpowiedzi.
więcej | Czerwiec
Ponieważ jednym z tematów przewodnich tego wydania naszego miesięcznika jest introligatornia i obróbka po druku, chcieliśmy zorientować się, jak wygląda obecnie oferta urządzeń stosowanych na tym etapie procesu poligraficznego. Do wzięcia udziału w sondażu na ten temat zaprosiliśmy przedstawicieli znanych na polskim rynku dostawców urządzeń introligatorskich, firm (w kolejności alfabetycznej): Akonda, Avargraf, CNC Technika, Derya, Duplo, Emergraf, Erka, IGP, Introland, Introma, Introzap, Müller Martini, Print Partner, Scorpio, ZFP.
Poniżej zadane przez nas pytania i odpowiedzi na nie.
Czym oferowane przez Państwa firmę urządzenia wyróżniają się spośród innych obecnych na rynku? Czy proponują Państwo rozwiązania, których nie mają w ofercie inni dostawcy z tego sektora?
Czy Państwa zdaniem nadal przy zakupie urządzenia kluczową rolę odgrywa cena, jakość urządzenia, jego wielofunkcyjność, a może inny argument?
więcej | Czerwiec
Kontynuując temat serwisu i obsługi posprzedażnej, chcielibyśmy opublikować opinie na ten temat przedstawicieli znanych na polskim rynku dostawców urządzeń do druku cyfrowego. Firmom, które w swoich biurach korzystają z urządzeń drukująco-kopiujących różnych marek, dostawcy urządzeń cyfrowych oferują obecnie kompleksowe usługi zarządzania drukiem. Ma to na celu: zwiększenie wydajności pracy, zoptymalizowanie infrastruktury, zmniejszenie negatywnego wpływu działalności na środowisko, usprawnienie obiegu dokumentów i ograniczenie kosztów.
Poniżej zamieszczamy odpowiedzi respondentów na następujące pytania:
Jak wygląda kwestia serwisowania i obsługi posprzedażnej w takich przypadkach?
Jakiego typu umowy w tym zakresie zawiera z klientami Państwa firma?
więcej | Czerwiec
W dziale Man Topics News zamieszczamy informacje związane z tematami przewodnimi danego wydania.
więcej | Czerwiec
Podczas Targów Ipex 2010 firma Multifol zakupiła automat złocąco-wykrawający z sekcją do usuwania odpadów w formacie B1, firmy Yawa Printing Machinery. Mówi właściciel Multifolu, Janusz Kuzioła: „W zakresie uszlachetniania pełnego formatu oferujemy foliowanie, wykrawanie i lakierowanie UV, natomiast złocenie mieliśmy do tej pory tylko w półformacie. Klienci pytali nas o pełny format, toteż zaczęliśmy szukać takiej maszyny. Pierwszą złocąco-wykrawającą Yawę kupiliśmy podczas targów Ipex cztery lata temu i mamy pozytywne doświadczenia jeśli chodzi o jej pracę i serwis. Działa właściwie bezawaryjnie. Ułatwiło nam to decyzję o kolejnym zakupie. Atutem nabytej przez nas maszyny jest stacja hologramów – może wkleić ich 6 w jednym cyklu. Nasi klienci, oprócz wyróżnienia produktu, będą mogli go zabezpieczyć”.
więcej | Czerwiec
Pod koniec kwietnia tego roku w hotelu Ambasador w Łodzi odbyło się Seminarium Techniczne BHS zorganizowane przez firmę BHS Polska. Imprezę poprowadził, wcielający się również w rolę tłumacza, Piotr Czekajewski (Operational Manager). Pierwszym punktem spotkania było zaprezentowanie firmy BHS Corrugated – Arthur Balduk (Managing Director) omówił sytuację przedsiębiorstwa w czasie kryzysu i prognozy na rok 2010.
więcej | Czerwiec
Na polskim rynku pojawiła się nowa usługa – redimering. „Redimering to system wynajmu części ułamkowych urządzeń, maszyn i sprzętów hobbystycznych” – objaśnia Dariusz Szymendera, prezes firmy Alfa Rental, która oferuje tę usługę. Czym różni się ona od kredytu czy leasingu? Przede wszystkim redimeringobiorca uczestniczy w kosztach użytkowania w takiej części, w jakiej jest w stanie wykorzystać daną rzecz.
więcej | Czerwiec
Cel i zakres stosowania metalizowanych nadruków
Metalizacja nadruków polega na wprowadzeniu na odbitki elementów metalicznych lub metalopodobnych za pomocą farb, proszków lub folii metalicznych, albo przez zadrukowywanie podłoży metalizowanych.
