Nowa strona
 
Listopad 2010
Forum dyskusyjne
Galeria zdjęć
Galeria reklam

Galeria reklam


Artykuły promocyjne

Artykuły promocyjne


Witryna wydawnicza

Witryna wydawnicza


Prenumerata
Wyszukiwarka
Zaloguj się

"Świat Druku" - miesięcznik Archiwum Rok 2005 Marzec
Targi

Targowe prezentacje. Poligrafia i Euro-Reklama 2005Agfa Sp. z o.o.
Agfa Sp. z o.o zaprezentuje w pawilonie 3A na stoisku 20 innowacyjne produkty, rozwiązania i usługi dla poligrafii.
Oferta produktów Agfa dla poligrafii dostępnych w Polsce jest bardzo szeroka. Są to m.in. analogowe płyty offsetowe i filmy graficzne, cyfrowe płyty graficzne i urządzenia do ich naświetlania, systemy sterujące produkcją poligraficzną, systemy wielkoformatowego druku cyfrowego, produkty specjalne (film lotniczy, dokumenty id) oraz szeroka gama materiałów eksploatacyjnych.
Najciekawsze produkty w tegorocznej ofercie targowej firmy to:
• :Azura – termiczna płyta bezodczynnikowa
• :ApogeeX – system do zarządzania przepływem pracy w procesie przygotowania do druku
• :Acento – termiczny system CtP formatu B2
oraz
• :Sublima – system rastrowania hybrydowego.

:Azura to bezodczynnikowa płyta termiczna, której nie wywołuje się chemicznie, lecz mechanicznie, uzyskując metodą termiczną obraz o wysokiej jakości. :Azura oferuje wysoki poziom spójności obrazu i doskonały kontrast. Po naświetleniu uzyskanie widocznego obrazu na płycie :Azura wymaga jedynie usunięcia gumą obszarów niedrukujących. Płyta jest niezwykle odporna na uszkodzenia, które mogą powstać w drukarni. Odznacza się szerokim zakresem tolerancji na czas ekspozycji i typ maszyny drukującej oraz wytrzymuje nakłady dochodzące do 100 000 odbitek. Płyta :Azura zapewnia uzyskanie obrazu o wysokiej jakości (umożliwia odwzorowanie na płycie punktu rastra od 2 do 98%). Może być stosowana w drukarniach o przeciętnej wydajności i maksymalnym formacie B1 (2-, 4- i 8-up). Dodatkowe zalety to nieszkodliwość dla środowiska oraz niski całkowity koszt eksploatacji. W ubiegłym roku czytelnicy „Deutscher Drucker” uznali płytę :Azura za najbardziej nowatorski produkt na targach drupa 2004 w kategorii pre-press.
:ApogeeX 2.0 to system do organizacji wszystkich etapów w procesie przygotowania do druku, takich jak: impozycja, zalewkowanie, rasteryzacja i zarządzanie plikami, oparty na formatach PDF, JDF oraz TIFF 1-bit (Digital Film). :ApogeeX pracuje w środowisku Windows 2000/2003/XP na wieloprocesorowych platformach Intel. System :ApogeeX umożliwia centralne zarządzanie etapami procesu produkcyjnego. Możliwe jest m.in.: tworzenie cyfrowych kart technologicznych, tzw. Job Ticket – z informacją o danej pracy, konwersja do formatu PDF z możliwością weryfikacji i edycji, stosowanie formatu JDF, zarządzanie kolejkami wyjściowymi i kontrola pracy systemu poprzez sieć komputerową.
:Acento to nowa termiczna naświetlarka do płyt formatu B2 (4-up), oferująca drukarniom średniej wielkości automatyczne i niezawodne rozwiązanie wysokiej jakości. System Acento występuje w różnych konfiguracjach, dostosowanych do potrzeb użytkowników tak pod względem stopnia automatyzacji, jak i samej szybkości pracy. Wydajność systemu wynosi od 10 do 20 płyt na godzinę. Dzięki zwartej konstrukcji i małym wymiarom podstawy Acento doskonale nadaje się nawet dla drukarń nie dysponujących dużą powierzchnią.
:Sublima to nowa technologia hybrydowa (Cross Modulation – XM) pozwalająca na odtwarzanie najmniejszych szczegółów na typowych podłożach i przy średnich rozdzielczościach naświetlania. Zapewnia wysoką liniaturę rastra przy rozdzielczości naświetlania jedynie 2400 dpi. :Sublima umożliwia bezproblemowy druk z liniaturą do 340 lpi na każdej arkuszowej maszynie drukującej. Wykorzystana przez :Sublimę metoda rastrowania daje w efekcie doskonałą reprodukcję rastra w zakresie 1–99%. Agfa :Sublima wykorzystuje rozdzielczość 2400 dpi, nie wymaga więc dodatkowego czasu rastrowania, a naświetlarka może pracować z maksymalną wydajnością. Nowa technologia hybrydowa zastosowana w systemie :Sublima pozwala zaoferować klientom wysoką rozdzielczość bez dodatkowych kosztów. :Sublima stosowana w technice fleksografii lub druku offsetowego, zarówno w procesie CtF, jak i CtP, wyraźnie poprawia jakość reprodukcji. W technice fleksografii :Sublima pozwala na przykład zwiększyć gęstość rastra do 212 lpi bez zmiany liniatury wałka rastrowego. Rastrowanie :Sublima rozszerza gamę tonalną, dając widoczną poprawę w obszarach świateł obrazu (0,6% do 2%) oraz łagodniejsze, dłuższe przejścia w ozdobnikach graficznych stron, nawet w przypadku stosowania nieoptymalnych systemów drukowania. W ubiegłym roku :Sublima uzyskała trzecie miejsce w konkursie „Deutscher Drucker” w kategorii pre-press.


