Nowa strona
 
Listopad 2010
Forum dyskusyjne
Galeria zdjęć
Galeria reklam

Galeria reklam


Artykuły promocyjne

Artykuły promocyjne


Witryna wydawnicza

Witryna wydawnicza


Prenumerata
Wyszukiwarka
Zaloguj się

"Świat Druku" - miesięcznik Archiwum Rok 2005 Kwiecień
Relacja

Innovate '05. Xerox Art Gallery


W dniach 1–3 marca br. firma Xerox zorganizowała w Warszawie wystawę Innovate '05 Xerox Art Gallery, na której zaprezentowała najnowsze osiągnięcia w dziedzinie zarządzania dokumentami – efekt pracy naukowców z ośrodków badawczych Xerox na całym świecie. W tym roku wystawę podzielono na kilka stref, obejmujących: produkty dla użytkowników domowych i biur (drukarki laserowe i urządzenia wielofunkcyjne, monitory LCD oraz skanery płaskie), systemy produkcyjne, kopiarki i urządzenia do druku wielkoformatowego, materiały eksploatacyjne i media. Została wyodrębniona specjalna strefa poświęcona usługom dla biznesu.

Dzisiejszy Xerox Corporation jest firmą, która koncentruje się na znajdowaniu najlepszych sposobów pracy z dokumentami. Od początku swego istnienia firma inwestuje w badania i rozwój, na skutek czego są tworzone innowacyjne technologie wspierające procesy zarządzania dokumentami. W 2004 r. wydatki na badania i rozwój wyniosły 760 mln dolarów, co stanowi około 5% łącznych przychodów firmy Xerox.
Z innowacyjnych produktów Xerox korzystają firmy i klienci indywidualni na całym świecie. Wzrastające zainteresowanie rozwiązaniami Xerox znajduje odzwierciedlenie również w Polsce. W 2004 r. Xerox Polska wypracowała przychód na poziomie 128 mln złotych, odnotowując 17-procentowy wzrost w porównaniu z 2003 rokiem. Największy wzrost firma osiągnęła w kluczowych obszarach działalności: sprzedaży sprzętu, usług outsourcingowych i serwisowych. Dobre wyniki uzyskano przede wszystkim dzięki aktywnej współpracy z partnerami handlowymi. Wartość sprzedaży zrealizowanej przez partnerów firmy w 2004 r. była wyższa o 38% od sprzedaży z roku 2003. „Na wysoki przychód firmy Xerox w Polsce miały też wpływ czynniki zewnętrzne” – stwierdził w swoim wystąpieniu podczas wystawy Sacha Laassiri, dyrektor generalny Xerox Polska. „Obserwujemy wzrost zapotrzebowania na profesjonalne usługi wspierające procesy zarządzania dokumentami. W poszukiwaniu nowych źródeł oszczędności firmy coraz chętniej inwestują w cyfrowe technologie druku, które usprawniają pracę w biurze”. W 2004 r. przychody ze sprzedaży sprzętu Xerox wyniosły 26,7 mln złotych, co stanowi 61-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem 2003.


Obszar, w którym Xerox zanotował w 2004 r. największy wzrost, to sprzedaż usług outsourcingowych. Firma podpisała pięć kontraktów outsourcingowych, z czego dwa dotyczą obsługi procesu produkcji dokumentów transakcyjnych. Obsługą projektów zajmuje się Xerox Business Services, dział firmy świadczący usługi dla biznesu. Przykładowo: kontrakt outsourcingowy podpisany z Górnośląską Spółką Gazownictwa w Zabrzu obejmuje przygotowanie, druk, konfekcjonowanie i wysyłkę tysięcy faktur do klientów GSG.
Na wystawie Innovate '05 po raz pierwszy w Polsce pokazano system do kolorowego druku cyfrowego na żądanie Xerox Docu Color 8000. System jest przeznaczony dla drukarń komercyjnych, wydawnictw oraz dużych przedsiębiorstw, które w ramach swojej działalności realizują wysokie nakłady druku, w tym między innymi druk personalizowany i transakcyjny.
Wśród nowości prezentowanych na wystawie znalazły się urządzenia do drukowania wielkoformatowego: wielofunkcyjna kopiarko-drukarka Kamatari 6050/6030, drukująca 5 czarno-białych wydruków A0 na minutę (600×1200 dpi) oraz wielkoformatowa drukarka kolorowa Kibo 8142/8160.
Firma Xerox poinformowała również o wprowadzeniu do swojej oferty wysokiej jakości monitorów LCD i skanerów płaskich. Zaprezentowane zostały monitory o przekątnych 17" i 19": AX7-17/AX7-17i oraz AX7-19/AX7-19i. Monitory Xerox wyróżniają się nie tylko jakością, ale także atrakcyjnym, nowoczesnym wyglądem, który zawdzięczają nowatorskiemu połączeniu aluminium ze szkłem. Specjalny szklany filtr zapewnia doskonały, niezakłócony zniekształceniami obraz o podwyższonym kontraście i rzeczywistym nasyceniu barw.
Podczas Innovate '05 po raz pierwszy pokazano skanery płaskie Xerox: 2400 One Touch i 4800/4800 TA One Touch, dostępne w sprzedaży od początku marca tego roku. „Uzupełnienie oferty Xerox o monitory LCD i skanery płaskie pozwoli zwiększyć widoczność marki Xerox w biurach” – skomentował Piotr Myśliwiec, dyrektor marketingu w Xerox Polska. „Sądzimy, że dzięki wysokiej jakości urządzeń w krótkim okresie zdobędziemy znaczące udziały rynkowe w tej nowej dla Xeroksa kategorii produktów”.

