Nowa strona
 
Listopad 2010
Forum dyskusyjne
Galeria zdjęć
Galeria reklam

Galeria reklam


Artykuły promocyjne

Artykuły promocyjne


Witryna wydawnicza

Witryna wydawnicza


Prenumerata
Wyszukiwarka
Zaloguj się

"Świat Druku" - miesięcznik Archiwum Rok 2007 Marzec
Targi

Targowe prezentacje. Część II. Targi Poligrafia i Euro-Reklama Outdoor Expo


W dniach 27–30 marca 2007 r. odbędą się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Maszyn, Materiałów i Usług Poligraficznych Poligrafia – największe w Polsce targi branży poligraficznej, o ugruntowanej renomie. Co roku gromadzą one wystawców z Polski i ze świata. W ostatniej edycji w 2005 r. uczestniczyło łącznie 419 firm z 20 krajów, a powierzchnia wystawiennicza zajmowała blisko 9000 m2, co stanowiło 20-procentowy wzrost w stosunku do poprzedniej edycji targów w roku 2003.
Największe firmy, dużo nowości, światowe i polskie premiery maszyn – to wszystko czeka w Poznaniu. Wystawiają się tam producenci z następujących sektorów poligrafii: reprodukcja, sprzęt do przygotowania form drukowych, maszyny drukujące, maszyny i urządzenia introligatorskie, urządzenia do uszlachetniania papieru, urządzenia do etykietowania, urządzenia do produkowania i przetwarzania materiałów poligraficznych, maszyny do produkcji opakowań zadrukowanych, urządzenia kontrolno-pomiarowe i pomocnicze, części zamienne i podzespoły, usługi poligraficzne, materiały i akcesoria eksploatacyjne, wydawnictwa.
Równolegle do targów Poligrafia odbędą się targi Euro-Reklama Outdoor Expo, zorganizowane z myślą o profesjonalistach zajmujących się: drukiem wielkoformatowym, komunikacją wizualną, produkcją, importem i dystrybucją materiałów oraz urządzeń do produkcji reklam, usługami reklamowymi, fotografią reklamową, usługami wystawienniczymi, rozwiązaniami POS (promocja punktów sprzedaży, display etc.), wydawnictwami specjalistycznymi i portalami branżowymi.
W wydaniu lutowym „Świata DRUKU” zamieściliśmy pierwszą część targowych prezentacji firm. Poniżej przedstawiamy, w kolejności alfabetycznej, pozostałe zapowiedzi ekspozycji.

Alma Trend
Alma Trend zaprezentuje na swoim stoisku urządzenia i materiały niezbędne w reklamie i druku wielkoformatowym. Po raz pierwszy pokaże hybrydową cyfrową maszynę drukującą w technologii Inkjet UV – Solara UV2 firmy Sericol FujiFilm. Urządzenie to umożliwia druk na miękkich i twardych podłożach do 1524 mm szerokości i 13 mm grubości.
Podczas targów będzie wykonanych wiele prób na materiałach firm o uznanej marce w branży materiałów do druku wielkoformatowego, tj: Intelicoat, Mactac, Folex, oraz własnej marki firmowej Aem-jet.
Firma zapozna swoich gości z technologią produkcji najlepszych tuszów Color+ firmy Sericol FujiFilm, gwarantujących wydajność o 20–30% większą w porównaniu do tuszów oferowanych obecnie na rynku.
Na stoisku będzie można także poznać sztukę wykańczania prac laminatorem firmy GBC.
Nowością wśród maszyn grawerujących będzie ploter Step Four, przeznaczony do małych i średnich pracowni, cechujący się nieskomplikowaną budową i obsługą. Maszyna przeznaczona jest głównie do grawerowania, ale także do wycinania w materiałach miękkich (np. PCV, plexi), innych tworzywach sztucznych oraz miękkich metalach.
Alma Trend sp. z o.o. – Euro-Reklama, pawilon 3A, stoisko 37.


Cortland
Na targach firma będzie prezentować produkty związane z zagadnieniem proofingu cyfrowego oraz druku wielkoformatowego wysokiej jakości. Pokazane będą plotery drukujące Epson Stylus Pro 9800/7800, sterowane RIP-ami Proofmaster firmy PerfectProof, oprogramowanie firmy Enfocus do weryfikacji prac prepress, przyrządy pomiarowe firmy X-Rite do kontroli procesu proofingu oraz przygotowania profili barwnych ICC. Na stoisku będzie można dowiedzieć się, jak na drukarce ink-jet przygotować wyciągi barwne dla technologii sitodrukowej.
Cortland sp. z o.o. – Poligrafia, pawilon 3A, stoisko 19.


Dienes
Firma Dienes jest znanym w świecie producentem narzędzi do cięcia papieru, gumy, blach, filmu i folii (taśmy magnetofonowe, taśmy klejące, taśmy metalowe itp.) Do produkcji noży używane są tylko najlepsze materiały, a oferowane systemy cięcia mają najwyższą jakość, potwierdzoną certyfikatami ISO. Firma oferuje najnowocześniejsze systemy cięcia wzdłużnego, do zwijarek, przewijarko-krajarek etc. – na przykład: cięcie nożycowe, cięcie bruzdowe, żyletkowe, cięcie gorące, przy jednoczesnym zastosowaniu najlepiej dobranych i sprawdzonych stali oraz proszkowych stali szybko tnących marki Controlleur, stali hartowanych marki Controdur, ceramik marki Disimet. Na targach Dienes Polska przedstawi: noże listwowe, noże krążkowe, noże zębate, kształtowe, narzędzia do cięcia wzdłużnego blach, elementy rozprężne, jak wały, głowice do odwijaków i nawijaków.
Dienes Polska – Poligrafia, pawilon 5, stoisko 148.


Endutex
Odwiedzający stoisko firmy będą mieli możliwość poznania szerokiej oferty mediów do zadruków cyfrowych, sitodruku, banerów, a przede wszystkim tegorocznych nowości. Są to:
• produkty ekonomiczne
– frontlity: Print EX 450 g/m2, Print MX 550 g/m2
– backlity: Back EX 450 g/m2, Back MX 550 g/m2
• tekstylia do druku – tkaniny bawełniane impregnowane PCV
– Cotex 340 g/m2
– Cotex 480 g/m2.

Do oferty powracają media o gramaturze 550 g
– Print MX i Back MX.
Firma prezentować będzie także tusze solwentowe i ekosolwentowe renomowanej firmy Fillink, której jest wyłącznym przedstawicielem na Polskę.
Endutex sp z o.o. – Euro-Reklama, pawilon 3A, parter, stoisko 28.


Fujifilm
Firma Fujifilm zaprasza do odwiedzenia stoiska „Planeta Obrazu”, na którym zostaną zaprezentowane najnowocześniejsze urządzenia cyfrowe naświetlające płyty fotopolimerowe w technologii fioletowej oraz płyty termiczne.
Po raz pierwszy zostanie pokazana bezprocesowa płyta Brillia HD PRO-T, która po naświetleniu nie wymaga utrwalenia obrazu poprzez wywoływanie, zmywanie lub gumowanie. Po opuszczeniu naświetlarki płyta może być zakładana na cylinder formowy maszyny drukującej. Płyta Brillia HD PRO-T jest kompatybilna z istniejącymi naświetlarkami termicznymi i zapewnia tę samą wydajność produkcji, co zwykłe płyty termiczne. Dodatkowo płyta ma dobre właściwości drukowe, a unikalna powłoka Multigrain zapewnia równowagę pomiędzy wodą i farbą.
Naświetlarka z laserem fioletowym Luxel V-6 to wydajne rozwiązanie zapewniające najwyższą jakość płyt w formacie B2. Jest oparta na systemie bębna wewnętrznego, w którym płyty naświetlane są w środowisku próżni. Obraz tworzony jest przez wiązkę lasera przechodzącą przez opatentowany układ optyczny opracowany przez Fujifilm. Urządzenie zostało zoptymalizowane do pracy z płytami fotopolimerowymi Brillia LP-NV. Wyposażone w pojedynczy laser zapewnia najwyższą jakość w swojej klasie w połączeniu z niskimi kosztami inwestycji i znacznie niższymi kosztami serwisu w porównaniu do termicznych urządzeń CtP.
Luxel T-6300 CtP jest naświetlarką termiczną i w zależności od potrzeb klientów może działać jako urządzenie manualne off-line lub skonfigurowane w linie produkcyjne, zawierające on-line wywoływarkę i odkładak płyt, z ręcznym lub automatycznym ładowaniem nośnika. Model, który będzie prezentowany, ma głowicę z 16 diodami podczerwonymi, ale w najbardziej zaawansowanych modelach głowica składa się z 512 diod w technologii GLV. Naświetlarki mogą być wyposażone w najpopularniejsze obecnie na rynku systemy perforacji płyt (opcja).
Zostanie również zaprezentowana rodzina oprogramowania Celebrant, do profesjonalnego użytku w studiach prepress, mająca możliwość modułowej rozbudowy o dodatkowo wymagane elementy.
Fujifilm Polska Distribution sp. z o.o. – Poligrafia, pawilon 5, stoisko 35.