Xteam i ART
Firmy Xteam i Zakłady Artystyczne ART zamierzają zaprezentować (hala 3, stoisko nr 32) szeroką gamę rozwiązań do druku cyfrowego Xerox, w tym wielobarwne systemy DocuColor 3535, DC8000 oraz czarno-białe Nuvera 120 i Xerox 4110. Z systemów wielobarwnych na największe zainteresowanie zasługuje najnowszy system produkcyjny Xerox DocuColor 8000 z RIP-em Creo CXP8000. System drukuje z prędkością 80 stron A4/min i pozwala stosować rastry liniowe, kołowe oraz raster stochastyczny. Nowością jest również Xerox 4110 – monochromatyczny system produkcyjny będący znakomitym rozwiązaniem dla firm, które zamierzają rozpocząć usługowe drukowanie cyfrowe. Na stoisku będzie prezentowany system do zarządzania drukarnią cyfrową DocuTraffic. Aplikacja umożliwia pełne kontrolowanie procesu pracy przez operatora, jak i monitorowanie etapów zlecenia przez zleceniodawcę. Ofertę urządzeń cyfrowych poszerza wielkoformatowy system ekosolwentowy firmy Roland.
Dodatkowo na stoisku będą wystawione profesjonalne systemy oświetleniowe firmy Just Normlicht, wykorzystywane w branży DTP, poligraficznej i fotograficznej. Odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się m.in. z lampami ProofStation 10, Proof Top Multi 5000, Color Match 5000 Duo, Image Pro 5000 i Studio Light 5000.
Odbędzie się też prezentacja oferty chińskich producentów, takich jak Beiren, Weifang, Qufu Henn, Guowang, przeznaczonej dla szeroko rozumianego rynku poligraficznego, w tym dla drukarń offsetowych. Wysokiej jakości krajarki, maszyny do wykrawania i złocenia oraz oklejarki do książek to tylko wycinek szerokiej oferty chińskich producentów.


Atrium
Na targach Euro-Reklama Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje nowy ploter Mutoh Osprey o szerokości wydruku 2,6 metra. Ploter ten wyposażono w głowice Spectra (6) nowej generacji, umożliwiające drukowanie z jeszcze większą prędkością (93 m2/godz.) bez utraty jakości (maksymalnie 720 dpi). W ploterze zastosowano atramenty solwentowe o ulepszonych parametrach, dzięki którym, można osiągnąć wysoką prędkość i jakość druku.


Signtech C.E.
Na targach Euro-Reklama firma Signtech C.E. Sp. z o.o. pokaże (pawilon 5, stoisko 190, sektor D) 8-kolorową drukarkę wielkoformatową NUR Tempo. Firma jest wyłącznym dystrybutorem tych drukarek na rynku polskim.
NUR Tempo drukuje przy użyciu tuszy UV na niemalże dowolnym płaskim materiale o grubości do 50 mm (m.in. na szkle, drewnie, płytach PCW, poliwęglanie, aluminium, płytach ceramicznych), w tym także na materiałach perforowanych. To jedna z najszybszych drukarek tego typu (przy druku 8 kolorów prędkość do 52 m2/godz.) i jedyna z opcją druku ze zwoju na zwój (do 2,2 m szerokości). Urządzenie pracuje w technologii piezoelektrycznej, ma 16 głowic. Drukuje w rozdzielczości do 720 dpi.


Xeikon
Podczas targów Poligrafia firma Xeikon International, dostawca wysoko wydajnych systemów cyfrowych dla sektora poligraficznego, przedstawi swoją ofertę na stoisku o powierzchni ponad 90 m2 (hala 3A, stoisko 13). Po raz pierwszy w Polsce będzie zaprezentowana najnowsza cyfrowa kolorowa maszyna Xeikon 5000, której pierwszy pokaz na świecie odbył się podczas targów drupa 2004 – zakontraktowano wówczas 34 urządzenia Xeikon 5000.
Maszyna Xeikon 5000 jest przeznaczona do drukowania cyfrowego w pełnym kolorze (CMYK, z możliwością dodatkowego, piątego koloru), na arkuszach w formacie do B2, na podłożach o gramaturze od 40 do 350 g/m2. Dopuszczalne miesięczne obciążenie maszyny to 3 miliony stron. Xeikon 5000 pozwala realizować zlecenia na druki akcydensowe, personalizowane, transakcyjne oraz z danymi zmiennymi.
Firma przygotowała szereg prezentacji, dzięki którym wszyscy goście i zwiedzający będą mieli możliwość bezpośredniego zapoznania się ze szczegółami rozwiązań technicznych maszyn, urządzeń i oprogramowania oferowanych przez firmę Xeikon.


Grafitec
Firma Grafitec (Dobruška, Czechy), producent i dostawca offsetowych maszyn arkuszowych formatów SRA2 i B2 oraz dystrybutor systemów CtP i materiałów amerykańskiej firmy Presstek, zaprezentuje się na stoisku nr 16 w hali 3A. Będą tam pokazywane m.in.:
• Dimension 425 Excel – naświetlarka płyt CtP firmy Presstek (maksymalny rozmiar płyty 680×780 mm); w urządzeniu można naświetlać termorozkładalne płyty Anthem, wywoływane bez użycia chemikaliów, i termorozkładalne płyty bezobróbkowe Applause, które nie wymagają nawet wymywania – pozwalają zaoszczędzić pieniądze i są bezpieczniejsze dla środowiska.
• Polly Prestige 574 – maszyna działająca na zasadzie druku offsetowego, w której cylinder z obciągiem gumowym przejmuje pozytywowy obraz z płyty drukowej – z niego obraz jest przenoszony na arkusz papieru przez cylinder dociskowy o podwójnej średnicy, pojedynczo we wszystkich zespołach drukujących. Parametry urządzenia gwarantują wysokiej jakości drukowanie wielobarwne na odpowiednich rodzajach papieru. Maszyny drukujące Polly Prestige 574 są przeznaczone do zadrukowywania arkuszy formatu B2 (520×740).
• Polly Performer 466 – maszyna może być opcjonalnie wyposażona w zespół drukujący do druku odwrotnej strony arkusza; przestawianie z druku jednostronnego na dwustronny jest łatwe, a poprawność i kompletność tej operacji są sygnalizowane. Dobre parametry registru przy druku jedno- i dwustronnym zapewniają wysoką jakość druku wielobarwnego na odpowiednich rodzajach papieru.