DocuColor 8000
Urządzenie do kolorowego druku cyfrowego Xerox DocuColor 8000 jest pod względem wydajności oraz różnorodności zastosowań strategicznie pozycjonowane pomiędzy systemem DocuColor 6060 oraz iGen3. Jest odpowiedzią na nowe wyzwania, takie jak krótsze cykle produkcyjne czy rosnące potrzeby druku zmiennych danych (VI).
Xerox DocuColor 8000 stwarza nowy standard w technologii cyfrowej:
• zapewnia krótsze cykle produkcyjne, wykonywanie długich i krótkich nakładów druku oraz kompleksowe wykonywanie zleceń na mieszanych podłożach z wykorzystaniem zmiennych danych
• trzy serwery druku (Creo CXP8000, EFI EXP8000, Xerox DocuSP8000) do wyboru pozwalają na dopasowanie się do potrzeb w zakresie workflow
• Xerox FreeFlow Digital Workflow zapewnia wysoko wydajne i zyskowne drukowanie krótkich nakładów i zleceń w oparciu o zmienne dane.

Maszyna drukuje z prędkością do 80 arkuszy A4 na minutę w rozdzielczości 2400×2400×1 bit. Gramatura podłoża – od 60 do 300 g/m2. Minimalny format arkuszy: 182×182 mm, maksymalny: 320×488 mm.
Maszyna ma dwie tace podające papier, mieszczące po 2000 arkuszy każda. Można uzupełniać toner podczas pracy maszyny – dodatkowy pojemnik z tonerem wystarcza na wykonanie 5000 wydruków do momentu wymiany wkładów tonera. Jest możliwe automatyczne drukowanie dwustronne ze wszystkich dostępnych tac (na papierze o gramaturze do 220 g/m2). Ulepszone pasowanie pierwszej strony z drugą oraz dostosowane do własnych potrzeb wyrównywanie papieru skutkują lepszą jakością wydruku dwustronnego.
Wprowadzanie własnych ustawień papieru pozwala na utworzenie zbioru specjalnych profili podłoży i przeglądanie go w każdej chwili. Nowy zestaw czyszczący poprawia jakość obrazu. Maszynę wyposażono także we w pełni automatyczne urządzenie do wygładzania zadrukowanych arkuszy z programowanym ustawianiem względem zdefiniowanych parametrów specjalnych podłoży.
DocuColor 8000 może pracować w dwóch trybach produkcyjnych:
• tryb drukowania na jednorodnych materiałach – drukowanie na jednym rodzaju podłoża o określonej gramaturze
• tryb drukowania na podłożach mieszanych – zlecenia są wykonywane na różnych podłożach poprzez inteligentne wykorzystanie wszystkich dostępnych podajników z papierem, zawierających różne rodzaje materiałów; nie potrzeba również dodatkowego czasu na rozgrzanie lub ochłodzenie modułu utrwalającego, aby dostosować temperaturę do różnych rodzajów podłoży wykorzystywanych do jednego zlecenia druku.