Metalizowane nadruki są stosowane coraz częściej, z następujących względów:
• pomagają podnieść atrakcyjność produktu, a tym samym zwiększają jego konkurencyjność
• elementy podobne do złota lub srebra sugerują ekskluzywność
• elementy metaliczne prowadzą do zwiększenia ilości odbitego światła, co prowadzi do lepszej dostrzegalności towaru
• w prosty sposób wprowadzają do opakowań „coś szczególnego”.
Odbitki metalizowane wykorzystuje się głównie do produkcji opakowań w przemyśle kosmetycznym, tytoniowym, spożywczym oraz etykiet i kart okolicznościowych[1].
Elementy metaliczne i metalopodobne można nanieść za pomocą:
• farb z pigmentami metalicznymi zwykłymi lub płytkowymi
• farb z pigmentami perłopodobnymi
• proszków metalicznych
• nadruku na foliach i papierach metalizowanych
• wytłaczania rysunków z folii metalizowanej na zimno i na gorąco.
więcej | Czerwiec
Podczas ostatniej wizyty przedstawicieli firmy X-Rite w Polsce, nasza redakcja miała okazję do rozmowy z nimi o sytuacji na rynku w obecnym czasie, kiedy to gospodarka światowa wychodzi z kryzysu, a także o upowszechnianiu rozwiązań do zarządzania barwą. W rozmowie uczestniczyli: Francesco Tomasello – Vice President of Sales EMEA (Europe, Middle East, Africa) X-Rite, Stanislav Sulla – Sales Director Eastern Europe, Małgorzata Lososová Ungrádová – Sales Manager, Distributors and Dealers Coordination Eastern Europe, Paula Rosales Danuser – X-Rite Europe GmbH.
więcej | Czerwiec
Kolejna edycja Poligraficznych Konfrontacji odbyła się 29 kwietnia 2010 roku. Tym razem temat przewodni spotkania brzmiał: „Proofing – wszystkie tajemnice”. Organizatorem konferencji było Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii PW (SAIP). Jednym z patronów medialnych imprezy był „Świat DRUKU”.
więcej | Czerwiec
We wklęsłodruku elementy przenoszące farbę na papier znajdują się poniżej powierzchni cylindra drukowego. Stanowią rodzaj kałamarzyków, w których zatrzymywana jest farba; grawerowane bądź wytrawiane są na powierzchni cylindra pokrytego cienką warstwą miedzi, zwaną koszulką Ballarda. Powstałe kałamarzyki mają różne średnice i głębokości – uzależnione od charakteru odtwarzanego obrazu. Forma drukowa (cylinder) zanurzona jest w misce z farbą. W trakcie obracania się nadmiar farby jest zbierany (za pomocą noża zbierającego, tzw. rakla) z powierzchni niedrukującej, zanim podłoże drukowe zetknie się z cylindrem i przyjmie farbę z wgłębień.
więcej | Czerwiec
W dniach 27–28 kwietnia br. w Instytucie Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej odbyła się konferencja zorganizowana przez firmę Enfocus, producenta oprogramowania do inspekcji, naprawy, zarządzania i automatyzacji procesów, oraz generalnego polskiego dystrybutora tych rozwiązań, firmę Akon. Spotkanie objęła patronatem Fundacja Rozwoju Kadr Poligraficznych. Wyłącznym patronem medialnym imprezy był „Świat DRUKU”.
więcej | Czerwiec
W dniu 18 maja w Centrum Olimpijskim PKOL w Warszawie odbyła się uroczysta premiera Adobe Creative Suite 5 – zaprezentowano najnowsze funkcje pakietów Design Premium, Web Premium i Production Premium i możliwości nowego programu Flash Catalyst, usprawniającego pracę grafików oraz programistów. Dodatkowo zorganizowano zawody dwuosobowych zespołów grafików i programistów w tworzeniu aplikacji przy użyciu narzędzi CS5. Uroczysta premiera zgromadziła kilkaset osób ciekawych nowości w pakietach Creative Suite 5.
więcej | Czerwiec
W dniu 25 maja w hotelu Holiday Inn przy ulicy Złotej 48 w Warszawie miała miejsce prezentacja najnowszej, polskiej wersji programu CorelDRAW Graphic Suite X5, którą poprowadził Aleksy Pawluczuk – wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Przybyłych gości powitali Sylwia Tomalska i Daniel Wiktorowicz, reprezentujący producenta oprogramowania – firmę Corel.
więcej | Czerwiec
Dnia 10 marca 2010 roku w budynku Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej (IPiPPŁ) odbyła się III edycja Łódzkiego Forum Poligrafii, którego współorganizatorem była Fundacja Rozwoju Kadr Poligraficznych (FRKP). Tematem spotkania były „Innowacyjne procesy zarządzania procesami w poligrafii”. Natomiast 11 maja br. odbyło się IV Łódzkie Forum Poligrafii, którego tematem przewodnim była „Ekologia w poligrafii – konieczność czy świadomy wybór”.