Heidelberg Polska
Podczas tegorocznych targów Poligrafia firma Heidelberg Polska przedstawi swoją ofertę dla poligrafii na ponad 400 metrach kwadratowych powierzchni (pawilon 3A, stoisko 21). Konsekwentnie Heidelberg będzie promować nowoczesne rozwiązania w zakresie zarządzania produkcją – Prinect – powiązane z rozwiązaniami sieciowymi oraz integracją maszyn i urządzeń różnych działów drukarni, co w coraz większym stopniu decyduje o ich sukcesie. Prezentowane rozwiązania, w coraz większym stopniu decydujące o sukcesie firmy, będą adresowane do wszystkich zakładów poligraficznych, również tych mniejszych, które szukają sposobu efektywniejszego wykorzystania swojego parku maszynowego i zwiększenia konkurencyjności poprzez automatyzację procesu produkcyjnego i zarządzania zleceniami, od ich przyjęcia po dostawę gotowych produktów. W szczególny sposób zostanie potraktowany zdalny serwis maszyn drukujących realizowany za pomocą najnowszej technologii dostępu poprzez internet.
Drugim tematem, który zdominuje tegoroczną ekspozycję Heidelberga, będzie ochrona środowiska i najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie systemów urządzeń peryferyjnych hali maszyn – Star System. Współczesna drukarnia działając na coraz bardziej konkurencyjnym rynku, dbając o organizację procesu produkcyjnego oraz wdrażając standardy ISO, musi w przemyślany sposób budować całą infrastrukturę techniczną towarzyszącą maszynom drukującym. Stąd obecność tej problematyki na tegorocznej Poligrafii.
Trzecie ważne zagadnienie, na którym będzie skoncentrowana prezentacja Heidelberga, to kontrola jakości kolorystycznej arkusza – Print Color Management. Jest to temat o tyle istotny, iż wraz z rozwojem technologicznym maszyn drukujących rośnie liczba coraz doskonalszych i coraz bardziej zaawansowanych technologiczne urządzeń, w jakie są wyposażane maszyny. Instaluje się także oprogramowanie pozwalające zbliżyć się do idealnego odwzorowania obrazu na arkuszu. Poszerzenie i ugruntowanie wiedzy w tym zakresie jest celem tej części prezentacji.
Na stoisku Heidelberga nie zabraknie nowości w zakresie produktów. Zostanie pokazany zespół drukujący przedstawionej po raz pierwszy na drupie maszyny XL 105, której pierwsze egzemplarze powinny trafić do Polski w tym roku. Poza tym będzie można przyjrzeć się dokładniej pracy najnowszych modeli maszyn introligatorskich – krajarki Polar XT i złamywarki Stahlfolder serii TH. Heidelberg zaprezentuje również najnowszą generację naświetlarek CtP Suprasetter.
Poza bogatym programem prezentacji na żywo i możliwością bezpośredniego zapoznania się ze szczegółami rozwiązań technicznych maszyn, urządzeń i oprogramowania, podobnie jak w ubiegłych latach Heidelberg weźmie udział jako współorganizator w wielu targowych imprezach konferencyjno-seminaryjnych: w Konferencji Poligraficznej Polskiej Izby Druku, w Forum Etykietowym, w Forum Dyskusyjnym „Print Buyer czy Print Partner?” i Konferencji Poligraficznej Policon.


Printline
Podczas targów Poligrafia 2005 firma Printline z Częstochowy zaprezentuje produkty swoich dostawców: Day International – obciągi offsetowe, Varn – produkty chemiczne, Folien Fischer – systemy etykiet zintegrowanych. Printline działa na polskim rynku od niedawna, jednakże dysponuje już dużym potencjałem i siecią sprzedaży w całej Polsce. Na targach zwiedzający będą mieli zobaczyć następujące nowości:
• obciągi serii Durazone, zaprezentowane w 2004 roku przez firmę Day, z nową, opatentowaną technologią produkcji warstwy kompresyjnej; o dużo wyższej niż dotąd wytrzymałości mechanicznej – przy zastosowaniu Durazone produktywność wzrasta średnio o 40%; obciągi te są obecnie wprowadzane do druku heatsetowego (w Polsce i Europie), niedługo będą oferowane także dla maszyn arkuszowych
• pakiet produktów firmy Varn do obróbki i pielęgnacji płyt CtP
• etykiety zintegrowane Folien Fischer – nowość na polskim rynku (choć jest już stałe grono instytucji, w tym banków i firm telekomunikacyjnych, korzystających z tej formy dostarczania informacji).


Scorpio
Na tegorocznej Poligrafii firma Scorpio Sp. z o.o. zaprezentuje swoją ofertę na stoisku o powierzchni ponad 230 m2 (pawilon 3 stoisko 100). Większość z eksponatów zostanie pokazana po raz pierwszy w Polsce.
W zakresie technologii CtP zostanie pokazany kompletny półformatowy system z laserem fioletowym, składający się z naświetlarki Python 74-BV-60 firmy HighWater, połączonej za pomocą mostu z wywoływarką Inca 8 firmy Heights.
Największym eksponatem będzie 11-metrowa, 6-kolorowa maszyna fleksograficzna do druku etykiet F-330 firmy Imer, wyposażona w moduł do tłoczenia na zimno, zespół relaminacji/delaminacji i zespół wykrojników. Wraz z maszyną będzie pokazane urządzenie do montażu form fleksograficznych – Cobra Table Top firmy J.M. Heaford, które umożliwia oklejanie form drukowych na wałkach formowych lub tulejach (sleeve), o obwodach od 100 mm do 915 mm i szerokości 330 mm.
Niekwestionowaną nowością na targach będzie urządzenie do grawerowania cylindrów wklęsłodrukowych Helioklischograph K500 firmy Hell Gravure Systems. Model ten, przeznaczony do wkłęsłodruku opakowaniowego, jest wyposażony m.in. w najszybszą na świecie głowicę grawerującą, pracującą z częstotliwością 12,8 kHz.
Wielkoformatowy druk cyfrowy będzie reprezentowany przez nową drukarkę firmy Tampoprint – EP 1600, która jako jedyna w tej klasie urządzeń może drukować z rozdzielczością 1440 dpi. Jest to urządzenie przeznaczone do zadruku różnego typu sztywnych podłoży, o grubości nawet 500 mm. Specjalne farby rozpuszczalnikowe zapewniają dużą trwałość wydruku (do dwóch lat w warunkach zewnętrznych).
Wśród produktów Tampoprintu znajdą się także eksponaty związane z podstawową technologią promowaną przez tego niemieckiego producenta – z tampondrukiem. Na targach będzie pokazane m.in. automatyczne stanowisko do 4-kolorowego zadruku płyt CD farbami UV – Concentra 130.


M.M. Druk Serwis
Na targach Poligrafia 2005 krakowska firma M.M. Druk Serwis wystawi kompaktową maszynę Alpha do druku fleksograficznego, o szerokości wstęgi 250 mm, wyposażoną w pełne utrwalanie UV. Alpha jest maszyną uniwersalną, przystosowaną do wysokojakościowego drukowania niskonakładowego.
Została wyprodukowana w Anglii przez firmę Edale.