DocuColor 8000 wykorzystuje nową technologię laserową ROS – laser emitujący pionową powierzchnię zagłębieniową (vixel). W technologii tej stosuje się laser 32-strumieniowy, co pozwala maszynie drukującej nakładać dane szybciej i przy większej rozdzielczości. Serwer (RIP) przekazuje do maszyny cyfrowej dane w rozdzielczości 600×600 dpi. Moduł drukujący w maszynie rozszerza rozdzielczość do 2400×2400 dpi na fotoreceptorze (proces Fuji-Xerox). Zaletą opisywanej technologii jest to, że dane są wysyłane w pełnej kolorystyce CMYK. Proces jest oparty na algorytmie dla czarno-białych zespołów drukujących i został zmodyfikowany tak, aby przetwarzać kolor.
Rozdzielczość 600 dpi daje 42-mikronowe piksele, 2400 dpi – 10,6-mikronowe piksele z potencjałem płynnej ziarnistości wykonanego wydruku. Jest to szczególnie przydatne w przypadku danych wektorowych (tekstu, grafiki). Pozwalając serwerom kolorystycznym na ripowanie w rozdzielczości 600 dpi i podwyższanie jej w jednostce drukującej do 2400 dpi utrzymuje się wyższą prędkość procesu.
Wielkość piksela została zmniejszona do 11 mikrometrów, co wpływa na polepszenie gradacji skali szarości, pozwala uzyskać czystsze i dokładniejsze obrazy oraz linie, a także bardziej precyzyjne rozmieszczenie punktów na podłożu.
Pierwszy, podciśnieniowy pas transportowy papieru został skrócony, dzięki czemu pomiędzy pierwszym i drugim układem transportowym została umieszczona szczotka czyszcząca. Zapobiega to przenoszeniu zanieczyszczeń z pierwszego podciśnieniowego pasa transportowego. Bardziej płaska powierzchnia pasa poprawia jakość obróbki delikatnych materiałów.
W maszynie zastosowano nową technologię pasowania (NRT). Elektroniczne ustawienia wyrównywania pozwalają operatorowi wykorzystywać różne własne ustawienia wyrównywania i rozszerzać płynną kontrolę pasowania w trybie „arkusz po arkuszu”. Ustawienia mogą być zapisane (do 20 profili) i odczytane za pomocą interfejsu użytkownika. Dynamiczne pasowanie zapewnia lepszą kontrolę. Pasowanie arkuszy zadrukowanych obustronnie mieści się w zakresie 0,5 mm.
Własne profile papieru to kolejna zaleta narzędzi systemu pozwalająca klientowi dostosować urządzenie do 10 własnych profili ustawień. Rozwiązanie tworzy możliwość ustawiania i stosowania unikalnych parametrów specyficznych podłoży.
Nowoczesny system podawania papieru pozwala na zastosowanie większego zakresu gramaturowego podłoży znajdujących się na tacach. Istnieje możliwość obrabiania zarówno cienkich, jak i grubszych materiałów. Boczne nadmuchy są uruchamiane automatycznie, zależnie od wilgotności i rodzaju papieru.
Moduł utrwalający maszyny DocuColor 8000 szybciej osiąga wyższe temperatury i szybciej się schładza. Do jednostki utrwalającej zostały dodane dwa wentylatory.
SFM, dodatkowy moduł podający papier, jest zbudowany z dwóch dodatkowych podajników papieru – 3 i 4. Każda z tac mieści po 2000 arkuszy papieru o gramaturze 90 g/m2. SFM rozszerza możliwości nakładania materiału pod kątem pojemności (do 8000 arkuszy) oraz elastyczności systemu. Dzięki temu zlecenia mogą być wykonywane bez niepotrzebnych zatrzymań na uzupełnianie tac. Jeżeli papier znajdujący się w jednej z nich zostanie podczas produkcji wyczerpany, urządzenie automatycznie przełącza pobieranie papieru na inny podajnik zawierający ten sam rodzaj podłoża. Istnieje możliwość uzupełniania papieru podczas pracy maszyny.
Dzięki dodatkowemu modułowi SFM istnieje możliwość wykorzystania czterech różnych rodzajów podłoża do wykonywania jednego zlecenia. Pozwala to otrzymywać wydruki na mieszanych materiałach.
Maszynę wyposażono w odbieranie z odznaczaniem odliczonych kompletów. High Capacity Stacker (HCS80), opcjonalny moduł odbiorczy, wykłada wydruki na wysoki stos – do 3750 arkuszy.
DSP8000 to wydajne i elastyczne rozwiązanie w zakresie druku ze zmienną zawartością. Otwarta architektura zmiennej informacji obsługuje format Xerox VIPP do druku prac o zmiennej zawartości, podczas gdy DesignMerge zapewnia łatwy w użyciu interfejs upraszczający przygotowanie strumienia danych VIPP. Jednokrotne przetworzenie i ponowne wykorzystanie powtarzających się elementów zwiększa wydajność systemu.

Przy okazji wystawy zadaliśmy kilka pytań dyrektorowi generalnemu Xerox Polska, Sachy Laassiri:
„ŚD”: Xerox Innovate odbywa się w Polsce po raz drugi. Jakie jest znaczenie tej wystawy dla firmy?
SL: Wystawa Innovate to dla firmy niezwykle istotne wydarzenie. To przecież, poza targami, świetna okazja do zaprezentowania nowości z oferty Xerox. W tym roku najważniejszym punktem imprezy jest premiera najnowszego urządzenia do kolorowego druku cyfrowego Docu Color 8000, z którego jesteśmy niezmiernie dumni. Takie wydarzenia są wyjątkowe. Wszystko dzieje się w uroczystej, świątecznej atmosferze, która odbiega od szarej codzienności. W takim nastroju prezentacja nowych urządzeń firmy Xerox, jak i rozmowy z partnerami i użytkownikami są o wiele przyjemniejsze i często skutkują interesującą współpracą.
„ŚD”: Jak ocenia Pan rozwój Xerox Polska w ciągu ubiegłego roku?
SL: Xerox Polska działa bardzo efektywnie i prężnie się rozwija. Zanotowaliśmy znaczący wzrost łącznych przychodów w 2004 roku. Zysk firmy zwiększył się o 57 procent, zaś sprzedaż urządzeń – o 61 procent. To nienajgorsze wyniki. Uzyskaliśmy je przede wszystkim dzięki intensywnej współpracy z partnerami handlowymi, których liczba wzrosła ze 160 do 520. Liczba autoryzowanych koncesjonerów Xerox wzrosła do 14. Sprzedaż usług outsourcingowych przyniosła najwięcej zysków – mamy pięć nowych, korzystnych kontraktów.
„ŚD”: Jakie kierunki na przyszłość wyznacza sobie firma?
SL: Będziemy kontynuowali rozwój działalności, co wiąże się głównie ze współpracą z obecnymi partnerami i pozyskiwaniem kolejnych. Oddział polski będzie wprowadzać na krajowy rynek nowości Xerox. Polska jest na Zachodzie postrzegana jako szybko rozwijający się i ciekawy rynek. Dla wielu zagranicznych korporacji jest to kraj, w którym warto inwestować. Taką szansę dla siebie dostrzegł także Xerox.
„ŚD”: Jak Pan czuje się w Polsce po dwóch latach pracy tutaj?
SL: To bardzo gościnny kraj i można poczuć się tu naprawdę dobrze. Ludzie są otwarci na nowe wyzwania i chętnie współpracują.
„ŚD”: Dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów.