Grafikus Systemy Graficzne
Firma zaprezentuje swoją ofertę na stoisku o powierzchni przekraczającej 300 m2. Pod hasłem „Od projektu do efektu” zostaną przedstawione dotychczasowe rozwiązania dla drukarń oraz nowości, o które w ostatnim czasie firma poszerzyła zakres oferty.
Najważniejszymi przedstawianymi maszynami będą urządzenia do druku offsetowego uznanej japońskiej marki Ryobi. Będzie to Ryobi 524 HE – maszyna cztero-kolorowa formatu B3, z pełnym oprogramowaniem szybkiego nafarbiania i odfarbiania oraz zdalnym sterowaniem stref kałamarzy, przeznaczona do małoformatowych, niskonakładowych prac najwyższej jakości. Atutem prezentowanej maszyny, dzięki zastosowanym rozwiązaniom, jest szybkość zmiany narządu oraz mini-malizacja kosztów.
Drugą z prezentowanych maszyn drukujących będzie Ryobi 784 E – maszyna czterokolorowa, drukująca w powiększonym formacie B2, o całkowicie nowatorskiej konstrukcji dla maszyn tego formatu, wprowadzona do sprzedaży w roku 2006. Maszyna zapewnia błyskawiczny narząd; całkowity czas zmiany prac wynosi poniżej 10 minut. Maszyna ta jest odpowiedzią firmy Ryobi na zachodzące w ciągu ostatnich lat zmiany na rynku – potrafi drukować w ciągu jednej zmiany bardzo wiele małych i średnich zleceń. Jej głównym atutem jest zastosowanie planetarnego układu cylindrów z centralnym transferem o potrójnej średnicy.
Kolejną maszyną, która zostanie pokazana na stoisku Grafikusa, będzie profesjonalna krajarka do papieru GrafiCUT. Firma wprowadza na rynek urządzenie dające maksimum korzyści za rozsądną cenę. Krajarki oparte na zasadzie elektromechanicznego napędu noża, z chromowanym stołem powietrznym, śrubą kulową, komputerem pozwalającym na zapamiętywanie prac, mają być w zamierzeniu alternatywą również dla kilkuletnich maszyn używanych.
Jako wieloletni i doświadczony dostawca japońskich automatów sitodrukowych Sakurai, Grafikus zamierza również pokazać nowoczesne urządzenie tego producenta. Jednak długie terminy dostaw, spowodowane dużym zainteresowaniem tymi maszynami na świecie, stawiają pod znakiem zapytania realizację tego zamiaru.
Nowość w ofercie Grafikusa stanowią również maszyny do uszlachetniania wydruków produkowane w Azji. Tajwańska maszyna do lakierowania, która będzie pokazana na tagach, pozwalająca nakładać lakiery na całej powierzchni arkusza lub wybiórczo, jest jedynie wycinkiem prezentowanej oferty firmy WenChyuan. W ofercie firmy są również maszyny do laminowania na sucho i na mokro oraz do kalandrowania i wytłaczania.
Na stoisku nie może również zabraknąć szwedzkiego dostawcy urządzeń do odwracania stosu – Albo System. Prezentowana półautomatyczna maszyna AS100 pozwala na obrócenie stosu bez udziału siły mięśni ludzkich. Wyposażona w system napowietrzania i utrząsania pozwala również na przesuszanie i wyrównywanie stosu, a także na wybiórczą kontrolę nakładu i usunięcie wadliwych wydruków.
Azjatycka oferta wsparta będzie również przez auto-matyczną linię do oklejania kartonu FD-AFM450, firmy SPPM, pozwalającą na produkcję twardych okładek lub kalendariów o grubości 1–3 mm.
Kolejnym ważnym obszarem działalności firmy Grafikus jest prepress. Dział oferujący sprzęt i oprogramowanie dla tego obszaru dynamicznie się rozwija i poszerza swoją ofertę. Najważniejszym wydarzeniem będzie premiera naświetlarki renomowanej szwajcarskiej firmy Lüsher, model Xpose! UV. Umożliwia ona naświetlanie konwencjonalnych, analogowych płyt offsetowych przy użyciu najnowszego lasera niebieskiego. Ogromnym plusem takiego rozwiązania jest bardzo szybkie przestrojenie produkcji z technologii analogowej na cyfrową, z możliwością zastosowania wcześniej używanych materiałów i urządzeń wywołujących, oraz co ważne, przy skróconym szkoleniu personelu.
Kolejnym wartym uwagi punktem z poszerzonej oferty prepress jest prosty w obsłudze i efektywny system CtP RIPit z przejrzystym workflow OpenRIP Symphony. Jest to rozwiązanie dla drukarń średniej wielkości pragnących polepszyć jakość wydruków i przyspieszyć produkcję, przy równoczesnym krótkim czasie amortyzacji inwestycji. Grafikus zaprasza na swoje stoisko, gdzie będzie można obejrzeć jedną z możliwych konfiguracji systemu i poznać zalety zastosowania tego systemu dla offsetu i fleksografii. Wielka liczba możliwych konfiguracji systemu i obsługiwanych urządzeń pozwala na dostosowanie możliwości i wydajności systemu do zasobności portfela.
Wśród gamy produktów nie może oczywiście zabraknąć sztandarowej marki oferowanej przez Grafikus, którą jest GMG. Oprogramowanie do druku odbitek próbnych GMG FlexoProof pozwala w pełni symulować na proofie nie tylko kolorystykę i raster, ale także rzeczywisty przyrost punktu rastrowego, a także fakturę i strukturę podłoża drukowego, przesunięcia pasowania itd. Będzie można również obejrzeć zaawansowaną aplikację do konwersji między przestrzeniami barwnymi – GMG ColorServer, zapewniającą optymalizację i normalizację prac w formacie PDF do konkretnej technologii druku i podłoża.
Nowym trendem na rynku poligraficznym jest zintegrowana obsługa zleceń począwszy od przyjęcia zlecenia od klienta, przez planowanie produkcji, aż do wystawienia faktury. Zgodnie z tą tendencją Grafikus zaprezentuje na jednym z terminali komputerowych systemy PRiNTEMPO, TwiST i DiALOGUE firmy DALiM, które w pełni zaspokajają te potrzeby, zaskakując swoimi możliwościami i elastycznością.
Zostaną też pokazane produkty firmy ACC HSH, zarówno te, które są dobrze znane i zdobyły uznanie w oczach odbiorców, jak i atrakcyjne nowe wersje aplikacji.
Uzupełnieniem oferty targowej będą produkty firm X-Rite oraz DYCIC. Szeroka gama urządzeń pomiarowych i oprogramowania marki X-Rite daje ogromne możliwości w procesie standaryzacji druku dzięki pomiarom form drukowych, pomiarom gotowych odbitek drukarskich oraz wysoce użytecznemu oprogramowaniu do tworzenia i zarządzania profilami. Narzędzia firmy X-Rite doskonale komponują się z systemem kontroli i standaryzacji druku firmy DYCIC. Stanowisko z zainstalowanym oprogramowaniem PrintControl pokaże, w jaki sposób można łatwo zoptymalizować i ustabilizować parametry drukowania zgodnie z przyjętym standardem.
Grafikus Systemy Graficzne sp. z o.o. – Poligrafia, pawilon 5, stoisko 58.


Graph-expert
Firma zaprezentuje najnowsze modele laminatorów Easymount z serii DH (na gorąco), z możliwością podgrzewania dwóch wałków, i SH (na zimno), z podgrzewanym jednym wałkiem, w szerokościach 1180, 1380 i 1580 mm, udoskonalone o nowe możliwości. Laminatory Easymount zdobyły uznanie wielu użytkowników, a w Wielkiej Brytanii wyróżnione zostały nagrodą „Laminator of the Year 2005”. Na targach pokazany zostanie także laminator Easymount EM 720, przeznaczony do laminowania na zimno. Prezentację laminatorów marki Easymount uzupełni laminator Linea DH 1100 z systemem podgrzewania dwóch wałków do 140oC.
Nowością w ofercie firmy będą prezentowane na targach trymery z ostrzem krążkowym do przycinania wydruków, dostępne w komplecie z podstawą, w długościach od 960 do 2000 mm.
Oprócz maszyn prezentowane będą również montażowe folie dwustronnie klejące, materiały do laminowania na gorąco i na zimno, w tym o wykończeniu błyszczącym, matowym, satynowym lub perełkowym, z filtrami UV lub bez, do aplikacji wewnętrznych i zewnętrznych, dostępne w różnych grubościach i szerokościach. Promowane będą także materiały przeznaczone do systemów wystawienniczych typu pop-up i roll-up, takie jak GraphLam Hot LightBlocker, Graph Lam Hot Light Pearl i GraphLam Ice Light Pearl, które zapewniają wysoką jakość, trwałość i funkcjonalność wytwarzanych systemów.
Firma przedstawi też płyty piankowo-kartonowe Graph Board – podkłady do naklejania wydruków oraz druku bezpośredniego, w szczególności w technologii UV, charakteryzujące się dużą sztywnością i stabilnością.
Nowością w ofercie prezentowaną na targach będą media do druku.
Graph-expert sp. z o.o. – Euro-Reklama, pawilon 3A, stoisko 9B.