Derya
Derya Sp. z o.o., autoryzowany przedstawiciel firmy Horizon International Inc. w Polsce, na targach Poligrafia (pawilon 3A, stoisko nr 19) przedstawi po raz pierwszy następujące maszyny introligatorskie:
• Złamywarkę Horizon AFC 744 AKT w formacie B1
Złamywarka charakteryzuje się mocną i zwartą konstrukcją, zastosowane rozwiązania techniczne gwarantują stabilność pracy, niezawodność oraz wyciszenie. Urządzenie pozwala na wykonywanie 32-stronicowego łamania arkuszy. Złamywarka jest w pełni automatyczna, narządzana z wykorzystaniem panelu dotykowego w systemie „touch-and-work”, co pozwala skrócić czas ustawiania maszyny dla kilkunastu podstawowych rodzajów łamów do około 30 sekund. Może zapamiętać 99 powtarzalnych prac. Można ją wyposażyć w trzy rodzaje podawania: ze stołu, bezpośrednio z palety lub ze stołu do podawania strumieniowego, a także w urządzenia dodatkowe umożliwiające perforację, nagniatanie, klejenie, rozcinanie i wycinanie arkuszy, oraz w dwa rodzaje prasy do składek (leg).
• Linię do produkcji broszur Horizon Stitchliner 5500
Linia charakteryzuje się wysoką wydajnością oraz wysoką jakością oprawiania. Maksymalna wydajność wynosi 5500 cykli produkcyjnych na godzinę, a w przypadku zastosowania wycinki w trójnożu można uzyskać 11 000 broszur na godzinę. Urządzenie jest ustawiane całkowicie automatycznie, z wykorzystaniem panelu dotykowego, co ogranicza czas nastawiania do około 1 minuty. Może szyć broszury o grubości do 5 mm plano. Może także wykonywać broszury w okładkach z zakładką. Stitch-liner 5500 współpracuje z wieżami zbierającymi z kartek, eliminując proces łamania arkuszy, i jest zakończony trójnożem. Może również współpracować z urządzeniem do zbierania kartek z druku cyfrowego Horizon HOF 30.
• Trójnóż Horizon HT 30
HT 30 to urządzenie, w którym cięcie książek jest wykonywane jednym nożem, a w celu obcięcia z trzech stron książka lub stos książek są obracane. Urządzenie jest ustawiane automatycznie z wykorzystaniem panelu dotykowego. Nastawianie trwa około 1 minuty. Stosy książek przygotowanych do cięcia są automatycznie podawane z podajnika, cięte i wykładane na wykładak. Po wyczerpaniu stosu książek urządzenie samoczynnie zatrzymuje się i czeka na polecenie operatora. HT 30 może zapamiętać 40 powtarzalnych prac. Rozwiązania konstrukcyjne pozwoliły zminimalizować poziom hałasu i wibracji podczas pracy maszyny.
• Urządzenie do zbierania kartek z druku cyfrowego Horizon HOF 30
Urządzenie pozwala zbierać kartki z druku cyfrowego i podawać je do agregatu wykonującego broszury szyte drutem. Może współpracować z liniami szyjąco-złamującymi firmy Horizon, również ze Stitchlinerem 5500, pozwalając na szycie i łamanie broszur z druku cyfrowego i offsetowego z wykorzystaniem jednego urządzenia. HOF 30 pozwala zbierać kartki z szybkością 27 000 arkuszy na godzinę. Istnieje możliwość kontroli procesu zbierania kartek za pomocą kamery CCD.
• Złamywarkę biurową Horizon PF-P 330 z podawaniem pneumatycznym
Urządzenie jest przeznaczone zwłaszcza do składania wszelkiego rodzaju korespondencji. Może wykonywać dwa łamy równoległe i automatycznie ustawiać sześć rodzajów łamania. Zaletą jest system podawania arkuszy pneumatycznie, przez bęben zasysający.

Wszystkie urządzenia mogą pracować w systemach CIP 3 i CIP 4.
Ponadto firma Derya zaprezentuje m.in.:
• złamywarkę Horizon AFC 546 AKT w formacie B2
• złamywarkę w formacie B3 Horizon EF 354 plus zespół łamiący KTU 35
• linię szyjąco-złamującą z obcinaniem przednim broszur
• oklejarkę jednoszczękową Horizon BQ 270
• oklejarkę czteroszczękową Horizon BQ 460
• trójnóż Horizon HT 70
• gilotynę Horizon APC 61 II SB.


Ferag Polska
Na targach Poligrafia (stoisko nr 32 w hali 3A) firma Ferag Polska zaprezentuje nowe rozwiązania w zakresie:
• wspomagania pracy maszyn drukujących
• obróbki produktów drukowanych
• pakowania produktów poligraficznych
• zagospodarowania odpadów w poligrafii
• projektów serwisowych dla klientów Feraga.
Będą pokazane między innymi:
• System transporterów do transportu pakietów gazet, czasopism i podobnych produktów poligraficznych, wraz z automatyczną wagą do określania ich ciężaru. Waga pracuje w zakresie 25–35 g, z dokładnością 0,1%. System transportowy jest wyposażony również w stół obrotowy do zmiany kierunku transportu pakietów. Pakiety o wadze zgodnej z założoną są transportowane w jednym kierunku, natomiast pakiety o wadze niezgodnej są automatycznie przekazywane na inny transporter.
• Pakowanie pojedynczych egzemplarzy gazet i czasopism w folię bez obkurczania, z możliwością dokładania do produktu głównego innych wyrobów, jak ulotki, płyty CD, gadżety etc. Prezentowana maszyna przy ręcznym nakładaniu może osiągnąć wydajność do 55 egzemplarzy na minutę, natomiast przy nakładaniu automatycznym do 85 cykli na minutę, w zależności od produktu i zastosowanej folii.

Dzięki prezentacjom multimedialnym będzie możliwe zapoznanie się z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie obróbki po druku firmy Ferag.