A.S.


Xerox Innovate '05
The Innovate '05 exhibition organised by Xerox Polska was held from 1st to 3rd of March in the Warsaw Olympic Centre. Novelties presented at the exhibition included: DocuColor 8000, production version of Nuvera black&white press, Kobi 8142/8160 large-format colour printer, Kamatari 6050/6030 A0 format copier-printer as well as LCD monitors and flat-bed scanners.Nowa strona
Szanowni Internauci, zapraszamy na nową stronę Świata DRUKU : http://www.swiatdruku.eu/<br />
Zachęcamy także do subskrybowania naszego nowego newslettera:<br />
http://www.swiatdruku.eu/newsletter/register_subscription/1 Nowa odsłona naszej strony - zapraszamy: http://www.swiatdruku.eu/
Firmy KML Solutions i LeadCom zapraszają na warsztaty „Fakty i mity na temat atramentów. Jak dobrać odpowiedni atrament. Klasyfikacja, zastosowanie, trendy”, które odbędą się 20 stycznia 2011 w Centrum EXPO XXI w Warszawie. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym imprezy.<br />
W swoim komunikacie organizatorzy odpowiadają na pytanie, dlaczego warto wziąć udział w tych warsztatach: <br />
Podstawowym problemem jest nadmiar atramentów na naszym rynku, brak obiektywnej wiedzy o nich oraz brak kryteriów ich oceny. Użytkownicy bardzo często odczuwają chaos informacyjny. W tej tematyce nie ma się do czego odnieść, nie ma jakiegoś wzorca, nie ma jasno sprecyzowanych kryteriów oceny atramentów. Wiedza o tuszach jest szczątkowa, niepełna, nieuporządkowana, czasami zupełnie fałszywa. Terminologia określająca atramenty (np. eco, mild, miękki, twardy solwent) jest nowym użytkownikom często nieznana. Które atramenty są szkodliwe, a które nie, które niszczą głowice a które je „udrażniają”, które blakną po pół roku, a które są „wieczne” – nie ma gdzie o tym poczytać. Tuszów na rynku jest tak dużo, że użytkownicy nie wiedzą, co wybrać i dlaczego. Zasypywani są ofertami nowych atramentów, które mają rozwiązać wszystkie problemy. Ale obiektywnie: które są te najlepsze? I dlaczego? Użytkownik w większości przypadków nadal tego nie wie. <br />
Na warsztatach chcielibyśmy rzucić nieco światła na te problemy. Wybrnąć jakoś z gąszczu sprzecznych często informacji o tuszach, sformułować kryteria ich oceny, wprowadzić klasy porządkujące jakość tuszów, uporządkować ogólną wiedzę. Chcielibyśmy naszkicować jakiś scenariusz, w jaki sposób zabrać się za dobór atramentu do swojej maszyny. To niełatwe zadanie, mamy nadzieję, że temu podołamy.   <br />
<br />
PROGRAM WARSZTATÓW<br />
<br />
10.30 – 13.30 BLOK TEORETYCZNY – prezentacja/sesje pytań <br />
10.30 – 11.00 Moduł I<br />
Atrament – budowa, właściwości, podstawy chemiczne.<br />
Podział atramentów ze względu na: <br />
- zastosowanie<br />
- maszyny, głowice, rozpuszczalniki<br />
- jakość<br />
Panel poprowadzi: dr Leszek Kułak, Politechnika Gdańska/Prim Jet Color<br />
<br />
11.00 – 11.40 Moduł II<br />
Co to jest dobry atrament, czyli jak dobrać odpowiedni atrament do swojej maszyny?<br />
Cechy farb cyfrowych i potencjalne kryteria oceny: <br />
- jakość druku, kolorystyka<br />
- fizyczne właściwości farby: zapach, oddziaływanie na otoczenie i obsługę maszyn<br />
- fizyczne właściwości wydruków: odporność na ścieranie, światłoodporność, zdolność do utrwalania się na różnych podłożach<br />
- cechy eksploatacyjne wynikające ze współpracy farby z maszyną <br />
- cena farby a koszt druku <br />
Typowe problemy związane z atramentem.<br />
Zasady doboru farby do maszyny drukującej.<br />
Panel poprowadzi: Przemysław Kida, Profikolor<br />
11.40 – 12.00 Przerwa na kawę<br />
<br />
12.00 – 13.30 Moduł III<br />
Analiza polskiego rynku atramentów solwentowych:<br />
- eco<br />
- mild<br />
- hard solwent<br />
Próba usystematyzowania pojęć i wiedzy o atramentach solwentowych.<br />
Klasyfikacja atramentów ze względu na jakość oraz maszyny.<br />
Panel poprowadzą: Dariusz Świercz, Leadcom; Steve Knight, Sioen; Michael Moeller, Roland <br />
13.30 – 14.00 	Lunch <br />
<br />
14.00 – 16.00 BLOK PRAKTYCZNY<br />
14.00 – 15.30 Moduł I<br />
Czy jesteś pewien, że znasz możliwości swojego plotera?<br />
- Pokazanie różnic we właściwościach i jakości druku atramentów eco- i mildsolwentowych w zależności od prędkości druku (drukowanie na maszynach Roland XJ640, Asbru RS64)<br />
- Pokazanie różnic w jakości druku ploterów 4-(CMYK) i 6(CMYKLcLm)-kolorowych<br />
<br />
15.30 – 16.00 Konkurs na najciekawszą aplikację <br />
- prezentacja autorów i aplikacji<br />
- głosowanie<br />
- rozdanie nagród<br />
<br />
16.00 Zakończenie warsztatów<br />
