Nowa strona
 
Listopad 2010
Forum dyskusyjne
Galeria zdjęć
Galeria reklam

Galeria reklam


Artykuły promocyjne

Artykuły promocyjne


Witryna wydawnicza

Witryna wydawnicza


Prenumerata
Wyszukiwarka
Zaloguj się
Poligrafia 2003

"Świat Druku" - miesięcznik Archiwum Rok 2003 Kwiecień
Aktualności

Aktualności z numeru kwietniowego 2003 (ciąg dalszy)Atrium na targach Poligrafia
Na targach Poligrafia Atrium Centrum Ploterowe pokaże wszystko, co potrzebne do tworzenia wielkoformatowych grafik, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Spora część ekspozycji dotyczyć będzie wielkoformatowego druku solwentowego. Będą też prezentowane plotery do drukowania wymagających prac graficznych oraz do produkcji flag i innych grafik na tekstyliach, plotery tnące, skanery wielkoformatowe, a także media i atramenty do drukowania na wszystkich ploterach dostępnych na rynku.
Plotery solwentowe reprezentować będą Mutoh Toucan oraz plotery Tiara. Mutoh Toucan, znany już na rynku polskim, charakteryzuje się rozdzielczością rzeczywistą 360×720 dpi i dużą prędkością drukowania - do 80,3 m2 na godzinę (szerokość - 1,6 m lub 2,2 m). Plotery Tiara to nowe plotery solwentowe reprezentowane przez dwa modele: Tiara Opal i Tiara Sapphire. Cechą wyróżniającą te maszyny jest zastosowanie systemu kolorów Pentachrome i bardzo korzystna cena. Pentachrome to system złożony z pięciu kolorów CMYRedBlue i koloru czarnego, umożliwiający uzyskanie rozszerzonego spektrum barw.
Zostanie zaprezentowany ploter Mutoh Falcon do bezpośredniego drukowania flag i grafik na tekstyliach, wyposażony w specjalny zestaw atramentów sublimacyjnych.
Z oferty skanerów wielkoformatowych pokazane będą: skaner Vidar Atlas o szerokości 42" i rozdzielczości 1600 dpi oraz, nowe na polskim rynku, skanery Colortrac o rozdzielczości do 2400 dpi i szerokości do 54".
Wśród ploterów tnących na uwagę zasługuje Mutoh Ultima. Plotery Ultima mają możliwość cięcia konturowego. Wyposażone w laserowy system pozycjonowania E-pos umożliwiają cięcie po obrysie dowolnej grafiki, znajdując zastosowanie np. w produkcji naklejek. Ich cena jest tak skalkulowana, aby zakup Ultimy i plotera drukującego Mutoh był korzystniejszy niż zakup plotera tnąco-drukującego.


Océ na targach Infosystem i Poligrafia
W dniach 8-12 kwietnia firma Océ, jak co roku, będzie uczestniczyć w międzynarodowych targach Infosystem i Poligrafia odbywających się w Poznaniu. Większe niż do tej pory stoiska z trudnością zdołają pomieścić wiele kolorowych nowości zarówno w wielkoformatowych systemach inżynierskich, druku grafiki reklamowej, jak i małoformatowych systemach do spersonalizowanego druku kolorowego i czarno-białego.
Na targach Poligrafia, w pawilonie 25 stoisko B12, firma zaprezentuje system cyfrowego druku kolorowego CPS 700, w którym zastosowano unikalne technologie poprawiające znacznie jakość wydruku i umożliwiające drukowanie na szerokiej gamie materiałów. Przedstawiona zostanie również nowa rodzina urządzeń do tzw. wielofunkcyjnego druku korytarzowego, którego reprezentantem na targach będzie Vario Print 2070.
Po raz pierwszy w Polsce będzie prezentowany na targach wielkoformatowy graficzny ploter solwentowy Arizona 90 ze słynnej rodziny ploterów Océ Arizona, którego charakterystyczną cechą jest unikalny zamk-nięty system druku, umożliwiający komfortową obsługę plotera przez operatora. Sześć głowic drukujących wspiera unikalna technologia ColorBlend™ i oprogramowanie Onyx Poster Shop™. Prędkość wydruku przy maksymalnej rozdzielczości wynosi 8,3 metra kwadratowego na godzinę, co zapewnia optymalną produktywność systemu.
Infosystem także stoi pod znakiem koloru. Tam, w pawilonie 5 na stoisku 13, po raz pierwszy w Polsce Océ zaprezentuje kolorowy system do zastosowań inżynierskich i geodezyjnych TCS400, drukujący w technologii inkjet. System ten jest przełomem w podejściu do kolorowego druku inżynierskiego. Został opracowany na podstawie doświadczeń i sukcesów urządzeń z rodziny TDS, której przedstawiciela - system TDS 400 także będzie można zobaczyć na targach.


Nowości Xerox na targach CeBIT 2003
Na targach CeBIT 2003 w Hanowerze firma Xerox zaprezentowała najnowszą ofertę dla środowisk biurowych: wydajne urządzenia wielofunkcyjne, profesjonalne drukarki dla działów marketingu oraz rozwiązania do zarządzania dokumentami.
Wśród nowatorskich rozwiązań dla biur, prezentowanych przez Xerox podczas targów, znalazły się dwa nowe produkty z serii wydajnych urządzeń wielofunkcyjnych: kolorowa drukarko-kopiarka DocuColor 3535 i czarno-biała Xerox 1010. Obydwa urządzenia opierają się na zaawansowanych rozwiązaniach technicznych, oferują dużą wydajność i znakomitą jakość druku.
Najnowszy produkt - DocuColor 3535 - stanowi rozszerzenie rodziny DocuColor, która dotychczas składała się z popularnego modelu DocuColor 12 i niedawno wprowadzonej na rynek serii DocuColor 1632/2240. DocuColor 3535 jest najszybszym i najwydajniejszym kolorowym systemem wielofunkcyjnym na rynku urządzeń biurowych. System ten wykorzystuje nowatorski toner produkowany w oparciu o opracowaną przez Xerox technologię agregacji emulsyjnej (Emulsion Aggregation - EA). Połączenie tonera EA ze sprawdzonym w praktyce mechanizmem drukującym pozwoliło konstruktorom DocuColor 3535 uzyskać znakomitą jakość wydruków po przystępnej cenie i największą wydajność wśród urządzeń klasy średniej do drukowania, kopiowania i skanowania w kolorze. Toner produkowany w technologii EA zapewnia wyjątkową jakość obrazu i niezawodność. Właściwości te obniżają koszty eksploatacyjne modelu DocuColor 3535, który może drukować i kopiować do 35 czarno-białych i kolorowych stron na minutę.
Wśród prezentowanych urządzeń znalazła się także najnowsza cyfrowa kopiarko-drukarka monochromatyczna Xerox 1010 o wydajności 101 stron na minutę, wyposażona w funkcjonalny moduł skanowania w kolorze. Urządzenie to łączy szybkość i prostotę kopiarki z elastycznością i funkcjami wykończeniowymi niewielkich maszyn poligraficznych. Jest doskonałym rozwiązaniem dla dużych biur oraz małych i średnich firm świadczących usługi poligraficzne. Model Xerox 1010 jest jedynym produktem w swojej klasie, wyposażonym w skaner, który może skanować zarówno dokumenty czarno-białe, jak i pełnokolorowe.
Xerox wystawił na targach również wydajne, kolorowe drukarki przeznaczone dla różnej wielkości zespołów, m.in. kolorową drukarkę Phaser 7300 formatu A3 i wielokrotnie wyróżnianą drukarkę stałoatramentową Phaser 8200 o formacie A4. Oba urządzenia doskonale sprawdzają się w środowiskach biurowych wymagających szybkiego drukowania w kolorze z dobrą jakością. Zespołom, w których drukuje się wyższe nakłady, Xerox oferuje jednoprzebiegową drukarkę laserową Phaser 6200 drukującą na arkuszach A4 o dużej trwałości. Drukuje ona z wydajnością 16 kolorowych stron na minutę i zapewnia znakomitą jakość druku. Xerox przedstawi również jednoprzebiegową kolorową drukarkę laserową Phaser 7700 formatu A3, doskonałe rozwiązanie dla profesjonalnych grafików i artystów tworzących dla mediów, którzy wymagają najwyższej jakości druku. Wszystkie te cztery drukarki zostały opracowane z wykorzystaniem bogatego, ośmioletniego doświadczenia Xerox w projektowaniu i doskonaleniu rozwiązań do jednoprzebiegowego druku kolorowego.
Goście targów zainteresowani autonomiczną kopiarko-drukarką mogli zapoznać się z produktami z serii Xerox Document Centre 500. Urządzenia te są nie tylko bardzo trwałe, lecz można je w prosty sposób rozbudować, uzyskując wydajne, elastyczne urządzenie wielofunkcyjne, które łatwo zaspokoi potrzeby produkcyjne każdej rozwijającej się firmy.
Oprócz szerokiej gamy sprzętu Xerox zaprezentował oprogramowanie do zarządzania dokumentami i kolorami. Nowy serwer Splash G640, opracowany specjalnie do drukarko-kopiarki DocuColor 12, oferuje wysoką wydajność, dokładne odwzorowanie kolorów i zaawansowane sterowanie przepływem pracy. Zapewnia najwyższą jakość druku i wydajność do profesjonalnych zastosowań graficznych, tam gdzie są generowane decydujące wydruki próbne, jak również niezbędna jest stabilność kolorów.
Odwiedzający stoisko Xerox mogli zapoznać się z rozwiązaniem CentreWare Web - programem umożliwiającym administratorom efektywne zarządzanie wszystkimi urządzeniami zewnętrznymi; Xerox FlowPort - programem ułatwiającym skanowanie i archiwizację dokumentów papierowych oraz drukowanie dokumentów elektronicznych; mDoc - rozwiązaniem zapewniającym zdalny dostęp do dokumentów biznesowych z zachowaniem pełnej ochrony przedsiębiorstwa, oraz Rightfax - programem, który udostępnia użytkownikom produktów z serii Document Centre funkcje faksu, drukarki i kopiarki w tym samym urządzeniu.