więcej | Czerwiec
Innowacyjne rozwiązania dla poligrafii były tematem przewodnim konferencji zorganizowanej 7 maja br. w Warszawie przez firmę Infosystems SA. Wzięło w niej udział ponad 50 osób, głównie przedstawicieli drukarń. Konferencję zorganizowano wspólnie z firmą Kodak Polska – partnerem technologicznym i handlowym Infosystems SA w zakresie innowacyjnych rozwiązań z dziedziny oprogramowania sterującego cyfrowymi systemami prepress, a także Departamentem Funduszy Europejskich, jaki działa w strukturach spółki Infosystems SA. Patronat honorowy nad konferencją objęła Polska Izba Druku. „Świat DRUKU” był wśród jej patronatów medialnych.
więcej | Czerwiec
Dnia 13 maja br. w hotelu Hyatt w Warszawie firma Canon Polska zorganizowała spotkanie dla klientów z cyklu Roadshow Canon Digital Day. Pokazano najnowsze rozwiązania związane z drukiem cyfrowym i obiegiem dokumentów w firmach. Prezentacje prowadzili Wojciech Gierasimowicz i Paweł Rząca. Eksperci z firmy Canon podpowiadali, jak można zaoszczędzić na produkcji dokumentów w biurze i wyjaśniali, jak ważne jest bezpieczeństwo dokumentów.
więcej | Czerwiec
Dnia 19 maja br. w hotelu Sheraton w Warszawie odbyło się spotkanie w ramach HP Science of Supplies Tour, które prowadzili eksperci HP: Bernhard Bette – Category Manager LaserJet Supplies EMEA, Jochen Zeigler – LaserJet Enterprise Solutions Marketing Manager EMEA oraz Robert Dinkelacker, LaserJet Supplies EMEA. Wyjaśnili oni podstawy naukowe funkcjonowania oryginalnych materiałów eksploatacyjnych HP, tłumacząc także, dlaczego ich używanie może w rzeczywistości zmniejszyć koszty, ograniczyć niekorzystny wpływ na środowisko i zagwarantować wydruki o najwyższej jakości, wykonane w technologii laserowej, jak i atramentowej.
więcej | Czerwiec

  | < 1 >  2  Następny >>


Nowa strona
Szanowni Internauci, zapraszamy na nową stronę Świata DRUKU : http://www.swiatdruku.eu/<br />
Zachęcamy także do subskrybowania naszego nowego newslettera:<br />
http://www.swiatdruku.eu/newsletter/register_subscription/1 Nowa odsłona naszej strony - zapraszamy: http://www.swiatdruku.eu/
Firmy KML Solutions i LeadCom zapraszają na warsztaty „Fakty i mity na temat atramentów. Jak dobrać odpowiedni atrament. Klasyfikacja, zastosowanie, trendy”, które odbędą się 20 stycznia 2011 w Centrum EXPO XXI w Warszawie. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym imprezy.<br />
W swoim komunikacie organizatorzy odpowiadają na pytanie, dlaczego warto wziąć udział w tych warsztatach: <br />
Podstawowym problemem jest nadmiar atramentów na naszym rynku, brak obiektywnej wiedzy o nich oraz brak kryteriów ich oceny. Użytkownicy bardzo często odczuwają chaos informacyjny. W tej tematyce nie ma się do czego odnieść, nie ma jakiegoś wzorca, nie ma jasno sprecyzowanych kryteriów oceny atramentów. Wiedza o tuszach jest szczątkowa, niepełna, nieuporządkowana, czasami zupełnie fałszywa. Terminologia określająca atramenty (np. eco, mild, miękki, twardy solwent) jest nowym użytkownikom często nieznana. Które atramenty są szkodliwe, a które nie, które niszczą głowice a które je „udrażniają”, które blakną po pół roku, a które są „wieczne” – nie ma gdzie o tym poczytać. Tuszów na rynku jest tak dużo, że użytkownicy nie wiedzą, co wybrać i dlaczego. Zasypywani są ofertami nowych atramentów, które mają rozwiązać wszystkie problemy. Ale obiektywnie: które są te najlepsze? I dlaczego? Użytkownik w większości przypadków nadal tego nie wie. <br />
Na warsztatach chcielibyśmy rzucić nieco światła na te problemy. Wybrnąć jakoś z gąszczu sprzecznych często informacji o tuszach, sformułować kryteria ich oceny, wprowadzić klasy porządkujące jakość tuszów, uporządkować ogólną wiedzę. Chcielibyśmy naszkicować jakiś scenariusz, w jaki sposób zabrać się za dobór atramentu do swojej maszyny. To niełatwe zadanie, mamy nadzieję, że temu podołamy.   <br />
<br />
PROGRAM WARSZTATÓW<br />
<br />
10.30 – 13.30 BLOK TEORETYCZNY – prezentacja/sesje pytań <br />
10.30 – 11.00 Moduł I<br />