Miasteczko Drukarń
W ramach targów Poligrafia 2005 jest organizowane Miasteczko Drukarń Polskich. Jego celem jest promocja polskich usług poligraficznych, zwłaszcza w kontekście niedawnego wejścia naszego kraju do UE. Organizatorem Miasteczka są Międzynarodowe Targi Poznańskie, zaś partnerem i współorganizatorem – portal PrintinPoland.com. Patronat nad przedsięwzięciem objęła Polska Izba Druku.
Miasteczko Drukarń Polskich będzie to wyraźnie wydzielone miejsce, znajdujące się w obrębie głównej ekspozycji targowej. Oprócz dzielnic/ulic, których nazwy będą dostosowane do charakteru produkcji wystawiających się tu firm (np. cyfrowa, wielkoformatowa, akcydensowa, książkowa czy prasowa), w Miasteczku znajdzie się m.in. kawiarenka internetowa, kiosk (miejsce na prezentacje czasopism branżowych), zielony park (miejsce do swobodnych rozmów i negocjacji), teatr (sala konferencyjna, gdzie odbywać się będzie część imprez towarzyszących targom).
Jak wynika z informacji Międzynarodowych Targów Poznańskich, zainteresowanie udziałem w Miasteczku Drukarń Polskich wyraziła liczna grupa przedsiębiorstw, reprezentujących różne segmenty rynku. Wśród firm, które nadesłały zgłoszenia, są m.in. Agora SA, Częstochowskie Zakłady Graficzne SA, Prasowe Zakłady Graficzne Sp. z o. o. z Koszalina, Centrum Poligrafii MM Jakubiccy, Zakłady Graficzne „Dom Słowa Polskiego”, IMC Winkowski SA, Łódzka Drukarnia Dziełowa SA, Pabianickie Zakłady Graficzne SA, Zakład Poligraficzno-Wydawniczy Pozkal, Winkowski Sp. z o.o. i inne.Nowa strona
Szanowni Internauci, zapraszamy na nową stronę Świata DRUKU : http://www.swiatdruku.eu/<br />
Zachęcamy także do subskrybowania naszego nowego newslettera:<br />
http://www.swiatdruku.eu/newsletter/register_subscription/1 Nowa odsłona naszej strony - zapraszamy: http://www.swiatdruku.eu/
Firmy KML Solutions i LeadCom zapraszają na warsztaty „Fakty i mity na temat atramentów. Jak dobrać odpowiedni atrament. Klasyfikacja, zastosowanie, trendy”, które odbędą się 20 stycznia 2011 w Centrum EXPO XXI w Warszawie. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym imprezy.<br />
W swoim komunikacie organizatorzy odpowiadają na pytanie, dlaczego warto wziąć udział w tych warsztatach: <br />
Podstawowym problemem jest nadmiar atramentów na naszym rynku, brak obiektywnej wiedzy o nich oraz brak kryteriów ich oceny. Użytkownicy bardzo często odczuwają chaos informacyjny. W tej tematyce nie ma się do czego odnieść, nie ma jakiegoś wzorca, nie ma jasno sprecyzowanych kryteriów oceny atramentów. Wiedza o tuszach jest szczątkowa, niepełna, nieuporządkowana, czasami zupełnie fałszywa. Terminologia określająca atramenty (np. eco, mild, miękki, twardy solwent) jest nowym użytkownikom często nieznana. Które atramenty są szkodliwe, a które nie, które niszczą głowice a które je „udrażniają”, które blakną po pół roku, a które są „wieczne” – nie ma gdzie o tym poczytać. Tuszów na rynku jest tak dużo, że użytkownicy nie wiedzą, co wybrać i dlaczego. Zasypywani są ofertami nowych atramentów, które mają rozwiązać wszystkie problemy. Ale obiektywnie: które są te najlepsze? I dlaczego? Użytkownik w większości przypadków nadal tego nie wie. <br />
Na warsztatach chcielibyśmy rzucić nieco światła na te problemy. Wybrnąć jakoś z gąszczu sprzecznych często informacji o tuszach, sformułować kryteria ich oceny, wprowadzić klasy porządkujące jakość tuszów, uporządkować ogólną wiedzę. Chcielibyśmy naszkicować jakiś scenariusz, w jaki sposób zabrać się za dobór atramentu do swojej maszyny. To niełatwe zadanie, mamy nadzieję, że temu podołamy.   <br />
<br />
PROGRAM WARSZTATÓW<br />
<br />
10.30 – 13.30 BLOK TEORETYCZNY – prezentacja/sesje pytań <br />
10.30 – 11.00 Moduł I<br />
Atrament – budowa, właściwości, podstawy chemiczne.<br />
Podział atramentów ze względu na: <br />
- zastosowanie<br />
- maszyny, głowice, rozpuszczalniki<br />
- jakość<br />
Panel poprowadzi: dr Leszek Kułak, Politechnika Gdańska/Prim Jet Color<br />
<br />
11.00 – 11.40 Moduł II<br />
Co to jest dobry atrament, czyli jak dobrać odpowiedni atrament do swojej maszyny?<br />
Cechy farb cyfrowych i potencjalne kryteria oceny: <br />
- jakość druku, kolorystyka<br />
- fizyczne właściwości farby: zapach, oddziaływanie na otoczenie i obsługę maszyn<br />
- fizyczne właściwości wydruków: odporność na ścieranie, światłoodporność, zdolność do utrwalania się na różnych podłożach<br />
- cechy eksploatacyjne wynikające ze współpracy farby z maszyną <br />
- cena farby a koszt druku <br />
Typowe problemy związane z atramentem.<br />
Zasady doboru farby do maszyny drukującej.<br />
Panel poprowadzi: Przemysław Kida, Profikolor<br />
11.40 – 12.00 Przerwa na kawę<br />
<br />
12.00 – 13.30 Moduł III<br />
Analiza polskiego rynku atramentów solwentowych:<br />
- eco<br />
- mild<br />
- hard solwent<br />
Próba usystematyzowania pojęć i wiedzy o atramentach solwentowych.<br />
Klasyfikacja atramentów ze względu na jakość oraz maszyny.<br />
Panel poprowadzą: Dariusz Świercz, Leadcom; Steve Knight, Sioen; Michael Moeller, Roland <br />
13.30 – 14.00 	Lunch <br />
<br />
14.00 – 16.00 BLOK PRAKTYCZNY<br />
14.00 – 15.30 Moduł I<br />
Czy jesteś pewien, że znasz możliwości swojego plotera?<br />
- Pokazanie różnic we właściwościach i jakości druku atramentów eco- i mildsolwentowych w zależności od prędkości druku (drukowanie na maszynach Roland XJ640, Asbru RS64)<br />
- Pokazanie różnic w jakości druku ploterów 4-(CMYK) i 6(CMYKLcLm)-kolorowych<br />
<br />
15.30 – 16.00 Konkurs na najciekawszą aplikację <br />
- prezentacja autorów i aplikacji<br />
- głosowanie<br />
- rozdanie nagród<br />
<br />
16.00 Zakończenie warsztatów<br />
<br />
Warunki uczestnictwa: <br />
    <br />
Rejestracji należy dokonać do dnia 10.01.2011.		<br />
Koszt uczestnictwa: 240 zł (wpłata do 31.12.2010), 280 zł (wpłata do 10.01.2011), (podane ceny są cenami brutto); Bank Millennium, Nr konta: 83 1160 2202 0000 0001 3270 3555, dopisek do przelewów: Warsztaty.<br />
