Nowa strona
 
Listopad 2010
Forum dyskusyjne
Galeria zdjęć
Galeria reklam

Galeria reklam


Artykuły promocyjne

Artykuły promocyjne


Witryna wydawnicza

Witryna wydawnicza


Prenumerata
Wyszukiwarka
Zaloguj się

"Świat Druku" - miesięcznik Archiwum Rok 2004 Maj
Aktualności

Aktualności z numeru majowego 2004 (ciąg dalszy)


Automat do foliowania w ofercie Emergrafu
Na tegorocznej edycji targów Meeting Premiera, które odbyły się w Warszawie na przełomie marca i kwietnia, krakowska firma Emergraf zaprezentowała automat do foliowania na gorąco Delta. Zainteresowanie było spore zarówno wśród innych wystawców – producentów galanterii papierniczej i artykułów reklamowych, jak i wśród klientów odwiedzających tegoroczne targi. Rozmowy i negocjacje z jednym z klientów zakończyły się sukcesem i maszyna Delta pojechała z targów bezpośrednio do jego drukarni, gdzie 5 kwietnia br. nastąpiła instalacja i rozruch urządzenia. Była to już trzynasta instalacja maszyny typu Delta w Polsce. Delta pozwala foliować zadrukowane arkusze w maksymalnym formacie B2 z prędkością 20 m/min. Jest wyposażona w automatyczny podajnik arkuszy oraz automatyczny separator.

Nowe urządzenie do foliowania Pegasus D&K
Na tegorocznych targach Euro-Reklama w Poznaniu ZFP Zakład Foliowania Papieru z Gdyni, wyłączny przedstawiciel D&K Europe Ltd., przedstawił najnowsze urządzenie do foliowania papieru Pegasus. Oficjalnie urządzenie zostało po raz pierwszy zaprezentowane w maju, podczas targów drupa. W ofercie D&K Europe Ltd znajduje się wiele urządzeń do foliowania, od najprostszych po przemysłowe systemy foliujące.
Urządzenie Pegasus zostało zaprojektowane przede wszystkim dla potrzeb drukowania cyfrowego, ale jest przeznaczone również dla innych użytkowników, np. małych drukarń offsetowych. Charakteryzuje się bardzo prostą obsługą, najwyższą jakością procesu foliowania i konkurencyjną ceną. Pegasus jest wyposażony w stalowy cylinder grzejny (elektryczny) o średnicy 67 mm. Docisk wałka jest uzyskiwany za pomocą systemu dźwigni. Regulowana listwa łamiąca o bardzo stabilnej konstrukcji zapewnia płaskość arkuszy. Podawanie arkuszy ułatwia stół wyposażony w pasy transmisyjne. Separator arkuszy jest oparty o perforację folii i rozrywanie arkuszy. Istnieje możliwość założenia folii o średnicy gilzy 25 mm, 57 mm i 76 mm. Maksymalna wielkość arkusza: 520×740 mm, minimalna: 210×260 mm. Maksymalna prędkość: 10 m/min. Minimalna gramatura podłoża: 115 g/m2, maksymalna: 300 g/m2.


Zanders T2000 w ofercie Igepa Polska
W marcu firma Igepa Polska wprowadziła do swojej oferty wysokiej jakości biały papier przezroczysty Zanders T2000. Papier ten stanowi uzupełnienie oferty kolorowych papierów przezroczystych Zanders Spectral. Jest dostępny w czterech gramaturach: 80, 90, 110 i 170 g/m2.
T2000 jest produkowany z wysokiej jakości sosnowej masy celulozowej. Charakteryzuje się wysoką naturalną przezroczystością, brakiem wypełniaczy i wybielaczy optycznych. Jak informuje dystrybutor, papier T2000 ze względu na powolny proces produkcji (swobodny proces schnięcia masy papierniczej) zapewnia doskonałą drukowność, dobry czas schnięcia farby drukowej, wysoką stabilność wymiarową oraz płaską i równomierną powierzchnię arkusza. Zarówno łączony z innymi papierami, jak i wykorzystywany samodzielnie, papier Zanders T2000 pozwala na osiąganie bardzo oryginalnych rezultatów. Jest polecany do kreacji ekskluzywnych materiałów promocyjno-reklamowych: broszur i folderów, kart okolicznościowych, reklamy kierunkowej, wizytówek, oryginalnych metek i przywieszek, a także jako uzupełnienie innych wydawnictw w postaci przekładek, obwolut i wrzutek.


Kaskad w ofercie Cezeksu
Firma Cezex wprowadza do oferty nową linię papierów i kartonów offsetowych pod nazwą Kaskad. Kaskad to matowe, bezdrzewne wyroby papierowe z mas celulozowych TCF, barwione w masie. Do wyboru jest czterdzieści odcieni. Seria może być inspiracją dla twórców, ale również pozwoli na nietuzinkową prezentację oferty firmy w katalogach, folderach, prospektach i cennikach. Na papierach z tej serii można drukować także sprawozdania i raporty roczne. Linia papierów i kartonów Kaskad stanowi znakomity materiał na wszelkiego rodzaju obwoluty i okładki książkowe, broszury, torebki, pudełka i przywieszki.