<br />
Warunki uczestnictwa: <br />
    <br />
Rejestracji należy dokonać do dnia 10.01.2011.		<br />
Koszt uczestnictwa: 240 zł (wpłata do 31.12.2010), 280 zł (wpłata do 10.01.2011), (podane ceny są cenami brutto); Bank Millennium, Nr konta: 83 1160 2202 0000 0001 3270 3555, dopisek do przelewów: Warsztaty.<br />
Cena obejmuje: udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, lunch, przerwy kawowe.<br />
Dla klientów firm-organizatorów – zniżka w wysokości 25%.<br />
Miejsce imprezy: Centrum EXPO XXI, Warszawa ul. Prądzyńskiego 12/14, Sala B.<br />
Zgłoszenia: <br />
biuro@leadcom.pl,
<a href= mailto:agnieszka.swiercz@leadcom.pl?subject= target= {target} >agnieszka.swiercz@leadcom.pl</a><br />
tel./fax +48 22 8641009; 517560040<br />
Fakty i mity na temat atramentów - warsztaty
Firma Map Polska wprowadziła do swojej oferty Olin – nowy papier offsetowy klasy premium. Nadaje się on świetnie jako podłoże na zaproszenia, papier firmowy, foldery, katalogi wystaw i do wielu innych tego typu wydruków. Bardzo dobrze sprawdza się także w produkcji dziełowej. <br />
W ofercie Map papier Olin występuje w 15 gramaturach – od 40 g/m2 do 400 g/m2, pięciu odcieniach – od śnieżnej bieli do kości słoniowej, i z trzema rodzajami wykończenia powierzchni – od supergładkiego po szorstki. Linia obejmuje także papier makulaturowy i pasujące do niego koperty. Cała gama papierów Olin posiada certyfikat FSC. <br />
„Olin to nasza propozycja skierowana do tych, którzy poszukują wysokiej jakości podłoży drukowych, a nie lubią kompromisów. Olin to po prostu bardzo wysoka jakość za rozsądną cenę” – mówi Gabriela Hatłas, Product Manager Fine Papers w Map Polska. <br />
Olin dołączył do bogatej oferty papierów firmy Map stanowiąc łącznik pomiędzy grupą masowych podłoży a papierami ozdobnymi. Wśród znanych i cenionych marek papierów Map Polska są m.in. One, Ecco-Book, Claro czy też Dito. <br />
<br />
<br />
Olin - nowy papier offsetowy klasy premium
23 listopada firma Hubergroup poinformowała, że ze względu na znaczny wzrost cen surowców do produkcji farb, ich ceny zostaną podwyższone – farby do heatsetu i skalowe do coldsetu będą droższe o 35 centów/kg, czarne do coldsetu o 20 centów/kg, natomiast farby do druku arkuszowego od 30 do 50 centów/kg. <br />
Wprowadzenie podwyżek producent umotywował podwyżką cen materiałów o 35–45% (podwyżki cen podano w euro) w minionych 12 miesiącach. <br />
W komunikacie prasowym Hubergroup podkreśla, że będzie korzystać z każdej okazji, aby obniżać ceny – będzie dynamicznie reagować na zmieniającą się sytuację na światowych rynkach. <br />
*<br />
W komunikacie prasowym firma Flint Group zwróciła uwagę na to, że analitycy przewidują dalszy wzrost cen materiałów w 2011 roku. Producent nie wyklucza podwyższenia cen produktów znajdujących się w jego portfolio, zwłaszcza farb przeznaczonych do produkcji opakowań.<br />
*<br />
Z kolei firma Sun Chemical poinformowała o 25-procentowym wzroście cen na wszystkie swoje produkty wykorzystujące pigment Violet 23. Wzrost ten stał się nieunikniony, bowiem – jak podaje producent – koszty wytwarzania pigmentu wzrosły o 70% w ciągu ostatnich 12 miesięcy i nadal spodziewana jest tu tendencja wzrostowa.<br />
Problemy z podażą Violet 23 rozpoczęły się pod koniec 2009 roku, gdy w Chinach i Indiach zaczęła się zmniejszać dostępność karbazolu – podstawowej substancji, z której wytwarzany jest ten pigment. Karbazol wykorzystywany jest jedynie w branży produkującej barwniki, jednakże smoła węglowa, z której uzyskuje się karbazol, jest powszechnie stosowana również w innych branżach, co ogranicza jej dostępność. Niekorzystne efekty pogłębia także fakt, że branża produkująca barwniki ma niewielką kontrolę na kosztem i podażą tej substancji. <br />
Felipe Mellado, dyrektor ds. marketingu Sun Chemical, komentuje: „Brak podstawowych materiałów produkcyjnych jest zagadnieniem trapiącym całą branżę. Sun Chemical intensywnie pracuje, aby kompensować wpływ tej sytuacji na wzrost kosztów, ale obecnie wprowadzenie wzrostu cen na wszystkie produkty zawierające Violet 23 było nieuniknione. Ma to przełożenie na ceny większości farb drukowych oferowanych na rynku płynnych farb, a także na całe grupy produktów przeznaczonych do maszyn arkuszowych oraz farb UV. Robimy wszystko co w naszej mocy, pracując z czołowymi dostawcami pigmentu i staramy się tak zarządzać bieżącą sytuacją, by w jak najmniejszym stopniu wpłynęła ona na naszych klientów”. <br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
Wzrosną ceny farb