Cena obejmuje: udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, lunch, przerwy kawowe.<br />
Dla klientów firm-organizatorów – zniżka w wysokości 25%.<br />
Miejsce imprezy: Centrum EXPO XXI, Warszawa ul. Prądzyńskiego 12/14, Sala B.<br />
Zgłoszenia: <br />
biuro@leadcom.pl,
<a href= mailto:agnieszka.swiercz@leadcom.pl?subject= target= {target} >agnieszka.swiercz@leadcom.pl</a><br />
tel./fax +48 22 8641009; 517560040<br />
Fakty i mity na temat atramentów - warsztaty
Firma Map Polska wprowadziła do swojej oferty Olin – nowy papier offsetowy klasy premium. Nadaje się on świetnie jako podłoże na zaproszenia, papier firmowy, foldery, katalogi wystaw i do wielu innych tego typu wydruków. Bardzo dobrze sprawdza się także w produkcji dziełowej. <br />
W ofercie Map papier Olin występuje w 15 gramaturach – od 40 g/m2 do 400 g/m2, pięciu odcieniach – od śnieżnej bieli do kości słoniowej, i z trzema rodzajami wykończenia powierzchni – od supergładkiego po szorstki. Linia obejmuje także papier makulaturowy i pasujące do niego koperty. Cała gama papierów Olin posiada certyfikat FSC. <br />
„Olin to nasza propozycja skierowana do tych, którzy poszukują wysokiej jakości podłoży drukowych, a nie lubią kompromisów. Olin to po prostu bardzo wysoka jakość za rozsądną cenę” – mówi Gabriela Hatłas, Product Manager Fine Papers w Map Polska. <br />
Olin dołączył do bogatej oferty papierów firmy Map stanowiąc łącznik pomiędzy grupą masowych podłoży a papierami ozdobnymi. Wśród znanych i cenionych marek papierów Map Polska są m.in. One, Ecco-Book, Claro czy też Dito. <br />
<br />
<br />
Olin - nowy papier offsetowy klasy premium
23 listopada firma Hubergroup poinformowała, że ze względu na znaczny wzrost cen surowców do produkcji farb, ich ceny zostaną podwyższone – farby do heatsetu i skalowe do coldsetu będą droższe o 35 centów/kg, czarne do coldsetu o 20 centów/kg, natomiast farby do druku arkuszowego od 30 do 50 centów/kg. <br />
Wprowadzenie podwyżek producent umotywował podwyżką cen materiałów o 35–45% (podwyżki cen podano w euro) w minionych 12 miesiącach. <br />
W komunikacie prasowym Hubergroup podkreśla, że będzie korzystać z każdej okazji, aby obniżać ceny – będzie dynamicznie reagować na zmieniającą się sytuację na światowych rynkach. <br />
*<br />
W komunikacie prasowym firma Flint Group zwróciła uwagę na to, że analitycy przewidują dalszy wzrost cen materiałów w 2011 roku. Producent nie wyklucza podwyższenia cen produktów znajdujących się w jego portfolio, zwłaszcza farb przeznaczonych do produkcji opakowań.<br />
*<br />
Z kolei firma Sun Chemical poinformowała o 25-procentowym wzroście cen na wszystkie swoje produkty wykorzystujące pigment Violet 23. Wzrost ten stał się nieunikniony, bowiem – jak podaje producent – koszty wytwarzania pigmentu wzrosły o 70% w ciągu ostatnich 12 miesięcy i nadal spodziewana jest tu tendencja wzrostowa.<br />
Problemy z podażą Violet 23 rozpoczęły się pod koniec 2009 roku, gdy w Chinach i Indiach zaczęła się zmniejszać dostępność karbazolu – podstawowej substancji, z której wytwarzany jest ten pigment. Karbazol wykorzystywany jest jedynie w branży produkującej barwniki, jednakże smoła węglowa, z której uzyskuje się karbazol, jest powszechnie stosowana również w innych branżach, co ogranicza jej dostępność. Niekorzystne efekty pogłębia także fakt, że branża produkująca barwniki ma niewielką kontrolę na kosztem i podażą tej substancji. <br />
Felipe Mellado, dyrektor ds. marketingu Sun Chemical, komentuje: „Brak podstawowych materiałów produkcyjnych jest zagadnieniem trapiącym całą branżę. Sun Chemical intensywnie pracuje, aby kompensować wpływ tej sytuacji na wzrost kosztów, ale obecnie wprowadzenie wzrostu cen na wszystkie produkty zawierające Violet 23 było nieuniknione. Ma to przełożenie na ceny większości farb drukowych oferowanych na rynku płynnych farb, a także na całe grupy produktów przeznaczonych do maszyn arkuszowych oraz farb UV. Robimy wszystko co w naszej mocy, pracując z czołowymi dostawcami pigmentu i staramy się tak zarządzać bieżącą sytuacją, by w jak najmniejszym stopniu wpłynęła ona na naszych klientów”. <br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
Wzrosną ceny farb
Jak co roku firma Heidelberg Polska zaprosiła do Print Media Academy w Heidelbergu wyróżniających się studentów z trzech uczelni: z Politechniki Warszawskiej, z Politechniki Łódzkiej i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wyjazd odbył się w dniach 24–25 listopada. Studenci pojechali pod opieką Juliusza Krzyżkowskiego (Zakład Technologii Poligraficznych na Wydziale Inżynierii Produkcji PW) i Krzysztofa Głowackiego (Instytut Papiernictwa i Poligrafii PŁ), towarzyszyli im Zbigniew Krugiełka i Jacek Szynkarek z firmy Heidelberg Polska. Ze strony Heidelberger Druckmaschinen AG opiekował się grupą Dieter Kurock.<br />
W programie wycieczki znalazły się: wykład i zwiedzanie Print Media Academy, prezentacja systemu Prinect, pokaz naświetlarek Suprasetter, prezentacja działania maszyn Speedmaster XL 75-5+L i XL-105-10-P w Print Media Center, pokaz linii do oprawy zeszytowej ST 450. Studenci gościli w fabryce w Wiesloch, obejrzeli centrum logistyczne i magazyn części, halę z linią do produkcji napędowych kół zębatych, halę produkcji systemów sterujących, halę, gdzie powstają maszyny Speedmaster SM 74 i XL 75 oraz hale produkcji maszyn pełnoformatowych.<br />
Zwiedzano także zamek w Heidelbergu i Jarmark Bożonarodzeniowy na Starówce.<br />
Studenci z wizytą w Print Media Academy
Creative Park to strona internetowa stworzona przez firmę Canon, będąca źródłem dobrej zabawy i nieograniczonych możliwości tworzenia przestrzennych form dekoracji świątecznych, kart okolicznościowych, albumów oraz wszelkiego rodzaju szablonów. Canon Creative Park daje możliwość twórczego spędzania wolnego czasu z dzieckiem i całą rodziną, zapewniając radość oglądania, drukowania, wycinania, klejenia i składania różnorodnych wzorów. Stanowi miejsce kreatywnego wykorzystania produktów Canon Pixma – serii drukarek fotograficznych oferujących doskonałe efekty domowego wydruku fotografii i dokumentów. Posiadacze urządzeń Canon mają szansę dostępu do strefy Premium zawierającej dodatkowe zdjęcia i ilustracje.<br />