Pierwszy w Polsce 8-kolorowy ploter NUR
W marcu gliwicka drukarnia cyfrowa Opinion uruchomiła kolejny ploter wielkoformatowy. Dotychczas firma była użytkownikiem dwóch maszyn cyfrowych: urządzenia Idanit 162AD firmy Scitex i pięciometrowego plotera drukującego UltraVu 5300, wyprodukowanego przez Vutek. Nowy nabytek firmy to pierwszy w Polsce 8-kolorowy NUR Fresco HiQ 8C 3200.
W ploterze tym zastosowano podobną technologię, jak w urządzeniach Idanit i Vutek UltraVu 5300 - cyfrowy druk inkjetowy. Ploter drukuje ze zwoju, na różnego rodzaju podłożach, jak np. papier, folia samo-przylepna, banner, tkaniny i siatki, oraz na materiałach zbyt ciężkich dla podciśnienia, np. wykładzinach dywanowych, ciężkich winylach PVC i materiałach do plandek o szerokości do 3 metrów. Maszyna ma bardzo dużą wydajność i może drukować z bardzo dobrą jakością.
Dzięki nowemu zakupowi Opinion znacznie poszerzy ofertę - maszyna pozwoli firmie wejść na rynek druków wielkoformatowych o wysokiej rozdzielczości (720 dpi), które doskonale prezentują się we wnętrzach pomieszczeń i mogą być oglądane z bliskiej odległości.


Foliowanie z Pasją
Voyager 3 to urządzenie do przemysłowego foliowania na gorąco najnowszej generacji, firmy GBC. Pierwszy tego typu model maszyny w naszym kraju został zakupiony przez firmę Pasja z Mikołowa. Dzięki temu firma, znana z wysokiej jakości swoich prac w zakresie lakierowania UV i sitodruku, będzie mogła zaoferować również najlepszą jakość w laminowaniu.
Voyager 3 jest maszyną pracującą z dużą prędkością (do 50 m/min, do formatu B1), wydajną i ekonomiczną, a także wszechstronną pod względem zastosowania różnorodnych termofolii: OPP - standardowe oraz Lay-flat - do cienkich arkuszy, Hi-Tac do wydruków cyfrowych, najnowsze strukturalne i metalizowane, PET - standard i NAP II.
Rozwiązania takie jak: regulowany docisk pneumatyczny dla różnych gramatur, wałek tzw. bananowy wygładzający folię, regulacja naprężenia wstęgi folii, szeroki wałek prostujący arkusze, wstępna perforacja arkusza, elektroniczne ustawianie długości arkusza i zakładki, zapewniają ciągłą, bezawaryjną pracę maszyny i wysoką oraz stałą jakość produktu finalnego. Zaletą maszyny jest także kalander ogrzewany wodą, który szybko osiąga zadaną temperaturę, zapewniając równomierny jej rozkład na całej długości cylindra oraz pełną kontrolę stabilności procesu.
Voyager 3 pracuje in-line i składa się z podajnika, laminatora i separatora arkuszy. Model zakupiony przez Pasję wyposażony jest dodatkowo w automatyczny odbierak (stacker), dzięki któremu maszyna staje się w pełni automatyczną, wysokowydajną linią do foliowania na gorąco.
Dostawcą maszyny oraz termofolii jest firma Wolff Trading, która zapewnia również polski serwis.
Voyager 3 będzie prezentowany przez dostawcę w czasie targów Poligrafia 2003 w hali 25 stoisko A10.


Mercator Poligrafia SA nie weźmie udziału w Poligrafii
Firma Mercator Poligrafia SA z Krakowa wraz z producentami uznanych marek, takich jak Shinohara (Japonia), Polly (Czechy/USA), Watkiss, Morgana (Wielka Brytania), Schneider Senator (Niemcy), zadecydowali, że w trudnych czasach dla gospodarki światowej, a szczególnie - polskiej, „oszczędzając czas i pieniądze swoje oraz klientów” nie będą uczestniczyć w tegorocznych targach Poligrafia.
Mercator Poligrafia, życząc organizatorom, uczestnikom i zwiedzającym, aby cele, jakie stawiają sobie oni w związku z targami, zostały choć w części spełnione, zaprasza na swoje strony internetowe do oglądania transmisji on-line z kolejnych tegorocznych instalacji maszyn Shinohara i Polly w polskich drukarniach.


Oferta targowa sitodrukarzy
Podczas targów Poligrafia 2003 Stowarzyszenie Sitodrukarzy Polskich zaprezentuje się wraz z wystawcami - firmami towarzyszącymi. Będą to zarówno producenci, dostawcy, jak i firmy usługowe. Przewidziano także seminaria prowadzone przez doświadczonych specjalistów z Europy Zachodniej.
Oto krótka oferta wystawców branży sitodrukarskiej.
Firma Oltronik przedstawi nowości produkcyjne:
• uniwersalny półautomat do drukowania na elementach płaskich, okrągłych, owalnych i prostopadłościennych, typu ASP100S, w którym dzięki zastosowaniu nowoczesnych serwonapędów AC możliwa jest współpraca sita z drukowanym przedmiotem na drodze elektronicznej, bez użycia zębatki i kół zębatych
• cztero- lub sześciokolorową maszynę do wykonywania nadruków na płytach CD, kartach płatniczych, małych płaskich gadżetach reklamowych itp, po zdjęciu oprzyrządowania do drukowania na płytach CD możliwe jest założenie dowolnego przyrządu przewidzianego do pracy z maszyną ASP 100S
• automatyczne urządzenie do drukowania w czterech kolorach na przedmiotach cylindrycznych, owalnych, prostopadłościennych, wykonanych z tworzyw sztucznych, papieru, metalu, itp; po załadunku przedmiotu maszyna w cyklu automatycznym drukuje kolejne kolory, jednocześnie susząc po każdym przedruku w reaktorze UV; dzięki zastosowaniu nowoczesnego systemu sterowania oraz łatwej wymianie oprzyrządowania czas przezbrajania maszyny jest bardzo krótki, co czyni ją optymalną w przypadku dużego asortymentu wyrobów przy krótkich i średnich seriach.