Huber
Firma zaprasza serdecznie wszystkich klientów na stoisko, gdzie podczas targów odbywać się będzie część praktyczna. W laboratorium analitycznym Hubera zostaną skontrolowane parametry druku na podstawie odbitki drukowej, którą przyniosą odwiedzający. Oczywiście ilość informacji, które można będzie otrzymać po pomiarach, uzależniona będzie od rodzaju elementów kontrolnych umieszczonych na wydruku.
Więcej informacji – u Roberta Kuczery, szefa Zespołu Doradców Technicznych (tel. 607 911 458).
Michael Huber Polska sp. z o.o. – Poligrafia, pawilon 5, sektor A, stoisko 10.


ITTP
Krakowski ITTP (Instytut Transferu Technologii Poligraficznych) największy nacisk podczas tegorocznej edycji Poligrafii kładzie na informacje o dotychczasowych i najnowszych rozwiązaniach zastosowanych w maszynach znajdujących się w ofercie ITTP. Chodzi o japońskie automaty sztancujące Sanwa, niemieckie okienkarki Heiber+Schroeder, hiszpańskie składarko-sklejarki Inramik (m.in. najnowsza składarko-sklejarka z serii Pyrena, która swoją premierę miała podczas tegorocznej edycji targów Graphispag w Barcelonie) oraz o brytyjskie maszyny do druku flekso firmy Edale. Będzie można więc pogłębić swoją wiedzę na temat możliwości udoskonalania technologii wykrawania, tłoczenia, składania i sklejania opakowań, wklejania okienek oraz druku flekso i nowoczesnych metod uszlachetniania produktów zadrukowywanych tą techniką.
ITTP (M.M. Druk Serwis sp. z o.o.) – Poligrafia, pawilon 5, stoisko 66.


KBA
Koncern Koenig & Bauer (KBA) będzie reprezentowany przez firmy-córki z Polski i Czech: KBA-Polska sp. z o.o. z Warszawy i KBA-Grafitec s.r.o. z Dobruški. Tym razem zaprezentowana zostanie czterokolorowa maszyna KBA Performa 74 w formacie B2, popularna na rynkach Polski, Czech i innych krajów Europy Wschodniej. Kilka razy w ciągu dnia organizowane będą pokazy druku na papierze i kartonie. W programie nie zabraknie też szczegółowych i obszernych informacji na temat maszyn KBA dla różnych segmentów rynku.
W listopadzie ubiegłego roku firma KBA poprzez utworzenie KBA-Polska wyszła naprzeciw potrzebom rozwijającego się rynku polskiego. W roku 2006 zakupiono na polskim rynku blisko 30 offsetowych zespołów arkuszowych Rapida, przede wszystkim w półformacie, i 70 zespołów Performa firmy KBA-Grafitec.
Od wielu lat grono klientów KBA-Polska tworzą tak znane firmy jak komercyjna Drukarnia Winkowski sp. z o.o., z wielkoformatową maszyną Rapida 162, Drukarnia GrafPoz, z długą, 15-zespołową maszyną Rapida 105, Unigraf, z maszyną 8-zespołową do druku na folii, drukarnie Engas i Eldruk, posiadające w swoim parku maszynowym średnioformatowe maszyny Rapida 105 przystosowane do druku UV i hybrydowego, czy drukarnie z branży opakowań: Ellert, LCL, Karton-Pak, Netbox, Eurodruk Kraków. Od niedawna pięciokolorowe maszyny Performa 74 pracują także w drukarniach Wydruck z Katowic i Jaspol z Krynicy. Pabianickie Zakłady Graficzne SA mogą natomiast pochwalić się pierwszą w Polsce maszyną Performa 74 z odwracaniem.
Również branża gazetowa postawiła na KBA. Tu klientami są m.in. koncern medialny Agora SA, który drukuje „Gazetę Wyborczą” na rotacjach gazetowych KBA Colora w drukarniach w Warszawie, Tychach i Pile, oraz firma Edytor z Olsztyna, drukująca na nowoczesnej maszynie Comet „Gazetę Olsztyńską”. Dwie nowe maszyny wklęsłodrukowe KBA Jumbo TR10B pracują w firmie BDN sp. z o.o., Sp.k. w Wykrotach. Liczne opracowywane projekty dotyczące zwojowego offsetu akcydensowego świadczą natomiast o dużym zainteresowaniu polskiego rynku maszynami z serii Compacta.
KBA liczy na to, że jej udział w tegorocznych targach w Poznaniu przyczyni się do poszerzenia grona jej klientów.
Koenig & Bauer – Poligrafia, pawilon 5, stoisko 77.


Müller Martini
Müller Martini zaprezentuje po raz pierwszy na polskim rynku maszynę do oprawy klejonej Pantera. Jest to całkowicie nowa, zaprojektowana od podstaw linia do oprawy klejonej. Została ona stworzona z myślą o zastąpieniu urządzenia Tigra. Pantera oferuje możliwość obróbki produktów o szerokim zakresie formatów oraz wiele opcji niedostępnych do tej pory w maszynach pracujących w tej klasie wydajności. Urządzenie pracuje z maksymalną prędkością do 4000 cykli na godzinę. Standardowo maszyna wyposażona jest w zintegrowaną stację nakładania bloków książkowych, stację frezującą grzbiety bloków wraz z urządzeniem odsysającym pył z frezowania, zespół klejenia grzbietowego oraz bocznego, nakładak okładek, stację dociskającą okładki oraz wykładanie gotowych produktów. Maszyna pracuje z klejem do klejenia na gorąco typu hotmelt, jednak może być także wyposażona w stację klejącą klejem PUR. Ta ostatnia technologia opraw zyskuje coraz większą liczbę zwolenników, szczególnie wśród introligatorni produkujących ze średnią wydajnością. Poza tym jako opcja dostępne są: stacja wyrównywania (egalizowania) grzbietów, bębnowy nakładak okładek oraz wykładanie awaryjne. Sterowanie maszyną odbywa się przy pomocy asystenta ustawień Companion, co sprawia, że nawet ręczna konfiguracja maszyny jest bardzo łatwa. Kontrola długości ścieżki klejowej i kontrola temperatury kleju w zbiorniku klejowym gwarantują prawidłowy przebieg procesu produkcyjnego. Pantera może pracować solo oraz w linii, w połączeniu ze zbieraczką ZTM 1571 i wykładaniem produktów typu Criss-Cross.
Na stoisku firmy będzie można zobaczyć także znane już na naszym rynku i cenione przez klientów urządzenia: linię do oprawy zeszytowej Presto, pracującą z prędkością do 9000 cykli na godzinę, oraz maszynę do szycia nićmi Ventura, pracującą z prędkością do 12 000 cykli na godzinę.
Müller Martini sp. z o.o. – Poligrafia, pawilon 5, stoisko 140.


Presstek
Presstek, Inc., producent i sprzedawca cyfrowych rozwiązań do druku offsetowego, zaprezentuje swoją szeroką ofertę rozwiązań i usług, przede wszystkim swoje maszyny do druku offsetowego z serii DI. Presstek 52DI i Presstek 34DI zostały zaprojektowane specjalnie na potrzeby drukarń, które oczekują większej rentowności krótkoterminowych zleceń na druk w kolorze. Firma Presstek zaprasza wszystkich zainteresowanych uczestników targów do odwiedzenia swojego stoiska, na którym będzie można obejrzeć pokaz możliwości sprzętu, porozmawiać z ekspertami firmy Presstek i dowiedzieć się, w jaki sposób firmy poligraficzne mogą zyskać przewagę nad konkurencją dzięki najnowszym technologiom cyfrowego druku offsetowego.
Zaprezentowane zostaną następujące rozwiązania:
• Presstek 52DI Digital Offset Press – zautomatyzowana maszyna do druku poziomego, wyjątkowe rozwiązanie offsetowe (52 cm) pozwalające na wydruk maksymalnie 10 000 stron o rozmiarze B3 w ciągu godziny
• Presstek 34DI Digital Offset Press – dwustronna, czterokolorowa maszyna do druku offsetowego o rozmiarze 34 cm (tryb portretowy); daje możliwość wydrukowania 7000 stron A3 na godzinę.