Jak co roku firma Heidelberg Polska zaprosiła do Print Media Academy w Heidelbergu wyróżniających się studentów z trzech uczelni: z Politechniki Warszawskiej, z Politechniki Łódzkiej i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wyjazd odbył się w dniach 24–25 listopada. Studenci pojechali pod opieką Juliusza Krzyżkowskiego (Zakład Technologii Poligraficznych na Wydziale Inżynierii Produkcji PW) i Krzysztofa Głowackiego (Instytut Papiernictwa i Poligrafii PŁ), towarzyszyli im Zbigniew Krugiełka i Jacek Szynkarek z firmy Heidelberg Polska. Ze strony Heidelberger Druckmaschinen AG opiekował się grupą Dieter Kurock.<br />
W programie wycieczki znalazły się: wykład i zwiedzanie Print Media Academy, prezentacja systemu Prinect, pokaz naświetlarek Suprasetter, prezentacja działania maszyn Speedmaster XL 75-5+L i XL-105-10-P w Print Media Center, pokaz linii do oprawy zeszytowej ST 450. Studenci gościli w fabryce w Wiesloch, obejrzeli centrum logistyczne i magazyn części, halę z linią do produkcji napędowych kół zębatych, halę produkcji systemów sterujących, halę, gdzie powstają maszyny Speedmaster SM 74 i XL 75 oraz hale produkcji maszyn pełnoformatowych.<br />
Zwiedzano także zamek w Heidelbergu i Jarmark Bożonarodzeniowy na Starówce.<br />
Studenci z wizytą w Print Media Academy
Creative Park to strona internetowa stworzona przez firmę Canon, będąca źródłem dobrej zabawy i nieograniczonych możliwości tworzenia przestrzennych form dekoracji świątecznych, kart okolicznościowych, albumów oraz wszelkiego rodzaju szablonów. Canon Creative Park daje możliwość twórczego spędzania wolnego czasu z dzieckiem i całą rodziną, zapewniając radość oglądania, drukowania, wycinania, klejenia i składania różnorodnych wzorów. Stanowi miejsce kreatywnego wykorzystania produktów Canon Pixma – serii drukarek fotograficznych oferujących doskonałe efekty domowego wydruku fotografii i dokumentów. Posiadacze urządzeń Canon mają szansę dostępu do strefy Premium zawierającej dodatkowe zdjęcia i ilustracje.<br />
Twórcom Creative Park zależało na stworzeniu wygodnego i twórczego miejsca zabawy z obrazem, prezentowanym w setkach form, konwencji i stylów. Przedstawia łatwe sposoby tworzenia własnego kalendarza, zaproszenia, papieru listowego czy albumu bez większego zaangażowania, a tym bardziej wychodzenia z domu. <br />
Materiały przedstawione w Creative Park są dostępne za darmo dla każdego użytkownika. Posiadacze drukarek fotograficznych Canon Pixma mają jednak możliwość wyboru z bogatszych zasobów obrazów i wzorów. Creative Park Premium jest dedykowany użytkownikom urządzeń Canon, którym zostały udostępnione dodatkowe zasoby w postaci całej gamy zdjęć i ilustracji autorstwa cenionych na całym świecie fotografów i artystów. Osoby korzystające z Creative Park mogą liczyć na najwyższej jakości efekty wizualne przy zastosowaniu sprzętu drukującego Pixma i oryginalnych atramentów Canon. Daje to gwarancję trwałość i jakość wydruku, co finalnie wpływa na satysfakcję z pracy. Wszystkie elementy przedstawione w Creative Park można w prosty sposób pobrać i wydrukować. Wzory zawierają instrukcję montażu wybranego materiału. Na każdej stronie witryny znajduje się informacja „jak zrobić”, a w razie potrzeby można korzystać z automatycznej pomocy.<br />
Creative Park jest podzielony na kategorie tematyczne, co bardzo ułatwia szybkie wyszukanie konkretnego przedmiotu. Kategoria „prezenty i karty okolicznościowe” to idealne miejsce dla osób organizujących przyjęcia. Znajdziemy tu kartki, wzory zaproszeń, kopert, papeterii, okładek do płyt CD, ramek do zdjęć, a nawet pudełek na prezenty. Druga kategoria obejmuje m.in. trójwymiarowe modele przedstawiające zwierzęta, zabawki, dekoracje okolicznościowe, znane budowle świata, pojazdy oraz formy z dziedziny nauki o różnym stopniu trudności, dopasowanym do wieku użytkownika. Pod kolejną zakładką znajdziemy elementy graficzne pozwalające stworzyć album fotograficzny dla każdego członka rodziny. Obecnie mamy możliwość wyboru spośród kilkuset wzorów dostępnych w różnorodnych układach. Czwarta kategoria zawiera obrazy czerpiące z wielu konwencji artystycznych. Dzięki nim będziemy mogli stworzyć trójwymiarowe obrazy, reliefy, orgiami czy mozaiki. W sekcji „kalendarze” Canon udostępnił bogaty zestaw kalendarzy w rozmaitych formach przestrzennych, jak i szerokiej gamie kolorystycznej. Ostatnia kategoria to galeria fotograficzna, prezentująca zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Są to m.in. zdjęcia krajobrazów z odległych zakątków świata, obrazy natury, flory, fauny oraz zdjęcia ze świata sportu.<br />