Firmy EuroPrint Polska oraz amerykańska Anatol SPE zaprezentują urządzenia automatyki przemysłowej, takie jak karuzele do nadruków na tekstyliach, tunelowe suszarki gazowe i elektryczne oraz akcesoria. Ponadto zwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą farb plastizolowych Rutland, środków chemicznych do przygotowania i czyszczenia szablonów drukarskich oraz nadruków transferowych.
Kolejny wystawca, Sericol, jest wiodącym dostawcą farb sitodrukowych, farb fleksograficznych UV (wąska wstęga - to nowość w ofercie!) - oraz produktów i materiałów szablonowych. Firma reprezentuje znane na świecie firmy: SEFAR Inc. - producenta wysokiej jakości siatek sitodrukowych oraz Cherokee Inc. - producenta gum raklowych. Prowadzi także serwis napinania sit oraz skuteczne dobieranie barw specjalnych.
Również firma Amare zaprezentuje produkty swoje i oferowane w ramach przedstawicielstw. Oferta Amare to m.in. ramy z aluminium, napinarki do siatek, stoły drukarskie i karuzele, kopioramy, tunele, suszarki. Dla sitodrukarzy proponuje także maszyny do sitodruku i tampondruku (Eickmeyer GmbH), gumy i uchwyty raklowe (Fimor), preparaty szablonowe (Grafitex), środki czystości (Kimberly Clark) oraz fotoemulsje i farby drukarskie (Sericol) czy siatki do druku i filtrowania (Verseidag).
Swoje doświadczenie i umiejętności pokaże Pasja (w 2002 roku uhonorowana podczas FESPA w Madrycie Złotą Nagrodą za kalendarz „Pasja 2000"). Specjalność firmy to lakierowanie UV (również wybiórczo i strukturalnie) oraz drukowanie, zarówno triadowe, jak i w systemach kolorów mieszanych, w formacie B1. W zakresie możliwości technologicznych firmy leży wykonywanie produkcji z użyciem technik i materiałów, które są nowościami na polskim rynku. Specjalność to zdrapki w różnych wariantach kolorystycznych. Pasja wykonuje również druki na wszelkiego rodzaju podłożach: papierze, kartonach, foliach samoprzylepnych (jedno- i dwustronnych), foliach PCV, polipropylenie. Oferuje możliwość zadruku farbą zapachową, zmywalną, luminescencyjną (świecącą w ciemności, jak np. znaki przeciwpożarowe), termo-aktywną (barwiącą się na wybrany kolor po osiągnięciu zadanej temperatury), farbą klejową (do produkcji kopert, kart zwrotnych), farbą brokatową.
Usługi to także specjalność krakowskiej firmy Grawdruk, wyspecjalizowanej w drukowaniu na tekstyliach i w nietypowych zleceniach.
Natomiast firma Bestel zaprezentuje komplet urządzeń do druku sitowego w technice UV, składający się z tunelu combi UV i IR i półautomatu produkcyjnego oraz urządzenia do przygotowalni sitowej w postaci kopioramy i lampy do siatek drukarskich. Oferta zostanie wzbogacona o nacinarkę do materiałów samoprzylepnych oraz stół ze wspomaganiem rakla. Eksponowane będą także materiały eksploatacyjne do sitodruku znanych firm zachodnich, takich jak Manoukian-Argon, Satti, CPS, Oracal. Firma pokaże również swoje możliwości w zakresie drukowania techniką UV.
Reasumując: oferta targowa dla sitodruku ma bardzo szeroki zakres, począwszy od produktów niezbędnych w zakładach sitodrukarskich, a skończywszy na propozycjach usług spełniających wysokie wymagania klientów.
Wojciech Kwinta
sekretarz Stowarzyszenia Sitodrukarzy PolskichMüller Martini na targach Poligrafia
Na tegorocznych targach Poligrafia firma Müller Martini zaprezentuje dwa urządzenia: Amigo Plus i Valore.
Pierwsze z nich to dobrze już znane na polskim rynku urządzenie do oprawy bezszyciowej Amigo, jednak w nowej, wzbogaconej wersji Plus. Amigo Plus przeznaczone jest dla niewielkich, rozwijających się zakładów, które chcą oferować swoim klientom produkty najwyższej jakości. Maszyna osiąga wydajność do 1500 egzemplarzy na godzinę, może być obsługiwana przez jedną osobę i, co podkreśla producent, jest prosta w obsłudze.
Drugie z urządzeń, Valore, to nowość na polskim rynku. To najmniejsze urządzenie do zbierania i szycia drutem. Maszyna pracuje z maksymalną wydajnością 6000 taktów na godzinę, format przed obcięciem to maksymalnie 365×320 mm, minimalnie - 105×115 mm. Dzięki specjalnemu oprzyrządowaniu format minimalny osiąga rozmiary 80×80 mm. Także to urządzenie zostało opracowane z myślą o najmniejszych zakładach, dla których osiąganie jakości jest jednym z ważniejszych celów.


Automaty utrząsające firmy Polar
Operacja utrząsania jest ważną częścią procesu cięcia produktów poligraficznych. Firma Polar oferuje całą serię automatów utrząsających, które gwarantują precyzyjne wyrównywanie arkuszy przed cięciem. Umożliwia to osiąganie dużej dokładności cięcia przy wysokiej prędkości pracy.
Operacja utrząsania może być albo zintegrowana z procesem cięcia - jak w systemach Polara oznaczonych symbolami 2 i 6, albo wykonywana w odrębnej stacji - jak w systemach 4 i 5. Dla drukarń, w których systemy obróbki wykończeniowej stanowią wąskie gardło procesu produkcyjnego, najkorzystniejszym rozwiązaniem są szybkie systemy zintegrowane, z automatycznym rozładunkiem, jak np. Schneidesystem 2.
Automatyczne utrząsarki firmy Polar są dostępne w formatach do 72×87 cm, 90×115 cm, 113×145 cm i 126×165 cm.

Automatyczna utrząsarka R
Wszystkie utrząsarki są seryjnie wyposażone w automatyczne ograniczniki klapowe z obu stron. Mają one na powierzchni, tak samo jak niklowany stół, dysze sprężonego powietrza, które ułatwiają manipulowanie materiałem. W razie potrzeby można uruchomić dopływ powietrza podczas operacji utrząsania.

Automatyczna utrząsarka RA
Automatyczne utrząsarki RA mają te same zalety techniczne i elementy wyposażenia, co modele R. Ponadto zostały wyposażone w powietrzny wałek wygładzający, który po zakończeniu operacji utrząsania wyciska powietrze spomiędzy składek. Wytworzony w ten sposób „blok” można łatwiej przetransportować do krajarki
szybkobieżnej, a jego cięcie jest bardziej precyzyjne.

Automatyczna utrząsarka RAH
W przeciwieństwie do utrząsarek R i RA (odbiór stosu z boku), w automatycznych utrząsarkach RAH automatyczne przekazywanie wyrównanego stosu odbywa się z tyłu maszyny. W połączeniu z systemem cięcia 6 Polara daje to dużą oszczędność miejsca. Stos jest automatycznie kierowany na dostawiony regał STR albo na stół buforowy. [ew]


Maszyny Sitma na Poligrafii
Na targach Poligrafia 2003 firma Norma System Sp. z o.o. z Warszawy zaprezentuje dwie wysoko-wydajne maszyny do pakowania gazet, czasopism i książek w folię polietylenową, oraz ręczną foliarkę pocztową do foliowania pakietów listowych oraz pojedynczych listów.
Sitma C80/750 - szybka linia adresująco-pakująca, po raz pierwszy prezentowana w Polsce. Linia jest przeznaczona do pakowania wydawnictw w folię polietylenową z wkładkowaniem i jednoczesnym dokładaniem np. płyt CD, kaset audio, próbek i gadżetów, oraz adresowania metodą atramentową inkjet drukarką Domino JetArray HR z szybkością do 15 000 opakowań na godzinę.
Sitma C740LT - specjalizowana maszyna do foliowania paczek z wydawnictwami o zróżnicowanej wysokości z szybkością do 1500 paczek na godzinę.
Sitma 375 - foliarka pocztowa do pakowania w folię pakietów listowych i pojedynczych listów.
Maszyny włoskiej firmy Sitma Machinery S.p.A w ofercie Norma System Sp. z o.o. będzie można obejrzeć na Poligrafii w hali 25, sektor E, stoisko 11.