Maszyny Presstek DI to najbardziej rentowne rozwiązanie do szybkich, krótkoterminowych zleceń na kolorowy druk wysokiej jakości. Zautomatyzowane, łatwe w użyciu maszyny łączą w sobie wydajność pracy w technologii cyfrowej z wszechstronnością i jakością tradycyjnego druku offsetowego. DI to rozwiązanie umożliwiające wypełnienie luki w rentowności, która powstaje na styku tradycyjnego offsetu i maszyn cyfrowych opartych na tonerach. Według badania rynku przeprowadzonego przez InfoTrends, użytkownicy DI określają nakład na poziomie od 250 do 10 000 egzemplarzy jako optymalny dla maszyny. Wpływ na efektywność kosztową może zapewnić sprzęt, którego posiadanie stwarza przewagę konkurencyjną na rozwijającym się rynku krótkoterminowych zleceń na druk w kolorze.
Typowe dla DI funkcje oszczędności czasu i szybko schnący, bezwodny tusz umożliwiają szybkie drukowanie w wysokiej jakości – także realizację usług w dniu przyjęcia zamówienia. Od postaci pliku komputerowego do gotowego do sprzedaży wydruku mija 10 minut. Na dopasowanie kolorów potrzebne jest zaledwie 20 arkuszy.
Unikatowy design maszyn z serii DI, możliwość pracy w technologii cyfrowej i cała gama automatycznych funkcji przy liniaturze 300 lpi oraz technologia FM screening bez ponoszenia dodatkowych nakładów finansowych i bez straty czasu, czy wreszcie wydruki na powierzchniach o grubości od 0,06 do 0,5 mm, to zalety technologii Presstek. Druk bezwodny eliminuje problemy z dostosowaniem poziomu wody oraz tuszu i umożliwia łatwe uzyskanie nasyconych kolorów w sposób spójny na poszczególnych kolejnych arkuszach.
Presstek, Inc. – Poligrafia, pawilon 5, stoisko 38.


Rotary Die Company
Na stoisku firmy będzie promowana 8-kolorowa maszyna fleksograficzna firmy Gidue – model E-Combat 370 UV servo. Urządzenie drukuje na wstędze o szerokości 370 mm; na podłożach takich jak papier i karton do 350 g/m2, papiery i folie samoprzylepne, tworzywa PET, OPP, PA, OPS, PVC oraz aluminium o grubości do 20 mikronów. To zdaniem Rotary najbardziej produktywna maszyna na rynku, z możliwością zastosowania sitodruku, laminowania, tłoczenia folii na zimno i gorąco oraz innych systemów pomocniczych.
Wśród pozostałych urządzeń, które będą prezentowane na targach, znajdą się:
• przewijarka firmy AB Graphic International Ltd.
• urządzenie do formowania etykiet termokurczliwych (shrink sleeve) firmy Karlville
• wideokamera do kontroli wizyjnej druku firmy TruColor
• produkty firmy Rotary Die Company – m.in. cylindry magnetyczne, wałki drukowe i wykrojniki rotacyjne grawerowane.

Rotary Die Company sp. z o.o. – Poligrafia, pawilon 5, stoisko 117.


Salon Papierów Ozdobnych
Salon Papierów Ozdobnych z Katowic zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska, na którym zaprezentuje kartony i papiery do druku cyfrowego dostępne w kilku wykończeniach powierzchni (gładkie i tłoczone). W ofercie firmy znajdują się papiery metalizowane, powlekane oraz niepowlekane, w kolorze białym i kremowym. Na stoisku odwiedzający znajdą bogatą i różnorodną kolekcję kartonów wizytówkowych, kartonów dla plasyków, reklamy i poligrafii. Ofertę uzupełnią papiery firmowe, koperty ozdobne, teczki ofertowe i pudełka na wizytówki.
Salon Papierów Ozdobnych – Poligrafia, pawilon 5 (parter), stoisko 13.


Semafic
Firma, obchodząca niedawno swoje dwudziestolecie, przygotowała mnóstwo atrakcji dla odwiedzających ją klientów. Jedną z nich jest prezentacja naświetlarki CtP Python B2+ angielskiej firmy High-Water, o przystępnej cenie, dużej prędkości i wysokiej jakości naświetlania, z możliwością obsługi płyt bezodczynnikowych, które wkrótce pojawią się na rynku.
Kolejną atrakcją będą maszyny do oprawy drutowej, niemieckiej firmy PF – F77 (oprawy spiralne) i K45 (oprawy grzebieniowe), które są stabilnie, pracują z dużą wydajnością, zapewniają niski poziom hałasu – dzięki zastosowaniu w konstrukcji maszyn najnowszych rozwiązań.
Nowością będzie urządzenie pomiarowe Spectro-plate firmy Techkon (posiada menu w języku polskim), mogące dokonywać pomiarów na różnorodnych rodzajach materiałów (film, folia, papier, płyty).
Każdy, kto odwiedzi stoisko Semafic w dniu 30 marca o godz. 15, będzie mógł wziąć udział w losowaniu specjalnych nagród.
Semafic – Poligrafia, pawilon 4, stoisko 3.


Sico
Firma Sico Polska podczas warsztatów sitodrukowych i druku cyfrowego, które odbyły się w dniach 1–2 marca br., zapowiedziała prapremierę plotera hybrydowego z serii ColorSpan 5400 UV. Ploter ColorSpan 5460 UV będzie można zobaczyć na targach w Poznaniu. Ploter ten, jak i cała seriia 5400 UV, jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy poszukiwali wysokiej jakości drukarki, spełniającej takie wymagania jak m.in.: bardzo wysoka jakość druku, trwałość wydruku z przeznaczeniem stosowania na zewnątrz, nieszkodliwość dla zdrowia i środowiska, wielofunkcyjność (łatwe przejście z druku na materiałach sztywnych do druku z roli na rolę), łatwość w użyciu i serwisowaniu, wymiary (mniejsza od maszyn ColorSpana z innych serii), obudowa w wyposażeniu plotera oraz atrakcyjna cena.
Ploter ColorSpan 5460 UV automatycznie ustawia 6 głowic do grubości 2,54 cm, a możliwa szerokość zadruku sztywnych mediów wynosi od 46 do 137 cm. Wydruki mają bardzo wysoką rozdzielczość: aż do 1800 dpi. Ploter drukuje w sześciu kolorach CMYK plus light cyjan i light magenta. Istnieje możliwość łatwego przełączenia między opcją 6-kolorową a 4-kolorową, w celu zredukowania zużycia atramentu i obniżenia kosztów. Ploter dysponuje sześcioma 1-litrowymi pojemnikami na atrament, łatwymi do podłączania i odłączania. ColorSpan 5460 UV drukuje z prędkością do 18 m2 na godzinę. Dwufunkcyjność plotera polega na możliwości druku zarówno na sztywnych, jak i elastycznych materiałach z roli. Drukarka jest wyjątkowo ustawna i poręczna – w zależności od potrzeby, stoły można całkowice schować, gdy drukuje się z roli na rolę, albo wysunąć w całości lub w części, gdy zadrukowujemy sztywne media. Ustawianie podawanych materiałów sztywnych następuje automatycznie, gdyż tzw. „automatyczne oko” wykrywa brzegi materiału i ustawia je precyzyjnie do druku. Obsługa ColorSpan 5460 UV, jak i całej serii 5400 UV, jest wyjątkowo łatwa dzięki interaktywnemu ekranowi dotykowemu.
Seria ColorSpan 5400 UV jest świetnym rozwiązaniem dla drukarń cyfrowych, ale także dla zakładów sitodrukowych, które mogą traktować plotery UV jako uzupełnienie parku maszynowego dla rozszerzenia oferty świadczonych usług bądź jako pierwszy krok w nowej technologii – w druku cyfrowym techniką UV.
Sico Polska sp. z o.o. – Euro-Reklama, pawilon 3A, stoisko 10.


SKK-Systemy Kodów Kreskowych
Firma zaprezentuje etykiety specjalizowane i etykiety promocyjne dwuwarstwowe. SKK oferuje szeroką gamę etykiet specjalizowanych, wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłu. Wszystkie oferowane etykiety i przywieszki nadają się do druku termicznego bądź termotransferowego.
Całkowitą nowością wśród produkowanych przez firmę etykiet wielokolorowych są etykiety wykorzystywane do promocji. Etykieta dwuwarstwowa z unikalnym kodem jest produktem innowacyjnym. To jedyne takie rozwiązanie na rynku polskim, jest objęte ochroną patentową.
Etykiety promocyjne, w zależności od wymagań klienta i rodzaju promocji mogą zostać wykonane z różnych materiałów i mieć różne kształty oraz kolory.
Etykieta promocyjna dwuwarstwowa może zawierać unikalny kod lub numer, który jest widoczny dopiero po odklejeniu etykiety wierzchniej. Dzięki temu może ona zostać wykorzystana w różnego rodzaju konkursach i akcjach marketingowych, w których warunkiem uczestnictwa jest przesłanie ukrytego kodu za pośrednictwem np. wiadomości sms lub e-maila. Etykieta spodnia może obok unikalnego kodu zawierać m.in.: warunki promocji, regulamin, odnośnik do strony www, informację o nagrodach, natomiast wierzchnia może zostać zadrukowana w pełnym kolorze i dodatkowo pokryta lakierem UV, dzięki czemu będzie przyciągać wzrok, podnosić walory estetyczne produktu i tym samym wyróżniać go na tle innych. Możliwość wykonania etykiety z wysokiej jakości materiałów i z zadrukiem z wysokiej jakości pozwala na jej wykorzystanie przez nawet najbardziej wymagających klientów.
SKK-Systemy Kodów Kreskowych sp. z o.o. – Poligrafia, pawilon 5, stoisko 69.