Serwis znajduje się pod adresem: http://www.canon.com/c-park/<br />
<br />
<br />
Canon Creative Park
Szczecińska Agencja Edukacyjna zaprasza do udziału w XII Zimowej Konferencji Poligraficznej Bukowina Tatrzańska 2011 organizowanej pod hasłem „Barwa w druku od A do Z”. Odbędzie się w Bukowinie Tatrzańskiej w Domu Zdrowia Rysy przy ul. Leśnej 20 (20 km od Zakopanego) w dniach 9/10–12 stycznia 2011 roku.<br />
Partnerem merytorycznym konferencji jest firma Frogimus, Partnerem – Portal PrintinPoland.com. Patronat medialny sprawuje „Świat DRUKU”.<br />
Konferencja adresowana jest do przedstawicieli drukarń i zakładów poligraficznych (druk offsetowy, cyfrowy, fleksograficzny), wydawnictw, firm handlowych i innych przedsiębiorstw działających w branży poligraficznej. Tematyka tegorocznej konferencji koncentruje się na zagadnieniach związanych ze standaryzacją, stabilnością barwy i kontrolą jakości druku. Przedstawione zostaną najnowsze rozwiązania w tym zakresie, stosowane w urządzeniach i technologiach przez wiodące firmy w branży poligraficznej. Konferencja jest doskonałym miejscem do zapoznania się z nowymi koncepcjami i rozwiązaniami, dyskusji, a także wymiany doświadczeń. A to wszystko w zimowej atmosferze Bukowiny Tatrzańskiej.<br />
W programie:<br />
- „Systemy standaryzacji i kontroli jakości druku” – Danuta Tyrowicz, Frogimus<br />
- „Heidelberg Remote Access Elite – innowacyjne rozwiązania zdalnej komunikacji drukarni z jej klientami” – Piotr Bogusz, Heidelberg Polska<br />
- „Systemy kontroli barwy w systemach produkcyjnych Konica Minolta” – Adam Bieniewski, Konica Minolta Business Solutions Polska<br />
- „Kompleksowe zarządzanie barwą – nowe spojrzenie. Kodak Flexcel NX” – Mariusz Geras, Kodak Polska<br />
- „Miejsce nowoczesnego zarządzania barwą w globalnej standaryzacji druku – nowe rodzaje oprogramowania i sposoby komunikacji”, X-Rite. <br />
<br />
Firma X-Rite jest sponsorem wspierającym konferencji.<br />
Spotkanie poprowadzone przez Roberta Kuczerę z firmy Michael Huber Polska poświęcone zostanie zagadnieniom standardów farbowych w druku offsetowym. Prezentacja, a następnie workshop, umożliwią zapoznanie się z tymi zagadnieniami oraz dyskusję wszystkich zainteresowanych uczestników konferencji.<br />
Dyrektor projektu targów Poligrafia, Jerzy Kaczmarek (Międzynarodowe Targi Poznańskie) zapozna uczestników konferencji z tematem „Poligrafia 2011 + Digital Printing Expo – wizja przyszłości nowej branży poligraficznej”.<br />
Przewidziane są wystąpienia firm-dostawców prezentujących oferowane przez nie urządzenia, materiały i technologie.<br />
Konferencji towarzyszą VII Zawody w narciarstwie alpejskim dla poligrafów o puchar firmy<br />
Michael Huber Polska HUBER SKI CUP BUKOWINA 2011.<br />
„Zapraszamy wszystkich poligrafów do udziału w konferencji. Mamy nadzieję, że po raz kolejny będzie ona doskonałą okazją do ciekawych spotkań i dyskusji oraz wypoczynku w miłej śnieżnej scenerii, np. podczas kuligu przy blasku pochodni” – zachęca Waldemar Światły.<br />
<br />
Informacje organizacyjne<br />
Koszt udziału w konferencji: 1185,00 zł od osoby, obejmuje zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym, wyżywienie, udział w części merytorycznej, udział w części rekreacyjnej. Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 180,00 zł. Zakwaterowanie od dnia 9.01.2011 r. do 12.01.2011 r. Wyżywienie od kolacji w dniu 9.01.2011 r. do obiadu w dniu 12.01.2011 r.<br />
Zgłoszenia prosimy przesyłać faksem lub e-mail do 31.12.2011 r. Należność z tytułu udziału w konferencji należy przekazać do 4.01.2011 r. na konto: Multibank nr 71 1140 20017 0000 4802 0378 9450. Rabat dla klientów portalu PrintinPoland.com płacących abonament wynosi 5% (nie obejmuje dopłaty do pokoju 1-osobowego).<br />
Informacji udziela Waldemar Światły, tel. 608 082 657, tel/fax 56 660 80 17, e-mail:
<a href= mailto:saebiuro@emil.tnp.pl?subject= target= {target} >saebiuro@emil.tnp.pl</a> Konferencja poligraficzna w Bukowinie
Xerox Polska ogłosił wprowadzenie na rynek zmodyfikowanego i ulepszonego cyfrowego systemu produkcyjnego iGen4. Przełomowy system iGen4 pojawił się na rynku w 2008 r., do tej pory skorzystało wiele setek klientów, tworząc miliardy przynoszących dochody wydruków. Teraz firma zaprezentowała jego wydajniejszą wersję. <br />
iGen4 EXP – najnowszy model skonstruowany na bazie nagradzanej platformy iGen4 – zapewnia użytkownikom natychmiastowy wzrost wydajności ze względu na obecność nowych opcji w zakresie przygotowania i wykończenia oraz obsługę arkuszy w największym dostępnym na rynku formacie.  <br />