Nowe próbniki dla klientów Antalis Poland
W lutym br. firma Antalis Poland wyprodukowała kolejny z serii próbnik papierów ozdobnych. Tym razem w próbniku znalazły się papiery Dali, Chagall, Modigliani, Stardream, Malmero, Ivolaser i Ivoline, Avantage i Astroprint.
Duże zainteresowanie klientów tymi papierami oraz wzbogacenie dotychczasowej kolekcji zaowocowały wydaniem nowego próbnika papierów ozdobnych Antalis Poland. Forma próbnika pozwala na szybkie odnalezienie poszukiwanego papieru, sprawdzenie, w jakim kolorze i formacie występuje, a także zapoznanie się z możliwościami zadruku i obróbki końcowej.
Antalis Poland jako jeden z niewielu dystrybutorów papieru pokazuje w swoich wzornikach tylko te pozycje, które są dostępne w stałej ofercie magazynowej, dającej pełną dostępność oferowanych produktów. W chwili obecnej liczba indeksów samych papierów ozdobnych przekracza 1000.
Próbnik o nr 1/2003 pasuje formatem i kolorystyką do już istniejących oraz do specjalnie przygotowanego, bardzo funkcjonalnego pudełka.
Od lutego klienci Antalis Poland mogą otrzymać blok w formacie A4 wykonany z papieru o nazwie Coloraction. W bloku zostały zawarte wszystkie kolory i gramatury dostępne w stałej ofercie. Posiadając blok w formie kolorowego notatnika klienci mogą obejrzeć papier w formacie większym niż w standardowym próbniku, sprawdzić możliwość zadruku np. w urządzeniach biurowych.


Nowa koncepcja Antalisu
Antalis Poland, w ślad za francuskim i brytyjskim oddziałem koncernu, wprowadza w życie nowy projekt: my 360o - pierwszą kolekcję papierów ozdobnych zaprojektowaną na życzenie koncernu dystrybucyjnego.
Znając potrzeby klientów Antalis postanowił nie ograniczać się do standardowej oferty światowych producentów papierów ozdobnych, lecz stworzyć dodatkowo własną szeroką kolekcję, odpowiadającą na różnorodne oczekiwania drukarzy, projektantów i grafików. Najnowsza kolekcja, przygotowana we współpracy wszystkich oddziałów Antalis na świecie, składa się z kilku rodzin produktów, zawiera szeroki wybór papierów i kopert, które równocześnie wyróżniają się i uzupełniają nawzajem.
Projekt ruszył we Francji, Wielkiej Brytanii i w Polsce. Do końca 2003 roku produkty kolekcji my 360o będą osiągalne w 18 europejskich krajach, w których Antalis ma przedstawicielstwa. W Antalis Poland papiery z tej kolekcji są dostępne od połowy marca br. Właścicielem całej kolekcji i jej jedynym dystrybutorem jest koncern Antalis.
Cechy kolekcji my 360o:
• doskonałe dopasowanie kolorów w całej gamie produktów; możliwość komponowania papierów białych i kolorowych, gładkich i fakturowanych, oraz kopert
• łatwe w użyciu, praktyczne, przykuwające uwagę próbniki produktów kolekcji my 360o, zaprojektowane tak, aby oszczędzić czas
• wsparcie produktów my 360o całą gamą usług takich jak: wizyty - porady, informacje techniczne przez telefon, indywidualne znaki wodne, koperty na zamówienie, próbki, strona internetowa http://www.my-360.com
• dostępność jednolitej kolekcji w wielu krajach, co jest szczególnie ważne w przypadku klientów sieciowych
• możliwość błyskawicznego reagowania na potrzeby klientów nawet w przypadku pozycji będących poza stałym asortymentem w Antalis Poland.

Informacje na temat kolekcji my 360o można uzyskać pod numerem 801 35 80 36.


Konkurs "Obsesja papieru"
Cezex ogłosił konkurs pt. „Obsesja papieru”. Ideą konkursu jest zebranie i nagrodzenie najciekawszych projektów, które zostały zrealizowane w agencjach reklamowych lub działach kreacji od początku 2002 roku z wykorzystaniem papierów ozdobnych z oferty firmy Cezex. Patronat medialny nad konkursem objął magazyn komunikacji marketingowej „Brief”.
Cezex stale zachęca do eksperymentowania i wypróbowywania nowych możliwości i efektów specjalnych tego popularnego nośnika informacji. Teraz chciałby nagrodzić najlepsze połączenia wizji twórcy, piękna papieru, efektu druku, tworzące razem harmonijną całość - na folderach, kartkach okolicznościowych, zestawach firmowych, opakowaniach, kalendarzach i innych drukach dekoracyjnych, reklamowych oraz artystycznych.
Wszystkie prace konkursowe nadesłane do 30 kwietnia 2003 roku zostaną ocenione przez jury, w którego skład wejdą przedstawiciele firmy Cezex i magazynu „Brief” oraz znane osobistości z branży reklamowej. Autorzy najlepszych prac spotkają się w maju na imprezie finałowej, podczas której, oprócz rozdania nagród oraz bankietu z licznymi niespodziankami, odbędzie się premierowy pokaz filmu pt.: „Matrix. Reloaded”.
Cezex zaprasza wszystkie agencje reklamowe do wspólnej zabawy i promocji nowych rozwiązań.
Więcej informacji dotyczących konkursu „Obsesja papieru” znajduje się na stronie internetowej Cezeksu http://www.cezex.pl/obsesjapapieru


Papiery Studio w Jakonie
Firma Jakon wprowadziła do oferty papierów powlekanych kolejną markę - Studio. Są to papiery przeznaczone do użytku w komunikacji wizualnej, do drukowania wszelkich wydawnictw reklamowych oraz do produkcji eleganckich książek i czasopism.
Za symbol tego papieru przyjęto zebrę, gdyż tak jak zebra łączy w sobie cechy wielu zwierząt, tak papier Studio łączy cechy różnych papierów powlekanych. Papiery Studio odznaczają się wysokim stopniem nieprzezroczystości, bieli oraz pulchności. Rynek poszukuje oszczędności, kierując się w stronę rozwiązań alternatywnych. W przypadku papieru Studio możliwe jest stosowanie niższych gramatur bez ryzyka zmian jakości druku, a tym samym zachowanie walorów optycznych drukowanego obrazu.
Seria Studio to papiery o powierzchni półmatowej - Silk i matowej - Matt.
Studio Silk jest polecany do prac, gdzie duże znaczenie ma jakość druku i wysoka nieprzezroczystość. Specjalne powleczenie powierzchni gwarantuje wysoki połysk druku. Zalecana liniatura rastra to 59 l/cm.
Studio Matt odznacza się zarówno wysokim stopniem bieli, jak i nieprzezroczystości. Wyróżnia go wierne odwzorowanie punktu rastrowego, a zalecana liniatura rastra to 54 l/cm.
Standardowe gramatury papierów Studio w ofercie Jakonu to 70, 80, 90, 100, 115, 130 i 150 g/m2.