Atrament – budowa, właściwości, podstawy chemiczne.<br />
Podział atramentów ze względu na: <br />
- zastosowanie<br />
- maszyny, głowice, rozpuszczalniki<br />
- jakość<br />
Panel poprowadzi: dr Leszek Kułak, Politechnika Gdańska/Prim Jet Color<br />
<br />
11.00 – 11.40 Moduł II<br />
Co to jest dobry atrament, czyli jak dobrać odpowiedni atrament do swojej maszyny?<br />
Cechy farb cyfrowych i potencjalne kryteria oceny: <br />
- jakość druku, kolorystyka<br />
- fizyczne właściwości farby: zapach, oddziaływanie na otoczenie i obsługę maszyn<br />
- fizyczne właściwości wydruków: odporność na ścieranie, światłoodporność, zdolność do utrwalania się na różnych podłożach<br />
- cechy eksploatacyjne wynikające ze współpracy farby z maszyną <br />
- cena farby a koszt druku <br />
Typowe problemy związane z atramentem.<br />
Zasady doboru farby do maszyny drukującej.<br />
Panel poprowadzi: Przemysław Kida, Profikolor<br />
11.40 – 12.00 Przerwa na kawę<br />
<br />
12.00 – 13.30 Moduł III<br />
Analiza polskiego rynku atramentów solwentowych:<br />
- eco<br />
- mild<br />
- hard solwent<br />
Próba usystematyzowania pojęć i wiedzy o atramentach solwentowych.<br />
Klasyfikacja atramentów ze względu na jakość oraz maszyny.<br />
Panel poprowadzą: Dariusz Świercz, Leadcom; Steve Knight, Sioen; Michael Moeller, Roland <br />
13.30 – 14.00 	Lunch <br />
<br />
14.00 – 16.00 BLOK PRAKTYCZNY<br />
14.00 – 15.30 Moduł I<br />
Czy jesteś pewien, że znasz możliwości swojego plotera?<br />
- Pokazanie różnic we właściwościach i jakości druku atramentów eco- i mildsolwentowych w zależności od prędkości druku (drukowanie na maszynach Roland XJ640, Asbru RS64)<br />
- Pokazanie różnic w jakości druku ploterów 4-(CMYK) i 6(CMYKLcLm)-kolorowych<br />
<br />
15.30 – 16.00 Konkurs na najciekawszą aplikację <br />
- prezentacja autorów i aplikacji<br />
- głosowanie<br />
- rozdanie nagród<br />
<br />
16.00 Zakończenie warsztatów<br />
<br />
Warunki uczestnictwa: <br />
    <br />
Rejestracji należy dokonać do dnia 10.01.2011.		<br />
Koszt uczestnictwa: 240 zł (wpłata do 31.12.2010), 280 zł (wpłata do 10.01.2011), (podane ceny są cenami brutto); Bank Millennium, Nr konta: 83 1160 2202 0000 0001 3270 3555, dopisek do przelewów: Warsztaty.<br />
Cena obejmuje: udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, lunch, przerwy kawowe.<br />
Dla klientów firm-organizatorów – zniżka w wysokości 25%.<br />
Miejsce imprezy: Centrum EXPO XXI, Warszawa ul. Prądzyńskiego 12/14, Sala B.<br />
Zgłoszenia: <br />
biuro@leadcom.pl,
<a href= mailto:agnieszka.swiercz@leadcom.pl?subject= target= {target} >agnieszka.swiercz@leadcom.pl</a><br />
tel./fax +48 22 8641009; 517560040<br />
Fakty i mity na temat atramentów - warsztaty
Firma Map Polska wprowadziła do swojej oferty Olin – nowy papier offsetowy klasy premium. Nadaje się on świetnie jako podłoże na zaproszenia, papier firmowy, foldery, katalogi wystaw i do wielu innych tego typu wydruków. Bardzo dobrze sprawdza się także w produkcji dziełowej. <br />
W ofercie Map papier Olin występuje w 15 gramaturach – od 40 g/m2 do 400 g/m2, pięciu odcieniach – od śnieżnej bieli do kości słoniowej, i z trzema rodzajami wykończenia powierzchni – od supergładkiego po szorstki. Linia obejmuje także papier makulaturowy i pasujące do niego koperty. Cała gama papierów Olin posiada certyfikat FSC. <br />
„Olin to nasza propozycja skierowana do tych, którzy poszukują wysokiej jakości podłoży drukowych, a nie lubią kompromisów. Olin to po prostu bardzo wysoka jakość za rozsądną cenę” – mówi Gabriela Hatłas, Product Manager Fine Papers w Map Polska. <br />
Olin dołączył do bogatej oferty papierów firmy Map stanowiąc łącznik pomiędzy grupą masowych podłoży a papierami ozdobnymi. Wśród znanych i cenionych marek papierów Map Polska są m.in. One, Ecco-Book, Claro czy też Dito. <br />
<br />
<br />
Olin - nowy papier offsetowy klasy premium