TeBa
Na swoim stoisku firma zaprezentuje najnowsze produkty firmy Mimaki. Plotery z najnowszej serii, Mimaki JF-1631/JF1610, drukują atramentem utwardzanym UV. Ich obszar druku wynosi 1602×3100 mm i 1602×1016 mm. Maszyny charakteryzuje wysoka rozdzielczość, dochodząca nawet do 1200×1200 dpi. Wyposażone są one w stół podciśnieniowy do zadruku mediów o grubości do 50 mm. Dzięki zastosowaniu podwójnego układu lamp UV plotery osiągają większą wydajność w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku ploterami UV. Natomiast automatyczny mechanizm zmiany wysokości głowicy drukującej znacznie ułatwia druk na mediach o różnej grubości. Plotery drukują siedmioma kolorami (CMYKLcLm+Biały) oraz lakierem bezbarwnym.
TeBa – Poligrafia, pawilon 3A, stoisko 26.


Tomaco-Intro
Tomaco-Intro jako partner i przedstawiciel w Polsce firmy Maping Co. z Finlandii prezentować będzie technologię i maszyny do wykonywania opraw klejowych systemem Fastbind tego producenta. Pod hasłem „Oprawy personalizowane – nowe idee i możliwości” pokaże nowe, kompleksowe rozwiązania w zakresie wykonywania wszelkiego typu opraw „na żądanie”. Specyficzne rozwiązania zastosowane w technologii Fastbind, w powiązaniu z aktualnymi możliwościami druku cyfrowego, pozwalają na łatwe i szybkie tworzenie zindywidualizowanych okładek miękkich lub twardych książek oraz okładek wszelkiego typu materiałów prezentacyjnych: katalogów, broszur, ofert, raportów, zestawień, bilansów itp. Techniczne możliwości każdej z prezentowanych na stoisku oklejarek Fastbind pozwalają na wykonanie precyzyjnej i szybkiej oprawy z udziałem tego typu okładek.
Nowością będzie zestaw maszyn do opraw o dużych formatach: maszyna klejąca Fastbind Elite XT i stół montażowy do okładek twardych Fastbind Casematic XT. Możliwości takiego zestawu maszyn pozwalają na wykonywanie opraw o maksymalnym formacie 420×320 mm i grubości do 50 mm, a wymienne prowadnice stołu montażowego umożliwiają także wykonywanie personalizowanych okładek segregatorów, płyt CD, tworzenia okładek typu restauracyjne menu itp. Taki zestaw maszyn to znakomite rozwiązanie dla wykonywania niezwykle atrakcyjnych ostatnio książek-albumów ze zdjęciami.
Tomaco-Intro sp. z o.o. – Poligrafia, pawilon 25, stoisko 86.


Tuplex
Firma Tuplex zaprezentuje szeroką gamę mediów do zadruku obejmującą tkaniny do wielkoformatowych wydruków cyfrowych, tkaniny powlekane PCW do zastosowań przemysłowych, folie do wielkoformatowych wydruków solwentowych i atramentowych, samoprzylepne folie ploterowe i sitodrukowe, folie twarde (z polipropylenu i PCW). Tuplex oferuje także płyty z PCW twardego i spienionego, płyty akrylowe, pianki poliestrowe i poliuretanowe, płyty HIPS oraz aluminiowe płyty kompozytowe.
Tuplex sp. z o.o. – Euro-Reklama, pawilon 3A, stoisko 25.


Vera
Na targach poznańska firma prezentować będzie hologramy zabezpieczające oraz zabezpieczającą folię do hot stampingu oraz nowości:
• hologramy zabezpieczające grawerowane laserowo
Grawerowanie laserowe jest najnowszym nieusuwalnym zabezpieczaniem hologramów i folii do hot stampingu. W warstwie aluminium demetalizowane są żądane znaki – logo, logotyp, numer. Hologram w miejscu znakowania staje się przezroczysty uwidoczniając kolor podłoża. To najdalej posunięta nieusuwalna indywidualizacja hologramów, przy relatywnie niskich kosztach i krótkim terminie realizacji. Firma informuje, że posiada jedyne w Polsce urządzenie do tej technologii.
• holograficzne metalowe mikrocząsteczki
Wspólnie z firmą Optaglio będzie pokazana nowość holograficzna na skalę światową – mikrocząsteczki o wielkości od 100 do 500 mikrometrów, które służą do zabezpieczania papieru, mas plastycznych, poliwęglanów i jako dodatek do lakierów, farb, kitów i klejów. Mają relief holo-graficzny, zadany kształt i mogą nieść zmienną informację.

P.H.U. Vera – Poligrafia, pawilon 3A, stoisko 35.


Wolff Trading
Prócz szerokiej oferty termofolii oraz termolaminatorów (patrz Targowe prezentacje w nr 2/2007 „ŚD”) firma przedstawi m.in.:
• sito cylindryczne do lakierowania UV, WT 720 do B1, oraz lakiery UV firmy Schmid Rhyner z serii
Wessco 3000
Sitodrukowa maszyna cylindryczna WT 720 chińskiej produkcji to wydajna, w pełni zautomatyzowana linia do lakierowania wybiórczego papieru i kartonu. Maszyna WT 720, oparta na sprawdzonych rozwiązaniach i dostosowana do europejskich norm jakościowych, łącząc w sobie precyzję oraz wysoką wydajność stanowi znakomitą alternatywę dla maszyn zachodnich producentów. Maksymalny format arkusza to 720×520 mm, minimalny: 350×270 mm. Maksymalna prędkość drukowania: 3600 ark./s.
Lakiery UV oraz wodne firmy Schmid Rhyner są w pełni ekologiczne, nie zawierają substancji szkodliwych dla ludzi i środowiska. Produkty nimi pokryte nadają się do recyklingu. Sa to też lakiery o doskonałym połysku, do wszystkich metod nakładania.
• maszynę do opraw spiralnych WB-520
To nowa alternatywa na polskim rynku w kategorii półautomatów do zamykania drucianych opraw spiralnych. Jest to w pełni skomputeryzowana maszyna, niczym nie ustępująca swoim zachodnim odpowiednikom, oferowana w bardzo atrakcyjnej cenie. Prędkość pracy: do 1500 taktów/godz.

Wymienione maszyny będą pokazywane w trakcie laminowania i lakierowania UV przy użyciu wspomnianych materiałów.
Na stoisku zapoznać się będzie można również z ofertą dotyczącą:
• linii do lakierowania UV (Colibri, Hibis) i laminowania na mokro (Lotus SF, Syriusz) firmy Steinemann oraz klejów i folii do laminowania na mokro; na szczególną uwagę zasługują tu folie: PET metalizowany oraz Clarifoil. Te ostatnie wyróżniają się ogromną paletą kolorów oraz aspektem ekologicznym (norma DIN 13432 dotycząca biodegradowalności)
• folii do hot stampingu, w różnych kolorach, konfekcjonowanych na miejscu
• obciągów kompresyjnych firmy MacDermid do druku oraz lakierowania UV i lakierem dyspersyjnym
• płyt fotopolimerowych produkcji japońskiej.

Proponowane urządzenia i materiały zostały starannie dobrane pod kątem klientów potrzebujących maszyn o różnej prędkości i formacie oraz dysponujących różnymi zasobami finansowymi. Każdy znajdzie odpowiednią dla siebie maszynę i materiały.
Wolff Trading sp. z o.o. – Poligrafia, pawilon 5, sektor F, stoisko 143.