Twórcom Creative Park zależało na stworzeniu wygodnego i twórczego miejsca zabawy z obrazem, prezentowanym w setkach form, konwencji i stylów. Przedstawia łatwe sposoby tworzenia własnego kalendarza, zaproszenia, papieru listowego czy albumu bez większego zaangażowania, a tym bardziej wychodzenia z domu. <br />
Materiały przedstawione w Creative Park są dostępne za darmo dla każdego użytkownika. Posiadacze drukarek fotograficznych Canon Pixma mają jednak możliwość wyboru z bogatszych zasobów obrazów i wzorów. Creative Park Premium jest dedykowany użytkownikom urządzeń Canon, którym zostały udostępnione dodatkowe zasoby w postaci całej gamy zdjęć i ilustracji autorstwa cenionych na całym świecie fotografów i artystów. Osoby korzystające z Creative Park mogą liczyć na najwyższej jakości efekty wizualne przy zastosowaniu sprzętu drukującego Pixma i oryginalnych atramentów Canon. Daje to gwarancję trwałość i jakość wydruku, co finalnie wpływa na satysfakcję z pracy. Wszystkie elementy przedstawione w Creative Park można w prosty sposób pobrać i wydrukować. Wzory zawierają instrukcję montażu wybranego materiału. Na każdej stronie witryny znajduje się informacja „jak zrobić”, a w razie potrzeby można korzystać z automatycznej pomocy.<br />
Creative Park jest podzielony na kategorie tematyczne, co bardzo ułatwia szybkie wyszukanie konkretnego przedmiotu. Kategoria „prezenty i karty okolicznościowe” to idealne miejsce dla osób organizujących przyjęcia. Znajdziemy tu kartki, wzory zaproszeń, kopert, papeterii, okładek do płyt CD, ramek do zdjęć, a nawet pudełek na prezenty. Druga kategoria obejmuje m.in. trójwymiarowe modele przedstawiające zwierzęta, zabawki, dekoracje okolicznościowe, znane budowle świata, pojazdy oraz formy z dziedziny nauki o różnym stopniu trudności, dopasowanym do wieku użytkownika. Pod kolejną zakładką znajdziemy elementy graficzne pozwalające stworzyć album fotograficzny dla każdego członka rodziny. Obecnie mamy możliwość wyboru spośród kilkuset wzorów dostępnych w różnorodnych układach. Czwarta kategoria zawiera obrazy czerpiące z wielu konwencji artystycznych. Dzięki nim będziemy mogli stworzyć trójwymiarowe obrazy, reliefy, orgiami czy mozaiki. W sekcji „kalendarze” Canon udostępnił bogaty zestaw kalendarzy w rozmaitych formach przestrzennych, jak i szerokiej gamie kolorystycznej. Ostatnia kategoria to galeria fotograficzna, prezentująca zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Są to m.in. zdjęcia krajobrazów z odległych zakątków świata, obrazy natury, flory, fauny oraz zdjęcia ze świata sportu.<br />
Serwis znajduje się pod adresem: http://www.canon.com/c-park/<br />
<br />
<br />
Canon Creative Park
Szczecińska Agencja Edukacyjna zaprasza do udziału w XII Zimowej Konferencji Poligraficznej Bukowina Tatrzańska 2011 organizowanej pod hasłem „Barwa w druku od A do Z”. Odbędzie się w Bukowinie Tatrzańskiej w Domu Zdrowia Rysy przy ul. Leśnej 20 (20 km od Zakopanego) w dniach 9/10–12 stycznia 2011 roku.<br />
Partnerem merytorycznym konferencji jest firma Frogimus, Partnerem – Portal PrintinPoland.com. Patronat medialny sprawuje „Świat DRUKU”.<br />
Konferencja adresowana jest do przedstawicieli drukarń i zakładów poligraficznych (druk offsetowy, cyfrowy, fleksograficzny), wydawnictw, firm handlowych i innych przedsiębiorstw działających w branży poligraficznej. Tematyka tegorocznej konferencji koncentruje się na zagadnieniach związanych ze standaryzacją, stabilnością barwy i kontrolą jakości druku. Przedstawione zostaną najnowsze rozwiązania w tym zakresie, stosowane w urządzeniach i technologiach przez wiodące firmy w branży poligraficznej. Konferencja jest doskonałym miejscem do zapoznania się z nowymi koncepcjami i rozwiązaniami, dyskusji, a także wymiany doświadczeń. A to wszystko w zimowej atmosferze Bukowiny Tatrzańskiej.<br />
W programie:<br />
- „Systemy standaryzacji i kontroli jakości druku” – Danuta Tyrowicz, Frogimus<br />
- „Heidelberg Remote Access Elite – innowacyjne rozwiązania zdalnej komunikacji drukarni z jej klientami” – Piotr Bogusz, Heidelberg Polska<br />
- „Systemy kontroli barwy w systemach produkcyjnych Konica Minolta” – Adam Bieniewski, Konica Minolta Business Solutions Polska<br />
- „Kompleksowe zarządzanie barwą – nowe spojrzenie. Kodak Flexcel NX” – Mariusz Geras, Kodak Polska<br />
- „Miejsce nowoczesnego zarządzania barwą w globalnej standaryzacji druku – nowe rodzaje oprogramowania i sposoby komunikacji”, X-Rite. <br />
<br />
Firma X-Rite jest sponsorem wspierającym konferencji.<br />
Spotkanie poprowadzone przez Roberta Kuczerę z firmy Michael Huber Polska poświęcone zostanie zagadnieniom standardów farbowych w druku offsetowym. Prezentacja, a następnie workshop, umożliwią zapoznanie się z tymi zagadnieniami oraz dyskusję wszystkich zainteresowanych uczestników konferencji.<br />
Dyrektor projektu targów Poligrafia, Jerzy Kaczmarek (Międzynarodowe Targi Poznańskie) zapozna uczestników konferencji z tematem „Poligrafia 2011 + Digital Printing Expo – wizja przyszłości nowej branży poligraficznej”.<br />
Przewidziane są wystąpienia firm-dostawców prezentujących oferowane przez nie urządzenia, materiały i technologie.<br />
Konferencji towarzyszą VII Zawody w narciarstwie alpejskim dla poligrafów o puchar firmy<br />
Michael Huber Polska HUBER SKI CUP BUKOWINA 2011.<br />
„Zapraszamy wszystkich poligrafów do udziału w konferencji. Mamy nadzieję, że po raz kolejny będzie ona doskonałą okazją do ciekawych spotkań i dyskusji oraz wypoczynku w miłej śnieżnej scenerii, np. podczas kuligu przy blasku pochodni” – zachęca Waldemar Światły.<br />
<br />
Informacje organizacyjne<br />