Cezex poszerzył ofertę produktów Folex
Rok temu firma Cezex wprowadziła do oferty papiery i folie szwajcarskiej firmy Folex. Początkowo produktów było jedynie dwanaście, jednak duże zainteresowanie klientów sprawiło, że dzisiaj można wybierać spośród stu trzydziestu. W ofercie znajdują się podłoża do drukarek atramentowych, laserowych, wielkoformatowych – drukujących atramentami wodnymi barwnikowymi i wodnymi pigmentowymi. Oprócz folii – przezroczystych bezbarwnych, białych, błyszczących, matowych, samoprzylepnych i bez kleju – firma oferuje inne podłoża, jak papiery i płótna z powłoką przystosowaną do zadruku w drukarkach atramentowych. Na szczególną uwagę zasługują tkanina Folajet Canvas, papier Transfer Jet Black i folia Silver Jet, charakteryzujące się doskonałą jakością, dokładnością odwzorowania i różnorodnością zastosowań.
Canvas to tkanina do ploterów i drukarek atramentowych, imitująca stosowane przez artystów płótno malarskie. Transfer Jet Black to cienki, biały, matowy papier o właściwościach umożliwiających łączenie z powierzchnią tkaniny w wysokich temperaturach. Metalizowana folia do drukarek atramentowych Silver Jet to folia poliestrowa z jednostronną, błyszczącą, srebrną i nieco szorstką powłoką atramentową, doskonale pochłaniającą atrament. Silver Jet układa się płasko, ma bardzo dużą wytrzymałość mechaniczną i elastyczność.


Co nowego w Antalis Poland
Cykl seminariów na temat papierów firmowych
W dniu 22 kwietnia br. w Starej Papierni w Konstancinie-Jeziornej odbyło się pierwsze seminarium z cyklu „Papiery firmowe elementem kształtującym wizerunek firmy”, zorganizowane przez firmę Antalis Poland oraz „Businessman Magazine”. Spotkania mają uczyć wykorzystania papieru, który jest jednym z najważniejszych materialnych znaków wizerunku firmy, świadectwem szczególnego podejścia do klientów.
Podczas seminarium w Konstancinie uczestnicy mogli także spróbować własnych sił na polu kreacji. Nad przebiegiem tej części spotkania czuwała Joanna Wiszniewska-Domańska, artystka związana od lat ze sztuką papieru i teatrem plastycznym. W trakcie sesji projektowania goście przedstawiali i oceniali swoje pomysły na kampanię promocyjną.
Kolejne spotkanie z cyklu odbędzie się 3 czerwca o godz. 16.00 w Centralnym Muzeum Morskim przy ul. Ołowianka 9 w Gdańsku.

Płyty poliwęglanowe w ofercie
Firma Antalis Poland rozszerzyła ofertę skierowaną do firm branży budowlanej. Od kwietnia w stałym asortymencie znajdują się Marlon ST oraz Lexan Thermoclear. Materiały te mogą być wykorzystywane zarówno w budownictwie (zadaszenia, przesłony, półprzeźroczyste ścianki działowe), jak i w reklamie, gdzie doskonale sprawdzają się jako podłoże grafiki oświetlanej lub podświetalnej. Produkty mają wydane przez Instytut Technologii Budowlanej (ITB) świadectwa zgodności z polskimi normami. Zaletą płyt poliwęglanowych jest doskonała izolacyjność termiczna, wysoka udarność (250 razy wyższa niż udarność szkła) oraz trwałość w szerokim zakresie temperatur (od –40 do +120oC).
Asortyment obejmuje płyty o różnych grubościach (od 4 do 16 mm), w różnych wersjach: przeźroczyste, mleczne (opalowe) oraz dymne (brąz), wraz z akcesoriami uzupełniającymi (uszczelki gumowe, profile z poliwęglanu i aluminium – łączące i zamykające, jak też taśmy uszczelniające krawędzie).
Wcześniej w ofercie Antalis dla branży budowlanej pojawiły się: Austrotherm XPS 30 (polistyren ekstrudowany – materiał izolacyjny) oraz Etalbond Light (płyty warstwowe z okładziną aluminiową).

Konkurs „Sezon na metry”
Dział firmy Antalis Poland zajmujący się sprzedażą tworzyw sztucznych dla reklamy, przemysłu i budownictwa przygotował dla klientów konkurs „Sezon na metry”. Konkurs trwa od początku kwietnia do końca sierpnia. Trzy pierwsze nagrody w konkursie to wyjazd do Irlandii, poza tym wiele nagród rzeczowych: miedzy innymi słuchawki stereofoniczne, radiomagnetofony z CD oraz cyfrowe aparaty fotograficzne.
Zasady konkursu są proste: „metr” jest przyznawany za każde 500 zł obrotu netto. Im więcej „metrów”, tym większe szanse przejścia do następnego etapu. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dokonanie w czasie trwania konkursu zakupu w firmie Antalis Poland oraz nadesłanie kuponu zgłoszeniowego do 30 czerwca 2004 r. Kupon jest zawarty w ulotce informacyjnej konkursu, którą można zamówić pod adresem e-mail: visual@antalis.pl


Papiery Munken w ofercie Papyrus
W kwietniu firma Papyrus Sp. z o.o. poszerzyła ofertę o asortyment niepowlekanych papierów Munken. Munken to gama produktów przeznaczonych dla wymagających klientów, pragnących nadać swoim drukom szlachetność i oryginalny wyraz.
W skład oferty Munken wchodzą:
• Munken Print – przyjemny w dotyku, kremowy papier drzewny
• Munken Print Extra – biały, mocny papier drzewny o ciekawej strukturze
• Munken Pure – elegancki kremowy papier bezdrzewny o ciepłym zabarwieniu i naturalnym wyglądzie papieru niepowlekanego.