Xerox
Po raz pierwszy od 1998 roku firma Xerox zaprezentuje ofertę swoich urządzeń na własnym stoisku na poznańskich targach Poligrafia. Na powierzchni 280 m2 będzie można zobaczyć najnowsze maszyny do druku cyfrowego. Uczestnikom Targów Xerox oferuje także seminaria w zakresie druku książek, druku personalizowanego oraz systemów zarządzania zleceniami przez internet.
Xerox zademonstruje urządzenia produkcyjne, m.in. DocuColor 5000 – najnowszy system do pełnokolorowego druku cyfrowego, a także urządzenie wykańczające. Pokazane zostaną także systemy do produkcji książek na bazie urządzenia Xerox DocuTech 6180XLF oraz plotery wielkoformatowe. Firma zaprezentuje także możliwości maszyn Xeroksa w dziedzinie druku materiałów marketingowych i innych zaawansowanych zastosowań, przydatnych w małej i dużej poligrafii.
Zainteresowanych Xerox zaprasza na seminaria połączone z pokazami druku personalizowanego, nowoczesnych rozwiązań software’owych, a także rozwiązań dotyczących zabezpieczeń druku. Wykłady i seminaria poprowadzą specjaliści Xeroksa oraz zaproszeni do współpracy eksperci z Wydawnictw Naukowo-Technicznych. Aby wziąć udział w jednym z nich, wystarczy odwiedzić stoisko Xeroksa, na którym, oprócz zaawansowanych urządzeń drukujących, nie zabraknie również innych atrakcji.
Xerox Polska sp. z o.o. – Poligrafia, pawilon 3a, stoisko 15.Nowa strona
Szanowni Internauci, zapraszamy na nową stronę Świata DRUKU : http://www.swiatdruku.eu/<br />
Zachęcamy także do subskrybowania naszego nowego newslettera:<br />
http://www.swiatdruku.eu/newsletter/register_subscription/1 Nowa odsłona naszej strony - zapraszamy: http://www.swiatdruku.eu/
Firmy KML Solutions i LeadCom zapraszają na warsztaty „Fakty i mity na temat atramentów. Jak dobrać odpowiedni atrament. Klasyfikacja, zastosowanie, trendy”, które odbędą się 20 stycznia 2011 w Centrum EXPO XXI w Warszawie. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym imprezy.<br />
W swoim komunikacie organizatorzy odpowiadają na pytanie, dlaczego warto wziąć udział w tych warsztatach: <br />
Podstawowym problemem jest nadmiar atramentów na naszym rynku, brak obiektywnej wiedzy o nich oraz brak kryteriów ich oceny. Użytkownicy bardzo często odczuwają chaos informacyjny. W tej tematyce nie ma się do czego odnieść, nie ma jakiegoś wzorca, nie ma jasno sprecyzowanych kryteriów oceny atramentów. Wiedza o tuszach jest szczątkowa, niepełna, nieuporządkowana, czasami zupełnie fałszywa. Terminologia określająca atramenty (np. eco, mild, miękki, twardy solwent) jest nowym użytkownikom często nieznana. Które atramenty są szkodliwe, a które nie, które niszczą głowice a które je „udrażniają”, które blakną po pół roku, a które są „wieczne” – nie ma gdzie o tym poczytać. Tuszów na rynku jest tak dużo, że użytkownicy nie wiedzą, co wybrać i dlaczego. Zasypywani są ofertami nowych atramentów, które mają rozwiązać wszystkie problemy. Ale obiektywnie: które są te najlepsze? I dlaczego? Użytkownik w większości przypadków nadal tego nie wie. <br />
Na warsztatach chcielibyśmy rzucić nieco światła na te problemy. Wybrnąć jakoś z gąszczu sprzecznych często informacji o tuszach, sformułować kryteria ich oceny, wprowadzić klasy porządkujące jakość tuszów, uporządkować ogólną wiedzę. Chcielibyśmy naszkicować jakiś scenariusz, w jaki sposób zabrać się za dobór atramentu do swojej maszyny. To niełatwe zadanie, mamy nadzieję, że temu podołamy.   <br />
<br />
PROGRAM WARSZTATÓW<br />
<br />
10.30 – 13.30 BLOK TEORETYCZNY – prezentacja/sesje pytań <br />
10.30 – 11.00 Moduł I<br />
Atrament – budowa, właściwości, podstawy chemiczne.<br />
Podział atramentów ze względu na: <br />
- zastosowanie<br />
- maszyny, głowice, rozpuszczalniki<br />
- jakość<br />
Panel poprowadzi: dr Leszek Kułak, Politechnika Gdańska/Prim Jet Color<br />
<br />
11.00 – 11.40 Moduł II<br />
Co to jest dobry atrament, czyli jak dobrać odpowiedni atrament do swojej maszyny?<br />
Cechy farb cyfrowych i potencjalne kryteria oceny: <br />
- jakość druku, kolorystyka<br />
- fizyczne właściwości farby: zapach, oddziaływanie na otoczenie i obsługę maszyn<br />
- fizyczne właściwości wydruków: odporność na ścieranie, światłoodporność, zdolność do utrwalania się na różnych podłożach<br />
- cechy eksploatacyjne wynikające ze współpracy farby z maszyną <br />
- cena farby a koszt druku <br />
Typowe problemy związane z atramentem.<br />
Zasady doboru farby do maszyny drukującej.<br />
Panel poprowadzi: Przemysław Kida, Profikolor<br />
11.40 – 12.00 Przerwa na kawę<br />
<br />
12.00 – 13.30 Moduł III<br />
Analiza polskiego rynku atramentów solwentowych:<br />
- eco<br />
- mild<br />
- hard solwent<br />
Próba usystematyzowania pojęć i wiedzy o atramentach solwentowych.<br />
Klasyfikacja atramentów ze względu na jakość oraz maszyny.<br />
Panel poprowadzą: Dariusz Świercz, Leadcom; Steve Knight, Sioen; Michael Moeller, Roland <br />
13.30 – 14.00 	Lunch <br />
<br />
14.00 – 16.00 BLOK PRAKTYCZNY<br />
14.00 – 15.30 Moduł I<br />
Czy jesteś pewien, że znasz możliwości swojego plotera?<br />
- Pokazanie różnic we właściwościach i jakości druku atramentów eco- i mildsolwentowych w zależności od prędkości druku (drukowanie na maszynach Roland XJ640, Asbru RS64)<br />
- Pokazanie różnic w jakości druku ploterów 4-(CMYK) i 6(CMYKLcLm)-kolorowych<br />
<br />
15.30 – 16.00 Konkurs na najciekawszą aplikację <br />
- prezentacja autorów i aplikacji<br />
- głosowanie<br />
- rozdanie nagród<br />
<br />
16.00 Zakończenie warsztatów<br />
<br />
Warunki uczestnictwa: <br />
    <br />
Rejestracji należy dokonać do dnia 10.01.2011.		<br />
Koszt uczestnictwa: 240 zł (wpłata do 31.12.2010), 280 zł (wpłata do 10.01.2011), (podane ceny są cenami brutto); Bank Millennium, Nr konta: 83 1160 2202 0000 0001 3270 3555, dopisek do przelewów: Warsztaty.<br />
Cena obejmuje: udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, lunch, przerwy kawowe.<br />
Dla klientów firm-organizatorów – zniżka w wysokości 25%.<br />
Miejsce imprezy: Centrum EXPO XXI, Warszawa ul. Prądzyńskiego 12/14, Sala B.<br />
Zgłoszenia: <br />
biuro@leadcom.pl,
<a href= mailto:agnieszka.swiercz@leadcom.pl?subject= target= {target} >agnieszka.swiercz@leadcom.pl</a><br />
tel./fax +48 22 8641009; 517560040<br />
Fakty i mity na temat atramentów - warsztaty
Firma Map Polska wprowadziła do swojej oferty Olin – nowy papier offsetowy klasy premium. Nadaje się on świetnie jako podłoże na zaproszenia, papier firmowy, foldery, katalogi wystaw i do wielu innych tego typu wydruków. Bardzo dobrze sprawdza się także w produkcji dziełowej. <br />
W ofercie Map papier Olin występuje w 15 gramaturach – od 40 g/m2 do 400 g/m2, pięciu odcieniach – od śnieżnej bieli do kości słoniowej, i z trzema rodzajami wykończenia powierzchni – od supergładkiego po szorstki. Linia obejmuje także papier makulaturowy i pasujące do niego koperty. Cała gama papierów Olin posiada certyfikat FSC. <br />
„Olin to nasza propozycja skierowana do tych, którzy poszukują wysokiej jakości podłoży drukowych, a nie lubią kompromisów. Olin to po prostu bardzo wysoka jakość za rozsądną cenę” – mówi Gabriela Hatłas, Product Manager Fine Papers w Map Polska. <br />
Olin dołączył do bogatej oferty papierów firmy Map stanowiąc łącznik pomiędzy grupą masowych podłoży a papierami ozdobnymi. Wśród znanych i cenionych marek papierów Map Polska są m.in. One, Ecco-Book, Claro czy też Dito. <br />
<br />
<br />
Olin - nowy papier offsetowy klasy premium
23 listopada firma Hubergroup poinformowała, że ze względu na znaczny wzrost cen surowców do produkcji farb, ich ceny zostaną podwyższone – farby do heatsetu i skalowe do coldsetu będą droższe o 35 centów/kg, czarne do coldsetu o 20 centów/kg, natomiast farby do druku arkuszowego od 30 do 50 centów/kg. <br />
Wprowadzenie podwyżek producent umotywował podwyżką cen materiałów o 35–45% (podwyżki cen podano w euro) w minionych 12 miesiącach. <br />