23 listopada firma Hubergroup poinformowała, że ze względu na znaczny wzrost cen surowców do produkcji farb, ich ceny zostaną podwyższone – farby do heatsetu i skalowe do coldsetu będą droższe o 35 centów/kg, czarne do coldsetu o 20 centów/kg, natomiast farby do druku arkuszowego od 30 do 50 centów/kg. <br />
Wprowadzenie podwyżek producent umotywował podwyżką cen materiałów o 35–45% (podwyżki cen podano w euro) w minionych 12 miesiącach. <br />
W komunikacie prasowym Hubergroup podkreśla, że będzie korzystać z każdej okazji, aby obniżać ceny – będzie dynamicznie reagować na zmieniającą się sytuację na światowych rynkach. <br />
*<br />
W komunikacie prasowym firma Flint Group zwróciła uwagę na to, że analitycy przewidują dalszy wzrost cen materiałów w 2011 roku. Producent nie wyklucza podwyższenia cen produktów znajdujących się w jego portfolio, zwłaszcza farb przeznaczonych do produkcji opakowań.<br />
*<br />
Z kolei firma Sun Chemical poinformowała o 25-procentowym wzroście cen na wszystkie swoje produkty wykorzystujące pigment Violet 23. Wzrost ten stał się nieunikniony, bowiem – jak podaje producent – koszty wytwarzania pigmentu wzrosły o 70% w ciągu ostatnich 12 miesięcy i nadal spodziewana jest tu tendencja wzrostowa.<br />
Problemy z podażą Violet 23 rozpoczęły się pod koniec 2009 roku, gdy w Chinach i Indiach zaczęła się zmniejszać dostępność karbazolu – podstawowej substancji, z której wytwarzany jest ten pigment. Karbazol wykorzystywany jest jedynie w branży produkującej barwniki, jednakże smoła węglowa, z której uzyskuje się karbazol, jest powszechnie stosowana również w innych branżach, co ogranicza jej dostępność. Niekorzystne efekty pogłębia także fakt, że branża produkująca barwniki ma niewielką kontrolę na kosztem i podażą tej substancji. <br />
Felipe Mellado, dyrektor ds. marketingu Sun Chemical, komentuje: „Brak podstawowych materiałów produkcyjnych jest zagadnieniem trapiącym całą branżę. Sun Chemical intensywnie pracuje, aby kompensować wpływ tej sytuacji na wzrost kosztów, ale obecnie wprowadzenie wzrostu cen na wszystkie produkty zawierające Violet 23 było nieuniknione. Ma to przełożenie na ceny większości farb drukowych oferowanych na rynku płynnych farb, a także na całe grupy produktów przeznaczonych do maszyn arkuszowych oraz farb UV. Robimy wszystko co w naszej mocy, pracując z czołowymi dostawcami pigmentu i staramy się tak zarządzać bieżącą sytuacją, by w jak najmniejszym stopniu wpłynęła ona na naszych klientów”. <br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
Wzrosną ceny farb
Jak co roku firma Heidelberg Polska zaprosiła do Print Media Academy w Heidelbergu wyróżniających się studentów z trzech uczelni: z Politechniki Warszawskiej, z Politechniki Łódzkiej i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wyjazd odbył się w dniach 24–25 listopada. Studenci pojechali pod opieką Juliusza Krzyżkowskiego (Zakład Technologii Poligraficznych na Wydziale Inżynierii Produkcji PW) i Krzysztofa Głowackiego (Instytut Papiernictwa i Poligrafii PŁ), towarzyszyli im Zbigniew Krugiełka i Jacek Szynkarek z firmy Heidelberg Polska. Ze strony Heidelberger Druckmaschinen AG opiekował się grupą Dieter Kurock.<br />
W programie wycieczki znalazły się: wykład i zwiedzanie Print Media Academy, prezentacja systemu Prinect, pokaz naświetlarek Suprasetter, prezentacja działania maszyn Speedmaster XL 75-5+L i XL-105-10-P w Print Media Center, pokaz linii do oprawy zeszytowej ST 450. Studenci gościli w fabryce w Wiesloch, obejrzeli centrum logistyczne i magazyn części, halę z linią do produkcji napędowych kół zębatych, halę produkcji systemów sterujących, halę, gdzie powstają maszyny Speedmaster SM 74 i XL 75 oraz hale produkcji maszyn pełnoformatowych.<br />
Zwiedzano także zamek w Heidelbergu i Jarmark Bożonarodzeniowy na Starówce.<br />
Studenci z wizytą w Print Media Academy