Munken Print świetnie nadaje się do drukowania czasopism, katalogów, książek, broszur czy folderów. Munken Print Extra jest doskonały do wielu rozmaitych zastosowań, takich jak drukowanie gazet czy broszur w dużych nakładach, jak również eleganckich druków reklamowych. Munken Pure jest przeznaczony jako podłoże do wszelkiego rodzaju wysokiej jakości materiałów reklamowych, jak katalogi, firmowe papeterie, materiały szkoleniowe, broszury, foldery, kalendarze czy raporty roczne.
Papiery Munken dają doskonałe efekty zarówno przy drukowaniu wielobarwnym, jak i monochromatycznym. Są dostępne w szerokiej gamie spulchnień i gramatur. Firma Papyrus jest wyłącznym dystrybutorem papierów Munken na polskim rynku.


Konkurs dla klientów Igepa
Od 1 maja do 31 lipca br. trwa konkurs dla klientów firmy Igepa Polska, dotyczący zakupów wybranych produktów z oferty papierów ozdobnych Igepa Creative. Trzej klienci, którzy zwyciężą w konkursie, zostaną nagrodzeni wyjazdem do Bawarii w terminie 23–25 IX br. Przewidziana jest między innymi wizyta w fabryce Lakepaper/Gmund, zwiedzanie Monachium i udział w słynnym festiwalu piwnym Oktoberfest.
Pierwsze miejsce przypadnie w udziale klientowi, który w czasie trwania konkursu dokona zakupów o największej wartości. Drugą nagrodę otrzyma osoba wylosowana spośród klientów, którzy w czasie trwania konkursu zrobią zakupy za ponad 1000 zł brutto. Trzecią nagrodę otrzyma klient wylosowany spośród tych, którzy dokonają w tym czasie co najmniej jednego zakupu papieru lub kopert. Pod uwagę będą brane zakupy papierów i kopert ozdobnych Extra, Emotion i Sugar.


Puchar Toccata Cup 2003 w rękach Polaków
W dniach 26–28 marca br. w miejscowości Mór na Węgrzech odbyły się IV Międzynarodowe Finały Halowego Turnieju Piłki Nożnej Toccata Cup, zorganizowane przez dystrybutora papieru firmę Europapier oraz producenta UPM-Kymmene.
W tych nieoficjalnych Mistrzostwach Europy branży poligraficznej wzięło udział 8 drużyn reprezentujących drukarnie, które współpracują z oddziałami Europapieru w Bułgarii, Czechach, Chorwacji, Słowacji, Słowenii, Rumunii, w Polsce i na Węgrzech. Polskę reprezentował zwycięzca tegorocznej edycji krajowej – drużyna drukarni BSC–Opakowania z Poznania. Polska drużyna okazała się najwszechstronniejsza, miała też najkorzystniejszy bilans bramkowy. W meczu finałowym pokonała drużynę ze Słowenii stosunkiem 2:1.
Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej kolacji. Drużyna Drukarni BSC-Opakowania otrzymała trzy puchary: puchar przechodni za zwycięstwo turniejowe, puchar za zdobycie pierwszego miejsca oraz puchar dla najlepszego strzelca zawodów – Łukasza Skolasińskiego.


Euro-Color Gazelą Biznesu 2003
Warszawska firma Euro-Color Sp. z o.o., oferująca cyfrowe aparaty fotograficzne, dyktafony i inne tego typu urządzenia znanych producentów, została zaliczona do grona najdynamiczniej rozwijających się firm na rynku polskim. 5 maja br. w Warszawie zostały wręczone nagrody Gazele Biznesu 2003. Nagrody w konkursie redakcji dziennika „Puls Biznesu” są przeznaczone dla firm cechujących się dużą konkurencyjnością, notujących bardzo dobre wyniki finansowe i należących do najlepszych partnerów w biznesie.


IV edycja kalendarza Cezeksu
Firma Cezex po raz czwarty zaprasza do realizacji projektu mającego na celu stworzenie niepowtarzalnego kalendarza łączącego myśl artystyczną z perfekcją druku i szlachetnym papierem najwyższej jakości. Propozycja jest skierowana do agencji reklamowych, fotograficznych i drukarń. Ich zadaniem będzie przygotowanie projektów i wykonanie prac na papierach dostarczonych przez Cezex. Dotychczasowe edycje kalendarza zdobyły uznanie środowiska artystycznego, poligraficznego i specjalistów od reklamy. Wydanie na rok 2005 będzie nosić tytuł „Kolory dzieciństwa”.
Dotychczasowe edycje kalendarza, zatytułowane: „Kolory miłości”, „Kolory sukcesu” i „Kolory życia” spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem. Każde kolejne wydanie przyciąga coraz więcej twórców. W zeszłym roku projekty nadesłało 21 agencji reklamowych z całej Polski.
Termin nadsyłania prac zgłaszanych do udziału w projekcie upływa z końcem maja br. Podobnie jak w poprzednich latach, każda z agencji i drukarń uczestniczących w projekcie będzie miała szansę zaprezentować w kalendarzu swoje logo. Nowa edycja kalendarza, wraz z informacją o twórcach, trafi do czterech tysięcy firm.