W komunikacie prasowym Hubergroup podkreśla, że będzie korzystać z każdej okazji, aby obniżać ceny – będzie dynamicznie reagować na zmieniającą się sytuację na światowych rynkach. <br />
*<br />
W komunikacie prasowym firma Flint Group zwróciła uwagę na to, że analitycy przewidują dalszy wzrost cen materiałów w 2011 roku. Producent nie wyklucza podwyższenia cen produktów znajdujących się w jego portfolio, zwłaszcza farb przeznaczonych do produkcji opakowań.<br />
*<br />
Z kolei firma Sun Chemical poinformowała o 25-procentowym wzroście cen na wszystkie swoje produkty wykorzystujące pigment Violet 23. Wzrost ten stał się nieunikniony, bowiem – jak podaje producent – koszty wytwarzania pigmentu wzrosły o 70% w ciągu ostatnich 12 miesięcy i nadal spodziewana jest tu tendencja wzrostowa.<br />
Problemy z podażą Violet 23 rozpoczęły się pod koniec 2009 roku, gdy w Chinach i Indiach zaczęła się zmniejszać dostępność karbazolu – podstawowej substancji, z której wytwarzany jest ten pigment. Karbazol wykorzystywany jest jedynie w branży produkującej barwniki, jednakże smoła węglowa, z której uzyskuje się karbazol, jest powszechnie stosowana również w innych branżach, co ogranicza jej dostępność. Niekorzystne efekty pogłębia także fakt, że branża produkująca barwniki ma niewielką kontrolę na kosztem i podażą tej substancji. <br />
Felipe Mellado, dyrektor ds. marketingu Sun Chemical, komentuje: „Brak podstawowych materiałów produkcyjnych jest zagadnieniem trapiącym całą branżę. Sun Chemical intensywnie pracuje, aby kompensować wpływ tej sytuacji na wzrost kosztów, ale obecnie wprowadzenie wzrostu cen na wszystkie produkty zawierające Violet 23 było nieuniknione. Ma to przełożenie na ceny większości farb drukowych oferowanych na rynku płynnych farb, a także na całe grupy produktów przeznaczonych do maszyn arkuszowych oraz farb UV. Robimy wszystko co w naszej mocy, pracując z czołowymi dostawcami pigmentu i staramy się tak zarządzać bieżącą sytuacją, by w jak najmniejszym stopniu wpłynęła ona na naszych klientów”. <br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
Wzrosną ceny farb
Jak co roku firma Heidelberg Polska zaprosiła do Print Media Academy w Heidelbergu wyróżniających się studentów z trzech uczelni: z Politechniki Warszawskiej, z Politechniki Łódzkiej i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wyjazd odbył się w dniach 24–25 listopada. Studenci pojechali pod opieką Juliusza Krzyżkowskiego (Zakład Technologii Poligraficznych na Wydziale Inżynierii Produkcji PW) i Krzysztofa Głowackiego (Instytut Papiernictwa i Poligrafii PŁ), towarzyszyli im Zbigniew Krugiełka i Jacek Szynkarek z firmy Heidelberg Polska. Ze strony Heidelberger Druckmaschinen AG opiekował się grupą Dieter Kurock.<br />
W programie wycieczki znalazły się: wykład i zwiedzanie Print Media Academy, prezentacja systemu Prinect, pokaz naświetlarek Suprasetter, prezentacja działania maszyn Speedmaster XL 75-5+L i XL-105-10-P w Print Media Center, pokaz linii do oprawy zeszytowej ST 450. Studenci gościli w fabryce w Wiesloch, obejrzeli centrum logistyczne i magazyn części, halę z linią do produkcji napędowych kół zębatych, halę produkcji systemów sterujących, halę, gdzie powstają maszyny Speedmaster SM 74 i XL 75 oraz hale produkcji maszyn pełnoformatowych.<br />
Zwiedzano także zamek w Heidelbergu i Jarmark Bożonarodzeniowy na Starówce.<br />
Studenci z wizytą w Print Media Academy
Creative Park to strona internetowa stworzona przez firmę Canon, będąca źródłem dobrej zabawy i nieograniczonych możliwości tworzenia przestrzennych form dekoracji świątecznych, kart okolicznościowych, albumów oraz wszelkiego rodzaju szablonów. Canon Creative Park daje możliwość twórczego spędzania wolnego czasu z dzieckiem i całą rodziną, zapewniając radość oglądania, drukowania, wycinania, klejenia i składania różnorodnych wzorów. Stanowi miejsce kreatywnego wykorzystania produktów Canon Pixma – serii drukarek fotograficznych oferujących doskonałe efekty domowego wydruku fotografii i dokumentów. Posiadacze urządzeń Canon mają szansę dostępu do strefy Premium zawierającej dodatkowe zdjęcia i ilustracje.<br />
Twórcom Creative Park zależało na stworzeniu wygodnego i twórczego miejsca zabawy z obrazem, prezentowanym w setkach form, konwencji i stylów. Przedstawia łatwe sposoby tworzenia własnego kalendarza, zaproszenia, papieru listowego czy albumu bez większego zaangażowania, a tym bardziej wychodzenia z domu. <br />
Materiały przedstawione w Creative Park są dostępne za darmo dla każdego użytkownika. Posiadacze drukarek fotograficznych Canon Pixma mają jednak możliwość wyboru z bogatszych zasobów obrazów i wzorów. Creative Park Premium jest dedykowany użytkownikom urządzeń Canon, którym zostały udostępnione dodatkowe zasoby w postaci całej gamy zdjęć i ilustracji autorstwa cenionych na całym świecie fotografów i artystów. Osoby korzystające z Creative Park mogą liczyć na najwyższej jakości efekty wizualne przy zastosowaniu sprzętu drukującego Pixma i oryginalnych atramentów Canon. Daje to gwarancję trwałość i jakość wydruku, co finalnie wpływa na satysfakcję z pracy. Wszystkie elementy przedstawione w Creative Park można w prosty sposób pobrać i wydrukować. Wzory zawierają instrukcję montażu wybranego materiału. Na każdej stronie witryny znajduje się informacja „jak zrobić”, a w razie potrzeby można korzystać z automatycznej pomocy.<br />
Creative Park jest podzielony na kategorie tematyczne, co bardzo ułatwia szybkie wyszukanie konkretnego przedmiotu. Kategoria „prezenty i karty okolicznościowe” to idealne miejsce dla osób organizujących przyjęcia. Znajdziemy tu kartki, wzory zaproszeń, kopert, papeterii, okładek do płyt CD, ramek do zdjęć, a nawet pudełek na prezenty. Druga kategoria obejmuje m.in. trójwymiarowe modele przedstawiające zwierzęta, zabawki, dekoracje okolicznościowe, znane budowle świata, pojazdy oraz formy z dziedziny nauki o różnym stopniu trudności, dopasowanym do wieku użytkownika. Pod kolejną zakładką znajdziemy elementy graficzne pozwalające stworzyć album fotograficzny dla każdego członka rodziny. Obecnie mamy możliwość wyboru spośród kilkuset wzorów dostępnych w różnorodnych układach. Czwarta kategoria zawiera obrazy czerpiące z wielu konwencji artystycznych. Dzięki nim będziemy mogli stworzyć trójwymiarowe obrazy, reliefy, orgiami czy mozaiki. W sekcji „kalendarze” Canon udostępnił bogaty zestaw kalendarzy w rozmaitych formach przestrzennych, jak i szerokiej gamie kolorystycznej. Ostatnia kategoria to galeria fotograficzna, prezentująca zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Są to m.in. zdjęcia krajobrazów z odległych zakątków świata, obrazy natury, flory, fauny oraz zdjęcia ze świata sportu.<br />
Serwis znajduje się pod adresem: http://www.canon.com/c-park/<br />
<br />
<br />
Canon Creative Park
Szczecińska Agencja Edukacyjna zaprasza do udziału w XII Zimowej Konferencji Poligraficznej Bukowina Tatrzańska 2011 organizowanej pod hasłem „Barwa w druku od A do Z”. Odbędzie się w Bukowinie Tatrzańskiej w Domu Zdrowia Rysy przy ul. Leśnej 20 (20 km od Zakopanego) w dniach 9/10–12 stycznia 2011 roku.<br />
Partnerem merytorycznym konferencji jest firma Frogimus, Partnerem – Portal PrintinPoland.com. Patronat medialny sprawuje „Świat DRUKU”.<br />
Konferencja adresowana jest do przedstawicieli drukarń i zakładów poligraficznych (druk offsetowy, cyfrowy, fleksograficzny), wydawnictw, firm handlowych i innych przedsiębiorstw działających w branży poligraficznej. Tematyka tegorocznej konferencji koncentruje się na zagadnieniach związanych ze standaryzacją, stabilnością barwy i kontrolą jakości druku. Przedstawione zostaną najnowsze rozwiązania w tym zakresie, stosowane w urządzeniach i technologiach przez wiodące firmy w branży poligraficznej. Konferencja jest doskonałym miejscem do zapoznania się z nowymi koncepcjami i rozwiązaniami, dyskusji, a także wymiany doświadczeń. A to wszystko w zimowej atmosferze Bukowiny Tatrzańskiej.<br />