Dziesięć lat klejów Eukalin na polskim rynku
Firma Eukalin Spezial Klebstoff Fabrik GmbH z Eschweiler w Niemczech od prawie stu lat produkuje i sprzedaje kleje dla przemysłu przetwórstwa papierniczego. Od dziesięciu lat eksportuje kleje dyspersyjne i topliwe do Polski. Głównymi odbiorcami są introligatornie, wytwórnie kopert i cała branża poligraficzna.
W 1993 roku dyrektor firmy Jürgen Schulz-Wachler po raz pierwszy odwiedził zakłady w Poznaniu, Warszawie i kilku innych miastach. Od tamtej pory rynek wciąż rósł i wielu nowych klientów zdążyło przekonać się o jakości klejów Eukalin w codziennym użytkowaniu.
W kalendarzu firmy Eukalin ważnym terminem jest corocznie Poligrafia w Poznaniu. W tym roku w dniach 8-11 kwietnia Eukalin zaprezentuje swoją ofertę na stoisku numer 1 w hali 9. Wszystkich zaintereso-wanych z radością powitają na stoisku pan Schulz-Wachler wraz ze wspólpracownikami.
Więcej informacji o produktach firmy Eukalin można znaleźć w internecie na stronie http://www.eukalin.de

Dodajmy, że od prawie dwóch lat pan Jürgen Schulz-Wachler współpracuje z naszą redakcją. Na naszych łamach publikuje doniesienia nt. ważniejszych targów branży poligraficznej w Europie. [ew]


Cezex sponsorem koncertów jazzowych
Od listopada 2002 Cezex wspiera koncerty światowej sławy wykonawców jazzowych „Jazz raz po raz” odbywające się w Teatrze Rozrywki w Chorzowie i w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach, organizowane przez Agencję Artystyczną Paradam z Katowic.
7 marca 2003 roku w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach zagrał Dave Douglas uważany za najlepszego trębacza współczesnego jazzu. W piątkowy wieczór, podczas jedynego w Polsce koncertu w Górnośląskim Centrum Kultury, promując wspólną płytę „Freak In” z Douglasem zagrali: Seamus Blake - saksofon tenorowy, Jamie Saft - piano, David Gilmore - gitara, Brad Jones - kontrabas, Derrek Philips - perkusja, Ikue Mori - perkusja elektroniczna.
Występ Dave Douglas Septet to piąty z rzędu koncert, którego Cezex był jednym ze sponsorów, w towarzystwie między innymi „Gazety Wyborczej”, TVP Katowice, Polskiego Radia Katowice oraz Magazynu „Jazz Forum”. Wcześniej w cyklu „Jazz raz po raz” występowali: All Foster Quartet, Professionales Anthony’ego Colemana, Anna Maria Jopek, Jacques Loussier Trio, Joey DeFrancesco Trio. Następny koncert już niedługo - 25 kwietnia 2003 r. w Centrum Kultury w Katowicach zagra Gonzalo Rubalcaba Trio.