Ecco-Papier sponsorem albumu
Firma Ecco-Papier Sp. z o.o. zaangażowała się we współpracę z Europejską Akademią Sztuk – pierwszą niepaństwową wyższą uczelnią kształcącą na kierunkach artystycznych, której rektorem jest wybitny artysta malarz Antoni Fałat.
Pierwszym efektem współpracy jest wydanie albumu „ARS LONGA – Kolekcja Europejskiej Akademii Sztuk”, zawierającego w znacznej części kolekcję dzieł kadry pedagogicznej Uczelni – prace m.in. Janusza Akermana, Antoniego Fałata, Franciszka Starowieyskiego, Barbary Szubińskiej, Kiejstuta Bereźnickiego, Waldemara Szysza, Józefa Panfila oraz wielu innych wybitnych artystów współczesnych. Do stworzenia tego przepięknego albumu wykorzystano papier powlekany EuroArt Matt.
Wystawa malarstwa i grafiki wykładowców Europejskiej Akademii Sztuk została otwarta 19 kwietnia w salach Muzeum Teatralnego Teatru Wielkiego – Galeria przy Operze i będzie czynna do 30 czerwca br.Nowa strona
Szanowni Internauci, zapraszamy na nową stronę Świata DRUKU : http://www.swiatdruku.eu/<br />
Zachęcamy także do subskrybowania naszego nowego newslettera:<br />
http://www.swiatdruku.eu/newsletter/register_subscription/1 Nowa odsłona naszej strony - zapraszamy: http://www.swiatdruku.eu/
Firmy KML Solutions i LeadCom zapraszają na warsztaty „Fakty i mity na temat atramentów. Jak dobrać odpowiedni atrament. Klasyfikacja, zastosowanie, trendy”, które odbędą się 20 stycznia 2011 w Centrum EXPO XXI w Warszawie. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym imprezy.<br />
W swoim komunikacie organizatorzy odpowiadają na pytanie, dlaczego warto wziąć udział w tych warsztatach: <br />
Podstawowym problemem jest nadmiar atramentów na naszym rynku, brak obiektywnej wiedzy o nich oraz brak kryteriów ich oceny. Użytkownicy bardzo często odczuwają chaos informacyjny. W tej tematyce nie ma się do czego odnieść, nie ma jakiegoś wzorca, nie ma jasno sprecyzowanych kryteriów oceny atramentów. Wiedza o tuszach jest szczątkowa, niepełna, nieuporządkowana, czasami zupełnie fałszywa. Terminologia określająca atramenty (np. eco, mild, miękki, twardy solwent) jest nowym użytkownikom często nieznana. Które atramenty są szkodliwe, a które nie, które niszczą głowice a które je „udrażniają”, które blakną po pół roku, a które są „wieczne” – nie ma gdzie o tym poczytać. Tuszów na rynku jest tak dużo, że użytkownicy nie wiedzą, co wybrać i dlaczego. Zasypywani są ofertami nowych atramentów, które mają rozwiązać wszystkie problemy. Ale obiektywnie: które są te najlepsze? I dlaczego? Użytkownik w większości przypadków nadal tego nie wie. <br />
Na warsztatach chcielibyśmy rzucić nieco światła na te problemy. Wybrnąć jakoś z gąszczu sprzecznych często informacji o tuszach, sformułować kryteria ich oceny, wprowadzić klasy porządkujące jakość tuszów, uporządkować ogólną wiedzę. Chcielibyśmy naszkicować jakiś scenariusz, w jaki sposób zabrać się za dobór atramentu do swojej maszyny. To niełatwe zadanie, mamy nadzieję, że temu podołamy.   <br />
<br />
PROGRAM WARSZTATÓW<br />
<br />
10.30 – 13.30 BLOK TEORETYCZNY – prezentacja/sesje pytań <br />
10.30 – 11.00 Moduł I<br />
Atrament – budowa, właściwości, podstawy chemiczne.<br />
Podział atramentów ze względu na: <br />
- zastosowanie<br />
- maszyny, głowice, rozpuszczalniki<br />
- jakość<br />
Panel poprowadzi: dr Leszek Kułak, Politechnika Gdańska/Prim Jet Color<br />
<br />
11.00 – 11.40 Moduł II<br />
Co to jest dobry atrament, czyli jak dobrać odpowiedni atrament do swojej maszyny?<br />
Cechy farb cyfrowych i potencjalne kryteria oceny: <br />
- jakość druku, kolorystyka<br />
- fizyczne właściwości farby: zapach, oddziaływanie na otoczenie i obsługę maszyn<br />
- fizyczne właściwości wydruków: odporność na ścieranie, światłoodporność, zdolność do utrwalania się na różnych podłożach<br />
- cechy eksploatacyjne wynikające ze współpracy farby z maszyną <br />
- cena farby a koszt druku <br />
Typowe problemy związane z atramentem.<br />
Zasady doboru farby do maszyny drukującej.<br />
Panel poprowadzi: Przemysław Kida, Profikolor<br />
11.40 – 12.00 Przerwa na kawę<br />
<br />
12.00 – 13.30 Moduł III<br />
Analiza polskiego rynku atramentów solwentowych:<br />
- eco<br />
- mild<br />
- hard solwent<br />
Próba usystematyzowania pojęć i wiedzy o atramentach solwentowych.<br />
Klasyfikacja atramentów ze względu na jakość oraz maszyny.<br />
Panel poprowadzą: Dariusz Świercz, Leadcom; Steve Knight, Sioen; Michael Moeller, Roland <br />
13.30 – 14.00 	Lunch <br />
<br />
14.00 – 16.00 BLOK PRAKTYCZNY<br />
14.00 – 15.30 Moduł I<br />
Czy jesteś pewien, że znasz możliwości swojego plotera?<br />