Creative Park to strona internetowa stworzona przez firmę Canon, będąca źródłem dobrej zabawy i nieograniczonych możliwości tworzenia przestrzennych form dekoracji świątecznych, kart okolicznościowych, albumów oraz wszelkiego rodzaju szablonów. Canon Creative Park daje możliwość twórczego spędzania wolnego czasu z dzieckiem i całą rodziną, zapewniając radość oglądania, drukowania, wycinania, klejenia i składania różnorodnych wzorów. Stanowi miejsce kreatywnego wykorzystania produktów Canon Pixma – serii drukarek fotograficznych oferujących doskonałe efekty domowego wydruku fotografii i dokumentów. Posiadacze urządzeń Canon mają szansę dostępu do strefy Premium zawierającej dodatkowe zdjęcia i ilustracje.<br />
Twórcom Creative Park zależało na stworzeniu wygodnego i twórczego miejsca zabawy z obrazem, prezentowanym w setkach form, konwencji i stylów. Przedstawia łatwe sposoby tworzenia własnego kalendarza, zaproszenia, papieru listowego czy albumu bez większego zaangażowania, a tym bardziej wychodzenia z domu. <br />
Materiały przedstawione w Creative Park są dostępne za darmo dla każdego użytkownika. Posiadacze drukarek fotograficznych Canon Pixma mają jednak możliwość wyboru z bogatszych zasobów obrazów i wzorów. Creative Park Premium jest dedykowany użytkownikom urządzeń Canon, którym zostały udostępnione dodatkowe zasoby w postaci całej gamy zdjęć i ilustracji autorstwa cenionych na całym świecie fotografów i artystów. Osoby korzystające z Creative Park mogą liczyć na najwyższej jakości efekty wizualne przy zastosowaniu sprzętu drukującego Pixma i oryginalnych atramentów Canon. Daje to gwarancję trwałość i jakość wydruku, co finalnie wpływa na satysfakcję z pracy. Wszystkie elementy przedstawione w Creative Park można w prosty sposób pobrać i wydrukować. Wzory zawierają instrukcję montażu wybranego materiału. Na każdej stronie witryny znajduje się informacja „jak zrobić”, a w razie potrzeby można korzystać z automatycznej pomocy.<br />
Creative Park jest podzielony na kategorie tematyczne, co bardzo ułatwia szybkie wyszukanie konkretnego przedmiotu. Kategoria „prezenty i karty okolicznościowe” to idealne miejsce dla osób organizujących przyjęcia. Znajdziemy tu kartki, wzory zaproszeń, kopert, papeterii, okładek do płyt CD, ramek do zdjęć, a nawet pudełek na prezenty. Druga kategoria obejmuje m.in. trójwymiarowe modele przedstawiające zwierzęta, zabawki, dekoracje okolicznościowe, znane budowle świata, pojazdy oraz formy z dziedziny nauki o różnym stopniu trudności, dopasowanym do wieku użytkownika. Pod kolejną zakładką znajdziemy elementy graficzne pozwalające stworzyć album fotograficzny dla każdego członka rodziny. Obecnie mamy możliwość wyboru spośród kilkuset wzorów dostępnych w różnorodnych układach. Czwarta kategoria zawiera obrazy czerpiące z wielu konwencji artystycznych. Dzięki nim będziemy mogli stworzyć trójwymiarowe obrazy, reliefy, orgiami czy mozaiki. W sekcji „kalendarze” Canon udostępnił bogaty zestaw kalendarzy w rozmaitych formach przestrzennych, jak i szerokiej gamie kolorystycznej. Ostatnia kategoria to galeria fotograficzna, prezentująca zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Są to m.in. zdjęcia krajobrazów z odległych zakątków świata, obrazy natury, flory, fauny oraz zdjęcia ze świata sportu.<br />
Serwis znajduje się pod adresem: http://www.canon.com/c-park/<br />
<br />
<br />
Canon Creative Park
Szczecińska Agencja Edukacyjna zaprasza do udziału w XII Zimowej Konferencji Poligraficznej Bukowina Tatrzańska 2011 organizowanej pod hasłem „Barwa w druku od A do Z”. Odbędzie się w Bukowinie Tatrzańskiej w Domu Zdrowia Rysy przy ul. Leśnej 20 (20 km od Zakopanego) w dniach 9/10–12 stycznia 2011 roku.<br />
Partnerem merytorycznym konferencji jest firma Frogimus, Partnerem – Portal PrintinPoland.com. Patronat medialny sprawuje „Świat DRUKU”.<br />
Konferencja adresowana jest do przedstawicieli drukarń i zakładów poligraficznych (druk offsetowy, cyfrowy, fleksograficzny), wydawnictw, firm handlowych i innych przedsiębiorstw działających w branży poligraficznej. Tematyka tegorocznej konferencji koncentruje się na zagadnieniach związanych ze standaryzacją, stabilnością barwy i kontrolą jakości druku. Przedstawione zostaną najnowsze rozwiązania w tym zakresie, stosowane w urządzeniach i technologiach przez wiodące firmy w branży poligraficznej. Konferencja jest doskonałym miejscem do zapoznania się z nowymi koncepcjami i rozwiązaniami, dyskusji, a także wymiany doświadczeń. A to wszystko w zimowej atmosferze Bukowiny Tatrzańskiej.<br />