Filmowy debiut Heidelberga
Heidelberger Druckmaschinen AG świętuje swój hollywoodzki debiut w filmie pt. „Catch Me If You Can - prawdziwa historia genialnego oszustwa”. W filmie tym agent FBI, tropiący fałszerza czeków, pokazuje najnowszy dowód rzeczowy grupie drukarzy i prosi ich o wyjaśnienie sposobu jego wytworzenia. Eksperci trzymają sfałszowany czek pod światło i na podstawie znakomitej jakości druku dochodzą do wniosku, że czek mógł zostać wydrukowany tylko na maszynie Heidelberga. „Perfekcyjny margines dookoła. Separacja barw bez zarzutu, żadnego przenikania barw” - wyjaśnia zgodnie ze scenariuszem jeden z drukarzy. „Gdzie to zostało wydrukowane?” - pyta agent FBI grany przez Toma Hanksa. „Na olbrzymie... na maszynie Heidelberga... w druku czterokolorowym” - odpowiada jeden z drukarzy. „Węchem można wyczuć tę masę - dwie tony, bez farby”.
Leonardo DiCaprio gra Franka W. Abagnale, który swój wystawny tryb życia finansował za pomocą fałszywych czeków - drukowanych na maszynie Heidelberga. Historia ta jest oparta na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w latach sześćdziesiątych w Stanach Zjednoczonych. Jeszcze dzisiaj prawdziwy Frank W. Abagnale chwali zalety swojej ówczesnej maszyny drukarskiej i potwierdza: „Oczywiście, drukowałem na maszynie Heidelberga. Heidelberg był i jest najlepszym, co ta branża może zaoferować”. W międzyczasie Abagnale zmienił front i jest dzisiaj doradcą do spraw bezpieczeństwa FBI, amerykańskiego Federalnego Biura Śledczego.
Film, wyprodukowany przez Stevena Spielberga i jego studio DreamWorks, idzie od jakiegoś czasu w USA, a 30 stycznia miał premierę w Niemczech.
Pomysł umieszczenia marki Heidelberg w scenariuszu filmowym nie wyszedł wcale od firmy Heidelberger Duckmaschinen AG - marka ta została użyta, gdyż, jak stwierdza jej właściciel, jest synonimem tradycji i jakości.
Gdy w połowie lat sześćdziesiątych Abagnale dokonywał fałszerstw czeków, firma Heidelberg właśnie przestawiała swoją produkcję z typografii na offset, który przedsiębiorstwo to wprowadziło w 1962 roku. W roku 1967, a więc wówczas, gdy Abagnale został ujęty przez władze, przedsiębiorstwo zmieniło nazwę na Heidelberger Druckmaschinen Aktiengesellschaft i przygotowywało się do wprowadzenia pierwszej maszyny Speedmaster, co nastąpiło w roku 1974. [ew]Nowa strona
Szanowni Internauci, zapraszamy na nową stronę Świata DRUKU : http://www.swiatdruku.eu/<br />
Zachęcamy także do subskrybowania naszego nowego newslettera:<br />
http://www.swiatdruku.eu/newsletter/register_subscription/1 Nowa odsłona naszej strony - zapraszamy: http://www.swiatdruku.eu/
Firmy KML Solutions i LeadCom zapraszają na warsztaty „Fakty i mity na temat atramentów. Jak dobrać odpowiedni atrament. Klasyfikacja, zastosowanie, trendy”, które odbędą się 20 stycznia 2011 w Centrum EXPO XXI w Warszawie. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym imprezy.<br />
W swoim komunikacie organizatorzy odpowiadają na pytanie, dlaczego warto wziąć udział w tych warsztatach: <br />
Podstawowym problemem jest nadmiar atramentów na naszym rynku, brak obiektywnej wiedzy o nich oraz brak kryteriów ich oceny. Użytkownicy bardzo często odczuwają chaos informacyjny. W tej tematyce nie ma się do czego odnieść, nie ma jakiegoś wzorca, nie ma jasno sprecyzowanych kryteriów oceny atramentów. Wiedza o tuszach jest szczątkowa, niepełna, nieuporządkowana, czasami zupełnie fałszywa. Terminologia określająca atramenty (np. eco, mild, miękki, twardy solwent) jest nowym użytkownikom często nieznana. Które atramenty są szkodliwe, a które nie, które niszczą głowice a które je „udrażniają”, które blakną po pół roku, a które są „wieczne” – nie ma gdzie o tym poczytać. Tuszów na rynku jest tak dużo, że użytkownicy nie wiedzą, co wybrać i dlaczego. Zasypywani są ofertami nowych atramentów, które mają rozwiązać wszystkie problemy. Ale obiektywnie: które są te najlepsze? I dlaczego? Użytkownik w większości przypadków nadal tego nie wie. <br />
Na warsztatach chcielibyśmy rzucić nieco światła na te problemy. Wybrnąć jakoś z gąszczu sprzecznych często informacji o tuszach, sformułować kryteria ich oceny, wprowadzić klasy porządkujące jakość tuszów, uporządkować ogólną wiedzę. Chcielibyśmy naszkicować jakiś scenariusz, w jaki sposób zabrać się za dobór atramentu do swojej maszyny. To niełatwe zadanie, mamy nadzieję, że temu podołamy.   <br />
<br />
PROGRAM WARSZTATÓW<br />
<br />
10.30 – 13.30 BLOK TEORETYCZNY – prezentacja/sesje pytań <br />
10.30 – 11.00 Moduł I<br />
Atrament – budowa, właściwości, podstawy chemiczne.<br />
Podział atramentów ze względu na: <br />
- zastosowanie<br />
- maszyny, głowice, rozpuszczalniki<br />
- jakość<br />
Panel poprowadzi: dr Leszek Kułak, Politechnika Gdańska/Prim Jet Color<br />
<br />
11.00 – 11.40 Moduł II<br />
Co to jest dobry atrament, czyli jak dobrać odpowiedni atrament do swojej maszyny?<br />
Cechy farb cyfrowych i potencjalne kryteria oceny: <br />
- jakość druku, kolorystyka<br />
- fizyczne właściwości farby: zapach, oddziaływanie na otoczenie i obsługę maszyn<br />
- fizyczne właściwości wydruków: odporność na ścieranie, światłoodporność, zdolność do utrwalania się na różnych podłożach<br />
- cechy eksploatacyjne wynikające ze współpracy farby z maszyną <br />
- cena farby a koszt druku <br />
Typowe problemy związane z atramentem.<br />
Zasady doboru farby do maszyny drukującej.<br />
Panel poprowadzi: Przemysław Kida, Profikolor<br />
11.40 – 12.00 Przerwa na kawę<br />
<br />
12.00 – 13.30 Moduł III<br />
Analiza polskiego rynku atramentów solwentowych:<br />
- eco<br />
- mild<br />
- hard solwent<br />
Próba usystematyzowania pojęć i wiedzy o atramentach solwentowych.<br />
Klasyfikacja atramentów ze względu na jakość oraz maszyny.<br />
Panel poprowadzą: Dariusz Świercz, Leadcom; Steve Knight, Sioen; Michael Moeller, Roland <br />
13.30 – 14.00 	Lunch <br />
<br />
14.00 – 16.00 BLOK PRAKTYCZNY<br />
14.00 – 15.30 Moduł I<br />
Czy jesteś pewien, że znasz możliwości swojego plotera?<br />
- Pokazanie różnic we właściwościach i jakości druku atramentów eco- i mildsolwentowych w zależności od prędkości druku (drukowanie na maszynach Roland XJ640, Asbru RS64)<br />
- Pokazanie różnic w jakości druku ploterów 4-(CMYK) i 6(CMYKLcLm)-kolorowych<br />
<br />
15.30 – 16.00 Konkurs na najciekawszą aplikację <br />
- prezentacja autorów i aplikacji<br />
- głosowanie<br />
- rozdanie nagród<br />
<br />
16.00 Zakończenie warsztatów<br />
<br />
Warunki uczestnictwa: <br />
    <br />
Rejestracji należy dokonać do dnia 10.01.2011.		<br />
Koszt uczestnictwa: 240 zł (wpłata do 31.12.2010), 280 zł (wpłata do 10.01.2011), (podane ceny są cenami brutto); Bank Millennium, Nr konta: 83 1160 2202 0000 0001 3270 3555, dopisek do przelewów: Warsztaty.<br />
Cena obejmuje: udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, lunch, przerwy kawowe.<br />
Dla klientów firm-organizatorów – zniżka w wysokości 25%.<br />
Miejsce imprezy: Centrum EXPO XXI, Warszawa ul. Prądzyńskiego 12/14, Sala B.<br />
Zgłoszenia: <br />
biuro@leadcom.pl,
<a href= mailto:agnieszka.swiercz@leadcom.pl?subject= target= {target} >agnieszka.swiercz@leadcom.pl</a><br />
tel./fax +48 22 8641009; 517560040<br />
Fakty i mity na temat atramentów - warsztaty
Firma Map Polska wprowadziła do swojej oferty Olin – nowy papier offsetowy klasy premium. Nadaje się on świetnie jako podłoże na zaproszenia, papier firmowy, foldery, katalogi wystaw i do wielu innych tego typu wydruków. Bardzo dobrze sprawdza się także w produkcji dziełowej. <br />
W ofercie Map papier Olin występuje w 15 gramaturach – od 40 g/m2 do 400 g/m2, pięciu odcieniach – od śnieżnej bieli do kości słoniowej, i z trzema rodzajami wykończenia powierzchni – od supergładkiego po szorstki. Linia obejmuje także papier makulaturowy i pasujące do niego koperty. Cała gama papierów Olin posiada certyfikat FSC. <br />
„Olin to nasza propozycja skierowana do tych, którzy poszukują wysokiej jakości podłoży drukowych, a nie lubią kompromisów. Olin to po prostu bardzo wysoka jakość za rozsądną cenę” – mówi Gabriela Hatłas, Product Manager Fine Papers w Map Polska. <br />