- Pokazanie różnic we właściwościach i jakości druku atramentów eco- i mildsolwentowych w zależności od prędkości druku (drukowanie na maszynach Roland XJ640, Asbru RS64)<br />
- Pokazanie różnic w jakości druku ploterów 4-(CMYK) i 6(CMYKLcLm)-kolorowych<br />
<br />
15.30 – 16.00 Konkurs na najciekawszą aplikację <br />
- prezentacja autorów i aplikacji<br />
- głosowanie<br />
- rozdanie nagród<br />
<br />
16.00 Zakończenie warsztatów<br />
<br />
Warunki uczestnictwa: <br />
    <br />
Rejestracji należy dokonać do dnia 10.01.2011.		<br />
Koszt uczestnictwa: 240 zł (wpłata do 31.12.2010), 280 zł (wpłata do 10.01.2011), (podane ceny są cenami brutto); Bank Millennium, Nr konta: 83 1160 2202 0000 0001 3270 3555, dopisek do przelewów: Warsztaty.<br />
Cena obejmuje: udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, lunch, przerwy kawowe.<br />
Dla klientów firm-organizatorów – zniżka w wysokości 25%.<br />
Miejsce imprezy: Centrum EXPO XXI, Warszawa ul. Prądzyńskiego 12/14, Sala B.<br />
Zgłoszenia: <br />
biuro@leadcom.pl,
<a href= mailto:agnieszka.swiercz@leadcom.pl?subject= target= {target} >agnieszka.swiercz@leadcom.pl</a><br />
tel./fax +48 22 8641009; 517560040<br />
Fakty i mity na temat atramentów - warsztaty
Firma Map Polska wprowadziła do swojej oferty Olin – nowy papier offsetowy klasy premium. Nadaje się on świetnie jako podłoże na zaproszenia, papier firmowy, foldery, katalogi wystaw i do wielu innych tego typu wydruków. Bardzo dobrze sprawdza się także w produkcji dziełowej. <br />
W ofercie Map papier Olin występuje w 15 gramaturach – od 40 g/m2 do 400 g/m2, pięciu odcieniach – od śnieżnej bieli do kości słoniowej, i z trzema rodzajami wykończenia powierzchni – od supergładkiego po szorstki. Linia obejmuje także papier makulaturowy i pasujące do niego koperty. Cała gama papierów Olin posiada certyfikat FSC. <br />
„Olin to nasza propozycja skierowana do tych, którzy poszukują wysokiej jakości podłoży drukowych, a nie lubią kompromisów. Olin to po prostu bardzo wysoka jakość za rozsądną cenę” – mówi Gabriela Hatłas, Product Manager Fine Papers w Map Polska. <br />
Olin dołączył do bogatej oferty papierów firmy Map stanowiąc łącznik pomiędzy grupą masowych podłoży a papierami ozdobnymi. Wśród znanych i cenionych marek papierów Map Polska są m.in. One, Ecco-Book, Claro czy też Dito. <br />
<br />
<br />
Olin - nowy papier offsetowy klasy premium
23 listopada firma Hubergroup poinformowała, że ze względu na znaczny wzrost cen surowców do produkcji farb, ich ceny zostaną podwyższone – farby do heatsetu i skalowe do coldsetu będą droższe o 35 centów/kg, czarne do coldsetu o 20 centów/kg, natomiast farby do druku arkuszowego od 30 do 50 centów/kg. <br />
Wprowadzenie podwyżek producent umotywował podwyżką cen materiałów o 35–45% (podwyżki cen podano w euro) w minionych 12 miesiącach. <br />
W komunikacie prasowym Hubergroup podkreśla, że będzie korzystać z każdej okazji, aby obniżać ceny – będzie dynamicznie reagować na zmieniającą się sytuację na światowych rynkach. <br />
*<br />
W komunikacie prasowym firma Flint Group zwróciła uwagę na to, że analitycy przewidują dalszy wzrost cen materiałów w 2011 roku. Producent nie wyklucza podwyższenia cen produktów znajdujących się w jego portfolio, zwłaszcza farb przeznaczonych do produkcji opakowań.<br />
*<br />
Z kolei firma Sun Chemical poinformowała o 25-procentowym wzroście cen na wszystkie swoje produkty wykorzystujące pigment Violet 23. Wzrost ten stał się nieunikniony, bowiem – jak podaje producent – koszty wytwarzania pigmentu wzrosły o 70% w ciągu ostatnich 12 miesięcy i nadal spodziewana jest tu tendencja wzrostowa.<br />
Problemy z podażą Violet 23 rozpoczęły się pod koniec 2009 roku, gdy w Chinach i Indiach zaczęła się zmniejszać dostępność karbazolu – podstawowej substancji, z której wytwarzany jest ten pigment. Karbazol wykorzystywany jest jedynie w branży produkującej barwniki, jednakże smoła węglowa, z której uzyskuje się karbazol, jest powszechnie stosowana również w innych branżach, co ogranicza jej dostępność. Niekorzystne efekty pogłębia także fakt, że branża produkująca barwniki ma niewielką kontrolę na kosztem i podażą tej substancji. <br />
Felipe Mellado, dyrektor ds. marketingu Sun Chemical, komentuje: „Brak podstawowych materiałów produkcyjnych jest zagadnieniem trapiącym całą branżę. Sun Chemical intensywnie pracuje, aby kompensować wpływ tej sytuacji na wzrost kosztów, ale obecnie wprowadzenie wzrostu cen na wszystkie produkty zawierające Violet 23 było nieuniknione. Ma to przełożenie na ceny większości farb drukowych oferowanych na rynku płynnych farb, a także na całe grupy produktów przeznaczonych do maszyn arkuszowych oraz farb UV. Robimy wszystko co w naszej mocy, pracując z czołowymi dostawcami pigmentu i staramy się tak zarządzać bieżącą sytuacją, by w jak najmniejszym stopniu wpłynęła ona na naszych klientów”. <br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