Jak podaje producent, nowy system charakteryzuje się niemal o 50% większym arkuszem druku w porównaniu z urządzeniami konkurencyjnymi – co przekłada się na większą efektywność druku i zwiększone dochody klientów. Przyjmowanie zamówień na system Xerox iGen4 EXP już się rozpoczęło, a od 2011 r. użytkownicy będą mogli łatwo dokonywać konwersji tradycyjnych systemów iGen4 na system iGen4 EXP. <br />
Do podstawowych funkcji iGen4 EXP należą:<br />
- Największy format arkusza drukowego (36,4×66 cm) w swojej klasie – umożliwia realizację wymagających zadań, takich jak pełnowymiarowe, potrójnie składane broszury, karty pocztowe i karty z życzeniami lub bardzo duże okładki i obwoluty książek w formacie 36,4 na 66 cm. Drukowanie 40 arkuszy na minutę w większym formacie zasadniczo zwiększa prędkość drukowania systemu iGen4 do 120 obrazów w formacie A4 na minutę, podnosząc wydajność. Nośniki mogą być podawane ze zmodyfikowanego podajnika papieru lub systemu podawania rolowego. Układarka Multigraf odbiera duże wydruki i układa je w wyjmowanych koszach w celu ułatwienia transportu do dalszego wykańczania, tj. przycinania, powlekania i lub innych opcji wykańczających.<br />
- Zautomatyzowane rozwiązanie Web-to-finish – realizacja obiegu pracy bez ingerencji ludzkiej. Od początku 2011 r. cały proces od złożenia zamówienia do produktu końcowego będzie mógł przebiegać bez ręcznego konfigurowania czy innego rodzaju interwencji. Rozwiązanie wykorzystuje funkcję Xerox FreeFlow Digital Workflow Collection, jak również oprogramowanie i opcje wykańczające oferowane przez partnerów biznesowych Xeroksa, aby usprawnić proces produkcji od chwili złożenia zamówienia, szybko zmieniając i synchronizując wskazówki dotyczące produkcji, w zależności od potrzeb. <br />
- Integracja z mechanizmem drukowania Adobe PDF – zapewnia szybkie i niezawodne drukowanie natywnych plików Adobe PDF. Rozszerzone opcje przygotowania do druku ułatwiają dostęp i odwzorowanie kolorów dodatkowych oraz przezroczystości, co ogranicza cykle korekty. <br />
<br />
Xerox wprowadza iGen4 EXP
W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance NEPCon wykonał audyt w firmie Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz w Wasilkowie. W efekcie wykonanej oceny kontroli pochodzenia produktu przyznano firmie certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) o numerze SW-COC-005214, obowiązujący od 22 listopada 2010 r. do 21 listopada 2015 r.<br />
Drukarnia Perfekt została założona przez Janusza Macieja Banasiewicza w roku 1987. Pierwszą siedzibą drukarni były pomieszczenia gospodarcze przy ul. Słomianej w Warszawie. W 2001 roku powstała nowoczesna drukarnia przy ul. Przemysłowej w Wasilkowie koło Białymstoku. Dzisiaj Perfekt to dwie drukarnie (druga w Warszawie, przy ul. Połczyńskiej) 12 tys. m2 powierzchni produkcyjnej oraz tysiąc powierzchni administracyjno-biurowej. W oddawanych do użytku halach instalowany jest nowoczesny park maszynowy: wielozespołowe, arkuszowe maszyny drukujące i linie introligatorskie. Strategicznymi partnerami Perfektu w tym zakresie są firmy Heidelberg, Müller Martini oraz Kolbus.<br />
Drukarnia specjalizuje się w druku akcydensów i książek. Firma oferuje bogatą ofertę dotyczącą oprawy i uszlachetnień po druku oraz bardzo krótkie terminy druku prac. Głównymi klientami drukarni są duże wydawnictwa krajowe i zagraniczne oraz agencje reklamowe i korporacje. Misją firmy jest wysoka jakość wykonywanych prac i krótkie terminy realizacji. W trosce o klienta Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz wprowadziła system zarządzania jakością ISO 9001:2008 i środowiskiem ISO 14001:2005 oraz uzyskała certyfikat FSC.<br />
<br />
Certyfikat FSC dla Drukarni Perfekt
Firma Hunkeler poinformowała, że podczas targów Innovationdays 2011, które odbędą się w Lucernie w dniach 14–17 lutego, będzie można odwiedzić stoiska ponad 70 wystawców prezentujących na powierzchni obejmującej 5000 m2 rozwiązania z różnych obszarów branży poligraficznej – prepressu, procesu druku i wykończenia. <br />
Aby wziąć udział w imprezie, można zarejestrować się na stronie internetowej www.innovationdays.hunkeller.ch/registration<br />
Hunkeler Innovationdays 2011
Więcej...
więcej  Ostatnia: 
Ostatnie wątki:
Więcej...
Brak ankiety

Wyniki

Inne Ankiety
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Świat Druku     powered by eZ Publish, createdy by Krokus Sp. z .o.o