W programie:<br />
- „Systemy standaryzacji i kontroli jakości druku” – Danuta Tyrowicz, Frogimus<br />
- „Heidelberg Remote Access Elite – innowacyjne rozwiązania zdalnej komunikacji drukarni z jej klientami” – Piotr Bogusz, Heidelberg Polska<br />
- „Systemy kontroli barwy w systemach produkcyjnych Konica Minolta” – Adam Bieniewski, Konica Minolta Business Solutions Polska<br />
- „Kompleksowe zarządzanie barwą – nowe spojrzenie. Kodak Flexcel NX” – Mariusz Geras, Kodak Polska<br />
- „Miejsce nowoczesnego zarządzania barwą w globalnej standaryzacji druku – nowe rodzaje oprogramowania i sposoby komunikacji”, X-Rite. <br />
<br />
Firma X-Rite jest sponsorem wspierającym konferencji.<br />
Spotkanie poprowadzone przez Roberta Kuczerę z firmy Michael Huber Polska poświęcone zostanie zagadnieniom standardów farbowych w druku offsetowym. Prezentacja, a następnie workshop, umożliwią zapoznanie się z tymi zagadnieniami oraz dyskusję wszystkich zainteresowanych uczestników konferencji.<br />
Dyrektor projektu targów Poligrafia, Jerzy Kaczmarek (Międzynarodowe Targi Poznańskie) zapozna uczestników konferencji z tematem „Poligrafia 2011 + Digital Printing Expo – wizja przyszłości nowej branży poligraficznej”.<br />
Przewidziane są wystąpienia firm-dostawców prezentujących oferowane przez nie urządzenia, materiały i technologie.<br />
Konferencji towarzyszą VII Zawody w narciarstwie alpejskim dla poligrafów o puchar firmy<br />
Michael Huber Polska HUBER SKI CUP BUKOWINA 2011.<br />
„Zapraszamy wszystkich poligrafów do udziału w konferencji. Mamy nadzieję, że po raz kolejny będzie ona doskonałą okazją do ciekawych spotkań i dyskusji oraz wypoczynku w miłej śnieżnej scenerii, np. podczas kuligu przy blasku pochodni” – zachęca Waldemar Światły.<br />
<br />
Informacje organizacyjne<br />
Koszt udziału w konferencji: 1185,00 zł od osoby, obejmuje zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym, wyżywienie, udział w części merytorycznej, udział w części rekreacyjnej. Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 180,00 zł. Zakwaterowanie od dnia 9.01.2011 r. do 12.01.2011 r. Wyżywienie od kolacji w dniu 9.01.2011 r. do obiadu w dniu 12.01.2011 r.<br />
Zgłoszenia prosimy przesyłać faksem lub e-mail do 31.12.2011 r. Należność z tytułu udziału w konferencji należy przekazać do 4.01.2011 r. na konto: Multibank nr 71 1140 20017 0000 4802 0378 9450. Rabat dla klientów portalu PrintinPoland.com płacących abonament wynosi 5% (nie obejmuje dopłaty do pokoju 1-osobowego).<br />
Informacji udziela Waldemar Światły, tel. 608 082 657, tel/fax 56 660 80 17, e-mail:
<a href= mailto:saebiuro@emil.tnp.pl?subject= target= {target} >saebiuro@emil.tnp.pl</a> Konferencja poligraficzna w Bukowinie
Xerox Polska ogłosił wprowadzenie na rynek zmodyfikowanego i ulepszonego cyfrowego systemu produkcyjnego iGen4. Przełomowy system iGen4 pojawił się na rynku w 2008 r., do tej pory skorzystało wiele setek klientów, tworząc miliardy przynoszących dochody wydruków. Teraz firma zaprezentowała jego wydajniejszą wersję. <br />
iGen4 EXP – najnowszy model skonstruowany na bazie nagradzanej platformy iGen4 – zapewnia użytkownikom natychmiastowy wzrost wydajności ze względu na obecność nowych opcji w zakresie przygotowania i wykończenia oraz obsługę arkuszy w największym dostępnym na rynku formacie.  <br />
Jak podaje producent, nowy system charakteryzuje się niemal o 50% większym arkuszem druku w porównaniu z urządzeniami konkurencyjnymi – co przekłada się na większą efektywność druku i zwiększone dochody klientów. Przyjmowanie zamówień na system Xerox iGen4 EXP już się rozpoczęło, a od 2011 r. użytkownicy będą mogli łatwo dokonywać konwersji tradycyjnych systemów iGen4 na system iGen4 EXP. <br />
Do podstawowych funkcji iGen4 EXP należą:<br />
- Największy format arkusza drukowego (36,4×66 cm) w swojej klasie – umożliwia realizację wymagających zadań, takich jak pełnowymiarowe, potrójnie składane broszury, karty pocztowe i karty z życzeniami lub bardzo duże okładki i obwoluty książek w formacie 36,4 na 66 cm. Drukowanie 40 arkuszy na minutę w większym formacie zasadniczo zwiększa prędkość drukowania systemu iGen4 do 120 obrazów w formacie A4 na minutę, podnosząc wydajność. Nośniki mogą być podawane ze zmodyfikowanego podajnika papieru lub systemu podawania rolowego. Układarka Multigraf odbiera duże wydruki i układa je w wyjmowanych koszach w celu ułatwienia transportu do dalszego wykańczania, tj. przycinania, powlekania i lub innych opcji wykańczających.<br />
- Zautomatyzowane rozwiązanie Web-to-finish – realizacja obiegu pracy bez ingerencji ludzkiej. Od początku 2011 r. cały proces od złożenia zamówienia do produktu końcowego będzie mógł przebiegać bez ręcznego konfigurowania czy innego rodzaju interwencji. Rozwiązanie wykorzystuje funkcję Xerox FreeFlow Digital Workflow Collection, jak również oprogramowanie i opcje wykańczające oferowane przez partnerów biznesowych Xeroksa, aby usprawnić proces produkcji od chwili złożenia zamówienia, szybko zmieniając i synchronizując wskazówki dotyczące produkcji, w zależności od potrzeb. <br />
- Integracja z mechanizmem drukowania Adobe PDF – zapewnia szybkie i niezawodne drukowanie natywnych plików Adobe PDF. Rozszerzone opcje przygotowania do druku ułatwiają dostęp i odwzorowanie kolorów dodatkowych oraz przezroczystości, co ogranicza cykle korekty. <br />
<br />
Xerox wprowadza iGen4 EXP
W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance NEPCon wykonał audyt w firmie Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz w Wasilkowie. W efekcie wykonanej oceny kontroli pochodzenia produktu przyznano firmie certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) o numerze SW-COC-005214, obowiązujący od 22 listopada 2010 r. do 21 listopada 2015 r.<br />
Drukarnia Perfekt została założona przez Janusza Macieja Banasiewicza w roku 1987. Pierwszą siedzibą drukarni były pomieszczenia gospodarcze przy ul. Słomianej w Warszawie. W 2001 roku powstała nowoczesna drukarnia przy ul. Przemysłowej w Wasilkowie koło Białymstoku. Dzisiaj Perfekt to dwie drukarnie (druga w Warszawie, przy ul. Połczyńskiej) 12 tys. m2 powierzchni produkcyjnej oraz tysiąc powierzchni administracyjno-biurowej. W oddawanych do użytku halach instalowany jest nowoczesny park maszynowy: wielozespołowe, arkuszowe maszyny drukujące i linie introligatorskie. Strategicznymi partnerami Perfektu w tym zakresie są firmy Heidelberg, Müller Martini oraz Kolbus.<br />
Drukarnia specjalizuje się w druku akcydensów i książek. Firma oferuje bogatą ofertę dotyczącą oprawy i uszlachetnień po druku oraz bardzo krótkie terminy druku prac. Głównymi klientami drukarni są duże wydawnictwa krajowe i zagraniczne oraz agencje reklamowe i korporacje. Misją firmy jest wysoka jakość wykonywanych prac i krótkie terminy realizacji. W trosce o klienta Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz wprowadziła system zarządzania jakością ISO 9001:2008 i środowiskiem ISO 14001:2005 oraz uzyskała certyfikat FSC.<br />
<br />
Certyfikat FSC dla Drukarni Perfekt
Firma Hunkeler poinformowała, że podczas targów Innovationdays 2011, które odbędą się w Lucernie w dniach 14–17 lutego, będzie można odwiedzić stoiska ponad 70 wystawców prezentujących na powierzchni obejmującej 5000 m2 rozwiązania z różnych obszarów branży poligraficznej – prepressu, procesu druku i wykończenia. <br />
Aby wziąć udział w imprezie, można zarejestrować się na stronie internetowej www.innovationdays.hunkeller.ch/registration<br />
Hunkeler Innovationdays 2011
Więcej...
więcej  Ostatnia: 
Ostatnie wątki:
Więcej...
Brak ankiety

Wyniki

Inne Ankiety
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Świat Druku     powered by eZ Publish, createdy by Krokus Sp. z .o.o