W programie:<br />
- „Systemy standaryzacji i kontroli jakości druku” – Danuta Tyrowicz, Frogimus<br />
- „Heidelberg Remote Access Elite – innowacyjne rozwiązania zdalnej komunikacji drukarni z jej klientami” – Piotr Bogusz, Heidelberg Polska<br />
- „Systemy kontroli barwy w systemach produkcyjnych Konica Minolta” – Adam Bieniewski, Konica Minolta Business Solutions Polska<br />
- „Kompleksowe zarządzanie barwą – nowe spojrzenie. Kodak Flexcel NX” – Mariusz Geras, Kodak Polska<br />
- „Miejsce nowoczesnego zarządzania barwą w globalnej standaryzacji druku – nowe rodzaje oprogramowania i sposoby komunikacji”, X-Rite. <br />
<br />
Firma X-Rite jest sponsorem wspierającym konferencji.<br />
Spotkanie poprowadzone przez Roberta Kuczerę z firmy Michael Huber Polska poświęcone zostanie zagadnieniom standardów farbowych w druku offsetowym. Prezentacja, a następnie workshop, umożliwią zapoznanie się z tymi zagadnieniami oraz dyskusję wszystkich zainteresowanych uczestników konferencji.<br />
Dyrektor projektu targów Poligrafia, Jerzy Kaczmarek (Międzynarodowe Targi Poznańskie) zapozna uczestników konferencji z tematem „Poligrafia 2011 + Digital Printing Expo – wizja przyszłości nowej branży poligraficznej”.<br />
Przewidziane są wystąpienia firm-dostawców prezentujących oferowane przez nie urządzenia, materiały i technologie.<br />
Konferencji towarzyszą VII Zawody w narciarstwie alpejskim dla poligrafów o puchar firmy<br />
Michael Huber Polska HUBER SKI CUP BUKOWINA 2011.<br />
„Zapraszamy wszystkich poligrafów do udziału w konferencji. Mamy nadzieję, że po raz kolejny będzie ona doskonałą okazją do ciekawych spotkań i dyskusji oraz wypoczynku w miłej śnieżnej scenerii, np. podczas kuligu przy blasku pochodni” – zachęca Waldemar Światły.<br />
<br />
Informacje organizacyjne<br />
Koszt udziału w konferencji: 1185,00 zł od osoby, obejmuje zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym, wyżywienie, udział w części merytorycznej, udział w części rekreacyjnej. Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 180,00 zł. Zakwaterowanie od dnia 9.01.2011 r. do 12.01.2011 r. Wyżywienie od kolacji w dniu 9.01.2011 r. do obiadu w dniu 12.01.2011 r.<br />
Zgłoszenia prosimy przesyłać faksem lub e-mail do 31.12.2011 r. Należność z tytułu udziału w konferencji należy przekazać do 4.01.2011 r. na konto: Multibank nr 71 1140 20017 0000 4802 0378 9450. Rabat dla klientów portalu PrintinPoland.com płacących abonament wynosi 5% (nie obejmuje dopłaty do pokoju 1-osobowego).<br />
Informacji udziela Waldemar Światły, tel. 608 082 657, tel/fax 56 660 80 17, e-mail:
<a href= mailto:saebiuro@emil.tnp.pl?subject= target= {target} >saebiuro@emil.tnp.pl</a> Konferencja poligraficzna w Bukowinie
Xerox Polska ogłosił wprowadzenie na rynek zmodyfikowanego i ulepszonego cyfrowego systemu produkcyjnego iGen4. Przełomowy system iGen4 pojawił się na rynku w 2008 r., do tej pory skorzystało wiele setek klientów, tworząc miliardy przynoszących dochody wydruków. Teraz firma zaprezentowała jego wydajniejszą wersję. <br />
iGen4 EXP – najnowszy model skonstruowany na bazie nagradzanej platformy iGen4 – zapewnia użytkownikom natychmiastowy wzrost wydajności ze względu na obecność nowych opcji w zakresie przygotowania i wykończenia oraz obsługę arkuszy w największym dostępnym na rynku formacie.  <br />
Jak podaje producent, nowy system charakteryzuje się niemal o 50% większym arkuszem druku w porównaniu z urządzeniami konkurencyjnymi – co przekłada się na większą efektywność druku i zwiększone dochody klientów. Przyjmowanie zamówień na system Xerox iGen4 EXP już się rozpoczęło, a od 2011 r. użytkownicy będą mogli łatwo dokonywać konwersji tradycyjnych systemów iGen4 na system iGen4 EXP. <br />