Koszt udziału w konferencji: 1185,00 zł od osoby, obejmuje zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym, wyżywienie, udział w części merytorycznej, udział w części rekreacyjnej. Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 180,00 zł. Zakwaterowanie od dnia 9.01.2011 r. do 12.01.2011 r. Wyżywienie od kolacji w dniu 9.01.2011 r. do obiadu w dniu 12.01.2011 r.<br />
Zgłoszenia prosimy przesyłać faksem lub e-mail do 31.12.2011 r. Należność z tytułu udziału w konferencji należy przekazać do 4.01.2011 r. na konto: Multibank nr 71 1140 20017 0000 4802 0378 9450. Rabat dla klientów portalu PrintinPoland.com płacących abonament wynosi 5% (nie obejmuje dopłaty do pokoju 1-osobowego).<br />
Informacji udziela Waldemar Światły, tel. 608 082 657, tel/fax 56 660 80 17, e-mail:
<a href= mailto:saebiuro@emil.tnp.pl?subject= target= {target} >saebiuro@emil.tnp.pl</a> Konferencja poligraficzna w Bukowinie
Xerox Polska ogłosił wprowadzenie na rynek zmodyfikowanego i ulepszonego cyfrowego systemu produkcyjnego iGen4. Przełomowy system iGen4 pojawił się na rynku w 2008 r., do tej pory skorzystało wiele setek klientów, tworząc miliardy przynoszących dochody wydruków. Teraz firma zaprezentowała jego wydajniejszą wersję. <br />
iGen4 EXP – najnowszy model skonstruowany na bazie nagradzanej platformy iGen4 – zapewnia użytkownikom natychmiastowy wzrost wydajności ze względu na obecność nowych opcji w zakresie przygotowania i wykończenia oraz obsługę arkuszy w największym dostępnym na rynku formacie.  <br />
Jak podaje producent, nowy system charakteryzuje się niemal o 50% większym arkuszem druku w porównaniu z urządzeniami konkurencyjnymi – co przekłada się na większą efektywność druku i zwiększone dochody klientów. Przyjmowanie zamówień na system Xerox iGen4 EXP już się rozpoczęło, a od 2011 r. użytkownicy będą mogli łatwo dokonywać konwersji tradycyjnych systemów iGen4 na system iGen4 EXP. <br />
Do podstawowych funkcji iGen4 EXP należą:<br />
- Największy format arkusza drukowego (36,4×66 cm) w swojej klasie – umożliwia realizację wymagających zadań, takich jak pełnowymiarowe, potrójnie składane broszury, karty pocztowe i karty z życzeniami lub bardzo duże okładki i obwoluty książek w formacie 36,4 na 66 cm. Drukowanie 40 arkuszy na minutę w większym formacie zasadniczo zwiększa prędkość drukowania systemu iGen4 do 120 obrazów w formacie A4 na minutę, podnosząc wydajność. Nośniki mogą być podawane ze zmodyfikowanego podajnika papieru lub systemu podawania rolowego. Układarka Multigraf odbiera duże wydruki i układa je w wyjmowanych koszach w celu ułatwienia transportu do dalszego wykańczania, tj. przycinania, powlekania i lub innych opcji wykańczających.<br />
- Zautomatyzowane rozwiązanie Web-to-finish – realizacja obiegu pracy bez ingerencji ludzkiej. Od początku 2011 r. cały proces od złożenia zamówienia do produktu końcowego będzie mógł przebiegać bez ręcznego konfigurowania czy innego rodzaju interwencji. Rozwiązanie wykorzystuje funkcję Xerox FreeFlow Digital Workflow Collection, jak również oprogramowanie i opcje wykańczające oferowane przez partnerów biznesowych Xeroksa, aby usprawnić proces produkcji od chwili złożenia zamówienia, szybko zmieniając i synchronizując wskazówki dotyczące produkcji, w zależności od potrzeb. <br />
- Integracja z mechanizmem drukowania Adobe PDF – zapewnia szybkie i niezawodne drukowanie natywnych plików Adobe PDF. Rozszerzone opcje przygotowania do druku ułatwiają dostęp i odwzorowanie kolorów dodatkowych oraz przezroczystości, co ogranicza cykle korekty. <br />
<br />
Xerox wprowadza iGen4 EXP
W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance NEPCon wykonał audyt w firmie Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz w Wasilkowie. W efekcie wykonanej oceny kontroli pochodzenia produktu przyznano firmie certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) o numerze SW-COC-005214, obowiązujący od 22 listopada 2010 r. do 21 listopada 2015 r.<br />
Drukarnia Perfekt została założona przez Janusza Macieja Banasiewicza w roku 1987. Pierwszą siedzibą drukarni były pomieszczenia gospodarcze przy ul. Słomianej w Warszawie. W 2001 roku powstała nowoczesna drukarnia przy ul. Przemysłowej w Wasilkowie koło Białymstoku. Dzisiaj Perfekt to dwie drukarnie (druga w Warszawie, przy ul. Połczyńskiej) 12 tys. m2 powierzchni produkcyjnej oraz tysiąc powierzchni administracyjno-biurowej. W oddawanych do użytku halach instalowany jest nowoczesny park maszynowy: wielozespołowe, arkuszowe maszyny drukujące i linie introligatorskie. Strategicznymi partnerami Perfektu w tym zakresie są firmy Heidelberg, Müller Martini oraz Kolbus.<br />
Drukarnia specjalizuje się w druku akcydensów i książek. Firma oferuje bogatą ofertę dotyczącą oprawy i uszlachetnień po druku oraz bardzo krótkie terminy druku prac. Głównymi klientami drukarni są duże wydawnictwa krajowe i zagraniczne oraz agencje reklamowe i korporacje. Misją firmy jest wysoka jakość wykonywanych prac i krótkie terminy realizacji. W trosce o klienta Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz wprowadziła system zarządzania jakością ISO 9001:2008 i środowiskiem ISO 14001:2005 oraz uzyskała certyfikat FSC.<br />
<br />
Certyfikat FSC dla Drukarni Perfekt
Firma Hunkeler poinformowała, że podczas targów Innovationdays 2011, które odbędą się w Lucernie w dniach 14–17 lutego, będzie można odwiedzić stoiska ponad 70 wystawców prezentujących na powierzchni obejmującej 5000 m2 rozwiązania z różnych obszarów branży poligraficznej – prepressu, procesu druku i wykończenia. <br />
Aby wziąć udział w imprezie, można zarejestrować się na stronie internetowej www.innovationdays.hunkeller.ch/registration<br />
Hunkeler Innovationdays 2011
Więcej...
więcej  Ostatnia: 
Ostatnie wątki:
Więcej...
Brak ankiety

Wyniki

Inne Ankiety
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Świat Druku     powered by eZ Publish, createdy by Krokus Sp. z .o.o