Wzrosną ceny farb
Jak co roku firma Heidelberg Polska zaprosiła do Print Media Academy w Heidelbergu wyróżniających się studentów z trzech uczelni: z Politechniki Warszawskiej, z Politechniki Łódzkiej i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wyjazd odbył się w dniach 24–25 listopada. Studenci pojechali pod opieką Juliusza Krzyżkowskiego (Zakład Technologii Poligraficznych na Wydziale Inżynierii Produkcji PW) i Krzysztofa Głowackiego (Instytut Papiernictwa i Poligrafii PŁ), towarzyszyli im Zbigniew Krugiełka i Jacek Szynkarek z firmy Heidelberg Polska. Ze strony Heidelberger Druckmaschinen AG opiekował się grupą Dieter Kurock.<br />
W programie wycieczki znalazły się: wykład i zwiedzanie Print Media Academy, prezentacja systemu Prinect, pokaz naświetlarek Suprasetter, prezentacja działania maszyn Speedmaster XL 75-5+L i XL-105-10-P w Print Media Center, pokaz linii do oprawy zeszytowej ST 450. Studenci gościli w fabryce w Wiesloch, obejrzeli centrum logistyczne i magazyn części, halę z linią do produkcji napędowych kół zębatych, halę produkcji systemów sterujących, halę, gdzie powstają maszyny Speedmaster SM 74 i XL 75 oraz hale produkcji maszyn pełnoformatowych.<br />
Zwiedzano także zamek w Heidelbergu i Jarmark Bożonarodzeniowy na Starówce.<br />
Studenci z wizytą w Print Media Academy
Creative Park to strona internetowa stworzona przez firmę Canon, będąca źródłem dobrej zabawy i nieograniczonych możliwości tworzenia przestrzennych form dekoracji świątecznych, kart okolicznościowych, albumów oraz wszelkiego rodzaju szablonów. Canon Creative Park daje możliwość twórczego spędzania wolnego czasu z dzieckiem i całą rodziną, zapewniając radość oglądania, drukowania, wycinania, klejenia i składania różnorodnych wzorów. Stanowi miejsce kreatywnego wykorzystania produktów Canon Pixma – serii drukarek fotograficznych oferujących doskonałe efekty domowego wydruku fotografii i dokumentów. Posiadacze urządzeń Canon mają szansę dostępu do strefy Premium zawierającej dodatkowe zdjęcia i ilustracje.<br />
Twórcom Creative Park zależało na stworzeniu wygodnego i twórczego miejsca zabawy z obrazem, prezentowanym w setkach form, konwencji i stylów. Przedstawia łatwe sposoby tworzenia własnego kalendarza, zaproszenia, papieru listowego czy albumu bez większego zaangażowania, a tym bardziej wychodzenia z domu. <br />
Materiały przedstawione w Creative Park są dostępne za darmo dla każdego użytkownika. Posiadacze drukarek fotograficznych Canon Pixma mają jednak możliwość wyboru z bogatszych zasobów obrazów i wzorów. Creative Park Premium jest dedykowany użytkownikom urządzeń Canon, którym zostały udostępnione dodatkowe zasoby w postaci całej gamy zdjęć i ilustracji autorstwa cenionych na całym świecie fotografów i artystów. Osoby korzystające z Creative Park mogą liczyć na najwyższej jakości efekty wizualne przy zastosowaniu sprzętu drukującego Pixma i oryginalnych atramentów Canon. Daje to gwarancję trwałość i jakość wydruku, co finalnie wpływa na satysfakcję z pracy. Wszystkie elementy przedstawione w Creative Park można w prosty sposób pobrać i wydrukować. Wzory zawierają instrukcję montażu wybranego materiału. Na każdej stronie witryny znajduje się informacja „jak zrobić”, a w razie potrzeby można korzystać z automatycznej pomocy.<br />
Creative Park jest podzielony na kategorie tematyczne, co bardzo ułatwia szybkie wyszukanie konkretnego przedmiotu. Kategoria „prezenty i karty okolicznościowe” to idealne miejsce dla osób organizujących przyjęcia. Znajdziemy tu kartki, wzory zaproszeń, kopert, papeterii, okładek do płyt CD, ramek do zdjęć, a nawet pudełek na prezenty. Druga kategoria obejmuje m.in. trójwymiarowe modele przedstawiające zwierzęta, zabawki, dekoracje okolicznościowe, znane budowle świata, pojazdy oraz formy z dziedziny nauki o różnym stopniu trudności, dopasowanym do wieku użytkownika. Pod kolejną zakładką znajdziemy elementy graficzne pozwalające stworzyć album fotograficzny dla każdego członka rodziny. Obecnie mamy możliwość wyboru spośród kilkuset wzorów dostępnych w różnorodnych układach. Czwarta kategoria zawiera obrazy czerpiące z wielu konwencji artystycznych. Dzięki nim będziemy mogli stworzyć trójwymiarowe obrazy, reliefy, orgiami czy mozaiki. W sekcji „kalendarze” Canon udostępnił bogaty zestaw kalendarzy w rozmaitych formach przestrzennych, jak i szerokiej gamie kolorystycznej. Ostatnia kategoria to galeria fotograficzna, prezentująca zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Są to m.in. zdjęcia krajobrazów z odległych zakątków świata, obrazy natury, flory, fauny oraz zdjęcia ze świata sportu.<br />