Olin dołączył do bogatej oferty papierów firmy Map stanowiąc łącznik pomiędzy grupą masowych podłoży a papierami ozdobnymi. Wśród znanych i cenionych marek papierów Map Polska są m.in. One, Ecco-Book, Claro czy też Dito. <br />
<br />
<br />
Olin - nowy papier offsetowy klasy premium
23 listopada firma Hubergroup poinformowała, że ze względu na znaczny wzrost cen surowców do produkcji farb, ich ceny zostaną podwyższone – farby do heatsetu i skalowe do coldsetu będą droższe o 35 centów/kg, czarne do coldsetu o 20 centów/kg, natomiast farby do druku arkuszowego od 30 do 50 centów/kg. <br />
Wprowadzenie podwyżek producent umotywował podwyżką cen materiałów o 35–45% (podwyżki cen podano w euro) w minionych 12 miesiącach. <br />
W komunikacie prasowym Hubergroup podkreśla, że będzie korzystać z każdej okazji, aby obniżać ceny – będzie dynamicznie reagować na zmieniającą się sytuację na światowych rynkach. <br />
*<br />
W komunikacie prasowym firma Flint Group zwróciła uwagę na to, że analitycy przewidują dalszy wzrost cen materiałów w 2011 roku. Producent nie wyklucza podwyższenia cen produktów znajdujących się w jego portfolio, zwłaszcza farb przeznaczonych do produkcji opakowań.<br />
*<br />
Z kolei firma Sun Chemical poinformowała o 25-procentowym wzroście cen na wszystkie swoje produkty wykorzystujące pigment Violet 23. Wzrost ten stał się nieunikniony, bowiem – jak podaje producent – koszty wytwarzania pigmentu wzrosły o 70% w ciągu ostatnich 12 miesięcy i nadal spodziewana jest tu tendencja wzrostowa.<br />
Problemy z podażą Violet 23 rozpoczęły się pod koniec 2009 roku, gdy w Chinach i Indiach zaczęła się zmniejszać dostępność karbazolu – podstawowej substancji, z której wytwarzany jest ten pigment. Karbazol wykorzystywany jest jedynie w branży produkującej barwniki, jednakże smoła węglowa, z której uzyskuje się karbazol, jest powszechnie stosowana również w innych branżach, co ogranicza jej dostępność. Niekorzystne efekty pogłębia także fakt, że branża produkująca barwniki ma niewielką kontrolę na kosztem i podażą tej substancji. <br />
Felipe Mellado, dyrektor ds. marketingu Sun Chemical, komentuje: „Brak podstawowych materiałów produkcyjnych jest zagadnieniem trapiącym całą branżę. Sun Chemical intensywnie pracuje, aby kompensować wpływ tej sytuacji na wzrost kosztów, ale obecnie wprowadzenie wzrostu cen na wszystkie produkty zawierające Violet 23 było nieuniknione. Ma to przełożenie na ceny większości farb drukowych oferowanych na rynku płynnych farb, a także na całe grupy produktów przeznaczonych do maszyn arkuszowych oraz farb UV. Robimy wszystko co w naszej mocy, pracując z czołowymi dostawcami pigmentu i staramy się tak zarządzać bieżącą sytuacją, by w jak najmniejszym stopniu wpłynęła ona na naszych klientów”. <br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
Wzrosną ceny farb
Jak co roku firma Heidelberg Polska zaprosiła do Print Media Academy w Heidelbergu wyróżniających się studentów z trzech uczelni: z Politechniki Warszawskiej, z Politechniki Łódzkiej i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wyjazd odbył się w dniach 24–25 listopada. Studenci pojechali pod opieką Juliusza Krzyżkowskiego (Zakład Technologii Poligraficznych na Wydziale Inżynierii Produkcji PW) i Krzysztofa Głowackiego (Instytut Papiernictwa i Poligrafii PŁ), towarzyszyli im Zbigniew Krugiełka i Jacek Szynkarek z firmy Heidelberg Polska. Ze strony Heidelberger Druckmaschinen AG opiekował się grupą Dieter Kurock.<br />
W programie wycieczki znalazły się: wykład i zwiedzanie Print Media Academy, prezentacja systemu Prinect, pokaz naświetlarek Suprasetter, prezentacja działania maszyn Speedmaster XL 75-5+L i XL-105-10-P w Print Media Center, pokaz linii do oprawy zeszytowej ST 450. Studenci gościli w fabryce w Wiesloch, obejrzeli centrum logistyczne i magazyn części, halę z linią do produkcji napędowych kół zębatych, halę produkcji systemów sterujących, halę, gdzie powstają maszyny Speedmaster SM 74 i XL 75 oraz hale produkcji maszyn pełnoformatowych.<br />
Zwiedzano także zamek w Heidelbergu i Jarmark Bożonarodzeniowy na Starówce.<br />
Studenci z wizytą w Print Media Academy
Creative Park to strona internetowa stworzona przez firmę Canon, będąca źródłem dobrej zabawy i nieograniczonych możliwości tworzenia przestrzennych form dekoracji świątecznych, kart okolicznościowych, albumów oraz wszelkiego rodzaju szablonów. Canon Creative Park daje możliwość twórczego spędzania wolnego czasu z dzieckiem i całą rodziną, zapewniając radość oglądania, drukowania, wycinania, klejenia i składania różnorodnych wzorów. Stanowi miejsce kreatywnego wykorzystania produktów Canon Pixma – serii drukarek fotograficznych oferujących doskonałe efekty domowego wydruku fotografii i dokumentów. Posiadacze urządzeń Canon mają szansę dostępu do strefy Premium zawierającej dodatkowe zdjęcia i ilustracje.<br />
Twórcom Creative Park zależało na stworzeniu wygodnego i twórczego miejsca zabawy z obrazem, prezentowanym w setkach form, konwencji i stylów. Przedstawia łatwe sposoby tworzenia własnego kalendarza, zaproszenia, papieru listowego czy albumu bez większego zaangażowania, a tym bardziej wychodzenia z domu. <br />
Materiały przedstawione w Creative Park są dostępne za darmo dla każdego użytkownika. Posiadacze drukarek fotograficznych Canon Pixma mają jednak możliwość wyboru z bogatszych zasobów obrazów i wzorów. Creative Park Premium jest dedykowany użytkownikom urządzeń Canon, którym zostały udostępnione dodatkowe zasoby w postaci całej gamy zdjęć i ilustracji autorstwa cenionych na całym świecie fotografów i artystów. Osoby korzystające z Creative Park mogą liczyć na najwyższej jakości efekty wizualne przy zastosowaniu sprzętu drukującego Pixma i oryginalnych atramentów Canon. Daje to gwarancję trwałość i jakość wydruku, co finalnie wpływa na satysfakcję z pracy. Wszystkie elementy przedstawione w Creative Park można w prosty sposób pobrać i wydrukować. Wzory zawierają instrukcję montażu wybranego materiału. Na każdej stronie witryny znajduje się informacja „jak zrobić”, a w razie potrzeby można korzystać z automatycznej pomocy.<br />
Creative Park jest podzielony na kategorie tematyczne, co bardzo ułatwia szybkie wyszukanie konkretnego przedmiotu. Kategoria „prezenty i karty okolicznościowe” to idealne miejsce dla osób organizujących przyjęcia. Znajdziemy tu kartki, wzory zaproszeń, kopert, papeterii, okładek do płyt CD, ramek do zdjęć, a nawet pudełek na prezenty. Druga kategoria obejmuje m.in. trójwymiarowe modele przedstawiające zwierzęta, zabawki, dekoracje okolicznościowe, znane budowle świata, pojazdy oraz formy z dziedziny nauki o różnym stopniu trudności, dopasowanym do wieku użytkownika. Pod kolejną zakładką znajdziemy elementy graficzne pozwalające stworzyć album fotograficzny dla każdego członka rodziny. Obecnie mamy możliwość wyboru spośród kilkuset wzorów dostępnych w różnorodnych układach. Czwarta kategoria zawiera obrazy czerpiące z wielu konwencji artystycznych. Dzięki nim będziemy mogli stworzyć trójwymiarowe obrazy, reliefy, orgiami czy mozaiki. W sekcji „kalendarze” Canon udostępnił bogaty zestaw kalendarzy w rozmaitych formach przestrzennych, jak i szerokiej gamie kolorystycznej. Ostatnia kategoria to galeria fotograficzna, prezentująca zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Są to m.in. zdjęcia krajobrazów z odległych zakątków świata, obrazy natury, flory, fauny oraz zdjęcia ze świata sportu.<br />
Serwis znajduje się pod adresem: http://www.canon.com/c-park/<br />
<br />
<br />
Canon Creative Park
Szczecińska Agencja Edukacyjna zaprasza do udziału w XII Zimowej Konferencji Poligraficznej Bukowina Tatrzańska 2011 organizowanej pod hasłem „Barwa w druku od A do Z”. Odbędzie się w Bukowinie Tatrzańskiej w Domu Zdrowia Rysy przy ul. Leśnej 20 (20 km od Zakopanego) w dniach 9/10–12 stycznia 2011 roku.<br />
Partnerem merytorycznym konferencji jest firma Frogimus, Partnerem – Portal PrintinPoland.com. Patronat medialny sprawuje „Świat DRUKU”.<br />