Do podstawowych funkcji iGen4 EXP należą:<br />
- Największy format arkusza drukowego (36,4×66 cm) w swojej klasie – umożliwia realizację wymagających zadań, takich jak pełnowymiarowe, potrójnie składane broszury, karty pocztowe i karty z życzeniami lub bardzo duże okładki i obwoluty książek w formacie 36,4 na 66 cm. Drukowanie 40 arkuszy na minutę w większym formacie zasadniczo zwiększa prędkość drukowania systemu iGen4 do 120 obrazów w formacie A4 na minutę, podnosząc wydajność. Nośniki mogą być podawane ze zmodyfikowanego podajnika papieru lub systemu podawania rolowego. Układarka Multigraf odbiera duże wydruki i układa je w wyjmowanych koszach w celu ułatwienia transportu do dalszego wykańczania, tj. przycinania, powlekania i lub innych opcji wykańczających.<br />
- Zautomatyzowane rozwiązanie Web-to-finish – realizacja obiegu pracy bez ingerencji ludzkiej. Od początku 2011 r. cały proces od złożenia zamówienia do produktu końcowego będzie mógł przebiegać bez ręcznego konfigurowania czy innego rodzaju interwencji. Rozwiązanie wykorzystuje funkcję Xerox FreeFlow Digital Workflow Collection, jak również oprogramowanie i opcje wykańczające oferowane przez partnerów biznesowych Xeroksa, aby usprawnić proces produkcji od chwili złożenia zamówienia, szybko zmieniając i synchronizując wskazówki dotyczące produkcji, w zależności od potrzeb. <br />
- Integracja z mechanizmem drukowania Adobe PDF – zapewnia szybkie i niezawodne drukowanie natywnych plików Adobe PDF. Rozszerzone opcje przygotowania do druku ułatwiają dostęp i odwzorowanie kolorów dodatkowych oraz przezroczystości, co ogranicza cykle korekty. <br />
<br />
Xerox wprowadza iGen4 EXP
W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance NEPCon wykonał audyt w firmie Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz w Wasilkowie. W efekcie wykonanej oceny kontroli pochodzenia produktu przyznano firmie certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) o numerze SW-COC-005214, obowiązujący od 22 listopada 2010 r. do 21 listopada 2015 r.<br />
Drukarnia Perfekt została założona przez Janusza Macieja Banasiewicza w roku 1987. Pierwszą siedzibą drukarni były pomieszczenia gospodarcze przy ul. Słomianej w Warszawie. W 2001 roku powstała nowoczesna drukarnia przy ul. Przemysłowej w Wasilkowie koło Białymstoku. Dzisiaj Perfekt to dwie drukarnie (druga w Warszawie, przy ul. Połczyńskiej) 12 tys. m2 powierzchni produkcyjnej oraz tysiąc powierzchni administracyjno-biurowej. W oddawanych do użytku halach instalowany jest nowoczesny park maszynowy: wielozespołowe, arkuszowe maszyny drukujące i linie introligatorskie. Strategicznymi partnerami Perfektu w tym zakresie są firmy Heidelberg, Müller Martini oraz Kolbus.<br />
Drukarnia specjalizuje się w druku akcydensów i książek. Firma oferuje bogatą ofertę dotyczącą oprawy i uszlachetnień po druku oraz bardzo krótkie terminy druku prac. Głównymi klientami drukarni są duże wydawnictwa krajowe i zagraniczne oraz agencje reklamowe i korporacje. Misją firmy jest wysoka jakość wykonywanych prac i krótkie terminy realizacji. W trosce o klienta Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz wprowadziła system zarządzania jakością ISO 9001:2008 i środowiskiem ISO 14001:2005 oraz uzyskała certyfikat FSC.<br />
<br />
Certyfikat FSC dla Drukarni Perfekt
Firma Hunkeler poinformowała, że podczas targów Innovationdays 2011, które odbędą się w Lucernie w dniach 14–17 lutego, będzie można odwiedzić stoiska ponad 70 wystawców prezentujących na powierzchni obejmującej 5000 m2 rozwiązania z różnych obszarów branży poligraficznej – prepressu, procesu druku i wykończenia. <br />
Aby wziąć udział w imprezie, można zarejestrować się na stronie internetowej www.innovationdays.hunkeller.ch/registration<br />
Hunkeler Innovationdays 2011
Więcej...
więcej  Ostatnia: 
Ostatnie wątki:
Więcej...
Brak ankiety

Wyniki

Inne Ankiety
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Świat Druku     powered by eZ Publish, createdy by Krokus Sp. z .o.o