Serwis znajduje się pod adresem: http://www.canon.com/c-park/<br />
<br />
<br />
Canon Creative Park
Szczecińska Agencja Edukacyjna zaprasza do udziału w XII Zimowej Konferencji Poligraficznej Bukowina Tatrzańska 2011 organizowanej pod hasłem „Barwa w druku od A do Z”. Odbędzie się w Bukowinie Tatrzańskiej w Domu Zdrowia Rysy przy ul. Leśnej 20 (20 km od Zakopanego) w dniach 9/10–12 stycznia 2011 roku.<br />
Partnerem merytorycznym konferencji jest firma Frogimus, Partnerem – Portal PrintinPoland.com. Patronat medialny sprawuje „Świat DRUKU”.<br />
Konferencja adresowana jest do przedstawicieli drukarń i zakładów poligraficznych (druk offsetowy, cyfrowy, fleksograficzny), wydawnictw, firm handlowych i innych przedsiębiorstw działających w branży poligraficznej. Tematyka tegorocznej konferencji koncentruje się na zagadnieniach związanych ze standaryzacją, stabilnością barwy i kontrolą jakości druku. Przedstawione zostaną najnowsze rozwiązania w tym zakresie, stosowane w urządzeniach i technologiach przez wiodące firmy w branży poligraficznej. Konferencja jest doskonałym miejscem do zapoznania się z nowymi koncepcjami i rozwiązaniami, dyskusji, a także wymiany doświadczeń. A to wszystko w zimowej atmosferze Bukowiny Tatrzańskiej.<br />
W programie:<br />
- „Systemy standaryzacji i kontroli jakości druku” – Danuta Tyrowicz, Frogimus<br />
- „Heidelberg Remote Access Elite – innowacyjne rozwiązania zdalnej komunikacji drukarni z jej klientami” – Piotr Bogusz, Heidelberg Polska<br />
- „Systemy kontroli barwy w systemach produkcyjnych Konica Minolta” – Adam Bieniewski, Konica Minolta Business Solutions Polska<br />
- „Kompleksowe zarządzanie barwą – nowe spojrzenie. Kodak Flexcel NX” – Mariusz Geras, Kodak Polska<br />
- „Miejsce nowoczesnego zarządzania barwą w globalnej standaryzacji druku – nowe rodzaje oprogramowania i sposoby komunikacji”, X-Rite. <br />
<br />
Firma X-Rite jest sponsorem wspierającym konferencji.<br />
Spotkanie poprowadzone przez Roberta Kuczerę z firmy Michael Huber Polska poświęcone zostanie zagadnieniom standardów farbowych w druku offsetowym. Prezentacja, a następnie workshop, umożliwią zapoznanie się z tymi zagadnieniami oraz dyskusję wszystkich zainteresowanych uczestników konferencji.<br />
Dyrektor projektu targów Poligrafia, Jerzy Kaczmarek (Międzynarodowe Targi Poznańskie) zapozna uczestników konferencji z tematem „Poligrafia 2011 + Digital Printing Expo – wizja przyszłości nowej branży poligraficznej”.<br />
Przewidziane są wystąpienia firm-dostawców prezentujących oferowane przez nie urządzenia, materiały i technologie.<br />
Konferencji towarzyszą VII Zawody w narciarstwie alpejskim dla poligrafów o puchar firmy<br />
Michael Huber Polska HUBER SKI CUP BUKOWINA 2011.<br />
„Zapraszamy wszystkich poligrafów do udziału w konferencji. Mamy nadzieję, że po raz kolejny będzie ona doskonałą okazją do ciekawych spotkań i dyskusji oraz wypoczynku w miłej śnieżnej scenerii, np. podczas kuligu przy blasku pochodni” – zachęca Waldemar Światły.<br />
<br />
Informacje organizacyjne<br />
Koszt udziału w konferencji: 1185,00 zł od osoby, obejmuje zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym, wyżywienie, udział w części merytorycznej, udział w części rekreacyjnej. Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 180,00 zł. Zakwaterowanie od dnia 9.01.2011 r. do 12.01.2011 r. Wyżywienie od kolacji w dniu 9.01.2011 r. do obiadu w dniu 12.01.2011 r.<br />
Zgłoszenia prosimy przesyłać faksem lub e-mail do 31.12.2011 r. Należność z tytułu udziału w konferencji należy przekazać do 4.01.2011 r. na konto: Multibank nr 71 1140 20017 0000 4802 0378 9450. Rabat dla klientów portalu PrintinPoland.com płacących abonament wynosi 5% (nie obejmuje dopłaty do pokoju 1-osobowego).<br />
Informacji udziela Waldemar Światły, tel. 608 082 657, tel/fax 56 660 80 17, e-mail:
<a href= mailto:saebiuro@emil.tnp.pl?subject= target= {target} >saebiuro@emil.tnp.pl</a> Konferencja poligraficzna w Bukowinie
Xerox Polska ogłosił wprowadzenie na rynek zmodyfikowanego i ulepszonego cyfrowego systemu produkcyjnego iGen4. Przełomowy system iGen4 pojawił się na rynku w 2008 r., do tej pory skorzystało wiele setek klientów, tworząc miliardy przynoszących dochody wydruków. Teraz firma zaprezentowała jego wydajniejszą wersję. <br />