Konferencja adresowana jest do przedstawicieli drukarń i zakładów poligraficznych (druk offsetowy, cyfrowy, fleksograficzny), wydawnictw, firm handlowych i innych przedsiębiorstw działających w branży poligraficznej. Tematyka tegorocznej konferencji koncentruje się na zagadnieniach związanych ze standaryzacją, stabilnością barwy i kontrolą jakości druku. Przedstawione zostaną najnowsze rozwiązania w tym zakresie, stosowane w urządzeniach i technologiach przez wiodące firmy w branży poligraficznej. Konferencja jest doskonałym miejscem do zapoznania się z nowymi koncepcjami i rozwiązaniami, dyskusji, a także wymiany doświadczeń. A to wszystko w zimowej atmosferze Bukowiny Tatrzańskiej.<br />
W programie:<br />
- „Systemy standaryzacji i kontroli jakości druku” – Danuta Tyrowicz, Frogimus<br />
- „Heidelberg Remote Access Elite – innowacyjne rozwiązania zdalnej komunikacji drukarni z jej klientami” – Piotr Bogusz, Heidelberg Polska<br />
- „Systemy kontroli barwy w systemach produkcyjnych Konica Minolta” – Adam Bieniewski, Konica Minolta Business Solutions Polska<br />
- „Kompleksowe zarządzanie barwą – nowe spojrzenie. Kodak Flexcel NX” – Mariusz Geras, Kodak Polska<br />
- „Miejsce nowoczesnego zarządzania barwą w globalnej standaryzacji druku – nowe rodzaje oprogramowania i sposoby komunikacji”, X-Rite. <br />
<br />
Firma X-Rite jest sponsorem wspierającym konferencji.<br />
Spotkanie poprowadzone przez Roberta Kuczerę z firmy Michael Huber Polska poświęcone zostanie zagadnieniom standardów farbowych w druku offsetowym. Prezentacja, a następnie workshop, umożliwią zapoznanie się z tymi zagadnieniami oraz dyskusję wszystkich zainteresowanych uczestników konferencji.<br />
Dyrektor projektu targów Poligrafia, Jerzy Kaczmarek (Międzynarodowe Targi Poznańskie) zapozna uczestników konferencji z tematem „Poligrafia 2011 + Digital Printing Expo – wizja przyszłości nowej branży poligraficznej”.<br />
Przewidziane są wystąpienia firm-dostawców prezentujących oferowane przez nie urządzenia, materiały i technologie.<br />
Konferencji towarzyszą VII Zawody w narciarstwie alpejskim dla poligrafów o puchar firmy<br />
Michael Huber Polska HUBER SKI CUP BUKOWINA 2011.<br />
„Zapraszamy wszystkich poligrafów do udziału w konferencji. Mamy nadzieję, że po raz kolejny będzie ona doskonałą okazją do ciekawych spotkań i dyskusji oraz wypoczynku w miłej śnieżnej scenerii, np. podczas kuligu przy blasku pochodni” – zachęca Waldemar Światły.<br />
<br />
Informacje organizacyjne<br />
Koszt udziału w konferencji: 1185,00 zł od osoby, obejmuje zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym, wyżywienie, udział w części merytorycznej, udział w części rekreacyjnej. Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 180,00 zł. Zakwaterowanie od dnia 9.01.2011 r. do 12.01.2011 r. Wyżywienie od kolacji w dniu 9.01.2011 r. do obiadu w dniu 12.01.2011 r.<br />
Zgłoszenia prosimy przesyłać faksem lub e-mail do 31.12.2011 r. Należność z tytułu udziału w konferencji należy przekazać do 4.01.2011 r. na konto: Multibank nr 71 1140 20017 0000 4802 0378 9450. Rabat dla klientów portalu PrintinPoland.com płacących abonament wynosi 5% (nie obejmuje dopłaty do pokoju 1-osobowego).<br />
Informacji udziela Waldemar Światły, tel. 608 082 657, tel/fax 56 660 80 17, e-mail:
<a href= mailto:saebiuro@emil.tnp.pl?subject= target= {target} >saebiuro@emil.tnp.pl</a> Konferencja poligraficzna w Bukowinie
Xerox Polska ogłosił wprowadzenie na rynek zmodyfikowanego i ulepszonego cyfrowego systemu produkcyjnego iGen4. Przełomowy system iGen4 pojawił się na rynku w 2008 r., do tej pory skorzystało wiele setek klientów, tworząc miliardy przynoszących dochody wydruków. Teraz firma zaprezentowała jego wydajniejszą wersję. <br />
iGen4 EXP – najnowszy model skonstruowany na bazie nagradzanej platformy iGen4 – zapewnia użytkownikom natychmiastowy wzrost wydajności ze względu na obecność nowych opcji w zakresie przygotowania i wykończenia oraz obsługę arkuszy w największym dostępnym na rynku formacie.  <br />
Jak podaje producent, nowy system charakteryzuje się niemal o 50% większym arkuszem druku w porównaniu z urządzeniami konkurencyjnymi – co przekłada się na większą efektywność druku i zwiększone dochody klientów. Przyjmowanie zamówień na system Xerox iGen4 EXP już się rozpoczęło, a od 2011 r. użytkownicy będą mogli łatwo dokonywać konwersji tradycyjnych systemów iGen4 na system iGen4 EXP. <br />
Do podstawowych funkcji iGen4 EXP należą:<br />
- Największy format arkusza drukowego (36,4×66 cm) w swojej klasie – umożliwia realizację wymagających zadań, takich jak pełnowymiarowe, potrójnie składane broszury, karty pocztowe i karty z życzeniami lub bardzo duże okładki i obwoluty książek w formacie 36,4 na 66 cm. Drukowanie 40 arkuszy na minutę w większym formacie zasadniczo zwiększa prędkość drukowania systemu iGen4 do 120 obrazów w formacie A4 na minutę, podnosząc wydajność. Nośniki mogą być podawane ze zmodyfikowanego podajnika papieru lub systemu podawania rolowego. Układarka Multigraf odbiera duże wydruki i układa je w wyjmowanych koszach w celu ułatwienia transportu do dalszego wykańczania, tj. przycinania, powlekania i lub innych opcji wykańczających.<br />
- Zautomatyzowane rozwiązanie Web-to-finish – realizacja obiegu pracy bez ingerencji ludzkiej. Od początku 2011 r. cały proces od złożenia zamówienia do produktu końcowego będzie mógł przebiegać bez ręcznego konfigurowania czy innego rodzaju interwencji. Rozwiązanie wykorzystuje funkcję Xerox FreeFlow Digital Workflow Collection, jak również oprogramowanie i opcje wykańczające oferowane przez partnerów biznesowych Xeroksa, aby usprawnić proces produkcji od chwili złożenia zamówienia, szybko zmieniając i synchronizując wskazówki dotyczące produkcji, w zależności od potrzeb. <br />
- Integracja z mechanizmem drukowania Adobe PDF – zapewnia szybkie i niezawodne drukowanie natywnych plików Adobe PDF. Rozszerzone opcje przygotowania do druku ułatwiają dostęp i odwzorowanie kolorów dodatkowych oraz przezroczystości, co ogranicza cykle korekty. <br />
<br />
Xerox wprowadza iGen4 EXP
W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance NEPCon wykonał audyt w firmie Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz w Wasilkowie. W efekcie wykonanej oceny kontroli pochodzenia produktu przyznano firmie certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) o numerze SW-COC-005214, obowiązujący od 22 listopada 2010 r. do 21 listopada 2015 r.<br />
Drukarnia Perfekt została założona przez Janusza Macieja Banasiewicza w roku 1987. Pierwszą siedzibą drukarni były pomieszczenia gospodarcze przy ul. Słomianej w Warszawie. W 2001 roku powstała nowoczesna drukarnia przy ul. Przemysłowej w Wasilkowie koło Białymstoku. Dzisiaj Perfekt to dwie drukarnie (druga w Warszawie, przy ul. Połczyńskiej) 12 tys. m2 powierzchni produkcyjnej oraz tysiąc powierzchni administracyjno-biurowej. W oddawanych do użytku halach instalowany jest nowoczesny park maszynowy: wielozespołowe, arkuszowe maszyny drukujące i linie introligatorskie. Strategicznymi partnerami Perfektu w tym zakresie są firmy Heidelberg, Müller Martini oraz Kolbus.<br />
Drukarnia specjalizuje się w druku akcydensów i książek. Firma oferuje bogatą ofertę dotyczącą oprawy i uszlachetnień po druku oraz bardzo krótkie terminy druku prac. Głównymi klientami drukarni są duże wydawnictwa krajowe i zagraniczne oraz agencje reklamowe i korporacje. Misją firmy jest wysoka jakość wykonywanych prac i krótkie terminy realizacji. W trosce o klienta Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz wprowadziła system zarządzania jakością ISO 9001:2008 i środowiskiem ISO 14001:2005 oraz uzyskała certyfikat FSC.<br />
<br />
Certyfikat FSC dla Drukarni Perfekt
Firma Hunkeler poinformowała, że podczas targów Innovationdays 2011, które odbędą się w Lucernie w dniach 14–17 lutego, będzie można odwiedzić stoiska ponad 70 wystawców prezentujących na powierzchni obejmującej 5000 m2 rozwiązania z różnych obszarów branży poligraficznej – prepressu, procesu druku i wykończenia. <br />
Aby wziąć udział w imprezie, można zarejestrować się na stronie internetowej www.innovationdays.hunkeller.ch/registration<br />
Hunkeler Innovationdays 2011
Więcej...
więcej  Ostatnia: 
Ostatnie wątki:
Więcej...
Brak ankiety

Wyniki

Inne Ankiety
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Świat Druku     powered by eZ Publish, createdy by Krokus Sp. z .o.o