iGen4 EXP – najnowszy model skonstruowany na bazie nagradzanej platformy iGen4 – zapewnia użytkownikom natychmiastowy wzrost wydajności ze względu na obecność nowych opcji w zakresie przygotowania i wykończenia oraz obsługę arkuszy w największym dostępnym na rynku formacie.  <br />
Jak podaje producent, nowy system charakteryzuje się niemal o 50% większym arkuszem druku w porównaniu z urządzeniami konkurencyjnymi – co przekłada się na większą efektywność druku i zwiększone dochody klientów. Przyjmowanie zamówień na system Xerox iGen4 EXP już się rozpoczęło, a od 2011 r. użytkownicy będą mogli łatwo dokonywać konwersji tradycyjnych systemów iGen4 na system iGen4 EXP. <br />
Do podstawowych funkcji iGen4 EXP należą:<br />
- Największy format arkusza drukowego (36,4×66 cm) w swojej klasie – umożliwia realizację wymagających zadań, takich jak pełnowymiarowe, potrójnie składane broszury, karty pocztowe i karty z życzeniami lub bardzo duże okładki i obwoluty książek w formacie 36,4 na 66 cm. Drukowanie 40 arkuszy na minutę w większym formacie zasadniczo zwiększa prędkość drukowania systemu iGen4 do 120 obrazów w formacie A4 na minutę, podnosząc wydajność. Nośniki mogą być podawane ze zmodyfikowanego podajnika papieru lub systemu podawania rolowego. Układarka Multigraf odbiera duże wydruki i układa je w wyjmowanych koszach w celu ułatwienia transportu do dalszego wykańczania, tj. przycinania, powlekania i lub innych opcji wykańczających.<br />
- Zautomatyzowane rozwiązanie Web-to-finish – realizacja obiegu pracy bez ingerencji ludzkiej. Od początku 2011 r. cały proces od złożenia zamówienia do produktu końcowego będzie mógł przebiegać bez ręcznego konfigurowania czy innego rodzaju interwencji. Rozwiązanie wykorzystuje funkcję Xerox FreeFlow Digital Workflow Collection, jak również oprogramowanie i opcje wykańczające oferowane przez partnerów biznesowych Xeroksa, aby usprawnić proces produkcji od chwili złożenia zamówienia, szybko zmieniając i synchronizując wskazówki dotyczące produkcji, w zależności od potrzeb. <br />
- Integracja z mechanizmem drukowania Adobe PDF – zapewnia szybkie i niezawodne drukowanie natywnych plików Adobe PDF. Rozszerzone opcje przygotowania do druku ułatwiają dostęp i odwzorowanie kolorów dodatkowych oraz przezroczystości, co ogranicza cykle korekty. <br />
<br />
Xerox wprowadza iGen4 EXP
W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance NEPCon wykonał audyt w firmie Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz w Wasilkowie. W efekcie wykonanej oceny kontroli pochodzenia produktu przyznano firmie certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) o numerze SW-COC-005214, obowiązujący od 22 listopada 2010 r. do 21 listopada 2015 r.<br />
Drukarnia Perfekt została założona przez Janusza Macieja Banasiewicza w roku 1987. Pierwszą siedzibą drukarni były pomieszczenia gospodarcze przy ul. Słomianej w Warszawie. W 2001 roku powstała nowoczesna drukarnia przy ul. Przemysłowej w Wasilkowie koło Białymstoku. Dzisiaj Perfekt to dwie drukarnie (druga w Warszawie, przy ul. Połczyńskiej) 12 tys. m2 powierzchni produkcyjnej oraz tysiąc powierzchni administracyjno-biurowej. W oddawanych do użytku halach instalowany jest nowoczesny park maszynowy: wielozespołowe, arkuszowe maszyny drukujące i linie introligatorskie. Strategicznymi partnerami Perfektu w tym zakresie są firmy Heidelberg, Müller Martini oraz Kolbus.<br />
Drukarnia specjalizuje się w druku akcydensów i książek. Firma oferuje bogatą ofertę dotyczącą oprawy i uszlachetnień po druku oraz bardzo krótkie terminy druku prac. Głównymi klientami drukarni są duże wydawnictwa krajowe i zagraniczne oraz agencje reklamowe i korporacje. Misją firmy jest wysoka jakość wykonywanych prac i krótkie terminy realizacji. W trosce o klienta Drukarnia Perfekt Janusz Banasiewicz wprowadziła system zarządzania jakością ISO 9001:2008 i środowiskiem ISO 14001:2005 oraz uzyskała certyfikat FSC.<br />
<br />
Certyfikat FSC dla Drukarni Perfekt
Firma Hunkeler poinformowała, że podczas targów Innovationdays 2011, które odbędą się w Lucernie w dniach 14–17 lutego, będzie można odwiedzić stoiska ponad 70 wystawców prezentujących na powierzchni obejmującej 5000 m2 rozwiązania z różnych obszarów branży poligraficznej – prepressu, procesu druku i wykończenia. <br />
Aby wziąć udział w imprezie, można zarejestrować się na stronie internetowej www.innovationdays.hunkeller.ch/registration<br />
Hunkeler Innovationdays 2011
Więcej...
więcej  Ostatnia: 
Ostatnie wątki:
Więcej...
Brak ankiety

Wyniki

Inne Ankiety
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Świat Druku     powered by eZ Publish, createdy by Krokus Sp. z .o.o